Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 70 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 21:34 GabiB Re: amrtin
Meniť vodu, no fajn, ale ako? Rozmýšľala som, že nedoplním vodu celkom, že budem postupne prilievať. Rybky nemám náročné a nie je ich veľa (nepáčia sa mi preplnené akvarká), ale v tom malom provizórnom akvarku im nie je dobre. Keby som vysoké rastlinky nechala v kýbli blízko okna a dosadila ich neskôr, niektoré prípadne zastrihla a dala hneď - to by mohlo byť, nie? A rybky všetky a hneď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 21:05 amrtin Re: GabiB
No,od každého něco :-D ,bude stačit použít nitrivec(což doporučuji) a měnit vodu.Po napuštění tam osazenstvo vracet od druhého dne,postupně(né vše najednou,nejdříve odolnější ryby).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 20:53 GabiB – Znovuzaloženie akvária
Dobrý večer!
Ak som nútená okamžite meniť akvárium a mám časť vody, zabehnutý filter, plno rastlín a zľahka prepláchnuté dno (nie v chlórovanej vode), čo je to - výmena dna, či zabiehanie akvária, či ako vlastne postupovať,aby mi rybky a krevety neuhynuli? Ďakujem za skorú odpoveď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 13:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: rastrot
Pokud tam mesic nic nebudes mit, nemusis zachovat jiny zivot a muzes se soustredit na rozjeti bakterii. Takze ma "turbometoda", hod tam sparenou hlavku salatu (ja posledne pouzil "ledovy", jiny zrovna nebyl) a nech ji v tom rozkladat. Vodu nemusis menit vubec. Za 14 dni ten salat temer zmizi, po mesici po nem neni ani pamatky. Pak dvakrat vymen temer vsechnu vodu, muzes to vylepsit zalitim Sera Nitrivec (klidne i v tom mezidobi), a hura, dalsi den muzes davat ryby.

Nenadres se a funguje to. Rovnou do takto zabehle nadrze jsem premistil jikry Cichlidek Ramirezovych a ackoli voda byla nevhodne tvrda, i tak se jich asi 20 rozplavalo a 4ks se vlastne samy odchovaly do dospelosti. Byt ta voda po tomhle zabehu spatna, nepreziji to, takze fungovat to funguje.

Uz jsem to psal vicekrate, ale radeji znovu upozornim. Behem takoveho zabehu nema v akvariu mimo rostlin nic ziveho co delat, ten narust cpavku tam musi byt sileny, takze je to jen pro toho, kdo mesic opravdu pockat vydrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 10:11 R Muž romant [27987] Re: rastrot
Podívej se podle karty ryby v atlase, kdo je a v jakých nádržích má a inspiruj se u nich a uvidíš, že to bez kytek nebude nutný a bude platit co jsem napsal v předchozím příspěvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 10:10 rastrot Re: romant
tak e svitit je nutne i když nejsou rostliny?Nestci jen vecer?mam hodne slunny byt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 10:09 rastrot Re: romant
chtěl bych Héros Severum a nejake kanciky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 10:09 Muž patamatix [408] Re: rastrot
Většinou se mění 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 10:08 R Muž romant [27987] Re: rastrot
Min. 1/3 objemu. Nevíme co tam za cichlidy hodláš umístit, což by bylo dobrý vědět a podle toho se i s rostlinama zařídit, ono se dá řešit ledacos a nějaký ten vzrůstnější echináč, či kryptokoryna by se třeba dala a může s kvalitou prostředí býti nápomocna. I když tam rostliny nebudou, tak decentně bych svítil tak 6 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 10:03 rastrot Re: romant
ja budu rad když to stacim tak jednou za tyden jsem porad v praci a vecer uplne grogy a kolik litru na tu vymenu?A ještě něco musim svitit?i když tam nemam ryby ani rostliny?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 09:55 R Muž romant [27987] Re: rastrot
rastrot napsal: diky ale co pak s nima?Poslouží jako krmení pro ty cichlidy. ;-)
Edit: Klidně můžeš i častěji. Ty ryby budou dobrým indikátorem kvality vody a hlavně, když tam budou, tak se akvo posléze nebude zarybňovat skokově, což ostatně je nutné dodržet, i po tom více jak měsíci záběhu nasazovat ryby po částech za podpory výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 09:54 rastrot Re: romant
A staci ta vymena vody tak jednou za tyden?a kolik?Nechci nic pokazit tak se raci ptam a hlavne nechci nic uspěchat tak jsem rad za kazdou radu diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 09:53 rastrot Re: MonterMonty
diky ale co pak s nima?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 09:50 R Muž romant [27987] Re: rastrot
Přesně, to platí jak s rostlinama, tak bez. Tím občasným přisypáním špetky krmení nakrmíš právě ty bakterie, kterých je ti třeba pro dobré fungování akvária. Podívej se na účinky zeolitu a když to bude možné, umístil bych nějaké množství do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 09:48 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: rastrot
Klidně bych tam nasadil 10 gupek , to jsou výborní hnojiči X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 09:45 rastrot Re: romant
dekuji jak tam ale rostliny mit nebudu chtěl bych cichlidy z toho co jsem vycetl znamena ze i když kava teprve zajizdim bez ryb tak i přes to se musí voda menit?A s tim krmenim jak si psal to mam nasypat sem tam nejake male množství krmiva i když tam ryby nemam???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 09:40 R Muž romant [27987] Re: rastrot
Chce to nějaký producenty odpadních látek, čímž se podpoří tvorba nitrifikačních bakterií a pro tento účel se dají použít plži, z běžných třeba piskořky do dna, okružáky a levatky na údržbu roslin. Akvo sem tam lehce nakrmit trochou suchýho krmení. Vodu já osobně v začátku měním velmi často, klidně denně, prostě špatný ven, dobrý dovnitř, co již není spotřebováno je výměnou odstraňováno. Tzv. zajížděcí ryby klidně nasadit po 10-14 dnech, v menším množství a když se mění ta voda, tak se nikomu nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 09:33 rastrot – dotaz
chtěl bych se zeptat mam uz zarizene 350litrove akvárium to znamena písek dekorace veskera technika.kdyz naplnim nadrz staci zapnout filtraci a mesic cekat nez nasadim ryby?V období kdy se nadrz zabiha bez ryb meni se voda?nebo ne?dekuji za informaci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 20:44 Muž JaM [1] Re: romant
ok, díky za tip ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 20:35 R Muž romant [27987] Re: JaM
Pokud to bude trvat i zítra po další výměně, tak přestaň měnit a do několika dní to odezní, je to nálevník. Rchlotestem, nabráním trocha vody do sklenice a posvícením ve tmě do ní baterkou se to dozvíš hned, jak se to bude pohybovat, je tam a tudíž neměnit a nechat odeznít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 20:31 Muž JaM [1] Re: amrtin
X-)
jinak ráno a dopoledne paráda, odpoledne sem zmizel na 2-3 hoďky pryč a za tu dobu se objevil první zákal, tak uvidim za jak dlouho to odezní. Zatím provedena první výměna 1/3 vody.
Jediný co mě překvapilo, že se ten zákal dokáže objevit tak rychle :-) člověk by čekal něco pozvolného a ona je tam během pár hodin mlha :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 20:25 amrtin Re: JaM
To je fakt :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 20:19 Muž JaM [1] Re: amrtin
osobně si myslím, že se vždy najde něco nového :-) a dle všech možných dotazů (včetně těch mých :-D ) je toho asi stále napsáno málo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:57 amrtin Re: Designer
:-D Tak kdybych objevil,nebo sestrojil něco nového,nebo aspoň záslužného,tak nějakej článek klidně sesmolim :-D A myslíš,že bych tedy na téma zakládání akvária měl něco sesmolit?Mě totiž příde,že už bylo všechno napsáno stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 11:05 Muž MarekP [812] - MalawiRe: JaM
Tady vysvětlují, k čemu ty výrobky jsou dobrý www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 10:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
amrtin napsal:A sepsat ten seznam není snad žádný problém,ne?

Akorat to musi nekdo udelat smich . A mrkl jsem se k Tobe do profilu, "Akvaristické články 0", no ze se nestydis, zrovna Ty, ktery snad ma o cem psat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 08:23 Muž JaM [1] Re: Heimdall
to asi nechci :-) takže pokud by někdo chtěl, je u mě flaška k mání :-D jak byla dodána i s příslušenstvím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 08:17 R Muž Silent [5949] Re: JaM
Tetra AquaSafe a Tetra EasyBalance můžeš použít při rozjezdu akvária bez jakýchkoli výčitek. Při zajetém akváriu s normálním a prosperujícím prostředím je to nadále víceméně zbytečné. S tím Dennerle Bio Starter 60 CO2 záleží jestli chceš přihnojovat rostlinkám pomocí CO2 i v budoucnu. To víš, jak to jednou zkusí nechtějí už jinak :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 07:28 Muž JaM [1] Re: JaM
jinak u toho byla lahvička Tetra AquaSafe a Tetra EasyBalance. Nepoužil jsem to...je to k něčemu opravdu dobrý?
pak je tu toho v krabici flaška od Dennerle Bio Starter 60 CO2...mám to použít?nebo netřeba? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 00:28 Muž JaM [1]
Fotka k příspěvku no nakonec koupen set od eheimu 126L a založeno..jestli úspěšně, to se uvidí časem...

zapojeno a zapnuto skoro přesně 9.3. 0:00 :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 23:13 amrtin Re: Designer
Já sem si jen vybavil podobnou situaci u pc,např: www.mironet.cz/… A takhle nějak by to mohlo vypadat u akvárek.
A sepsat ten seznam není snad žádný problém,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.03.2014 15:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
amrtin napsal: Zvrhlo :-D A nemůže bejt ta sestava konfigurovatelná?Já jen,že tam jsou ty nezaškrtlý políčka...to by pak šlo vzít třeba bez filtru a tak... hmm

Proc si kupujes set? Protoze cekas, ze kdyz to koupis vsechno pohromade, ze to dostanes levneji a mas vsechno. Jenze v tom levnem setu dostanes casto malo svetla a filtr k nicemu, takze si je pak vymenis a ta castka roste, pricemz nekdy i zjistis, ze Ti z toho zbylo jen sklo, ktere by Te vyslo zvlast levneji.

Kdyz si to nakoupis po castech, a klidne i v jednom obchode, mas z toho konfigurovatelny set, jen misto do jednoho regalu pro bednu si musis sahnout do regalu nekolika, coz by se u konfigurovatelneho setu muselo dit bezesporu taky, jen ta variabilita by nikdy nebyla takova, jako kdyz mas uplne volnou ruku (ktery vyrobce by kombinoval co sam vyrabi s cizimi vyrobky).

Takze jak nakoupit konfigurovatelny set? Koupit vsechny veci zvlast :) . A myslim ze nejsem jediny, kdo uz videl, ze pri nakupu nad nejakou castku se poskytuje nejaka sleva, doprava zdarma atp., takze kdyz to clovek nakoupi v jednom kramu (nebo i na webu) a presne co chce, jaky je to rozdil od koupe setu? Ze musi sahnout do vice regalu a mel by vedet co chce? To by prece mel i tak, pac po koupi jen setu jiste pujde do kramu znovu, nikdy tam neni uplne vsechno co akvarista potrebuje, pricemz se to jeste lisi, jestli uz akvarium ma a nebo jde o prvni ;-) .

A vis jak udelas konfigurovatelny set? Napis clanek kde sepises, co akvarista do zacatku potrebuje, jen hloupy seznam. To je totiz to, co mnoho lidi od setu ceka, ze nemusi resit co koupit, a kdyz budou mit seznam... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 11:03 Muž JaM [1] Re: romant
OK, já si taky myslím, pokud nebuduju vyloženě rostlinné akva, že to tolik potřeba není.

Pokud koupím teda na kusy, beru atman+molitan, když vezmu nakonec ten eheim set, je potřeba tam dát jinou filtrační hmotu, nebo postačí dodávaná? v setu je eheim 2402
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 11:01 R Muž romant [27987] Re: JaM
Napíšu to stručně. Prozatím jsem se obešel jak bez rámečku, tak bez topného kabelu. Řešení jsi nastínil, podložku(polystyren, filc), topítko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:57 Muž JaM [1] Re: JaM
ještě když se vrátím k tomu setu, je dodáván s rámečkem pod akva (je cca 1cm vysoký, takže nezakrývá dno). Otázka zní, použít ten rámeček, nebo raději klasickou podložku?

2) topný kabel do dna - ano/ne, vyhozený peníze? Diskuzí jsem pár přečet, názory se různí. Tudíž mě zajímá jen jestli má smysl ho kupovat, nebo postačí topítko, nechci vyvolávat ohledně toho žádný flame :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:19 Muž JaM [1]
no, uvažoval sem teda nakonec o tom, že bych to vzal na kusy, na druhou stranu, ale ten set vychází docela slušně a je celkem slušně vybaven..

jediný co jsem objevil v zoo vedle intersparu, tak tam mají kryt se světlem 80x35 pro zářivky nejspíš T8 (podle velikosti patic - nechápu proč to nemůžou normálně napsat na štítek) s 50% slevou za 899,- což si myslím, že se asi nevyplatí, vzhledem k tomu že zářivky nejsou součástí..ale zase je 2x20W. Co myslíte?

Edit: po objetí zoo tady asi nakoupim vše tak nějak v Hornbachu...pokud bych nakonec nebral ten set od Eheim 126L, a rozhodl se koupit 112L na části, jak je to s kvalitou akva (všiml jsem si že tam mají akva kde jsou přes spoje housenky silikonu (asi bez stěrkování)) a s tou případnou pojistkou při povolení spojů? tam jsem to na žádným akva neviděl..Jen záruka 24 měsíců na lepené spoje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 21:19 Muž lojzalojzovic [327] Re: JaM
mám taky tenhle set, k filtru jsem přikoupil jeden nástavec ne filtr. hmotu, teď čerstvě jsem přidal světlo diversa extra 2x5,7W, jede to rok, jednodušší kvítka pravidelně protrhávám a vyhazuju, podle mě dobrá volba X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:38 Muž JaM [1] Re: Karnal
díky za info...vyloženě rostliny pěstovat nechci, ale trochu zarostlejší akva jo..
Ten filtr mě taky celkem zaujal, že je upgradovatelnej...tak nevim no :-D Set jsem původně nechtěl, ale tenhle mě cekem zaujal..

jinak co jsem koukal zrovna v tom hornbachu, tak kryt s osvetlenim na tenhle rozmer maji s T5kama v tomhle rozměru, ale taky jen 2x18W (za 1999kč)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:33 Žena Karnal [196] Re: JaM
Přesně tenhle set mám a do začátku mi to přijde v pohodě. Možná bych si to dneska už koupila jinak, ale aspoň to akvárium je pěkně lepené, v docela fajn rozměrech a jsem spokojená.

Po třech letech provozu pořád používám filtr, jen rozšířený o jednu část (dá se dokoupit), topítko, jen světlo jsem ze začátku rovnou rozšířila o jednu 24 w zářivku (přídavný set do krytu). Dneska už je kryt úplně předělaný na 3x 24 W (z toho ale tu jednu zářivku zapínám jen na cca 4 hodiny denně).

Jinak patice u krytu jsou T8 a silnější zářivka se tam dát nedá. Pod zářivkama je ohnutý kus kovu, který slouží jako reflektor - takže v zásadě, pokud se člověk zrovna nechystá pěstovat na světlo hodně náročné rostliny, tak to stačí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:33 Muž JaM [1] Re: amrtin
asi tak...
škoda toho světla no..jinak si myslím, že je to jeden z mála setů, kde je přibalený obsah relativně použitelnej..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:31 amrtin Re: JaM
Hm :-/ ,myslim,že by tohle ale byl docela dobrej tah a nechápu,že to už někdo nezkusil(nebo jo?),je to jako s počítačema,tam to funguje docela slušně. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:30 Muž JaM [1] Re: michalt
tak to jsem nevěděl...škoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:27 Muž JaM [1] Re: amrtin
taky sem si říkal proč neudělají konfigurovatelný set :-D
není, ty bílé čtverečky jsou jako odrážky, co vše tam je a dole jsou technická data ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:25 amrtin Re: JaM
Zvrhlo :-D A nemůže bejt ta sestava konfigurovatelná?Já jen,že tam jsou ty nezaškrtlý políčka...to by pak šlo vzít třeba bez filtru a tak... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:25 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: JaM
Ke stejnému předřadníku se silnější zářivka připojit nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:25 Muž JaM [1] Re: Designer
jasný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JaM
Ze by na mne delaly filtry Aquaball buhvi jaky dojem, to fakt rict nemuzu. Zbytek kdyz tak zitra, ficim ke Trojkam ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:19 Muž JaM [1] Re: Designer
jasný, to beru...ale myslím že tam jsou patice T5, tak by měly stačit koupit případně silnější zářivky a dodělat reflektor, nebo se pletu? Jinak co zbytek setovýho vybavení, filtr a topítko? Ten filtr co jsem koukal na heureku se prodává od cca 900kč..proto i za cenu dodatečnýho upgradu světla (případně filtru - nevím jak si na tom stojí, ale nevypadá tak zle) mi ta cena přijde celkem solidní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 17:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JaM
Mne by asi chybelo svetlo, 2x18W zarivek mi prijde na spodni hranici pouzitelnosti (pro akvarko 80x35x45cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:53 Muž JaM [1] Re: amrtin
Fotka k příspěvku koukám že se to tu zvrhlo :-D

byl sem na čumendu v Hornbachu, a mají tam teď za 3200kč set od Eheimu..sice má o pár litrů víc, ale je to jen díky o 5cm větší výšce, což by nevadilo
ikdyž jsem proti setu, co myslíte?



 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [70] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=3451