Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 115 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 14:41 Usine – Re: geminika
Pancéřníčci mají bílé jikry různě nalepené po celém akváriu. Pokut se nechceš věnovat jejich chovu, tak se jich nevšímej. Rodiče se o ně nestarají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 14:09 Žena geminika [39] - Živorodky – Panciernik Gosseov - dúfam
Fotka k příspěvku A toto je jeden z nich. Neviem rozlíšiť, či ON alebo ONA. Obaja sú podľa mňa rovnako veľkí. A nie je problém, že sú tie guličky biele? Nemali by byť priehľadné? Čo mám s nimi robiť ďalej? Odloviť rodičov alebo ich nechať nech sa starajú? :-( :-( :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 14:04 R Muž Silent [5949]
Vypadá to na jikry právě těch panceřníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 14:03 Žena geminika [39] - Živorodky – Ďalšia fotka guličiek
Fotka k příspěvku Na rastlinke uprostred sú nalepené ako strapec hrozna.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 14:02 Žena geminika [39] - Živorodky – Guličky vo vode
Fotka k příspěvku Prosím o ďalšiu radu. Pokračovanie novozaloženého akvarka a ubytovania Panciernikov Gosseových je také, že sa mi objavili nejaké malinké guličky prilepené na kokose, rastlinkách, na skle. Prosím, kto to vie identifikovať a poradiť, čo s tým treba urobiť, budem mu povďačná za každú radu. Teplota vody je cca 27°C, žiadne iné rybky tam nie sú. Rastlinky som priniesla z domu a niektoré sú od kolegu. Mohli sa tí dvaja vytrieť, alebo sú to slimáky či iná háveď. Ďakujeeem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 12:50 Žena Amy01 [39]
ejha otrasy, tuším prestanem trieskať dverami :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 12:45 R Muž Silent [5949] – Re: Imii
Šlo. Hlavně je na ten polystyren nenažehluj. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 12:41 Žena Imii [45] – Re: Haimdol
Táta má ještě doma takový ty proužky co se nažehlují a vypadají jako dřevo ... to by šlo taky ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 12:38 R Muž Silent [5949] – Re: Imii
Já jsem polystyren zařízl, očistil a nalepil proužek samolepicí černý tapety. Musel jsem tomu trochu pomoci lepidlem ale vypadalo to dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 12:33 Žena Imii [45] – Re: Haimdol
Takže stejně velké, dobrá palec
Plánuju ten polystyren nastříkat aspoň ze stran sprejem ať to vypadá tak blbě když mám tmavý stůl i kryt =)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.06.2009 12:24 R Muž Silent [5949] – Re: Imii
Podle vlastní zkušenosti je lepší když má podložka z polystyrenu stejný rozměr jako nádrž. Když je větší tak se časem těžká nádrž do polystyrenu boří s nevypadá to pěkně. Mluvím tady o běžném bílém polystyrenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 12:21 Žena Imii [45] – Re: Haimdol
Není problém ho žaříznout ... ale spíš říznout :-D nejsem si jistá, jestli může bejt ta podložka krapet větší jak akvárko nebo musí být stejná ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 12:16 R Muž Silent [5949] – Re: Imii
Myslím, že ty dva centimetry jako podložka bohatě stačí. Určitě není problém ten polystyren zaříznout přesně podle nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 12:09 Žena Imii [45]
Ještě se chci zeptat ... bude něčemu vadit, když bude podložka na stranách delší o třeba 3cm než akvárko ? Nebo musí být stejně velká jako akva ? ... a jakou zvolit celkovou výšku ? Máme doma 10cm a 2cm polystyren ... =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 15:51 Žena geminika [39] - Živorodky
Teraz sa už aj najedli.Už toľko neplávajú po celom akvarku a sú kľudnejší. Na budúci týždeň im prinesiem nejakých kamarátov - neonky, pavie očká, možno tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 08:39 Žena geminika [39] - Živorodky
Ahoj. Tak dve ružove prasiatka - pancierniček Gosseuv sa práve ubytovali. Stále plávajú po celej nádrži tesne vedľa seba ako dvojičky.Chodia sa nadychovať na hladinu (dúfam, že je to normálne chovanie) a skúmaju kde sa to ocitli. Držte palce, aby sa im páčilo. Zajtra skúsim urobiť fotku, aby ste videli, o čom sme sa to vlastne tak dlho bavili. A samozrejme budem očakávať nejaké tie rady na vylepšenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 02:23 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: geminika
Tohle bych řešil až u větší nádrže, kde třeba natažení parazitů do 500 l vynecháním karantény by se hůře napravovalo. V akvárku 43 l je to fuk. Šup tam s nima, když už jsou doma ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 15:27 Žena geminika [39] - Živorodky
filipsi napsal: Ubytuj je hned. To je prece uplne jedno, jestli je mas kvuli zabehu v 10l karantene, nebo v akva, kdyz v nem nejsou zadne jine ryby. Je prast jako uhod, jestli jim menis vodu v karantene, nebo v akva. . S týmto názorom by som aj súhlasila. Aspoň tých dvoch malých Gosseových by som tam dala teraz. Čo vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 15:25 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Yirka
Skúsim ho ponúknuť u nás v chovprodukte, či mi ho nevymení za nejaké rastlinky. On má v obchode také vystavené akvarko, možno ho bude chcieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 14:15 Muž Yirka [9126] – Re: geminika
Pokud byl molitan v provozu před měsícem a nyní s časovou prodlevou znovu tak je to opět nový, nezaběhlý molitan a tudíž i nezaběhlý filtr.
A na toho thorakáta opravdu zapomeň a někomu ho věnuj do přiměřenější nádrže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 14:10 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Haimdol
Ja viem, že kropenáč bude veľký, ale nemám ho kam dať. Doma mám dvoch a tretí by už bolo moc. Snáď si zvykne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 13:52 R Muž Silent [5949] – Re: geminika
To je ideální. Nasadit tři pancíky a pak po týdnu postupně další ryby. Postupně se vytvoří rovnováha a mělo by to šlapat bez problémů. Jen nezapomenout na pravidelnou údržbu. Co se týká panceřníčka kropenatého, tak ten bude na 40 litrů opravdu velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 13:51 Muž filipsi [1295] – Re: geminika
Ubytuj je hned. To je prece uplne jedno, jestli je mas kvuli zabehu v 10l karantene, nebo v akva, kdyz v nem nejsou zadne jine ryby. Je prast jako uhod, jestli jim menis vodu v karantene, nebo v akva. Pouze v pripade nemoci by se v akva lecili hur.
Ale se zbytkem pockej tydnu vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 13:47 Žena geminika [39] - Živorodky
Takže na budúci pondelok by som mohla ubytovať aspoň tie 3 pancierničky? Tie som totiž dostala a teraz sú zdravé v 10 litrovej karantenke, čo mi je ľúto, lebo vidím, že sa im tam nepáči. Hlavne ten kropenatý sa stále schováva pod kochlíkom.Chcel by určite niečo väčšie ako 10 litrov. Potom by som po týždni trebárs dopĺňala zbytok. Je to dobrý postup? Ešte chcem upresniť, že štrk aj molytan z filtra boli už v prevádzke asi pred mesiacom a teraz sú znovu sprevádzkované. Nie sú to teraz kúpené veci. Neviem, či to má nejaký vplyv, že fungovali pred mesiacom. Ďakujem všetkým za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 11:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Reagoval jsem na Marszovo "se zajetým filtrem, správnýma kytkama a správnýma rybkama"...
Teď jste mě přinutil přečíst si téma celé a musím konstatovat, že toto není ten případ!
"Založila som nové 43 l akvárium 3.6.2009. Zatiaľ sa zabieha iba s rastlinkami, filtrom a osvetlením..." - tady se nejedná o zajetý filtr!
(Jinak si umím představit, že se do pár dní založeného akva vybaveného rostlinkami nasadí přiměřený počet rybek a nainstaluje zaběhlý filtr, a že akva bude fungovat. :-))
EDIT: Už mě předběhl Johan... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 11:53 R Muž Silent [5949] – Re: Johan
Dobrá. S výhradami souhlasím. ano Přesto bych začátečníkovi raději doporučil standardní záběhovou dobu, protože málokterý má připravený zaběhlý filtr dostatečné kapacity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 11:47 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Haimdol
Taky si myslím, že zajetej filtr se dá vyměnit za zajetou nádrž a opačně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 11:43 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Já si myslím, že pokud není zajetá celá nádrž a nasadí se všechny ryby tak to filtr sám moc nespasí. Akvárium by mělo být jako správně fungující organismus. Jakmile nějaká část hapruje je to vždycky na houby. Co je platný když fungují "ledviny" (filtr) když ještě nefachčí třeba "játra" (dno). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 11:42 Žena geminika [39] - Živorodky
Tie tri hodiny by sedeli pre dolievanú vodu pri čistení, ale na nové celé akva je to nejaká hlúposť, však? A tá zostava rybiek (bez mečuňov) by mohla byť? -//- 3-4 neonky, 1 panciernik kropenatý, 2 pancierniky Gosseove a 3 gubky. Prípadne ešte 2 mrenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 11:38 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Se zajetým filtrem? To by snad fungovat mohlo, ne? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 11:33 R Muž Silent [5949] – Re: marsz
3-4 hodiny? To je vtip, že jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 08:56 R Muž Silent [5949] – Re: geminika
Ty tři týdny by měli stačit. Hlavně je třeba ryby nasazovat postupně a ne všechny najednou. To by biologická rovnováha nemusela vydržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 08:54 Žena geminika [39] - Živorodky – Kedy nasťahovať rybky?
Kedy budem môcť vypustiť rybky do nového akvarka, ktoré funguje od 2.6.? Čítala som, že 3-4 týždne minimálne. To aj pri takomto malom akvarku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 15:48 Muž jajaapaja [174] – Re: Imii
Vloni dělali novou silnici u dcery.Válcovali jí vybračním válcem.Barák popraskal,ale akvárko i ryby přežily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 15:33 Žena geminika [39] - Živorodky
Tá zostava je z rybiek, ktoré mám doma.V mojej prezentácii vidno, že aj doma ich má dosť veľa, lebo som sa posledne ujala 8 ks rýb, ktoré sú zo zrušených akvárií a bolo mi ľúto ich nechať spláchnuť. Preto som naštartovala toto nové menšie akvarko.Tých panc. kropenatých mám už doma dvoch a tretí by tam zavadzal. Ten ružový panciernik sa volá Gosseuv. Tak to skúsim bez tých mečoviek. Len som tam chcelo niečo pestrofarebné. Ďakujem za rady. Ešte otázka, kedy ich tam môžem už dať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 13:33 V – Re: geminika
Nešťastná volba.

5 druhů do 40 l je moc.
Pancéřníček kropenatý - 40 l je málo.
Pancéřníček "malý růžový" - netuším, co tím myslíš, ale 2 ks je každopádně špatný počet.
Mečovka - 40 l je málo.
Paví očka - může být, ale jedině samostatně a s rizikem přemnožení.
Tetra neonová - může být, ale 3-4 jsou špatný počet.

Dej tam buďto jenom Paví očka, nebo řekněme 4 Pancéřníčky Panda a 6-8 Teter neonových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 13:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
a co proste si vzdycky na vymenu vody dovest tu mekci... navstivish otce, vymenish vodu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 13:03 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Imii
Zavalenému je měkká voda platná, jako nebožtíkovi zimník. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 12:15 Žena Imii [45] – Re: Sid
To ne ... můžu maximálně k tátovi ... ale tam je problém s vodou (hooooooooodně tvrdá) ... tady problém s barákem, ale voda je OK :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 11:55 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Imii
K tomu sedání domu ... nás barák je jakoby zapuštěnej do skály ... už se rozpadá koupelna, zdi praskají, a sklep už celej nějak nakřivo.
Už bych prchal... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 11:38 Muž Yirka [9126] – Re: Imii
Stejnou situaci jsem zažil vloni na jaře, kdy mi hutnili ulice ze tří stran domu. Akvárium přežilo naprosto v pohodě (podložka mirelon), daleko víc jsem trpěl já když jsem cítil jak se mi dům otřásá v základech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 11:28 Muž Yirka [9126] – Re: geminika
Ten pancéřníček kropenatý se mi zdá do toho objemu příliš velký...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 11:20 R Muž Silent [5949]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 11:17 Žena geminika [39] - Živorodky – Kedy vpustiť rybky do nového AQ?
Založila som nové 43 l akvárium 3.6.2009. Zatiaľ sa zabieha iba s rastlinkami, filtrom a osvetlením. Kedy môžem vpustiť rybky a koľko kusov? Mám v pláne tieto rybky: pancierniček kropenatý 1ks, pancierniček "malý ružový" 2ks, párik mečoviek, 3 pavie očká a asi 3-4 tetry neonove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 10:12 Žena Imii [45] – Re: Moucha
Snížení hladiny bude taky ... protože tam bude jen 1 ancistrus tak si mohu dovolit méně vody =)

K tomu sedání domu ... nás barák je jakoby zapuštěnej do skály ... už se rozpadá koupelna, zdi praskají, a sklep už celej nějak nakřivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 10:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Imii
zalezi na provedeni praci.... ale ten polystyren a karoska jsou skvelej napad, mozna i snizena hladina vody, tim se trosku snizi namahani spoju (teda aspon v dobe praci ve vasi ulici)

hutneni zeminy je opravdu nekde jinde nez blba tramvaj... ta mi tady v praci jezdi pod okny a tezko si na intenzite zada s vibracnim valcem ci zabou....

jen pozor na experty co treba 2metrovej vykop zasypou najednou a uhutnej to jen nahore.... to si pak sedne a vytvorej se kaverny a to se najednou zacnou objevovat diry v zemi, ci si sedat baraky....

kdyz jsme si delaly pripojku pres 40m dlouhou, dve spadiste, tak jsem pri zasypavani honil tchyni, aby udusavala (uslapala) kazdou vrstvicku (cca 5cm).... huz to je tri roky a ani se to nehlo a to prosim mame vsude spras (vata puda)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 09:58 Žena Imii [45] – Re: Moucha
Přestěhovat bohužel nikam nejde ... Eff mi už poradil, že by mělo stačit to podložit polystyrenem a takovou tou "karimatkou" ... nebo budu muset do ukončení prací asi akvárium zrušit (to ale opravdu nechci) :-(

Barák máme už tak dost popraskanej ... snad abych čekala kdy mi to všechno spadne na hlavu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 09:56 Muž teabe [4] - Živorodky – Re: Imii
Přítelkyně má akvárko ve 3.patře baráku,kde každou minutu projede MHDčko a je cítit,že se otřese podlaha.A zatím bez problémů.Vůbec bych se toho nebál,akvárko máš ani ne rok starý.To to víc odnese barák,než akvárko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 09:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Imii
No zalezi jakou technologii ti pitomci ze stavebni firmy pouziji a kudy presne se povede sbernej rad ve vasi ulici. Jinak jde o to, aby obce mely vyreseny splaskovy vody, nejlepe kanalizaci s cistickou. Jdou na to dooooost slusny dotace z EU i od statu.

V ramci kanalyzace si souded udelal novej betonovej vjezd a dal nejaky baksis tem delnikum, aby mu pujcily tu zabu (slengovy nazev toho dusadla). Dusal s tim cele odpoledne podkladovej sterk a nam pekne popraskal barak....

Takze bych opravdu doporucil odstehovani rybicek nekam do bezpeci, nehlede ze tyhle vybrace jsou horsi nez blby tukani na sklo, ktere je pokud vim rybam neprijemne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 09:34 Žena Imii [45] – Akvárium a dlouhodobější otřesy
Protože u nás momentálně kopou novou kanalizaci (je to kvůli EU a bude to prý po celé ČR, protože je to nějaké nařízení) tak očekávám problémy s velkým akváriem.
Akvárium mám umístěné v přední části domu, čili je blízko silnice (5m od akva už jezdí auta).
Menší otřesy už odneslo více jak 20let staré 16l akva, kde nevydržel spoj co drží dno a akvárko proteklo. Otřesy když tu projede kamion, jdou i cítit a dokonce i okna vibrují.
Proto se chci zeptat jestli akvárium vydrží i vibrace od toho krámu co zadusává hlínu/štěrk.
Akva je slepeno v srpnu 08 průhledným silikonem a poté perenatorem ještě vystužené hrany (není to ale extra vrstva) a chci vedět jestli nebude lepší ho po dobu prací zrušit (do konce r. 2010 má být kanalizace hotová).
Když probíhala instalace kanalizace ve vedlejší obci, kde bydlí táta tak říkal, že mu řinčely i talíře a to má kuchyň k silnici 3 zdi a cca 15m ...

Co myslíte ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [115] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=5701