Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 10:23 Žena Peťule [3] Re: Anthrax
Ok, takze pridam vodu z puvodniho akva, poridim snecky a vymenovat vodu muzu zacit uz ted teda? A staci troska vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2017 10:16 R Muž Anthrax [4786] Re: Peťule
Šneky tam můžeš dát hned po založení. Řasa se v akvárku utvoří tak jako tak, pokud má vhodné podmínky (spory se přenášejí vzduchem), takže bych se té vody z akvárka nebál. Zaběhnutí ničím moc neurychlíš. Ale když už tam musí jít ryby, tak si můžeš pomoci častou výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 10:13 Žena Peťule [3] Re: romant
Diky za vycerpavajici odpoved. Kytky pridam, vim, ze jich tam mam malo. Ty sneky tam muzu pridat uz ted? Hned po zalozeni? Taky me napadlo do nadrze pridat vodu z byvale nadrze, ale mam to samou rasu a bojim se, aby se mi nezarasilo to nove akva.. Takze jsem tam radeji nic nedala. Nejhorsi je, ze puvodni akva mi zacalo tect a potrebuju ty rybky co nejdriv prestehovat do nove, jen nevim, jak zabehnuti urychlit.. Asi nijak :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   28.12.2017 22:17 R Muž romant [27987] Re: Peťule
Píšeš "nalila jsem tam bakterie", no já budu skeptik, to kdyby jsi napsala "nechal jsem tam nějakou špínu", tak tomu bych věřil daleko více, že se ti ty bakterie do tvého akvária povede tzv. snadněji přilákat, protože bez krmení není bakterií a právě ona špína je nejlepším krmením těch potřebných bakterií. Nálevník krátce po založení je normální. Výměna vody v přítonosti nálevníka je kontraproduktivní, jsi ve fázi 1 kdy se nemusí dělat nic, jenom čekat až nálevník odezní, tedy krom toho že se může podpořit nitrifikace a to třeba naočkováním filtru živou kulturou oněch bakterií, nejlépe z jedoucího akvária, třeba z filtru a nebo z odkalení dna, použít ten bordýlek, zde bych i ostatní varoval před používáním bordelu od kohokoliv, velmi často je to dar danajský, protože darující se nepochlubí že má nějaký problém ve své nádrži a ono se to snadno roznese(netvrdím že je to vždy, ale bohužel se s tím setkávám). Jako další opatření a to nejen proti nálevníkovi, ale ve směru k prosperitě nádrže je množství zdravých rostlin, tedy těch není nikdy dost, jsou to velmi zdatní pomocníci při další fázi, kdy příjde do čerstvě založený nádrže osádka. Záměrně nepoužívám slovní spojení "zaběhnuté akvárium", protože k tomu skutečně začne docházet až v momentě kdy tam příjdou ty živočichové(zde se velmi hodí hned od prvních dní šneci v podobě okružáků, levatek). Aby byl onen skutečný záběh v pohodě je záhodno postupovat při zarybňování dávkově, nevpouštět hned na první dobrou kdy nám testy ukazují nulový hodnoty dusitanů, celou finální osádku najednou a je velmi vhodné v tomto momentě intenzivněji měnit vodu a to stylem den před vpuštění polovinu, v den vpuštění 1/3 a den po vpuštění taky 1/3 a podle reakce osádky to klidně navýšit, několik dní po vpuštění nekrmit, s tím začít až posléze v malých dávkách, ono tzv. úplně stačí jak se systémem začnou hejbat příchozí obyvatelé tím jak dýchají a částečně vylučují. Tak asi tak, snažil jsem se to zjednodušit a vysvětlit od nálevníka až k rybí osádce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 19:12 Žena Peťule [3] Re: Iceman
Jasnacka ano Dekuju moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2017 18:59 Muž Iceman [96] Re: Peťule
Určitě. A nešetři ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 18:54 Žena Peťule [3] Re: Iceman
Skvele, moc dekuju za rady a jeste posledni dotaz. Muzu v dobe zabehu prisazet dalsi rostliny? Nejak jsem to neodhadla a prijde mi jich malo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 18:49 Muž Iceman [96] Re: Peťule
Filtr nečistit. Rozhodne ne ted při zabehu akvaria. Výměna vody je na tobě. Každý to děla jinak. Ja první týden po zalozeni vodu neměním, potom uz ano tak 2x týdně. Po 3 týdnech začnu hlídat dusitany a to klidně menim část vody denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 18:45 Žena Peťule [3] Re: Iceman
Moc dekuji a mam menit cast vody uz hned po zalozeni nebo az tam budou rybky? A cisteni filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 18:43 Muž Iceman [96] Re: Peťule
To je v pořádku. Je to přemnožený nalevnik. Do 3 dnů to samo zmizí. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 18:39 Žena Peťule [3]
Prosim, poradi mi nekdo? Vcera jsem zalozila akva, zasadila rostlinky,nalila bakterie a dnes se mi zakalila voda, jakoby mlecny zakal. Rybky tam samozrejme nemam. Co s tim mam delat? A mam uz zacit nadrz pravidelne cistit? Doufam, ze jsem se trfila do spravneho fora ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 08:04 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: newgirl
Tady máš spoustu informací hezky zpracovaných maniakva.sweb.cz

a tady maniakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 20:40 newgirl Re: Kubaa
Moc děkuji, ohledně dalších roslinek byste měl nějaké tipy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 18:58 Muž Kubaa [718] Re: newgirl
Pro hejno razborek + krevetky je ten objem v pohodě. Ale jsou to trošku náročnější a citlivější rybky, takže to chce pečlivost a trpělivost (záběh nádrže nejméně měsíc).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 18:38 newgirl – Osazenstvo do 25l akva
Dobrý den, nejsem úplně začátečník, už jsem měla asi rok akvarium, momentálně bych chtěla zkusit 25l akva (takže s dnem, rostlinama atd. cca 20l čistý objem), filtraci, topítko i osvětlení mám. Vím že mi tady hoodně lidí napíše a ihned mě seřve, že do toho se můžu opovážit dát tak max. 1 bettu, ale zajímají mě i ostatní názory.
Z rostlin zde mám zatím pouze ze starého akva anubias, cryptocorynu a ludwigiu.
Jinak mám v akva 2 krevetky Red Cherry (taky přemístěné z původní nádrže).
Mám dotaz, jaké osazenstvo (i rostlinné) byste mi doporučili. Roslinek musím nakoupit ještě hodně, napadli mě nějaké plovoucí jako pistie nebo tak.
Z ryb bych tam ráda dala třeba menší hejno (5-8) razborek trpasličích a přikoupit krevetky.
Děkuji za každý názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 10:51 Strasak Re: romant
Děkuji za rady (: potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   26.12.2017 10:14 R Muž romant [27987] Re: Strasak
Pořídit dno, tedy za mě křemičitej písek(štěrk) frakce 2-4mm a velkou, opravdu velkou hromadu rostlin, jedna z pouček říká že mít osázených 80% plochy dna je žádoucí a účinné. Rostliny volit spíše nenáročné třeba něco z tohoto. rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus
rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_coffeefolia
Je možné použít i nějakou další dekoraci, jako jsou kameny a kořeny, buť možno zakoupit a nebo nalézt v přírodě. Kameny je dobré otestovat politím octem, aby to oc nešumělo, což by ukazovalo na přítombnost vápence, což by pro akvo nemuselo do budoucna býti přínosné. Kořeny používat bez kůry, ideálně z rašeliniště, nebo někde od rybníka, potoka, aby nebylo narušeno dřevo hnilobou, odrbat kartáčem, opláchnout a instalovat do akvária, nam kořen ideálně umisťovat poslední dvě mnou zmíněné rostliny ze seznamu. Takto zařízenouo nádrž nechat 3 týdny bez ryb, možno dát šneky okružáky, levatky a to hned při založení a po dobu třech tádnů asi 2x lehounce nakrmit akvo troškou sušenýho krmení, čímž se bude lépe ustavovat nitrifikační proces přeměny škodlivých N látek na akceptovatelné. Nikam nespěchat, spíš se zeptat a potom konat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2017 10:11 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Strasak
Všechny základní dobré rady jsi obdržel v odkazech při právě provedené registraci. Když si to pročteš, založíš podle toho akvárium, neuspěcháš nákup ryb, tak ti ten evidentní vánoční dárek bude dělat radost. :-) A pochválil bych Ježíška, že to nebylo pod stromečkem plné vody a rybiček. palec

Ještě dodám, že na pořízení rostlinek lze využít zdejší darovací vlákno.
rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 09:43 Strasak – Nové akvarium
Fotka k příspěvku Dobrý den,dostal jsem akvarium Diversa 100L.K tomu topitko Thermo plus 100 a filtr Claro 1000.Můžete mi prosím poradit jak postupovat při začátku.Jsem začátečník a každá rada bude vítána :) Děkuji moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2017 10:13 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Když tak pozoruju mnohé začínající akvaristy na FB, říkám si, že to není o mnoho rizikovější. Řasy závisí, jak a čím osázím dno. Určitě to dovedu udělat tak, že nic z toho, co píšeš, nenastane. Určitě ne první týdny. Během nich se akva chová docela normálně.
Mnohem víc je cítit, když dá člověk do akvária moc brzo ryby.
Slepá hladina v přiměřeném množství je normál. Proto mám levatky. Taky je normální pozorovat planktonní polévku (jednou jsem se ji pokusil nafilmovat, ale byla příliš jemná na záznam). V mobilní kouli jsem měl vyloženě buchankárium. Zákaly ani neznám. Maximálně se mi parkrát objevil zelený, ale když člověk mění vodu a zvládne ho měsíc, dva ignorovat, přestane ho to bavit a odejde (rostlinám nevadil a krevetky v něm vyloženě prosperovaly). V případě Otélie jsem to s hlínou pod dno trochu přehnal (a substrát dal jemnější, než obvykle dávám) a víc než dva měsíce klepal na dno, aby se z něj uvolnil bahenní plyn. Co se řas týče, čistil jsem dlouho jen přední sklo a nezdá se, že by to Otélii vadilo. Dnes jsem ve stavu, že řasy nebují, resp., když je omezím, nepřibývají.
Každé další akvárium stavím na jiných rostlinách a většinou už takových, které neznám, takže jsou problémy nějaké vždy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2017 09:32 Maq
Otázka na Jirku Ščobáka a další, kteří dávají pod písek hlínu, bahno apod.:
Jirko, jak Ti to chová hned po založení, než rostliny začnou řádně fungovat? Zákaly, řasy, slepá hladina, ev. další radosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.11.2017 05:20 R Muž afc1886 [14685] Re: filis
Na CO2 se vykašli a kup co nejvíce rychlerostoucích rostlinek. Můžeš se podívat i tady rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku nebo zadej poptávku tady rybicky.net/inzeraty/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 22:42 filis Re: Tudy
Tak jsem od soboty do dnešního večera celé akvárium zatemnil. Ryby přežily, sinice je pryč.
Během týdne se dostanu k tomu nakoupit nějakou další zeleň, jak jste mi doporučovali. Jen přemýšlím, jestli do té doby nezačít pouštět CO2, aby se ty současné rostlinky (kterým tedy také zrovna zatemnění moc nepomohlo) trochu vzpamatovaly. Co byste udělali na mém místě vy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 12:56 Muž Magic [879] - RostlinyRe: filis
To svinstvo vo filtri sú kolónie baktérií, to si si chcel nechať. (túto vetu som si vypočul pred trištvrte rokom ja a predpokladám, že tak, ako vtedy ja, i ty to počuješ už neskoro...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 12:41 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: filis
Co nejdřív tam nacpi co nejvíc nenáročných rostlin :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 12:37 filis Re: NHKG
Díky - filtr jsem vyčistil opravdu důkladně. Byl hodně zanesený bahínkem.
Na té hlavní fotce ty řasy nebo sinice moc vidět nejsou, protože se je snažíme odebírat.
Udělal jsem makro fotky nově vznikajících - zde: imgur.com/…. Asi to bude opravdu ta sinice.
Dělal jsem si test na přítomnost dusičnanů - vyšel na 40 mg/l. Což už je docela hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 12:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: filis
Na sinici nejlépe zabírá zatemnění, ale těch fotkách aktuálního stavu sinici nevidím. Nemáš tam teď jen řasy? Sinice většinou na rozdíl od řas nedrží pevně k podkladu a jde odlupovat.
Tím, že jsi založila nádrž znova, je potřeba ji brát jako novou nádrž. Nemáš tam ani moc kytek, takže očekávej různé problémy včetně kalamity řas. Filtr jsi taky čistila? Bude to chtít častěji měnit vodu a přidat nějaké rychle rostoucí kytky (růžkatec, plovoucí rostliny, Egeria, ...).
Na hlavní fotce je nějaká Cryptocoryna, ale druh nejde jen tak snadno určit a asi rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
Na druhé fotce je podle mě: rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_affinis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 12:07 filis Re: NHKG
Ahoj,
udělal jsem rychlou prezentaci akvária.
Vypsal jsem tam všechny ryby, ale názvy kytek bohužel neznám - dostal jsem je od kamaráda.
Ale z fotek by měly být poznat.
Pokud je to tedy sinice, co proti ní nejvíce zabírá? Zatemnění? CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 11:10 Muž LeRi [315] Re: filis
Také bych řekl že je to sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2017 11:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: filis
Chtělo by to prezentaci akvária. To založení znovu byla chyba.
Není to náhodou sinice? S tou se bojuje jinak než s řasou (a je to obtížnější).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 10:59 filis – Problém s řasou
Ahoj,
měli jsme tři roky zaběhlé akvárium (společenské). Před rokem se stala havárie a při doplňování CO2 se veškerý obsah dávkovače CO2 (droždí, cukr a voda) dostal do akvária. Zjistili jsme to několik hodin poté, samozřejmě hodně ryb bylo mrtvých. Vyměnili jsme kompletně vodu a rozjeli akvárium znovu. Ale od té doby začal velký problém se zelenou řasou.
Předevčírem jsme se tedy rozhodli akvárium založit znovu - rostliny, kořen i kamínky jsme vyndali, vyprali a vyčistili a vrátili zpátky. Napustili jsme akvárko vodou. Ale několik hodin poté už zase začíná být řasa vidět.
Prosím poraďte, co s tím. Nejsem si ani jistý, o jaký druh řasy se jedná. Chemii tam rvát moc nechci, věřím, že bude stačit nějaký konvenční způsob.
Zde obrázky vzrostlé řasy těsně před znovuzaložením akvária:
imgur.com/…
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 04:14 Žena petulka [11]
Ahoj vsichni moc dekuji za rady ano pritel ma asi teda zmekcovac vody. Akvarium to velke co bych chtela jeste nemam. Jeden clovek mi nabizi akvarium120 x 40x 60 za levnou castku ale je to podle me moc velke a mam obavy jestli treba nepotece a tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2017 14:26 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Jifi
Jifi napsal ...V malém akváriu je úhyn rybky poznat, ve velkém si toho ekosystém akvária prakticky ani nevšimne. ...

JJ, už ve 100 l akva se s tím ekosystém může vyrovnat. Jednou jsem po svém návratu z dovolené nemohl najít cca 10 cm velkou Parmičku jednopruhou a pak jsem objevil zbytky její kostry v rohu u filtru. Ostatní obyvatelé akva se tvářili spokojeně a napapaně. Rostliny OK, voda průzračná a nesmrdící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 14:13 Muž LeRi [315] Re: petulka
Petulka vy máte doma asi něco takového že jo www.filtry-vodni.cz/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 20:30 Muž Magic [879] - RostlinyRe: NHKG, petulka
Vysoké pH sa upraví H3PO4 wtz, ale že z RO lezie zásaditá voda, to sa mi nezdá.

@petulka nemala si na mysli skôr nízke pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 19:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Anthrax
U těch ramirézek by při hustě zarostlém akvárku možná obstály, s těmi čichavci nevím, protože mezi čichavce patří vrčivky i třeba čichavci modří, zlatí či léry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2017 19:03 Muž Jifi [675] Re: pH5
pH5 napsal: Je IMHO blbost porizovat si mensi akvarium kvuli snazsi udrzbe - to uz si radsi porid to vetsi a dej tam ryb jako bys dala do toho mensiho. Malo ryb, hodne rostlin, vypada to super, a kdyz se to dobre zajede, je to "temer bezudrzbove", proste pohoda.
Menší akvárium = větší riziko ve výkyvech parametrů vody.
V malém akváriu je úhyn rybky poznat, ve velkém si toho ekosystém akvária prakticky ani nevšimne. Stejně tak nějaký odumřelý list rostliny. Atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 18:59 R Muž Anthrax [4786] Re: Pepan
Ano, ale ona má neocaridiny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 18:44 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Anthrax
Dospělé japoniky mi v Korálovém v pohodě žijí a to tam mám modré ramirézky a labiosy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 18:37 R Muž Anthrax [4786] Re: petulka
Krevetky k čichavcům nebo ramirézkám, to nebude dlouhé soužití. Předpokládám, že máš na mysli cherriny, co máš ve stávající nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 18:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Toto se tu nedávno řešilo, co tam má za změkčovač (měl jsem stejné podezření jako ty): rybicky.net/forum/15…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 18:29 Maq Re: petulka
Jakpakto že vám z reverzní osmózy teče nevhodná voda s vysokým pH????
Není to spíš jiný systém? Napadá mě aparát na tzv. technické změkčení vody. Řeší perfektně vodní kámen, líp se v tom pere, ... ale mizerná voda pro lidi i ryby a rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   12.11.2017 18:13 pH5 Re: petulka
Je IMHO blbost porizovat si mensi akvarium kvuli snazsi udrzbe - to uz si radsi porid to vetsi a dej tam ryb jako bys dala do toho mensiho. Malo ryb, hodne rostlin, vypada to super, a kdyz se to dobre zajede, je to "temer bezudrzbove", proste pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2017 17:54 R Muž romant [27987] Re: petulka
Ono napíšu ti to ještě jinak. Ty si doma taky pravidelně vyvětráš a výměna vody není nic jinýho než ono vyvětrání a i malý pootevření "okna" bude pro systém přínosné. ;-)
Edit: Jak píše kolega pode mnou menší akvária obvykle větší strosti okolo, ovšem zprasit se dá i půlkubík. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 17:51 Žena petulka [11]
Drvi: joj tak to je moc. Nevim no myslim ze sto litrove akva bzde stacit. Driv jsrm mela 110 l menila jsem 20 l vody tydne nikdy nebyl problem ani rasy klapalo to jenze prisla zmena v zivote a stehovani prodej akvaria no lituju toho mela jsem ho strasne rada. 180 l je krasa no myslela jsem menittak 30 l tydne ale myslim ze zustanu u tech sto litru dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2017 17:42 Žena drvi [2894] Re: petulka
U 180 litrovky doporučuju standardně měnit 1/3 vody týdně jako u ostatních akvárek. Až se akvo opravdu důkladně zajede, tj. za rok nebo ještě déle, můžeš si dovolit ty výměny treba 1x za měsíc, záleží na osádce a hlavně na tom, jak ti půjdou rostliny. Já už teď ve svých akvech (opravdu hodně zarostlých) měním vodu tak 1x za 14 dní, v tom největšim až 1 x za 6 týdnů - Ale první dva roky jsem i tam měnila vodu 1 za týden. Prostě musí fungovat rovnováha, bez toho to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 17:40 Žena petulka [11]
NHKG: Ne chci tam hejno pancernicku krevetky a pak bud cichavce parek nebo ramirezky a nebo bojovnicea ktomu hejno 15 neonek nebo treba razborek hengelovych. Hodne rostlin co nejvic a lahev co dve tak kolik myslis bych musela tydne menit? Nechci moc krmit proste po troskach jen co sezerou patentky suche nebo salat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2017 17:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: petulka
Výměna vody hodně závisí od množství krmiva (počtu ryb) a hnojiva, které do akvária sypeš vzhledem k objemu. Když obojí omezíš, můžeš klidně měnit jednou za měsíc. Ale neznamená to, že u většího akvária stačí měnit vodu méně. Já právě u mé největší nádrže měním nejvíce vody, protože tam mám velké ryby a sypu tam hodně žrádla.
Ale vysokého pH bych se vůbec nebál, to není žádný problém. RO vodu si upravíš pomocí H3PO4 na požadované pH a doplníš trochu minerálů (buď normální vodou, nebo speciální solí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 17:18 Žena petulka [11]
Ahoj nejsem zacatecnik akvaria mam od roku 2004 takze neco precejen vim. Ale ted bychom chteli s pritelem koupit na inzerat krasne 180l akvarium. Jenze jsem nikdy tak velke akvarium nemela. Mam celkem strach z vymen vody. Cetla jsem ze cil vetsi akva tim mensi vymena vody tak nevim. Jsem zvykla menit 1 x tydne plus odkalovani. Ale u tak velkeho akva fakt nevim. Staci treba jednou za dva tydny? A kolik liteu? Voda byla bud destova nebo ze studanky lesni pac vodu co mame nemuzeme davat ma vysoke pH a zadniu tvrdost pac je to voda z osmozy.
A jak je to s co2? Staci litr a pul pet lahev?
Rostluny by tam byly urcite kryptokoryny pak lidwigie rotala echinodorus egerie atd nic narocneho. Ryby jeste nevim ale urcite krevetky pancernicci sneci a asi nejake hejno bid neonek nebo teter a k tomu parek treba cichavcu a nebo ramirezky. Dekuju za radu. Velke akva jsem vzdycky chtela ale odrazovalo me to s tou vodou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 11:16 Žena jamap [11] - Živorodky – Aktuální stav
Tak odjezd se kvůli počasí nakonec nekoná potlesk

Takže včera nové akvárium založeno s vodou ze zaběhlého akvária + vodou náhradního + trochou odsypaného filtračního média ze zaběhlého akvárka + nitrifikační bakterky (něco od sery, název teď nevím).

Tím, že neodjíždím, tak jsem riskla i přestěhování rybiček a krevet. Budu co druhý den měnit vodu (1/3-1/2). Rybičky po přestěhování v pohodě, žádné vystresování.

Fotky akvárek hozené do prezentací, zatím jen hlavní fotky, zbytek bude postupně následovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=1451