Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2016 10:30 Muž DaveLister [478] Re: Errov
2-3 kytky jsou zatraceně málo. Barva je jedno, ale neonky nejlépe vyniknou na tmavém podkladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 10:24 Errov Re: lhajek
No chtěl bych tam 2-3 kytky a pak neonky a tetry. Když seženu vhodnou zrnitost je jedno jakou bude mít barvu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 07:02 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Errov
Nebo Liapor ( rybicky.net/clanky/… )

Ale chtělo by to rozepsat se více jaká je představa akvária, jestli rostlinné nebo něco jako černé jihoamerické vody apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 05:13 R Muž afc1886 [14695] Re: Errov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 02:08 Muž DaveLister [478] Re: Errov
Normální křemičitý nebo říční písek, případně flexiobklady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 02:03 Errov Re: DaveLister
Co bys doporučil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2016 01:38 Muž DaveLister [478] Re: Errov
černobílou drť nee :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 01:36 Errov – Jaké dno
Ahoj koupil jsem set 54l a chtěl bych se zeptat co použít na dno. Napadl mě dolu kvůli kořenům kytek Písek a na něj bílo černou drť šlo by to? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 20:18 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: JduSi
Podle mě můžeš akva čistit čímkoliv pokud to pak ze skel dostaneš pryč dostatečným opláchnutim nebo to nějak zneutralizuješ.
Co se týče ryb tak s těma pavíma okama a ancikama opatrně ať jich na ten objem není moc. Jsou to prasátka.
K těm zářivkám bych doporučil pořádné reflektory.
A z rostlin začít s něčím nenáročným Hnědovka, Anubiasi, Valisnerie, Cryptocoryny, Limnophila, Růžkatec, Egeria, nebo něco z plovoucích jako je Salvinia, Limnobium apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 20:17 Muž JduSi [16] Re: NHKG
Krisna (stejneho avatara mel) ? :-D Jasne ,ze jsem hral,ale to jsme OT :)
jinak dik za rady,kazdopadne teda zkusim co nejjemnejsi metodu cisteni,abych neco neudelal spatne..
Mimochodem co za osadku bys teda doporucil ? Pavi ocka chci kvuli detem,jsou barevne a budou radi za miminka :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 20:15 R Muž romant [27987] Re: NHKG
Savo originál a tanky necháme kde jsou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 20:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: JduSi
Pokud budou ancitrusi, tak jsi hodně omezený. Většinu druhů buď sežerou nebo olámou. Řasy žerou jen při hladu v mládí... Zvaž ještě tu osádku. Navíc paví očka se ti při dobré péči při této osádce přemnoží. Savo souhlas, ale jen to základní, co se používá i do studen...

PS nehrál jsi WoT v EHW? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 20:08 R Muž romant [27987] Re: JduSi
Kys. citrónová, soda, ale klidně i savo, umeješ vypláchneš a není co řešit. Zbytek bych řešil zde. rybicky.net/forum/3037
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 19:56 Muž JduSi [16] – Nove akva
Ahoj vespolek.
Chystam se zalozit akvarium (po hodne letech) a potrebuju poradit s jednou banalitou a s jednou zasadnejsi veci.
Prvni vec je,cim muzu vycistit zapatlane akvarium zevnitr? Vim,ze se nesmi pouzit cistici prostredky,tak me zajimaji vase rady.
Zasadnejsi vec je volba rostlin do akvaria. Akvo bude 80x35x40 a svitit mu budou 2x 18W zarivky. Vodu mame mekkou,teplotu budu drzet kolem 25-28 stupnu a osazenstvi ryb se bude skladat z pavich ocek,neonek,pancernicku a ancicaku. Potrebuju teda poradit,ktere rostliny se budou hodit nejvice.
Dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 14:41 Muž motýlek [275] Re: Urtman
no - bohužel, mám podobné zkušenosti ... přímo v prodejně položit deset kousků na stůl a přijít za půl hodiny a vzít ty, co ukazují stejně ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2016 13:20 Muž Yirka [9126] Re: Urtman
Do 1 stupně je to normální odchylka často i udávaná výrobcem. Dva a půl již je hodně, většinou to bývá způsobeno posunem škály či trubičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2016 12:55 JoKa Re: Yirka
Nejlepší a skutečně dlouholetou zkušenost mám s obyčejnými tenkými skleněnými teploměry

Tak to jsi měl Jiří asi štěstí na kusy. Jeden čas mi to vrtalo hlavou, proč každá vytíračka vykazuje jiné teploty, když tam zrovna netopím. Tak jsem koupil 6 kusů, úplně nových a všechny jsem je ponořil do jedné sklenice. Za hodinu jsem se nestáhal divit. 3 teploměry ze 6 ukazovaly přibližně +/- 0,2 stejně. U těch dalších třech to už bylo horší. Jeden dával o stupeň víc, jeden o stupeň méně a ten třetí dokonce o 2,5 stupně víc...
Což už ve vytíračce vadí docela dost...
Cena v tomto případě odpovídá kvalitě. Samozřejmě dá se to řešit, na skle mám tu odchylku napsanou a dopočítám si, ale........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2016 06:21 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: deck
deck napsal: Nalepovací teploměr je na... Kup obyčejný s přísavkou a budeš vědět, kolik má voda teplotu přesně a né přibližně. X-)

Nejlepsi teplomer je zadny. Kup si poradne topitko a nemusis se o teplotu starat ;)
Ale aby se na me lidi nevrhli, teplomer se hodi, ale ja mam jen malej el. a pouzivam ho jen treba v lete tak na zkontrolovani teploty, kdyz bylo venku 40C uz tyden a klimosku jsem kvuli rybam zapinat nechtel. Jinak mam prutocny topitko a teptota se nikdy nemeni. U tycovych topitek to byl vzdycky opruz. Tehda jsem teplomer mel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2016 17:56 Muž Yirka [9126] Re: Sitius
Nejlepší a skutečně dlouholetou zkušenost mám s obyčejnými tenkými skleněnými teploměry za pár korun- www.jkanimals.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2016 17:20 Muž Jifi [675] Re: NHKG
Horší je, když topítko přestane vypínat a topí furt. To se před pár desetiletími stalo strejdovi, ryby uvařil. Tvoje varianta byla ta lepší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 17:17 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Sitius
Nalepovací teploměr je na... Kup obyčejný s přísavkou a budeš vědět, kolik má voda teplotu přesně a né přibližně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2016 17:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: deck
Já mám s nimi ještě horší zkušenost. Používal jsem nalepovací teploměr 10let. Po 10 letech se "zasekl" na 25°C a ukazoval pořád 25°C bez ohledu na teplotu vody v akváriu. Kvůli tomu jsem si nevšiml vadného topítka klesla mi teplota vody v akváriu na 20°C. Ryby to naštěstí přežily bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2016 16:54 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: xoxo
Lepší a přesnější je klasický s přísavkou. U nalepovacích teplotu jen hádáš, nedá se přesně určit teplota, jen tak kolem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 15:26 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: xoxo
Lepí se ven, mám ho taky a super. jen to chtělo o třídu větší aby se to dalo lépe číst :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2016 14:29 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: xoxo
Patří ven a hlavně si dej pozor, abys ho umístil tam, kde na něj budeš dobře vidět, je potřeba se na něho dívat přímo, já jsem si ho kdysi nalepila z boční strany a pak jsem na to špatně viděla, protože nebyl z boku k akvárku dobrý přístup
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2016 13:51 R Muž afc1886 [14695] Re: xoxo
Ven
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2016 13:48 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: xoxo
Sice jsem ho nikdy neměl, ale pokud vím tak se lepí ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 13:41 xoxo – teploměr
Zdravím. Mám takový hloupý dotaz. :P Lepí se ten nalepovací teploměr dovnitř akvária že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.02.2016 19:49 jamajcan Re: nomic
Tenhle problém jsem vyřešil tak, že jsem si vzal silikonovou vzduchovací hadičku, kterou jsem rozřezal podélně a umístil na hranu skel po obvodu akvária jako těsnění. Po nasazení krytu už voda ven nestéká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2016 19:17 R Muž romant [27987] Re: nomic
Odvětrat ten kryt, prostě lehounce pootevřít víko.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 19:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: nomic
Máš krycí skla? Pokud ne, asi je budeš muset nainstalovat. Ale v létě budeš mít větší teplotu v akváriu než jakou jsi míval. Druhou možností je dát do krytu větráček. Ten zase akvárium ochlazuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 19:13 nomic – Kondenzace vody ve víku
Prosím o poradu :
Mám na akvárku plastové originální víko a vždy po cca 3 dnech (když už je krajní lem plný kondenzované vody) začne zkapávat po akvárku ven. Vodu mám 24°C.

Nevím jak tento problém vyřešit

Děkuji za odborné rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 08:11 Muž Yirka [9126] Re: BuldozerGT86
Příklad jak mohou vypadat dobře obhospodařovaná akvária v restauraci najdeš zde. Není to v detailních fotografiích, musíš si to nalézt na zadní předělovací stěně mezi restaurací a salonkem.
Rybky pak ty, které zaujmou. Přírodní skalárky coby dominanta zaujmou vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.02.2016 01:49 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: BuldozerGT86
Rybam je naprosto jedno ze nekdo kolem chodi. Casto je to i lepsi. Kdyz jsem mel akva doma, kam jsem se tak prisel vyspat, ryby se porad schovavaly jak jsem se jen hnul. ted je akva v kanclu, hned u dveri, kde denne projdou stovky studentu a ryby jsou furt na skle. Urcite jsou nejake ryby kterem moc pohybu dlouhodobe vadi, ale vetsine ryb do spolecenskeho akva asi ne. Koukni do akvaristiky ci zoo. tam chodi lidi a rybam to taky nevadi.

Kostka akvacitu mozna filtruje, ale je v akva hnusna. Dej kanistr. jinou moznost v podstate nemas. Hlavne skrinka musi byt zamykaci a tak i kryt. nejvetsi nebezpeci je, ze ti tam nejaky debil neco hodi. Nebo dite. "Je hele, rybicky. Nakrmime je". "Co se stane, kdyz otocim timhle kohoutkem?" Problem je, ze i kdyz si tohlo pomysli jeden z tisice, mas pruser jednou rocne :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 01:01 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: BuldozerGT86
Atman FM-200 (či jak se jmenuje to čerpadlo) s kostkou bioakvacitu, to je taková jistota. Topítko podle teploty. Pokud nebude klesat pod 20 °C, tak se dá vybrat posádka, které to bude vyhovovat. Světlo chystám na stejně velké akvárko z LED pásků, ale výběr hotových je myslím také velký (jen ne těch LEDkových). Fauna, flora je v této kategorii hodně velký výběr.

Mají to být převážně mečovky, razbory a nějací pancéřníčci? Rájovci a dva druhy parmiček? Cichlidy a sumci? Skaláry a neonky? Ze všech těchto jde posbírat nenáročnou posádku. Z rostlin může být valisneria (doporučuje se přidat jílové kuličky), nebo Saggitaria (nekombinovat s valisnérkou), hygrophila, microsorum pteropus (kapradina), kořen s vlascem přivázaným mechem... Vymyslet se toho dá hodně. Doporučuji projít prezentace nádrží, i nenáročné akvárium může být pěkné. ;-)

PS: Méně je více. Je lepší zvolit 1-3 druhy hejnovek (hladina, střed, dno) a kdyžtak nějakou solitérní hvězdu. Podobně u rostlin - kousek od středu zasadit solitér (velký Anubis, Echinodor, Kryptokoryna nebo Lotos), zbytek méně výrazné druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 23:09 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
Ahoj,

u nás v práci se bude dělat celková rekonstrukce restaurace. A překecal jsem šefovou do investice 200l akvaria. Jenže nevím co by se do něj mohlo dát. Nevím jak na to budou reagovat některé druhy ryb, když tam budou jak v zoo. potřeboval bych stímhle experimentem poradit. Jinak starat se budu o to jenom já. Nevím jaké druhy ryb a už vubec nevím co za techniku u tak velkého akva. Co si o tom myslíte? Dík pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2015 20:26 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: zdedo
Vzhledem k tomu že na závěr se ptáš co na dno tak asi akva není ještě založený (doufám) a tak je na výběr ryb dost brzy ....
studuj: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou (- je tam i o výběru dna)

Na výběr ryb se zkus podívat do tohoto vlákna, určitě se tam tahle kombinace už řešila a možná i docela nedávno: rybicky.net/forum/11330
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 21:50 zdedo
Dobrý den,
jsem úplná začátečník a potřebovala bych pár odpovědí.
Mám avárium Pacific 54l - set 60x30x30, které bylo pořízeno pro bojovnici pestrou.
Chtěla bych vědět, jak další ryby je možné do akvárka dát, tak aby se vzájemně nenapadali a jaké množství, aby nebylo přerybněno. Přemýšlela jsem nad neonkami, ale ty dle info potřebují 80l+, což jim (zatím) zajistit nemohu.
Dále jsem vybírala rostliny: štipatkovec odnožující, červenolistý, ozelot. Šiparka šidlatá, modřenka trojkvětá a siamensis, bakopa drobnolistá, babelka řezanovitá, zákruticha šroubovitá.
Nebudou se tlouct, budou si vzájemně vyhovovat? Možná bych přidala další, ale nevím jaké.
Na dno aqua excellent, je to dobrý písek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 22:26 Muž zotyo [3] Re: afc1886
to akva je už zrušené, svetlo je iné. Blau mini PL light 18w
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 22:23 R Muž afc1886 [14695] Re: zotyo
Já bych na světle přidal.I na těch fotkách vypadá to akva tmavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 22:20 Muž zotyo [3] Re: afc1886
mám zatial kúpené staurogyne repens 30ks, chcem to samozrejme doplniť. ale zas nechcem vyhadzovať prachy na rastlinky, na ktoré nemám dostatočne svetlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 22:15 R Muž afc1886 [14695] Re: zotyo
Záleží,co chceš za rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 22:13 Muž zotyo [3] Re: afc1886
zajtra skočím a kúpim. potom prídem foto, ked to začnem robiť.
to svetlo čo mám, je dostatočné na to akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2015 22:02 R Muž afc1886 [14695] Re: zotyo
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 21:59 Muž zotyo [3] Re: afc1886
môže byť ten flexi obklad kremičitý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2015 21:59 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: zotyo
Myslím si, že černý bude vypadat přirozeněji. Ale co takhle obyčejný písek betoňák o podobné frakci? To bude vypadat zcela nejpřirozeněji. Já mám dno z flexi obkladů - vlastnosti pro růst rostlin sice vhodné, ale po dvou letech provozu bych řekl, že ani esteticky to oproti obyčejnému přírodnímu písku nic nepřináší a není to zrovna levná záležitost. Ale pokud tyhle barevné písky nemají ostré hrany nebo neobsahují vápenec, je to jen věcí vkusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 21:55 R Muž afc1886 [14695] Re: zotyo
červený coze,raději ten černý,i rybky budou spokojenější ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 21:51 Muž zotyo [3] Re: vaaclav
okej, tak to radšej vynechám, určite nechcem po čase znovu vymieňať dno. momentálne mám k dispozícií za dve vedrá tohto piesku
www.akva-tera.sk/…
ale rozmýšľam,že pôjdem do čierného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2015 21:35 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zotyo
Výživný substrát je sice hezká věc, ale přišel s tím aquascaping, což jsou akvária na chvíli. Po čase ho musíš vyměnit protože přestane fungovat a v lepším případě nezačne hnít nebo něco podobného. Jestliže nemáš takovou ambici tak stačí písek nebo pálené jíly a nějaké hnojivo ke kořenů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 20:45 R Muž romant [27987] Re: zotyo
2cm postačují, přikrýt dvojnásobkem písku. Uhlí nahradit, buď molitnem a nebo nějakou kermikou(substrat pro, siporax). Kameny osprchovat a dát do akva, trochu pšíny v začátku akva je jenom prospěšný(krmení pro nitr. bakterie).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=2751