Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 23:33 Werderka – Postup zajíždění
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čau lidi, jdu se zase poradit za zkušenějšími :-) Akvárko jsem založila ve čtvrtek (tzn. jede mi tady nějaké 4dny),čistý objem +- 12 l, na dně černý písek 2-3mm - vpředu cca 3cm, vzadu cca 6cm vrstva, v rohu Dennerle Eckflter na nejnižší výkon, lehce čeří hladinu, 3 druhy rostlin (ke kořenům jsem dala hnojivo Dennerle NutriBalls), kořen (ten mi evidentně barví vodu, tak ho vydrhnu a vyvařím), kytkám svítím 10h denně s hodinovou přestávkou okolo poledního. Filtr jede permanentně (až asi na 5min vypnutí při výměně vody), kytky jsou zelené, rostou, bez kazů na listech. Voda má 22´C (topítko budu kupovat až tam půjde ryba), měním 1/3 obden a přidávám do odstáté vody přípravek Easy Life na úpravu vody, stejně tak jako jsem při prvním napuštění dávkovala dle návodu Easy Life "instatní" nitrifikační bakterie, které by měly zajíždění usnadnit - to vše víceméně z toho důvodu, že jsem to koupila už dřív, tak jsem se to za ty love jala aspoň spotřebovat než vyhodit :-D, do filtru nesahám. Chci se zeptat, zda to dělám správně? Bettu jsem tam chtěla dát až se to zajede...nebo se to nezajede bez ryby? V plánu bylo nechat to aspoň 2 týdny běžet s obdenníma výměnama 1/3 vody, pak otestovat vodu, příp. ji ještě poladit, přikoupit topítko a šupnout tam Beťáka. Takže zdá se vám tento plán schůdný nebo jsou připomínky? A ještě jsem si všimla dnes (při druhé "obdenní" výměně vody), že je vnitřek AQ i jeho obsah od té vody takovej oslizlej, to je normální? Nemám trochu víc ohulit filtr? Nebo to oslizlý má být? Zelené řasy nikde nevidím, že bych to přepískla se svícením, voda je zkalená akorát tím kořenem, ale jinak mi přijde ok... Díky za rady ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2015 16:36 R Muž romant [27982] Re: Romulinkaa
Když budeš měnit obden polovinu vody, budeš tam mít živý rostliny, tak ten filtr ani potřeba nebude, ale co je potřeba je teplo, protože ty ryby ti tam "zmrznou"(odhaduji že tam máš někde kolem 20 st.). Potřebuješ mít teplotu min. 25 st a klidně i výš, akvo přikrytý, jinak se z toho nevyhrabeš. Takže buď doma zatopte a nebo si pořiď normální 20 litrový akvo s technikou a bude po starostech. Jinak, ten kdo ti ty ryby pořídil, měl by si to tady taky přečíst.
Edit: Ani to 20 litrový akvo nebude na ten páreček, ale jenom na beťáka samotnýho, jakmile se bude chtít třít a samička mu nebude po vůli, nebude se mít kde schovat(což se i 20 litrech dá blbě), tak jí umlátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 15:50 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Romulinkaa
Být tebou tak zapracuju hlavně na nádrži. Jestli v krabici nebo v 6l akváriu...oboji je hrůza. A ještě k tomu pár. Odečti dno a dekorace a máš na ně 4l. Než šetřit tak raději nic. Alespoň nějáká 20-50l za pár stovek. Akvaristika něco stojí bohužel a s tím se musí počítat. A ta chemie to je zbytečný ta jim nepomůže a určitě tě vyšla víc než nádrž. hmm Potom můžeš řešit rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 15:39 Romulinkaa Re: NASREDDIN
Aha tak zatím děkuji filtr hned seženu. A co nějaké rostlinky které by jste doporučili? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 15:09 Muž NASREDDIN [1383] Re: Romulinkaa
I do malého akvária se dá jistě použít "bublifuk" molitanový vzduchem poháněný filtr.
Případně si nějaký filtřík na principu bublifuku vytvořit.

Edit:
Toto se jistě vejde
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 14:59 Romulinkaa Re: Urtman
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A filtr nemam na tak malém akvarko se prej ani nedělá. Chtěla jsem domů rybičky a dostala jsem je jako dárek v kouli. Tě jsem se zbavila a koupila obyčejné. Samec se tváří momentálně takto :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 14:35 Romulinkaa Re: Urtman
Plastová krabička byla, když jsem jim měnila vodu, mam je obě v 6 l akváriu... Ano preventin dávám pravidelně, každý 5-6 denkdyž měním vodu :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2015 14:12 Muž Jifi [675] Re: Yirka
Ještě bych doplnil, že by bylo fajn uvést lokalitu.
Přece jen, obchody mají různou kvalitu a někdo určitě bude mít dobré zkušenosti s konkrétní firmou poblíž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.10.2015 13:08 Muž Yirka [9118] Re: tonytran
Pravděpodobně jsi úplný laik. Proto bych doporučoval obrátit se na nějaký blízký akvaristický obchod, který by ti měl nádrž nejen pomoci zadat vyrobit, ale i zařídit a uvést do provozu.
A hlavně, bys s ním měl uzavřít smlouvu o dohledu a údržbě. Jinak ti po čase, pokud nejsi akvaristický nadšenec, nádrž v budoucnu hosty spíše odradí.
Takhle to dělá většina restauratérů, kavárníků a vinárníků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 11:06 tonytran – Dotaz na kompletní africké akvárium
Dobrý den, prosím Vás poraďte mi, když budu chtít vyrobit akvárium s rozměrem 240cmx 40x 60 DxŠxV, na kterou firmu se můžu obrátit, aby mi udělali výrobu i kompletní vybavení s rybíčky. Základna na položení akvária je zeď. Budu to mít ve zdi a bude vystavená v kavárně. Děkuji za radu :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 20:11 Žena Makky [101] Re: romant
ok - už koukám na odkazy a diskuzi. Jdu počítat jak velká má být ideální plocha. Já to jen typovala. Doufám že mi ten Claro 300 bude stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2015 19:46 R Muž romant [27982] Re: Makky
A proč nějakou výplň? Necháš tam jenom vodu, kterou bude to čerpadlo přes tu stěnu tahat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 19:43 Žena Makky [101] Re: romant
Díky - já si pamatovala jenom nákres. Název jsem nikdy nezkoumala. Co bys doporučil jako výplň mezi molitan a hlavici ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.08.2015 19:31 R Muž romant [27982] Re: Miky1981
Hamburský filtr, to si nastuduj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 19:22 Muž mPP [4] – Dno
Trosku cudna otazka ale mozno bude mat niekto dobry napad.Ako spravit dno aby sa mi aqaclay od rataja nemiesalo z bielym pieskom?kde mam tu cesticku ryby to rozbiju a vzdy to upravovat to je blaznive a to dno je velmi lahne a staci troska prudky pohyb ryby a je to v kely...mate good recept?;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 19:17 Muž Miky1981 [57] Re: Makky
...jen bych měl dotaz jak je toto myšleno a proč (nějak si to neumím představit) ??? jakou má mít ta "zeď " funkci?? je to myšleno jako ochrana krevetek před "rozmixováním" ve filtru??


biomolitan 16 cm na šířku 25 na výšku a 2 cm tlustý (jedná se o zeď) - tuhle ,,zeď ´´ budou držet 2 skleněné pásky nalepené na hlavní stěnu.
Velikosti pásků jsou 2 cm na šířku, 0.5 tloušťka a 25 cm výška. Jeden bude v levo a druhý na zadní stěně. Za tou to zdí je místo na Claro 300. Filtr bude nalepený přísavkami na zadní stěně a prostor v hlavici bude vyplněn filtrační vatou. Co bude okolo filtru zatím tápu.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 16:36 Žena Makky [101] – zakládání krevetária
Prosím, pokud je v mém plánu něco špatně, opravte mě. Děkuji

Dno www.akvarista.cz/…
dekorace: lávové kameny různé velikosti
biomolitan 16 cm na šířku 25 na výšku a 2 cm tlustý (jedná se o zeď) - tuhle ,,zeď ´´ budou držet 2 skleněné pásky nalepené na hlavní stěnu.
Velikosti pásků jsou 2 cm na šířku, 0.5 tloušťka a 25 cm výška. Jeden bude v levo a druhý na zadní stěně. Za tou to zdí je místo na Claro 300. Filtr bude nalepený přísavkami na zadní stěně a prostor v hlavici bude vyplněn filtrační vatou. Co bude okolo filtru zatím tápu.
Akvárium bude mít kryt s led pásky v hliníkové liště.
Rostlinky :
Pupečník (podle toho jaký mi poroste, mám na výběr ze 3 druhů)
3-5 Ks Anubias Barteri , malé odnože Hnědovky, mechová stěna (mech podle toho co poroste)
riccie - ta půjde těsně k hladině . No a jako kobereček řasokoule. Pokud se mi to povede zkusím i náčrtek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 07:33 tana
Děkuji moc všem za rady, potěšily mě, protože vidím, že by to tetry mohly zvládnout:-) Filtr tedy zkusím asi prohodit.
Rostliny jsem tam dala, použila jsem přerostlé z vedlejšího akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2015 07:15 Muž Yirka [9118] Re: tana
Pokud máš tu starší nádrž opravdu dobře zajetou, vůbec bych neváhal dát nový molitan do něj a na nový bublifuk ten starý, zajetý. Starší nádrži neublížíš a nové výrazně pomůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 04:19 R Muž romant [27982] Re: tana
Týden tu vodu měň denně a další týden obden. Ten postup s tím dnem je správný a bublifuk vymáchanej v bordýlku ze zajetýho filtru je taky v richtiku. Ještě tam přihoď nějaký rostliny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 01:11 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: tana
Já bych tu vodu každý den neměnil pokud tam je filtr. Dal jsem si do čerstvé vody 9 půjčených teter krvavých na zaběhnutí nádrže a 9 jsem vracel takže tak. Hlavně nepřekrmit ať se voda nezkazí. Ale počkej na rady ostatních. Jinak ten písek podle mě pomůže jestli se bakterie udrželi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 00:55 tana
Zapomněla jsem ještě napsat, že jim do akvária zítra dám bublifuk, který namočím do vody z filtru z jednoho z akvárií, to doufám taky pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 00:50 tana – urychlení záběhu
Ahoj, dnes jsem si přivezla od kamarádky 9 teter ohnivých - likvidovala akvárium a rybičky nikdo z okolí nechtěl, tak je čekalo spláchnutí do záchodu. Dovezla jsem je tedy k sobě, ale protože to je nečekaná situace, založila jsem pro ně teprve dnes 20 l akvárium, které mi leželo nepoužívané doma. Vím, že rybičky nesmí jít do akvária dřív než po cca 3 týdnech, ale zdálo se mi lepší dát jim aspoň šanci než aby je čekala jistá a možná zbytečná smrt. Doma mám 1 střední a 3 menší akvária, která fungují několik let bez problémů, pokud nepočítám občasný boj s řasou. Tetry do žádného z nich ale přidat nemůžu, bylo by přerybněno nebo špatně zkombinováno s rybami, které tam mám. Navíc se trochu bojím, aby rybky nebyly třeba oslabené a nemocné z toho stresu, co mají za sebou, a abych si k rybkám doma nezavlekla nějakou nemoc. Abych zaběhnutí akvária co nejvíc urychlila, dala jsem do nového miniakvária část použitého dna z mých zaběhlých nádrží a doplnila jsem to novým pískem, který mám v zásobě (všude teď používám černé flexiobklady), poměr starého a nového písku je zhruba 1:1. Nevím ale, jestli jsem udělala dobře, a jak moc mi ten starý písek pomůže v nastartování a rozjetí nitrifikačních bakterií. Jsem připravená celý měsíc teď rybičkám každý den měnit vodu, 1/3 z 20 l se vymění hned:-) Chtěla jsem se zeptat, jestli by tenhle postup mohl stačit k tomu, aby ty tetry přežily první kritický měsíc nového akvária, nebo co případně bych pro ně ještě mohla udělat. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 18:43 Muž mPP [4] – Dnes založené
Fotka k příspěvku Pozrite profil dnes som konečne dal do zábehu moje 300l akva. Pomôžu vaše rady názory a všetko čo sa mi zíde ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 17:35 Jindráš Re: KarlosS
Nene,jako obecné ne,mě to pomohlo,jen píšu,co jsem udělal a s úspěchem. Rostliny jedou,hlavně teda stonkovky. Jsem fakt spokojený. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2015 17:32 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Jindráš
zeolit do filtru je vhodný do AQ s minimem rostlin. On totiž zeolit váže N, a někomu by pak mohly nastat problémy s růstem rostlin. Takže bych to zde jako obecné doporučení neprezentoval.
Jinak lávové granule vřele doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 17:26 Muž ercan [38] Re: NHKG
Jojo ten hrubší molitan tam je od výrobce. Tak ještě to nechám tak a pak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 17:15 Jindráš Re: ercan
Mám JBL e901 a mám tam 4 košíky. V posledním dole byly keramické koule. V ostatních 3 modré molitany. Všechny molitany jsem vyhodil a dal jsem tam- keramiku,do dalšího Zeolit a nakonec lávové granule. A do akva,místo nasávacího košíka - molitan,jako předfiltr,8x5x5cm. A paráda. Ten mikro bordel je pryč,voda křišťál. hop Poradil mi to -pavelbartek- a naprosto skvělé,je to čisťonký!! Molitan už do filtru nechci,ani vatu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 17:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ercan
Jestli je ve filtru místo, určitě tam nacpi vaty více. Akorát to nesmí být hygienická vata, ale speciální filtrační. Běžně se prodává v akvaristikách. Na sání do filtru máš nějaký hrubší molitan na předfiltraci?
Více bych to neřešil, obzvláště pokud to není vidět zepředu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 17:12 R Muž romant [27982] Re: ercan
Dej tomu čas. ;-)
Edit: V tom akváriu je nitrifikace stále křehká a nestabilní, řešil bych to až za další měsíc, pokud bude co. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 16:27 Muž ercan [38] Re: Koště
Hrubost nevím,jsou to originál molitany a ten co jsem dal já je 20. Vata tam je. Je jen tak cca 1-2 cm hrubá. Ta mě taky napadla žeby jí tam asi mohlo být víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 15:39 Koště Re: ercan
A hrubost molitanů ve filtru? Vatu tam máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 13:42 Muž ercan [38] Re: NHKG
No hladinou hybe a bublinky to asi nebudou. Pár rybek už tam je. Přenesl jsem tam asi na rostlinkách jikry Pancéřníčka skvrnitého tak již chovám mladé. Je jich tam asi 10ks ale zatím nevím jistě. Tak ten bordýlek můžou dělat oni. Vypadá že se jim daří dobře. Mají už zhruba 1-1.5 cm. Jo a to uhlí jsem tan vůbec nedával. Místo něho je tam kus bioakvacitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 09:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ercan
Jsou v akváriu ryby? Dělá filtr v akváriu trochu pohyb vody? A nemůžou to být bublinky vzduchu? Protože pokud není přerybněno, je filtr ok. Akorát by to chtělo vyhodit uhlí a nahradit něčím užitečným. A pokud nemáš, tak na něj doplnit předfiltr.

Já dycky měl trochu částeček ve vodě. Ale měl jsem ryby co hrabou ve dnu a vúři tím binec. Pokud toho není moc, rybám to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 09:04 Muž ercan [38]
Zdravím ahoj
Chci se zeptat,mám akvárko 250L již skoro měsíc v záběhu a když se na něj podívám ze předu tak je voda hezky čistá ale když se podívám z boku tak tam stále vidím plavat hodně mikroskopických částeček bordelu. Z boku je to lépe viditelé protože protilehlá stěna akva je natřená na černo. Je to normální stav nebo nedostatečná filtrace? Filtr mám tenhle: shopakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2015 08:55 Jindráš Re: Horác
To je pravda. Já jsem koupil taky starší komplet a vše jsem dal stejně nové. Myslím,že je to nejlepší. Máš pravdu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   25.07.2015 08:44 Muž Horác [3942] Re: Jindráš
Jindráš napsal: Určitě,stoprocentně bych ho pořádně promyl. Můžou tam být zárodky všeho možného,nevíš,jestli neměl v akva nějaké nemoci,řasy,kdoví co. Pořádně bych ho vypucoval.Řasy (nebo alespoň jejich spory) jsou všude. Zbavit se jich nelze (ale můžeme vytvořit takové podmínky, aby se víc dařilo rostlinám, než řasám) ... Pokud jde o zárodky nemocí a "kdovíco", tak žádné "pořádné promytí" stejně nepomůže (leda tak vyvařit a vydezinfikovat - některým sporám neublíží ani var). Jenže to pak nemá smysl použít ani ten starý filtr a prostě vůbec nic z té staré nádrže ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2015 08:26 R Muž afc1886 [14655] Re: mPP
Tak s tímto filtrem bych to řešil jako výměnu dna a odpadnou starosti s filtrem rostlinkami a světlem v druhém akva.To dno bych asi moc nemíchal,protože při odkalování se ti to promíchá,ale jsem moc zvědavý,jak to bude vypadat,když bude dno tříbarevné.Až bude prezentace,tak budu sledovat a držet palce,aby vše vyšlo podle představ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2015 08:12 Jindráš Re: mPP
Určitě,stoprocentně bych ho pořádně promyl. Můžou tam být zárodky všeho možného,nevíš,jestli neměl v akva nějaké nemoci,řasy,kdoví co. Pořádně bych ho vypucoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2015 07:58 Muž mPP [4] Re: afc1886
Myslíš predchadzajúci majiteľ ? Malo to asi rok a pol možno 2. A ešte som zabudol mám premyť aj ten stary štrk ? Ono je asi 10kg v tom 100l nedával som veľa a zbytok je vo kíbly. Mám ho premývať ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2015 07:55 Muž mPP [4] Re: Horác
Je to staršia fotka asi týždeň dozadu keď som ten podstavec robil ale ako vravíš ty nebolo to dobre a preto som vymenil všetko veď uvidíš neskôr ako. Ešte nato pôjde tapeta ktoru som objednával.
Inak čo sa týka tých dusitanov ako to mám dôsledne sledovať lebo viem, že vtedy mi určity čas rybky plávali pri hladine. Nie všetky len mečune a gupky neskôr sa to dostalo do normy.Inak filter som nepral ešte vôbec určite je pekne zanesený + chystám sa prepustiť aj vodu z terajšej 100L do toho veľkého nie všetku ale aspoň 50% vody.
Inak názor, že viacmenej mením dno je aj na mieste. Môžem vlastne na dno nasypať štrk od predchadzajúceho majiteľa vyformovať spady a naňho umiestniť druhú vrstvu Aquaclay Ground a inde piesok ? Nemalo by to byť na škodu dúfam. Môj zámer je spraviť spad cez kamene ktory pôjde do bieleho piestu a čierny umiestnim inde a druha strana bude ako les s hnedým dnom veľkým koreňom a okolo neho všade rastliny. Na piestu planujem mať len trávu prípadne neskôr si spraviť ´´bonsaj´´ čo by bolo na efekt krásne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.07.2015 07:52 R Muž afc1886 [14655] Re: mPP
Myslím,že pro pořádnou radu by bylo potřeba víc info o té první nádrži.Kdy byla založena atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.07.2015 07:00 Muž Horác [3942] Re: mPP
Všechny tvé otázky týkající se záběhu akvária už tu byly "milionkrát" zodpovězeny ... takže jen ve zkratce ... Filtr při přesunutí do nové nádrže zásadně neprat (nitrifikační bakterie jsou momentálně to nejcennější, co máš - pokud tam tedy jsou - nepíšeš nic o zajíždění té prasklé nádrže) ... Ryby přesouvat postupně, nikoliv najednou, sledovat dusitany a poctivě měnit vodu (v obou nádržích - v té bez filtru ještě o něco poctivěji) ... Mimochodem, pokud je filtr dostatečně zajetý (tj. funkční), dalo by se to všechno udělat (přesunout) tzv. jedním vrzem :o) ... Že rybám sebereš světlo, to je asi to poslední, co jim při celé té akci bude vadit :o) ...
P.S. K tomu obrázku podstavce ... akvárium je přirozená dominanta každé místnosti ... narvat ho do rohu - za skříň/komodu ... je podle mě (slušně řečeno) nerozum ... s televizí bys to neudělal ... tak ti radím, nedělej to ani s akváriem :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2015 05:58 R Muž afc1886 [14655] Re: mPP
Jestli to dobře chápu,tak to vlastně bude jen taková výměna dna,a ta se dá stihnou za jeden den.Ale počkej na radu zkušenějších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2015 01:06 Muž ludvik [1082] Re: mPP
Hned nahoře v tom modrém rámečku je odkaz na všechny odpovědi, co bys možná potřeboval ... Dokonce se to jmenuje "Jak začít s akvaristikou". Nebo tam nějaká chybí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 23:26 Muž mPP [4] – Založenie akvaria 300L
Viacmenej som začiatočnik študujem čítam a podobne ale veľa pomôže aj vaša rada.

Ešte jedna poznámka kúpil som si akva komplet s výbavou + rybky. Vydržalo mi asi 3 dni. Dôvod položil som to na komodu bez podložky aby to lepšie vyzeralo jasne, že to malo fatálne následky a 300l vody skončilo na podlahe. Aktuálne už skoro mesiac sú ryby v 100l akvarku(čo je pre nich stresujúce si myslím nakoľko ich tam je asi 30) to veľke sa opravuje a malo by byť hotove o pár dni a preto chcem rady načo mám hlavne myslieť pri založení.

Nakúpil som si substrát do akvária:
Rataj Aquaclay Ground - 20L
Biely piesok 5 kg AQUA EXCELENT
Čierny piesok 5 kg AQUA EXCELENT
Od predchádzajucého majiteĺa mám asi ešte 40kg štrk prírodný hrubý.

Rastliny.
Echynodrus,Anubias a trávy dva druhy presny názov neviem rastlinky ešte dokúpim.

Drevo
2x menšie kúsky
1x Veľké drevo o rozmere 40x 50cm

Skaly:
Chystám sa dať bridlicu a ešte iné druhy ktoré po testoch s octom mi nebudú šumieť.

Osvetlenie:
2x 30w/90cmtrubice T8 aqua GLO jedna je napodobenina slnka druha nasvecuje rybky farba fialové svetlo.
(zrejme osvetlenie bude z vašej strany krityzované)

Filter
Tetra ex 800 Plus
Vzduchovanie : Kompresor APS 300

Pozadie:
3D skalnaté.

Ohrev vody
2x 100W ohrievač neskôr buď kúpim jeden 300W ale zatial si poradím stým musí to stačiť.

podstavec:
img.egamer.cz/…

Neskôr pridám fotky.

Biotop : Amazonia, Amerika

Otázka znie ako začať. Ako dlho nechať zabehnuť akvarium a podobne. Chcem aby to klapalo a nechcem sa nejak splašiť ale zasa rybky v tom malom akvariu určite už majo toho dosť :)

Inak ako to teraz poriešiť s krytom nakoľko osvetlenie akvária mám len jedno a keď budem zakladať to veľke kryt z toho 100L musím zobrať a dať ho na to pôvodne 300l vydržia mi rybky bez svetla prípadne z nejakou lampičkou ? nebudem mať v tom akvariu už ani rastlinky nič. Zvládnu to pár dni prípadne kedy ich premiestňovať ?
Podĺa toho čo som čítal veĺa baktérií sa uklada aj vo filtri a preto na zabech by som rád premiestnil aj filter do toho veľkého ale tam zasa ide otázka čo z rybkami. Prežili by na tom kompresore ktory by im robil len bublinky ?

Otázok budem mať určite viac ale na začiatok by stačilo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 18:10 katrina Re: Izma
Dost to vypadá na polévací pipetu :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 16:12 Izma Re: NHKG
Ano ano, to souhlasím. Krmí s tím v místě 2:40, tedy aspoň doufám, že je to ta samá pipeta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 15:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Izma
OT: OK, na ukázce, na kterou je odkaz, to používá na odkalování. Proto jsem psal to níže. A je to fakt něco na krocany, když jsem marně proklikával na místo, kde to používá na krmení, tak zaznělo slovo krocan. Dívat se na to celé nezvládám, hrozné akvárium s dekoracemi a 90% záběrů na nesympatickou a asi hodně sebestřednou slečnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 15:39 Izma Re: NHKG
Chci to na krmení, jak slečna sama používá ve videu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145811x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=2951