Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 83 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.02.2013 14:15 Muž Burik [727] - AquascapingRe: vincentka
záleží jaké máš,nebo plánuješ rybky..nějaké nepotřebují žádné schovky..pro některé,třeba ancíky je to žádané k rozmnožování

jeden typ:kokos rozřízni pilkou na železo na půlku a dej do trouby na 10 minut na 200 stupňu..pak to lze krásně vyklopit

kokosové skořápky jsou určitě dobrá volba..lepší,než nějaké umělé skalky a jeskyně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2013 14:11 vincentka
Chtěla jsem se zeptat, jaké používáte schovky pro ryby? Zajímá mě, jestli je možné použít i kokosovou skořápku? V akvárku mám jeden kořen a jinak jen rostliny, plovoucí zatím nemám žádné. díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2013 20:46 Muž souky [592] - RostlinyRe: Ičin
když už savo tak original, to by měl být čistý chlor a ten vytěká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2013 20:32 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Případně použít savo a vypláchnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.01.2013 20:10 Muž grunda [1781] - Cichlidy
a pokud byla, tak akva napustit, nasypat hypermangan a nechat 24 hod. stát, pak vypláchnout a založit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2013 19:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Marek
na horkou vodu pozor, akvárko může prasknout. Pokud nebyla v akvárku nějaká ifekce tak je zbytečné požívat nějaké desinfekce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2013 17:36 R Muž romant [27987] Re: Marek
Používám jenom tu teplou(ne horkou) vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.01.2013 17:35 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Marek
Stačí vypláchnout teplou vodou..rozhodně nepřidávat chemické čističe..pak to chce důkladně vypláchnout..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 17:27 Marek – Akva
Dobrý deň, čím je vhodné umyť akvárium pred napustením...bude stačiť iba horúca voda alebo mám ešte niečo pridať ? Dík ahoj .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 10:53 R Muž romant [27987] Re: Majkfox
Ten sajrajt, co je podle mě sinice, normálka z rostliny očistit, opláchnout vodou a znovu zasadit. Pokud v akváriu, kde vyměníš dno nebudou pro růst, vznik toho onoho podmínky, tak se nemusíš bát. Doporučuji mkrkout na vlákno sinicím věnované a dát sem fotku, aby se ta moje doměnka potvrdila nebo vyvrátila.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 10:01 Majkfox
Ahoj kamarádi,
mám 450L akváriu založené již 4 roky. Poslední dobou cca půl roku bojuju se zeleným povlakem po všem.Včetně rostlin, které postupně zesnuly. Zbyla tam jen hlavní trs veliké cryptokoryny, který má v průměru 30 cm. Ta přírůstky má, ale listy na hladině jsou také polezlé zeleným a hnědým povlakem, který jde ale celkem dobře mechanicky odstranit, nepomáhá odkalování, výměna vody zatemňování atd. Přičítám to špatnému dnu, světlo mám spíše slabší. Dno se skládá z bílého drceného kačírky, je hrubé, ostré, hluboká vrstva. Takže to odkalit pořádně nejde. Takže budu komplet měnit dno a čistit akva.
Chtěl bych si nechat tu kryptokorynu, ale bojím se, že si s ní do nově zařízeného akva natáhnu opět ty sr..čky. Mám ji vykoupat v roztoku hypermanganu, nebo to nepomůže a musím odstranit listy nebo co s ní. Moc děkuju za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 01:11 Muž půlpy [2131] Re: Miso
už mlčím, ale to modrý tam je smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 18:09 Muž Miso [470] Re: půlpy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 18:05 Muž Miso [470] Re: půlpy
ano to ma byt akoze bez pozadia len potrebujes rozmazat tu stenu za tym aby to nebilo do oci, ale to chce uz poriadny layout ;) bezne modra a cierna vyhrava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 17:57 Muž půlpy [2131] Re: Miso
a já bych si myslel, že to je bez pozadí, ale teď už to vidím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 17:53 Muž Miso [470] Re: půlpy
kludne aj modra, sam mam teraz akva bez pozadia za ktorym je modra stena. Mliecna napr. www.akva.sk/… aj ked tu to nieje uplne dobre vidiet a mozno je to papier, ale prve co som nasiel ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 17:35 Muž půlpy [2131] Re: Miso
a proč ne modrá ;-) u bývalé 200l jsem ji měl a nebylo to špatné - aspoň pro mně, ale proč mléčnou tedy bílou? :-) to jsem snad ještě neviděl ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 17:28 Muž Miso [470] Re: Tony2013
moj nazor je ze pozadie by mali tvorit rastliny, alebo potom cierna alebo mliecna folia. Ale nenechaj sa odradit ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 16:27 Muž Tony2013 [228] Re: malyLibor
Urcite dam vedet.Snad se me zitra povede dostat do horbachu.Koupim toho dva pytle.Pokusim se neco nalepit i na pozadi smichany s piskem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 15:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Tony2013
Už se moc těším, až ho budeš mít hotové a budu se moct kouknout. Zajímá mne každé řešení dna z Liaporu, protože mne tenhle substrát opravdu moc zaujal. Bylo by fajn, kdybys pak dal vědět do vlákna o Liaporu: rybicky.net/forum/16474
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 14:37 Muž Tony2013 [228] Re: Miso
Koukni na mou prezentaci mam led zarivku a sviti dostatecne i na dno dokonce vic nez zarivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 14:35 Muž Tony2013 [228] Re: malyLibor
Ahoj na tvoje akva jsem taky koukal.To sleneni bude podobne jak mas tyakorat jeste o jedn patyrko snad vejs.Pozadi chci totiz neco jako sedimety a koreny kameni pisek tak tomu chci prizpusobit i dno jakoze je to omylany.Ale uvidim jak to vse pujde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.11.2012 13:21 Muž půlpy [2131] Re: Paul
k tomu poslednímu dotazu pokud se Ti to líbí nech ty deorace a kameny zarostlé, záleží jen na vkusu a pro obyvatele nádržky je to jen plus palec
já toto vůbec neřeším, protože se mi to zamlouvá a vypadá to přírozeně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.11.2012 11:36 R Muž romant [27987] Re: Miso
Jasně, to si rozumíme, ideální stav by bylo takovouto litráž mít jako krevetárko nebo luxusnější ubytovnu pro beťáka. ;-) Je to nekonečnej příběh. Když přihlédnu k věku tazatele, tak rozumím tomu, že chce mít v akváriu živo a argument, ať si koupí větší akvárko neberu, pracuji s tím co je k dispozici a ta mnou navržená varianta bude jistě schůdnější, než současný tav. 8 kousků těch pancéřníčků malých to akvárko dokonale oživí a za dobré péče o akvo to bude fungovat. Určitě se bude dát vybrat i jiná možnost, jak to akvo zarybnit, třeba nějakejma razborkama. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 11:29 Muž Miso [470] Re: romant
jasne romant, ale stale je to o tom istom. Dat sa to da ale nieje to idealny stav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 11:10 Muž Paul [2] - Asie
Ty jsou hezký . Ale nikde jsem je neviděl. A nevím kde bych je sehnal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 11:03 R Muž romant [27987] Re: Paul
Když už tady zazněla trošku kritika na Tvojí osádku, tak aby to nezůstalo jenom u té kritiky, mrkni se třeba na tyhle pancéřníčky, který by Tvojí litráži slušeli daleko více. rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 10:56 Muž Miso [470] Re: Paul
tak vies alebo pocuvas toho akvaristu? mal som styroch a teraz mam siestich a ten rozdiel v spravani je znacny. Rozmyslam ze este styroch dokupim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 10:42 Muž Paul [2] - Asie
Já vim, ale akvarista u kterého jsem je kupoval, říkal že to stačí aspoň ty dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2012 10:40 Muž Miso [470] Re: Paul
u panciernickov ide hlavne o to ze su to hufovite ryby ako pisal Libor a nemozes mat huf v malom akva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 10:29 Muž Paul [2] - Asie
Moje akva má větší plochu dna a je míň vysoké než klasická akva. A u pancéřníčků jde právě o to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2012 10:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Paul
Egeria najas ti v tom akvárku růst bude, snese mírný proud, jistě větší než beťák. Ale v tom druhém ti chudáci pancéřníčci zelení nejsou moc dobrá volba. Patří k větším pancéřníčkům, potřebovali by větší akvárko a navíc je to hejnová rybka, mělo by jich být nejméně 5, i když ani to ještě není to pravé hejno... ale nejméně pět v nejméně 80ti litrovém akvárku. Do pětadvacítky pancéřníčci nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 09:55 Muž Paul [2] - Asie
Ahoj, chci se zeptat jestli mi bude růst egeria najas v 10 l akva. Jaký snese proud vody. ? Dále se chi zeptat, jestli když se mi dělá na dekoraci,kamenech... řasa, můžu jí tam nechat?

Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 23:59 Muž Miso [470] Re: Tony2013
ja by som zas ten substrat dal len treba ho prikryt dostatocnou vrstvou. Na kobercovky potrebujes strk jemnejsiej zrnitosti 1-3mm, dobre svetlo aby aj u dna bolo dostatok (tym LED som si nie uplne isty, ale moc sa o to nezaujimam tak neviem), dostatok CO2 pretoze u dna je ho najmenej a dostatocne prudenie aby si to CO2 k tomu dnu dostal a vyhnojene dno len pomoze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 23:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Tony2013
S Liaporem nemůžeš čekat žádné kopce. Ale dají se udělat přepážky, abys to měl výškově rozčleněné. To ti pak ani piskořky nesrovnají - pro inspiraci rybicky.net/nadrze/15252…
A to staré dno bych asi pod Liapor nedával. Pohnojit jak říká kofejn proč ne. I když já nehnojil a rostliny rostou hezky... ale jak koření v Liaporu stonkovky, to mne překvapilo nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:43 Muž kofejn [963] Re: Tony2013
Fotka k příspěvku Tady je to vidět líp.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:41 Muž kofejn [963] Re: Tony2013
Fotka k příspěvku Mně s zakulacenky dělají patra pěkně hustě, ale když jsem si je přivezl, byly taky vytáhlé. Na fotce je to vidět. Předpokládám, že je to tím, že moc nesvítím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:30 Muž Tony2013 [228] Re: kofejn
Tak to jse zminoval o me :) . Je to fakt maly.Jinak o travnik se pokousim uz rok a nej me neroste muzu delat vse co me kdo radil a stejne to "uschne" .Samozrejme se o nejakej pokusim i v novem akva ale noc toumu nedavam.Me roste jeste vsechno strasne do vejsky to taky nechapu.S tim dnem to vyzkousim ale nebudu to nejak prehanet kvuly rase.A misto raseliny dam podklad to stary dno co mam ted to bude asi nejrozumejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:24 Muž kofejn [963] Re: Tony2013
Kdepak, reprák ještě nehraje. A Petr se mi na audiowebu o někom z rybiček zmiňoval, český net je malý smich .
S Liaporem kopečky nehrozí, všecho mi zarovnají pancíci a při odkalování to taky urovnám. Dno zpevnil trochu trávník, ale i teď se "náměstíčko" v proudu občas pohne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:12 Muž Tony2013 [228] Re: kofejn
Postup zajimavy neco takoveho jsem si predstavoval.Piskorky taky nejak zvlast nevidim jen me docela stve ze me zarovnaji behem chvilky dno.Chtel bych udelat jednu vrstvu vyssi opticky to rozclenit a jakoby protahnout se svahem n a s piskorama to jde strasne blbe budu muset vymyslet nejaky schodky.O.T:uz ti funguje ten reprak pod akva?Sleduju tvoji prezentaci od zacatku.(Mimo jine i D.J.Rix te poznal podle repraku " pockej to uz jsem nekde videl ten reprak" to byla jeho reakce.Spolupracovnik)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 18:54 Muž kofejn [963] Re: Tony2013
Dno jsem poprášil rašelinou a na ni nasypal vrstvu asi 1cm Liaporu. Na tuto tenkou vrstu jsem rovnoměrně rozsypal 50g hnojiva Osmocote pro dům a balkón (2-3g/l substrátu). Pak jsem dosypal 4-5cm Liaporu.
Piskořku jsem v noci 2x viděl, šneci se mi nepřemnožují (mám tam ještě pár levatek). Kytky jsem sázel pinzetou (stonkovky a kobereček) nebo připevnil na kořen či kámen (hnědovky a anubias nana) nebo zatížil železnými matkami (anubias kopinatý).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 18:29 Muž Tony2013 [228] – 375l
Ahoj zakladam nove akvarium.Mam dilema v substratu do dna a jeho zahnojení.Planuji liapor.Chtel bych nejake hnojivo do dna.Napadly me pmdd kulicky.Nebo mam rovnou koupit pmdd v tekutem stavu a hnojit takhle s tim ze si to liapor natahne do sebe?Co piskorky ve dne?Ve stavajim akva piskorky mam ale jejich reprodukce je neuveritelna.Nejaky jejich rucni zber je takyvy divny kazdy den macet ruce v akva se me nechce (kvuli rybam).Pozadi bude delane z polystyrenu a bridlice.Takze A:je liapor vhodny? B: piskorky a jejich premnozovani. C:Zahnojeni noveho substratu D:rosliny budou meho akva ktere bude zruseno na ukor noveho.Co tak pouzit dno a na nej dat liapor?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 16:54 Žena lucie.aqua [511] Re: Zdeno
Je to tak, sama lituji, že jsem nekoupila 2075, ale byl už tam velký cenový rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 16:49 Zdeno Re: lucie.aqua
Dobrá tedy děkuji. Ješte mě napadlo že bych koupil z Německa eheim 2073 skoro za stejne penize jako u nás 2071 jen jestli to nebude zbytečné. Ale větší objem filtračních hmot a priškrtit se da vždy mluví asi pro 2073 že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.11.2012 14:14 Žena lucie.aqua [511] Re: Zdeno
Než jsem založila novou 300 litrovou nádrž, tak jsem nechala 14 dní běžet filtr Eheim prof. 2073 souběžně s filtrem JBL e700 v akváriu 112 litrů. Úplně v pohodě, Eheim jde dobře regulovat. Takže myslím, že to tak lze udělat. Až budete filtr potřebovat do nové nádrže, bude připraven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 13:23 Zdeno – Znovuzalození akvaria
Zdravím zkušené akvaristy. Přemisťuji 220l nádrž do nového bytu a protože budu obkládat kovový rám pod akva což nejaký ten týden zabere chtěl jsem nové dno (liopor) a nový filtr eheim prof 2071 nechat rozjet v menší 70tce spolu s kytkami a nějakými živorodkami. Poté přesunout. Nevím jestli filtr půjde přiškrtit natolik aby v té 70tce nebylo tornádo.A hlavně jestli vůbec tento postup zvolit nebo raději počkat až bude připraveno velké akva. Děkuji předem za vaše rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 09:39 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: půlpy
Tos mi tu knizku 333 otázek o akvaristice mel tehda poslat ;)
A to vis, ze vetsina lidi vedela jak se akvarko dela spravne; bohuzel ja mezi ne nepatril :( A jak z puvodniho dotazu muzes vyvodit, porad je dost lidi, kteri si mysli, ze cistit akva horkou vodou je ten spravny pristup i dneska. Diky tady tomu foru se snad pouci rychleji nez ja...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 02:58 Muž půlpy [2131] Re: Barakainus
Tak to ne, já když byl malý, tak byla knížka 333 otázek o akvaristice, nebo podobně se to jmenovalo a tam bylo vše podstatné, pak jsem měl ještě takové všeobecné o zakládání akvárií a seznamu ryb, co potřebují k chovu - moc jich tam nebylo. ALE NIKDE TAM NEBYLO KOMPLET ČISTIT AQWA !!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 23:04 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: hasman
Ja kdyz jsem byl na zakladce, tak jsem kompletne cistil akvarko tak jedou za pul roku. A kompletne znamenalo vsechno vyndat, pisek proprat v horke vode, vydrhnou sklo. Vyprat filtr co to dalo a pak to dat vsechno zpet a zalit cerstvou vodou.
A takhle jsem to delal nekolik let neb mi nikdo nerekl, jaka je to blbost :( Pochopitelne, o nejakem cyklu dusiku jsem nemel ani tuchu.
Prekvapive, dost ryb to prezivalo a i se mnozily, coz je mi dneska zahadou.
Jo, kdyby tehda byly rybicky.net :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:56 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: malyLibor
Prave ze jsem nechybel, ale my meli chemii v cestine, ne v anglictine ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [83] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=4101