Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2021 19:30 Brodys Re: Hynek
Jestli je to mramor,tak jo. Udělej minimálně test v octu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2021 19:22 Muž Hynek [2] Re: afc1886
Proč vrak pryč?a ty kamínky jsou hodně problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.04.2021 14:37 R Muž afc1886 [14655] Re: Hynek
Zavčasu bych vyměnil dno, vytáhl ten vrak a přidal hodně živých rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2021 12:01 Muž Hynek [2] Startup
Díky všem za reakce.Již jsem narychlo založil prezentaci nádrže.Zbytek doplním později, jsem v práci.Kdyžtak koukněte a zkuste přidat rady ohledně rybek vzhledem k nádrži.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2021 11:28 Muž vorvan [1] Re: Hynek
Ahoj,
Neonky raději ne, sice jsou malé, ale rády plavou. Měl jsem malé hejno (10 ks) v 60 litrovém akváriu a nebylo to úplně ono. Když jsem je přestěhoval do 240 litrů a doplnil na 40 kusů, tak jsou spokojené. Pokud chceš nějaké čističe tak třeba partičku (6-10 ks) malých pancéřníčků (třískvrné, malé, pandy). To jsou rybky, se kterými je spoustu zábavy.
A k tomu bych doplnil menší hejno (15ks) malých razborek (bornejské, galaxy) a nebo Microdevario cubotai (krásná, malá rybka trochu podobná neonce).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2021 10:17 Silviebaris Re: Hynek
Těch krevetek klidně 30 kusů dej,ony se ti časem namnoží,já začínala asi z 20 ve 13litrech a v součastnosti je jich tam tak 50kusů stabilně,nesmím tam dát betáka,ten je požere..
Na to čištění ti krevetky něco pomůžou,taky nějaké ty menší šnečky přidej,ale měnit vodu,budeš muset ty.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2021 09:55 Muž Hynek [2] Re: ctibum
Ano, chystám se na to.Možná to ješte dnes stihnu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2021 09:52 R Muž ctibum [6870] Re: Hynek
Bylo by dobré se zaregistrovat a založit prezentaci nádrže. Rozměry, typ filtru, světla, dna atd. Jednak ať víme, o čem je řeč a dají se kdyžtak hned vychytat případné začátečnické chyby a druhak budeš mít asi víc dotazů, tak ať je v tom lepší přehled... ;-)
EDIT
Na čištění budeš především ty. Krevetky a šneci (okružáci, kružníci, levatky) ti pomůžou, ale tvoji údržbu nenahradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2021 09:51 Muž Hynek [2] Re: Silviebaris
Takze par endlerek, 6 neonek a krevetek kolil chcu?a nejaka cistici rybka, nebi to zastanou krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.04.2021 09:38 Silviebaris Re: Hynek
a co třeba pár endlerek...ty neonky taky, ale max.modré,krevetky ty můžeš dát taky,klidně i 30 kousků,ale bettu už tam nedávej..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2021 09:36 Hynek – Zakládání akvárka
Dobrý den, zakládám akvárko.Mám koupené 37 litrů s vnitřním filtrem, světlo 15W, termostat.Nasadil jsem 3 druhy rostlin a teď počkám, až se zajede.A teď otázka, co do něj?V obchodě mi bylo řečeno, max. 6 ryb.Chtel bych více druhů.Ideálně 1 betta, 6 neonek a nejaky cistic.Ale to uz je dle rady zverimexu moc.Co s tim?Dale me napadly krevetky, budou se pocitat jako další ryby, nebo krevetek muzu pridat kolik chci?Jsem total amatér.Jen jsem přečetl pár článků, ať to všechno nepo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2021 17:33 melbymbo Re: nekdo
Prapovodne bolo že chcem peknú dominantu, nejaké hejno, a niečo zaujímavé chovaním.
Dominantná do 17cm tá akara blue neon
Hejno tá kongotetra
Zaujímavé chovaním mal byť ten tlamovac ale od toho som upustil.

Takže cez čo vlak nejeden ostala akara, Kongo tetra a nejaký L-sumec.
K tomu panciernicky a nejaké rybky na riasy, údržbu

Vo výsledku by ostali vo vodnom stĺpci len akary a tetry a to mi príde také chudobné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2021 15:50 Muž nekdo [353] Re: melbymbo
To je strašně individuální - každý vám doporučí něco jiného.
Všeobecně platí pravidlo že je lepší méně druhů, více kusů.(polévka je právě opak - moc druhů po málo kusech)
Potřebujete nějaké ryby do všech vrstev vody (aby nebyly všechny v jedné)
Musí se snést navzájem :)
Nesmí se sníst navzájem :)
U některých ryb je dobré se držet biotopu - třeba k Tlamovcům jen tlamovce ....
espeíky se dle mého k akaram úplně (vůbec) nehodí - rozhodnete se, které ryby se vám líbí nejvíce (přes které vlak nejede) a podle toho potom zvolte zbytek osádky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2021 22:51 melbymbo Re: nekdo
ja neviem , nechcem zas mat z toho polievku a snazim sa brat ohlad aj na to aby tie ryby mali svoj priestor a nenarazali na seba jak na krizovatke v hlavnom meste. vobec by som sa nebranil tomu ak sa najde niekto kto sa tomu rozumie viac ako ja a napise mi k tymto druho v tejto skladbe bpocty ktore si mysli ze by boli v poriadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2021 20:58 Muž nekdo [353] Re: melbymbo
Trosku OT, ale 60 espeiek je ve vašem objemu jako když plivne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2021 23:21 melbymbo Re: vaclav
tak rozmyslal som na hejnovkou a pridal by som tam 60ks espeho razboriek. pocitam s tym ze tie akary ich budu mozno trosku okusovat, teda dufam ze len trosku :-D a teda by sa mohli drzat pekne v hejne. este zvazujem vymenit toho pestrenca cerveneho za nieco ine 8-10cm velke v pocte parik alebo cca 6ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2021 10:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: melbymbo
Tak kongo tetry nemají, co se týče rostlin dobrou pověst a o tlamovci ani nemluvím. Hodně záleží na tom, jak vysoké je KH. Představa přerybnění a tím pádem snížení KH a pH je ale dost špatný nápad. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2021 23:48 melbymbo dakuejem
dakujem vsetkym, za reakcie. hlavne za nazor ze ryby a rastliny su velmi prisposobive parametrom vody lebo tie parametre co v atlasoch pisu su vsetky pod mojimi hodnotami jak k rybam tak rastlinam. trochu som sa toho bal a riesil som co s vodou

1.prave kongo tetry sa mi moc paci ake su zive. ono mne nejak moc o biotop nejde.
2.co sa tyka PH a tvrdosti, Osmozu som zvazoval, ale mozno by stacilo len sitenie CO2(alebo to prerybnit a o CO2 sa postaraju ryby), chcel som sa mu hlavne vyhnut len aby neznizovalo PH pod 7,5 co je udavana najnizsia hodnota pre toho tlamovca. ale uz som od toho upustil. takze PH a s tym ruka v ruke pojde dole aj tvrdost.
3.SKalari sa mi nepacia
4. pocty ryb, zprvu som mal ambicie na hejno 100ks niecoho atd ale na akva.sk mi zas povedali ze mam prehnane cisla, ale vtedy som skor uvazoval nat dominantou guramy, bojovnice.
5. afriku som uz mal pred rokmi, chovanie rybiek nadhera, stale bolo co sledovat, ale rastlinky su proste rastlinky. ak to vzdam s rastlinami tak sa vratim k afrike. Dodnes moja najkrajsia ryba je N. Bruchardi
6. myslite ze ta akra by moc hrabala do dna? keby nie tak uz by sa dalo uvazovat o dne z japanse soil namiesto piesku a PH by bolo vyriesene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2021 14:56 Muž 4Sima [1888] Re: Sid
Tak sytit může, ikdyž původně nechtěl. Voda se dá pochytat a použít i dešťová. Každopádně bych přitlačil na počtech ryb, ale to se dá zkouknout na YouTube nebo atlase. S takovým rozměrem se dá chovat ledasco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2021 14:43 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: 4Sima
pH bych neřešil. Z vodovodu obvykle teče voda s pH nad 7 - nízké pH není žádoucí.
Navíc se dá řešit, např. sycením vody CO2. Znovu zopakuji, že tolerance běžných ryb (i rostlin) je vůči parametrům vody tolerantní, takže bych se té "Amazonie" až tak nebál a zkusil ji. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2021 13:04 Muž 4Sima [1888] Re: Sid
Teď už jen co doporučit tazateli. Vstup pH 7,7, tvrdost celková větší. Chce rostliny, většinou Amazonii ryby. Toto se dost tluče. Pokud by trval na tomto složení, tak bych zvážil osmo vodu. Nebo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2021 12:45 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: 4Sima
To bývá, že někdo opisuje, aniž by ověřoval. Ale nejde o žádnou tragédii; jak jsem napsal, tolerance drtivé většiny ryb vůči parametrům vody je velká. Ale těm tlamovcům bych přál vodu měkčí, (až středně tvrdou), s vyšší alkalitou (~10-16°dKH) a pH (~7,5-9,0). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2021 12:34 Muž 4Sima [1888] Re: Sid
Právě hodnoty kolem 15-20 dgh uvádí zdejší Atlas u dost druhů tlamovců, tak mě toto zmátlo. S chovem tlamovců ale osobní zkušenost nemám. Jak tak koukám do atlasu, tak je jich dost co snáší vodu podstatně měkčí a zvlášť opravdu u Malawi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2021 12:12 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: 4Sima
...Máš tu vstupní docela tvrdou. Buď bych zkusil pak udělat Afriku s tlamovcema nebo prostě vodu upravovat a mít Amazonii...
Proč myslíte, že by měla tvrdá voda tlamovcům vyhovovat víc, než jiným rybám? Proč v ní raději nechovat některé živorodky? Drtivá většina ryb se umí přizpůsobit parametrům vody odlišným od jejich přirozených lokalit, tlamovce nevyjímaje. Ale přisuzovat těmto rybám jakési "předurčení" pro chov ve tvrdé vodě je mylné.
V Malawi se tvrdost pohybuje kolem 7°dGH, v Tanganyice kolem 11°dGH. Vyšší mají tato jezera hodnoty pH a alkality.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2021 11:38 Muž 4Sima [1888] Re: Sid
Dobré oko. Ono upravovat vodu pro kubíkovou nádrž musí bavit a taky mít k tomu prostor. Osobně bych s takovou vodou Amazonii v tak velké nádrži nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2021 11:32 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: melbymbo
...Tvrdost vody - 3,57 mmol/l - 16°N...
Jen pro pořádek: tvrdost 3,57 = 20°dGH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2021 10:56 Muž 4Sima [1888] Re: melbymbo
Možná zásadní otázkou je zda budeš upravovat vstupní vodu a třeba ředit s osmotickou vodou. Máš tu vstupní docela tvrdou. Buď bych zkusil pak udělat Afriku s tlamovcema nebo prostě vodu upravovat a mít Amazonii. V Amazonii bych nahradil Kongo tetru např. Tetrou diamantovou. Přidal vych určitě něco většího tzn. Skaláry nebo nějaké Akary. Krunýřovce - otíky bych přidal podstatně na počtech. Zauvažoval bych nad hejnovkou - neonky, tetry v počtu třeba 100 ks. Ať je na co se dívat, v těch tvých počtech bys možná rybu ani neviděl. Raději min druhů - ale větší počty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2021 08:08 R Muž Anthrax [4739] Re: melbymbo
Ahoj, pokud chceš ryby přehrabující dno, tak bych zásobní substrát vynechal. A rozmyslel bych si ty africké tlamovce. Moc tam nesedí. Koukni v jakých akváriích se chovají na jestli ti to zapadá do koncepce požadovaného zarostlého akvária.

Obecně mi tam těch ryb přijde na 1000 litrů celkem málo. Mít takovouhle „vanu“, tak se nedržím pouze na  doporučovaných minimálních počtech ryb. :-)

Každopádně držím palce, ať se dílo podaří podle představ.  :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2021 14:49 melbymbo – zakladanie 1000 L akvaria
Ahojte,
planujem si veci okolo akvaria 250x60x70 (DxVxS), vyhladovo mam na planovanie asi dva roky nez pride v poradovniku rad na akvarium (rozpocet). A chcem vediet nazor a aj radu od skusenych ludi.

Predstava:
-Akvarium rastlinne/spolocenske
-bez CO2, len co ryby nadychaju, pripadne prestavka v osvetleni pocas dna.
-hnojit minimalne len nutne
inspirovalo ma Horacove akvarium kde ako limitujuci prvok pouziva svetlo, potreboval by som priucit. v rastlinnej akvaristike budem novacik.
-hustota vysadby asi na 60% ostatne priestor pre plavanie.

voda co mi tece:
Dusicnany 10,5 mg/l
Dusitany 0,007 mg/l
PH 7,7
Fe 0,05 mg/l
Mg 34,7
Ca 85,7
Tvrdost vody 3,57 mmol/l 16°N

fauna:
www.aquaworld.cz/… 1+1
rybicky.net/atlasryb/tetra_cisarska 2+5
rybicky.net/atlasryb/afrotetra_konzska 20
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_oranzovoskvrnny 15
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_zlutoocasy_sp_black 2+6
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_modry 1+3
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy 5
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_stuzkovity 5
piskorky vezovite x

flora: tu si niesom isty vypisem co sa mi paci
rybicky.net/atlasrostlin/anubias_afzelii
rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_caladiifolia
rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_angustifolia
rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_coffeefolia
rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_nana_petite
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_lancea
rybicky.net/atlasrostlin/bucephalandra_sp_color_leaf / green leaf
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_pinnatifida
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_waseri
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_crispatula_flaccidifolia
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis
rybicky.net/atlasrostlin/helanthium_bolivianum_latifolius

rychlorastuce:
rybicky.net/atlasrostlin/bacopa_caroliniana
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_uruguayensis
rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_americana_var_biwaensis
rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_subulata_pusilla / natans

substrat:
zasobny substrat - kremicity piesok 1cm - sietka aby mi to cychlidy nevyhrabali - kremicity piesok 6-xcm podla terenu.

svetlo:
svetlo je pre mna velka neznama. z toho vsetkeho co som nacital 30-50 mmol/m2/sec je minimalna sila osvetlenia pre zdravy rast rastlin. so svetlom 5000 lm/m2 by som teda v hlbke 60cm mal svietit priblizne 70 mmol/m2/s (myslim si ze stare W/L mi moc nepomoze lebo to platilo tak u starych T8 trubic, lenze nove LED chipy maju daleko vecsiu svietivost na 1w a nevedel som nikde najst nejaky ekvivalentny prepocet nez toto co som napisal). kazdopadne svetlo chcem predimenzovat a aby bolo stmievatelne, tym budem môct svetlo davkovat podla potreby. co si o tom myslite?

filter.
planujem spravit externy z 50litroveho potravinarkeho sudu, napln molitany a vala sa mi doma asi 16litrov siporax valcekov.

dekoracia:
nejake kamene a korene hlavne okolo rastlin a polepene dokopy aby ak by ryby hrabali to nespadlo a nedostali sa ku korenom aby ich nevyhrabali.
chcel by som vytvorit zarastene akvarium v ktorom budu ryby plavat pomedzi rastliny a skaly, chcel by som nechat nejaku rastlinu vytiahnut sa az na hladinu a pod nou nechat taku tônku kde budu menej narocne rastliny na svetlo (doda to priestoru hlbku)

dakujem za precitanie vycepravujeco prispevku a snad sa niekto najde kto by mi vedel poradit. majte pekny den

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2021 19:47 Muž 4Sima [1888] Re: faba
Chytá se na to řasa, ubírá reálně místo pro ryby, pokud se někde odlepí může se tam zaseknout ryba. Za mě je ideál samolepící tapeta/fólie. Poslal jsem vzkaz.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 19:30 Muž faba [0] Re: vlka
Myslel jsem něco ve slimu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2021 18:59 Muž vlka [3441] Re: faba
3D pozadí jen ubírá místo v AQ. Podle mě naprostá zbytečnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 17:23 Muž faba [0] Re: 4Sima
Já tohle vše chápu,byl by problém se s vámi spojit třeba na mesengeru?Moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 16:49 Muž 4Sima [1888] Re: faba
Chce to si rozmyslet, zda chceš vše podřídit rybám anebo chceš mít vyloženě aquascape a rybky spíše jako dekorace. Použití CO2 je dobré, kytky rostou lépe. No chce to hlavně vědět, jake to má být akva, jaké ryby. Mají různé nároky, někdy zas jdou po kytkách apod. Vhodné je mít rybky z jednoho kontinentu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 16:08 Muž faba [0] Re: 4Sima
Jsem začáteční ale moc rád bych se do toho pustil s tím že by to bylo krásné a kvalitní bydlení pro rybky.Chěl bych koupit i CO2 atd jen nevím co je a není zbytečné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 15:44 Muž 4Sima [1888] Re: faba
Otázkou je spíš jaké máš zkušenosti s akvaristikou? Nejjednodušší cestou je dát pouze křemičitý písek. Všelijaké speciální substráty můžou přinést různé kalamity s kterými by si člověk neznalý věci neporadil. Důležité je si rozmyslet co chci mít v akváriu za rostliny a ryby a to zohlednit při výběru substrátu. Tím nechci od použití jílového substrátu odradit, jsou dobré, ale musíš vědět co s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 15:28 Muž faba [0] – Substrát
Zdravím jaký prosím substrát dát pod štěrk aby se dařilo rostlinkám.Akva 100x40 Kdyby jste věděli o cenově dostupném 3d pozadí 100x50 byl bych moc rád.Moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2020 07:53 Muž ajajak [228] Re: vlka
Růžkatec je super jestli mohu přispět s troškou dobré je Bukové listí a Olšové šišky. Dosti pomohou s obarvením vody. Já měl problém s tmavou vodou s dosti zarostlém akva odehníváním některých stonkovek u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2020 10:32 Muž vlka [3441] Re: Kawasaki
Fotka k příspěvku Růžkatec zatížený kamínky je nádherná dekorace akvária, co dosáhne hladiny, cca 10 cm vršky odtrhnu a opět dám do dna. Praktikuji to tak v pravém rohu svého AQ dlouho a jsem spokojen...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2020 09:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kawasaki
Běžné ryby, takže pH netřeba řešit. Růžkatec jsem v BW zkoušel jen uchycený ve dně a to mu nevyhovovalo. Teď používám plovoučky jako je Salvinia, které mají listy nad hladinou. Rostou ještě rychleji jak růžkatec, akorát nejsou moc vidět a hodně stíní akvárium.
Kup si toho výluhu velké balení, je potřeba ho tam pravidelně lít. To zbarvení se dost rychle vytrácí.
K pancéřníčkům a skalárům doporučuju nějakou "svítící" rybu, třeba neonku červenou. Ta lesklá část ryby působí v BW ještě líp jak v normální vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 09:35 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: NHKG
Ryby pouze J.A. výběr není hotov.Zaručeně tam budou Skaláry a hejno Panceřníčků.Plovočky určitě dám. Část nádrže bych víc nasvítil bodovkama a dal tam Růžkatec. Taková úvaha?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2020 09:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kawasaki
Jaké tam budou ryby? Ale nic zvláštního není potřeba řešit. Akorát počítej s tím, že ti neporostou rostliny a ani není možné použít iontoměniče na odstranění NO3, takže je potřeba víc měnit vodu a doporučuju na hladinu nějaké plovoucí rostliny i za cenu toho, že akvárium bude ještě temnější.
Pokud si koupíš Torben nebo podobný rašelinový výluh, tak bude mít pH kolem 7, což některým rybám těchto vod nevyhovuje.
Za mě je to super, řasy v tak temné vodě prakticky nerostou, není třeba udržovat rostliny (což mi u akvárií zabere nejvíc času) a i sumci jsou častěji vidět mimo úkryt i přes den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 08:00 Muž Kawasaki [2839] - Amerika – Blackwater
Zdravím všechny. Přemýšlím o založení akva s černou vodou. Poradí někdo co je potřeba na co si dát pozor? Výhody nevýhody atd. Jaké máte zkušenosti s dlouhodobým provozem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.12.2020 13:54 Muž ajajak [228]
Já při zakládání akvária osazuji Paví očka na záběh akvária vždy již druhý den. Většinou vše bez úhynu a různých zákalů. Jednu tabletku Spiruliny a Okružáky kanadské. Velmi opatrně krmím a to raději dvakrát denně. Dno obyčejná hlína a na to říční písek 3-5mm trakce a vrstva minimálně 7cm. Takhle zhruba zakládám akvária již více jak 40 let. Později dohnojuji výluhem z hlíny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2020 17:22 Žena Silvie [18] Re: afc1886
Jj, vim o tom, par vlocek občas pridavam

Studnu nemam
Ale taky si ji muzu představit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2020 17:17 R Muž afc1886 [14655] Re: Silvie
Jak už ti řekl NHKG tak rozhodně nic neodkaluj. A i kdyby jsi přidala trošku vločkového krmiva by nebylo na škodu. Ono i ty baktérie potřebují z něčeho žít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2020 15:15 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Silvie
Pokud chceš čistit filtr dělej to v odpuštěné vodě z akvária nikoliv pod vodovodem pokud tedy nemáš vlastní studnu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2020 15:12 Muž _Rob_ [80] Re: Silvie
Filtr čisti jen tehdy pokud bude opravdu slabý proud vody. palec Pokud bude průtok optimální, můžeš si čištění filtru třeba představit smich to bude stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2020 14:57 Žena Silvie [18] Re: NHKG
Dobre, nesahat a cekat.
To bych mohla zvladnout.

Nakonec můžu místo ryb chovat aspoň užitečné bakterie. :-P

S rybkama uz ale filtr obcas properu ne? Komplet nebo jenom houbu. Mam tam keramicky valecky z vyroby (aquael)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2020 14:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Silvie
Na filtr nesahat, do dna nehrabat. A tu výměnu vody taky nepřeháněj. Aspoň se mají užitečné bakterie čím živit. A až testy ukáží nulu, můžeš začít přidávat ryby.
PS: Já lepení tapety nechávám na profících. stydim

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145811x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=201