Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 110 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:22 Muž HATED [25] - Cichlidy
to mi doslo preto som zalozil toto forum a chcem to urobit neako zaujimavo uvazujewm o bridlici ale neake vetsie kusy a nie len ploske ale aj neake do priestoru nech neni akvarko jednotvarne a potom dat na kamene mach alebo riciu aj ked neviem ci pri takych rybach by sa mach dal pestovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:27 Vak8 – Re: HATED
Co největší,protože oceláti mají velkou sílu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:26 Muž HATED [25] - Cichlidy – Re: Vak8
ok nho a co ake kamene ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:19 Vak8 – Re: HATED
Rostliny je lepší umístnit do středu nádrže,protože jak jsi psal,oceláti chtějí volný prostor okolo sten nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:10 Muž HATED [25] - Cichlidy – Re: luckyluck
no kvetinace by som nechcel pouzit hmmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:09 Muž HATED [25] - Cichlidy
a co stym zariadenim ako by ste mi to odporucili pocul som a aj vela cital ze ocelaty maju radi volny priestor okolo skla v nadrzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:08 luckyluck
taky se obávám že ti tam rostliny nevydrží, možná v květináči...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:08 luckyluck
taky se obácám že ti tam rostliny nevydrží, možná v květináči...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:08 Muž HATED [25] - Cichlidy
no pozeral som prave co su to za rastlinky no paci sa mi to len ci ich nezozeru hmm kto vie dam si ich objednat v akvaistike a niesu narocne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:00 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: HATED
Pistia stratiotes a Limnobium laevigatum X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 14:45 Muž HATED [25] - Cichlidy
a aku rastlinu by ste mi odporucili nieaku taku co plave po hladine a dobre tieni akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 14:34 Vak8 – Re: HATED
Moc rostlin tam asi nevydrží,takže bych volil taky spíš kameny,větve a kořeny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 14:04 Muž HATED [25] - Cichlidy
no ja by som najradsej uolne zmenil cele akva piecok by som dal cierny cadic hrubky1-3mm ale s korenmi mam problem chcel by som zohnat neake vetsie kusi ktroe by sa dotikali az hladiny a k tomu ako si ty povedal neake rastliny ktore prekriju troska hladinu ale dik za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 10:18 karolO – Re: HATED
No ahoj,tak skus urcite pridat par korenov alebo vetvy a propadne daku dobre ukotvenu rastlinu ktora bude trochu zakryvat hladinu. a daky ten suter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 08:44 Muž HATED [25] - Cichlidy – zalozenie noveho akvaria pre cichlidy pavie
chcel by som pocut vas nazor a napad na to ako zalozit 375l ameriku a neako sa priblizit k tomu stylu akvaria nieco na styl rio negro alebo proste nieco pre ocelaty chcel by som tam dat nieco no neviem co odporucte mi ak vas nieco napada ,,nech to akva neak vyzera ne ako teraz mam tam uz len 3 kusy nech maju viac miesta"
za vopred podane napady dakujem
Tom

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 16:36 Muž HATED [25] - Cichlidy
neviem zalezi na ktorom mieste to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 22:22 Žena buballa [0]
no, uz som doma s akvarcom. dostala som ho stýlom: "ber si ho, a rob s nim, co len chces". bola som upozornena, ze jeden z vrchných spojov je oslabeny, treba prelepit. je to lepene priehladným silikonom. tak asi by so ho mala dat prelepit, ze?! :-O alebo staci to zaistit a dolepit na to dalsi sklenený pas? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 21:26 Muž HATED [25] - Cichlidy
podla mna nemusis mat strach ak to dobre zalepili 8 rokov neni az tak vela a este sa nemusis on starat ako o 80 rocnu babku aj ked ma pravdu na spoje treba davat bacha :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 18:53 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Re: majjuna25
Mám malé 20l akva - chovám v něm krevetky a mám zde i 4 otíky (otocinclus affinis), jsou to malé rybky, s krevetami se snášejí velmi dobře. Ti 4 otové jsou už teda dost na hranici, přece jen 20l není nic extra velkého. Zase jsou otíci hejnové rybky a ve větším počtu by se měli cítit lépe. Ti moji šmejdí po celém akvárku a snad se jim daří, akva mám hodně zarostlé.
Občas mají v takto malých akvárkách čtverzubce www.akvarko.cz/… nebo malé razborky rybicky.net/atlasryb/razborka_trpaslici
Filtr bych do akva dal, vzduchování není nutné, stačí když ti bude filtr alespoň trochu čeřit hladinu, voda bude dostatečně okysličená. Rostlinky beru jako samozřejmost...do malého akva vypadají dobře spíše drobnolisté rostlinky. Já tam mám hnědovku křídlatou, ale půjde pryč, přestává vypadat v tak malém prostoru dobře :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 18:12 klára bordovská
Filtr tu vodu i provzdušnuje.bych asi filtr začlenila do každého akvárka ;-) ale nic nechcu říkat :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 14:26 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: buballa
hlavně si zkontroluj všechny spoje silikonem, jestli je lepené pruhlednym silikonem, baca aby nebyl někde spoj prorostlý řasou (načernalý) to snižuje pevnost spoje. jestli je lepený pruhlednym, může být podstatně starší než 8 roků, akva lepená černym silikonem jsou mladší a relativně bezpečnější. v obou případech u suchého akva pečlivě zkoukno všechny spoje a zkus skla proti sobě křížit a pozoruju jestli ve spojích nevznikají flíčky - bublinky, jestli ano, spoj je narušený. to samé pak zkoukni i při napuštěnym akva a určitě z počátku nějakopu dobu pozoruj jestli se ty bublinky ve spojích neobjeví. jinak žádná specielní péče..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 11:56 Žena buballa [0] – Re: HATED
akurat si idem pren palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 23:23 Muž HATED [25] - Cichlidy
no co uz zariadujes akva alebo ako
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 19:15 Žena buballa [0] – Re: HATED
hehe, jasnee smich potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 17:36 RAP – Re: HATED
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 11:23 Muž HATED [25] - Cichlidy
to asi je jasne nebude nalievat vodu ked tam je diera
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 11:20 RAP – Re: buballa
Na co si dát pozor? Hlavně s ním při přemisťování neťuknout. Zařizování a úprava dle vkusu. ;-)
Jinak pokud bude prázné, zkontrolovat stav silikonu ve spojích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 10:45 Muž grizly [145] – Re: majjuna25
Filtr není nutný. V menším oběmu 13 litru odchovávám krevetky, naposledy přes 50 kusů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 10:43 Muž HATED [25] - Cichlidy
dik dnes donesiem jedneho albina ktoreho som s kamosom vimenil za maleho oscara nadherna ryba som zvedavy ako sa zacleni do kolektivu u nich to zo zaciatku byva drsne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2009 07:29 Žena Utahraptor [91] – Re: majjuna25
Do 20 litrů pro začátečníka je asi nejvhodnější 1 samec bojovnice :) Gupky jsou sice malé, ale vzhledem k tomu, jaká jsou to (relativně) prasátka, do těch 20l tak tři a pokud tam bude samec tak jich máš za chvíli plné akvárko, to bych jim fakt nedělala :) Jinak existují malé rybky s malým nárokem na prostor, ale ty mohou být trochu náročnější, na to je nelepší si něco prostudovat, např. tady klub.akva.sk/…

Pokud vysloveně netrváš na rybičkách, tak malé druhy krevetek (zejména oblíbená Red Cherry) nebo tam můžeš mít 1 většího raka nebo pár malých ráčků (Cambarellus patzuarensis) :)

Každopádně filtr není na škodu nikdy, prodavačkám ve zverimexech nevěř, jen málokdy tam pracuje skutečně odborný akvarista.

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 02:26 MatroneK
No jo jsou to dobré a vďečné ryby ,tak moc že jakmile samice začne rodit ,nahle přijde zjištění že ve 20l je 40 rybek a pokud není jiné akva např se skalarama tak nevim jak se jich ,,zbavit,,... tone ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 02:20 Muž ondrak [2] - Amerika
Doporučuju gupky - pěkná a nenáročká ryba. Vzhledem k velikosti akva a ke zkušenostem :-)
Moje přítelka má rovněž malé akva s gupkama, je to fajn... Co se týče filtrace, tu jsme vyřešili tímto externím filtrem, kterej si nemůže vynachválit. palec

www.akva-tera.myeshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 02:12 MatroneK
Dobrý den ,

Filtr je nutný do každého akva, na rybky je to malý s ní bohužel neporadím(určitě se někdo ozve). Do takové velikosti jsou velice vhodné krevetky
např: rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_neocaridina_denticulata_var_red_cherry ( www.akvakrevetky.wz.cz ) jsou hezké snadné na chov a samice výše zmíněných ,,red scherry,, bývají i celoplošně zbarvené. Také nyní uvažuji o Nano akváriu- krevetáriu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 01:23 majjuna25 – Aké rybičky a v akom množstve do malého akvárka?
Dobrý deň,


som takmer úplný začiatočník v akvaristike. Už dlhšiu dobu sa odhodlávam zariadiť si akvárium a kúpiť si rybičky. Preštudovala som si i nejakú príslušnú literatúru nielen z internetu. Potrebovala by som však poradiť od skúsenejších :-)
Aké rybičky sú vhodné do malého, 20-llitrového akvárka pre začiatočníka? Je vhodné mať na začiatku radšej len jeden druh alebo možno i druhy miešať?
Premýšľam nad gupkami, to je asi taká začiatočnícka klasika. Aké by ste mi ešte odporučili?

A zaujímalo by ma ešte: v obchode mi povedali, že do tak malého akvárka nemusím mať filter. Napriek tomu som ho už kúpila, pretože sa mi to nejak nezdá.... čo by ste mi odporučili, aký máte na to názor?

Vopred moc ďakujem :-)

majjuna25
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 00:32 Žena buballa [0] – Re: HATED
ahoj, diki moc za prispevok. a ohladom poctu rybiek: no tie ciclazomky sa do poctu cinia :). a chystam sa dokupit nejake riasozruty. palec
jooj, krasny oskarovia, to bude moj buduci upload. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 23:08 Muž HATED [25] - Cichlidy
ja mam take iste velke akvarko a odporucam je fakt dobre ja tam v mojom vela toho mat nemozem ved pozri ale planoval som spolocenske a to sa da pri takej velkosti pekne zariadit a 8 rokov to neni vela no ja mam moje rok ale ked ze ide o velke akvaria malo sa s imi manipuluje tak by malo byt ok a pories si kvalitny filter nech potom nenadavas vela zdaru
a tie tvoje ryby sa tam budu mat ako v mori :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 21:47 Žena buballa [0] – ako zalozit nanovo stare akvarko, a naco davat pozor
Po dlhom case a dohadovani mi kamarat prenechava svoje 8 rocne akvarium, velke 150x50x50, cize cistých 375 l. mojou hlavnou otazkou je, NA CO SI MAM DAVAT POZOR, predsa je to starsie akvarium. okrem filtra mi podaruje vsetko. komplet - kryt s osvetlenim, stojan, aj podlozku a starý strk.
k tomuto rozhodnutiu ma dohnalo viacero faktov:
1.ze nove komplety su nehorazne drahe
2.moje vlastne zacalo minuly tyzden pretekavat(no docastne som ho zalepila silikonom)
3.a rybky mi prerastli moje stare akvarium ( rybicky.net/nadrze/4737) cize 90 litrovka plna rýb stydim. to asi oni vykopli bok hmm .
za vsetky rady, linky a prispeky vopred dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 20:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: filipsi
To je svatá pravda, dřív ty umělé se daly také sehnat ještě s takovou vaničkou na písek aby nevyplavaly a byl to hrozný kýč občas byly i lístečky obráceně:-D a dnes se některé blíží dost realitě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2009 20:08 Muž filipsi [1295] – Re: Yirka
Ne, uz pred dvaceti se nejake ty umnele rostliny koupit daly. A byly narozdil od dnesnich, ktere se uz daji koupit takove, ze se to z dvou metru nepozna, opravdu primove kycovite :-)
(nedavno jsem zkoumal dlouho kytku na stole v jedne restauraci. Chvili jsem si nebyl jisty, musel jsem si ji osahat. Umi to cim dal lip, lumpove)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 20:04 Muž Yirka [9123] – Re: Breaker
Jenže ty bereš jako hlubokou historii nějakých 10 let což je trochu málo. Poznámce o umělých kýčovitých rostlinách se musím pousmát, protože ty patří až k novodobé akvaristice. Na historii se dívej generačníma očima, to znamené 1. krok 20 let zpátky, druhý 40 let zpě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 19:43 Breaker – Re: Bob66
No ano asi na tom něco bude protože si pamatuju mezi živími rostlinami i ty kýčovité umělé ......
Plný akvárko pavích oček a mít ve svém aq neonku byla největší frajeřina......
Takže asi máte pravdu a tyhlety rady budu brát jako možnosti dnešního akvaristy..přecejenom ty krásná zarostená akva jsou hezčí....Ale ja mám nádrž 100l vnitřní filtr ..žadný biomolitan z akvaprodejny ale obyč matracový molitan :) no jednou tydně pěkně pod tekoucí vodou properu do běla a s akvárkem žadné problémi nemám a jak pěkně filtruje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.11.2009 19:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Breaker
V dětství jsem to provozoval zrovna tak a říkal jsem si jak to vše perfektně funguje, teď po letech když to vidím, zarostlá krásná akvárka o kterých se nám před 25 lety ani nesnilo ani jsme netušily že to takhle jde a že je vůbec tolik druhů rostlin a ryb coze tak to vidím už jinak ;-) Na živorodky, labyrintky a běžné druhy ryb nám to stačilo i ryby v té době vydržely daleko více než dnes, a možnosti v tehdejší a dnešní době jsou nesrovnatelné, pokud bych to chtěl provozovat dnes jako tenkrát tak bych to nedělal raději vůbec (pár živořících rostlin, v každém akvu přerybněno, odkalování jednou za dva měsíce o bakteriích jsme věděly kulový atd.)Z tehdejšího pohledu to bylo funkční akva, z dnešního pohledu nefunkční žumpa, jen ty ryby vydržely víc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 19:09 Breaker – akvaristika před lety_ a dnes?
Ahoj Pamatuji si když cca před 10lety měl můj bratr aq(150 l)jednou za měsíc založil celé akvárko odznova všechno vyndal propral-žádná chemie.Jako filtr měl dva bublifuky které čistil jednou týdně
krmil jednou denně a to vločkami a dvakrát tydně se rybkám dostalo mražených patentek.Slovo odkalovač mu asi moc neříkalo a přesto mu akvárko fungavalo skvěle a bez problémů...

_____________

Dnes? Dnes všude čtu: pozor na vodu nechej odstát!! filtr per v akvarijní vodě-a né moc často nezabij bakterie!!dávej pozor na zaběhlé akvárko!!Pravidelně odkaluj dno a vyměň 1/3 vody!
No a já se ptám proč?! Proč to dřív fungovalo bez té odstáté vody?bez aktivního uhlí?,a filtr znamenal jenom tu technickou stránku..
Boužel já taky pravidelně odkaluji atd.. ale filtr čistím pod vodou tekoucí..

Takže jak je možné že dřív neznámé věci jsou pro nás nyní věci běžné a nezbytné??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 18:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
pokud ma kamaradka stejnej zdroj vody, tak par hodin staci, ale zalezi na misnich podminkach

u velkejch akvarii (nekolik set litru) se odstati vody neprovadi (bylo by to problematicke)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 17:28 Muž Yirka [9123] – Re: kamila
Nejlépe je vzít nějaký kanystr či konev a alespoň půlku vody vzít od kamarádky i s rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 16:18 kamila – stěhování
Kamarádka má funkční akvárium se závojnatkami. Stěhuje se, a ryby chtěla spláchnout do záchodu!! Tak jsem řekla, že je adoptuju. Daruje mně rybky i s jejich zaběhlým akváriem. Jak dlouho mám nechat odstát vodu (máme tvrdou)? Nechci aby měly ryby šok..- nebo spíš aby přežily kamarádku aumřely u mě rozzureny Děkuji moc za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 14:24 Muž maxo [9] – Re: Yirka
Zakladam uz tretie,ale to boli prckovia.Kazdopadne dik za radu,mam do vecera co robit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 14:05 Muž Yirka [9123] – Re: maxo
Podle profilu zakládáš už třetí nádrž tak bys o tom měl něco vědět. Já bych po založení dna nalil zhruba 1/3, pak zasázel rostliny a hned pokračoval doplněním doplna. Potom hned spustit techniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 13:57 Muž maxo [9] – voda do 240L
Ahojte.Prave sa trapin zo zakladanim,mam uz nasypane dno a idem nalievat vodu.Mam to dat hned doplna? Alebo to dolievat po castiach? dik.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 15:05 Muž pancéřníček [168]
dvorak napsal: Tak jsem mluvil ze strejdem a vše jke domluveno.V akvárku budou pouze šneci a rostliny. Tak to je moudrý rozhodnutí,aspoň že dal na rady.Spousta lidí na ně nedá tone

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [110] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=5451