Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2017 16:21 Muž MartyK [31] Re: Maq
Taky jsem to tak měl, i přes řádný očištění a opláchnutí rostlin se hned vyrojili šneci :) Ale děcka byly nadšení, že v AQ už něco je. Po pár dnech už byly vajíčka na listech ;-) Přemnožení se zatím nekoná hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2017 16:09 Muž UndeR [80] Re: Maq
Mě se tedy v minulosti stalo, že když jsem založil akvárium, tak jsem si ani jednu levatku nebo okružáka s rostlinkami nepřinesl. Musel jsem je cca po roce marného hledání a čekání, zda se nějaký objeví sehnat sám :-) Všechny rostlinky byly z Hornbachu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2017 16:00 Muž UndeR [80] Re: Jifi
Nikdy jsem do akvária piskořky cíleně nedával a vždy se po čase objevily samy. Nevím jak se ti tedy podařilo jim vyhnout :)
OT prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2017 13:55 Muž LeRi [315] Re: tomasice
Koukám že je tam náznak trochu dno rozčlenit,zkus to s menšíma kamenema potom tam ty piskořky klidně dej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2017 13:43 R Muž Anthrax [4787] Re: Jifi
Tak to máme rozdílnou zkušenost. Já piskořky ve svých akváriích mám a nějaké drastické zarovnávání dna nepozoruji. Akvárium tazatelky není žádný aquascape s výraznou členitostí. Takže já bych se nebál těch piskořek nebál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2017 13:26 Muž Jifi [675] Re: Anthrax
Anthrax napsal: Je dobré nasadit okružáky, levatky a piskořky. Přemnožení se neboj. Pokud nebudeš akvárium překrmovat a budeš vyndavat odumřelé části rostlin, tak by se přemnožit neměli. :-)
Piskořky osobně v akvárku nemám a nechci.
Začátečník by si měl uvědomit, že mu srovnají dno :-)
Takže pokud by člověk chtěl dno trochu tvarovat (nebo ho mít svažité), pak jedině bez piskořek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2017 13:25 Muž Jifi [675] Re: Anthrax
Anthrax napsal: Nevím. Tyhle šneci se snad ani neprodávají. Většinou si je (nebo jejich vajíčka) člověk donese s rostlinami mimoděk. A těch šneků to chce alespoň několik. Jeden šnek to moc nevytrhne :-)

Edit: V akvaristikách prodávají velké šneky (ampulárie, neritiny, atd.). Ty do čerstvého akvária nekupuj.


Stačí v akvaristice nebo ve zverimexu poprosit a rádi vyloví nějaké okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2017 12:43 Maq Re: tomasice
Myslím že si děláš zbytečné starosti. Ještě se mi nestalo, abych založil akvárium, nakoupil do něj rostlinky (s výjimkou in-vitro potvor) a šneci se v krátké době neobjevili. Levatky a okružáci. Zpočátku jsou samozřejmě prťaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2017 12:39 R Muž ctibum [6926] Re: tomasice
Zeptej se v akvaristice. Když bude obsluha normální, tak ti je naloví a nádrže s kytkama. V PetCentru mi je dali dokonce do kelímku s desinfekcí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2017 11:40 Žena tomasice [0] Re: Anthrax
Takže musím sehnat ty okružáky, levatky a piskořky, ale třeba se ještě objeví jak jsem kupovala rostlinky. Teď budu dokupovávat další, tak možna bude překvapko :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2017 09:53 Žena tomasice [0] Re: Anthrax
Ok děkujíí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2017 09:52 R Muž Anthrax [4787] Re: tomasice
Nevím. Tyhle šneci se snad ani neprodávají. Většinou si je (nebo jejich vajíčka) člověk donese s rostlinami mimoděk. A těch šneků to chce alespoň několik. Jeden šnek to moc nevytrhne :-)

Edit: V akvaristikách prodávají velké šneky (ampulárie, neritiny, atd.). Ty do čerstvého akvária nekupuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2017 09:49 Žena tomasice [0] Re: Anthrax
Takže zajdu do akvaristiky a koupim po 1? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2017 09:45 R Muž Anthrax [4787] Re: tomasice
Je dobré nasadit okružáky, levatky a piskořky. Přemnožení se neboj. Pokud nebudeš akvárium překrmovat a budeš vyndavat odumřelé části rostlin, tak by se přemnožit neměli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2017 09:37 Žena tomasice [0] – Šneci v akvariu
Ahoj, chtela jsem se zeptat, mám necely tyden založene AQ a mám pridat nejake sneky, pripadne jake? Nebo nepridavat, protoze sem letmo cetla ze v AQ pomahaji ale aby se nepremnozili...Kuji za radu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2017 14:48 Muž LeRi [315] Re: eliska
Na čem to akvárium bude stát? Když už ti tady doporučují rozměry, ono to potom i něco váží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 14:07 Muž Jifi [675] Re: Wanderer
Pokud je limitována půdorysem 100x40 cm, tak je to pro skaláry trochu malý půdorys. Nejen výšku, ale i půdorys je potřeba brát v úvahu.
A potom je potřeba brát v úvahu další živočišnou osádku akvárka, jak to bude sedět dohromady s těmi skaláry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 13:47 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Maq
To bylo v nadsázce. Mě se holt ty ryby líbí. pivo

Myslel jsem to tak, že v budoucnu bude eliska uvažovat třeba i o nějakých jiných rybách a bude limitována právě výškou. Do 60 cm výšky se v akváriu dá v pohodě manipulovat s čímkoliv na dně a pokud bude je někdo menšího vzrůstu, vezme si stoličku a pořád to v pohodě zvládne. Nemám tady co kecat, zkušenosti mám minimální, ale jsem rád, že moje první akvárium mělo výšku 60 cm, vlastně náhodou. Opravdu se dovnitř dá vybrat, co se člověku líbí a na co se cítí. S výškou 55 cm bude eliska na 220 litrech a to už je slušný objem. Se 40 cm jenom na 160 l a to už je rozdíl jednoho menšího akvária, což je myslím škoda. Tím spíš, když už to bude mít skoro za stejné peníze (předpokládám, že akvárium se bude teprve pořizovat). Všude se to píše, čím větší akva, tím míň problémů, tak proč nejít do většího, když ta možnost je. S tím prosvícením bych to při téhle výšce zas tak problém neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 12:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
To je pravda. Mě se nejlíp pracuje v akváriích s výškou 25. Čím vyšší nádrž, tím je to se světlem obtížnější. Na druhou stranu z hlediska manipulace, 50 cm nic není (teda alespoň pro mě a mám pinzetu dlouhou 30 cm). Jedno akvárium mám vysoké 90, je na stole, nedostanu se přímo k němu a záměrně udržuju nižší hladinu. To je výzva :). Teď už dovedu vybrat vodu hadicí a nemusím házet do akvária malej kýbl, jako když tahám vodu ze studny, ale stejně :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2017 11:13 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Dal bych aspoň 55cm. Každé pořádné akvárium by mělo mít pár skalár a ty si musí zaplavat. :-)

Do budoucna se hodí každý litr nebo centimetr hloubky, ať už se rozhodneš pro cokoliv. Určitě co největší. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 20:42 Maq
Se všemi příspěvky celkem souhlasím.
Beru v potaz, že eliska je podle všeho začátečník, nejspíš nepůjde do CO2, a nebude moct příliš silně svítit, protože by neuřídila řasy.
Jinak si to samozřejmě musí každý vyřešit podle svého. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2017 19:45 Žena petulinakk [2016]
Za mně 40 je málo, a souhlasím že každej litr navíc dobrej.
Ale čím hlubší, tím hůř se v něm zase hrabe ano Dají se koupit i dlouhé pinzety, u těch ale zas po delším používání chytaj křeče do prstů :-D

Doporučuju zadavatelke zhodnotit místo kde bude akvárko mít, připočíst výšku akva, a zkusit jak se jí do něj poleze.
U mně je 45cm na současném stolku ted tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 19:12 Muž Jifi [675] Re: Maq
S LED osvětlením úplně v pohodě :-)
Mám výšku 40 cm a těch 45 by bylo určitě lepší.
Odečti tak 5 cm na dno, potom si uvědom, že vodou naplníš tak 1-2 cm pod okraj ... a zbývá mně tak cca 33 cm vodního sloupce v akvárku s výškou 40 cm. Pro řadu kytek je to málo. A dnes bych jednoznačně koupil LED osvětlení, to má daleko větší světelný výkon. Pořídím si ho na Vánoce :-)

No a když budeme počítat, tak i kdyby akvárko mělo 50 cm na výšku, tak to bude reálně max. 43 cm výška vodního sloupce. Je to fakt tak moc, aby to LED osvětlení neprosvítilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.09.2017 16:06 R Muž afc1886 [14703] Re: eliska
Za mě 50 cm, každý litr vody dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 15:12 Maq Re: eliska
Myslel jsem 45 cm celkem. Já to tak mám.
Vyšší akvárium je dobrá věc, ale zase je problém to prosvítit až ke dnu. Takže nad 50 cm mívají spíš jen chovatelé terčovců, skalárů apod., anebo opravdu velká (dlouhá) akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 13:53 eliska Re: Maq
Co je kant? A 45 tedy celkem i se dnem a kantem nebo vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 13:37 Maq Re: eliska
45 cm je dobrá výška. Trochu sebere kant, víc sebere substrát na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 13:25 eliska
Ahoj. Chci zalozit akvarium. Pudorys je pevne dany prostorem 100x40 cm. Nevim ale jakou zvolit vysku? Nemam to v oku a chvili mi prijde 40 cm jako moc a chvili 50 cm jako malo. Jakou vysku povazujete za idealni (bute to asi obycejne spolecenske akvarium, i kdyz mozna me napadne jeste neco jineho)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 09:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tudy
Fotka k příspěvku A zas ten tvar časem občas najde. Cladophoru mám asi 14 let, už dávno v různých podobách na dně a občas dělá sama kuličky. Viz foto. Větší rybicky.net/fotogalerie.php…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 23:32 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Sedo
Řasokoule bych netrhal, pokud ty kousky k něčemu napevno nepřichytíš, tak vyplavou nebo je ryby vyhrabou a budou se stejně válet různě po akváriu a ztěžovat údržbu. Řasokoule časem ztrácí tvar, je dobré je občas přemístit a také v ruce vyždímat, pak si déle zachová pěkný tvar a barvu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2017 13:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Sedo
Helanthium bolivianum 'Isthmicus' si s echinodorem konkurovat nebude.
Ale! V případě tohoto složení musíš počítat, že jak Ozelot, tak Helanthium bolivianum 'Isthmicus' chtějí světlo! Ceratophyllum nesmí hladinu zaplnit tak, aby světlo neproniklo. Na toto pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 13:05 Muž Sedo [6] Re: Jifi
Dostatek rastlín na začiatok = v mojom prípade čo?
Echinodorus 'Ozelot' koľko? 1, 2, 3 ružice?
Ceratophyllum demersum na hladinu
Řasokoule - 1, 2 gule roztrhať a rozťahať ako koberec po dne?
Helanthium bolivianum 'Isthmicus' v popredí by si s Echinodorom nekonkuroval? Podľa altasu by nemusel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2017 23:00 Muž Jifi [675] Re: Sedo
Dostatek rostlin, nepřerybnit a případně pohyb vody ... a vzduchování není potřeba.
Ve svém akvárku (hrubý objem 112 l) jsem měl přes 30 danií perlových, 18 krevet japonských (cca 3 cm) + malé řasožravé krevety. Jen toto čerpadýlko Atman s bioakvacitem: www.rostlinna-akvaria.cz/…
a úplně v pohodě to stačilo. Žádné vzduchování :-)
Vývod z čerpadla cca 5 cm pod hladinou, hladina se lehce točila. Při dostatku rostlin to bohatě stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.09.2017 22:53 R Muž romant [27987] Re: Sedo
Držel bych se toho co píše Horác. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 22:50 Muž Sedo [6] – Nové akvárium
Chcem sa ešte pekne poďakovať za rady, snažil som sa ich všetky spracovať a vziať si k srdcu. Začnem pomaly kupovať výbavu a pôjdem do toho. Budúci týždeň ešte zbehnem na výstavu, či ma tam niečo neosloví ;-) Dúfam, že nič zásadné neskazím. Určite sem potom dám prezentáciu. A čo sa týka rýb (druhov a množstva) o tom sa ešte radšej poradím v čase keď už bude akvárium zabehnuté.
A ešte jedna otázka na záver. Je nutné/vhodné k spomínanej výbave riešiť vzduchovanie difuzérom alebo napr niečim takýmto? www.akva-tera.sk/…
Horác píše, že pri dostatku rastlín a vhodnom umiestnení vývodu filtra nie je potrebné vzduchovať, niekde zase čítam, že je to nutnosť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   23.09.2017 20:54 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Antonín
Antonín napsal: Vidím, že rozumnou odpověď tady asi nedostanu. Nejspíš jste spolkli enciklopedii o akvaristice a máte žaludeční potíže. Chytráci jako vy, vždy ;-) cky budou reagovat. Zajimalo by mě jakou asi bažinu máte v akvárku vy? ;-)
Když udělám výcuc z odpovědí, tak:
Dát tam nevyzkoušený kořen je pitomost.
Mít v akvárku plastové kytky je další pitomost.
Měl by tam přijít normální kořen z akvaristiky + normální živé akvarijní rostliny.
Po zakořenění kytek začít dávat do akvárka ryby.
Podle mě je to celkem slušný souhrn informací pro rozjetí nového akvárka.
Ale já jsem asi spolkl encyklopedii o akvaristice a nejsem schopen poradit, tak už budu mlčet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.09.2017 20:54 R Muž romant [27987] Re: Antonín
Milý podrážděný Antoníne, pro pravdu se člověk vždycky hodně čertí, věř že nejsem vyjímkou a možná právě proto zde jsem vorezlejším dohlížitelem, chceš-li to napsat natvrdo přímo šéfredaktorem. Zažil jsem nejen zde, mám tu možnost se s tím dnes a denně setkávat v praxi, nepřeberné množství nefunkčních nádrží a ono by stačilo tak málo, tedy třeba se zde zaregistrovat, při této registraci obdržet nejeden potřebný odkaz, tento alespoň letmo přečíst a možná by jsi psal jinak. a neměj strach z toho, že by po tobě někdo chtěl nejaký vomluvy, my jsme zde na lecjaký zacházení zvyklý. ;-) Pro úplnost a kdyby jsi se registrovat nechtěl uvádím co jsem měl na mysli s těma odkazama.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.09.2017 20:51 Žena petulinakk [2016] Re: Antonín
Není potřeba se rozčilovat, naprosté většině lidí tady nejde o to na někom si smlsnout, ale pomoct mnohdy nešťastným rybám v nevhodných podmínkách.

Taky tady všichni kdo ti poradili mají prezentaci svého akvárka, nebo i několik... takže komentář "Zajimalo by mě jakou asi bažinu máte v akvárku vy?" je trochu kopanec do prázdna, o tom se přece můžeš přesvědčit sám ne?

Naopak o tvé prezentaci víme jen to, že jsou v něm plastové kytky. Tak se pochlub taky prezentací jako všichni ostatní, ať víme že není co kritizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2017 20:49 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Antonín
V podstatě jsem Ti poradil,...já bych do tohoto co máš, raději nešel a ten zbytek o tom, že do aq patří živé rostliny atd. raději necháme, asi to nebude mít cenu,...každopádně, ať se daří Tobě i rybám ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.09.2017 20:46 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Antonín
Ok. Rozumná a přímá odpověď: Pravděpodobně to zasviní akvárko a možná i zabije ryby. Pokud chceš vědět, co to udělá, hoď to do platového boxu, která dáš na okno a doplň hromadu jávského mechu a šneky. Za 6 měsíců napiš, jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   23.09.2017 20:41 Antonín
Vidím, že rozumnou odpověď tady asi nedostanu. Nejspíš jste spolkli enciklopedii o akvaristice a máte žaludeční potíže. Chytráci jako vy, vždy ;-) cky budou reagovat. Zajimalo by mě jakou asi bažinu máte v akvárku vy? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.09.2017 16:44 Muž Horác [3942] Re: corydoras©
corydoras© napsal: ... hlavní je zajímat se o akvaristiku a občas si o ní něco přečíst, hlavně předtím než tam budeš dávat ryby ... Vsadím se, že ty už tam dávno jsou :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 15:56 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Antonín
Zdravím Tě, být Tebou použiju kořen z akva prodejny. Když už tomu co dělaš říkaš "tunění" tak se snaž o to, aby akvárko vypadalo co nejvíc přírodně, neříkám, že v akvárku nesmí být žádná umělá roslina, já je sice neuznávám, ale to je +- věc názoru, hlavní je zajímat se o akvaristiku a občas si o ní něco přečíst, hlavně předtím než tam budeš dávat ryby, jinak přeji hodně štěstí (OT, díky ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   23.09.2017 14:12 Žena petulinakk [2016] Re: Antonín
S tím zimolezem zkušenosti nemám, ale já bych to vyndala, akvarijní kytka to není.

Tunění umělýma kytkama je spíš pro malý děcka do akvárka se svítící rybičkou, vytuň si živejma, to je jinačí kafe :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.09.2017 13:59 Maq Re: Antonín
Couvej, couvej! Evidentně potřebuješ napřed vytunit základní znalosti o akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 11:16 Antonín – růže z jericha
Ahoj, chtěl bych poprostit o radu. Zařizoval jsem si teď nově akvarko 54l a chtěl si ho vytunit dekoracemi. Nahayel jsem tam nějake umělé kytky atd. a doma jsem našel hezký uschlý kořen, který se mi doma válí už tak 10 let. Dal jsem ho do akvatka a vypadal tam moc pěkně. Asi po 4dnech začal rašit a rozlézat se po akvárku. Tak jsem začal hledat a zjistil, že je to růže z jericha,zimolez (Lonicera caprifolium L.), říká se jí také kozí list. Nevíte někdo zda to nezasviní akvárko, nebo v nejhorším zabije rybky? Je to tam moc pěkný, tak právě přemýšlím jestli to vyndat. Díky moc za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2017 11:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Maq napsal: Já řasokoule nemám rád (ale nikomu je neberu). Přesto mi nějaká podobná řasa porůstá špalky a kokosy. Potěr cichlidek v tom nachází nějakou potravu, ale esteticky z ní moc nadšený nejsem. Ona se asi zanáší mikrobordelem a zešedne, je taková nevzhledná. Nic moc.
Opatrně ji rozvinout a navázat třeba na ten kokos, to nemá chybu. Silon časem do řasy zaroste a když na to ještě navážeš nějakou malou Bolbitisku, vypadá to jako chaloupka z mechu a kapradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 11:07 Maq Re: Pepan
Já řasokoule nemám rád (ale nikomu je neberu). Přesto mi nějaká podobná řasa porůstá špalky a kokosy. Potěr cichlidek v tom nachází nějakou potravu, ale esteticky z ní moc nadšený nejsem. Ona se asi zanáší mikrobordelem a zešedne, je taková nevzhledná. Nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 10:48 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Angus68
Angus68 napsal: Ale je pěkná, když jí opatrně rozřežeš a použiješ jako koberec. Sama se časem přichytí ke dnu ano
Nevypadá to vůbec špatně ;-)

Nemyslím si že klasická Cladophora aegagropila ke dnu přirůstá. Ostatně i v přírodě existuje tak, že tvoří koule, které se volně pohybují v závislosti na vodních proudech. Sám jsem ji vázal jako kobereček několikrát na nejrůznější podklady (Kokos, kámen, kořen) a ani po několika letech nepřirostla. Pokud Ti nějaká keříčková řasa přirostla k podkladu, zřejmě to byl jiný podobný druh, ale ne klasická C. aegagropila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 10:15 Muž Jifi [675] Re: Angus68
To věřím.
Jinak mně řasokoule přežila i úplné zastínění v akvárku, kdy ji mech přerostl a pod obří koulí mechu nebyla ani vidět. A po několika měsících jsem ji tam našel, jak si vesele žije dál :-)
A to tam bylo pořádně šero.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=1551