Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 80 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 21:29 R Muž romant [27987] Re: acik
A to já zase rád připomínám, vždyť víme co. palec pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 21:28 Muž acik [416] – Re: romant
rasu mi ani romane nepřipomínej,kdyz si vzpomenu na rasu,tak na stetku grrrr :) ;-)

romant napsal: Ale vůbec se nemusíme omezovat nějakou třetinou a 14 dny. Klidně denně polovinu. Já když je čas a nálada, tak v prvním měsíci akva několikrát vyměním i třeba 80%, jo a říkám tomu protiřasová prevence. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 21:24 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Ale vůbec se nemusíme omezovat nějakou třetinou a 14 dny. Klidně denně polovinu. Já když je čas a nálada, tak v prvním měsíci akva několikrát vyměním i třeba 80%, jo a říkám tomu protiřasová prevence. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 21:21 Muž acik [416] Re: amrtin
já jsem se dnes načapal,že menim 1/2 každý den :)
amrtin napsal: Vodu,vodu a zase vodu :-D Ale vždy tak maximálně třetinu a jednou za delší dobu(14 dní) polovinu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 21:21 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
to jsem se tady mnohokrat dočetl, tuhle metodu používám vždy, dřív jsem kupoval drahé léky třeba proti řasám, ted to zkouším jinak, jsem rád za tent web. Jinak vodoléčba je asi nejvšestranější možná léčba, asi proto že většina problému pochází v špatné vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 21:20 amrtin Re: romant
Vodu,vodu a zase vodu :-D Ale vždy tak maximálně třetinu a jednou za delší dobu(14 dní) polovinu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 21:15 R Muž romant [27987] Re: Kryštof
Právě proto, aby se toho událo co nejméně negativního, jsme to tak rozebrali. No a kdyby přecijenom, tak měnit, měnit a zase měnit, no vždyť víme co. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 21:12 Muž Kryštof [314] - Amerika
jsem rád že jste mi to takto objasnili, vživotě jsem to nedělal, pokud by se něco stalo, tak hned napíšu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:56 R Muž romant [27987] Re: amrtin
amrtin napsal: Jo takhle... hmm No tak to jo.Já jen doufám,že jsme tazateli moc nazamotali hlavu :-D Je mladej, perspektivní, von si poradí a když ne, tak se zeptá, o to strach nemám. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:54 amrtin Re: romant
Jo takhle... hmm No tak to jo.Já jen doufám,že jsme tazateli moc nazamotali hlavu :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:35 R Muž romant [27987] Re: amrtin
O tom zda-li nitrivec použít, či ne, to by byla debata na dlouhej zimní večer, to si musí tazatel rozhodnout sám, varianty má předestřeny. :)
Tak a teď k tomu krmení, nekrmení. Přečti si ještě jednou, jak jsem to napal a pochopíš proč když tam nedávám ryby "krmím" bakterie suchým a když tam ryby dávám, tak mě bakterie přikrmí ryby, tím jak dýchají i vylučují a další krmení už je zbytné a ten týden je pro zdravou rybu pohoda na vytrávení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:30 amrtin Re: romant
V podstatě souhlasím,ale právě že tím nitrivcem se dá tahle operace urychlit,takže bude stačit i ten týden.Ale vodu opravdu měnit klidně obden,to jo ano A stím krmením-no,týden bych je nenechával hladovět,to mi příde zbytečný,kór když se doporučuje i do prázdného nového akva bez ryb trošičku sypat...Já bych z toho takovou vědu nedělal,pokud jsou rybky zdravé a v dobré kondici,ani rychlejší vpuštění jim neublíží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:24 R Muž romant [27987] Re: Kryštof
Stávající dno odkalíš a tím odkaleným bordelem proleješ dno nový, filtry necháš měsíc běhat společně, jak starej, tak novej a teprve po měsíci ten stávající odstraníš. Nitrivec v záloze mít můžeš, ale kvalitu prostředí i podržíš v prvním týdnu denní a v dalším obdenní výměnou vody, v týdnu třetí, dle potřeby. Ryby tam můžou jít hned, pokud je nemáš kam dát, pokud ano, tak po týdnu. Když tam půjdou ryby hned, tak týden nekrmit a potom jenom špetku a když ne, tak po založení maličko nakrmit akvo sušeným krmením, pokud máš šneky, tak hned od založení. V případě nestandartního chování živočichů, hned měnit vodu a to klidně i víckrát denně. Tak hodně zdaru. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:20 amrtin Re: Kryštof
Vody nemusíš nechávat moc,stačí třetina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:19 amrtin Re: Kryštof
Aha,tak to trochu mění situaci,ale ne o moc:Akva normálně založ tak jak jsem psal,ale filtry zapoj oba dva najednou(nový na místo,kde má být a starý třeba v jiném rohu),ale ještě předtím vymáchej ve vodě z akva obě náplně,aby se do nového dostaly bakterie.Tím nitrivcem tuhle operaci urychlíš,pak bude stačit když oba pojedou jen několik dní.Taky můžeš do nového akva dát trochu starého detritu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:17 Muž Kryštof [314] - Amerika
Napadlo mě, že nechám co nejvíc vody, filtr (čerpací hlava a biomolitan) nechám zajet aspon 1 týden, dno s kytkama vyndám, ryby dám do kýblíků, a ted dám nové dno, zasadím kytky, naleju vodu, a ryby hned zpatky. Chtěl jsem, ale abych ho založil normální metodou, no nic budu to muset nějak jeste vymyslet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:11 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 18:43 R Muž romant [27987] Re: Kryštof
Mám to chápat tak, že bude nový jak dno, tak filtr funglovka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 18:41 amrtin Re: Kryštof
No jak,jednoduše:ryby do velkýho kýble(pozor na vyskakování ryb) s původní vodou(rostliny a filtr taky-ten nechat běžet),překopat akva a vše vrátit zpět.Jelikož použiješ většinu čerstvý vody,tak aplikovat nitrivec.Maximální množství čerstvé vody nechat samozřejmě odstát a vytemperovat teplotu.Všechno se dá zvládnout za pár hodin.Já měl takhle ryby v kýbli 10 dní,ale to bylo po havárii akva.Používám na tyhle věci plastové kýble např.od primalexu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 18:29 Muž Kryštof [314] - Amerika
Zdravím, chci se zase zeptat, budu předelávat celou svou 100l, dno, filtr, kytky. Jak udělat abych ho mohl založit a ryby si nechat? mam jeste 30 ale v ní nechávam třít dania, tak prosím poradte :) X-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 18:52 R Muž romant [27987] Re: optimas
Stará vydejchaná voda není ani zdaleka tak důležitá, jako třeba to zajetý dno, netrápil bych se tím a pokud to bude možný, tak použil to dno a vodu dával klidně všechnu čerstvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 18:47 Muž Robo [45]
Tak nemoc nemám žádnou jen mi trošku vybujela řasa, ale to na tohle nemá vliv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2013 17:35 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Sagittarius
no zrovna tento druh si nemyslím, že je vhodný. jako mladý asi jo,ale jak povyroste,tak to bude malý. věřím,že větší zábavu by člověk užil se skupinou okounů, případně candátem
a určitě bych se neochuzoval o délku a na techniku využil prostor pod akváriem. a zvážil jak se bude udržovat,protože metr výšky už je jen na potápění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 14:52 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: amrtin
Jo pokud víš ze je v pohode tak proc ne ja jsem to napsala spis jako upozorněni a co bych udělala ja stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 14:51 amrtin Re: Annabell
Já sem použil vždycky trochu vody ze starýho akva.Když sem věděl že je OK,tak proč ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 13:28 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Designer
Jo tak to jo :-D ale s tou vodou jsem to nikdy tak nedělala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   08.07.2013 13:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Annabell
To stejne neuhlidas, to bys musela mit pro kazde akvarko zvlast vybaveni, hadici a kyblem pocinaje... A vecne vsechno naradi dezinfikovat, uz jen pri cisteni vice akvarii mezi tim, kdo to dela? A rostliny si taky prehazuje mezi akvarky vetsina z nas :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   08.07.2013 12:31 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: optimas
Jasně že můžeš. Pokud jsou ryby zdravé, není problém. Klidně ze stávajícího vypusť vodu, vyper v ní starej filtr a novej filtr z nového akvárka aby sis ho anočkaval bakteriema. Pokud chceš rušit eventuelně těch 30 litrů, můžeš udělat i to co píše Ičin a zbytek dolít čerstvou vodou. Jinak vypusť polovinu stávajícího a dolej do nového a zbytek zase čerstvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.07.2013 12:22 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
já bych to tam nalil i se dnem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 12:19 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: optimas
No ja bych to nedělala nikdy nevis jestli nemáš náhodou nějakou nemoc v tom 30l
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 12:12 Muž Robo [45]
Mám nyní 30 lit. akva a budu zakládat nové 112 lit. akva, které už mám koupené. Když budu měnit vodu v tom 30 lit. mini můžu tu vodo lít dotoho většího aby se rychleji zaběhlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 22:37 Sagittarius – zakladanie maxi akvária
Dobrý deň,
chcem vás poprosiť o radu pri zakladaní maxi akvária. Mám priestor 2,7x1m. Moja predstava je 2x1x1m s Esox lucius s tým, že zvyšný priestor by som využil na techniku. Stačí to? Je možné predĺžiť akvárium na úkor technickej časti? Súhlasíte s výberom skla s hrúbkou 19mm? Aký spôsob filtrácie by ste poradili? Venujem sa akvaristike 20 rokov(spoločenské akvária do 200 litrov)
Ďakujem veľmi pekne za všetky rady a názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 19:58 Muž Louka [49] Re: lojzalojzovic
taky si myslím že kdo nepochopí co tu je snad stokrát napsáno v různých tématech tak snad by mohl pochopit alespoň video.Sice je to jen stručné,ale pro začátek jako takový odrazový můstek k dalším tématům to je pěkné a povedené video.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2013 19:50 Muž lojzalojzovic [327] Re: Louka
fajne a stručne, mělo by to být v odkazech u začátečnických článků - kdo má odpor ke čtení může se dívat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 19:24 Muž Louka [49] – Zakládání akvária
Jenom tak listuji na netu a narazil sem na toto zajímavé video.
Kdo chce kouknout tak tady odkaz.

www.ceskatelevize.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2013 13:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: jmalyska
Jednoduché, jako akvárium, ale bude tam méně vody. Ničím se to neliší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.05.2013 00:13 Muž Horác [3942] Re: jmalyska
Palundárium? To je paludárium, u kterýho budeš něco lundat? :o) ... Btw., když to zadáš do vyhledávače, vyjedou ti mraky odkazů ... zvládne to i Seznam ... a dokonce můžeš zadat i to své zkomolené "palundárium" (zkusil jsem) ... on už ví, co a jak :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 21:14 Muž jmalyska [167] – Vybavení akvária-palundária
Kolegové, pořídil jsem si akvárium 130x40x60výška, chci z toho palundárium, výška vody 45cm.
Mám dotaz, jaké vybavení k tomu použít (světlo, filtr, topení, UV lampa, osmóza).

Doma mám volný kýblový filtr 620l/hod, 3 zářivky 36W 120cm (827,840,865 - 3250lm), 3 tlumivky 40W, topítko 75W a 50W, CO2 set Fluval a CO2 bombu 3kg zatím bez ventilu/redukčáku.

Osazení ryb Amazonky, rostliny mix ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 19:13 amrtin
Tak jo,děkuji za návrhy,budu se snažit to tak udělat i bez tý filtrace. pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 08:03 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
pokud se bavíme o klasickém paludárku hustě zarostlém kytkama,tak tam filtrace není třeba. a malá skupinka např těch endlerek by se tam mohla uživit na nárůstu řas(občas třeba přikrmit). občas vyměnit vodu a myslím,že by to mohlo být fajn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2013 07:02 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Filtrace to je jenom taková pomocná berlička, dá se to provozovat funkčne i bez ní. Když tam bude substrát na dně, dostatek rostlin a nebude se flákat pravidelná týdenní výměna vody a akvárium se zarybní jenom střídmě čistotnejma obyvatelema, kterým se nebude sypat tuna krmení, tak bych se toho určitě nebál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 23:47 amrtin Re: Ičin
Ty rostliny ano,paví oka a vůbec rybky asi nee,i když třeba endlerky by možná mohly být.Ale zase narážim na tu ne-filtraci. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 23:45 amrtin Re: LinaDee
No,já se asi zbláznil do nízkých akvárií,právě zařizuji akva 33x33x20cm(opět výška 20) jakožto minikrevetárium a zatim to vypadá nadějně a to jak kytkama,tak osazenstvem(ovšem tam mě k tomu vedla nouze o místo).Zatím tam jsou dvě mikrorasborky,příští týden přidám další a další týden dodám krevetky.Takže pak budu mít všeho dost na vytvoření akva z dotazu X-)
A abych ti odpoěděl,ano,tak nějak to zařídim ano
Akorát si nejsem jistej rybkama,protože akva bude asi bez filtrace hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 18:09 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jasně, super paludárko!! Vybrat rostliny co polezou nahoru a jako "hnojiče" pár gupek(pouze samice?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2013 10:24 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: amrtin
Kamarádka měla něco podobného, tučím že 100*60*20 a těch dvacet centimentrů bylo dost omezujících, i když ona se to snažila mít jako normální akvárko. Každopádně myslím, že to je výzva, ovšem malá výška opět omezuje ve výběru rostlin, zvlášť když něco místa sežere substrát. Asi bych šla do nízklých rostlin a mezi ně nějaký ten echinodorus možná i Papyrus by tuhle hloubku snesl, když poroste nad hladinou. Do vody krevetky, eventuelně pár mikrorasborek a mohlo by to být velice pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2013 09:55 amrtin – akvarium dlouhé,nízké a ...co dál?
Zdravim.Podařilo se mě získat akva o rozměrech 60x16(výška!)x16,5cm.Přemýšlím co s ním a napadá mě něco jako paludárium,tedy na dno substrát,rostlinky které "polezou" ven z vody-tedy budou přecházet v emerzní formu,nějaký mech a kořeny(tedy spíš klacíky).A možná nějakou rybičku,které by tyto rozměry vyhovovaly-pokud ne,tak krevetky,nebo alespoň šnečky.Bez krycího skla a osv.led páskem.Prosím o přehodnocení návrhu a nějaké rady a nápady. pivo ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:14 R Muž romant [27987] Re: Petra
Tak hlavně aby to akvo bylo alespoň trochu odpovídající velikosti, 10 a více litrů, přikrytý krycím sklem, udržovaná teplota min. 24 stupňů a pokud tam nebude filtrace, tak velmi často, denně či obden měněna 1/3 vody, když filtrace bude tak výměnu 1x týdně, nepřekrmovat a udržovat dno v čistotě. Tak a teď k tvému dotazu. Velmi dobrý rostliny k betám jsou rostliny plovoucí, třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
nebo i takový který se nemusejí striktně sázet jako: rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
Na úplný závěr mojí odpovědi bych poprosil příště dávat svůj dotaz jenom do jednoho vlákna, protože stejný dotaz ve více vláknech jenom zbytečně odpovědi tříští a stává se to lehce nepřehledný a z toho důvodu ostatní odmazávám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 15:03 Petra – rostliny k bettám
Dobrý den, potřebuji radu, tak se na vás odborníky obracím:) Jaké rostliny jsou vhodné do akvária k bettám bojovnicím a jak je do akvárka "nasázet"?jsem začátečník, tak proto takové dotazy:)
Děkuji za každé info! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 20:02 Muž Dufi [3]
Pár akvárií už mám a ještě se mě to nestalo, dokonce jsem do této nádrže dal pár desítek litrů staré vody z druhého velkého AQUA, abych pomohl bakterce...uvidíme, snad se to srovná, navíc tam mám asi 50 různejch kytek, který snad začnou v nejbližších dnech fungovat..díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 19:16 R Muž romant [27987] Re: Dufi
Spíš nějaká plíseň, chtělo by to nějaký živočichy, třeba šneky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [80] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=3951