Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 122 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 19:18 Polux – Re: Houmr94
Myslis ze vylejvat a znova napostet ,sazet atd je reseni na odstraneni rasy ? To by ses ji nykdy nezbavil !!! A podle toho co pises toho asi moc nevis takze doporucuju procist forum palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 19:17 Houmr94
V napsal: Houmr94 napsal:
... Alva je velký 30L a co tam mám dát... určitě pár přísavek a něco hezkýho přemejšlel jsem o zavojnatkách...


Tak tohle ani náhodou. Ani Ancistrusové ani závojnatky se do 30 l nehodí.

A: krevetky
B: 1 Betta
C: pár Dario dario
D: s přimnouřenýma očima několik mikrorazborek



Ano ano O těch krevetkach sem taky přemejšlel muzu je mít s normalnima rybama? Tak jedna zavojnatka a něco k tomu. A mohli by jste s víc rozepsat?

A pak sem se chtěl ještě zeptat všude čtu něco o CO2 jestli to dobře chapu je to pr rust kytek a zabranovani ras, ale jak ho dostat do vody jak se prodava atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 19:10 V
Houmr94 napsal:
... Alva je velký 30L a co tam mám dát... určitě pár přísavek a něco hezkýho přemejšlel jsem o zavojnatkách...


Tak tohle ani náhodou. Ani Ancistrusové ani závojnatky se do 30 l nehodí.

A: krevetky
B: 1 Betta
C: pár Dario dario
D: s přimnouřenýma očima několik mikrorazborek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 19:09 Houmr94
že to neni zrovna nejlepší a že má bejt třeba jiny tak jaky.

Mno pak sem se chtěl zeptat jakto ze mi rybicky zerou tu tabletu pro prisavky.

Jak můžu odstranit nečistoty jenom ze dna a pisek popripade kameny aby tam zustaly?

imgup.eu/… Takhle vypadá celý moje akva.

Sorry za to že pod tim kořenem je ta znacka Asus fotil jsem to na EEE nechtel jsem hledat bily papir na podklad :-D

předem děkuji za vaši ochotu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 19:06 Houmr94 – Jaké založit nové akva? Pomoc prosím...!
Za prvý:
KDO MI CHCE POMOCT AŤ TOTO TÉMA SLEDUJE A POMÁHÁ PO CELOU DOBU DO VYŘEŠENÍ PROSÍM!!!

Takže jelikoř mi akvárium napadla řasa a né a né se pustit tak sem zasáh radikálně a ručně vše vyčstil prohrabal písek atd znova zasázel a nalil vodu. Teť mi příde, že se tam začíná dělat sinice znova. Tak sem se rozhod, že toto akvárko zlikviduju. A začnu od znova rostliny daruji kamarádovi a rybycky taky. Mám tam sice 3x Black molly a 1x samice Betta Splendens 1x prisavka thajska a 1x takova ta klasicka.

Alva je velký 30L a co tam mám dát.

Nejdřív začnu rybama. Jaké ryby. Chci aby se to tam hejbalo určitě pár přísavek a něco hezkýho přemejšlel jsem o zavojnatkách co říkate je to akvarium v kuchyni a tak by mělo vypadat hezky v kuchyni se nejvíc sedí.

Pak bych nějaký to dno měl se tam písek, ale ten se mi moc neosvědčil. radši bych nějaký kaminky, ale nevim jestli nějaky drobny nebo větší...

Kytky jaké kytky si tam k omu mám dát popřípadě jestli by jste mi je někdo nemohl poslat poštou se ochote zpapltit. Protoze u nas ve zverimexu jsou s prominutim svine.

Krmení rybičkam jaké a jakou chemii jestli nějakou používal jsem celou dobu toto imgup.eu/… ty prasky jsou pro ty přísavky a udělaj ve vodě toto imgup.eu/….

Pak bych se chtěl zeptat jakej filtr měl jsem tam molitanovy a sel do toho vzduch z toho tušim, že tomu říkáte bublifuk elite 799 tušim. myslel jsem něco takovyhohle shop.miga.cz/… nevim jestli silnější. Co na to říkáte?
Mám tenhle imgup.eu/… je tam i ta přísavka na něm.

Topny telisko mam toto imgup.eu/… je vidět i na fotce predtim Elite mini 5w myslim a s tím sem spokojen.

Když tam budu dávat jinej filtr je mi jasny vzduchovani. Tak mám připravený tohle imgup.eu/… Známy to prej nefungovalo tak mi to dala, ale ja se to dal doo misky napojil bublifuk a slo to. Tak uvidime pri nejhorsim vyndam z filtru ten kaminek a pak koupim nejakyho potapece nebo tak neco.

jako dekoraci mám tenhle lávovej kámen už je ve vodě imgup.eu/… a tenhle kořen mám ho od vánoc a ve vodě ještě nebyl. imgup.eu/… .

Pak ještě jaky světlo mám tohle imgup.eu/… , imgup.eu/… , imgup.eu/… , imgup.eu/… , ale myslim si
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 21:49 Muž Jurasek [137] – Re: Bexi
Bez úprav ne. Když se vymění předřadník, dají jinak patice (na jinou délku) nebo na jiné zářivky tak ano. Ale lepší je asi nechat slabou zářivku a přidat ještě jednu, pokud je místo.
Edit: Ale jen pro někoho, kdo elektrice rozumí, ve spojení s vodou je to smrtící kombinace!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 21:42 filipsi – Re: yanilishka
Kdyz uz si hodne cetla, tak nic neboj a sup do toho. Ryby - treba nejake cichavce, hejnecko pancernicku, ... Rostliny - vse co se ti bude libit, vybirej spis z mene narocnych, ale naroky na tvrdost a Ph se prilis nerid. Uvidis casem co pujde a co ne.
Zkus sehnat nejakeho akvaristu z okoli, casto dobre poradi, venuje rostliny .....
Hodne stesti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 21:34 Bexi
asi je to hodně hloupá otázka ale já ještě nikdy akvárko s krytem neměl tak se chci zeptat jestly se dají slabé setové zářivky vyměnit za silnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 21:17 yanilishka – Nove akva
Ahoj jsem tady nova a potrebovala bych pomoct. Kdyz jsem byla mala, meli jsme doma asi 80 l akva (hlavne pavi ocka a platy), pak jej rodice zrusili a ted po letech me znenandani prepadla chut zacit se venovat akvaristice, ale poradne. Uz asi mesic studuju, na co prijdu, prosla jsem vsechny rady ohledne zakladani akvarka, ktere jsem na tomto webu nasla (timto vsem diky za uzitecne rady), ale po tom mesici mam hlavu jako balon a po fazi, kdy jsem mela dojem, ze se zacinam orientovat, prechazim do faze, kdy se zacinam ztracet. Proste jsem trochu zahlcena informacemi. Proste vim, ze k narozeninam muzu dostat akvarko (cca 100 l)a muzu si k nemu prat i veskere prislusenstvi. Potrebuju poradit v tom, jake osazenstvo zvolit. Vim, ze je hloupost, abych se snazila napr. o Malawi nebo Tangeriku (jako zacatecnik bych asi neuspela), ale porad nevim, pro jakou skupinu ryb (potazmo rostlin) se rozhodnout. Po hodinach a hodinach stravenych v atlase mam slabost pro cichavce, ale zase nejde mi o efekt, ale o akva, ktere bude fungovat a nebudu v nem ryby trapit. Muzete mi, moc prosim, nekdo doporucit s cim byste na mem miste zacinali? Uz znam vsechna pravidla o poctu ryb na objem, obsahu NO2, NO3, tvrdosti a pH, o teplote nemluve, ale stejne se porad nemuzu rozhodonout. Jakoukoliv radu uvitam. Predem diky!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 11:27 Muž deathfoe [58] – Re: Zdenda
Dobrá změna palec .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 23:27 Zdenda
Fotka k příspěvku takže ve středu jsem to přestavěl a akvárko nyní vypadá takto, snad se jíž bude dařit lépe :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 18:43 Zdenda
Fotka k příspěvku Tak ještě jsem to stačil vyfotit ale od začátku kromě problémů zde uvedených se to nezměnilo, jelikož na zásilky pořád čekám a dělat to na 3x se mi nechce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 18:21 Zdenda
Takže dneska mi zmizelo jedno Danio, samička. Našel jsem ji uvíznutou za filtrem, nevím jak se tam dostala, samozřejmě byla mrtvá sad Dále mi přijde že filtr hučí víc než je obvyklé a stále čekám na dodání dna a rostlinek.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:15 Romiš – Re: Amy
palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:13 Amy – Re: guzii
No nechám si teda nakonec akva od přítele :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 13:42 guzii – Re: Amy
Neblázni a nechej si set od přítele. To z aukra je očividně plastovej bazmek o kterým prodejce navíc poskytuje nepravdivé informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 11:58 Amy – Re: guzii
Ano, ano. Je to přesně ono! Akorát je 60 litrové, je též vystavené na aukru. Prodejci jsem samozřejmě také psala a odepsal mi , že je skleněné a nabízel mi i filtr. Upřímně mi přišla podezřelá ta cena, tak chci poradit, abych nekoupila něco špatného a pro rybičky nevhodného. Filtr podle obrázku také vypadá čínské vyroby tak nevim nevím. :-)

Mezitím co jsem se zamilovala do tohohle akvárka. Přítel mi chtěl udělat radost a k narozeninám mi koupil tradiční set, který obsahuje filtr, topítko, sítko a myslímm, že má i pozadí. Tak nevím jestli si mám nechat ověřený set nebo se pustit do tohohle akvárka. Zase na to výrobec poskytuje 2 letou záruku... No je to nějak zapeklité smich

Ps: Dík za rychlé reakce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 02:03 guzii – shop
Předpokládám, že jde o tohle ne?

www.aukro.cz/…

Schválně jsme napsal prodejci co je to zač. Dle mě plastovej chaina shit(čti výrobek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 00:02 Muž vena [52]
a jestli je to ze skla tak se tomu říkalo elementka a ta měla jednu nepěknou vlastnost ráda praskala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 20:13 guzii – Re: Amy
určitě? můžu poprosit o link na shop? vyrábět tohleze skla je dle mě hodně finančně nákladná věc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 19:58 Amy
Ne ne. Je ze skla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:01 Romiš – Re: Amy
Není to plastové akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 17:24 Muž Diego [72] – Re: Amy
Akvárko kryt nemusí mít,záleží na rybkách,jestly se cítí spokojeně,pak ani nebudou skákat (kromě sekernatek apod.)Nebo lze u sklenáře dodělat krycí skla.Nevidím,že by byl hliník ve styku s vodou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 17:13 Amy – Je to vhodné akvárko?
Fotka k příspěvku Dobrý den,

chtěla bych poradit s koupí nového akvárka. Velice se mi zalíbilo toto akvárko. Je 60 litrové a má zaoblené hrany. Co mě od něj odrazuje je to, že nemá horní kryt. V literatuře jsem se dočetla, že akvárko by kryt mělo mít. Můžete mi prosím někdo poradit? Je ten kryt tak důležitý?

Dále jsem se dočetla, že v akvárium nesmí být žadné kovy. Kování na akvárku je myslím hliníkové? Není to problém?

Díky za odpovědi a všem přeji jen to nej v chování rybiček X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 11:47 Žena ustavprochore [567] – Re: Zdenda
K těm kytkám : rybicky.net/rady/clanek/136 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 21:25 Zdenda
Takže čekám na dodání rostlinek z Aqua daho, dále čekám až mi přivezou písek z toho odkazu a ještě jsem si objednal ten florapol kvuli rostlinkam. Co se týče "starého" akva, tak Dánia jsou nějaká hodně čilá, ancistrus taky nezaostává. Voda je čistá. Kamínky ze dna mi v octu nešuměli ale kytkám se to asi moc nelíbí, jelikož těm sevůbec nedaří. Listy u určitých rostlinek jsou čím dál více pruhledné a nakonec jakoby uhnije a upadne. Tak snad tedy bude chyba i tak opravdu v substrátu a rostlinky budou rádi za křemičitý písek.. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 13:41 Muž Eff [417] - Rostliny
Pokud o starém dnu uvažuješ proto, aby se dařilo rostlinám a rostlin tam budeš mít víc než těch 5, doporučil bych spíš Florapol od JBL
www.averecord.cz/…
Nasypat cca 1,5 cm písku, na to florapol, promíchat a na to zbytek písku (např. 5 cm v předu, 8 cm vzadu). Ovšem pozor, při odklalování bys pak neměl šmejdit až dole ve florapolu.
Pokud ovšem akvárium nebude výrazně zaměřeno na rostliny, použil bych pouze tebou vybraný písek, který před umístění do akvária jen propláchneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 13:32 Zdenda – Re: Eff
Super. Mám pod to dát ještě "staré dno" třeba od Rataje nebo stačí jen toto ?
rataj-spk.cz/… a hlavně kolik kg?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 13:17 Muž Eff [417] - Rostliny
Ano, tohle je naprostá klasika. A pokud se ti navíc i líbí, není co řešit, rostliny ti poděkují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 11:48 Zdenda
Nejvíce se mi líbí zatím toto co říkáte www.flexiobklady.cz/… ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 00:15 Usine – Re: Zdenda
Pokud písek do rostlinného akvária tak něco podobného www.poolshop.cz/… Je to zaručeně inertní materiál a té velikosti se neboj, je tak akorát. Něco podobného mám. Není ani tmavý ani světlý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 23:15 Zdenda
Takže plánuji zkoušku dna octem ale vzhledem k tomu že dno není tak závratná částka tak jsem se rozhodl že pořídím nové. Jak to teda je, když pořídím křemičitý písek, tak už pod něj nemusím dávat např.toto mojeakvarium.vltava2000.cz/… ? Jinak jsem si vyhlídnul tohle mojeakvarium.vltava2000.cz/… , www.akva-tera.myeshop.cz/… mojeakvarium.vltava2000.cz/…
ale nebude ta zrnitost moc málo ? A jaký, tmavý nebo světlý?Všude maji max 1.3mm zrnitost pokud teda nekoukam na nějaký obchody s dlažbou apod. Vyčetl jsem že ryby raději tmavší dno ale pokud to snad už budu mít hustě osázené tak by nemusel být problém... ? Poraďte prosím co koupit a kde. Rostlinky pravděpodobně objednám na odkazech uvedených výše od vás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 19:27 Muž Yirka [9126] – Re: ondra08
Tomu tvému sdělení není rozumět ani po třetím přečtení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 13:24 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Zdenda
pri vyberu rostlinek opatrne > www.akvarijni.cz/…
ve vsech obchodech ktery jsem dole daval se daji koupit terarijni rostliny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 12:58 Zdenda – Re: ondra08
Ryby tam byly dané po týdnu, mezitím filtr i osvětlení běželo.. Kvuli lepšímu záběhu jsem tam dal to staré dno a nakapal nějaké ty biokultury.... uvidím za týden(nemam akvarium v místě bydliště)ale na "koleji" :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 11:21 Zdenda
Koukám na ty rostlinky a ty jejich ceny mě překvapují, já dal za těch pár kytek co vidíte na fotce 300,- Nejdříve asi budu muset zjistit jestli ten substrát není vápenec, pokud ano, budu muset koupit něco vhodného, akva vyustit a udělat znovu. Pokud o vápenec nebude, tak objednám kytky a zasadím je. Co se týče toho nádechu, vzniklo mi to z jakési rozpuštěné hnojivé kuličky který jsem dal ke kořenům rostlinek. Nějak se dostali ven a jak jsem je chtěl teďka vytáhnout, tak se víceméně rozprskli a vytvořili takovýto kal. Jinak voda byla pěkná než jsem tam dal ryby.. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 10:49 ondra08
zdravím.podle fotky vašeho akvaria není dostatečně zaběhly filtr voda má ,,náleníkoví" nádech(nálevník-Tetrahymena Corlissi)to znamená že se může ještě víc namnožit a skončí to až usmrcením ryb.Proč se vytvořil??protože v akvariu není dostatek nitrifikačních a denitrifikačních bakterii..Možná to je jen špatně vyfocené. ahoj ahoj rybicky.net/nemoc/tetrahymena-corlissi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 10:47 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Zdenda
v akvaristikach se vetsinou neni dobry radit ;-)
online kyticky >
www.aqua-daho.cz/…
www.rataj-spk.cz
www.agroholding.cz/…
pestirna-jaromer.webgarden.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 10:35 Zdenda – Re: Sid
Tak jestli to je vápenec to bohužel nevím, ale vyzkouším. Když člověk kupuje akvárium a baví se s prodavačem že chce kytičky atd.. a pak Vám prodají něco naprosto nevhodné pro rostliny tak je to evidentně špatná akvaristika. Zase je fakt že když si domu přinesete kytky a přesadíte ja taky si taky zvykejí a některý listy uvadnou a jinde zase vyrazí nové... Jaké máte zkušenosti s objednáním rostlinek přes internet a kde nejlépe ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2008 01:05 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Zdenda
Zkuste dát pár těch bílých kamínků do skleničky s octem. Jestli budou šumět, je to vápenec (mramorová drť), a ten je pro pěstování kytek nevhodný.
Při zakládání akva je ideální osadit rostlinkami cca 80% plochy dna, z toho větší části rychle rostoucími. Později je možné rostliny podle potřeby zredukovat nebo/a obměnit.
Osvětlení 2x24W/T5 zářivkami by mohlo pro řadu běžných kytek stačit, ale vaše osvětlení nezajistí dostatek světla bokům akviška a navíc- jak je něco "speciál" (Aqua Plant), vzbuzuje to ve mně nedůvěru. (A jsem si jistý, že oprávněnou...)
O skvěle vypadající prezentaci nejde... :-O jde o to, že v té prezentaci si můžete prohlédnout, jak vypadá dno, čím a jak se svítí, kolik kytek do akviška přišlo při založení, jak se kytky mohou sázet, aby to trochu vypadalo a fungovalo a taky se zde můžete přesvědčit, že to není zas tak velká věda, aby akviško trochu vypadalo a fungovalo... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 00:08 Zdenda – Re: Sid
Prezentace samozřejmě vypadá skvělě. Rostlinky tedy přikoupím. Co se týče světla tak je to 2x 24W, to by snad mělo být plně dostačující na tento objem ? Jedna zářivka T5 je aqua plant a druha z paměti nevím. Co se týče substrátu, tím myslíte že je ho málo nebo špatný celkově.. ? Snad se s tím dá ještě něco dělat... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 23:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Zdenda
To akviško nemáte dobře založené... :-O
Špatný substrát, málo rostlin, světlo nic moc... :-O
Zkuste si prohlédnout fotky třeba v této prezentaci:
rybicky.net/nadrze/5035
Já bych vám poradil jediné... (Co asi, to si jistě domyslíte. hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 21:45 Zdenda
Fotka k příspěvku Takže dnes po týdnu jsem jel omrknout akvárium a byl jsem mile i nemile překvapen. Voda byla krásně čistá, filtr ucpaný a 2 kytičky mi přijde že jsou na tom bídně :-( Filtr jsem propral ve vodě z akvária.. Přidal jsem další štěrk a vpustil rybí osádku 7 Dánií a jednoho malého Ancíka. Co se týče vzduchování, je v tomto stádiu lepší vzduchovat? Ryby po chvíli vždy pluly k hladině nadechnout se.. :-O V akva mám filtr atman tento typ www.exota-jansova.com/… ovšem když tam připojím ten výstup na vzduch tak mi to nejde nastavit tím "bazmektem" tak aby proud bublin nebyl tak silný aby nevadil rybám, takže jsem to tam raději nedávál. Hodně to hýbalo s hladinou v akváriu. Co mi poradíte, jde to nějak přiškrtit dotatečně něčím nebo co se s tím dá dělat? Co rostlinky, vzpamatují se? Myslíte že teďka když je tam už malá rybí osádka že si vzájemně budou prosperovat a nějak se to ustálí během pár týdnů ? Co se týče vody tak je tam ten mléčný zákal a ten snad během pár dní vymizí. Přikládám jedno foto, omluvte prosím kvalitu, nic lepšího než mobil po ruce nebylo.. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 13:17 1trebor – Re: kchrz
Dania pruhované jsou doporučovány pro zajetí akvaria, nevadí jim zvýšený NO2,NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 12:59 Muž kchrz [24] – Paví oka
1trebor napsal: Jako první dania, ty jsou nejodolnější
Já bych řekl, teda z vlastní zkušenosti, že nejodolnější jsou paví oka. Přežijí všechno a množí se faktoriálem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 12:14 ondra08
máte filtrační houbu molitanovou nebo biomolitanovou??jde o to že v molitanové houbě se rychlej namnoži samočistící bakterie, s biomolitanem to je horší někdy když není dostatečně zaběhlí(dostatek samočistících bakterii) tak se přemnoží dravý nálevník Tetrahymena Corlissi a může dojít až k uhynu ryb.Neonky bych k pavím očkám a daniím nedával přece jenom danio a paví očko víc špiní vodu a neonky by se tak asi trápily ahoj ahoj PS:samočistící bakterie-niktrifikační a denitrifikační bakterie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 12:05 Žena ustavprochore [567] – Re: Zdenda
někdy v září jsem taky přidávala písek do zajetého akvária, za provozu, nic jsem z něj nevytahovala. někde to tu na fóru určitě bude k dohledání :-)
předem jsem odkalila, nedoplňovala vodu a pak jsem opatrně dosypávala pečlivě propraný jemnější písek skrz odkalovací zvon (otočený zvonem nahoru). nezvířilo se téměř nic, šlo to hezky dosypat jen do míst, kde to bylo potřeba. rybky taky v pohodě. :-)
na plochu 100 x 30 cm jsem to dělala asi natřikrát, z obavy (možná zbytečné) před rozhozením nitrifikace :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 11:23 Žena Imii [45]
Moje ryby snášejí třeba výměnu dna pěkně. Měla jsem to zakalený (blbě propraný písek) celou noc a rybám se daří skvěle. Dokonce po napuštění nádrže (cca 20:30) tam bylo 20°C a nic. V 21:10 se mi při 23°C v zakalené vodě vytřeli dokonce čichavci ... záleží na rybách. Třeba Perleťový čichavci mi vydrželi i vytečení kvasnic do akvárka ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 11:16 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Zdenda
libit se jim to urcite nebude, nezapomen si odpustit vodu ;-)
a mozna by se dalo do ty vody na chvilku ty rybky prelovit asi to bude lepsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 11:03 Zdenda
Děkuji za cenné rady. Chtěl bych se ještě zeptat, jak je to s případným doplněním dna(štěrku) do akvária, začínám mít pocit že ho tam mám málo a asi by bylo lepší přidat. Mám strach z toho že se voda zakalí což asi určitě, co na to ryby, vadí jim to ? :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [122] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=6051