Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 128 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 20:55 Muž filipsi [1295] – Re: cenega
Snizeni ph snizi procento nh3. Ale neodstrani tyto (tuto) dusikatou latku, ve forme nh3 dost toxickou. Takze pri pripadnem vykyvu ph jeste vys je konec zaruceny, v teto koncentraci.
Takze pred ruznymi chemickymi operacemi v akva bych dal prednost tem vymenam vody (coz pravdepodobne take snizi ph, predpokladam, ze z kohoutku ti tece ph nizsi)
Nasadou nitri-bakterii (nebo jak to nazvat) take asi nic nezkazis, nevim, jak to funguje, ale zrejme to funguje a pomuze k rychlejsi funkcnosti. Jen to je reseni dlouhodobejsi, ty to potrebujes resit td a hned.
Nevim, cim meris ph, pokud kapkami ci papirky, muzes byt pri mereni nekde o dost (i 0.5) jinde, nez skutecnost. Ted jen vedet, zda na bezpecne strane ci ne, a jestli to neni s nh4/3 podobne ....
Nicmene jednal bych asi hned, vstal od pc a sel odsat a vymenit 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 20:54 Štěpán
Co se při té předělávce dělo s filtrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 20:51 Muž ghostik [81] – Re: cenega
Pouze pomohlo ne zachranilo :o)
Pomuze to zamezeni tvorby amoniaku ale nesnizi to NH3/NH4
Menit vodu menit vodu menit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 20:44 Muž cenega [1]
tak ted snad ani nebudu spat coze
hodnoty jsou opravdu namerene spravne,zkusim tu castou vymenu vody,jestli jsem spravne pochopil princip tak by mi pomohlo snizeni ph?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 20:22 Muž filipsi [1295] – Re: cenega
Znam. Levny, rychly. Vymenit cast vody. Opakovane, kazdy den, nez to bude v poradku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 20:20 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Horác
On každý test měří jinak, kamarád měřil Ratajovým testem NO3 a vyšli mu příšerné hodnoty a mě taky. Když jsem měřil testem od Aquaru (nebo jak se to píše) :-) u mě bylo neměřitelné a u kámoše jen minimum, což zhruba odpovídalo stavu rybek a rostlin... ahoj
EDIT: ale nevím jak to je u nh3/nh4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 20:19 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Ne az tak divne, nh3 je snaseny cca do 0.2-0.3mg/l. Pri ph 8 je podil nh3 cca 5%. To je cca 0.15 mg/l. Uz dost, ale ryby nejakou dobu zit budou. Pravdepodobne ne moc dlouho.
Ale samoyrejme rychle s tim pryc, vymeny vody, atd. ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 20:11 Muž Horác [3942] – Re: cenega
... "hodnoty jsou to priserny ale..." ...

Především jsou tyto hodnoty neslučitelné se životem. Při tomto pH dochází k deprotonizaci neškodného amonného iontu na amoniak, který je pro ryby toxičtější, než dusitany a dusičnany dohromady. Podtrhnuto a sečteno, pokud "jsou ryby v pohodě", pak je minimálně jedna vámi uvedená hodnota naměřena špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 20:03 Muž cenega [1]
z tech komercnich pripravku me napada sera nitrivec ale pisou na nem ze po aplikaci je mozne vypustit ryby do nadrze po 24 hodinach nebo nejak tak,je to opravdu nutne? hmm
nebo znate nekdo jiny pripravek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 19:56 Muž cenega [1]
jsou v pohode
nemam moc narocny druhy krom ancistrusu,cichavci mi vzdycky prezili vsechno a kerickovec taky neco vydrzi,hodnoty jsou to priserny ale...
dooufam ze to preckaj i ted nez to dam do poradku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 18:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: cenega
pH 8 a NH4/NH3 3mg/l?! coze
A to rybky ještě žijí?! :-O
To je nějaké divné... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 18:08 Muž cenega [1]
to ph je ted dost vysoky 8 a celkova tvrdost vody dGH 18°,netusim co zpusobylo takovy narust, ve starem akva sem mel vodu kyselou ph 6,5 a mekou dGH 9°,podivam se po nakych pripravcich ale byl bych radsi kdyby se to srovnalo samo... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 17:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: cenega
Při 3 mg/l NH4/NH3 si hlídejte pH, aby rybky nevzaly rychlý konec! ;-)
Pravidelná částečná výměna vody je žádoucí. Můžete také zkusit aplikovat některý komerční přípravek na urychlení procesu nitrifikace. (Osobní zkušenost s nimi nemám, ale ze seriozních "hlav" mám k dispozici ujištění, že fungují.) Seženete-li někde přiměřeně "čerstvý" obsah zajetého filtru, také ho použijte. Omezte krmení na minimum, zvyšte péči o hygienu v akva.
Takto byste podle mne mohl tuhle krizi překonat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 17:22 Muž cenega [1] – znovuzalozeni akva - problem s nh3/nh4
mam takovy mensi problem, nebo spis dotaz,
pred 14 dny sem kompletne predelaval akvarium (60l ) tak ze sem vymenil temer vechnu vodu a z duvodu nedostatku moznosti pro docasny chov ryb mimo akvarium jsem je do nove zarizeneho akvaria vypustil hned, ted se samozrejme potykam se zvysenymi hodnotami: 3mg/l NH3/NH4 (mereno testem tetra),vodu menim pravidelne kazdy tyden asi 18L ale pri mem poctu ryb si nejsem jisty jestli se hodnoty vrati do normalu samy nebo budu muset pristoupit k nejake alternative hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 07:13 ladineks – Re: DrBolíto
No, nemám tam ani chemikálie a filtr byl úplně nový.

Jinak rybiček chci teď na začátek koupit do 10 ks. Pak počkám a uvidím co tam ještě přidám potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 01:30 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
No já to také vidím na nitrifikační baktérie. Předpokládám, že si tam buď nalil nějaký přípravek, a nebo si použil zaběhnutý filtr, který si odstavil na delší dobu. Až tam přidáš ryby, oni se o to postarají. Jinak je to dobře že tam jsou, je to známka (pokud nejsou odumřelé z odstaveného filtru)
že se vyvinula silná kolonie. Raději bych změřil napřed NO2 a NO3 než tam dáš ryby. Takovéto chuchvalce bakterii naznačují, že je tam něčeho hodně(mají co papat). A nebo bylo a teď se stabilizoval stav a část odumřelých bakterii se vyplavuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 00:07 Muž ghostik [81] – Re: ladineks
Ne ze jich koupis od kazde 20ks no
Znam ty nakupy jedne rybky, taky se pak nemohu zastavit kdyz vidim hezkou rybu a kupuju a kupuju a kupuju ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 22:36 ladineks – Re: ghostik
OK, děkuji za radu, zítra asi půjdu na nákup :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 20:43 Muž ghostik [81] – Re: ladineks
Tvrdi se po 14 dnech ale pokud das jen to co jsi psal do 85l tak by jsi uz mohl hned .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 20:29 ladineks
No snad to bude v poho.
Mimochodem, za jak dlouho tam můžu dát první rybky (pro začátek cca 4 Black Molly a cca 5 Pavích oček)? AQ je napuštěné a osázené od minulého úterý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 20:22 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: ladineks
To při zaběhnutí akvária zmizí. Jsou to asi uvolněné povlaky bakterií s hub, které žerou nečistoty na dekoraci (biofilm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 20:19 Muž ghostik [81] – Re: ladineks
No nic mi to nepripomina krom toho jestli to nejsou kousky vaty z naplne filtru ? :o)
Mozne je vse :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 20:18 ladineks – Re: ghostik
Fotka k příspěvku a ještě jedna ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 20:17 ladineks – Re: ghostik
Fotka k příspěvku Tak foto je zde, ten můj "problém" je uprostřed.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 20:10 Muž ghostik [81] – Re: ladineks
Asi to chce foto - ikdyz nevim jestli to necemu pomuze jelikoz mne nic nenapada co by to mohlo byt krom nejake chemikalii. Jedine byle svinstvo co si pamatuji je mazlavy hnus na prisavkach od teplomeru a podobne coz je celkem neskodne a zmizi to ale toto co pipisujes neznam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 19:26 ladineks – Nově založené akvárko - problém?
Před týdnem jsem založil cca 85 l akvárko, nasázel do něho cca 20 rostlin a spustil vnější filtr (Tetratec EX 600) a zapnul kryt se 2 zářivkama.
Nyní se mě v akvárku objevilo "něco" co vypadá jako malé kousky natrhaného ubrousku, je to bílé až průsvitné a je to jak na rostlinkách, tak ve výpustní trubce filtru. Nevíte co to je a jestli to je OK, event. jak se toho zbavit. Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 16:07 Muž metal [96] - Cichlidy
daj si akva do vstavanej skrine a kocka nema sancu kukni moju plasmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 20:21 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční – Re: sokar
He he, mám tři kočičáky, vlčáka a na "divoko" žijícího potkana. Krom pejsy lezou po akvárkách permanentně všichni a dodnes jsem si (za moc moc let) nevšiml, že by to rybám vadilo. Spíš tak se zájmem sledují ten cvrkot kolem. V pohodě. Nepočítám-li situace typu: kančík střežící potěr hryznul Tytynku (kočičku) ležící na akvárku do ocásku tak, že přeletěla celou místnost a od těch dob se akvária bála, anebo když se mi tam (před dvanácti lety) nastěhovala metrová užovka, kterou už to v teráriu nebavilo a vykoumala jak ho zevnitř otevřít... naštěstí nebyla rybožravá. Rybám vadí pohyb kolem? Od kdy? Že by to v přírodě neměly? Tedy nic ve zlém, ale, nepřeháníme to někdy s tou "péčí" trochu? ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 12:40 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Re: Ivca
Naše pětikilová kočka dělala nějaký čas výpady na bojovníka a ancistrusa, jiné rybky jí nezajímaly. Teď už akvárko ignoruje, ještě tak si lehne vedle něj a přimhouřenýma očima sleduje frmol :-) Víc jí vzrušuje pískomil :-D Na kryt (černý plastový) nikdy nelezla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 12:29 sokar
Dobrej nápad s kočkou to není.Akvárko má být v klidu a ne na něm nechat skákat kočku.Buď zamezit skákáni kočky nebo nedělat akvárko. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 08:47 Hydrovar – Re: Ivca
S tou trvanlivostí krytu je to otázka, kterou Vám asi nikdo nezodpoví na 100%, maximálně se může najít někdo, kdo už tuhle otázku řešil, nebo se mu přímo stala osudnou. Pokud bude kryt podobného ražení jako se dělají sériové (pevný rám a střed a mezi tím cca 2mm krycí desky), tak ten určitě náraz 6kg živé váhy neudrží. Pokud bude masivní podomácku dělaný, tak bych spíš měl strach o akvárium samotné, kterému se k tlaku vody přidá ještě tlak na výšku a to bez statického výpočtu v kombinaci se simulací dynamického rázu nikdo nepoví a i tak tam zůstane určitá míra nejistoty ... takže .. nezbývá než uděla vše proti tomu aby měla kočka možnost na akvárium skákat a potom už se jen modlit ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 08:43 Hydrovar – Re: marsz
no v tom případě bych moc nevsázel na životnost těch rybek vzhledem k šikovnosti většiny kočičí populace a jejich trpělivosti při lovení čehokoliv ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 08:37 marsz
Akvárko přece nemusí být nutně přikryté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 02:45 Polux – Re: Ivca
Heh tak vem kus skla a udelej crash test s kockou smich opravdu blba otazka :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 22:04 Muž ghostik [81]
Akvarko snad ano nevym co rekne kryt. A vysvetlil bych te kocce aby drapa nezajizdela do silikonu mezi stenama ze to pak vytece :o)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 22:00 Ivca – akvárko
Dobrý den.
Mám možná takový hloupý dotaz, ale doufám, že mi někdo dokáže poradit....
Pořizuji si akvárium o rozměrech 100x40x40 (160 l). Standartně se akvária těchto rozměrů vyzábí z 6 mm skla. Já si ho nechávám dělat z 8 mm. Na akváriu bude kryt. Problém je v tom, že mám doma 6 kg kočku, a dá se očekávat, že na akvárium bude skákat... Tak se chci zeptat, jestli to akvárko vydrží, a nepraskne....
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 18:17 Muž Horác [3942] – Re: Monička
Echinodorus subalatus a Vallisneria gigantea do 63 litrů? To je nějakej ftip, ne? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 16:36 Žena pavliina [50]
Ten rámeček bych nevyhazovala. Taky mám akva koupené ze setu a k tomu byl tento rámeček, ale akva jsem podložila karimatkou a rámeček tam nedávala. Po čase se mi rámeček hodil, protože jsem řešila osvětlení, kde 15 W na 63 litrů je skutečně málo - ale na to si asi každý musí příjít sám :). Kryt z akva jsem vyhodila, rámeček nasadila na horní okraj a nechala si uříznout sklo přímo na míru do toho rámečku a na skle mám osvětlení Atman na 2 x 15 W palec Žádný zbytečný únik světla není a vypadá to pěkně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 15:42 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Monička
C. affinis se moc neprodává. spíš bych zkusil akvaristy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 15:38 oldkiwinka – Re: Monička
aqua-daho.cz ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 14:41 Monička
Všem moc díky, rámeček si nechám, ale vypodložím to v něm.
Nevíte, kde sehnat na internetu e-shop s vodními rostlinkami??? Kde mají Cryptokorynu affinis, echinodorus subalatus a Vallisnerii gigantea, bloumám tu již hodiny a když už něco najdu, tak mají jen 2 a třetí neee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 14:36 Žena Janiska [6] – podlozka
No já jsem ten rám taky měla, ale vyhodila jsem ho a použila klasickou podložku karimatkovitého typu :-) to je opravdu zaručená kvalita ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 14:31 R Muž Mrakoplash [1776]
taky bych ten ramecek vyhodil a pouzil klasicky polystyren nebo karimatku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 14:15 Usine – Re: Monička
Jistější je samozřejmě akvárium podložit už jen z toho důvodu aby nedocházelo k tepelným ztrátám a dno nebylo studenější než voda v nádrži. Rostliny to nemají rády. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 13:09 Muž Yirka [9126] – Re: Monička
Pevnost silikonového spoje zaručuje udržení objemu, i kdybys nádrž držela ve vzduch za stěny. Tak to alespoň píše literatura zabývající se lepením nádrží. Pokud se chceš cítit komfortně nikdo ti nebrání nějakou podložku pod nádrž pořídit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 13:01 Monička – Re: Yirka
A nemám panikařit, na spodní straně po celé délce jak je spoj se dá zastrčit nehet, ostatní strany jsou " zakydané " silikonem. Ale najvíc jde asi o silikon mezi skleněnými deskami, ne???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 12:49 Muž isamik [180] – Re: Monička
Pomerne dost kryptokoryn snasi slabe osvetleni... Zrovna affinis me prijde nejnachylnejsi na tzv. nemoc kryptokoryn :-). Tim nechci strasit, je to hezka roslinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 12:39 Muž Yirka [9126] – Re: Monička
Tento dotaz už tu někde ve fóru byl. Ta lišta je zároveň podložkou, žádná další není třeba. Nádrže v pěstírnách běžně stojí na kovových rámech (a ve větších litrážích)a je to bez problémů. To dno to musí bohatě udržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 12:35 Monička – Prosím pomoc se založením akva
Fotka k příspěvku Dobrý den,
mám velkou prosbu, chceme si založit akva, tak čteme a čteme. Jenže zakoupily jsme si komplet v Hornbachu AquaPro 63l, vím, že tu bude problém s osvětlením, ale akva osázíme jen Cryptocorynou affinis.
Ale zopět k problému, akva má na spodek takovou nasazovací černou plastovou lištu a nikde jsem nevyčetla, zda tam i tak dát nějakou podložku pod akva??? Vždyť akva bude jakoby ve "vzduchu", aby se mi nepropadlo dno...
Pro ilustraci přidávám fotky. Díky za rady M. ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 18:15 Tereza
Tak jsem Viki chtěla pochválit, jak na to jde zodpovědně, že si nejdříve shání informace, než akva založí. No a pak jsem se podívala na její nádrž... hmm akže Viki začni tentokrát líp, rozhodni se, jaké rybky chceš chovat a pak si zjisti jejich nároky, v tvém případě hlavně na prostor. A nevěř prodavačům blbosti ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [128] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=6351