Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 144 Žádná další stránka   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 12:00 Roman – amíci
No,když uvážím že doporučujou k ocelátům dávat hračky aby se rybky nenudili,tak mě to ani tak neudivuje.Je tam spousta odborníků,spolků na úrovni,ale běžnej spotřebitel který se o to tak nezajímá je asi posunut na úroveň supermarketu.Nemůžu je pomlouvat,jinak si pro mě přijedou tajní agenti z CIA,ATP či nějaké další národní gardy a bude zle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2006 11:34 Micus – magoři
To teda čumím! Ti amíci sou úplní magoři.. Byznys jako kráva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2006 10:40 Žena Vesnach [56] – Roman
Jaky sudy? Voli se valej a sudy se sudej ja nechapu, co na tom neni jasnyho!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2006 10:19 Roman – vesnach
A jak se koulí sudy s rybkama v sáčku? smich smich ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2006 10:13 GAGAL – ryby
Milí kolegové není třeba se těmto praktikám, až tak podivovat. Česká akvaristika je na světové úrovni a patříme i ve vývozu ryb ke špičce.( a to co do kvality a kvantity). Je pravdou, že v některých zemích se ryby nekupují podle toho jestli se snesou, nebo zda jim vyhovují podmínky. Ale zkrátka podle barvy a tvaru. To, že za týden kupuji nové je druhořadé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.08.2006 10:00 Žena Vesnach [56] – Roman
Az na to, ze jim vychcipalo cely akvarium pavych a nam s nima! A taky mi rekli, ze jsem drasticky zakaznik neb jsem kutalela s pytlikem. Kdo kdy nekdy videl, ze se ryby ve vode kutaleji? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.08.2006 09:57 Roman – vesnach
Solidní to podnik palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.08.2006 09:52 Žena Vesnach [56] – ..
Petulko, udelala's zasadni chybu! Driv nez do americkyho zverimexu, mela's prijit sem a ptat se!
Pouzivat ryby jako testovace vody s tim, ze ti v pohode reknou, ze stejne asi chcipnou se mi zda dost drasticky!
Me zase rekli, ze mam zalozit akvarium a po mesici prinest testy a pak mi teprve daji ryby! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.08.2006 09:47 Sidonius – To Petula
Petulo, jestli výraz "golf fish" znamená závojnatku, :-), udělejte, co naznačuje Ka-i - zbavte se z těch 7 přeživších (ještě to platí?) tak 4-5 rybek. Závojnatky jsou čuňátka a k produkci čpavku 2 bohatě stačí. Po více jak týdnu se začínají množit užitečné (nitrifikační) bakterie, takže zkuste vydržet a vodu neměňte. Po nějakých 2-3 týdnech můžete začít s pravidelnou výměnou části vody za čerstvou odstátou a můžete též uvažovat o výměně závojnatek za jiné, vhodnější druhy rybek - pro závojnatky je 38 l akvárium opravdu malé. Nevzpomínáte, že byste měla v akvárku rostliny - nějaké nenáročné si určitě pořiďte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.08.2006 09:43 GAGAL – RYBY
To je zajímavé. Pravděpodobně žiješ v USA a docela by mne zajímalo co tam radí místní prodavači. To co ti řekli, je ale pěkný nesmysl. Devět ks závojnatek na tak malé akvárium je opravdu hodně. Vodu jim určitě po týdnu vyměň cca 20%.Tyto druhy dokáží vodu pěkně znečistit. Zajímá mne, proč jim máš nosit vodu?? Tuto službu platíš nebo ji máš v ceně? Je to docela pěkný obchodní trik. No, a po měsíci ti jako řeknou, že máš vodu ok a prodají ti k těm závojnatkám nějaké drahé ryby? Nebo je spláchneš ? Osobně si myslím ,že v tak malém akva. by závojnatky neměly vůbec být. Žádných 30. dní pro akva. není kritických pokud víš co a jak tak o žádnou rybu nemusíš přijít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.08.2006 09:42 langosh – to MRP
"Podle testu jsou ruzne biofiltr a podobne roztoky s kulturami bakterii k nicemu."

Můžeš k tomu uvést něco bližšího - ty jsi testoval záběh AQ (NH3, NO2 a NO3) s i bez "biofiltrů"?
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.08.2006 00:03 MRP – ryby
Nejake ryby tam ze zacatky byt musi. Kdyby tam nebyly, nevznikal by ve vode amoniak a ve filtru by nevznikaly oxidacni bakterie, ktereho oxiduji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.08.2006 00:00 MRP – urychleni
Podle testu jsou ruzne biofiltr a podobne roztoky s kulturami bakterii k nicemu. Zabehnuti akvaria vubec neurychly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2006 23:13 Kai – nemusí se čekat
nebo se dají koupit různé upravovače vody,které už bakterie obsahují a je to rychlejší než čekat 30 dnů.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2006 23:09 Muž Jammes [72] - Afrika – .
a těch prvních 30 dnů mělo být bez ryb, aby se nějaká rovnováha v akváriu vytvořila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2006 23:05 Kai – 9 na 38 l?
Hlavně je chyba že máš 9 závojnatek na 38 l rozzureny to je strašně moc,do 38 l nanejvýš 3....a těch 30 dnů je pravda,v akva se musí rozjet biologické pochody ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2006 23:01 petula – nove akvarium z USA
Ahote, minuly tyden jsem si koupila v USA nove akvarium. Poradili mi, abych si koupila ze zacatku vice ryb levnych protoze je pravdepodobne ze tech prvnich 30 dni bude kritickych a taky je muzu vsechny ztratit. Koupila jsem si 9 golf fish. Uz mi dve umrely. Bylo mi receno ze prvnich 30dni nemuzu vymenit vodu, aby se vytvorilo optimalni prostredi pro ryby. Po 30 dnech tam mam prijit a oni mi vodu otestuji a reknou zda je to ok a ja si muzu koupit treba nejake drahe ryby. Akvarium ma 38l, mam tam osvetleni, filtraci a 9 ryb. Prosim o radu. Je to opravdu jak mi rekli?? Me se to zda divne ze nemuzu menit vodu celych 30 dni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.08.2006 15:57 pytel – bojovnice
bojovnici tam samozrejme dat muzes ale pamatuj ze v jednom akvarku musi byt vzdy jen jeden samec..samic tam muze byt vic...takze chces parek bojovnic.k tomu bych pridal hejno neonek a párek ancistrusů na pozirani zbytku a je to. vic bych tam nedaval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2006 12:15 KačkaB – bojovnice
a co třeba bojovnice?sjakýma rybkama by se snesly? a tím,že by tam měl být jeden samecse myslí samec bety nebi všichni samci dohromady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2006 10:35 kiiki – Skaláry NE!!!!!
Ano přesně tak.Do malého akvária skaláry dát nemůžeš!!!!!!!!!! :-( Skaláry potřebují být v hejnu aspon 3 kusů a akvárium by mělo mít minimálně 140 l.Jinak neonky tam určitě dej tak hejno třeba 15 kusů k tomu ancistruse a hejno pancéřníčků(jen jestli chceš)a nějakého toho čichavce ale pozor jsou cholostiví na chemikálie a nemoci(vlastní skušenost :-( )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2006 08:55 pytel – skaláry
skaláry do takhle malého akvárke rozhodně ne...neonky ano-nejepší je velké hejno treba 20kusů a doplnitho parkem čichavců nebo treba nejakých mírumilovných cichlidek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2006 22:20 KačkaB – "nové" akvarium
Ahoja,mám asi 4 roky akvarium (cca 60l, 62x30x35). převážně jsem v něm měla parmičky,pár mečovek,black molly,ancistrusy... teď mi z neznámých důvodů postupně všechny rybky pochcípaly,zbyl mi jeden ancistrus. budu tedy aq. reorganizovat. chtěla bych do něho skaláry,jaké rybky byste mi k nim doporučili? mohly by tam být neonky? a celkově bych brala nějaké rady. filtr mám Fluval 1plus,vzduchování OxyBoost AP100. děkuju moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.05.2006 22:02 Heavyk1 – dík
Myslím si, že spíš jde o plochu, takže až to bude reálný, tak se tě ještě vyptám. Dík moc, někdy poplkáme blíž. Co ten stojan vzhledem k podlaze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2006 21:33 Muž Killer [133] - Sumci – tlamovci
zapomněl jsem dodat že je rozdíl me¨zi chovem tlamovců z tanganiky a mbunas z jezera malawi (mbunas jsou nejčastější malawijští tlamovci který se u nás prodávají)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2006 21:31 Muž Killer [133] - Sumci – tlamovci
pro tlamovce rozhoduje hlavně plocha dna, klidně si myslim že můžeš mít nádrž 40 cm vysokou,ale chce to pak udělat delší. Pro ty tlamovce se zkutečně doporučujou větší nádrže,myslim že takový optimum je kolem těch 200 l,ale já mám za sebou zhruba 3/4 roku experimentu,kdy jsem vložil nežádoucí křížence do 75 l akvárka a daří se jim, čekám první vrh. Mám je tam ale už od dob kdy neměli snad ani 3 cm.Teď maj samci 6cm a samice 5 cm,což je pdole mě zázrak že vůbec nosí mladý. Navíc jejich sourozenci jsou 3 ve velkym akvárku (880 l) a měří kolem 9 cm všichni tři.Mam je taM 2 SAMICE +1 SAMEC A JEŠTĚ MLADÝ NENOSÍ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2006 17:54 Heavyk1 – krtkovi
Na Killera čekám jak na zázrak :))) To bude asi láska hihihihihi. Zajímalo by mě, kdyby byla nádrž prostornější a nižší, že by třeba nemusela mít takový objem, ale proto se ptám, abych neudělala pitomost. Ono to nebude hned, ráda se dozvím věci včas. Jde o to, jaký stojan, zda to ta podlaha vydrží ap. Dík. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2006 07:48 Muž [] – tlamovci
Pro tlamovce je nejmenší možné akva 160l Já osobně zkouším je chovat jenom ve 100l a mám tam dvě skupinky 1+3 a bohužel musím říct že se mi zdá že je to pro ně opravdu malé. Co však mohu doporučit počkej si až se tu objeví Killer. To je ten pravý kdo ti poradí se vším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2006 20:47 Heavyk1 – Založení nádrže - tlamovci
Mám dotaz, myslím, že tady bych se mohla dozvědět, co je třeba, přestože jsem si zjišťovala všude možně. Chtěla bych založit nádrž a chovat tlamovce. Máme plovoucí podlahu, zajímá mě nejmenší objem, konstukce stolu a vůbec cokoliv kolem toho. Poradíte? Na velikost akva i počet ryb. Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2005 19:55 jana – koule
Koule né!!!! dej tam buď jednu nebo druhou a použij klasický tvar akva. I tak malé může vypadat špica!
Mrkni na www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.12.2005 18:52 max – závojnatky versus bojovnice
ja to videl opravdu opacne,závojnatka se bojovnice vubec nevšimla a bojovnice na ní zběsile dotírala! :-O každopádně to není vhodná kombinace....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.12.2005 18:33 Petr – závojnatky a bojovnice???
z vlastních zkušeností mi bojovnice okusovala závojnatku.tyhle ryby dohromady????tohle není dobrá kombinace!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.12.2005 18:23 max – koule
já bych řekl naopak,závojnatka bude okusovat bojovnici :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.12.2005 18:10 Petr – rada
oboje tam nedávej,bojovnice bude okusovat ploutve závojnatce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.12.2005 07:35 krtek – koule
Klidně si pořiď bojovnici ale jenom ji nedávej do koule. Malý akvárka se dají sehnat do stovky a rybička se nebude trápit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2005 15:35 myska< – akvarijní koule
ahojky,mám doma velké akvárko,ale chtěla bych mít v práci malou kouli s rybkou,poradí mi někdo,která je nejvhodnější?Mě napadla jen bojovnice a závojnatka.Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [144]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145811x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=7151