Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 89 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 11:54 Muž MrHu [300] Re: BlueCactus
Kvalitní jsou Eheim (třeba www.akvarista.cz/… dobrej kompromis ceny a výkonu je Atman...:-) ale určitě je takových značek mnohem víc...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 11:47 Muž BlueCactus [0] Re: MrHu
Aha,rozumim,díky.Taky bych to chtěl co nejjednoduší na používání ten filtr, nejsem žádnej technik :-)
Prostě potřebubuju zjistit nějakou kvalitní značku, a pak už si ty ceny sestavení X set srovna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 11:28 Muž MrHu [300] Re: BlueCactus
Aha, takže tam bude bydlet Betta?:-) V tom případě topítko bude potřeba...bublifuk je vnitřní filtr poháněný vzduchem...:-) nemá čerpadlo ale je napojený na vzduchovací motůrek(někomu může vadit, že bývá hlučnější než vnitřní filtr s čerpací hlavou...akvárium mám v pokoji kde spím, vzduchovací motůrek mám volně položený pod gaučem a není slyšet)...já mám v čistém objemu 61 litrů www.akvarista.cz/… (má dost velký objem bio molitanu) s kompresorem Atman...u toho si už nepamatuju cenu, ale bylo to něco okolo 200-250kč...takže celkově mě filtr stál přibližně 400kč...mám tam taky Betty a s vodou problém není...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 11:28 Muž sirPavol [6]
Ja osobne som za poskladanie. Aj koli cene, aj koli vyberu tecniky ktoru tam chces mat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 11:21 Muž MrHu [300] Re: LiborSprysl
Jasně, u kvalitnějších setů je to ok...:-) ale tady se asi o kvalitním setu nebavíme...sám Fogy psal, že bude muset obměnit, to není z mojí hlavy...:-)Já mám třeba 30l set AquaEl, který asi taky není zrovna terno...a měnit filtr není potřeba, světlo je taky ok...s topítkem už je to horší, to je fakt šílenost...já jsem jen reagoval na to, že pokud se v tom setu bude muset časem něco obměnit, tak nemá cenu ho kupovat...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 11:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: MrHu
Nevím tedy proč by se muselo měnit topítko, ba v kvalitních setech není dnes třeba měnit ani filtraci - pokud ovšem v začátečnické euforii nepřerybníte či nepřekrmíte, stávající filtrace zvládá. No a nakonec zářivky...pokud nechcete nějaké speciální nároky mající rostliny, pak vám osvětlení u těch kvalitnějších setů bohatě stačí. A zářivky budete měnit po skončení jejich životnosti tak jako tak...No a teď babo raď... :) Pokud hodláte mít bytový doplněk s kterým nehodláte nějak experimentovat, klidně si vemte set.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 11:11 Muž BlueCactus [0] Re: MrHu
topítko bych tam chtěl, v pokoji mam průměrně 22 tak bych chtěl bettě co mam v tom betta settu bez topítka postupně dopřát vyšší teplotu, mimochodem bublifuk je druh filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 11:09 Muž BlueCactus [0] Re: Fogy
no přesně právě proto bych si rovnou koupil něco kvalitnějšího abych to nemusel dokupovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 11:02 Muž MrHu [300] Re: Fogy
No já teda nevim, ale nepřipadá mi moc ekonomický kupovat set, když "časem obmění věci jako je filtr, zářivky, topítko..."...to už je snad lepší koupit všechno zvlášť a kvalitní, aby to vydrželo a nemuselo se to obměnit...navíc do 40-50 litrů snad filtr nebude stát 1000, dost možná by tam stačil bublifuk...taky je otázka, jestli tam bude topítko potřeba...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 10:48 Fogy – AQ
zdarec já když jsem začínal tak jsem koupil set 112 litru za 2500 od aquaelu a mysli že pro začátečníka uplně v pohodě ale určitě časem obměníš věci jako je filtr zářivky topítko nejsou moc kvalitní ... ale máš tam pro začátek vše .. když si ho necháš sestavit tak jen za lepší fitracci dáš +- 1000 .. toť můj názor ;-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 09:37 Muž BlueCactus [0]
a cenově bych se chtěl vejít do 3000,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 09:35 Muž BlueCactus [0] – Akva,nebo set?Akvárium pro začátečníka
Ahoj, rád bych si pořídil akv. o objemu kolem 40-50 l.Na internetu jsme toho viděl už spousty, ale u setu s touto velikostí a cenou 1500,- si nejsem jistý velkou kvalitou(filtr,osvětlení).Jaké jsou kvalitní značky akv. setů?Nebo vyjde levněji si akv. sestavit?Jaká značka komponentů?
Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 20:50 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Nejlepší je napravo ta vallisneria var. silver plastic, ta mě jakože odrovnala smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 20:43 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: ČichavecTom
No, nebudeme se do něj navážet, určitě byl hodně zoufalý, když mu začaly hynout ryby (hádám tak 1-2 týdny po vypuštění do nádrže), za které dal cirka 15.000 - 20.000,- navzdory veškeré chemii, UV lampě. To, co vytvořil, je učebnicová ukázka nepochopení základních principů akvaristiky která zákonitě musela skončit katastrofou, což může na druhé straně pomoci pár lidem vyhnout se maléru, pokud by měli podobné uvažování jako on. Berme to jako jeho nechtěné poselství a varování: "Tudy cesta nevede"!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 20:25 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Ivoš
myslím že hnojivo jen není na obrázku, protože to je ta špatná věc kvůli který to zarostlo řasama a nakonec to celé skončilo v inzerátu. Kromě hnojiva, nebude přece tu zlou špatnou věc prodávat aby to dopadlo někomu stejně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 20:18 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: ČichavecTom
No to je přece jasný: narval mu ho prodavač jako spoustu dalších "nutných" věcí: chemie, UV sterilizer...Docela se divím, že mu ještě neprodal hnojivo na kytky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 19:14 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Ivoš
Nevim na co tam měl to mechanické rameno na sázení kytek :-DDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 18:04 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Učebnicový příklad jak NEZAKLÁDAT akvárium
Narazil jsem na tento inzerát :http://zvirata.hyperinzerce.cz/akvarijni-ryby/inzerat/4526553-luxusni-zanovni-akvarium-550l--nabidka-stredni-cechy/. Z fotek a popisků je jasné, že toto akvárium zakládal člověk, který má sice dost peněz ale žádné zkušenosti či alespoň teoretické znalosti. Jedná se o koncentrát snad všech možných chyb, kterých se akvarista -začátečník může dopustit a jsem přesvědčený o tom, že z ryb na fotografiích dnes už nežije ani jedna. Je to škoda protože ne každý si může dovolit 550 l akvárium a toto mohla být zcela famózní nádrž ve které by si terčovci rochnili blahem sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 19:46 Michaela Re: katterinecka
No to teda jo, člověk by ani neřekl, kolik je toho k nastudování...ale za to "studium" to stojí:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 18:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Michaela
dle toho co píšeš toho máš ještě hodně co pročítat ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 17:39 Michaela
Moc děkuji všem za rady, jde o to, že jsem pročetla snad "celý" internet a různá fóra a všude se radí něco jiného.
Tak postupně začnu s rostlinkami, uvidím, jak se jim bude dařit a pak bych na doporučení volila Endlerovky.

Ještě jednou dík
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 16:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Michaela
když si začátečník tak si hlavačky nech na později, i galaxy razborky obvykle bývají dost drahé - ne moc dobré jako první rybky.
Gupky toho sice vydrží hodně, ale jsoou docela velké, víc kazí vodu a hodně se množí. Co tak třeba živorodka endlerova? Je taky pěkná a menší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 16:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Michaela
založ akvárium s rostlinami filtrem a osvětlením, počkej tak 3 týdny (někdo během té doby mění vodu někdo ne). Uvidíš jak se bude dařit rostlinkám.
Pak přidávej rybky postupně, ne všechny naráz.
Až tam budou ryby tam měň vodu nejlíp jednou týdně, třetinu až polovinu.
Je toho hodně, nejlepší by bylo kdyby sis sama všechno zjistila a přečetla, stačí tady prohledat forum, dat třeba dno, filtr... a když to tam nenajdeš tak se zeptat (ne každé vybavení co prodavačky vychvalují, nebo co má na krabičce napsané jak je super je opravdu dobré)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.08.2011 16:39 Muž Miso [470]
Ide o to, aby si hned od zaciatku mala v akva co najviac rychlorastucich kym sa zabehne, to preto lebo tie rychlejsie spotrebovavaju nahromadene latky. potom ak budes chciet mozes ich postupne vymenit za pomalsie rastuce aby si nemusela tolko strihat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 15:34 Michaela Re: souky
Díky moc za rady, tzn. že jakmile se akvárko zaběhne a budu dávat rybičky, tak po nějaké době mohu přímo do avkárka přidat další rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 15:21 Muž souky [592] - Rostliny
v 30 rozhodně rostliny zakoření, jen to chce dostatečnou vrstvu(cca 5cm) a rozumně zrnitej písek(cca 1-1,5mm) vyhni se vetším rostlinám, a doporučuju s menšími lístky, později až to budeš mít zajeté bych dal přednost pomaleji rostoucím, ale to už je o preferencích.
dle mého názoru jsou ideální rotaly, limphophyly, sagitárie, menší kryptokoriny a podobné. vyplatí se tu porozhlédnout v nádržích a nechat se inspirovat.
paví oka se ti budou hodně množit a navíc jako živorodky dost zatěžují vodu, než pavím okům bych dal přednost endlerce.
asi bych akvárium zařídil jako jednodruhové + třeba otíky nebo krevety red cherry(ty také v celku dobře ve větším možství fungují jako čističi)

no snad jsem v tom neudělal moc velkej guláš a citlivějším jedincům se omlouvám za pravopis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 15:05 Michaela – 30l akvárium
Dobrý den, ráda bych si založila akvárium.
Objem 30l, po prostudování literatury bych asi zvolila paví očka, hlaváčky pastelové, či razborky galaxy. Počítám, že maximálně 10 rybiček a nějaká "čistítka" dna - sumečky.

V akvaristice mi bylo řečeno, že do 30l akvária nemám dávat živé rostliny, že dostatečně nezakoření. Nicméně si myslím, že živé rostlinky by tam měly být.

Poradíte mi, prosím, jaké rostlinky by se do mého akvária hodily a zda jsou vybrané rybičky dobrou variantou?

Moc děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 09:18 Muž jirkab [2] Re: Barakainus
Proč je zrovna Aquaclear vyjímka? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 01:03 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: RadioactiWe
Zavesne filtry, az na par vyjimek, jsou jen honice vody s temer nulovym obsahem filtracnich hmot. Nebrat!
(Aquaclear je ta jedina cestna vyjimka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 22:01 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: jirkab
Účinnejší je filter ktorý poskytuje väčšiu osídlovaciu plochu X-)
Osobne so závesnými filtrami skúsenosť nemám, ale až na pár výnimiek som o nich čítal len samú chválu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 10:43 Muž jirkab [2] Re: RadioactiWe
A ještě se tě (nebo i ostatních) zeptám, a co třeba závěsný filtr EHEIM Liberty 2041? nezabere v AQ místo, ale jak je to s filtrací, je bezpečná? Je tento druh filtrace účinný? Díky. Jirka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 12:01 Muž jirkab [2] Re: RadioactiWe
Jo, díky, už to vidím, ale jestli obrázek odpovídá skutečnosti. Pokusím se to ještě vyhledat a uvidím. Díky. J.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 11:47 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: jirkab
Porovnaj prúdenie vnútri filtrov
Aquaball: www.aquaristik-zentrum.at/…
Biopower: www.zoohaus.de/…
www.tetraakvarisztika.hu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 10:16 Muž jirkab [2] Re: RadioactiWe
Ahoj. Proč raději Biopower a né Aquaballu? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 17:43 Muž Dejmon [64] Re: jirkab
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 15:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: jirkab
dobrej clanek o filtrech www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 15:20 Muž jirkab [2] Re: Moucha
Díky, a i ostatním, o tom filtru si ještě něco nastuduji. Na netu budu zítra, pěkný den a ahoj. Jirka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 15:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: jirkab
no ja mam 60x40 a vyska 30, ale mam to kvuli prostoru... vnitrni prosny filtr s prepážkou pohaneny cerpaci hlavou, navic u toho cerpadla mam i davkovani co2 a veslo by se tam i topitko, naprosta spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 15:10 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: jirkab
Neviem ako je to s prietokmi, momentálne sa mi to nechce hladať, ale ak by sa dalo tak osobne by som miesto Aquaballu išiel radšej do Biopoweru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 15:08 Muž Dejmon [64] Re: jirkab
Dobrý filtr je také rybicky.net/forum/13004
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 14:54 R Muž romant [27981] Re: jirkab
Stran toho filtru, dobrá volba. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 14:49 Muž jirkab [2] Re: ČichavecTom, Re: Barakainus
Děkuji pánové, myslel jsem si to (rozměry). Nic méně filtru se teda raději přidržím interního a co jsem si přečetl tak asi zvolím tento "Eheim Aquaball". Ještě jednou dík, Jirka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 14:41 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: jirkab
ten rozmer je naprosto jedno. 5cm nezmeni vubec nic.
jediny uplne bezpecny je zadny filtr (pri spravne skladbe dna, rostlin a ryb to neni problem). druhy v poradi je vnitrni filtr (pokud se ti neurve, nenakloni a nezacne strikat vodu ven z akva ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 14:36 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: jirkab
myslím že rozdíl mezi uvedenými rozměry nehraje velkou roli.
Filtr je z hlediska bezpečnosti lepší interní, ale pokud chceš akvárko jako dekoraci tak doporučuji mít v něm rostliny a ryby a filtr schovat do skříně :o)
Šance na katastrofický scénář s externím filtrem je, ale pokud je člověk opatrný a důsledný tak ho lze vyloučit - prostě když to rozebereš a složíš tak zkontroluješ zda neteče a pokud ne tak ještě po hodině a je to v pohodě.... sklenice sma ze stolu taky nespadne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 14:24 Muž jirkab [2]
Ahoj. Mám prosbu, akvárium jsem měl naposled asi před 20 lety. Nyní bych chtěl akvárko znova, jako dekoraci. Přemýšlel jsem o 80x40x40, ale známej mi říkal, že to je špatný rozměr, že mám pořídit 80x35x40. Je to pravda? Je nějaký důvod nepořídit akvarium 80x40x40? A ještě bydlím v paneláku a tak potřebuji co nebezpečnější filtr. Jaký mám pořídit? Vnitřní? Vnější závěsný? A nebo bublifuk. Doufám, že otazky nejsou moc stupído :)Předem děkuji, Jirka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 17:28 Muž snehulda007 [850] Re: Snoopy
A jaké to jsou? Jak velké aq máte,kolik ryb,jak dlouho ho máte, jak se o něj staráte?Děláte testy vody? Nejsou to náhodou labiryntky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 16:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Snoopy
pročtěte si tohle www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/… (v druhém odkazu hlavně kapitolu filtrace a založení nádrže)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 16:36 Snoopy – Pomoc
Všechny předem zdravím , pořídili jsme si s přítelem rybičky a jsme začátečníci.
Rybičky se divně chovají, nechají se jen unášet proudem, neplavou, jsou pořád u dna, ale občas se vynoří a nadechnou. Ale tak do 2 dnů umřou sad

Jsou to jen některé a ostatním se daří a mají se k světu ano

Poraďte nám, prosím. ahoj Děkujeme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 13:58 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária
játaky zakládám přibližně stejné akvárko a bude tam jeden beťák a asi neonky. časem budou snad i krevetky, tak přeji hodně štěstí mmchdm v menší nádrži vypadá hezky kroucená vrba-viděla jsem to na netu a navíc se potopí během pár dní XD
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 13:03 eassy Re: katterinecka
ja vim promin ... ale kdyz na jsi zacala mluvit o bojivnicich tak jsem nevedel co odepsat

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [89] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145811x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=4401