Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 101 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 08:53 Muž Yirka [9126] – Re: Krkovička
Množství písku bude především záležet na výšce nánosu. Ale těch 25kg by mělo s tím plant substrátem stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 07:43 Muž Krkovička [0] – Re: JuraS
Co mi teče z kouhoutku mám v profilu a právě proto,že už jedno akva mám (je žalostné a kytky zkomírají) se ptám.Chemie vody je pro mne i po přečtení kdečeho složitá :(.Navíc mi přijde lepší zeptat se někoho kdo má stejný písek jako já jestli mi 25kg bude stačit než mít doma kytky za 1000kč a zjistit, že mám málo písku a pak buď dát málo písku a bude to naprd nebo objednat další a mezitím přijít o kytky za talíř.JuraS bez úražky, tvá odpověď má pro mě přidanou hodnotu nula a pokud tě můj dotaz urazil nebo jinak naštval tak na něj jednoduše neodpovídej! díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 07:28 JuraS – Re: Krkovička
Přečetl jsi si základní poučky o zakládání akvária z tohoto webu ale i odkazů které jsou tady omýlány v každém 10 tém příspěvku ? Nejlepší by to bylo touto cestou a pak se teprve ptát..ale protože v presentaci už nějaké akva máš pak nechápu proč se ptáš..tohle by jsi měl už mít za sebou..a jednoduchá odpověď..záleží na tom co ti teče z kohoutku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 07:25 Muž Krkovička [0] – Zakládání
Ahoj,
v úterý budu zakládat nové akva.Rád bych zkonzultoval postup a zeptal se na některé věci. Akva bude mít 140L. půdorys 80x40.Osázená plocha bude cca.70%.
Takže:
Substrát mám 6Kg tetra plant complete
Písek 25kg flexi obklady černý 1-2mm - Myslíte, že to bude stačit?
Písek properu, dám ho na substrát, zeliju vodou a zasázím rostlinky. Teď zásadní otázky?
1. Mám nechat vodu v akváriu chvíli pracovat než budu sázet rostlinky?
2. Mám vstupní vodu 13KH a PH 7,4 pode tabulky bych řekl, že CO2 zatím nemusím řešit neb by ho tam mělo být dost je to tak?
Předem díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 15:31 Žena Kajka99 [229]
už jsem kontaktovala chovatele krevetek (uživatel chem) a ten mi řekl že má čtverzubce s krevetkami a v pohodě, uživatel chytek je také choval dohromady, na Internetu je spousta podobných chovatelů, ale přiznávám, bude to vabank. Mimochodem, nádrž jsem už založila.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 10:01 Muž Yirka [9126] – Re: Jitrulka
Osobně bych doporučil nakupovat určitě postupně, nikoliv najednou. Během těch pár dní mezi nákupy uvidíš jak rybičky prospívají a jelikož nemáš karanténní nádrž, může se stát, že budeš hned na počátku muset léčit. To riziko je však menší než přidání mnoha rybek najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 09:57 Jitrulka – Re: RadioactiWe
Ten sáček jsem myslela jako že jsou všechny nové pohromadě, Myslela jsem kůli případným nemocem. Ale ten NO3 mě nedošel...
A tak jak postupovat, když nemám doma karantenní akvárko? Musím si ho pořídit? Nebo to lze i jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 09:36 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Jitrulka
Nechápem čo s tým má spoločné sáčok hmm
A rybky sa nemajú pridávať všetky naraz kvoli tomu, že potom rýchlo stúpnu dusíkaté látky a akvárium sa s tým nemusí vysporiadať. Výsledkom môže byť potom úhyn rýb X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 08:30 Jitrulka – Re: Jitrulka
Myslím tím důzné druhy ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 08:29 Jitrulka – Nákup ryb
Ahojky jsem začátečnice, mám 60L, které mi na prázdno běží už asi 14 dní a za týden se chytám nakoupit rybičky. Četla jsem že je dobré přikupovat rybky postupně. Ale já nemám doma žádné karanténní akvárko, takže jsem chtěla nakoupit všechny rybky najednou. Je to špatně? V akvaristice stejně dávají všechny koupené ryby do jednoho sáčku,ne? Alespon u nás to tak dělali...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 01:18 Muž AmorFati [37] - Amerika
No, čiň, jak myslíš. Jen si dovolím konstatovat, že živá krevetka je poněkud drahé krmivo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 00:23 Žena Kajka99 [229] – Re: Kajka99
resp. vím že je čtverzubec obecně agresivní ryba ale na tomto webu jsem se dočetla že pokud má dostatek okružáků a krevetky mají dostatek úkrytu, tak by neměl nastat žádný problém. Pokud daný jedinec nebude ultra lotr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 00:04 Žena Kajka99 [229] – Poděkování
Tak vám všem pěkně děkuji, tady je, co jsem díky vám všem pozměnila: 1. osvětlení: koupím si philips nebo osram, pokud na ně narazím v normálních obchodech (protože nejsem přímo z Brna a nemám auto, tak by mně levnější zářivka z narvy vyšla cenově stejně jako dražší aquaglo už jenom díky jízdnému) 2. škrabka - bez komentáře :) 3. rybky - nakonec jsem překopala všechno, jako biotop jsem si vybrala Asii, v pořadí v jakém je hodlám pořizovat: 8 kardinálek vietnamských, párek čichavců medových, okružáky, 4 cherry krevetky, 1 čtverzubce trpasličího. Vím, že jsem si vybrala kombinaci asi ne zrovna vhodnou, ale o svých důvodech a záměrech otevřu spíš vlákno v relevantnější sekci, myslím, že tentokrát to mám lépe promyšlené a snad i zajímavější. (Počítám s tím, že čtverzubci požírají krevetky a okružáky, počítám s tím, že čichavci mohou být ke krevetkám dotěrní.)

Pokud pořád budu mít přerybněno, vyhodím kardinálky, ale počítala jsem s 1 l na 1 cm dospělé ryby a čtverzubci jakožto teritoriální rybě jsem počítala 2 l na 1 cm v čistém objemu nádrže (místo 63l 55), tak snad přerybněno mít nebudu.

Tímto bych vám všem chtěla poděkovat za váš čas a vaše cenné rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 11:12 Muž AmorFati [37] - Amerika – Re: JuraS
Katalog zboží a ceny mají na webu. Zářivku si opravdu při nákupu osahávat nepotřebuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 10:56 JuraS – Re: DrBolíto
myslel jsem to tak, že ta prodejna je bez možností osahání si zboží..není tedy možnost jít kolem regálu, porovnávat ceny a konkrétní trubici..prostě příjdeš, řekneš jako já "prosím máte na skladě 77 fluora v 30 watech" ..paní řekne "moment" zajde za roh kam sotva vidíš..odtud se ozve "máme, kolik jich chcete" a ty na to " kolik stojí jeden kus", ona se vrátí s trubicí v ruce k pultu a tam začne laborovat s počítačem a posléze ti sdělí cenu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2010 10:52 Muž AmorFati [37] - Amerika
JuraS: Zase zbytečně prudíš... Jestli sis všiml, poslal jsem ji konkrétně do brněnské Narvy, jejíž adresu si snad zvládne vygooglit - není to o žádném shánění. Tam 8xx prostě a jednoduše koupí. 9xx už stojí dost podobně jako speciálky, přičemž jejich přínos je z mého pohledu diskutabilní (střídal jsem období svícení 2x860 a 2x960 a nepozoroval jsem žádnou změnu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 10:22 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: JuraS
No já v tom nevidím žádný problém a zvláště když to teprve připravuje.
Stačí zajít do elektro skladu, obchodu a objednat, nebo na internetu a vzít za ušetřené peníze >4 trubice a bude mít do foroty. A to, že si jí nemůžeš vzít do ruky nějak nechápu.
To při držení poznáš že je kvalitní nebo proč jí potřebuješ držet?

Tady například máš za 113kč/ks
www.e-light.cz/…

p.s.
ode mě palec nemáš, palce nerozdávám nezdá se mi to fér, co člověk to jiný názor a pokud je vyloženě nesprávný stačí to nahlásit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 10:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JuraS
...osobně jsem v osramu dal ruce pryč od 965 v 30W za cenu aqua-glo..takže ty ceny...
Nemůžete srovnávat "965" s AQUA-GLO, přestože za stejnou cenu... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   20.08.2010 07:32 JuraS – Re: DrBolíto
Třeba proto, že když se v tom nevyzná tak pro úplnýho začátečníka mu motat hlavu s třípásmy a značkami..osobně třípásmovku dokážu sehnat pouze u osramu v jejich vzorkové prodejně a to jen dle katalogu, sám ji ji nemůžu vzít do ruky...v normální elektře mají jen nevhodné typy..moje zkušenost z prahy..nejsem ochoten ale objíždět prahu kvůli zářivce...tak proto říkám, že k těm startovním starostem rozhodně nepřidá rady "vykašli se na zářivku z akvaristiky kde to celé koupíš a běž někam shánět 8xx v tvé watáži.." no a cena... osobně jsem v osramu dal ruce pryč od 965 v 30W za cenu aqua-glo..takže ty ceny....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 19:34 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: DrBolíto
ikeácké skříňky mají všechny kotvení vrchní části ke zdi, což bude asi nevyhnutné. v tomto případě tlak z boku odpadá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.08.2010 19:31 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: JuraS
Nevím proč by měla utrácet cca 320kč za jednu Glo zářivku, když může koupit v elektru za cca 120kč!!!

To Kajka99
Supr přístup, jsem rád, že zdravě využíváš tu šedou hmotu v hlavě o hodně lidech se to říci nedá palecpotlesk
Kup zářivky 830 nebo 840, 830 svítí do žluta, tak že pak akva vypadá jak při západu slunce. Zářivka 840 svítí bíle, tak že akva pak vypadá jako v poledne. Nebo můžeš vzít 830 a 840 což je nejběžnější kombinace.
Ještě něco, chtěj značkové trubice například Philips, OSRAM - LUMILUX, nebo Narva.
Ke skřínce, vyzkoušej zda je stabilní při tlaku z boku, mohlo by se totiž stát, že se ti někdo o ní opře a složí se jak domek z karet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 14:30 JuraS
Předně palec nahoru za precizně zpracovaný příspěvek. je vidět, že máš akva promyšlené a ne jako mnozí začátečníci co zaplevelí tenhle web. S tak malým akva se neboj váhy, kdejaká skříňka co má horní prkno přes stojny (leží na bočnicích a ne k nim přidělaná z boku) unese v klidu i metrák.
jak psali jiní, mícháš ryby z různých částí světa s rozdílnými potřebami na teplotu, světlo, pH atd..projeď si tady katalog rybek a vyber si ty které se ti do akva v dospělosti vejdou ale hlavně jsou aspoň přibližně ze stejné "vody"...nebál bych se speciálek na svícení..aspoň ty první ne a pro ty druhé si už můžeš běhat do elektra...jo a ryby a vrstvy..v 30 cm se to houby pozná..při krmení se stejně všechny sejdou na jednom místě..topení určitě kup, bude stačit 50W, filtr co jsi vybrala je zbytečně drahý a přitom by stačilo tohle www.mamejeradi.cz/… s tímhle www.mamejeradi.cz/… je to de fakto totéž zbavené o tu patronu s aktivním uhlím a zeolitem které stejně za chvíli (měsíc, dva) dáš pryč a zbude ti sotva polovina filtračních hmot. Možná by výhodnější byl klasický bublifuk a k němu vzduchovací motor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 14:08 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: AmorFati
známí měli taky stěrku na pěkným velkým rohovám akvárku, děcka s tím rády stíraly a pak se divili ze maj celý sklo poškrábaný, protože jim to vždycky spadlo do písku a tak to vzali i s tim. Ja cistim akvarko houbou uz dlouho a zadny skrabance nemam, samozrejme ze ji nedavam do pisku. Podle me pokud se akvarko necisti pravidelne (podle rustu ras, jednou za par dnu) tak stejne rasy narostou natolik ze uz to normalni magnetickou sterkou nejde. Zálezi na kazdym co si vybere, co mu vic vyhovuje. Jini znami si koupili taky takovou peknou sterku, jejich dcerka se tesila jak bude kazdou chvili cistit a ted se nikomu nechce a sterka tam jen lezi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 14:07 Žena Kajka99 [229] – Re: AmorFati
ano, přesně tak, a názory skutečných chovatelů jsou pro mně nejdůležitější. já jsem si myslela že nevíte o jakou škrabku se jedná. moje chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 14:00 Muž AmorFati [37] - Amerika – Re: Kajka99
Mm, tos pochopila špatně... S pískem mezi styčnou plochou a sklem se to nerozdělí, to bude samozřejmě vesele škrábat. Jen když ten vnitřek upadne, tak spadne na dno a zůstane stát na hraně (vertikálně), takže to sníží pravděpodobnost, že to další písek nabere. No nevím... Když z té, kterou jsem doporučoval výše, upadne ta vnitřní část, tak plave. To mi přijde o dost lepší, než to sbírat ze dna nehledě na to, jestli to na něj spadne ve stoje nebo vleže.

Možná bys neměla zase tak dát na to, co uvádí výrobci a prodejci, ale spíše na praktické zkušenosti. Za méně peněz získáš více. Také proto ses tu přeci ptala, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 13:51 Žena Kajka99 [229] – Re: AmorFati
Ta magnetická sera se prý oddělí když se mezi ně dostane písek a spadne vevertikální poloze ke dnu. teploměr může zůstat uvnitř akvária. Moc děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 13:40 Muž AmorFati [37] - Amerika – Re: Kajka99
Nevyhazuj peníze za speciální akvaristické zářivky. Zajdi si pro třípásmovky 8xx do brněnské Narvy. Kvalitní stěrka na sklo je potřeba, houbička ho poškrábe (nevšimneš si v ní drobných zrnek písku). Sera s teploměrem je ale opravdu zbytečný overkill. Teploměr kup klasický skleněný s přísavkou za 15 Kč a stěrku můžu doporučit cca za 200 takovou světle šedou s modrou rukojetí. Kupoval jsem ji ve Sklorexu a je to nejlepší stěrka, jakou jsem zatím měl. Vytápění také není příliš potřeba, pokud se nechystáš na nějaké teplomilné ryby. Teplota jednak kolísá i v přírodě a ryby to v pohodě přežijí a jednak v akváriu teplota kolísá velmi velmi pomalu. V paneláku jsem rybám netopil dobře poslední dva roky a je to OK.

Nábytek musí mít dostatečnou nosnost, víc se k němu dodat nedá. Třeba v JYSKu mají u skříní, komod apod. nosnost napsanou. Nejjednodušší bude si na to sednout a uvidíš. Akvárko bude mít tak 80 kilo, takže to unese leccos.

Rybiček sis podle mě na 63l vybrala moc. Jednak moc druhů a jednak moc jedinců. Nějaký druh vypusť.

CO se hmotnosti týče, jsou kameny a nasáklé kořeny srovnatelné, ne-li lehčí, takže to bych neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 13:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kajka99
taky je dobrý do začátku pod dno dát zásobní hnojivo (já používám JBL florapol), bude se rostlinkám líp dařit a začátek bude snažší. Ale taky to není nezbytné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 13:38 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: katterinecka
cichlidky bych asi ratši vynechala a dala tam jen jedno hejno místo dvou a ve více kusech. S živorodkama to moc nepřeháněj, a ratši menší, jako gupky, endlerky, nanejvíš platy (není to podmínka, ale je to lepší). A pohlídej si tu teplotu u všech druhů, na některé by to mohlo být docela málo.

A tu tíhu akvárka moc neošidíš, hlavně nešetři na výčce dna (minimálně 3cm vepředu a vzadu víc). A taky nezapomeň nakoupit co nejvíce rostlin (lepší je objenat na netu, je to výhodnější) a nezapomeň na dostatečně dlouhé zajetí nádrže než začneš vypouštět rybičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 13:38 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: Kajka99
tedy: 1. 22°C bude pravděpodobně málo. alespoň 24. 2. rybek tam je příliš. black molly ani další živorodky bych nedoporučoval (pro molly je to malé, ostatní je jen osobní preference). tedy: pancéřníčky na dno, čichavce jako "velké ryby" a jedno hejno (tetry, dánia atd.) ostatní bych tam nedával, možná časem po půl roce, až se akva zajede pořádně a budeš mít pocit, že máš málo ryb (nezapomeň - rybky postupně až po záběhu akva). 3. skříňky ikea - nevyznačují se zrovna pevností a nosností, ale pro 60l akva to bude vpoho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 13:34 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – ikea komoda na 60l AQ
hoj, až budeš v IKEA, tak si dva, tři na tu komodu sedněte. když vás unese, unese i akvárko. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 13:31 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kajka99
písek mají docela dobrý i ve sklorexu, nebo je dobrý objednat ho ve flexiobkladech. Pancéřníčky skvrnité jsem měla a pokud ten písek bude trochu do šeda tak nepůjdou vůbec vidět (alespoň u mě to tak bylo), takže na to taky mysli, jestli by nebyl lepší jiný druh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 13:29 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kajka99
nemusíš zbytečně utrácet za drahé zářivky (stačí obyčejné třípásmové) a ani za stěrku s teploměrem. Teploměr se dá koupit za pár korun a sklo jde vyčistit houbou, ale jak chceš. Já topení nemám, pokud u vás nebývá moc nízká teplota tak by to mělo stačit(akvárko má teplotu jaká je v místnosti nebo i vyšší od světel) Čichavci nesmí mít studený vžduch nad hladinou aby neprochladli, ale to by měl částečně zajistit kryt

V brně je dost dobrý obchod Sklorex v židenicích, a dobře tam poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2010 13:18 Žena Kajka99 [229] – Prosím zkušené o kontrolu - chyba se vloudit může
Prosím vás, zkušené akvaristy, o pomoc ve formě kontroly - kdybyste byli tak hodní a zkontrolovali moje představy o akváriu, připravovala jsem se 3 dny, obvolávala prodejce, prohlížela e-shopy, ale mohlo mi přeci jenom něco uniknout, čím bych buď ohrozila ryby nebo chod akvária, nebo utratila zbytečné peníze.

Kvůli problémům s osvětlovacími kryty pro 60x30x30 jsem se rozhodla pro formát 60x35x30, 63l, 6mm, který vyrábí u nás v Brně, na který sedí kryt LightGlo 2x15W, do kterého dám 1 AquaGlo 15W a 1 Sun Glo 15W. Jako filtr jsem si vybrala filtr Aquael Turbo 350. Jednoduchý časovač osvětlení, čištění skla magnetické od Sery s analogovým teploměrem, jako pozadí černou tapetu. Nemphu se rozhodnout pro vytápění, bydlím v paneláku a teplota je tu stabilní, ale chtěla bych rybky mít při 22°C a nevím kolik bude třeba vytápět.

nemám žádný vhodný kus nábytku pod akvárium, a to, co je k dispozici na internetu jako speciální podstavec pod aq.je pro mně většinou buď příliš drahé nebo jsou to jenom holé desky bez dvířek, a hlavně je to všechno příliš nízké. Prohlížela jsem si tady akvária podobných velikostí a překvapilo mně kolik lidí je má na obyčejných komodách. Co si myslíte o téhle
www.ikea.com/…
a této?
www.ikea.com/…

Samozřejmě ještě budu procházet brněnské zverimexy, ale moc si od toho neslibuji.

Rybičky bych si představovala asi takto: 4 pancéřníčky (nejvíce se mi líbí skvrnití), pár (2) čichavců medových (pro ně nějakou plovoucí rostlinu a schovky), pár (2) cichlidek borelliho, 6 kardinálek vietnamských /nebo 5 teter ohnivých, párek živorodek duhových/nebo black molly, a nakonec 6 danií pruhovaných. Říkám si, jestli těch rybek střední a horní vrstvy nemám moc a jestli si nebudou překážet, jestli bych neměla 1 druh nahradit třeba krevetkami?

Snažím se aby akvárium mělo co nemenší váhu, takže jako dekoraci a schovky pro rybky nebudu dávat kameny ale spíše kořeny a rostliny, a vidím to na černý štěrk, pár malých oblázků a hnědý písek tam, kde bych chtěla mít rostliny.

Mimochodem, nemám ani místo, ani schopnosti si dělat osvětlení či nábytek sama. Děkuji za pochopení.

Prosím vás, řekněte mi zda je něco v nepořádku, rady vás zkušenějších jsou vítané a velice potřebné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 12:36 Muž hardy [45] – Re: Haimdol
jo tak ja mam 110 litrove akvariu a pak 60litrove a par mensich tak mi tyto filtry zatim staci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 11:50 R Muž Silent [5949] – Re: hardy
No to je v pořádku. Pokud jste spokojený rozhodně vám to nehodlám vyvracet. Jen popisuji stav v běžně zarybněné (nikoli správně zarybněné) nádrži. Pokud je v akvu relativně málo ryb může "honič vody" stačit. V běžné nádrži je malý objem hmot jen pro zlost. Rozhodně bych ale nekupoval filtr kde nejde regulovat průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 11:42 Muž hardy [45] – Re: Haimdol
ano kazdy ma jine zkusenosti ja pouzivam ty atmany a jsem opravdu spokojeny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 11:40 R Muž Silent [5949] – Re: hardy
Naprostá většina vnitřních komerčních filtrů má absolutně nedostatečný objem filtrační hmoty a hodí se jen na mechanickou filtraci. Existují samozřejmě vyjímky jako např. Fluval řady U nebo Eheim biopower. Nejjednoduší je použití biomolitanu vhodné velikosti a regulovatelného čerpadla. Při šikovné manipulaci se při čištění žádný kal zpět neuvolní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 11:37 Muž hardy [45] – Re: BoBMan
ja pouzivam tyto filtry a jsem naprosto spokojeny doporucil bych vam www.akvamak-hobby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 11:34 Muž hardy [45] – Re: BoBMan
drive jsem pouzival houbu a je to blbe pri cisteni filtru vse vam napada zpatky do akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 11:25 Muž BoBMan [0] – Re: hardy
Můžu se zeptat z jakého důvodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 10:56 Muž hardy [45] – Re: BoBMan
ja bych volil spise vnitrni filtr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 08:45 Muž BoBMan [0] – Halančík
Jo ještě s tim Halančíkem bratránek má halančíka pestrýho normálně s ostatníma rybkama a je vše OK. Halančík pestrý je prý nejmín agresivní halančík nebo aspon to sem se dočetl i tady na této stránce. Myslíte že by ani tak nebylo dobré mít jeden pár halančíka pestrého v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 08:43 R Muž Silent [5949] – Re: BoBMan
Na 126 litrů doporučím koupit buď filtr vnější (to je dražší varianta) nebo bioakvacitovou kostku a regulovatelné čerpadlo. To je levnější ale velmi účinná varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 08:22 Muž BoBMan [0] – Dík a ještě jedna prosba
Moc dík za rady ale ještě mam jednu otázku pán v zoo marketu mi doporučil pokud chci živorodky abych nedával filtr do akvária koupil si kompresor a do akvárka dal tu houbu. Myslíte že je to lepší? Zachvíli to pojedu koupit a ještě nejsem 100% rozhodnutý ale pokud mi neporadíte tak budu asi věřit jemu sem začínající akvarista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 22:02 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: lucifirekzraje
musis si zjistit jaka je v te studance voda, nesmi byt prilis tvrda, to se vetsine akvarijnich ryb nelibi, ve vodovodu vetsinou az tak tvrda nebyva (taky je lepsi si to zjistit) a prizpusobit tomu osazenstvo. Hned jak zalozis nadrz tak tam muzes zasadit rostlinky a hned pustit filtr(ten by mel pak bezet bez dlouhe prestavky neustale) a za par dnu az zmizi bublinky tam muzes dat nakyho sneka nebo nenarocnou rybky aby se lip zabehlo. Pripravky s bakteriemi to sice muzou urychlit, ale stejne je lepsi pockat delsi dobu, nez zacnou rostlinky rust a rozmnozi se uzitecne bakterie ve filtru atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 21:50 lucifirekzraje
Dva až tři týdny by měla ta voda stát - teda pokud jsem to dobře četla :) A chtěla jsem se zeptat, když tam dám vodu přímo ze studánky tak to bude lepší ne?
V akvaristice nám ještě dali přípravek - startovací balíček nebo tak nějak to ten pán říkal,že to tam máme dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 21:50 Žena bluedream [245]
Hlavně také nechat akva dobře zajet a dříve, než se půjde něco kupovat, pročíst si, co to potřebuje a nevěřit ve všem prodavačům v akvaristikách. Je jen málo těch, co tomu opravdu rozumí a dobře poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 21:45 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: lucifirekzraje
Hlavní rada, nejdřív hodně rostlin a až pak se shánět po rybičkách ;-) Dají se docela výhodně objednat na internetu přímo v pěstírnách, nebo od někoho z přebytků. Výjde to mnohem levneji než v akvaristice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 21:42 lucifirekzraje
Světla vybíral přítel v obchodě, kde mu radil prodavač a přiznám že přes technický parametry nejsem:( Ale hned jak přijde tak písnu :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [101] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=5001