Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 102 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 21:38 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: FreeDale
No nejlehčí je to spočítat tak ja to je...a ubrat 3 nuly .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 21:38 Muž kwen [1] – Re: lucifirekzraje
určitě taková kombinace ryb by šla (doporučil bych místo dania pěkné hejno neonek ano ) a co se rostlin týče, záleží na tom, jaké (jak silné) máte osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 21:37 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Re: kwen
no, přesněji 6,2x... ale kdyz to nějakej bl...ec počítá 0,62, tak se pak příšerně znemožní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 21:35 lucifirekzraje
No uvařovala jsem nad kombinací skaláry, čichavci, dánia - chtěla bych aby to bylo pěkné - máme ho v obýváku a jakmile někdo přijde tak to je první co je vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   30.07.2010 21:33 Muž kwen [1] – Re: FreeDale
62 x 57 x 52 = cca 184l jednoduché počty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 21:33 lucifirekzraje
ty jo já jsem ted z toho byla uplně vyřízená šla jsem to ještě jednou přeměřit :) Jsem myslela,že jsem blondýna a že blbě vidím na pravítko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 21:33 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Re: Deathbull
ups... jo, desetina čárka a zlomky mi vzdycky dělali problém!!! tone stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 21:31 Žena bluedream [245]
Dvě skaláry by tam určitě šly ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2010 21:27 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: FreeDale
No vidíte, některým to vychází 183 litrů, aneb matika je mrcha smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 21:10 lucifirekzraje – Pomoc při založení akvária
Dobrý den prosila bych o radu.
Máme doma velké akvárium - výška 62cm šířka 57 a hloubka 52 - je to vestavěné akvárium - do této doby tam byla pouze kytička, která zemřela :-D - proto jsme se rozhodli že tam opět nasadíme rybičky jako tomu bylo za doby přítelova mládí :)
Koupili jsme nový filtr eheim, topítko, vzduchování, pozadí, kamínky. Jediné co nám ted chybí jsou rybičky a rostlinky :)
Chtěla jsem poprosit o nějaké rady do začátku pro naprostého laika a také jaké rybičky by jste mi do takového akvária doporučili.
Přečetla jsem několik knížek, ale raději bych slyšela něco od někoho kdo má zkušenosti.
S přítelem jsme se dohodli,že jedinou rybičku, co by jsme tam chtěli mít je pancéřníček skvrnitý. To je naše zatím jediná podmínka.
Chtěla jsem se zeptat, zda by do tohoto akvária šli dvě skaláry.
Předem děkuji za všechny rady a moc si jich sením :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 14:55 Muž hardy [45] – Re: katterinecka
ty pavi ocka meli okousane ocasky,a sli teda dosti i po mecovkach,mel jsem tech teter asi 6,ale ted mam jedno akvarko jen zivorodky a druhe kanciky a dari se mi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 14:52 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: hardy
tetry mely okousane ocasky? to me gupky nikdy nedelaly, a kolik si tech teter mel? Znamym sem zakladala akvarko, maji tam 8 cernych neonek, jinak platy, pavi ocka, dokonce i black molly a naprosto v pohode. A uz tak jsou asi rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 14:47 Muž hardy [45] – Re: katterinecka
tak mel jsem napr tetry krvave a teda s pavi ocka to vzdycky odnesla okousane ocasky atd :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 14:45 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
hardy napsal: tak ty krevetky bych radeji vynechal,jak pisete tak vetsinou to budou tetroviti rybky,stou mecovkou zelenou bych to taky promyslel,ja s tetrama nemam moc dobre zkusenosti vzdycky kdyz jsem je mel se zivorodkama bylo to spatne.

budou to vetsinou tetrovite ryby? pokud vim tak z toho co tam napsal jsou tetrovite jenom neonky. Kardinalky a parmicky jsou kaprovite, pak jsou tam sumecci, zivorodky, halancici a cichlidky, ale zadne dalsi tetrovite ryby ani trnobriche.

A ja chovala zivorodky s tetrama dost dlouho (gupky, platy, neonky, ruzne jine druhy teter) a nikdy zadny problem nemely, pokud se dodrzuje udrzba akvaria ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 14:35 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: BoBMan
Toho halancika bych taky vynechala. Dala bych tam jen jedno hejno, bud neonky nebo kardinalky, aspon 10ks, a pak treba krunyrovce a parek cichlidek. A pokud tam chces nejake zivorodky tak misto tech mecovek bych ti doporucila platy, nejsou tak velke tak tolik nekazi vodu. Zakladem dobre fungujiciho akvarka je do zacatku hodne rostlin, ty muzes zasadit hned prvni den pri zalozeni, spustit filtr (vybrat dobry typ) a pockat nejlip 2 tydny ale klidne i mesic a kdyz se bude rostlinkam darit tak pomalu pridavat rybicky. Na zabeh tam muzes dat treba jednu ampularii(snek ktery se nemnozi kdyz je tam jen jeden), nebo treba dve mene narocne rybky. Na takovy akvarko je dobry osvetleni alespon 2x18W, a pokud se rostlinkam nebude darit tak zjistovat co jim chybi. Je to lepsi nez mit akvarko precpny ryb a pak se snazit zachranovat tam nejake rostlinky. Kdyz jich koupis hned zezacatku hodne (treba na internetu nebo na inzerat) tak je vetsi sance ze se vetsina uchyti a pri vyberu se koukat hlavne na naroky na osvetleni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   30.07.2010 14:14 Muž hardy [45] – Re: BoBMan
tak ty krevetky bych radeji vynechal,jak pisete tak vetsinou to budou tetroviti rybky,stou mecovkou zelenou bych to taky promyslel,ja s tetrama nemam moc dobre zkusenosti vzdycky kdyz jsem je mel se zivorodkama bylo to spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 13:40 Muž AlQuds [170] – Re: BoBMan
Doporucuji postupovat podle osvedcenych navodu na zakladani nadrze, napr. zde
www.akvarijni.cz/…

Rybicky do nadrze dat alespon nekolik dnu po jejim zalozeni, spise po tydnu az dvou, a rozhodne ne vsechny najednou. Mnohem lepsi je pocet obyvatel postupne zvysovat, ne hned zarybnit ci dokonce prerybnit. V nadrzi se takto bude lepe vytvaret biorovnovaha, coz bude ku prospechu jak rostlinam, tak rybkam. Preji hodne stesti!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 13:30 Muž BoBMan [0] – Re: hardy
Neonky, Kardinálku čínskou, Mečovku zelenou, Krunýřovce, Parmičku červenoocasou Pak nákou cihlidku, Halančíka pestrýho. A přemýšlím o náký tý krevetce ale nevim jestli by to bylo nejvhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 12:24 Muž BoBMan [0] – Založení akvária
Chci se zeptat mám 126 l. akvárium. Jak ho správně založit? Dočet sem se že bych měl nejdříc udělat akvárium, ale bez rybiček a pak nákou dobu čekat a poté tam dávat rybičky postupně třeba během týdne. Chci tam mít menší rybičky (max 5cm). Otázka tedy zní? 1, Jak dlouho mam čekat než můžu dát do akva rybyčky. 2, Můžu je tam dát všechny v jeden den?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 11:13 Muž Sid [6658] - Rostliny – Re: Megin
Pro urychlení růstu rostlin ani ne, ale pro urychlení nitrifikace nejspíš ano. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 11:03 Muž Megin [0]
Je dobry napad pre urychlenie rastu rastlin v novom akvarium pri zakladani preliat jeden, dva kyble ziskane odkalovanim (aj s kalom) zo zabehnuteho akvaria a potom doliat vodu a nasadit rastliny do strku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 16:28 Muž Sid [6658] - Rostliny – Re: petoxxx
U nově zřízeného akva nic nepokazíte, když budete první dva týdny měnit část vody (cca 1/4-1/3) i 2x týdně. (Dá se i déle a častěji. :-))
Později stačí 1x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 13:03 Žena bluedream [245]
Až tam budou rybky tak každý týden část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 13:01 petoxxx – Re: RadioactiWe
konecne :-) . a po kolkych dnoch menit...po mesiaci? asi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 12:57 Muž RadioactiWe [193] - Labyrintky – Re: petoxxx
Ja som nemenil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 12:06 petoxxx
stačí napísať či mám meniť vodu...pls
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 08:04 petoxxx
ahoj. mam v akva menit vodu aj ked sa zabieha? je už napustené trtí deň nitrifikačné baktérie sú tam. tak čo? meniť nemeniť? ak nie tak kedy môžem vymeniť časť vody a kedy tam môžem dať ryby? na tom sera nitrivec písali, že môžem dať ryby po 24hod. ale nejak tomu neverím. teraz mám v akva biely povlak tak čakám viac pre istotu. :-) len neviem či mám tú vodu meniť.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 21:18 Muž hf [54] – Re: švíco
Dávali jste pod ty flexiobklady nějaký pevný substrát jako hnojivo? Nějakou kuličku něčeho pevného si asi dovedu představit, ale nějaké "staré dno" by asi při první příležitosti (odkalování) zaneřádilo celý ten černý písek ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 16:17 švíco – Re: hf
Mám zrnitost 1-2mm a je to paráda. Ani při odkalování se mi neodsává. (ono bude záležet na odkalovači a proudu). každopádně flexiobklady jen doporučuji palec Brácha má ten samej ve 160l a pancéřníčci a ancistrusi si v něm libují... i na krevetky je super... kytky v tom rostou parádně vč. HC ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 15:08 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: hf
asi spis ten hrubsi, ale je to v podstate jedno
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 14:38 Muž hf [54]
Ještě se zeptám, volili byste zrnitost 06,-1,2mm nebo 1-2mm? Někdo tu psal že ten jemnější je identický s Dennerle Sulawesi Black. Ten do velkého akvárka nechci, to je opravdu moc jemné. Je to tak?

H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 13:55 Muž hf [54] – Re: katterinecka
no těmi flexiobklady. www.flexiobklady.cz/…

obyč písek obalený černou (barevnou) pryskyřicí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 13:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: hf
jakou pryskyřici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 13:37 Muž hf [54] – Re: Sm@tts
Asi to tak dopadne, na tu pryskyřici tu každý pěje jen chválu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 12:51 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: hf
granit je žula, to by bylo v pohodě, jen aby tam nebyly nějaký zrníčka s vápencem, ale pokud je to jen granit, tak by tam být neměl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 12:51 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: hf
tenhle by Vam nestacil ? www.flexiobklady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 12:47 Muž hf [54] – Re: hf
Hm, tak mám krásný černý štěrk (podle popisu čedičový) ale ostrý jak prase, zrnitost by jinak ale vyhovovala (2-4 mm). Je to takový ten štěrk co se hází na čerstvý asfalt (šedivý) a až ve vodě krásně zčerná. Bohužel na dně určitě nějaké rybky (pancéřníčky) mít chci, takže s tímhle štěrkem to nepůjde.
www.mamejeradi.cz/…

Druhý štěrk je "granitový" ? a má v poznámkách napsáno že může lehce reagovat s vodou? Jde v podstatě o mix. kamínků přírodních barev vesměs tmavšího odstínu, takže barva by mi také víceméně vyhovovala (ale černý by byl samozřejmě lepší), je také kulatý, takže vhodný pro ryby dna. Akorát si nejsem jistý tím složením, co to je granitový štěrk?
www.mamejeradi.cz/…

Takže poraďte, kde seženu černý písek, zrnitosti 2-5mm ale bez ostrých rohů?

Díky,
H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 15:21 Muž hf [54] – Re: Sid
Objednal jsem si 3 různé pytlíky po 2 kg různých zrnitostí i barev, něco z toho vyberu a pak dám k posouzení. Zbytek půjde dětem na pískovište...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:40 Muž Sid [6658] - Rostliny – Re: vaclav
Což o to - zkusit to může. S největší pravděpodobností zjistí, že už jedno podobné dno má - jen "trochu" jiné barvy... :-)
...Teď mám ...Sulawesi Black, ...odkalování je utrpení, ten písek je strašně jemný (cca 1mm zrno) a okamžitě se odsává i s bordelem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:13 Usine – Re: hf
Klidně můžeš zkusit i jemnější písek do filtrací k bazénům 0,6-1,2 mm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:59 Muž Sid [6658] - Rostliny – Re: hf
TOMI-písek je "výrobce", já jeho výrobky kupuji v Hornbachu.
Černý písek ("FLEXI") mám v jednom krevetkáriu a kromě barvy "se tváří" stejně, jako standardní křemičitý štěrkopísek obdobné zrnitosti. (Nenapadá mě nic, čím by mohl být pro kytky "jinší", o "lepší schopnosti prohřívat se" nechci spekulovat. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:49 Muž hf [54] – Re: Sid
To je jen kamenná prodejna? Nedaří se mi na internetu najít jejich web.

Co si Side myslíte o černém písku? Já nějak nevím... Kytkám je to předpokládám úplně jedno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:39 Muž Sid [6658] - Rostliny – Re: hf
...Jak hrubý (jemný) písek patří do rostlinného akvárka?...
Nic nepokazíte křemičitým štěrkopískem o zrnitosti cca 1-4mm, s převažující zrnitostí 2-3mm. (Příměs malého množství frakce menší a větší než 1-4mm není ovšem žádná tragédie.)
Tuším, že TOMI-písek jej prodává pod označením "Křemičitý písek č. 2".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 12:22 Muž hf [54]
Zdar,

Jak hrubý (jemný) písek patří do rostlinného akvárka? A jaké jsou výhody černého písku?

Teď mám nanocube od Dennerle se Sulawesi Black, na krevety je to hezké, odkalování je utrpení, ten písek je strašně jemný (cca 1mm zrno) a okamžitě se odsává i s bordelem. Viz. zde:
rybicky.net/nadrz/8088/11.jpg

Ve velkém akvárku mám říční písek, ten má pěkně přírodní barvu resp. mix barev, zase je poměrně hrubý, 5-10mm. Viz zde: rybicky.net/nadrz/6311/35.jpg

Akvárko si představuji hodně zarostlé, pancéřníčci, apistogramy, tzn. na zem by to chtělo rozhodně něco jemnějšího než mám těch 5-10mm říční písek.

Díky moc za vaše nápady a komentáře.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 14:15 kpapik
ohledne tech mych rybek - co tam dat 10 klasickej teter ohnivejch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 14:13 kubicek45 – Re: kpapik
hele asi jinak to nepůjde co a kámen si dal na to na ten kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 14:13 Muž Sewer [99] – Re: kubicek45
Do tohoto tématu to nepatří!

Ano. Nejjednodušší způsob (i já to tak mám udělaný) je zespodu do něj našroubovat šroub a k němu přivázat něco těžkého železného. (Já jsem použil vršek od kladiva.) To pak zahrabeš do dna a vůbec to není vidět. Kořen se ti vodou nasákne až za několik týdnů. My ho měli v kýblu více jak měsíc a i tak nám plaval, proto sem musel volit kladívko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 14:11 kpapik – Re: kubicek45
musel jsem ho zatizit kamenem. stejne tak i nektere kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 14:03 kubicek45
ahoj mám dotaz mám osazený kořen, ale jakmile ho dám do akva tak vyplavave zatěžuje se to nějak nebo co stím poraďte prosím nikdo coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:51 Muž Sewer [99] – Re: kpapik
Budeš se muset dost omezit kvůli tomu, že máš jen 30ti litrové akvárko. Je to skutečně málo na tvé nároky. Ale gupky jsou skutečně maximálně nenáročné. Ve 30ti litrech bych se nebál mít 8 - 10 dospělých jedinců, ale už bys můsel řešit kam s potěrem. Samička je schopná rodit zhruba každých 14 dní. Za chvíli bys nevěděl co s tim :-D

Kdybys dával Endlerky, dal bych 3 samice a 2 samce a za chvíli budeš skutečně řešit, kam s nima .......další nádrž nebo rozdávat(prodávat) nebo jimi něco krmit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [102] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145833x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=5051