Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 135 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 09:40 Žena kosiska [18]
Hm, je blbý, že štědrý den je v pondělí...kdyby sis chtěla objednat kytky, tak by ti je přivezli asi nejpozděj v pátek ( ale třeba aqua daho kytky posílá poštou jen myslím v pondělí a úterý) a pak by musely někde ty 3 dny ještě přečkat. Ale dokážu si představit, jaký bude třeba i mezi svátkama v akvaristikách výběr...Já loni někdy před silvestrem sháněla pandu a přestože ho u nás mají snad v každé akvaristice, byla jsem ráda, že jsem ho našla v jedné a to tam měli poslední 2 kousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:48 pansuu
V akvaristice ti doporučej ledasco, hlavně když to koupíš u nich ano Ten písek je opravdu lepší max. do 5mm, a určitě NE DRŤ!!! Když nabereš písek někde v řece, určitě nemá ostrý hrany a barva není černá ani bílá. Je to o dost pracnější (přesít, vyprat, převařit), ale výsledek určitě stojí za to, 100x lepší než koupenej VARIOPAINT ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:46 :-)
Tady se píše blbostí, máme svobodu tak si jí užíváme. V jemném písku daleko lépe zakoření rostliny, ale pokud je jemný příliš odnáší ho proud při odkalování, pokud je ale hrubý, zapadá do něho organický odpad který, světe div se, hnije, poškozuje kořeny rostlin a zabíjí bakteriální kultury, které by měly udržovat v nádrži rovnováhu. Floredepot bych neriskoval, je to jen lépe balené Ratajovo „staré dno“ = násada řas :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:27 Žena Naďa [33]
V akvaristice mi takový doporučovali, tak jsem si říkala, že proč ho kupovat, když ho mám. Taky se tu někde psalo, že příliš jemný, taky není dobrý a floredepot mi rozmluvili, že je to taky zbytečné, špiní vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:20 :-)
Oblázky na dekoraci skalky jsou i bez vápence jako substrát dna naprosto nevhodné. Dno má být jemnější - písek 2-5 mm ušetří dost problémů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:19 Muž filipsi [1295] – Re: Naďa
V tomhle ctes spatne, 0.5-1cm je prilis velke, to nebude dobre :(. Jinak domaci a prirodni zdroje jsou fajn, jen najit ten spravny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:14 Žena Naďa [33] – to Filipsi
Čtu toho hodně, ale vždy se těším na reakce z fóra. Ty kamínky (štěrk) chci vyzkoušet vlastní. Mám na zahrádce asi kýbl půl až 1 cm oblázků, používala jsem je k leknínům a na dekoraci skalky. Vyzkouším octem. Vypadají stejně jako v krámě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:09 pansuu
05.12.2007 22:07:49 Naďa® – to Horác
vyčerpávající

Taky to byla rychta..., jen to sepsat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:08 pansuu
Ale.... Pokud chceš akvárko založit po vánocích, krom vhodného písku (radši jemnější, tmavší a hlavně zkusit ten vápenec!!) nakup nějaký rostliny!!! Mě vloni Ježura překvapil a od 25. do 3.1. toho moc nekoupíš, a i potom je to většinou bída... Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:07 Žena Naďa [33] – to Horác
vyčerpávající
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:55 Muž filipsi [1295] – Re: Naďa
Nevim proc, ale bavi me ti odpovidat (asi proto, ze k tomu pristupujes tak peclive a je videt, ze ctes, a dotazy, i kdyz obecnymi, se utvrzujes ze je to spravne). Tak specialne pro tebe dodatek (zdurazneni) pasazi pro zacatecniky:
Vyberu "sterku" venuj velikou pozornost. Stoji na tom velky dil uspechu. Projdi spoustu prispevku tady. Kdyz to budes kupovat v pytlikach, kup nejdriv jeden, zkus, zda neobsahuje vapenec, a pak dalsi. Nej pro tebe bude kremicity pisek, 2-5mm, oble kaminecky, prirodni barva do hneda. Experimentum s aquaclayem, atd ... se zatim vyhni.
Sterku radeji plovouci, snadnejsi manipulace.
Hnojivo ne, nekupuj, zatim neaplikuj (projdi jeste jednou prispevky hnojivo)
Testy zatim vynech, parametry z vodarny ti na chvili staci.
Kaminek - k nemu je samozrejme potreba kompresor. A kdyz uz je kompresor, proc ne rovnou filtr bublifuk ;-)
Leky take ne, ani zadne dalsi vodicky.

(psano s ohledem na uspory)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:52 Muž Horác [3942] – Re: Naďa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:44 Žena Naďa [33] – Co pořídit před založením akvaria?
Jak jsem již psala, Ježíšek přinese aq 80 x 35 x 40 (112l) s plastovým krytem a osvětlením. Chci příští týden nakoupit vše, abychom mohli po vánocích s dětmi založit první vodní svět. Vynechávám ryby, rostliny a dekorace, ty budem vybírat později spolu.
Ještě máme teploměr, síťku a odkalovač.
Plánuji štěrk, filtr, topení, krmení (živorodky), magnetickou stěrku, nevím zda nějaké hnojivo pro rostliny, jaké testy vody, nebo další přípravky. Možná vzduchovací kamínek (pro parádu). Kyble mám doma 2, jen se vnich namáčelo občas prádlo bez pracích prostředků. Ještě něco? Třeba universální léky pro náhlý výskyt nemoci? Jinak počítám s vypuštěním prvních rybiček po 2 - 4 týdnech od založení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 16:55 Žena Gabrielka [73] – Re: werča
A co třeba Pseudomugil gertrudae?! :) Dnes jsem si jich 5 pořídila. ;-) Mám sice podle tabulek trochu přerybněno, ale vypadá to teď mnohem líp. :-)
Dovedu si v takové nudli představit vícero druhů ryb, které by se mohly cítit hodně spokojeně. ano A spokojených rostlinek taky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 16:49 werča
A co třeba axolotl? potřebuje výšku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 16:43 Muž Norton [109] – Re: cjiricek
Což o to, mohlo by to být zajímavé akvárko, ale těch problémů by mohlo být víc, než jen se světlem. Ovšem,všechny jsou řešitelné. Třeba mne napadá filtrace, pohyb vody... Podle mne by se to "chovalo" jako několik spojených miniakvárek. Pokud se Vám povede osazení vhodnými rostlinkami a malými rybkami (napadají mne "endlerky", "hastaty", krevetky a podobné) fakt by to mohlo být hezké! ano
Co se osvětlení týká, což použít místo levné 36W 840 3350 lm třeba nějakou "colorproof" 950 36W s 2300 lm, nebo třeba 4x T5 8W 840 s 4x450...? Tady je "mraky" možností, jen každá "švadna" něco stojí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 16:35 Muž filipsi [1295]
Ja myslim, ze to bude zajimave a funkcni. Jen si moc nedovedu predstavit ten vyklenek, proc si omezeny tou vyskou - budes moct pak zeshora provadet udrzbu? Abys pak neprisel na to, ze se k tomu nedostanes, az bude ve vyklenku.
Jedna dlouha zarivka je fajn, svetlo zarivky vyzaruji vicemene konstantne na cm delky, tak to bude idealni osvetleni. Nevim, proc by to melo rybam nejak vadit a rust rasa?
Filtr - asi bych dal dva bublifuky, na konce nadrze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 16:28 Muž Eff [417] - Rostliny
Ta hloubka opravdu není nic moc, ale věřím, že to může být velmi působivý dekorační prvek. Osvětleno to bude výborně a při volbě vhodných rostlin (což jsou skoro všechny nižší rostliny) a ryb - napadají mně dania, ty přírodě žijí také v mělkých vodách a mírných potocích, bych neměl nic proti. Jako další varianta se nabízí simulace potoku pomocí čerpadla. Například hejno rybicky.net/atlasryb/sevilie_pruhovana by si tam lebedilo. Jen ta hlobka, jen ta hloubka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 16:26 AnNika – ha ha
ahoj, no v prvom momente ma napadlo ze si vopred over ci to je lepene poradnym silikonom /tusim cierny je akvariovy, ale len farba to iste nezarucuje/ a teda ked ten zazrak naplnis ci ti hned aj nevytece, resp po mesiaci a podobne. na tak dlhe akvarium je to fakt ze dost nizke a co je horsie podla mna aj uzke...
Aaale urcite by sa to ale nejako dalo, ale vol tak ryby /ktora ryba buce ochotna plavat tam a na konci sa dako otoci a pojde spat?/ a rastlinky /nizke, nerozvetvujuce sa/ aby to nebolo trapenie. Prinajhorsom si z toho mozes spravit kytkarium. :) este ma napadlo, aky filter tam das? aby to nebola ako virivka.... jednosmerka a podobne. tolko len moj nazor... :) hodne zdaru palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 16:12 Muž jirkaz [2] - Raci, krabi, krevetky – akvarium tvaru nudle
vazeni, nemate nekdo zkusenost s podobnym akvariem?
delka 130cm, vyska 20cm, hloubka 17cm
mame v byte po predchozim majiteli takovy vyklenek ci niku kam si daval sve sportovni trofeje a jelikoz moc nesportuji tak me napadlo tam dat akvarium.
Hlavni vec ktera me trapi je osvetleni, myslim si ze kdyz budu svitit 120cm zarivkou tak rybky nebudou mit moc velkou radost a bude rust hlavne rasa...
pomoci padnych argumentu si to necham i rozmluvit ;-)
predem diky za konstruktivni rady a napady

diky jirka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 17:40 Muž vencisimo [7]
když vrčí, tak to nemusí bejt jen tim, že je vadnej, může rezonovat o skříňku nebo podložku, může bejt blbě naplněnej(třeba se něco z náplně dostalo do motoru), může tam bejt bublina(mě se ale do půl hodiny dostane ven sama a to vypadá tak, že je tichej a dvakrát udělá vrrrr a vyplavou bublinky), taky je možný ucpaný nasávání, nebo něco jinýho co brání vodě týct do filtru atd. když to těmihle důvody není, tak většinou to za čas taky přestane dělat a když ne, tak holt nepovedenej kus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 16:38 Muž georged [44] - Živorodky
Moje 205 je krásně tichá, takže asi máš vadný kus :-D (nebo ho mám já :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 16:35 dvin – Re: vencisimo
no mě teda 205 pěkně vrčel, že by nepovedený kus? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 23:22 Muž vencisimo [7]
204 je uplně neslyšná, takže 205 musí bejt minimálně stejně tichá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 23:17 Marky
Díky, potřebuji opravdu něco tichého, těch akvárií mám doma víc a vše mi tam hučí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 23:14 Muž vencisimo [7]
pořiď si venkovní fluval 205, mám 204, úplně tichý, snadná údržba a velká efektivita filtrování a nezabírá místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 23:06 Marky – Nové akva střední amerika
Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. Koupila jsem si nové 200l akvarium,bez zařízení. Chci si do něj pořídit pár kančíků zelenookých, pár cichlid mnohotrných a pár kančíků příčnopruhých. Poradíte mi, co se nejlépe hodí k těmto rybám za filtr? Mám zkušenosti pouze s vnitřními filtry.. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 07:30 Hony – např...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 07:27 Hony
kup si n+jake 20 litrové akva a dej si tam jenom bojovnici a nebo 50 litrové a dotoho 1 zavojnatku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 00:21 rolandmynar
Kdysi jsem byl v Polské Osvětimi no a tam mají malé metrické (1x1x1m) velké místnůstky, kde zavírali vězně a ti tam museli taky třeba měsíc žít. No a tak je to asi s tou závojnatkou. Taky bude nějaký čas žít, ale jestli spokojeně?... A s Gupkama je to obdobné. Jako by někoho, kdo má 13 zavřeli v místnosti o velikosti obýváku a ještě kulaté. Ani pohyb, ani běh, ani rychlejší chůze a pokud by jich bylo 15 v místnosti......Mno jako ty Gupky palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 21:15 Žena Dinamit [68]
rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
závojnatka potřebuje hóóódně velké akvárium. Nejlépe rybníček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 19:49 Barča – Akvárko!
Kedysi som dve bojovnice, ale boli osobitne...Obidve akváriá su rovnaké a mama chce daľšiu rybku, ale ja by som kcela aj závojnatku...Tie akvárka majú zhruba 2,5 litra a neviem aký veľký priestor potrebuje závojnatka, lebo takú rybku som ešte nemala...Poraďťe prosííííím :-) dik pa

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 16:32 Sidonius
Nemohu jinak, než souhlasit, pánové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 15:00 Štěpán
Součástí těhle stránek by měly být nějaké kvalitní otázky a odpovědi nebo články, na které by byli tazatelé nemilosrdně odkazováni... Pokud někdo není ochotný pročíst pár stránek, než začne, tak by začínat ani neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 14:53 Muž filipsi [1295]
Filipsi: ryby az za mesic po zalozeni
Tohle doporučení si vyžaduje další upřesnění.


No to prave uz doufam, ze ta dalsi upresneni si najde v tech clancich a radach.Je toho hodne a hodne, pokud by clovek mel v kazde odpovedi tema vycerpat, upsal by se. Mozna by se nekam do zahlavi fora hodil nejaky napis velkym pismem, ctete, a pokud nenajdete odpoved, ctete jeste vic, a pak se teprve ptejte.
Povzdech - ale jak na netu cim dal vic pozoruji, stale vic se stava pravidlem chtit jednoduchou odpoved na slozitou otazku, hned a ted, bez nejmensiho vlastniho usili (natukani otazky za usili nepovazuju).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 14:42 Štěpán
www.akvarijni.cz/…

tenhle odkaz jsem tady už dlouho neviděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 14:32 Sidonius
Filipsi: ryby az za mesic po zalozeni
Tohle doporučení si vyžaduje další upřesnění. Protože ani dva měsíce bez ryb v akva s dostatkem rostlin nezaručí, že nemůže dojít k otravě N-látkami. Jinak souhlas s tím, co jste napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 14:31 kochy77 – velikost
mno ani ne moc velke ani ne moc male nejake stredni , jake ma rozmery to 100 l ??? a rybky asi az pozdeji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 14:12 Žena bucliik [99]
a jak veliký si představuješ ty? a jaký rybky by jsi tam chtěl mít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 14:11 Muž filipsi [1295]
Neuspechej to, precti rady o zakladani akvaria tady v sekci rady, i na ostatnich akva serverech, je toho hodne. Potkas se pri tom s jednou zakladni veci - ze je lepsi na zacatek zakladat vetsi akvarko nez mensi (tak alespon 100l). Nepodcen tu radu. Az to vsechno budes mit prectene a rozmyslene, zeptej se na konkretni veci, a nech si schvalit vyber akva, zarizeni, ryb a rostlin (jak se take doctes, ryby az za mesic po zalozeni).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 14:03 kochy77 – První akvárium
Prosím potřeboval bych poradit chtěl bych si založit své první menší akvárko a nevím jaké mám koupit a co k němu chtěl bych si ho dát k sobě do pokoje. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 11:33 Žena Danila [4489] - Sumci
Amor fati: děkuju, má to logiku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 10:42 Page
To AmorFati, mám fluval 104 ten má hadice neprůhledné a řasama zarůstají stejně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 21:30 Muž AmorFati [37] - Amerika
Netěsnosti TetraTecu se neděste... Uvědomte si, že tu hračku mají v doma desítky uživatelů tohoto webu a stěžují si dva v jednom vlákně. To se dá samozřejmě extrapolovat na celou českou akvaristickou obec. Šmejdy (nebo nešikovné ruce při manipulaci) se najdou všude. Mám jej skoro půl roku, víko sedí přesně všdchno zatím šlape. I když vím, že kdybych na to nešel opatrně a trpělivě, asi bych sem tam nějaké těsnění přerval, samozřejmě se jednotlivé díly k sobě slepují. Hadice se také opravdu zanáší, nicméně nedovedu si představit, jak by filtr musel být řešen, aby se to nedělo. Není to totiž nepřefiltrovaný sajrajt, ale spíš mám pocit, že v nich (jelikož jsou průhledné) rostou řasy. Stačí je vyčistit vhodným nástrojem, jde to snadno dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 18:29 Žena Danila [4489] - Sumci
love Mrakoplash: Ty jsi hotová encyklopedie na odkazy. Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 16:36 R Muž Mrakoplash [1776]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 16:29 Žena ufinka [28] - Asie – tetra 700
tetra 700 je bezva filtr, mam ho, zadny problem, a dobre se cisti, filtracni objem velky, vhodny tak na 150 l i vic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 15:07 R Muž Mrakoplash [1776]
nedavno tu nekdo psal o Eheimu v Hornbachu tusim kolem 1800,- ;-) zkus pohledat nekde to tu bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 14:41 Žena Danila [4489] - Sumci
horáci,eheim- no ehm, vypadá úžasně, ale pokud ho koupím, nezaplatím už ten měsíc elektřinu a chcípneme všichni sad. 250 l není snad tak velké, aby to nezvládl fluval. Stejně díky, tenhle typ mi nějak unikl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 13:48 Muž Horác [3942] – Danila
Nejlepší SERA(TETRA, FLUVAL) je EHEIM ... smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [135] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=6701