Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 75 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2014 17:59 amrtin Re: VojtaBatman
Ach jo...Tak tedy:založ dno,nainstaluj techniku,zasaď kytky a napusť vodu.Ještě přidej nějakého šnečka(piskořku a okružáka).Pak nech akvo za provozu 3 týdny zaběhnout(bez ryb!).Poté teprve kup ryby. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 17:45 Muž Miso [470] Re: VojtaBatman
tie odkazy v modrom ramceku tu hore mas uz prestudovane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 17:40 VojtaBatman – Akva
Vodu mám vypuštěnou a akva mám prázdný všechno jsem důkladně omyl a co dál jak to mám tedy provést dál, kytku oranžovou pryč a co dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 15:49 amrtin Re: neo
Ale ani toho 20ti l závojnatku nedávej!Dej tam beťáka,dá se koupit i skoro zlatý :-D .Ale nechej akva pořádně zaběhnout a proštuduj si toto: betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.02.2014 08:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Karolinka
Pro zacatecnika jsou narocne na chov vsechny ryby, protoze maloktery zacatecnik si precte alespon o zakladech, ma pak akvarium plne cpavku a v tom nakonec i rekneme odolne ryby dlouho bez nasledku nevydrzi.

Nicmene verme, ze mas nastudovano, nebo to jeste dozenes. Mas nove 50l akvarko (v prezentaci), tak ho zaloz a nech ho mesic zabehnout, nez si pujdes pro ryby. Ted by Te mely zajimat rostliny, co na dno, jestli je filtr ktery k tomu mas co k cemu a vubec veci ohledne toho, jak to rozjet. Ryby si projdi v atlasu, i kdyz je jeste nejdes kupovat, abys podle toho co se Ti libi akvarium uzpusobila. Kdyz to udelas dobre, a nezanedbas udrzbu, bude Te spis vic zajimat co je vhodne do 50l akvaria, nez hledat to nejmene narocne, protoze to Te limituje nejvic. Mnohe zivorodky jsou relativne nenarocne, ale u malych akvarii mohou byt problemem, produkuji moc odpadu. Takze ve vysledku muze v takovem akvariu lepe prospivat i neco rekneme narocnejsiho, kdyz je to "cistotnejsi".

Zkus si v atlasu vybrat co se Ti libi a je vhodne pro 50l akvarium, a pak se od toho muzeme zkusit odpichnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 07:41 Karolinka – jaké rybky
prosím o radu které rybky nejsou pro začátečníka náročné na chov? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:54 Muž kus [200] - RostlinyRe: Designer
promiň, ale mícháš jablka s melounem. Už přímo v návodu na ten filtr cos odkazoval je přímo napsáno:
Vnitřní modulový filtr pro silné proudění a dobré prokysličení.
Tento filtr je určený do nádrží, kde je nutný velký oběh vody a přitom silné vzduchování.
Ve dvou provedeních, se silným čerpadlem je vhodný i do větších akvárií, kde není možné
instalovat vnější filtry.
Díky difuzoru dochází k dobrému provzdušnění vody.
Ale jak říkám, každému, co jeho jest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grunda
Vubec nic nemam proti externim filtrum, ani proti spickovym filtracnim materialum. A rozhodne bych borcum kteri to umi, nemel vykladat jak to maji delat... nakonec kdyz jim to funguje, jedine fandim, takze delam chybu ze se dohaduji, a je na case, abych ted a tady tohle uz nechal byt ;-) .

Snazim se jen propagovat funkcni reseni tam, kde nekdo naletel na hezke plasty a ted z toho potrebuje rychle ven. No a protoze ma reseni jsou casto ve stylu "rozebrat a pridat houbu", muze kazdy hned a uplne nejlevneji napravit spatny nakup. A kdyz k tomu navic pouzivam to cemu "neverite", k urceni co k cemu, vzdycky to funguje, a to je myslim to dulezite, i kdyby to mohlo fungovat i jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:04 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
bavím se o kanystrech, ne honičích vody. Tohle dělají, protože je poptávka, jinak do 200 litrů krevetárka, proč ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grunda
Prijde Ti tohle dobre?
www.akvaristik.eu/…
Jen namatkou. Chapu dobre, ze jim staci 7 deci biomolitanu pro 200l akvarium?

A ted mi rekni, diletanti sedi v jedne kancelari a Ti dobri jinde, aby se nenakazili?
Promin, ale duvera ve znacku jen pro znacku je zde u mne rovna nule.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 15:47 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
pokud bereš normální značky - Eheim, JBL, Fluval a Tetra Tec, tak jsou v podstatě všichni jsou O.K., liší se jen použitými materiály. To že ty věříš, že není nad molitanovou houbu o šířce 3 cm a průtoku 5-10 cm/min. je tvůj osobní problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 15:44 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: grunda
grunda mimo jine napsal: konstruktéři kanystrových filtrů nejsou diletanti
A aby si jeste vylepsili renome, po volnych chvilich konstruuji take velice dobre funkcni filtry vnitrni smich smich potlesk . Jsem blazen, blazen, a letadlo hop
Nechybi tam za "konstrukteri" a pred "kanistrovych" slovo "NEKTERYCH"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 15:34 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Miso
ani já ne, konstruktéři kanystrových filtrů nejsou diletanti, třeba můj Eheim 2076 má průtok cca 50 cm/min. a bakterie si vesele žijí a pracují, HMF je úplně něco jiného než kanystr naplněný Sirapoxem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 14:52 Muž Miso [470] Re: Designer
Designer napsal:nitrifikačné baktérie sú schopné udržať sa prichytené na podklade do rýchlosti prúdenia cca 30 cm za minútu.tomu ja ale neverim ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 14:25 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Andrea
široké je 60
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 14:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miso
V podstete z toho vseho povazuji za nejdulezitejsi myslenku, a ted si dovolim citovat z uvedeneho linku:"nitrifikačné baktérie sú schopné udržať sa prichytené na podklade do rýchlosti prúdenia cca 30 cm za minútu." A nemyslim, ze prave toto je otazkou jen jednoho typu filtru.

Budu-li tomuto udaji verit, pak se budu pochopitelne snazit dosahnout toho, abych mel optimum, cituji opet z linku:"Experimentálne bolo zistené, že ideálna prietoková rýchlosť je v rozmedzí približne 5-10 cm/min.", a ne abych provadel "experimenty za behu" mimo vsechny meze, jestli to pak jeste vubec funguje.

Kdybych v akvaristice neveril nicemu co se uvadi, co kdo jiny vyzkousel/overil, jeste po triceti letech co to mam jako hobby bych provadel sve experimenty, misto abych vubec zacal... A nic na tom nemeni, ze vysvetleni nekterych jevu se muze casem menit, akvaristika je obor, kde vetsinu lidi zajimaji spise viditelne vysledky, nez jak to do detailu funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 13:34 Muž Miso [470] Re: Designer
skor si myslim ze nieje mozne to co je vhodne pre hamburger aplikovat vseobecne ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 12:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: formik
Neni to z me hlavy, schvalne jsem zkusil pohledat po webu, od kud to info o rychlosti vody mediem mam. Nasel jsem to vicekrate, zminim jeden link:
sk.wikipedia.org/…
a tam kapitola:"Rýchlosť prúdenia"

Jiste muzete vsichni oponovat, ze jsem to nemeril a ze jsem neprovadel zadne dukladne testy. A take ze mi akvaria funguji, ze by fungovala pri mem zarybneni mozna i jen s honicem vody. Mohu pouze rikat, ze kdyz jsem tyto veci hledal, prislo mi co ted sam pisu jako duveryhodne i s ohledem na to co vidim v akvariich, co funguje a co ne.

Predem prosim, vyhnete se hodnoceni, ze jde v popisu o Hamburg filtr, on nepracuje ohledne nitrifikace nijak jinak, nez filtry jine, at uz jsou interni ci externi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.02.2014 20:53 formik Re: Miso
JJ, není důvod aby se to chovalo jinak než se reálná kapalina chová - ony ty bakterie fungují v tzv. mezní vrstvě kapaliny a co teče kolem je zas až tolik netrápí. Stačí se kouknout na hadice od filtru co tam žije a že to tam docela teče :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 18:47 Muž Miso [470] Re: Designer
jaj tak, akoze molekuly vody budu okolo bakterii letiet tak rychlo ze tie ich nestihnu polapit? :)
ak to nebudeme hnat do extremou vzdy bude zalezat len od velkosti plochy na ktorej sa dokazu bakterie zachytit a ta bude dostacujuca pre dane akva (okrem ineho si myslim ze na to existuju lepsie media ako molitan) ;)

zalezi len na objeme, ak ten objem nasukas do tenkej hadice, voda bude sice pretekat rychlo ale aj dlho ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2014 17:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Karolinka
Jak radi kolegove, tomu nacteni zakladu se nevyhnes, pokud nechces mit z akvaria hrbitov.

Moc lidi by Ti mohlo vypravet (kdyby se nestydeli), jak vlastni vodni hrbitov zalozili nekdy az s uctyhodnou rychlosti... a to jiste nechces. Zrovna tak asi nechces, aby sis vyhrala s tim jak to bude hezke a pak zjistila, ze muzes zacit znovu, protoze mas spatne dno, koupila sis naprosto nefunkcni vybaveni (ano, i takove se da koupit, snadneji nez to dobre), trapis ryby ktere nemas kam dat...

Je toho docela dost, co bys mela do zacatku vedet, ale nemusis jit az tak do hloubky, bezna doporuceni, budou zatim stacit. Rozhodne Ti vsichni zatleskame, kdyz nezopakujes milionkrate opakovane chyby.

A protoze chapu, ze se tesis na rybicky, projdi si take mistni atlas ryb, a kdyz se Ti ryba zalibi, podivej se co potrebuje. Ono vedet aspon zhruba pro jake ryby akvarium chystas je velice vhodne. Kdyz zabehnu hloubeji, nektere ryby treba potrebuji jeskynku se stropem, aby na strop mohly klast jikry, jine volne dno kde budou hrabat, dalsi volny prostor na hladine pro plavani, jine zase oceni pritmi pod hladinou pokrytou rostlinami... Zkratka chystas rybickam domov, tak at to neni vezeni. Urcite neni nepochopitelne, ze pro zirafu a hada vypada domov jinak, protoze s trochou nadsazky az tak ruzne mohou ryby byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:20 R Muž romant [27987] Re: Karolinka
Nejdříve se začti do odkazů jenž jsem do toho vlákna dával včera v 19:06 hod, aby jsi věděla co a jak funguje, může fungovat. Tedy tak bych to viděl já, jakožto lehce zkušenější a až budeš z toho čtení mít lehce zamotanou hlavu, tak polož doplňující dotazy do příslušných vláken a osádku řeš až ke konci, nejdříve ty souvztažnosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:17 amrtin Re: Karolinka
Jak je to akva velké?Před nákupem jakýchkoli rybek si pročti toto: rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:14 Karolinka – rybičky
Ahoj dostala jsem AQ nějak nemám zkušenosti, kterými rybkami bych měla začít? Které nejsou náročné? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miso
Miso napsal: nerozumiem co mas stale s tym vonkajsim povrchom filtracneho media, povrchom filtracneho media sa mysli vsetka plocha kde sa bakterie mozu usadit...

Pisu vlastne o prurezu trubky, ve ktere medium je, a tou pomyslnou trubkou bys mel vodu protahovat rychlosti 5 az 10cm/min. Jenze kdyz je ta "trubka media" moc uzka, abys prepumpoval akvarium 2 az 3x za hodinu, budes ji poustet vodu tak rychle, ze na nitrifikaci muzes zapomenout. Povrch media zminuji proto, ze u "kostky" biomolitanu se da za prumer te trubky kterou vodu taham povazovat cela plocha 15mm pod povrchem media (pokud je vsechno v souladu, jak ma byt).

A vo to de.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 16:06 amrtin Re: Andrea
:-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:59 Andrea Re: amrtin
jasný.. :) praktická zkouška. a když to nedopadne tak tam tu desku nechám a nakreslím si na ní rybičky... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:58 amrtin Re: Andrea
Tu vhodnou výšku zjistíš následovně:stačí nějaká deska 60cm vysoká a musíš přes ní dosáhnout na pomyslné dno (i kdyby z těch štaflí) :-D .A ano,hejno drobných rybek je taky super podívaná ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:55 Andrea Re: grunda
a jak máš to akvarko široké? Na těch 75cm výšky?
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:54 Andrea Re: amrtin
Díky
ten rám to taky není špatný nápad. Ty skaláry jsem si myslela, že to bude nevhodné. To ničemu nevadí - na víc malých rybek se taky kouká hezky.. :-)
tu výšku furt nevím :) vysoko to bude docela dost.. ta zídka je vysoká 1m. ale zas my máme všechno dost vysoko a hliníkové schůdky rovnou v bytě, takže to by problém být nemusel..
Ještě zkusím najít nějaký článek o osazení rostlinkami pro akvárium, které je pohledové z obou stran.. pak budu různě malovat a kdybych narazila na nějaký zádrhel tak se zase přijdu zeptat :)
ještě jednou děkuju
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:40 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Andrea
na skaláry to úzké bude, nicméně výšky 60 se vůbec neboj, mám doma 75 a mohlo by být klidně i vyšší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:39 amrtin Re: Burik
Ony by nemusely být ani tak vzpěry,stačil by ocelový rám,který by přesahoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:37 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Andrea
Určitě se přikláním k tomu širšímu parapetu. Rozměr 20cm na šířku není zrovna OK, a výška 60cm už je také moc. Čím je vyšší AQ, je údržba a sázení horší, navíc i světlo až dolů nemusí "dosáhnout", takže i růst rostlin by to negativně ovlivnilo - dole by byla tma. Pokud bys zůstala u rozměru 80x20, tak bych volila výšku 45-50cm (osvětlení 2x18W - to je tak akorát). A hlavně bych do tak malého AQ nedávala neonky (ani jiné tetrovité ryby), protože to jsou hodně aktivní plavci a potřebují dost prostoru. Spíš se podívej na razborky a razbory (hejno o 15 kouscích), jsou to také zajímavé rybky a malé hejno otíků a máš pěkně osazené AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:36 amrtin Re: Andrea
Ani při výšce 60cm by nemělo zdaleka ani 100l.A jelikož bude zřejmě nižší,tak skaláry určitě ne,ale některé druhy neonek v pohodě(např.modrá).Layout doporučuji nejdřív nakreslit na papír,jako zadní stěna bude jedna boční,tak tomu vše přizpůsobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:35 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Andrea
ahá,tak v tom případě bude asi nutnost nechat těch 20cm.Nebo,jak píše kolega přidělat nějaké vzpěry a ještě dát širší desku.
No na skaláry to bude malé celkově,i délka je malá.Tam bych dal hejno nějakých menších rybek.
Těch 60cm výšky by nemusel být problém,záleží v jaké výšce bude akva usazeno.Ono zase kvůli údržbě vytahovat štafle není moc praktické:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:31 Andrea Re: Burik
Asi se mi to neodeslalo.. :-( tak ještě jednou..
Díky za bleskové reakce.
Ten parapet už na tom širší je. zed má 17cm a na ní je parapet 21cm tak proto jsem myslela to akvárko 20cm.
Ta výška to mi nedošlo, že v 60cm se bude hůř manipulovat s rostlinkama a věcma na dně.. tak ještě promyslím, jestli by nemohlo být nižší.
Ale na rybičky jako skaláry nebo tak to asi je moc úzké že?
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:10 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Andrea
A nešlo by na tu zídku připevnit nějakou desku třeba 30cm širokou a na to postavit akva o stejné hloubce?5cm na každé straně přesah by nemusel tolik vadit a s akva by se hned lépe pracovalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Andrea
Na zídku bych vyrobil širší parapet , třeba 40cm s podpěrnýma konzolema , akva by nolo být širší, v 60 cm výšce už se bude húře udržovat a sázet do dna , zvlášt pokud je akva posazeno na vyšším podstavci , neonky v 25 litrech i já amatér bych zařadil do vlákna týrání zvířat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:06 Muž lubaan [61] Re: Andrea
Ta šířka nic moc neni, ale myslim, že pro malý ryby by to šlo. Jen bych nechal vejšku spíš tak 35-40cm. Do akvárka nějaký hejno neonek, pár otíků, možná krevetky, pořádně to zazelenit a určitě by to bylo pěkný a funkční ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:03 amrtin Re: Andrea
Jasně že to půjde.Musí se od začátku brát v úvahu,že akva bude průhledové což není nejlepší pro ryby,ale když se vhodně zařídí,může to být krásné "okno" mezi místnostmi ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:00 Andrea – akva 80x60x20
Zdravím, mezi obývákem a kuchyní máme vyzděnou jen takovou nízkou zídku a na ní jsme chtěli umístit akvárium. Rozměry akvária by vyšly - délka 80cm, šířka 20 cm a výška jsem myslela 60cm (s tím by se dalo případně i hýbat). Já vím, že ta šířka není ideální, ale rozšířit tu zídku nejde. Myslíte, že v takovýchto rozměrech by mohlo vzniknout funkční akvárium?
Celková výška od zídky až ke stropu je nějakých cca 110cm - myslela jsem si, že by těch 60 bylo akva a nad tím bychom si nechali vyrobit úzkou skříňku na světlo a údržbu.
Zatím máme jen malinké 25l ve skříňce, kde máme jen pár neonek. Ale s manželem nás to baví a přemýšlíme, jak to rozšířit a zároveň i vhodně zabudovat do interiéru.
akvárium s pohledovou stranou z obou stran jsem viděla v jedné kavárně a moc se mi to líbilo.
Je to zatím jen ve fázi prvního nápadu, takže budu ráda za každou věcnou připomínku
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 14:47 amrtin Re: Designer
Vodní sedlák - nová profese? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 14:42 Muž Miso [470] Re: Designer
nerozumiem co mas stale s tym vonkajsim povrchom filtracneho media, povrchom filtracneho media sa mysli vsetka plocha kde sa bakterie mozu usadit (preto porezne materialy vo filtroch) tj, celkovy objem
dalej musel by si mat doma hadam celu cisticku aby si to dal docista docista

priklad, na 200l cisteho objemu som mal 2x ecco 300, akva s minimom ryb, takze filtracia znacne predimenzovana. Napriek tomu hustota osidlania bakterii v privodnej a vytokovej hadici bola rovnaka (aspon vizualne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 14:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miso
Tvrdi se, ze vetsi sirka biomolitanu nez 2 az 3cm nema vyznam. Nasel jsem to i nekde v pojednani o Hamburg filtrech. Najit by se to asi dalo.

Co chci rict je, ze nema cenu znitrifikovat vodu docista docista az na posledni molekulu, kdyz to delam pomalu a pak to smicham s vodou, kde jeste nitrifikace neprobehla (zjednodusene).

Predstav si, ze znitrifikujes vodu docista docista, stihnes 10l ze 100l. Ja za tu dobu diky 6x vestimu povrchu (pouzivam vsechny steny, ne jen jednu a jeste pokud mozno malou) znitrifikuji 60l vody ze 100l, ale rekneme ze jen z poloviny, takze jakobych po smichani docista znitrifikoval jen 30l - vysledek horsi nitrifikace, ale u vice vody, tak vyjde lepe.

Ale tohle jsou jen udaje cucane z prstu, a ani o ne nejde. Jde spis o jinou vec. Ma cenu prat pradlo docista docista, kdyz ten posledni flicek jde spatne pryc, da desne prace, a pritom hazime to ciste do spinaveho, a vitezem souteze je ten, koho pradlo ma v sobe celkove mene spiny?

A ze nitrifikace funguje jak popisuji? Ona tak funguje cela priroda. Muzes vysbirat vsechny svestky v sadu do posledni, kdyz se Ti jich urodilo 100kg celkem, abys mel tech 100kg, ale desne se nadres. Kdyz mas ale v sadu tunu svestek, tech 100kg naberes bez problemu. Jak myslis ze dobre probiha nitrifikace v poslednich fazich ve filtru, kdyz uz poradne neni co sbirat, ze jsou to posledni svestky? To medium uz tam nemuze mit takovy vliv jako to na zacatku.

Alespon tolik z pohledu hobby vodniho sedlaka, bez naroku na pravdu :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2014 11:05 Muž grunda [1781] - Cichlidy
raději 3 litrový Eheim se Sirapoxem, než 4 litry molitanu. Pokud teda nemáš chovnu, nebo nejsi ujetý na molitanech jako Designer ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 10:59 Muž Miso [470] Re: Designer
s tymto suhlasit nebudem ;) , mi chces ako povedat ze ked voda prechadza filtracnymi mediami postupne tak v poslednych vrstvach sa uz netvoria nitrifikacne bakterie lebo nemaju co "jest" ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 10:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Barakainus
Ono jde i o to, jak mediem proudi voda. A u te kostky je to celym povrchem, takze ji dokazu pri stejne rychlosti proudeni v mediu prepumpovat vic za stejny cas. Muzes argumentovat silnejsi vrstvou, jenze to nema takovy efekt, jako vicenasobne prepumpovani vody vrstvou mensi. Voda z akvaria se prozene filtrem a pak se smicha s vodou v akvariu. Nejvetsi podil na nitrifikaci maji prvni 3cm tloustky media, a rozhodne nejde o linearni zalezitost s tloustkou. Predstav si to tak, ze kazdy 1cm znitrifikuje polovinu toho co je. Takze sice mym filtrem projde voda znitrifikovana hure nez ze Tveho, ale projde ji vic. A kdyz budu redit to co proslo zpet s vodou z akvaria... no proste to radeji nepocitej, jinak si poridis kostku taky :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 04:44 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: No s tim filtrem, jestli chces rict, ze ten ubohy kbelicek Eheim Ecco Pro 2236 (s dalsim kbelickem uvnitr, aby se tam veslo co nejmene filtracni hmoty) filtruje lepe nez ma kostka biomolitanu 14x10x30cm, tak bys uz mel vstavat, sny jsou fajn, ale nic se nema prehanet :) .

Eheim ma 3.1L filtracnich hmot, ta kostka vnejsi objem 4.2L. Jelikoz molitan vetsinu casu stoji za prd, tak bych rekl ze jo ;) Ale dokud to nekdo nezmeri tak to vedet nebudeme a budem jen tak teoreticky placet, ze jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 01:43 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Urtman
na druhou stranu, kdyby si nováčci ty články aspoň přečetli, tak by se pak nemuseli ptát na každou krávovinu, která jim po přečtení musí být jasná. a jako bonus by chápali i širší souvislosti a nevykonávali by jen tupě rady, aniž by věděli proč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 22:44 JoKa Re: lubaan
Pokud by si každej pozorně pročet všechny tyhle stránky, co sem teď Romant dal před tim, než začne zakládat akvárko, nemuselo by tohle vlákno vůbec existovat. A asi by ani nebylo tolik zklamanejch akvaristů, kerý po třech měsících s akvaristikou končí. No ale to se bohužel asi jen tak nestane.
Protože potom by stačilo napsat cca 10-15 kvalitních článků, ty rozeslat a nemuselo by fórum vůbec existovat... Jenže, ten problém Roman nakousl, při registraci každý dostane články, myslíš, že je někdo čte? Ono je jednoduší se zeptat rovnou, než přečíst dvě A4ky... no
A hlavně a to hlavně, síla fóra je jinde, sleduj tyto stránky déle a pochopíš... ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [75] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=3701