Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 13:33 Muž JirkaSkalnik [7] - AmerikaRe: Strojek
A kolik tě to stálo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 13:29 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: JirkaSkalnik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No já mám rybky z Jezera Malawi. Pokud by jsi měl zájem mám je k dispozici. Nejsou náročné na chov. Jsou pěkně barevné a můžeš jich tam od druhu mít tak kolem 30 členné skupiny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 13:28 Muž Strojek [141] Re: JirkaSkalnik
ja mam uplne ty same rozmery a kopil jsem 80l terramolu frakce 1-3mm a nandal jsem do akva kolem 70l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2015 13:27 R Muž afc1886 [14682]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2015 13:25 Muž JirkaSkalnik [7] - Amerika
A kolik substrátu bych měl koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 13:14 Muž JirkaSkalnik [7] - Amerika
OK díky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2015 13:03 R Muž afc1886 [14682]
Akva si udělej tak aby se líbilo hlavně tobě,ty se na něho budeš dívat.Hlavně jestli můžu poradit z vlastní zkušenosti,tak nešetři na věcech kolem,třeba filtr.Později budeš litovat,že jsi nekoupil o pár korun dražší a byl by klid. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 12:57 Muž Burik [727] - AquascapingRe: JirkaSkalnik
Není jediný důvod, abys to nemohl mít tak, jak na obrázku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 12:43 Muž JirkaSkalnik [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Ahoj chtěl bych si časem založit 500l akva 200x50x50.
Myslíte že by to mohlo být udělané viz. foto a jaké ryby bych si tam měl dát popřípadě množství děkuji hop
Omlouvam se za kvalitu fotky :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 02:43 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: ludvik
Ne, jen jsem psal jak se to dela. Ne ze to musis delat sam. Spousta lidi se zivi tim, ze presne tohle pocita. Ta kniha je jedna z tech co to shrnuje pro akvaria.

Prakticky se ucinnost filtru (at uz bakterialnich ci rostlinnych) da merit velmi jednoduse. Nalejes do akva dane mnozstvi NH3/4 a meris pravidelne az je to nula. U kytek skoncis na nule u vseho, u bakterialniho filtru vetsinou na nule u NH3 a NO2 a prebytku NO3.
Co te zbavi NH3 prvni vyhral. Abych se vratil k puvodnimu dotazu, vsadim se, ze les nad vodou rostoucich kytek to dokaze mnohem rychleji nez kostka molitanu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 21:32 Muž Škroby [1] – Kongo
Zdravím,plánuji do budoucna založit nové akvárium a chtěl bych se pokusit o biotop řeky Kongo.Akvárium chci kolem 200l 120x50x35.Hlavní rybou by měla být Tetra konžská + něco :)líbí se mi Hrbohlavec.Ale bohužel se mi nedaří najít dost informací o tomto biotopu.Nevíte někdo o nějakém článku?nebo nějaké užitečné řady?díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 19:35 hombre Re: apotrex
apotrex napsal: Zdravím, nemá někdo zkušenosti s pořizováním terramolu? (kde ho nejlépe pořídit)?

Já ho pořizoval tady www.bonequip.cz/…
zakládal jsem nádrž minulý týden...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 19:22 R Muž afc1886 [14682]
péct a vařit vyjde dráž,než koupit pytel navíc a zbytek použít k pokojovým rostlinám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2015 19:11 Muž Burik [727] - AquascapingRe: apotrex
Péct v troubě, nebo vařit pár minut ve vodě a pak rychle ochladit v ledové vodě.
Je tu někde samostatné vlákno o Liaporu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 16:56 apotrex Re: Lionetta
Liapor (keramzit) nebyl problém sehnat, ale zase se trápím s potápěním :( za každou radu bych byl moc vděčný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 15:37 apotrex
Zdravím, nemá někdo zkušenosti s pořizováním terramolu? (kde ho nejlépe pořídit)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 12:20 Muž ludvik [1082] Re: Barakainus
Takže mu radíš usušit týdenní produkci rostlin a poslat na analýzu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2015 23:15 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: radim
U kytek je celkem jednoduche. Vis kolik ti toho vyroste za urcitou dobu. Vis kolik to vazi. Biomasa je tvorena C, N, P. C je z dychani, N a P je vetsinou z ryb.
U bakterii je to slozitejsi, ale najit se to da. Google je tvuj pritel. Diana Walstad a jeji Ecology of Planted Aquarium je dalsi dobry zdroj. I s odkazy na puvodni vedecke prace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 12:56 sachlj Re: Barakainus
Docela by mě zajímalo jak se počítají takové věci u živých organizmů. připomíná mi to výuku statistiky v jedné scénce. ty jsi hladový a já snědl celé kuře takže ty jsi vlastně snědl půlku. Jak se počítá filtrace pro ryby a šneky a rostliny ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2015 12:39 Muž bury [5] Re: Barakainus
Myslim, ze pocitani neceho, co se v prubehu casu stale meni, je tak trochu celozivotni vedecka prace.. kazdopadne, jako vhodne reseni mi prijde kombinace obou. Diky X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2015 08:28 radim Re: Barakainus
mužeš prosimtě nějak nasměrovat k tomu výpočtu filtrace u rostlin? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 03:37 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: NHKG
Si spocitej kolik ti toho vyfiltruji nad hladinou rostouci kytky a kolik bakterie v molitanu. Navic u bakterii ve filtru skoncis s NO3, u kytek s nicim.
Tak tu netvrd, ze kostka molitanu bude filtrovat lip nez kytky; nebude. Ani zdaleka.

NHKG napsal: Aha, jsem si nevšiml. Už to moc zapadlo dolů. Tím tuplem je kravina akvárium bez filtru, když stačí dát pod tu čerpací hlavu kostku molitanu a bude akvárium mít filtr se všemi jeho výhodami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 17:57 werderka – Dekorace, údržba, kytky
Ahojte! Tak se idu zas vyptávat :-)

1.

Jak lze docílit AQ jako na foto? Docela dost se mi to líbí, nicméně mi tam neštymuje pár věcí, jako třeba jak tam borcovi drží až tak vysoko nahrnutý písek (v jednom rohu je to až do cca 2/3 AQ)? ...a jak odkaluje, když má celý dno porostlý tím zeleným? Prostě jak takový akvárko udržovat, abych si to tam při čištění totálně nerozvrtala a nemusela v tom každý týden hrabat jak křeček všechen substrát s kytkama, abych si to zase nainstalovala tam, kde to má být...Něco takovýho by se mi dost líbilo, že bych si udělala takovou trochu zmenšenou verzi (tydle mají psaný 30 l objem)...



2.

Po jaké době od založení AQ mám vyčistit filtr? Resp. jak zjistím, že už "by to chtělo"? A v jakých intervalech se má AQ komplet vyčistit (teda esi vůbec), jako proprat písek, vydrhnout dekoraci atp. Na sklo mám jakýsi vlhčený ubrousky od Tetry, co mi vnutila prodavačka, tak jsem s tím ošudlala AQ, když mi začalo oslizávat (asi 14 dní od záběhu, kdy mi ještě i barvil kořen), o hoďku jsem stáhla svícení a slizoun je tentam :-) Takže jak probíhá údržba krom týdenní výměny 1/3 vody? A má se při výměně vyndat ryba ven? Nebo ji šupnout do kelímku s vodou udělá víc zle než když bude v AQ a já kolem ní budu šátrat rukama?



3.

Jak to máte s kytkama? Mám tam 3 druhy...první (nízká) mi přijde, že těma kořenama dobře drží v tom písku (2-3mm zrnitost), druhá (střední), takový světlezelený lupení, té se nechcou větvit kořeny, že by laskavě zakořenila a upevnila se v písku ani náhodou...a ta vysoká vzadu, to je taky dárek. Ta co chvílu čouhá, tak ji zastřihnu, odstřižek píchnu do písku vedle...jenže kořeny taky ani houby s rýžou. Kdy ty kytky (ty dvě) míní nějaký kořeny vyhodit? Mám je 2-3 týdny. Obě jsou hezky zelený, bez kazů a rostou. Mám to dat do nějakýho toho plastovýho košíčku na akvarijní kvítka nebo to tam prostě budu muset lovit a zahrabávat do písku?



Vřelé díky za odpovědi a hezký večer přeji ;-)

www.google.ch/…

www.google.ch/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 07:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: lhajek
Aha, jsem si nevšiml. Už to moc zapadlo dolů. Tím tuplem je kravina akvárium bez filtru, když stačí dát pod tu čerpací hlavu kostku molitanu a bude akvárium mít filtr se všemi jeho výhodami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2015 07:16 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: NHKG
NHKG napsal: .... Nezajistí cirkulaci, okysličení v noci, ...

Barakainus napsal: Ta vyska je naprosto v pohode. Muzes dokonce nechat ty kytky vyrust nad hladinu a nebudes potrebovat filtr. Jen bych dal malou powerhead na honeni vody. Jediny problem s timto bude dost velky vypar. Ale to zalezi na tom, kde to akva bude (teplota/vlhkost v mistnosti)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.10.2015 06:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Barakainus
Radit někomu akvárium bez filtru je kravina. Taková akvária by meli mít jen ti, co přesně vědí co dělají. Riziko nějakých zbytečných problémů je velké. Rostliny filtr plně nikdy nenahradí. Nezajistí cirkulaci, okysličení v noci, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   20.10.2015 03:00 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: bury
Prave pokud je teplota v mistnosti nizka a v akva vysoke, je vypar vetsi.
Filtr nepotrebujes protoze kytky jsou filtr. A pokud jsou nad hladinou a maj pristup k co2, jsou velmi vykony filtr. Takze nepotrebujes nic jineho.

bury napsal: Teplota tam bude dost nizka, je to v suterenu, tak s vyparem problem nebude, spis tam protopim na ohrivani vody.. Trosku jsem nepochopil s tim, ze nebudu potrebovat filtr, chystam to zaridit jako takovou low-cost stanici na predpestovani rybek i kytek.. Sem si rikal..dam tam par druhu kytek(treba co by sli jinak na kompost) a rozmnozim je.. do toho rozmnozim i nejake pekne hejno galaxek.. ale postupne.. deti jsou prece jen prednejsi, nez akvarko ☺
Takze... jak jsi to myslel s tim filtrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.10.2015 10:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: qwertz
V akvaristice platí pravidlo, že prodavače je potřeba brát jen jako podavače a ověřovat si i určení druhu ryby.
A osádku akvária doporučuju příště promyslet předem a na nákupech se po jiných rybách vůbec nedívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 10:41 qwertz Re: Belisana
Ahoj,
jasněže to prodejce věděl, jediné co mi řekl a s tím měl asi pravdu, že s tetrazonou by mohl být problém, protože by ty čichavce mohli okusovat. No tak asi dám nějakou recenzi Ryby a rybičky na FB a potom inzerát k darování, dost mě to otrávilo teda.
Každopádně dík za názory.
P.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 10:28 radim Re: qwertz
rybicky.net/forum/19452 tady
ano je to suparna a dělá si s tím dobé jméno odborníka kšeftaře ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 10:28 Žena drvi [2894] Re: qwertz
Zkus to tady na fóru "Darování a výměna akva přebytků" , ale na tvým místě bych udala i ty původní ryby: parmička černopruhá i ancistrus ti taky vyrostou nad 10 cm a 54 l je pro ně hrozně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 10:27 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: qwertz
chjo, to se teda divím, že se takto prodejce zachoval, do tak malýho akvárka nepatří ani jeden z nich :-( . Ani ten modrý, i když ten je aspoň "odolnější", ale stejně by se tam trápil. A on věděl, do jaké nádrže je kupuješ? Měl bys je dát pryč, vyměnit za jiné druhy, darovat, zkusit prodat, těžko radit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 10:20 qwertz Re: radim
Ahoj,
no jeste me napadlo, ze bych mu je tam zase odnesl - pristi tyden v Praze nebudu, ale mozna ten dalsi. Ale asi me s tim posle k sipku no. Je to beztak suparna takhle prodavat ryby. Jinak tady se daji nekde venovat?
P.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2015 09:59 radim Re: qwertz
to je odcela snadné...ryby někomu udej ;-) Ani jedna se tam nehodí. Ti modří jsou v dospělosti taky pěkní řízci :-)
Příště nech přítelkyni doma, nebo ji musíš trochu pocvičit. Já už říkám jen NE a bez debaty smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 09:56 qwertz – Chyba zacinajiciho akvaristy
Ahoj,
kolega mel v praci vyrazene akvarium 60x30x30cm / 54l, tak jsem si rekl, ze si ho vezmu a zalozim sve akvarium. Vse bylo OK, zajel jsem ho mesic, (substrat+kremicite podlozi), rostlinky, nálevníků jsem se zbavil apod. Potom jsem vysadil 2x ancistrus a 2x parmička černopruhá + 1x Neritina zebra (snecek ale zemrel asi po 14. dnech).

Vcera jsem jel na burzu Ryby a rybicky s tim, ze dokoupim nejake rostlinky a omrknu co a jak (případně koupím nějaké mechovky, neonky a bude hotovo) - zde jsem vsak udelal 2 chyby:
1. vzal jsem pritelkyni
2. nechal jsem se prodejcem presvedcit, ze do tohoto akva je OK si poridit 2x čichavec modrý a 2x čichavec líbající (do toho mě asi nejvíce přesvedčil bod 1.). Tak jsem koupil tyto 2 druhy (celkem 4 ryby)

Po příchodu domů jsem si však načetl, že čichavec líbající dorůstá i 30cm a mám špatný pocit, že jsem to dost podělal. Možná že ti čichavci modří by ještě šli, nicméně můj dotaz: a) jak velký je toto problém? b) co by jste na mém místě nyní dělali?

Docela mě naštvalo, že mi prodejce tyto živočichy v pohodě prodal, nicméně já si je neměl kupovat no.. tone . Větší akvárium v tuto chvíli nemohu pořídit, abych jim dopřál :/

Předem díky za názor.
P.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 01:32 Muž bury [5] Re: Barakainus
Teplota tam bude dost nizka, je to v suterenu, tak s vyparem problem nebude, spis tam protopim na ohrivani vody.. Trosku jsem nepochopil s tim, ze nebudu potrebovat filtr, chystam to zaridit jako takovou low-cost stanici na predpestovani rybek i kytek.. Sem si rikal..dam tam par druhu kytek(treba co by sli jinak na kompost) a rozmnozim je.. do toho rozmnozim i nejake pekne hejno galaxek.. ale postupne.. deti jsou prece jen prednejsi, nez akvarko ☺
Takze... jak jsi to myslel s tim filtrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 19:04 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: bury
Ta vyska je naprosto v pohode. Muzes dokonce nechat ty kytky vyrust nad hladinu a nebudes potrebovat filtr. Jen bych dal malou powerhead na honeni vody. Jediny problem s timto bude dost velky vypar. Ale to zalezi na tom, kde to akva bude (teplota/vlhkost v mistnosti)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 16:59 Muž bury [5] Re: Belisana
Filr bude HMF na bocni strane, substrat ricni pisek 2-8,led pasky, kytky nejaky aby moc nelezly nad hladinu a ke galaxkam bych dal nejaky cistice.. otiky, pancernicky? S tim mnozenim jsem tam chtel jednoduse prihazovat poter z vytiracky.. jen jsem mel obavy z te vysky, ze kdyz dam cca 5cm substratu, tam vodni sloupec bude 20, 25cm maximum. Jen hledam cestu k typicky ceskemu.. co nejvetsi, co nejlevnejsi, co nejmin prace a co nelepsi vykon :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 16:31 JoKa Re: bury
Úplně super pro nějakou pěknou chovnou skupinu krunýřovce...
Možná budeš mít trochu problém s prouděním vody a její cirkulace po celém akva. Jiný problém nevidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 15:00 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: bury
Nemyslím, že by měla výška akvária nějaký podstatný vliv na náročnost údržby. To spíš závisí na jeho obsahu, tj. filtr, množství ryb vs. rostlinek atd. atd. Budeš muset vybrat rostlinky, které nerostou tolik do výšky, jinak v tom problém nevidím. Pokud chceš mít v takovém prostoru jen galaxky, není to tak obvyklé, ale zkusit to můžeš. Jen jsem si vzpomněla na debatu, které jsem byla nedávno přitomna mezi pěstiteli živorodek - shodli se na tom, že v malém akvárku se jim galaxy či endlerky množily bez problémů, jak je zkusili dát do většího, tak se jejich produkce podstatně snížila. Důvod ale neví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 14:48 Muž bury [5]
Caute, uz dlouho se chystam zaridit nejake vetsi nizkonakladove akva a ted mam moznost koupit za 20€ d200xh60x30v. Mate s necim takovym zkusenosti? Chtel bych ho nechat zarust a postupne v nem namnozit galaxky do akva, ktere je v planu tak za dva roky..Zajimalo by me, jak je takove nizke akvarko narocne na udrzbu.. Nebo spis..proc do toho nejit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.10.2015 07:28 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Werderka
Werderka napsala: .....A kdy navrhujete přidat šneka a kolik jich tam vůbec mám dát? (kvůli prostoru a abych jich pak přemnožením neměla plné akvárko)...
Přemnožení těchto malých šneků se nebát. Ano může se to stát, ale je to pak indikátopr toho, že je v akváriu něco špatně. Množství malých šneků (Okružáků) je přímo úměrné množství dostupné potravy pro ně. Pokud se tedy přemnoží tak to indikuje buť překrmování a nebo třeba větší rozklad rostlin. Do zdravých rostlin se tito prckové nepustí. Okusují jen co už měkne a ohnívá ....

Takže je to taková zdravotní policie a když se přemnoží tak ukazují na nějaký problémek ....Prostě jen a jen užiteční tvorové ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 22:03 Werderka
Špica, tak zítra půjdeme pro šneky :-) ...na vyndání amfory - jak jsem očekávala - dostal obličej malé podobu citrónu, plus akvo je tak nějak oficiálně "její", tak to vyřeším vašima geniálníma tipama, že ji zahrabu víc do substrátu a někde splaším mech a nechám ji trochu obrůst (ne dceru, nýbrž amforu)...tím pádem se vlk nažere a koza zůstane celá :-D Bezva, díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 20:44 Muž Yirka [9126] Re: Werderka
Když ji tam bude dcerka mocí mermo chtít (amforu), tak ji zkus hodně zahrnout substrátem. Ono se to pak tak trochu ztratí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.10.2015 20:01 R Muž romant [27987] Re: Werderka
Šneka, okružáka(y) hned, nechat těch 14 dní, možno lehce 1-2x nakrmit prázdný akvo sušeným krmením, klidně měnit vodu a tu určitě vyměnit před, i po přidání beťáka, klidně polovinu nádrže.
Edit: Když tu amforu lehce obalíš mechem, přichytí se a bude to dekorace jako lusk a máš to jako v té pohádce, obutá-neobutá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 19:57 Werderka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobře, proberu amforu s mladou :-) ...ona si ji tam moci mermo chtěla dát, tak ji nadhodím ještě nějaký kytky, resp. asi nechám rozrůst toto, protože to slušně valí (cca 0,5cm za den - vizuálním odhadem), tak co odstříhám, to píchnu ještě na vícero míst. Jinak ten sliz už i vidím...není to řasa a nemám tím pádem začít míň svítit? Přikládám foto - jsou to takový "průhledný chloupky", na omak sliz. S tím fakt nemám nic dělat? A kdy navrhujete přidat šneka a kolik jich tam vůbec mám dát? (kvůli prostoru a abych jich pak přemnožením neměla plné akvárko)...nechat to tak ze dva týdny běžet na prázdno a pak udělat testy na vodu, dát tam topítko a šupnout šneka...a třeba týden nato Beťáka? Díky!!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 13:57 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Werderka
Je to moc hezké, ale amforu dej pryč, zabírá strašně místa k ničemu, čtvrtinu maličkého akvárka jsi "zaplácla" zbytečně. Jinak se mi to líbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2015 09:11 Žena Sadiie [68] - MiniakváriaRe: Werderka
Jak psala Belisana, spis bych tu amforu nahradila dalsimi rostlinami a snazila se vytvorit jakesi pomyslna patra aby betak mohl odpocivat na vetsich listech, pripadne se schovavat. Na tohle jsou dobry anubiasy nebo cryptocoryne. Zvol nejakou mensi variantu, aby ti pak listy nevystrelily z nadrze ven. Na hladinu uricte par plovoucek, mirne se to pristini, zmirni pripadny silny proudna hladine z filtrace. Betak se pod nimi bude rad schovavat a nadechovat bez toho aby byl "vydesenej" volnou hladinou a ostrym svetlem. Plovoucky spis mensi, aby hladinu zarostly akorat tak. Mrkni treba na limnobium nebo jestli jsi z PRG muzu darovat phyllanthus.

Eckfilter bych ve 12l doporucovala stahnout na skoro minimum, ja ho mam ve 30l a bezi mi na cca polovicni vykon. Planuju ze ho jeste upravim az tam budu mit betaka, tak aby v klidu doplaval k hladine a proud ho neodfoukl.

Hodne stesti!


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2015 07:54 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Werderka
Jak už zaznělo, kořen nechat být on časem barvit přestane a krom vzhledu to ničemu nevadí, spíše naopak. Na zajetí dobré přihodit nějaké malé šneky (Okružáky) ne větší. Ten "sliz" je normální a šnek by se o něj i staral :-) respektive našel by v něm něco k snědku.
Ty vodičky bych nepoužíval, ale jak píšeš než to vyhodit tak to spotřebuješ. Na závadu to asi nebude, ale že by to nějak pomáhalo to si nemyslím.
Jinak nechat odstát vodu je zbytečné viz. článek v akváriu č.29 od pana Slabocha na straně 20: e-akvarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.10.2015 23:51 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Werderka
Zatím to děláš víceméně správně, pokud barví kořen, tak to nechej být, ničemu a nikomu to nevadí, časem se to spraví. Při výměnách vody není třeba dávat žádný přípravek na její úpravu. Na rostlinkách se ti zatím nic neprojevilo,je to brzy. Pokud jde o mě, tak bych tam nedávala tu amforu či co to je, je to ale věc každého, co se mu líbí. Já bych spíš místo ní klidně přitlačila na rostlinkách. Bez ryby se akvárko zajede, beťáka bych nepřidávala moc brzy. Když tak raději jen nějakého šneka.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=2901