Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 77 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 21:03 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
To je tady hoch, který má akva 14 dní a už mu odchází druhá populace rybiček, které tam dal asi 18.11. tone Chce to aby sis něco pročetl a další rybky nedával do akvária tak 3 týdny i kdyby jsi tam teď už žádné neměl. no
Jak říká romant chce to číst, číst, číst místo vymýšlení co by jsi zase do toho akvárka dal. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 20:55 R Muž romant [27987] Re: milla111
Měnit vodu, klidně denně 1/3 akva, přidat rostliny, krmit velmi pomálu a něco si o zakládání akvária přečíst, třeba odkazy z modrýho rámečku ve vlákně začátečník.
Edit: A ne že se nakrkneš a urazíš, vo tom to není, možná Ti bude trochu umytá hlava, ale to je v zájmu osazenstva, není to žádná tragédie a když budeš mít snahu to zlepšit, tak to půjde a bude tě to bavit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 20:53 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: milla111
jak je staré akvárko? 2-3 dny? týden? no

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 20:50 milla111
Fotka k příspěvku Chtěl bych poradit, mám samečky pavích oček a začali mi nějako marodit, nejdříve plavou u hladiny a ani nežerou a pak zustanou na dně a je po nich. Přidal jsem sera baktopur protože se mi zdalo že jeden sameček měl u tlamy chomaček jakoby vaty, což jsem se dočetl že by mohl být příznak infekce, tak jsem se chtěl zeptat zda máte nějaké zkušenosti
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 18:02 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Investovat čas do výměny vody, to je lepší než brejlit do testů a snažit se odhadnout, jak že je to špatný a potom se ptát, co máš dělat a hádej co Ti bude odpovězeno. :) Jinak nic proti měření parametrů vody, ale někdy je to zbytečnej stresík. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:57 Muž acik [416] Re: MonterMonty
myslím,že testovat denně nemusíš,měnit vodu a pozoruj akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: acik
Jj, jsou tam i týdenní Gupky , zapojím kamaráda Nitrivce a holt se bude deně testovat a měnit voda ... Dík za názory ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:50 Muž acik [416] Re: MonterMonty
hlavně měnit vodu,ať se něco nepokadí a prdnout výluh,ryby budou mít aspoň prču :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: grunda
Jde mi o to aby staré dno pořád fungovalo - to že časem liapor "vyplave" na povrch je mi jasné neb je lehčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:43 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: MonterMonty
dolů
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
No , chci zkusit ten liapor jsem na něj zvědavej , takže staré dno raději dolů nebo nahoru ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:24 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Ty dna nemíchat, co je těžší propadne a navrchu zůstane to lehčí, jinak s tím nemám problém, víš, že to máš pohlídat výměnou vody a to je podstatný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:13 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – stěhování do většího akva
Zdarec , koupil jsem živorodkám větší akvárko 112l namísto 35l, chci to přestěhovat ,
do dna přidám liapor a 0.4cm černou drt a samozřejmě i to staré dno,kytky ty ještě přidám z velkého , filtr je zajetej z malého a ještě cca 14 dní zabíhám bublifuk ve velkém akva, vidí v tom někdo problém ? ráno bych vylovil rybky , smíchal dna a přidal kytky , nechal to třeba do večera usadit a zpátky bych přelovil ryby , vodu bych samozřejmě dal tu z 35ky a dolil novou ,přidal NITRIVEC aspon po dobu tří dnů s každodení výměnou vody dík za názory MonterMonty

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 16:56 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
případně určitě znáš někoho, kdo aspoň trochu kutí a má pájku a za pivo ti to spíchne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 16:50 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: SHaitan
Na tohle žádné extra znalosti z elektrotechniky nepotřebuješ. Snad všichni jsme v sedmé třídě ZŠ zapojovali žárovku. A tohle je tak nějak stejné. Nepoplést polaritu, zapájet a je to. Pak je radost, když to funguje a je to přesně na míru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 14:06 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: SHaitan
Já mám doma 4Aqua 36cm a veliká spokojenost. Teď jsem koupil další 4Aqua 80cm (3x24 W) a ta už mi přijde mechanicky trochu méně propracovaná, ale taky neurazí, ale ještě jsem ji nezapnul (čekám na zářivky). Rozhodně se na to oplatí podívat.

Když uvažuješ o pozdějším dodání CO2, možná (jen námět na zvážení) by stálo za to, abys tam měl něco, čemu můžeš trochu regulovat výkon - třeba jedna zářivka se samostatným vypínačem nebo něco, co bude svítit i když jednu zářivku odstraníš.

Na tu konstrukci vlastní osvětlovací rampy nepotřebuješ žádné elektrotechnické zručnosti, zdroj se dá koupit, moduly se dají koupit, dráty se dají koupit. Jen se musí spočítat výkon a odhadnout plocha chladícího plechu. Je tady tomu věnované vlákno. Já u těchto domácích ramp mám spíš problém vymyslet opravdu spolehlivě tu mechanickou stránku věci. Ta elektrotechnická mi přijde jako docela elegantní skládačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 13:57 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: SHaitan
osobně bych tam dal raději nějakou rampu 2-3x 24w t5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 13:56 Muž shaitan80a [8] Re: michalt
Jj bez krytu. Chtěl jsem, aby bylo videt do akva i seshora. Koukal jsem třeba na rampy 4Aqua, ale na tuhle délku (60cm) jsou jen dvě osvětlovací trubice. Zatím jsem něco s více trubicemi nenašel. Ještě zkusím kouknout na výrobu nějaké rampy. Ale, že bych byl kovanej v elektrotechnice, se říct teda nedá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 13:53 Muž shaitan80a [8] Re: Designer
Zkusím kouknout někde v obchodě, kolik světla to dává. Si to raději osahám. Abych tam nakonec nemusel dávat dvě ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 13:21 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: SHaitan
Ano, souhlasím s Designerem. Odhad faktoru, kterým to bude lepší od lineárních trubic s podobným výkonem, by se dal spočítat, ale určitě bude menší než čtyři. Jeho hlavním zdrojem bude ten směrový charakter světla. Opravdové výkonové LED moduly potřebují dobré chlazení, na které je to příliš malé.

Netvrdím, že to bude zcela nedostatečné osvětlení (beru případ bez CO2), ale na náročnější kytky to, obávám se, taky nebude. Vyšší rostlinky s malými nároky na světlo asi půjdou, ale výběr rostlin to omezí.

Když přidáš CO2, přijde mi to dost málo. Výhodou těchto svítidel je to, že jsou docela úzká, takže si umím představit přidat jednoduše další hned vedle, ale to se zase trochu prodraží.

Není to žádné dogma, jen moje osobní filosofie na základě mých zkušeností a průzkumu trhu: Momentálně má u nového akvária bez krytu (odhaduji, že nemáš kryt, když uvažuješ o Intenso Diversa) smysl jít buď do dobré osvětlovací rampy s lineárními trubicemi nebo do domácí výroby rampy postavené na výkonových LED modulech s kvalitním chlazením (to bys možná za ty dva měsíce spíchl, ne? :-) ).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2013 12:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: SHaitan
Never vsemu, co prodejce napise. LED v takovemhle svitidle budou rady za stejnou ucinnost jako zarivky, uz jen pohledem na obrazek. Lepsi je, ze sviti jen pozadovanym smerem, nepotrebujes reflektor a neztracis tolik svetlo svicenim mimo. Ale ze to sviti 4x tolik co zarivka, specialne slusna s reflektorem, zapomen na to :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 12:51 Muž shaitan80a [8] Re: michalt
CO2 jsem do začátku neplánoval. Časem zkusím nějaký domácí kvasnice. To osvětlení by měl prý dát 63.2W ekvivalent k trubicím. 0,58W na litr objemu akvárka, které ovšem reálně bude mít o 20 litrů méně takže 0,71W. Stále málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 12:42 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: SHaitan
Co se tam chystáš pěstovat? Vhodnost osvětlení bude trochu záviset taky od toho. Máš plán, jestli CO2 ano nebo ne? Od toho všeho závisí, jestli bude zvolené osvětlení postačující nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 12:28 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: SHaitan
filtr bude ok, toho bych se nebál

větší starost bych měl o to osvětlení, nejsem si jistej, zda bude ta intensa stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 11:41 Muž shaitan80a [8] Re: Beastie
Jistěže užívám a vzhledem k rekonstrukci bytu mi ještě tak dva měsíce ani nic jiného nezbyde :-D
Píšu takhle brzo, právě abych se poučil a nechal si výběr skritizovat.
Ta filtrační hlava s biokvacitem je tu na stránkách docela doporučovaná. Raději bych se vyhnul tomu, tahat vodu z akvárka. Čím tě tenhle typ filtrace zklamal?
Na dno kouknu i po dalších možnostech. Těch možností je spousta a zatím se nemůžu jednoznačně rozhodnout.
Děkuju za odpověď palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 10:55 Žena Beastie [318] Re: SHaitan
Jen tak s mojí troškou do mlýna. Užívej si tu vybírací část, je krásná a není třeba ji uspěchat. Dno od dennerle je pravděpodobně fajn, ale taky to bude pěkná pálka a možná i zbytečně
přečti si nějaké časopisy, diskuze, podívej co mají jiní.
Filtrace to samé, pročíst pročíst a pročíst. Vnitřní filtry mne vždycky zklamaly, jedu bublifuky nebo externí. Plus důrazně doporučuju si pořídit jednu čerpací hlavu navíc, nějakou levnou jako náhradní. Je to nedocenitelní, když ti v pátek večer klekne filtr a v sobotu např jedeš na dovolenou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2013 10:48 Muž shaitan80a [8] Re: Jája
Tak nakonec se velikost akvária ustálila na š60xh40xv45 tedy 108L. Strašně rád bych šel do širšího, leč prostor mi to neumožňuje.
- Dno nejspíš Denerle Deponit Mix dospod a nahoru nějaký písek 2-4 mm
- Osvětlení LED osvětlení 15.8W INTENSO DIVERSA
- Filtrace hlava Atman At-200 + bioakvacit 10x10x20
- S topení počkám a uvidím, jak mi tam bude teď přes zimu lítat teplota než nasadím rybičky. Co se týče topení do dna, že může odejít mě od něj nakonec odradilo.
Tož tak :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 15:18 Muž bulawaio [92] Re: SHaitan
I přesto že takhle padá teplota, tak já osobně bych ti hned nenutil nějaké topítko, jak říká kolegyně. zaleží na mnoha faktorech. Mnoho ryb běžně chovaných v akvárií žije v teplotách kolem 20 stupňů celsia. To samé platí o rostlinách. Spousta běžných a nenáročných rostlin tuto teplotu v pohodě snášejí a některé druhy i prosperují. Co se týče poklesu teploty, tak samozřejmě čím menší objem vody, tím bude teplota více kolísat a rychleji vychladne. Dá e to ale řešit např. zateplením. Co z toho plyne? Vždy je dobré si rozmyslet co a jak chci chovat a pak vybrat faunu a floru s podobnými nároky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 15:16 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: salenky
Jak píšou ostatní, možná bude stačit to jen podložit, případně do skřníňky implementovat nějaké trámky. Každopádně nepodcenit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 15:15 amrtin
Důležitý taky je,aby se podstavec nekroutil,to by bylo horší,než když by nebyl úplně vodorovný(na to použij vodováhu).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 15:08 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
já kdysi dělal do skříňky zevnitř díru, nosnou desku podložil ocelovým plátem a k němu udělal nožku až na podlahu. to zatížení je v pohodě, dva lidi stojící vedle sebe ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 15:03 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: salenky
Ano, to chápu. Uvidíš, co Ti kdo poradí, když bude jasnější stávající konstrukce. Možná to ten podstavec nakonec spolehlivě unese, není to zase tak závratní hmotnost a rozměry. A jestli ne a je vyroben z vhodného materiálu, možná se bude dát snadno vylepšit tak, aby to unesl.

Aby u Tebe slovní spojení plovoucí podlaha nenabylo nový smysl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 14:44 salenky Re: Wendy2
Nóó, tak mi to spočetlo 168 kg, 599 kg/m2, tak to se určitě propadnem až do západního Německa smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 14:38 salenky Re: michalt
Aha, tak to je docela hodně kg. Zkusím nafotit, jestli to někdo bude umět odhadnout. Podstavec se mi právě nechce moc kupovat, ani ne tak kvůli šetření peněz, jako spíš, že už by nebyl kam dát :-( ..chjo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2013 14:23 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: salenky
V zásadě bych doporučil radši předimenzovaný podstavec. Tím že ušetříš něco na podstavci a ono to nevydrží. Nemusí se to rozsypat hned, ale třeba za měsíc a problém je na světě. Když odrbeš světlo nebo filtr, tak je to škoda, ale snadno to vyřešíš, když odrbeš podstavec, tak máš lázně v obýváku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 13:36 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: salenky
Jedno takové akvárium právě teď řeším.

Sklo samotné bude mít podle hroubky (6-8 mm) hmotnost od 16 do 25 kg. Jestli tam bude v průměru třeba 4 cm štěrku, jeho hmotnost bude dalších 18-20 kg. Voda zhruba 100 kg. Nechal bych nějakou rezervu na hmotnost dekorací, osvětlení a krytu. Já tedy pracuji s číslem 200 kg jako bezpečně předimenzovanou hodnotou. 150 kg je minimum, které to zřejmě vážit bude, víc než 200 kg by to vážit nemělo.

Jsem si jistý, že s fotkou a nebo lepším popisem (jaká je tloušťka dřeva, jaké je to dřevo, jaký je materiál té zadní stěny, atď) určitě někdo zkušený odhadne, jestli to unese nebo ne. Detailně se o tom pojednává taky v tomto vlákně: rybicky.net/forum/7257… Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 12:58 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: salenky
mám 70*40*35 a to váží 17 kg, + substrát + dekorace +voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 12:57 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: salenky
www.akvamalawi.com/…

je tam výpočet zatížení na m2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 12:54 salenky – váha akvária
Ahoj, prosím nevíte kolik tak může přibližně vážit akva 80x35x40 112l? Mám teď 40l a chci to větší dát místo něj. Jsou to takové 2 dřevěné skřínky na sobě, zadní stěnu mají pevnou. Uvnitř není žádná kolmá příčka, jen svislá. Nevím jestli bych tam neměla udělat nějakou oporu? Prosím o radu. díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 11:50 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: SHaitan
A ještě k osvětlení. Pokud bys zvolil tuto velikost, tak by bylo dobré, aby v krytu AQ byly 2 zářivky, jedna je málo, nestačilo by to rostlinám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 11:45 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: SHaitan
Tak to by asi v AQ ta teplota moc spadla, takže pořiď topítko. Já osobně bych do dna topení nedávala - pokud se ti to porouchá, tak budeš překopávat celé AQ. Ale to je jen můj názor. Ten rozměr 60x40x30 - to je myšleno výška 40cm. To určitě oceníš hlavně kvůli rostlinám (ale i ryby budou mít víc prostoru), protože v AQ s výškou 30cm by ses musel furt hrabat a rostliny krátit (musíš počítat s tím, že dno bude cca 5cm a nahoře tak o 2cm hladina níž než okraj AQ, takže z 30cm bys měl rázem 23cm vodního sloupce, což je už nic moc. Navíc už při výšce 40cm se nemusíš poohlížet jen po nízkých rostlinách, ale můžeš zvolit i ty o něco vyšší, čímž se ti hodně rozšíří výběr. Než si AQ pořídíš, je dobře, že se ptáš, protože je tam hodně souvislostí, které tě nemusejí napadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 11:29 Muž shaitan80a [8] Re: Jája
Právě přes zimu v noci netopím a nechám spadnout teplotu v bytě na 18-19 stupňů. Netuším jak rychle se tahle změna promítne do teploty vody. 10 cm na šířku už nic nezhorší. Heh a to jsem původně chtěl kostku 30x30x35. To bude mít žena radost potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 11:21 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: SHaitan
To delší AQ je lepší hlavně kvůli rybám - v kostce si moc nezaplavou. A nechceš raději zauvažovat nad 60x40x30? Čím je AQ větší, tím se lépe udržuje a lépe funguje. Co se týká topení, tak jestli máte teplý byt, tak ani není potřeba. Já mám 80x45x35 a v zimě mi teplota nikdy neklesla na míň než 24°C. Většinou se mi drží na 25°C (ráno) a přes den 26°C (zářivky trošku topí), v létě je teplota vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 11:20 Muž shaitan80a [8] Re: SHaitan
No já jsem se nevyjádřil úplně přesně. Když to napíšu jako laik, je pro rybky výhodnější delší akvárko? Zda raději plavou v jedné výšce nebo je jim to jedno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 11:03 Muž bulawaio [92] Re: SHaitan
já myslím co do velikosti záleží hlavně na vkusu. Osobně si myslím, že menší a širší akvárko vypadá lépe. Dá se lépe udělat krajinotvorba a také se lépe udržuje. Nicméně nelze tvrdit že tvarově vyšší akva jsou vyloženě špatná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 10:59 Muž ludvik [1082] Re: SHaitan
Já topení v mini vyřešil externím topítkem Hydor. Jelikož když jsem si tam (do 40x40x40) naskládal filtr s topítkem a celé to zapnul, tak jsem se zhrozil. Nejenom, že bych z toho měl vířivku, ale i to bylo děsně ošklivé. Takže externí filtr a tohle se vyloženě nabízelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 10:50 Muž shaitan80a [8] – Začátečnické otázky
Ahoj, narazil jsem v Hornbachu na nano akvária Dennerle a byl jsem uchvácen. Začalo to 30tkou, po přečtení pár diskuzí tady raději větší, takže 60tka.
Teď se zamýšlím nad tím, zda je výhodnější kostka takže vyšší akvárko viz. Dennerle 38x38x43 nebo raději širší akvárko o stejném obsahu např. 50x35x35.
Další otázka, svítíte někdo LED pásky a jaké s nimi máte zkušenosti?
A poslední, při této velikosti akva řešit vyhřívání kabelem ode dna?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 20:42 Žena arumba [0] Re: Jája
Děkuji za odpovědi. Manželovi se prý strašně líbí ty fialové kameny, odkud jsou? A celé akva obdivoval. A já zjistila, že tě přes internet znám už dýl! V roce 2008 jsem dělala do školy (mám ČZU na Suchdole) prezentaci o morčatech a doteď občas kouknu na tvoje stránky, tenkrát se mi strašně líbil vrh J. Opravdu jedny z nejhezčích morčat. My se s manželem věnujeme kynologii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 18:26 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: arumba
Osobně mám radši Burzu na Praze 4 - větší nabídka a čistý vzduch. Na Praze 9 je burza v restauraci, menší nabídka a hlavně je tam děsný smrad, tak jsem se zařekla, že tam už nevkročím. Smrděli jsme docela fest. Byla jsem tam zatím jen jednou.

Na kořenu mám navázanou rostlinku lomariopsis lineata: rybicky.net/atlasrostlin/lomariopsis_lineata
Je hodně křehká a pokud má pevný podklad, tak dělá velmi pěkné kompaktní trsy. Na tom kořenu je ten trs takový rozcuchaný, protože vlastní tíhu v této poloze neunese. Na rozdíl od jiných rostlin neplave, ale pokud ji dáš volně do AQ, tak klesne ke dnu. Jinak jsem z lomariopsisu nadšená. Musí se ale pečlivě přivázat, ideálně tenkým vlascem, protože nemá kořínky. Pokud bys použila nit, tak ta se za čas rozpadne. Podobná rostlina je monosolenium tenerum: rybicky.net/atlasrostlin/monosolenium_tenerum_pellia
Bývá celkem k dostání i na burze, ale tolik se mi nelíbí. Strom z mechu vůbec není od věci. Když se rozroste, vypadá moc pěkně, ale musí se udržovat.

Ta plovoučka je Limnobium laevigatum: rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum
Je to moc pěkná rostlinka, a díky kořenům může být i dost dekorativní. Má je porostlé hustými jemňounkými chloupky. U mě jich moc nemá, neb chovám živorodky a ty mrchy chloupky ožírají.
rybicky.net/fotogalerie.php… - ta fotka je ze 7.10., dnes jich mám na polovině hladiny. Hodně rychle roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 17:51 Žena arumba [0] Re: Jája
Můžu se ještě zeptat co je ta plovoucí kytka v tvém akva? Je nádherná, jak je nasvětlená a vlaje v té vodě.
A ještě jsem koukala na ten strom. My jsme ho chtěli udělat z Riccie, ale paní v Zoobranik to manželovi vymluvila, že s tím má bohaté zkušenosti a že je mnohem lepší Jávský mech. Tak ho navázal a vůbec se mu to nelíbí a že to bude vypadat blbě. Tak se chci zeptat co ty tam máš navázané. Děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [77] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=3801