Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 12:15 Muž migun [1] – Světlo + CO2
Zdravim.Jak je to prosím se svícením v nově založeném akvu? Svítit normálně těch 10 hodin, nebo jsem četl, že někdo svítí méně a každý den třeba přidává půl hodinky na víc.A jak je to s tim CO2 přidávat hned po založení nebo ne? Myslím v akvariu, které je v záběhu a bez rybiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 11:58 Muž Legioix [574] Re: Barčuša
Já bych ještě oddělal ten plastovej domeček a nahradil bych ho třeba kořenem, protože nikdo neví z jakého plastu to je a co se z toho může uvolnovat do vody. Toto se většinou dělá v Číně z plastů, které mohou obsahovat škodlivé látky.

Edit: Pokud není problém s penězi, tak bych uvažoval i o externím filtru. Třeba JBL e901.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 11:26 Muž patamatix [408] Re: Barčuša
Přesně jak říká romant,ten tvůj filtr tam ani nedávat,je to jen honič vody. Jen doplním,až tam dáš jiný filtr,nech ho zaběhnout alespoň 3 týdny bez ryb,dej tam piskořky,levatky,nebo něco podobného,ať mají bakterie co baštit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   15.03.2015 10:26 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Tak on to není filtr ve smyslu zajištění hlavní funkce a tou je nitrifikace, tedy přeměna škodlivých N látek na ty akceptovatelné a tím důvodem je jeho nicotný objem filtrační hmoty, která může býti osídlena právě těma nitrifikačníma bakteriema. Osobně bych pro tvoje akvárium volil velmi často používanou variantu čerpací hlavy s kostkou biomolitanu(pořádný prostor pro nitr. bakterie). www.rybicky-rybky.cz/… a www.rybicky-rybky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 10:02 Barčuša – Filtrování
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Zakládám nové akvarium 112l viz foto (přibudou do něj ještě rostliny a ryby). Jenže vůbec nevím jak ohledně filtru. Mám ho zatím sestavený podle té poslední možnosti, ale četla jsem tu, že je to špatně. Tak jak ho tedy sestavit? Děkuji moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 20:58 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Amatértom
Ten sliz sú rovnako baktérie a práve odstraňujú to, čo tam škodí. Preto nevidím dôvod sa toho zbavovať, ono sa to už deje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2015 14:03 Muž Miky1981 [57] Re: Amatértom
...jel bych klasickou udržbu...výměna vody 1/3 týdně...jinak bych to nechal...nic tam mutovat nebude :-) a třeba nějakou tu levatku, která pomůže se zajetím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 13:48 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Miky1981
Právě mně jde o to, aby když to tam zůstane dlouho nějak nezmutovalo a nehoršilo vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 13:11 Muž Miky1981 [57] Re: Amatértom
...mě to někde zmizelo samo a někde díky levatkám...ty jsou velikostně v pohodě, ale množství odpadů je šílený :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 13:03 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Miky1981
chtěl jsem kvůli tomu koupit ampulárku, ale velikostně se do akvária nehodí a jiní plži jen tak k dostaní nejsou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 13:01 Muž Miky1981 [57] Re: Amatértom
...je to normální a mělo by to časem samo zmizet....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 12:56 Muž Amatértom [514] - CichlidySliz
Zákal už zmizel, ale nyní takřka vše(hlavně však kořen) porostlo průhledným až bílým slizem. Zmizí to samo ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 20:34 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Miky1981
no plánuji z toho krevetkárium, takže první obyvatel se tam objeví až v řádu měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 20:31 Muž Miky1981 [57] Re: Amatértom
....tak kdyby byl zaplej, tak by to třeba kalný nebylo...ale to stejně není teď žádná tragédie....časem si to sedne... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 20:27 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Zapnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 20:23 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Miky1981
šoupnul jsem tam AQUAEL mini 240ů/h(mám ho asi 10 let ale funguje dobře, dědeček mi pomohl upravit k němu novou kostku akvacitu 10x5x5), ale nezapínal jsem ho jenom topítko(avšak to tam příjde jiné, menší)
EDIT. Ta kalná voda je určitě kvůli štěrku (1-3mm zrnitost) pral jsem ho snad milionkrát ruce si o něj sedřel do krve a stejně furt špinil.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 20:15 Muž Miky1981 [57] Re: Amatértom
...můj osobní názor, že kalná voda rostlinám vadit nebude....a co tam je za filtraci??...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2015 20:15 Muž Horác [3942] Re: Amatértom
PTT (per to tam) :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2015 20:15 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Udělej obojí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 20:12 Muž Amatértom [514] - Cichlidy
Ahoj, v sobotu večer jsem napustil nové akvárko 40x30x30 do dneška zůstalo stále kalné, mohu tam vysázet rostlinky nebo mám měnit vodu ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 19:15 Muž patamatix [408] Re: Horác
Vycházím z vlastní zkušenosti,dá se to,ale samozřejmě to není to pravé ořechové ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 19:11 Muž RBeil [174] Re: Kissman
Podle fotky hádam že to je z lamina že ? lamino se ti pod větší vahou a vlhkosti bude ohýbat a došlo by k tomu že by akvarium stalo jen na hranách akva nebo by se začalo houpat atd. protože vlivem vlhkosti bude bobtnat a měknout a tlakem se ti pěkně ohne. Nech si udělat skříň vedle na akva a máš to vyhrané, nebudeš si lámat hlavu s příztupem, velikosti atd, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 19:10 Muž Horác [3942] Re: patamatix
S tím stojanem souhlasím, co se týče těch 10 centimetrů prostoru nad akvárkem ... to by bylo spíš za trest ... co se tak pamatuju, tak ve starých dobrých příručkách se psávalo cosi o 25 centimetrech minimálně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2015 19:01 R Muž romant [27987] Re: Kissman
Dej to akvo na tu skříňku a budeš si moci dovolit něco kolem 100 litrů a tam už se dá rozumně tvořit. Tobě jako začátečníkovi bych to rozhodně, to spíš větší akvo doporučoval, tedy nechci tě podceňovat, ale zkušenost je holt taková. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 19:00 Muž patamatix [408] Re: Kissman
No myslím,že by bylo lepší stojan vedle jak říká kolega,pokud to dáš jak plánuješ tak by to chtělo tak 10 cm místo nad akváriem a co světlo? No vznikl by z toho kompromis kompromisů. Pokud uděláš,tak malé akvárium,tak se ti bude špatně udržovat biologická rovnováha v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 18:59 Muž Miky1981 [57] Re: Kissman
do tohoto prostoru by se mělo vejít akva, osvětlení a ještě aby zbyl nějaký prostor pro manipulaci v akva....nevím jestli v tomhle prostoru by šlo něco rozumného vymyslet....jde hlavně o výšku toho boxu??...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 18:56 Kissman Re: Miky1981
45x38x34 (š,h,v), nechtel bych mit akva vedle na komode (ta uz tam ted je), protoze mame 4 kocky, a nedelalo by to dobrotu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 18:52 Muž patamatix [408] Re: Kissman
No asi dost těžko,jaké to má rozměry ten jeden box?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 18:51 Muž Miky1981 [57] Re: Kissman
...tak vše jde nějak udělat otázka je, jaký k tomu bude přístup při údržbě, zda tam bude dost prostoru pro manipulaci...jaký je rozměr buňky??? nebylo by lepší ve stejném dekoru udělat stojan vedle této stěny??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 18:25 Kissman – Založení akv.
Fotka k příspěvku Ahojte, rad bych zalozil akvarium, ktere by bylo umistene v nabytkove stene. Chtel bych ho umistit do jedne z bunek viz. foto. Jedine pristupy jsou ze predu. Lze toto nejak realizovat?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 22:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: riba
Jediné co potřebuješ vytvořit je dostatečné množství bakterií, ale ty, které potřebuješ, se vytvářejí na podkladu a ne ve vodě. Ve vodě je pro začátek jen odpad, který se zde hromadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 22:01 riba Re: cezarmilan
Tak to jsem chtěl slyšet dík.To mě stačí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   06.03.2015 21:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: riba
Opravdu potrebujes odbornou literaturu na to, aby sis dal dohromady, ze kdyz ryby do vody vylucuji, ze to na tu vodu ma nejaky vliv, a kdyz se to nove akvarium s tim jeste neumi poprat (nitrifikace), ze tu vodu musis casteji vymenit?

EDIT: A nejde jen o ryby. Kazde nove zasazene rostline neco odumre, byt by to byla jen cast korenu, v kazdem novem akvariu neco podleha zkaze, nejen ryby tu vodu zatezuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 21:58 riba Re: Zoidik
Ale já jsem nepsal že dám všechny ryby které jsem vyjmenoval najednou.Zatím jsem nasadil pouze jednu Cichlidu papouščí a šest Akar hnědých.To není na 240 litrů zase tak moc nebo snad jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 21:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: riba
Máš svoje neotrasitelné presvedčenie. Výmena 1/3 vody je na uľahčenie a odbúravanie N látok, ktoré môžu rybkám hodne ublížiť počas zábehu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 21:53 riba Re: Johan
A jak chceš aby se vytvořil nějaký biotop a správné bakterie ve filtru a vlastně i ve vodě když budeš pořá měnit vodu.Všechno chce svůj čas a podmínky.Souhlasím s výměnou 1/3 vody za měsíc a vyčištění filtru za 2 až 3 měsíce.Pokud to bylo myšleno takto tak to beru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.03.2015 21:45 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: riba
Když máš čerstvé akvárko, tak ti v něm nefunguje nitrifikační proces, který se stará o odbourávání amoniaku a z něj vznikajícího NO2, který i v nízkých koncetracích je pro ryby toxický. Nitrifikace se nastartuje cca po měsíci, ale vždy je závislá na počtu obyvatel a tudíž se ryby přidávají postupně aby se bakterie stihly namnožit. A právě tato absence nitrifikačních bakterií je důvod, proč romant radil výměnu každý druhý den, klidně denně. Nahradíš tím filtr a snížíš koncentraci rybám nebezpečných látek.

edit: koukni na tento graf. Aby voda byla rybám bezpečná, NO2 musí být na nulových hodnotách a teprve potom lze začít relativně bezpečně přidávat postupně ryby www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 21:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: riba
smich Proč nesmysl. To by mě docela zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   06.03.2015 21:38 riba Re: Designer
Za to jak jsem to napsal se omlouvám,ale dost s tím menším akvárkem!!!!!!!!Výměna nové vody za novou v tom novém akva.mě příjde jako nesmysl,Pokud máš jiný názor tak mě odkaž na odbornou literaturu nebo odborný článek kde se o tom píše,pochybuju že něco takového najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2015 21:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: riba
No taky nic ve zlem, ale cist to po Tobe, taky neni prave snadne.

Ovsem Romanova odpoved mi prijde k veci, mas v novem akvariu menit vodu vic nez je bezne u zabehleho akvaria, a zadne problemy byt nemusi.

BTW, peres co dva dny filtry v tom starem akvariu? Proc? Vzdyt maji nitrifikovat, a Ty jim v tom branis. Nebo jsem to nepochopil, i to je mozne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   06.03.2015 21:11 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: riba
Výměny části vody a čištění filtrů jsou dvě rozdílné věci. Když vám Roman radí měnit vodu, ví, proč to dělá.
Jinak číst byste měl hlavně vy. O tom, co se dá čekat od předčasného zarybnění nezajetého akvária, je tady kopec informací.
Taky nic ve zlém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 21:06 riba Re: romant
Ale o tom jsem se bavit nechtěl to praní filtrů je dostačující(v té stodvacítce),já se chtěl bavit o tom novém.S tím menším si umím poradit.Mně spíš zajímá to že jsem nasadil rybky do ani ne týden starého akvárka.Jak už jsem popsal postup tak by mně zajímalo co bych mohl čekat za nesnáze.Když tak si to přečti ještě jednou a pořádně jinak nic ve zlém ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2015 20:32 R Muž romant [27987] Re: riba
Podpoř to výměnama vody a bude to richtik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 20:24 riba – Nově založené akva.240lit.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny.28.2 v sobotu jsem koupil staronové akvárko,do noci praní a následné vyvařování dna,dostal jsem s akvárkem a také 1 krunýřovec 17 cm,1 krun.12 cm a jeden asi10 cm.Dále 4*čichavec,3* Akara hnědá+1* cichlida papoušek dost velká asi taky 11 až 12 cm + 2* skalára barevná mutace.Následující den úprava dna a napuštění.Vím že bych měl posečkat alespoň 3 týdny,jenže vzhledem k tomu že darované osazenstvo bylo vypuštěno do stávající 120 tky takže jsem musel přidat ještě jeden filtr a oba měním každý druhý den jsem dnes přendal papouška a Akary hnědé-6 kousků do nového doufám že vydrží zatím se chovají dobře žádné změny nepozoruji.Co vy na to.Zde nějaké foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 16:32 R Muž romant [27987] Re: Zixi
Jj, souhlas, píšeš to citovkou. palec Jenom lehoulinký připomenutí k tomu tvýmu přidávání ryb, tedy před tím a i po vyměň klidně polovinu vody, prostě den před a den, dva po. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2015 16:17 Muž Zixi [5] Re: PavíholkaXXL
Ahoj, já se po měsíci odhodlám říci, a budu zde psát pouze věci, které jsem si ověřil třeba i přečtením, že velmi vhodnou volbou je do akvária doslova naházet rychlerostoucí rostliny. Já tedy v té mé 20l mám rychlerostoucí akorát růžkatec a křídlatku, ale myslím, že i to je poměrně dosti znát.
A teď velké dřevěné ťuk, ťuk... Zákal, větší výskyt řas, nic z toho jsem zatím neměl. Ano, na anubiasech se začíná sem tam objevovat nějaký druh, zřejmě řasy, jsou to takové těžko zahlédnutélné dlouhé vlásky, ale sem tam - na 1 lístku jsou třeba jen jeden, dva vlásky...
A věřím, že kdyby se mi podařilo tam dát ještě nějakou rychlerostoucí rostlinku, tak tam ty vlásky nebudou vůbec.
A to jsem tam první dva týdny neměl ani filtraci (začínám nabývat dojmu, že se kytkám dařilo lépe, ale to možná bude tím, že ještě nemám uplně vychytané poměry filtračních náplní).
I když, možná také své udělalo dno, které jsem pouze propral (mám jej z potoka v lese).
S kytkami jsem si také donesl levatky a okružáky a ti jsou aktivní požírači řas, navíc s levatkama je děsná sranda :-D .
Ovšem já mám radost skoro z každého živočicha, co tam je, i když se tam třeba dostal z okolní přírody...
Jo a rybky a krevetky budu dávat až nejdřív za čtrnáct dní - to bude akváriu měsíc a půl.
Taky záleží, na jak dlouho akvárium chceš. Takoví aquascapeři dělají akvárium třeba na rok a půl... Já bych rád nastolil dlouhodobou rovnováhu a udržel akvárium při životě co nejdéle, ale sehnat informace ohledně tohoto přístupu se mi zatím moc nedaří, tak se řídím tak nějak citem, snad to povede k něčemu dobrému. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 16:06 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Designer
tak to je moc hezké možná od toho něco pochytím :-D palec tak děkuju za odpověd X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 16:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PavíholkaXXL
Projdi si akvaria tady, najdes spoustu inspirace. Treba tohle:
rybicky.net/nadrze/21687
Je to taky male (vlastne hodne male), ale je az neuveritelne, jak to dela na fotce dojem pekneho vetsiho akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 15:32 Žena PavíholkaXXL [7]
ahoj,prosím Vás,chci založit mé 2. 25 litrové akvárium,filtr,topení mám a pár rostlinek taky :-) tak se ptám jak by jste mi poradili na založení,jaké rostliny a rybky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 14:11 Muž patamatix [408] Re: Makky
Tak to klobouk dolů,já to měl obráceně,vysvětloval jsem to prodavačce,ale nepobrala to :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [64] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=3151