Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 74 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 18:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: VojtaBatman
toto čerpadlo doma mám ve 112l akva , celkem tiché , vpohodě funguje s kostkou 10X10X24
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 18:00 R Muž romant [27987] Re: VojtaBatman
Vybíráš velmi dobře a ten biomolitan, jenž ti doporučuje kolegyně Atika je taktéž velmi vhodný k danýmu čerpadlu a do daný litráže. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.02.2014 17:56 Žena Atika [134] Re: VojtaBatman
Tu pěnu tam najdeš přímo k tomu čerpadlu, já mám v 54 l 10x10x16.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 17:29 VojtaBatman Re: Designer
No dobře no ještě uvidim rozmyslím se dneska,no našel jsem toto čerpadlo píšou tam od 50l do 200L to si myslí že vypadá dobře že?: www.akva-tera.cz/…
A k tomu bych koupil ten biomolitan nějaký to by jste mi doporučili jak velký?
Jinak jestli to není idealní čerpadlo klidně vyberte jiný nebo dejte jiný odkaz.
Nevím no ale cenově bych klidně do toho šel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 17:01 Žena Atika [134]
Zatím jsem takhle předělala dva a drží už cca 5 měsíců, tak uvidím do budoucna. Bylo mi líto vyhodit setový filtr, když to čerpadlo tam je. Možná by to bylo lepší tavnou pistolí, ale tu nevlastním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 16:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Atika
Plasty jsou nekdy pro vterinak dost orisek, mnohdy to chce specialni lepidlo. Ale jestli Ti to drzi, pak super palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 16:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: VojtaBatman
Jo, pochopils to dobre, a tu diru do biomolitanu ne ve stredu, ale bliz na stranu, kde ma filtr prisavky, at dosahnou na sklo.

A koupit cerpadlo a biomolitan pod to, to je idealni, co jsem popisoval bylo z duvodu, kdybys chtel pouzit co uz mas, abys nemusel kupovat cerpadlo (existuji i akvariste s hodne nizkym rozpoctem na sveho konicka). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.02.2014 16:50 Žena Atika [134]
Já to udělala tak, že jsem kryt s malým molitanem odendala a tu trubku z atmanovskýho molitanu 10x10x16 jsem vteřiňákem vlepila přímo na ten kryt (díl 7) přes tu dírku co je pod ní vidět vrtulka. Jen je potřeba kousek tý trubky co překouká přes molitan ufiknout. A musela jsem zezadu seříznout i kus toho molitanu, aby šly přisát přísavky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 16:39 VojtaBatman Re: Designer
Fotka k příspěvku Pochopil jsem to nějak takhle vyvrtat díry a ten Biomolitan vlastně nasadit na ten kryt do kola,navlíknout jako by.Jestli to je tedy takhle tak to koupím zítra ten Biomolitan a nebo se na to vyprdnout a viděl jsem že takhle ty filtr už prodávají jenom prostě motor a pod tim ten biomolitan
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 16:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: VojtaBatman
Vzal bych vrtacku, nadelal do toho spodniho krytu zepredu a zboku diry (at je z toho hruby cednik), v biomolitanu vyrizl vetsi diru a nasadil biomolitan na ten filtr s tim deravym krytem. Vybrany stred biomolitanu Ti z toho moc neubere a jeste mas tu vyhodu, ze tu diru muzes udelat bliz smerem ke sklu, kde se nasavat nebude, protoze tam diry nevyvrtas - jinak by Ti prisavky nedosahly ke sklu. A jeste ziskas jednu vyhodu. Ten vnitrni molitan tam nepotrebujes, a az budes potrebovat treba dostat z vody lecivo, das tam sitku aktivniho uhli - proste ziskas jeste prostor pro pripadnou vlozku jineho media dovnitr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 16:00 VojtaBatman Re: Designer
Fotka k příspěvku No tady mám jak to vypadá ten filtr podstatě ten spodní plastoví kryt č.6 je udělaný tak když se sundá tak v něm je daná ta houbička,takže ten kryt tam musí být jinak ta houbička tam nějak zaháknout nejde protože je v tom krytu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 15:38 R Muž romant [27987] Re: VojtaBatman
Ty ryby bych ve vaně nenechával dlouho, nekrmil bych je. Zítra bych vyměnil vodu v akváriu(1/3 objemu) a vpustil dvě ryby, při problému znovu vyměnit vodu, klidně i zítra znovu. Když bude vše jak má, tak další den opět výměna a přidání dalších obyvatel. Nekrmit, jenom měnit. Za další den zbytek. Prostě bych to rozdělil na třetiny a realizoval jak jsem napsal, rostlin čím víc, tím líp. Tu osádku zvaž, neb na ty molly to není žádná hitparáda, tedy usuzuji podle té včerejší fotky, kde jsem je zahlédl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 15:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: VojtaBatman
Tak a ted se snazis zabehnout filtr, ale co se muze zabehnout na necem, co ma v sobe malickou houbicku biomolitanu? Alespon na prvni pohled mi to tak prijde.

Takze se podivej, jestli by nesel sundat ten spodek z filtru a pod zbylou hlavu dat biomolitan, rekneme tak 10x10x16cm. Treba to nebude krasne, ale bude to ucelne a rozhodne Ti to udela dobrou sluzbu. Za cas to zamaskujes rostlinami, nebo si poridis neco jineho.

Predpokladam, ze i kdyz doladis ryby, stejne nebudes mit akvarium s minimalni zatezi, takze slusne filtrovat potrebujes. Je to totiz spolu s prerybnenim velmi pravdepodobny duvod, proc jsi ty problemy mel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 15:21 VojtaBatman – Akva
Fotka k příspěvku Takže před chvilkou jsem to dodělal,snad to je takhle dobře,fotka není moc kvalitní ale voda je zatim krásná,tu kytku co jsem tam měl jsem rozdělil ještě na další 2 a zítra si ještě koupím nějakou a ještě si chci koupit nějaký vzduchovací kamínek abych tam nemusel mít jenom hadičku, akvárko nechám dlouho zajet těch 14 dní snad bude stačit pak občas i vyměním trochu vody a postupně budu přidávat rybky co tam byli,ty jsou teďkom ve vaně dal jsem jim tam vzduchovaní pár kamínku aby mohli se schovat,vodu jim samozřejmě budu taky čistit :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 13:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vsem
Tak ho zas tolik do toho netlacte, ty ryby tam pri masivnich vymenach vody mit muze, pri odchovech muzete mit v akvariu klidne jeste vetsi zatez a vymenami vody to ukocirujete. Proste je vrati do akvarka, bude menit vodu, a tim bude mit i cas jim najit novy domov. Jen proto, ze si pisknete, prece ted hned okamzite nebude litat od baraku k baraku s pytlikem rybicek, jestli je nekdo nechce. Tohle udrzet jde (za cenu trochy lidskeho sadla) a tak se proste behem tydne popta kamosu, v prodejne atp.

Proste to neprehanejte, at to nedopadne tim, ze bude nejjednodussi ryby utratit, a pritom vubec neni treba...

Jestli je nekdo kategoricky az hruza, ze je tam mit nemuze a nemuze a nemuze (myslim po rozumnou dobu, nez to vyresi) tak at si nejprve zamete pred vlastnim prahem, jestli nejen v akvaristice neudelal v zivote kravinu, ze rozum zustava stat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 23:24 amrtin Re: romant
No,já nevim,nejsou to zrovna nějaké extra ryby a měl by klid.A ryby taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 23:09 amrtin Re: Karnal
Kamilo,já si myslim,že lepší bude to jsem napsal níž(a nejen já),takhle ty ryby bude jednak trápit,jednak s tim bude mít dost práce a dopadne to bůhví jak.Stejně to nejsou extra vhodné ryby do 40-ti litrů.
To ostatní samozřejmě souhlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   15.02.2014 23:01 Žena Karnal [196] Re: VojtaBatman
Rybky můžeš vrátit hned po tom, co si sedne trochu prach po výměně dna, ale denně jim musíš měnit třetinu vody. To zabrání další otravě - takže je to opravdu nutné pro přežití rybek. To nepodceňuj. To tě čeká tak týden, dva, pak už můžeš trochu zvolnit na jednou za dva dny ;-)
A za měsic jednou za týden.

Chybu v začátku prostě buď zaplatí ryby životem a nebo akvarista sádlem při denní výměně vody.

Mezi tím dokup hodně a hodně nenáročných kytek, kterými to akvárium na husto osázej, hodně to pomáhá. Tu plastovou rostlinku - no, živá je lepší, fakt ano Plastovka je prostě jen mrtvá dekorace k ničemu.
A studuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2014 22:51 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: VojtaBatman
všechny ryby dej pryč, kytek nakup hafo, ryby nejdřív za měsíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2014 22:50 amrtin Re: VojtaBatman
Pro ryby by bylo nejlepší je někomu darovat a nechat akva tři týdny zajet.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 22:46 amrtin Re: VojtaBatman
Tu umělou tam nevracej a živejch kup klidně víc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 22:33 VojtaBatman – Akva
Dobře dno udělám z toho písku z filtrace,potom tam dám kytku živou vrátim jednu umělou zelenou jsem tam měl a poté ještě přkoupim živý třeba 1-2.Ještě bych se tedy chtěl zeptat po jaký době bych měl dávat rybky zpět a vůbec jaký rybky bych tam měl dát,jestli mám vrátit zpátky ty neonky a Black Molly nebo nechat jenom třeba neonky,co jsem koukal tak hodně lidí v těchto akvárkách má jenom třeba neonky.Kdyby to šlo třeba taky abych tam ty rybky nedal všechny najednou že bych tam dal třeba postupně.Co bude lepší?
Jinak mě je za 2 měsíce 19let,s akva žadný zkušenosti nemám a budu rád když mě poučíte abych už nic nespletl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:38 Muž lojzalojzovic [327] Re: VojtaBatman
a fakt bys nám mohl říct kolik ti je let ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:37 amrtin Re: Karnal
To je taky moje oblíbená písnička :-D ,můj domácí už žbrblá že jí zdražili... :-| :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2014 20:35 Žena Karnal [196] Re: romant
OT: Aaaa, ja věděla, že jsem něco zapoměla! Měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 20:09 R Muž romant [27987] Re: Karnal
Uděláme turbo výcuc. Když je problém, měnit, měnit, měnit, vodu. Záchrana nemusí být 100%, ale šance se výrazně zvyšují. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2014 20:07 Žena Karnal [196] Re: VojtaBatman
No, když tak sleduju ten vývoj s tvým akváriem, tak vidím, že stále tápáš ohledně toho, proč ti ty rybky umřeli a proč ten zbytek lapal po dechu (a proč mohlo být to akvárium tak zakalené). Problém nebyl ani tak v písku, i když jiný bude lepší, ani snad s tou umělou kytkou či možná ani tím filtrem problém v podstatě nebyl. Tím hlavním problémem bylo, že rybky šli do akvárka nejspíš hodně brzy a v hodně velkých počtech - pravda totiž je, že ryby nemají možnost odskočit si z akvárka na hajzlík a tak prostě chodí do vody. A hodně ryb do té vody se.e fakt hodně. Ty nebožky se doslova udusili vlastními výkaly. Pokud sis je dal jen do kbelíku stranou, nejsou zachránené, i tam budou vylučovat a i tam se jim tedy každý den musí vyměnit voda.

Jinak zjednodušený rychlovýtah pro tápající...
Rybky mají jít do akvária po měsíci, protože tehdy už se tam namnoží bakterie, které do určité míry dokáží odbourat rybí odpad. A rybky se taky mají nasadit po malých skupinkách, aby se bakterie stihli postupně namnožit a dobře odpad odbourávat.
Živé rostlinky jsou výhodou snad ani ne proto, že plast je hnus a kdovíco se z něj uvolňuje, ale hlavně proto, že živé rostlinky ty odpady odbourávají také.
V lepším štěrku lépe rostou ty rostliny, nikoliv že by ten štěrk snad přímo vraždil rybky.
Ve filtru bydlí bakterie - proto je dobrý filtr ten, který umožňuje osídlení co největším množstvím bakterií oproti filtru, který akorát hodně čerpá vodu.
Zbytek se dá celkem najít na netu, ohledně toho, jaký filtr a dno je nej se vedou dlouhé diskuze, tam hodně záleží na tom co člověk preferuje. Snad jen, že dno by nemělo být moc hrubé a nemělo by být ostré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:48 R Muž romant [27987] Re: VojtaBatman
Tak když jsi to podpořil tou fotkou, tak to je velmi dobrej materiál na dno, to si tam dej, budeš s tím spokojenej. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:45 amrtin Re: VojtaBatman
Já bych dal ten od filtrace,zase tak jemný to neni.
A s tim neopláchnutím koupeného to byla chyba :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:42 VojtaBatman – Dno
Fotka k příspěvku Tehle písek se dává do filtrace k bazénu zůstal mě tak jestli by tam šel taky a co bude tedy lepší za variantu?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:40 VojtaBatman – Dno
Fotka k příspěvku Tyhle kamínky jsem tam měl,co jsem je koupil byl to jeden balík kolem 2,5 za 60kč hnedkom jsem to tam nasypal ani neoplachoval
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:37 amrtin Re: romant
On to myslel,jako že když ho nevypláchl,tak se z něj zakalila voda,což z levných akv.písků je fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:35 R Muž romant [27987] Re: VojtaBatman
Když nešumí, tak nešumí, to že to opláchneš, nebo neopláchneš, ta tu reakci kdy šumí po použití octu nemá vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:26 VojtaBatman Re: romant
promiňte že takhle spamuji ale jak koukám na ten tvůj odkaz z kamínkama tak mám taky takový malinký a s octem to rekci žádnou nemělo?Tak jak tedy je pravda že jsem to poprvé vůbec neoplách že bych to musel pořádně opláchnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:25 R Muž romant [27987] Re: VojtaBatman
Taky možnost, ale já bych začátečníkovi doporučil tu o kapánek větší frakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 19:12 VojtaBatman Re: romant
Nebo mám doma ještě písek,který se dává do filtrace k bazénu to mě připadá stejný jako ten co jsi mě doporučil ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:57 VojtaBatman Re: MarekP
Co jsem tak koukal na různý stránky tak tam jsou různý kamínky takže opravdu vůbec nevím jaký přesně? :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:51 VojtaBatman Re: romant
Mohl by jsi mě třeba poslat nějaký odkazy ze stránek jak to nějak vypadá mohl bych si ho klidně i objednat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:49 R Muž romant [27987] Re: VojtaBatman
Fajn nebude, časem bude plnej bordelu, kterej z něho nebuseš moci efektivně při odkalování dostávat a tudíž se klidně může stát, že to dno začně zahnívat a už se vezeš, proto radím vyměnit, třeba za var. jenž jsem nastínil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:46 VojtaBatman Re: romant
Takže jestli to dobře chápu tak to dno co jsem měl je špatný,já jsem ho dával do octa a nějak to nešumelo,jinak kytku živou vrátim a koupím další to je jasný a až to budu mít zaběhlí budu se ptát dal a co tedy ten písek?Protože já když jsem tam měl teďkom tehle tak mě ho poradili ve zverimexu že ho taky používají jenom jsem ho předtím pořádně neoplách tak to mohlo být tím takže když ho pořádně budu omývat tak by mohl být fájn ne?Ale nechci do toho kecat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:39 R Muž romant [27987] Re: VojtaBatman
Pokračuj dál, vyhoď tu umělou kytku, nahraď jí kupou rostlin živejch, třeba se podívej do inzerce, vždycky tem někdo daruje přebytky, ale nejdříve vyměň to dno a to za nějakou klasiku, stav se ve stavebninách a pořiď tam písek betoňák a budeš mít dno tak akorát. Mezi tím, měnit vodu a i po té výměně dna a to klidně denně, žádný další ryby, ty až za tři týdny po výměně dna a řádným ozelenění akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:39 VojtaBatman Re: patamatix
Dobře ještě jsem se chtěl zeptat ohledně toho písku jestli tam mám dát uplně jiný a jaký bych si měl koupit protože ve zverimexu moc neporadí nebo jestli stačí ten co jsem tam měl předtím jen ho pořád prát a prát dokuď nebude čistý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:38 Muž MarekP [812] - MalawiRe: VojtaBatman
Pokud chceš založit akvárium znovu, tak zvol vhodný substrát, filtr, hodně kytek, světlo atd., tak první týden měň každý den 50% vody, další týden tak obden. Pak jednou týdně cca 1/3 vody. Ryby a ostatní živočichové jsou až na posledním místě, co se do akvária přidává. Takže než tam budeš přidávat ryby, dej tomu tak měsíc na zaběhnutí. No a během toho měsíce můžeš přemýšlet, jaký ryby tam dát. Hlavně nepřerybnit, kombinovat ryby, které se spolu snesou atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:35 Muž patamatix [408] Re: VojtaBatman
Přečti si co ti řekl Designer o 4 příspěvky níž a poté si jdi přečíst informace co ti byli již několikrát doporučeny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:29 VojtaBatman – Akva
Fotka k příspěvku čau začal jsem znova s akva a dřív jsem ho měl takovýhle viz.:obrázek měl jsem to neustále zakalený a chtěl bych se zeptat co tam má vrátit zpátky a co mám změnit,chci začít znova?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:28 Muž patamatix [408] Re: VojtaBatman
Designer ti již popsal co máš dělat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:24 VojtaBatman Re: patamatix
Budu rád když mě to napíšete co tam mám dát v těch odkazích sice něco je ale spíš je to tak nějak obecně si myslim,tak copak mám vrátit?Kamínky jsem dal pár do octu a nepřipadá mě že to nějak šumí????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: VojtaBatman
VojtaBatman napsal: Vodu mám vypuštěnou a akva mám prázdný všechno jsem důkladně omyl a co dál jak to mám tedy provést dál, kytku oranžovou pryč a co dál?

No jestli je to podle toho co jsem psal, tak mas vsechno pripraveno. Takze ted si novy pisek dej do kyble, vzdycky tak 3kg, at toho nemas v kyblu moc, a tak dlouho ho per (napust vodu, dukladne promichej, vylij vodu, nalij dalsi...), az z nej pujde cista voda. Takhle na nekolikrat vyperes a das do akvaria tolik pisku, kolik potrebujes. Asi by bylo fajn napsat (a nebo vyfotit) co je ten novy pisek zac, at si tam zase nedas neco nevhodneho.

No a az to budes mit, zasad zive rostliny, ktere uz mas podle meho navodu taky pripraveny, pokud mas dej nejake koreny, nebo taky vhodne kameny, umisti topitko a filtr, pripadne vzduchovani (topitko a filtr muzes i az po napusteni vody, ale pokud je skryvas za rostliny, je to lepsi hned, at vis jak to sedi). Proste to rozestav.

Pak poloz noviny na volne misto a hadici na ne napoustej do akvaria vodu, at si to cele zbytecne nerozoras.

Az to bude napustene, dodelej drobnosti ohledne vzhledu, co se Ti kde nelibi, zapni topitko a filtr, a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:01 Muž patamatix [408]
Jak říká kolega. A já se zeptám,kde jsou ty ryby? ;-) co jsi tam měl. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [74] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=3651