Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 108 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 13:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lucie
Joudis vám radí: "Hlavne ji porad nemen, jinak se to bude cele dokola opakovat. A ten sterk v sobe take muze mit kdejaky bordel, alespon poradne proplachnout to chtelo...
Já jsem se vám pokusil odpovědět na Akvarko.cz, kde jste se také ptala, a doporučuji vám přesný opak toho, co Joudis. :)
Vodu měňte často a proplachovat štěrk je zbytečnost a škoda navíc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 11:26 Lucie – Re: ustavprochore
chci všem moc poděkovat za rdy a pomoc!!!!
Budu se snažit sem dávat svoje pokroky... Doufám, že tomu také budu jednou rozumět jako vy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 11:17 Žena ustavprochore [567] – Re: Lucka
Doporučím ještě jeden odkaz: www.horacovoakvarium.cz/… .
Jinak nejlepší bude nedělat teď pár dní nic, krom založení profilu a prezentace akva tady na stránkách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 11:16 joudis – Re: Lucka
Nepretrva;) Tak dlouho ten zakal nemuze vydrzet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 11:06 Lucka – Re: joudis
OK děkuju, na stránku jsem již koukala .....
rybičky bych tam chtěla dát takpo 14 dnech co se srovná voda.....
Pokud ale přetrvá problem s bílou vodou, co mi doporučujete???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 11:03 Lucie – Re: JuraS
Nejenom mladí chtějí všechno hned a bez práce.... Já jsem samozřejmě četla spousty literatury, bavila se s akvaristou, ale ´vždycky se najde něco, čemu člověk neporozumí... Je to jako s chovem a výcvikem psů-- dělám v tom deset le a každouchvilku se dozvím něco jiného --- už jenom potrava... velice děkuji za radu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:59 joudis – Re: Lucka
Hned na zacatku teto diskuze mas tento odkaz www.akvarijni.cz/… . Najdi si cast Zalozeni nadrze a cti;) A rybicky cim pozdeji,tim lepe. Lidi se jich casto nemuzou dockat a kvuli tomu tam chudinky trpi hned od zacatku:-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:49 JuraS – Re: lucie
nejprve bych si přečetl všechno co se dá a čemu neporozumím ani po 3tím přečtení bych se ptal..hold ti mladí by chtěli všechno hned a pokud možno bez práce a sebemenší námahy..ale ono to tak v životě nejde..žádné amarouny nejsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:44 Lucka – Re: JuraS
Filtr to bohužel nevím.... Fotky mohu poslat zítra, docela jsem se vyděsila..... Tak je to tedy "normální" hledala jsem na internetu, ale nemohla jsem nic o tomto "jevu" najít!!! Našla jsem jenom spousty rozdílných rad, kdy do akvárka dát rybičky--- tím se tedy chci i zeptat kdy bych je tam mohla dát??? včera jsem napouštěla...
Taky bbych se zeptala, jestli stačí ty bakterie nalítz do vody nebo se mají lít do filtru.... všude zase čtu něco jiného :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:40 lucie – Re: joudis
proto se ptám tady, protože tu jsou lidi co tomu rozumí... bohužel ve všech literaturách se nemohu zeptat takl přímo jako tady :-( což je nevýhoda knih.... Vodu tedy měnit nebudu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:30 joudis – Re: Lucie
Stacilo by nebyt lenoch a precist si postup pri zakladani noveho akva, je toho vsude plno. Tam by sis precetla, ze pokud je vse nove, "sterilni", tak jsou ze zacatku problemy , voda je prvnich par dnu bila, potom casto zelena (premnozeni ras) atd. Hlavne ji porad nemen,jinak se to bude cele dokola opakovat. A ten sterk v sobe take muze mit kdejaky bordel, alespon poradne proplachnout to chtelo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:17 JuraS – Re: Lucie
buďto to bude kal ze štěrku-neřešit, sedne sám a nebo to jsou bakterie z toho dajana start (bude to na lahvičce dokonce napsáno)...v tom případě vůbec neřešit..filtr to zpracuje...jaký máš filtr ? fotky by nebyly ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 10:02 Lucie – Re: Linduš
takže to není noc vážného?? nemusím to vypustit nebo raději proprat dno? to jsem trochu podcenila :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 09:54 Žena Linduš [166] – sníh
tak se taky zeptám stydim
potřebuju změkčit vodu, využila bych sněhu, musím ho převařovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 09:50 Žena Linduš [166] – Re: Lucie
štěrk tedy není bilý?
nejspíš je to "mléčný zákal". za pár dní zmizí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 09:46 Lucie – Zakládání akvárka
Dobrý den, včera jsem si pořídila akvárko, filtr, topení, vzduchování apod..... napustila jsem akvárko (40l) na dně mám štěrk (ten obyč - v krámě mi slečna řekla, že je už propraný tak jsem si s tím nelámala hlavu) napustila do čtvrtky (paneláková voda) dolila zbytek vody a nalila do vody DAJANA START a tetra Aqua safe start (vše sem nalila do vody) ale voda je bílá!!!! Co jsem udělala špatně, co mám udělat teď... prosím poraďte mi..... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 19:07 Muž Tomasovic [6]
Take prispeji svou troskou do mlyna. Pouzil bych Stare dno od Rataje asi 2x3L a na to obyčejný štěrk z Bauhausu, dobře proprany, kdysi jsem ho mel take a delal dobrou sluzbu. Celkem 200,-Kc. Filtr klidne nechat stary, svetlo vyresit krycim sklem a dvoutrubicovym telesem do kuchyne celkem snad 600,- Kc. Rostliny rozhodne na burze v Brne 13.2.2010, nebo od jinych akvaristu, sam vyhazuji 1x za 3 tydny vic nez pul kbeliku. Vodu bych moc neresil, stejne si to casem sedne samo. Takze suma sumarum muzes jeste z tech 2000,- docela slusne usetrit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 16:32 Muž Lada2 [11] – Re: JuraS
spis jsem myslel nejak zabudovat to novy do toho stavajiciho.Slo by to mel sem to podobne na starym akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 14:32 JuraS – Re: Lada2
joo, prostě rozkuchat ten plastovej výlisek a vykuchat ven předřadník pro T8..vyřešit se to dá...chce to ale nemít ruce volšový, nějaký ty nástroje, lepidla, iq na znalost elektřiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 14:28 Muž Lada2 [11] – Re: JuraS
Juras-promin melo to bejt odpoved na otazku jak tam to teleso dostane
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 13:46 JuraS – Re: Lada2
nechápu ..byla to otázka na mě nebo jen doplnění ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 13:44 Muž Lada2 [11] – Re: JuraS
jo tenhle kryt bys dal pryc a nebo to teleso nejak zapracoval dovnitr musel bys to prohlednout a vymyslet sam tzakel se tezko radi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 12:24 JuraS
jen doplním, že kytky můžeš získat darem od jiného akvaristy který je možná ob týden vyhazuje do koše..k běžným stabilním hodnotám vody se nemusíš dostávat kupováním drahých testů..stačí, že si na netu najdeš dodavatele vody co ti doma teče kohoutkem a ty musí ze zákona rozbory vody uvádět...výkon zářivky můžeš změnit..když budou finance a zručnost tak vykucháš kryt, vyhodíš předřadník pro T8 a zářivku T8 a vyměníš vše za T5..při stejné délce zářivky bude mít moderní T5 vyšší výkon...snad jsem nezaměnil čísla...restart akva je možný když přesně víš co s ním chceš udělat..když to nevíš a nemáš jasnou představu tak po bude zase jen paskvil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 12:00 doonio – Re: Lada2
To se vejdou, protože i ten můj kryt jsem ěnkde zahlídl se 2 zářivkami, ale při koupi mi právě ve sklorexu nabízeli i s 2 tělesama, ale říkali že u tak malýho akvária stačí 1.(navíc to se dvěma stálo víc jak 3000).
Ještě se zeptám takhle, když teda koupím nějakej ten "dvou-tělesovej bazmek" z toho baumaxu, nynější kryt půjde do kytek?
Jinak nijak mi neleze do hlavy jak jsi to Laďo myslel s tím,,do tohodle krytu ji musis dostat taky". Když se podívám an ten obrázek viz. níže, tak tam prostě není místo na 2 trubici(nebo jsem tě nepochopilco sji tím chtěl říct)
Díky za vysvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 10:01 Muž Yirka [9126] – Re: protein007
Je třeba se vyjadřovat přesně a neplést si chov s odchovem.

To Martin: CO2 přidávané uměle znamená přidávání z nějakého venkovního zdroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 09:43 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Ahoj jak to myslíš co2 umělý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 05:28 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: 720Martin720
Podla toho, co chces chovat. Ked chces rybky do makkej vody (napr. neonky) alebo do velmi tvrdej vody (cichlidy), tak je dobre ich mat, v ostatnych pripadoch ich moc netreba. Ak teda poznas parametre vody z vodovodu (pozri web stranku vodarni).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 02:38 Muž pancéřníček [168] – Re: 720Martin720
Pokud nepřidáváš uměle CO2...ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 22:18 Muž Lada2 [11] – Re: doonio
do tohodle krytu ji musis dostat taky nebo jak uz jsem nekde psal zajdi do Baumaxu maj tam cela dvouzarivkova telesa na tve akva se ti vejdou i dve vedle sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 21:57 Muž vitja [0]
Dno - doporučuji jako vrchní vrstvu JBL Manado - nedávno jsem musel kompletně předělat dno a jako nové jsem dal křemičitý písek 2mm. Světlé dno ale vypadá blbě, tak jsem ještě chvíli hledal co dát navrch a objevil jsem právě JBL Manado, ze kterého jsem fakt nadšený. Na 60x30cm stačí 3L.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 21:57 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky – Tvrdost
Ahojte vadí to když nemám test na tvrdost a kyselost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 20:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
bud si vyrobish kryt, nebo to jde i bez krytu... daji se taky pouzit ruzna kuchynska svitidla pod linku, ci si koupish jednotlivy casti zvlast (patice, predradnik, kabely atd.), ci si poridish rampu nebo soupravu (glomat)
viz prislusna cas fora, probiralo se to tu ze vsech stran.....

a co se tyce filtru tak to byl jen navrch, pokud ti tenhle filtr vyhovuje tak nejni co resit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 20:26 Žena Utahraptor [91]
Sid napsal: Ani ji nehledejte, je to zbytečné. :-)

Taky jsem sháněla tak dlouho až se nade mnou slitoval jeden prodavač v Hornbachu a vysvětlil mi, že se délka odvíjí od wattáže a v určitých wattech je možná jen určitá délka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 20:16 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: doonio
Ani ji nehledejte, je to zbytečné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 19:58 doonio – Re: Lada2
Fotka k příspěvku Doteď jsme kupoval vždy Flora-Glo, což sou setsaktramentsky drahý trubice, až tady jsem pochytil že by tu stejnou službu asi udělal ty Osramy a různý Philipsy, ejnomže zatím jsem nenašel 45cm zářivku s výkonem vyšším jak 15W.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 19:55 doonio – Re: Lada2
Fotka k příspěvku Všude jsem četl že jedno těleso je málo, ale vůbec nevím jak bych tam dostal ještě jednu zářívku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 17:59 joudis
Jo, to bude asi bridlice.
Ja myslim, ze biomolitan uz je vsude.
Trochu jsem koukal po netu a vsude ty kryty 50x30 stoji kolem litru, fakt zlodejina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 17:39 Muž Lada2 [11] – Re: doonio
jakej mas kryt ze se ti vejde jen jedna zarivka?? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 17:27 doonio – Re: Moucha
Asi bych to viděl tu třetí možnost. Rybicky mám možnost na delší dob přemýstit.
Měl ybch pár otázek ohledné návrhů toho zlepšení.
Nikde jsem nenašel výkonější žářivku, aby měla 45cm a víc jak 15W.Trochu jsem to tady pročetl a dost lidí si ty kryty přestavuje, jenomže já nemůžu. 2 zářivky se tam nevlezou, a nevím co s tím teď, kupovat novej kryt s 2 zářivkama se mi nechce, a žádnou 30W jsem v délce 45 cm nikde nenašel.
Dno bych určitě něčím chtěl vysypat, ale vůbec nevím v jakým množstív a výšce a jakým způsobem?(písek-substrát-písek,substrát-písek,nebo jen substrát,těch otázek je mnoho???)
S tím biomolitanem jsi to myslel jak? Jkože koupit úplně novej filtr?

Vydím to tak že 13.02.zajdu na Dělňák na akvaburzu, snad tam získám nějakou inspiraci a možná i radu.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:16 Muž Lada2 [11] – Re: doonio
Všechno je to o penězích, kdo má peníze má moc.
Ani bych to tak netvrdil.Nesetril jsem na substratech do dna ani na ostatnich vecech sice kytky rostou jak divy ryby jsou bez problemu ale zase mam jine problemy ktere musim resit rasa atd.
Takze je to jak rikas trochu o penezich a hlavne o zkusenostech a pristupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.01.2010 11:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: chuanvaldes
takze rikash restart akvarka...
mash asi tri moznosti:
A) postupna prestavba, pomalu postupne dno properesh dukladnym a pravidelnym odkalovanim (dobrej je vysavac kdy pres cerpadlo s molitanem prozenesh vodu zpatky do akva, tenhle zlepsovak je jsem nasel nekde tady na foru)

B) rychla prestavba - vsecko si pripravis, rybky das do nejakyho kyble se vzduchovanim (s odcerpanou akvarijni vodou) a kytky s filtren do rduhyno pricemz filtr musi bezet, mozna vymena dna, trvani max den, dva

C) totalni prestavba - je nutno znovu zabehnout akvarko, pro ryby musish najit nahradni ubytovani

a tedka navrhy na zlepseni
svetlo - doporucuje se aspon 0,5W/L => 72L => aspon 36W (liniove zarivky, staci obycejne tripasmove od philipsu ci osramu - rada 8xx stavaji okolo 100kč)

rostliny - rozhodne daleko vic kytek (udelej si rozobor vody -celkova a uhlicitanova tvrdost, pH, NO3), nebo experimentuj a zjistish co ti jde a co ne, na burze jsou daleko prijemnejsi ceny nez v obchodech, zprvu si porid rychlerostouci, ktere postupne vymenish za pomaleji rostouci a narocnejsi, az ziskash zkusenosti a zjistish co ti jde

dno - doporucuje se zrnitost 2az3mm ve vrstve 4az 10cm, vyspadovat, zvazil bych jestli pri prestavbe nezapravit nejake hnojivo do dna (treba bivoj kulicky, nebudesh muset hnojit do vody, mensi problemy s rasami a sinicemi)

prestavbu si poradne priprav, prolez si nadrze a rady, jednotlive sekce fora, zajdi do Sklorexu (coz je asi nej obchod v Brne), v podstate je to obdobnej postup jako zakladani noveho akva jen ze nemusish cekat na zabeh (pokud zachovash starej filtr a setrne properesh dno - zachova se ti dostatek bakterii, kteri udrzi dusicnany na uzde)
rozhodne pro inspiraci doporucuju www.klub.akva.sk/…

taky bych popremyslel jestli filtr nenahradit kostkou biomolitanu s filtracni hlavou (jen bacha, novej filtr musish zajet.. takze aspon 14dni musi jet soucasne novej a starej)

jo a po prestavbe nekolik dni hlidej hodnoty NO2, NO3 a pH mej pripravenou odstatou vodu pro rychlou vymenu 1/3 az 1/2(kdyby to bylo jo zle), vic sleduj chovani ryb (co kdyby se neco pokazilo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 11:33 doonio – Re: chuanvaldes
Všechno je to o penězích, kdo má peníze má moc. Nicméně já mám zatím status studenta, takže s těmi finančními prostředky je to trochu omezené. Jelikož když jsem kupoval prví kavárium, pomáhal mě s výběrem strýček, já sjem to mu ještě nerozuměl, tudíž jsem jen rozbil prasátko a finito. Nyní bych chtěl zainvestovat, tak do 2000.Myslím si že je to dost, na to že je to akvárium, takových středních proporcí.
Jen si třeba envím rady, jestli mám dokupovat vzduchovácí náčiníčko(zatím jsem to enpoužíval),nějaký zvláštní podkald na dno(chci tam dát zpátky svůj píske-jenom properu).Mám tam 5 lee starej filtr, nevím jak postoupila technika dopředu, ale ten můj se stále prodává, tudíž jestli koupit nový, nebo stačí původní.
Dost se stydím za to, že jsem zatím nikdy nijak nekotroloval vodu, jsem z Vesnice, tudíž chlor tam nehrozí, ale vůbec nevím na kolika ti jsem pH,a pod... ale zatím rostlinkám to vyhovuje, rybky žijou, ale je pravda že bych se tomu chtěl začít trochu víc věnovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 10:32 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
No, vsechno je otazka penez... Zalezi, jaky mas rozpocet... ;-) Takze kolik mas v planu "proinvestovat"... Vyborne substraty neco stojej, kvalitne dno taky, hnojivo, co2, nicmene i rostlinky nejsou zadara... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 09:18 GrunDmanKa
Mě se děje něco podobného , tudíž ti neporadím ale jak sem se dívala na foto asi by si měl něco udělat s pískem a určitě přidat více rostlin .Jinak pokud by si věděl jak poradit mě tak prosím napiš! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 21:56 doonio – Celková přestavba společenského akvária
Vlastím cca 5 let takové střední akvárium(60*35*40), nicméně jsem se mu moc nevěnoval,ještě jsem s tím začínal, takže vodu jsem lil přímo s kýblu,svítíl jsem až moc,asi jsem překrmoval,nějak moc se mi tam šířila řasa, prostě samý negativa.Nyní už jsem asi torchu pochopil ajk to chodí, kolik svítit,proč mi řepd tím nerostly rostliny(nehnojil jsem), no bylo by toho hodně....
Teď jsem si řekl že je čas na změnu,a to razantní, tudíž chci celé akvárium totálně překopat.Na co bych tedy neměl při přestavbě zapomenout.Co dat na dno, normální písek, nebo přimíchat i nějaký substrát, Vodu už jsem naštěstí pochytil že se má enchat odstát, a nelí to tam hned jak to anteče do kyblu z vodovodu, těch chyb bylo povícero, proto se toho teď chci vyvarovat.
Díky moc všem za radu. ;-)
PS: V nejbližší době přidám foto

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 12:23 Žena Linduš [166]
bezva, díky love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 12:19 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Linduš
Když tedy přistoupit k desinfekci rostlin tak asi nejlépe slabým roztokerm manganistanu draselného, u filtru-pokud je u filtrační náplně a celek jako takový bych sáhl po horké vodě, popřípadně roztoku sava, ale potom je nutné vše důkladně propláchnout, náplně nechat vyschnout a znovu proprat čistou vodou, aby v nich něco málo nezůstalo...Písek bych vzal též v horké vodě se slabým přídavkem sava a pak důkladně promyl...Po znovuzaložení do vody přilít něco nitrifikačních bakterií a máte vyčištěno, stačí čekat až se vše zaběhne jak má. ;-) Samozřejmě možná se ozve někdo s jiným postupem a bude to též správné... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 11:58 Žena Linduš [166]
máte pravdu, nepoužila jsem karanténu, tím problém nejspíš vznikl, již jsem se poučila a budu hodná.
jsem si vědoma přítomnosti "bacilů" na každé rybě, ale chci desinfikovat akvárium (když už je prázdné), než tam vpustím další obyvatele, což jistě chápete.
moc si vážím vašich rad, ale nemám už čemu zvyšovat kondici, nejsou ryby.
tudíž se, ve vší pokoře, vracím k otázce:
jak co nejlépe vyčistit kytky a filtr od případných zárodků různých nemocí? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 11:48 Martin1996
Topitko asi potrebovat nebudu,u nas v byte je stabilni teplota kolem 23stupnu. To spis v lete,az budou zase ta hnusna vedra,budu muset nejak chladit.
Chtel bych jim tam udelat nejake schovky z bridlice. Vim,ze u nas je u reky takova skala,ktera se rozpada na takove ty placate desticky,to by mela byt bridlice,ne?
Jeste me tak napadlo,je ten bilej molitan u tech malinkych biblifuku take bio jako takovy ten modry?
A asi posledni vec,osvetleni. Nasel jsem jen dve,tohle: www.krmiva-az.cz/… (jedine,ktere ma ty rozmery 50x30) a tohle: www.alfazviratka.cz/… (ale to je siroke jen 25cm,takze bych musel koupit mensi akva). Kdybyste nekdo vedel o necem lepsim,tak napiste,dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 11:29 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Linduš
S nemocemi je to opravdu dost ošemetné, zárodky bývají víceméně v každé nádrži a spoustu z nich si ryba nosí celý život sama a ty jen čekají na vhodný okamžik, kdy ryba nějak zeslábne či ztratí imunitu a pak udeří...Pokud je stávající osazenstvo již vyléčené a v dobré kondici, tak bych raději nádrž nepředělával a zaměřil se na to jak jim posílit imunitu-tedy kvalitní a pestrá strava, popřípadně s přídavky nějakých vitamínů, pravidelná údržba nádrže, pokud byly léčeny nějakými brutálnějšími přípravky není od věci týdně přidat i pár kapek ESHY 2000...A když po několika týdnech nenastane nic špatného můžete přistoupit k pořízení rybek dalších...avšak dal bych si pozor od koho a v jaké kondici, psala jste o střevních parazitech a to je nemoc, kterou si ryby přinášejí povětšinou s sebou a může v nich dřímat i měsíce než propukne.Pokud nemáte možnost sehnat daný druh rybek s jistotou jejich zdraví, nebylo by od věci založit malou karanténu, s vodou stejnou jako v hlavní nádrži, kde rybky nějaký týden pobudou, rozkrmíte je, případně dáte opět něco preventivní dávky vitamínů a ESHY, rašelinového výluhu a jakmile si budete jistá jejich dobrým stavem, můžou postoupit do jiné nádrže...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [108] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=5351