Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2015 16:42 R Muž romant [27987]
Tak pro připomenutí, za 1-2 hodiny po vypnutí filtru se bakterie přestávají množit, za 3 hodiny pomalu začnou umírat a za 12 hodin již nastupuje hnilobný proces. To samý se děje i ve dně, tedy v momentě kdy bude bez přísunu kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 16:24 DanH Re: PaulZy
Pokud je vnější, tak to taky není problém. Prostě ho postavíš vedle kýblu, do kýblu hodíš hadice a zapneš ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 15:33 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: ercan
Někdo tady psal, že filtr může být vypnutý maximálně 8 hodin nebo ho nechat běžet v kýblu (pokud je to vnitřní).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 15:28 Muž ercan [38] Re: DanH
Jj vim ze sem to tu jis resil. To jsem myslel ze to vyndam nalepim necham 24h zaschnout. Ale ted bude muset byt zmena a to takova ze bych to dno musel mit venku min. tyden neli vic. Jsem se spatne vyjadril. Omlouvam se ;-) . Voda mi zustane puvodni s tim problem nemam.
Spis to dno tak dlouho nevydrzi,budu ho muset urcite proplachnout. A de o to kdyz to bude tak dlouho,tak si myslim ze to budu muset znovu zabihat. Nebo kdyz tam dam zpet puvodni vodu a puvodni filtr tak to nebudu muset tak dlouho zabihat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 11:51 RAP Re: ercan
ercan napsal: Když bych ze zaběhlého akvária vyndal dno a nechal ho nějaký den třeba v kyblu než tam dám 3D pozadí,tak to bakterie asi nepřežiji že? Musel bych to akvarium nechat znovu zaběhnout? Díky za odpovědi! ahoj
Přečti si příspěvky z 30.5.
Osobně jsem loni po přestěhování musel písek propláchnout, začal slušně zavánět a to od zrušení do znovu založení neuběhlo ani 36hodin. Důležité je ponechat 1/2 - 3/4 původní vody a funkční filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 11:42 DanH Re: ercan
Pokud mě paměť neklame, tak jsme to zrovna s tebou v tomhle vlákně asi před týdnem řešili ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 11:31 Muž ercan [38]
Když bych ze zaběhlého akvária vyndal dno a nechal ho nějaký den třeba v kyblu než tam dám 3D pozadí,tak to bakterie asi nepřežiji že? Musel bych to akvarium nechat znovu zaběhnout? Díky za odpovědi! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 01:32 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: ercan
S tím hnojením si nejsem jistý. Stará literatura žádnou hlínu naspod nedoporučovala, i když dneska se u rostlinných akvárií doporučuje dát naspod živnou vrstvu. Méně je někdy více, takže já bych třeba akvárium s živnou vrstvou nezakládal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2015 13:35 R Muž romant [27987] Re: ercan
V začátku je dobrý mít vyhnojený dno, ať už nějaký ten zásobní substrát jako podkladní vrstvu a nebo třeba nějaký jílový kuličky pod kořeny rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2015 13:08 Muž ercan [38] Re: DanH
aha tak to jo. Hold musím vysledovat ;-) . Díky ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2015 13:02 DanH Re: ercan
To je trochu složitější. Záleží to na jednotlivých druzích rostlin, na rybí obsádce, na světle... vlastně úplně na všem :-D . Některé druhy rostou rychle, jiné pomalu. Ryby nějaké hnojení taky obstarají. Když je málo světla, tak rostliny rostou pomaleji a nepotřebují tolik hnojit atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2015 12:48 Muž ercan [38] Re: DanH
a pak tedy pravidelně přihnojovat (až se chytí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2015 12:41 DanH Re: ercan
Dokud se rostliny aklimatizují a nerostou, tak nespotřebují hnojivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2015 12:35 Muž ercan [38]
Když vysadím rostlinky tak je ze začátku než se chytnou hnojit? Třeba tímhle shopakva.cz/… . Nebo to nemusím hnojit vůbec?
Děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2015 11:24 Muž ercan [38] Re: RBeil
No vyvařovat jsem ho pak taky chtěl. Myslel sem až klesne tak ho vyvařím. Tak teď ho tam dám rovnou :-) . Díkec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2015 08:37 Muž RBeil [174] Re: ercan
Hoď ho napařit tak na hodinku do zavařovacího hrnce, mi to fungovalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 22:57 DanH Re: Maty
Podle mě jediná nevýhoda koule spočívá v její "nepraktičnosti". Hůř se udržují a mají menší plochu hladiny. A při umístění na přímým slunci nebude hlavní problém v řasách ;-) . Ale při rozumné obsádce a s rozumnou údržbou... proč ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 22:07 R Muž romant [27987] Re: Maty
Tak já budu zastáncem koulí a odpovím ti, že je lepší 15 lirová udržovná koule, než 18 litrový zprasený klasický akvo, o tvaru to není, je to o údržbě, vhodně zvolené osádce a potom bych to vůbec jako problém neviděl, tedy jako problém jsem už viděl a to jak koule, tak a ony klasický menší nádrže, který spíš než akvária připomínaly žumpy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 21:59 Muž Horác [3942] Re: Maty
1) Ano ... správně ... lepší pozdě, nežli později :o))) ... (reaguješ na 10 roků starý dotaz :o) ...
2) Že jsem tak smělý ... co máš proti koulím? :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 21:42 Muž Maty [0] - RostlinyRe: myska<
Jen to ne. Kouli nikdy nepoužívej. A už hlavně né na to aby v ní byla ryba. To je lepší si koupit akvárium třeba 30x30x30 cm, (18l ) ale kouli pro rybu v žádném případě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 17:37 R Muž romant [27987] Re: ercan
Cihlu navrch, tedy možnost, máčet v jiný nádrži, rybníčku, belíku, škopku apod. když je možnost, ke dnu cucnout přísavky, do kořenu vrtnout šrouby a ty píchnout do těch přísavek, podle velikosti odporu kořenu, nemusí fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 17:35 Muž Assassin [2] Re: ercan
Ahoj, ja jsem to vyresil t-rozperou z tvrdeho dreva, kterou jsem zaprel o podelne vzpery. V mych fotkach by to melo byt videt (200l pro razborky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 17:22 Muž ercan [38]
Zdravím! Chtěl bych se vás zeptat,jestli nemáte nějaký fígl na to aby se rychlji potopil na dno velký kořen? Uvazovat ho by byl sai problém. Ledaže bych ho dal na cihlu :-) . Předem všem děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 18:45 Muž ercan [38]
Tak asi (spíš určitě :-) ) budou nějaké penízky navíc tak udělám jednu malou změnu. Místo toho Atmana 202 koupím New Tetra EX 800 Plus hop . Myslím že to bude dobrá změna potlesk .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2015 20:37 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ercan
Asi bych nakupoval spíše v Šumperku nebo jeho okolí než v Ústí nad Labem.
www.aqua-daho.cz/…
www.rataj-spk.cz
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 20:32 Muž ercan [38] Re: ercan
V rostlinkách se vůbec nevyznám. Díval jsem se na jednu (už nevím jaká to byla) na více stránkách a na jedné je jako nenáročná a na druhé jako nárocná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 20:29 DanH Re: romant
Možná myslel Limnophilu, ta potřebuje poměrně dost světla hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 20:29 Muž ercan [38] Re: vaaclav
Od Hodonina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 20:26 R Muž romant [27987] Re: ercan
Já teda nejsem kdovíjkej rostlinář, ale já tam žádný špeky nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 20:26 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ercan
Odkud jsi? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 20:18 Muž ercan [38] Re: romant
to pochcípání bylo mysleno nadneseně :-) . Spíš mě de o kombinaci rostlinek v tom setu.
Jestli to na začátek není moc náročné? Co jsem viděl tak tam nejsou pouze jenom nenáročné rostlinky. Je to namíchané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 20:06 R Muž romant [27987] Re: ercan
Bude to o podmínkách, nikdy neroste všechno co zasadíš, s tím se musí počítat a když budeš dopředu předjímat, že ti to pochcípá, tak to pochcípá. ;-)
Edit: Mít osázených klidně 80% plochy dna, tím se v začátku nic nezkazí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 19:54 Muž ercan [38]
Zdravím přátelé,
tak přemýšlím že bych si do toho akva pořídil tuhle sadu rostlinek www.akvariumruzicka-eshop.cz/…
myslíte že by to mohlo byt nebo je to zbytečná a přehnaná investice?
Píší tam že je to set nenáročných rostlin ale to bych i pochyboval :-) . Vydrží mě rostlinky nebo to pochcípá? No možná některé určitě :) . A nebude jich tam moc? Je jich v tom balení 24 ks nebo jich bude ještě málo.
Předem všem děkuji za odpověď ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 17:39 Muž ercan [38]
Jj šťerk určitě propláchnu,to už jsem nerozepisoval. 3D pozadí bude toto: shopakva.cz/… po drobné úpravě a zaschnutí lepidla (silikonu) je mi taky jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 17:35 RAP Re: DanH
Protože to udělá v akváriu neskutečný bordel. Prostě pracovat s tím, jako se živným substrátem.
Je potřeba dělat rozdíl mezi propláchnout a proprat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 17:34 R Muž romant [27987] Re: DanH
DanH napsal: Nový štěrk se má propírat, ale starej a zaběhlej? Když se obsádka nemění? Možná jsem mimo, ale zajímalo by mě proč.Bude to čase, tedy když se vše stihne v řádu hodin, tak klidně nepropírat, ale když se to protáhne přes den, šel bych do toho mixu špíny dolů a čistšího navrch. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 17:30 DanH Re: RAP
Nový štěrk se má propírat, ale starej a zaběhlej? Když se obsádka nemění? Možná jsem mimo, ale zajímalo by mě proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2015 17:19 RAP Re: DanH
Ten štěrk bych raději před opětovným použitím propláchnul, minimálně alespoň část na vrchní vrstvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 17:18 DanH Re: RAP
Otázka je, jak to s tím 3D pozadím bude. Jestli to jen vloží nebo jestli to bude přímo tam lepit. To záleží na tom, co to vlastně je za pozadí ( ercan: to by si sem mohl napsat :-D ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 17:14 RAP Re: ercan
Vzhledem k tomu, že chceš nalepovat 3D pozadí, budeš muset počkat na uschnutí lepidla minimálně 24hodin. Takže bude nutné udržet funkční filtraci.
Po napuštěni a usazení akvária a vypuštění rybek, budeš muset hlídat hodnoty vody a častěji "větrat". První dny denně, pak obden a intervaly postupně prodlužovat podle kvality vody na běžný standart. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 17:11 DanH Re: ercan
Filtr a štěrk je zaběhlej, voda z původního, tak co tam chceš ještě zabíhat :-D ? Jediný důvod je, že by rybky mohly být zbytečně stresovaný, ale to už je jiná kapitola
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 16:13 Muž ercan [38]
Zdravím!
Prosím vás,mám další dotaz. Budu odkupovat již zaběhlé akvarium (myslím funguje 2 roky)
S kompletním vybavením a samozdřejmě i s rybkami. Jsou tam neonky,platy plaménkové a sumečci přesný počet nevím. Akva má 250L(prázdné) míry 92x50x56v. Chci se zeptat když ho budu znovu napouštět (samozdřejmě beru i 125L původní vody + štěrk) tak si ho chci zařídit podle sebe. Chci tam dát kořen, 3D pozadí a přidat ještě další rostlinky. A právě by mě zajímalo,jestli ty rybky můžu zpátky hned vypustit nebo rači nějaký ten den nebo týden počkat než se to znovu zaběhne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 03:15 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: cezarmilan
všetky rybky sú nádherné som spokojný porozmýšľam nad tým len neviem kde by som zohnal toho krunýrovca ... nikde som ho v okolí nevidel :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 20:31 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Janek
Najprv určite akvárium riadne a poctivo zabehni, t.j 4-6 týždňov. Ak naozaj neunáhliš kúpu rybiek, tak si pozišťuj niečo o rybkách. Môj návrh je
rybicky.net/atlasryb/danio_perlove
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2015 19:03 R Muž romant [27987] Re: Janek
Neřeš prísavníky, ale řeš teď tu techniku a to co jsem navrhnul, je pro tvoje akvo akceptovatelný, neb je to složení s čistotných rybek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 18:55 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: romant
vďaka nad pancierničkami som rozmýšľal tých zakúpim určite
ale nieje 28 rybiek na 60l akva veľa ? a niečo na riasy nejaké prisavky napríklad by sa nehodili ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 18:51 Muž Miky1981 [57] Re: Janek
Janek napsal: Zdravím dnes som si zaobstaral nové 60litrové akva, mám k nemu ohrievač,filter,sieťku,kryt s osvetlením všetko čo potrebujem ...

...tak vypadá to jako set...pokud ano...tak napiš co tam máš....ale myslím, že to skončí u čerpací hlavy atman a kostky biomolitanu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2015 18:45 R Muž romant [27987] Re: Janek
To akvo založ, udělej prezentaci a bude se to ladit, ve smyslu, tohle změň, tohle je na pohodu a hned mě napadá řešit filtraci, tedy pokud to není klasická čerpací hlava s pořádnou kostkou biomolitanu, tedy jestli máš v tom připravovaným akvu nějaký honič vody(výkon, ale nicotný objem filtr. hmot), tak ten tam ani nedávej a rovnou se navrhne řešení jak píšu, třeba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 18:41 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: Miky1981
chápem to je úplne v pohodičke veľmi sa už na to teším pridám aj fotky časom len sa neviem rozhodnúť do budúcna ohľadom tých rybiek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 18:34 Muž Miky1981 [57] Re: Janek
....tak to se omlouvám ;-) ....právě jsem si nebyl moc jistý, když jsem tvůj dotaz četl....já jsem to pochopil tak, jak to občas vidím v některých prezentacích nádrží....že je zakoupeno vše (i s rybkami) najednou.....a pak... tone

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=3051