Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 14:08 Muž snehulda007 [850] Re: NHKG
Dovedu si to představit na nějaký jemný dočištění v křehkých layoutech,ale v klasickém akv. je obyč. odkalovač asi opravdu lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2015 14:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Izma
Říká se tomu odkalovač. K čemu ta verze na videu má být dobrá? Lepší je binec z akvária odsát i s vodou a pak dolít novou vodu. Stejně každý týden je potřeba měnit část vody...
U nás jsem kromě toho viděl prodávat odkalovač na baterie, který bude mít podobnou funkci jak ten na videu: akvarijni-odkalovace.heureka.cz/…
Ale podle mě je ideální kyblík a něco takového: akvarijni-odkalovace.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 14:03 Muž snehulda007 [850] Re: Izma
Zajdi do domácích potřeb,to se v USA(asi i jinde) používá na podlévání krocana ano ;-)
www.decodoma.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 13:57 Izma – Kapátko? Násavka?
Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli nevíte kde sehnat toto (jako v odkazu ve videu) kapátko nebo násavku, či jak to nazvat. Děkuji

youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 15:32 Muž Maaara [95] Re: Deecevans
A co nějakou kostičku, třeba od Dennerle 30x30x35 (30l) nebo 38x38x43 (60l) - dennerle.com/… . To by se ti nevešlo?

A k tomu jejich rohový filtr - dennerle.com/…
Stačí z něho vyhodit ten plastový bazmek a dát tam akvacit a je to ... Mám to ve 30l a v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 14:53 Muž doubler [80] Re: Deecevans
myslím, že i sem by se do rohu vešla malá čerpací hlava (stačila by třeba Hailea PT-200) a menší "kostka" molitanu. Když budeš chtít, bude ti to i "bublat" :), ale není třeba - stačí když bude filtrovat vodu a čeřit hladinu.. Ale opravdu by se nevešlo trochu větší akvárko? (když už ne 60x30x30, tak alespoň 50x30x30)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.07.2015 10:23 R Muž Silent [5949] Re: Deecevans
Tak v tom případě bych k akvárku z tvého odkazu volil závěsný filtr např. www.akva-tera.cz/… nebo www.akva-tera.cz/… a jako osvětlení www.akva-tera.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 10:16 Deecevans Re: Heimdall
Neni doma! :) Já si bohužel nemůžu dovolit větší akvárium. A tim nemyslím finanční stránku, ikdyž taky jsem student, ale spíš tu prostorovou. A pro ty tři rybky to snad bude stačit. Takže musím najít filtraci, která nepotřebuje vzduchování.
Třeba tento mi prostě bez vzduchování fungovat nebude? www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.07.2015 10:09 R Muž Silent [5949] Re: Deecevans
Jestli ten set ještě není doma tak je v každém případě lepší si to vyskládat sám. Jen bych pro začátek rozhodně nešel do pouhých dvaceti litrů, ale začal bych na cca 60 litrech s kterými se už dá pracovat a nádrž bude stabilnější a lépe udržovatelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 10:04 Deecevans Re: Heimdall
Je to tohle. www.happyk.cz/…
Ale jak jsem řekla nakoupím to všechno zvlášť. A nejspíš to bude tohle. www.akva-tera.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2015 09:56 R Muž Silent [5949] Re: Deecevans
Tak do dvaceti litrů moc na vybranou nebude. Nejlepší řešení by byl asi vnější závěsný filtr, ale tam záleží na konstrukci krytu toho setu. Jako vnitřní bych asi přece jen použil bublifuk poháněný vzduchovacím motorkem www.akva-tera.cz/…
edit: co je v tom setu za filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 09:46 Deecevans Re: Turbínka
Čekala jsem tuto odpověď! Takže děkuji, koupím to všechno zvlášť. Koukala jsem na různá videa a obrázky a pochopila jsem jak se filtr instaluje (tak jak řikáte), ale někde jsem se nemohla dohrabat k tomu, jestli potřebuje vzduchování. Takže ta "hadička" co vede z filtru ven je ke vzduchování? Chápu to správně?
EDIT: je nějaký filtr co by jste mi doporučili na 20l akvárium a 25cm vysoké? a bez vzduchování tedy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.07.2015 09:44 Žena Turbínka [2558] Re: Deecevans
K filtru vzduchování v běžných, zarostlých, fungujících, nepřerybněných akváriích netřeba, postačí nasměrovat výtok filtru tak, aby čeřil hladinu. A pozor, většina filtrů v setech stojí za zlámanou grešli. Co je to za set?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 09:42 Lukot Re: Deecevans
ja som kupil set a s filtrom co tam bol som vobec nebol spokojny, mal malicku viltracnu vlozku a bol strasne silny, ale extremne a ked som znizil vykon na nom tak bol neskutocne hlucny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 09:40 Deecevans – Pomůžete mi?
Ahoj, chystám se pořídit akvárium. Chtěla jsem se zeptat jak je to s filtrem. Koukala jsem na jeden akvarijní set, kde byl i filtr. A teď asi budu za blázna, ale opravdu to nevím. Potřebuju ke každému filtru vzduchování? Nebo mi bez toho ten filtr nebude fungovat? Nebo jak to je? stydim

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 21:57 R Muž romant [27987] Re: Makky
Klidně můžeš vyměnit před odchodem na šichtu, ale to nechci prudit a ani přivolávat nějaký špatnosti. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 21:56 Žena Makky [101] Re: romant
Děkuji za tak rychlou odpověď. Problém bude s tím vodu měnit klidně několikrát denně . Jsem v zaměstnání po - pá 10:30 - 18:00. Tak, že i pozorování dá zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 21:50 R Muž romant [27987] Re: Makky
Denně měň polovinu vody a několik dní nikoho ničím nekrm a můžeš. Při problému, vodu měnit klidně několikrát denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 21:45 Žena Makky [101] – znovu založení
Ahoj, chci se zeptat zda mohu rybky pustit do AQ zda....
AQ bylo včera večer vypuštěné z důvodu opravy - teklo. Voda je napuštěná nová, písek byl stále mokrý a je původní nepraný.Filtr byl pouze max 45 minut vypnutý, ale molitan namočen po celou dobu v původní vodě. Neprala jsem ho. Od napuštění běží filtr non stop tj - 24 hodin. Voda je čirá bez nečistot. Rostliny jsou na svém původním místě. Teplota je 25°C . Bohužel, žádné testy nemám. Leda že bych počkala do zítra a sjela na AQ burzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2015 08:36 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lukot
Voda se mění hlavně z toho důvodu aby jsi zředil i ty bakterie které v akváriu nechceme, ale jsou tam a budou. Jejich přemnožení má za následek většinu úmrtí ryb protože se nedokáží ubránit jejich tlaku zvláště pokud je přineseš a mají za sebou strastiplnou cestu ve špatném prostředí, nebo se o akvárium nestaráš a jinak zdravým rybám se stane to samé. I rostliny ožijí a porostou lépe když se voda mění častěji. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2015 10:25 Muž ludvik [1082] Re: Lukot
Ty ve vodě moc nejsou ... jsou na površích. Když už, tak hrozí zabití chlórem, nebo možná i studenou vodou. Ale to bych viděl jako málo pravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 09:34 Lukot Re: romant
ale nieje to potom nezmyselne, menit vodu a tym padom vylievam aj nitrifikacne bakterie kt. su tam namnozene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 06:03 R Muž romant [27987] Re: Lukot
Lukot napsal: ale pokial pri zabehu vodu menit vobec nebudem... vodu budem merat cca kazde 3 dni tak budem vidiet kedy je strop no2 no3 ... a potom ked hodnoty klesnu tak uz je vyhrate nie ?Vyhráno budeš mít, pokud bude stávající kultura nitrifikčních bakterií, následně po přidání ryb, stačit zpracovávat ty škodliviny který budou ryby vylučovat. Nebudu tvrdit, že se ti to nemusí povést, ale upozorním na časté podcenění právě této situace, kdy je podle měření vše tzv. v normě. Takže na závěr bych se držel nejen mého doporučení, že před i po vpuštění rybí osádky vodu rozhodně vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2015 04:29 Muž Miky1981 [57] Re: Lukot
...tvoje teorie se mi moc nezda....osobne bych se drzel toho, co jsem napsal nize....tzn. tydne menit a cekat....nad nicim jinym bych nespekuloval....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 22:31 Lukot Re: Miky1981
ale pokial pri zabehu vodu menit vobec nebudem... vodu budem merat cca kazde 3 dni tak budem vidiet kedy je strop no2 no3 ... a potom ked hodnoty klesnu tak uz je vyhrate nie ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2015 12:53 Muž Miky1981 [57] Re: Lukot
....osobne bych se drzel toho tydne menit 1/3 vody...moje akva pri zalozeni vykazovalo relativne dobre hodnoty....ale treti tyden byly hodnoty na maximu...proto bych v klidu pockal a nechal to ten mesic...max levatky, okruzaky, atd. rybky az po mesici a postupne...vymeny vody zde delala vetsina, tak bych se toho drzel...lepsi si chvili pockat, nez pak resit kalamitni stav...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 10:05 Lukot
zatial som vodu nemenil ani ciastkovo , len som dolieval ... teraz kym su dobre hodnoty by som nemenil radsej vobec , mozno tym urychlim zabeh :-D oki, tak tam prisypem par vlociek ... a idem sadit aj valiserniu co nici no2 no3 , pomoze to nieco ?
p.s. v mensom akva mi hodnoty no2 no3 vyskocili na enormne hodnoty behom 3 dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2015 04:29 R Muž romant [27987] Re: Lukot
Ty bakterie je dobrý po dobu záběhu přikrmit, protože jinak se velmi lehce může stát, že po tom přidání ryb, byť postupném po doporučované měsíční době stejně nastane problém, protože se skokově ty N látky zvýší. Hned od začátku akvária šneky, třeba piskořky, okružáky a lehounce akvo přikrmit sušeným krmením, vodu taky můžeš měnit častěji, což ostatně před i po vpuštění ryb určitě udělej, čímž si ty zaklínaný N látky podržíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 03:25 Sergej Re: Lukot
S přidáním ryb počkej tak měsíc. To že hodnoty jsou teď v "normě" nic neznamená, protože podle průběhu nitrifikace se začnou hodnoty dusitanů(NO2) zvyšovat a svého vrcholu dosáhnou tak čtrnáct dnů po založení pak začnou hodnoty v důsledku množících se nitrifikačních bakterií pomalu klesat a hodnoty dusičnanů(NO3) pomalu stoupat.To je signál že bakterie přeměňují NO2 na NO3 a můžeš pomalu začít přidávat ryby. Ne všechny najednou, ale postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 00:06 Lukot
zdravim, uz od piatka zabieham akva aj s novym filtrom uz ma cca 80rastlin a v piatok budem sadit dalsich 60, kedy dat prve rybky ? budu to panciernickovia.. hodnoty NO2 a NO3 su v norme
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 20:50 R Muž romant [27987] Re: Maty
Vtip je v tom, že tam žádnou techniku nepotřebuješ, ale musíš tomu dát trochu toho lidskýho sádla a to klidně denně, když je třeba. ;-) Akvárium je prostě možný mít v čemkoliv. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 20:48 Muž Maty [0] - RostlinyRe: myska<
pokuď koupi ta maximálně se šnekama a možná paá krevetek, nic víc !!! Ale já bych se do toho nepouštěl protože je strašně těžké sehnat vybavení atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 20:47 Muž Maty [0] - Rostliny – re: myska
Pokuď kouli tak maximálně se šnekama ale, nic víc. Já bych se do toho ,ale nepouštěl, a to proto že je velice obtížné sehnat do toho vybavení atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 18:56 hombre Re: romant
Díval jsem se na tvou prezentaci a tímto směrem bych se chtěl vydat i já.Mít akvárium pro radost a né se stát jeho otrokem s plnou skříní testů,měřičů,nádobek s chemikáliemi... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 18:36 R Muž romant [27987] Re: hombre
Tak těhle nebojácných a sebevědomých prohlášení jsem už četl a nejen tady bezpočet. ;-) Zjihlých autorů obdobných řádek jsem již taky zažil docela hodně, ale jestli jsi přišel na chuť výměnám vody, tak to se o tebe bát nemusím, podívej se na mě, taky si vystačím jenom s tím jedním, tedy vodoléčbou. :-D Jinak pro ostatní, nikomu se neposmívám a kdo tomu nechce rozumět, ať jde vyměnit vodu v akváriu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 18:17 hombre Re: romant
Už jsem tu přečetl co se dalo,takže teorii bych mohl přednášet na univerzitě.Uvidíme co praxe :-)
Už jsem se akvaristice věnoval dávno,pak 15 let pauza chytlo mě to teď znova.Jen jsem měl tenkrát 80l nádrž,možná ani ne.Ty procesy byly určitě jiné,než teď v plánované třístovce.
A hlavně jsem nevěděl nic o pravidelných výměnách vody a podobně.A fóra taky neexistovala,kde by někdo poradil.Počítač měl málokdo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 17:56 R Muž romant [27987] Re: hombre
Chtít se něčemu vyhnout, když jsem začátečník, to není podle mě dobrá cesta, spíš bych si ten rypáček do toho smočil(nejsem škodolibej, možná jenom trošku) a postupoval dle nastíněných scénářů. Mrkni na nějaký správný odkazy, ponoř se do toho a zyčni více chápat souvislosti a bude to v richtiku. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 17:52 hombre
Já to nechtěl kvůli nějakému urychlování,ale spíše proto,že by mi to naočkování filtru pomohlo vyhnout se některým problémům nově založených nádrží.
Byl to jen takový dotaz,byl jsem víceméně rozhodnut to k němu nedávat,protože to může přinést víc problémů,než užitku.Chtěl jsem to jen mít posvěceno od zkušenějších ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2015 17:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: maryn
Přesně jak píše Romant , nač riskovat komplikace když to není potřeba a jde to skoro samo - jen s trochou trpělivosti a zvláště když začínáš , akvaristika nejsou dostihy , klidně bych i ryby na tři tejdny úplně vynechal , hned můžeš nasadit pár šneků , i ti nadělaj parády ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2015 17:07 R Muž romant [27987] Re: hombre
Šel bych svojí vlastní cestou(nemám s tímhle "kamarádstvím" dobrý zkušenosti). Normálně nádrž založíš, nakrmíš bakterie, tedy tím, že do nádrže sem tam nasypeš trošku suchýho krmení, budeš měnit vodu, klidně často(třeba denně) a tak za 10 dní nasadíš první obyvatele, žádný bláznění s množstvím, pěkně pomaličku, zapomenout na citlivější druhy(cichlidky, otíky, krevetky), podporuješ to výměnama vody a jede se.
Edit: Ano, ano na dělnickou třídu v podobě šneků okružáků a piskořek jsem zapomněl, ty nasadit hned v den založení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2015 17:00 Muž Miky1981 [57] Re: hombre
...tak sám píšeš
hombre napsal:
Ale mám strach,abych si od něj něco nezavlekl k sobě.Moc se o nádrž nestará,vodu nemění,ale s nemocema ryb problém nemá.Mám se na to vykašlat a počkat až se mi to osídlí samo,nebo nic nehrozí,když to u něj risknu.


....pokud se ti něco na jeho nádrži nezdá, tak proč něco riskovat....o jakou dobu by se ti zkrátilo založení nádrže???
Já bych se na to osobně vykašlal a počkal.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 14:36 Muž maryn [40] Re: hombre
Pokud je ta nádrž v pohodě (ryby neumírají, není na nich viditelná nemoc, není to brutálně zařasené), tak bych se toho nebál, naočkovaný filtr je lepší než nový, urychlí to proces zaběhnutí akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 14:21 hombre
Budu dávat do nové nádrže novou kostku bioakvacitu a uvažoval jsem,že bych ho dal trochu osídlit bakteriema ke kámošovi do nádrže.
Ale mám strach,abych si od něj něco nezavlekl k sobě.Moc se o nádrž nestará,vodu nemění,ale s nemocema ryb problém nemá.Mám se na to vykašlat a počkat až se mi to osídlí samo,nebo nic nehrozí,když to u něj risknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2015 18:29 R Muž romant [27987] Re: ercan
ercan napsal: Dekuji za rady. Vim ze to nejde nijak uspechat. A kdyz jo,jen s velkyma nasledkama :-( . Ale vůbec ne, to jsi mě špatně pochopil, já ti radím, jak to udělat a nemít ty velký následky, i když to člověk trošku podtrhne časově. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 18:23 Muž ercan [38] Re: romant
Dekuji za rady. Vim ze to nejde nijak uspechat. A kdyz jo,jen s velkyma nasledkama :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 18:09 R Muž romant [27987] Re: ercan
Pokud ti nejde o čas, tak to udělej tím filtrem neustále "někde" jedoucím a propraným starým dnem do novýho akvária, tedy až to budeš znovuzakládat. Pomůžeš si tím, že do té nádrže, kde bude ten filtr v chodu dáš jenom část toho dna, co se vejde a to potom použiješ jako očkovací základ do toho propranýho. Ovšem kdo by si představoval, že tam může hned dát ryby, tak se, se zlou potáže, tedy pokud nebude denně posléze měnit polovinu nádrže. Jinak pokud se bude znovuzakládat bez ryb, neoperoval bych vůbec se starou vodou, tu bych použil pouze v případě, že to půjde všechno v řádu hodin a do nádrže se hned budou stěhovat obyvatelé. Stará voda není důležitá z hlediska nitrifikace, ale chemismu, na nějž je osádka zvyklá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 17:24 Muž ercan [38] Re: DanH
Praveze nevejde :-( . Tak hold necham znovu zajet. Vsem dekuji za odpovedi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 17:08 DanH Re: ercan
Možná by šlo to dno taky hodit do tý nádrže, ve které bude filtr ( pokud se to tam všechno vejde ). Ale je to jen nápad a nevím, jestli bude fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 17:08 R Muž romant [27987] Re: ercan
Co zbývá jiného? Držet se osvědčených postupů a když se vyskytne problém, měnit vodu, s tím musíš vystačit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 17:03 Muž ercan [38]
Filtr bude urcite fungovat dal bez prestavky. Bude v nadrzi kam dam vodu z akvarka.
Takze kdyz to dno bude tak dlouho mimo, necham akvarko radsi zajet znovu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=3001