Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 71 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 13:35 Muž JaM [1]
pravda pravda..kryt bude lepší...akvarium bude vedle televize v obýváku, kde i spíme a navíc tam pobíhá 3-letá dračice, takže to bude lepší ;-)

holt budu muset pořádně promyslet kde co bude, aby žádný dodatečný úpravy nebyly potřeba :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 13:08 Muž Joshuax [17]
S tim krytek je to asi na preferenci kazdeho. Bude fungovat oboji a boji ma sva pro a proti.
Ja treba uprednostnuju kryt, protoze se vsechno schova do nej a v pripade potreby se da modifikovat dle potreby. Nova dira pro CO2 hadicku ? zadny problem... externi filtr a dalsi 2 nove hadice ? zadny problem... Navic to skryje hladinu, takze pak i pripadny bordel neni tak videt a pri pohledu zepredu to tak nerusi, akvarium vypada celistve, svetlo nikde neprosvita a neodrazi se...
Ale muzes i narazit. Zavesny filtr ? S krytem budes muset rezat do krytu, chces ho kousek vedle kvuli novym rostlinkam ? zase musis rezat jinde a co s tou starou dirou ? Atd...
Takze je to hlavne na tom, co si sam urcis jako to prave orechove.
Me treba na krytu vadi jenom to, ze kdyz potrebuu neco v akvarku delat, tak ho treba nemam jak jenom nadvednout vyse, abych mohl do akvarka, ale zaroven mel dost svetla uvnitr. Davam ho tedy z boku, kde mi nevadi, ale mam male akvarko, u velkeho to tak snadne nebude a uz ted promyslim, jaky patent si na to vymyslim, abych mohl ten kryt jenom treba pridelat na policku nad akvarkem, abych si mohl na praci v nadrzi svitit ;) je dobre nad tim proste trochu premyslet, odpoved pak prijde sama ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2014 10:38 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: JaM
Fotka k příspěvku Taky záleží na tom, jestli se v místnosti s akváriem pohybují další zvířata, jako např. kočky, děti a podobné... ;-) Pak se kryt hodí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 09:18 Muž lubaan [61] Re: JaM
Záleží taky, kde akvárko bude. V obývacím pokoji a ložnici bych upřednostil kryt, právě kvůli světlu, který by jinak z rampy mohlo rušit. Třeba do haly, kuchyně bych volil rampu. Jen muj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 08:43 Muž JaM [1] Re: romant
tak ono oboje má něco do sebe :-) rampa je taková stylovka, ale díky krytu zase v noci svítí jenom akva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 08:43 Muž Miso [470] Re: JaM
rampa je podla mna praktickejsia pri udrzbe, neviem ako bude rieseny ten kryt ale moze sa stat ze ho budes musiet davat dole a do akva nebues vidiet.
...ale je to na tebe, len si to dobre premysli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 08:39 R Muž romant [27987] Re: JaM
Jestli kryt nebo rampu, to je podle toho co se líbí víc. Ano je to standard.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 08:26 Muž JaM [1] Re: romant
já zběžně koukal na jejich stránky. Schůzky tam mám až po třetí hodině, tak to snad nebude problém..Případně si jim zavolám a uvidím jak se domluvíme.
Co se týče osvětlení, budu teda koukat po těch T5kách ;-) Jinak co se týče krytu s osvětlením, tak předpokládám že 80x35 je standartně používaný rozměr a neměl by být problém ho sehnat, nebo je lepší spíš osvětlovací rampa + krycí sklo?

Edit: nějak jsem přehlídl že pátek jen po domluvě, takže nejdřív zavolám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 08:03 R Muž romant [27987] Re: JaM
Já jsem to uvedl jako takovou startovací verzi, aby si člověk nepřidělával více starostí, než je záhodno(hlavně to světlo), ale když bude něco nastudováno, chápány souvislosti, tak proč si neudělat radost a nejít do vyššího levelu. To zamýšlený akvo je rozumnej litrovej standard a určitě lepší verzi osvětlení buď seženeš a nebo i vyrobíš, možnosti zde jsou. ;-)
Edit: Orientuj se spíš do zářivek T5, lepší svítivost, modernější verze oproti té klasice v podobě T8, která tam bude. Stran Jaroměře pozor na prodejní dobu, bývají jenom odpoledne, ale po zavolání dohoda možná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 07:59 Muž JaM [1] Re: ivaha
díky za tipy a za rady...každý info dobrý..
já vzhledem k tomu, že bych chtěl mít akva trochu zarostlejší, pouvažuju asi o trochu silnějším osvětlení..
filtr vezmu asi na radu romanta hlavu Atman + biomolitanovou kostku...jak kvůli ceně, tak i si myslím že po zaběhnutí a časem jak "obroste" líp "zapadne" mezi rostliny v pozadí :-)

btw. dnes mám pár pracovních schůzek kolem jaroměře, tak po cestě kouknu na to rostlinstvo :-)
btw2. k tomu osvětlení, jaký zářivky vychází levněji, co se týče případné výměny po skončení životnosti? Zároveň i co se světelnosti týče :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 22:38 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Se světlem 2x18 W na 112 litrů (a bez reflektorů) jsem fungovala docela dlouho - víc než dva roky a vypadalo to slušně (časem :-D) než to přestalo stačit mým nárokům. Jako výchozí osvětlení to není zas tak špatný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 22:17 Muž Miso [470] Re: JaM
o tomto hovorim... :) ak si rozhodnuty pre vnutorny filter tak mam podobnu skusenost s U3 ako Jaja, a ta by bola pre tvoje akva aj lepsia, na druhej strane som si neni isty ci dostanes o moc vecsi benefit oproti cerpacej hlave a biomolitanu vzhladom k cene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:24 Muž JaM [1] Re: Jája
díky za tip, projdu si možnosti a promyslím si to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:22 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: JaM
Co se filtru týká, tak je dost dobrý Fluval U2. Na Fluvaly nedám dopustit. Máme doma dva a je dost dobře vymyšlený s hodně variabilním nastavením. Jen je docela drahý oproti čerpací hlavě a biomolitanu. A je naprosto tichý. Když stojím u AQ, tak není ani trošku slyšet, jako by tam nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:22 Muž JaM [1] Re: acik
kouknu na to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:01 Muž acik [416] Re: JaM
akvárium bych koupil ve sklorexu,je to fakt kvalita,to víš mám špatné zkušenosti se sklenářama a podobnýma matlalama... tak proto mé doporučení,ale možná najdeš oka kvalitu i ve svém okolí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:01 Muž JaM [1] Re: romant
díky ;-) i za ty odkazy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:58 Muž JaM [1] Re: acik
spíš nemám než mám...ale přišlo by na to proč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2014 19:57 R Muž romant [27987] Re: JaM
Tak když zůstaneme u té 112 litrovky, tak tam seženeš asi se světlem 2x18W, což je pro někoho žalostně málo, ale i s tím se dá pracovat a když se to vylepší odrazovým reflektorem už to nebude taková trága. Filtrace bude taktéž poddimenzovaná, takže bych doporučoval klasiku v podobě čerpací hlavy, třeba AT201 s kostkou biomolitanu 10x10x20cm a bylo by. pro dno bych se stavil ve stavebninách a pořídil písek betoňák, nebo do bazénovejch filtrací v nějakým hobby marketu, ten trošku hrubší, ideál bude do frakce 4mm. Do toho písku si nezapomeň pořídit nějaký hnojivo, třeba oblíbený jílový kuličky, nebo kapsle Osmocote a rozprostři na dně a zasyp další vrstvou písku a bylo by. Pro rostlin se dá zajít třeba na tu burzu, nebo zajet do Jaroměře pestirna-jaromer.webgarden.cz , nebo k Hořánkům a budeš to mít i s kupou rad web.telecom.cz/… . To jestli se to dá pořídit během jednoho dne, to si rozhodni sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:57 Muž acik [416] Re: JaM
máš cesty směr Brno,nebo někoho kdo tam jezdí?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:55 Muž acik [416] Re: JaM
to je správný postup palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:51 Muž JaM [1] Re: Miso
set kupovat určitě nechci ;-)

na eshopech moc nenakupuju..mám radši kamenné obchody, ani nevím sám proč :-)

a právě proto abych nenakoupil zbrkle, jsem zde :-)

EDIT: spíš mě napadá že jde asi o to, kde je největší výběr rostlin, protože techniku tu koupím více-méně asi kdekoliv. A hlavně jak poznám kvalitní akva od nějakého "noname"
U 20L jsem to tolik neřešil, ale 112L už je trochu víc vody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:50 Muž JaM [1] Re: michalt
nějakou představu jak by mělo vypadat mám, proto nakonec půjdu do 112L. Chci aby bylo hodně rostlin. Rybky zatím rozhodnutý nejsem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:47 Muž Miso [470] Re: JaM
preco chces napr obehavat obchody ke na internete mas ovela vecsi vyber, vyde ta to lacnejsie a dovezu ti to domov. Takto len zbytocne zbrklo nieco kupis.
Preco chces kupovat set ale neposkladas si to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:43 Muž JaM [1] Re: romant
obejitý to za poslední měsíc mám...dá se říct že hlavně to u sparu, bývalé OBI, Globus a semtam Hornbach...spíš mi jde o to, jestli je v rámci možností reálné koupit pořebné věci v jeden den ;-) I s tím že navštívím víc obchodů... co se akva, techniky a "vnitřku" týče..jestli to vyjde o nějakou stokorunu dráž už nehraje tolik roli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:42 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: FrantisekH
...aby ji mohl hezky složitě měnit, až nastuduje, proč koupil zcela nevyhovující :-D. Jen žertuji, samozřejmě :-).

Já bych si spíš ujasnil to, kolik a jakých ryb a rostlin tam bude chtít. Podle toho bych zvolil objem, podle hmotnosti zvolil podstavec, pak koupil vhodné sklo a popři tom studoval a konzultoval, jakou techniku a co na dno. Rozdělil bych to na několik sobot. Tady sice zkušení uživatelé dobře poradí všechno od dna po osvětlení, ale každý doporučí něco jiného a on sám si musí umět nějak vybrat, co z toho bude nejvhodnější pro ten cíl, který zamýšlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:41 Muž JaM [1]
už to tu nějakou dobu pročítám a sbírám nějaký vědomosti..teď chci přejít z 20L na větší..

samozřejmě ryby hned neplánuju ;-) Jen chci založit akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:10 Muž Miso [470] Re: JaM
doporucujem ti si dat nacas, takto narychlo to riesit nebude dobre, kludne mesiac studuj toto forum a porad sa z ludmi, potom si potrebne veci objednaj z internetu, alebo skoc na nejaku burzu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:28 Muž acik [416] Re: JaM
a hlavně nekupuj ryby,ty až později,teď co nejvíce rostlinek a to i rychlorostoucí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:26 R Muž romant [27987] Re: JaM
Netlač tolik na pilu, obejdi to, udělej si názor a hlavně trpělivost, to je základní vlastnost akvaristy. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:23 Muž JaM [1] Re: romant
tam se párkrát podívám...ceny nějak přemrštěný nemají, ale třeba co se týče těch akva, tak nevím od koho je berou apod - to jsem se jich ještě neptal...u rostlin nevím kdy jim dělají závoz, aby nějaké vůbec měli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:22 Muž acik [416] Re: JaM
čas si udělej,stojí to za to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:22 Muž JaM [1] Re: acik
dík za radu číslo 1 ;-) Uvidím jak ji budu stíhat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:21 R Muž romant [27987] Re: JaM
Asi bych se zašel podívat do Super zoo, je to tuším u Intersparu v té obchodní zóně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:20 Muž acik [416] Re: JaM
Ahoj,tak já tedy Pardubice neznám a obchod neporadím,ale možná bude ještě lepší zajít na burzu,která se u vás koná teď v sobotu :) www.akvateraflora.cz/…

seženeš tam vše a to levněji!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:16 Muž JaM [1] – Prosím o radu s koupí
Ahoj,

vypadá to, že jsem se konečně dočkal a o víkendu budu moci zakládat nové akva (jen se ještě rozhoduju jestli 84 (80x35x30) nebo 112L (80x35x40). Zatím se kloním k 40cm výšce atedy 112L.
Jen bych potřeboval poradit ohledně obchodu kolem Pardubic. V týdnu nestíhám a proto bych chtěl vše potřebné koupit cca najednou v sobotu a k večeru začít zakládat. Poradil by někdo obchod v Pardubicích a okolí, kde by se dalo vše potřebné pořídit v sobotu? Jedná se o Akva nejspíš tedy 112L - 80x35x40 (pokud múžete doporučit třeba i výrobce, kvůli případné pojistce viz vlákno "Lepení akvaria", po ZOO prodejnách jsem narazil na akva od firmy tuším Plaček a ještě nějaký, a nerad bych koupil nějaký "noname"), filtr (určitě vnitřní), topítko (zde uvažuji i o kombinaci s topným kabelem do dna), substrát, nějaký štěrk na dno, dekorace a hlavně rostliny...Jako stojan použiju asi nějakou bytelnější komodu, nebo pokud má někdo jiný nápad, uvítám...radši bych něco nižšího (třeba jen 40-50cm výška, rád bych měl akva nízko)..

Napadá mě jen Hornbach u Hradce Králové..co myslíte?

Díky za rady a doporučení

pokud jsem špatně zařadil dotaz, omlouvám se za OT ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 09:47 Muž kofejn [963] Re: Legioix
Ryby tam nebyly, krmil jsem prázdné akvárko. A ohledně průběhu souhlasím se zervanem. Pro přidání ryb byl směrodatná koncentrace NO2, test na NO3 jsem koupil až mnohem později kvůli kytkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 09:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: zervan
Taky si myslím že to dost podstatně ovliní osázení zeleninou , když se kouknem na čerstváčky těch co mají problémy po založení a předčasným zarybnění , většinou se tam najdou plastové rostliny , a jedna-dvě živé, živořící rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 09:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Legioix
Prečo by nezodpovedalo? NO2 rastie a potom klesá, či je maximum po 10 alebo 14 dňoch, záleží od viacerých okolností, napr. aj teploty, ale podstatou grafu je priebeh voči NH3 a NO3, ten sa však nemeral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 09:00 Muž Legioix [574] Re: kofejn
Jak jde ale vidět, tak to tomu grafu vůbec neodpovídá. Byly tam ryby od založení?

Já jsem ted změřil AQ 14 dní založené, které je od počátku mírně zarybněné a výsledky viz. deník: 14 dní po založení NO2-0 NO3-15 PH-7.1
rybicky.net/nadrze/19786

I když je pravda, že oba venkovní filtry jsou vycpaný zeolitem, který to bude určitě ovlivnovat.

Mám tady ale 25l akva, která jak bude čas naplním novým pískem a osadím novým bublifukem, přidám pár živorodek a budu každý den měřit. Výsledky potom zde uvedu.
Musím taky koupit nové testy, které dnes došly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 08:46 Muž kofejn [963] Re: Legioix
Fotka k příspěvku Taky jsem při založení měřil NO2 a naměřil. Ověřil jsem si i působení nitrivce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:28 Muž patamatix [408] Re: MarekP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:27 Muž MarekP [812] - MalawiRe: patamatix
O jakým grafu se tu bavíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:15 Muž patamatix [408]
A já zas vím jak to vypadá,když ten graf najdeš až po založení a následném naplnění akvária rybami ;-) :-D (Vlastní zkušenost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.03.2014 23:11 Muž Horác [3942] Re: Legioix
Legioix napsal: Ten graf je zcestný a nicneříkající. Zajímavý názor ... Bohužel, ignorování toho "zcestného a nicneříkajícího" grafu už stálo život nespočet akvarijních rybek ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 22:08 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Legioix
Nj , tak asi trošku pravdy na tom taky bude ...
no my zabízali víc jak tři tejdny bez ryb , 2x týdně měnili vodu a ničemu to neuškodilo ,naopak jsme si to tak zažili že už je to automatické X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:59 Muž Legioix [574] Re: MonterMonty
Neznalec nic nečte :) Neznalec prvně koná a potom, až se něco posere, tak se ptá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   02.03.2014 21:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Legioix
Já bych ten záběh zas tak nezlehčoval , máš už nějaké zkušenosti , víš že to podržíš výměnou vody , přečte si to neznalec , výměnu zanedbá a má zaděláno na průser
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:46 Muž Legioix [574] Re: cezarmilan
Ano máš pravdu. Já nikdy nic nepřevařuji a nepoužívám chemii. Cca před rokem jsem zkoušel (ano poprve jsem viděl graf o zaběhu AQ) nově zbudované AQ (370l) osadit tři dny po založení mečovek? + 6 závojnatek. Den co den jsem měřil co se dalo a nikdy jsem se nedostal k těm nesmyslným hodnotám z grafu. No2 bylo na maximu NO2 0,1 mg/l (orientačně, ale spíš 0)a NO3 max kolem 25mg/l. Měřeno víc než měsíc.
Ještě dodám, že tam byl napojen Atman AT-202 na půdní filtr a propraný křemičitý písek 1-4mm.
Kde potom soudruzi udělali chybu?

Ten graf je zcestný a nicneříkající.

Edit: Ano. Možná to platí pro ultra malé AQ do 60l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2014 19:13 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Legioix
Vidíš nie som sám. Ono to stačí ešte jednoduchšie. Nezaložiť akvárium tkzv. sterilizované.
Netreba nič prevárať, chlorovať, piecť, či pužiť nedajbože microvlnú rúru.
Stačí dať do akvária niečo s prírody, kameň, koreň a stačí opláchnúť a použiť v akváriu aj keď iba na zábeh. V prírode je všade dosť (nie okolo rušných ciest) organizmov, ktoré sú pripravené eliminovať, či naštartovať akékoľvek procesy. Dokonca i v uzavretej fľaši sa na rozkladajúcom mäse časom objavia červy, či to takto nieje?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [71] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=3501