Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Setkání akvaristů - Praha

 

NápovědaFórum » Ostatní » Setkání akvaristů. 

Přejít na předchozí stránku 132 Přejít na další stránku   1  
Setkání akvaristů - Praha
Setkání akvaristů, vždy od 18:00, restaurace Na Tetíně, Nuselská 1423/61, 14000 Praha 4 – Nusle

25.04.2024 https://rybicky.net/akce/3066
23.05.2024 https://rybicky.net/akce/3067
20.06.2024 https://rybicky.net/akce/3068
25.07.2024 https://rybicky.net/akce/3069
29.08.2024 https://rybicky.net/akce/3070
26.09.2024 https://rybicky.net/akce/3071
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 23:12 Muž Paxero [71] Re: dudak
Zkus tohle www.velaz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 21:43 Muž dudak [1885]
Netušíte někdo kde v Praze sehnat lignocel? Jde mi o sypaný, 10 litrový pytel, ne ty malé lisované kostky. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 21:17 Muž Jar-oslaw [680] – houští
ahoj,vím,že sraz až o tyden,ale už ted poprosím náký houští alespon 30 cm vysoké,nenaročné.bud naky ceratopsersis,nebo koksokvět a kdyby někdo měl navíc pogostomeon,potěší to.děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 23:19 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: PaDa
Během sedmi minut zadáno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 23:12 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
V práci jsem našel při čištění akvárka ještě jeden pěknej bolbitis, cca 5 listů o délce 25 cm. Asi ho schovám na sraz, kdyby někdo chtěl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 18:46 pavlaxxl – hospoda
Zdar,ja byla v laznich, proto jsem nedorazila. Pinta me osobne nevadi a klidne se prizpusobim, pokud se pujde jinam.Nemam s tim problem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 18:43 Pida00 – Daruji rybky
Kdyby měl někdo zájem mohu na chystajícím se srazu darovat 1x tlamovec černoploutvy, 1x tlamovec modrozluty, 4x parmička nádherná. Ps. Jen do dobrých rukou. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 05:33 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Heros Severum
Kdo je chce tak ať se podívá na www.ifauna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2015 01:23 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: sachlj
sachlj napsal: Nechápu co to dělá v této otázce ale budiž. Tomuhle typu vnitřního filtru se říká "hamburský " pokud mě paměť neklamePaměť určitě neklame, hamburským jsem se nechal inspirovat. Taky se lepí většinou do rohu nádrže, ale má jen jednu stěnu z akvacitu a ta druhá je skleněná. Tohle je taková vylepšená verze.
A proč jsem to dal sem do tohoto fóra? Protože tu skoro všechny znám a slouží to tu i jako pokec mezi srazy (to co se u pivka nestihlo, a nebo co nepočká), nejenom na plánování kdy a kde se sejdeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 11:22 Muž omnihash [95] - RostlinyRe: doubler
přestěhovat se do Prahy :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 11:18 gazely – exotika
Hezký den, vím že to sem tak úplně nepatří, ale nechystáte se někdo tento víkend na exotiku do Lysé nad Labem? Www.vll.cz/… mela by tam být Velká expozice akvárií rozdělení na jednotlivé biotopy. Chtěla jsem to nadhodit už na srazu ale nějak jsem na to zapomela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 07:41 sachlj Re: MartinH
Nechápu co to dělá v této otázce ale budiž. Tomuhle typu vnitřního filtru se říká "hamburský " pokud mě paměť neklame
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 07:13 Žena Sadiie [68] - MiniakváriaRe: doubler
Chapu, obcas je ta kvalita vs kvantita narocny boj. Pokud mas cas a moznost, doporucuji osobni vyzkum, urcite najdes model ktery potesi chutove poharky i penezenku. Za me je tenhle podnik obstojne reseni pomeru cena / vykon.

A pokud by si nekdo chtel udelat predcasne pivni vanoce, do vikendu se jeste stale toci v klastere na strahove antidepressant. Ktery tedy je v nejvyssi financni relaci, ale je to jedno z nejlepsich piv co jsem mela moznost ochutnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2015 23:32 Muž MartinH [142] - L144 závoj – Inspirace obrazem
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vnitřní rohový filtr pro nízká akvária. Na fotkách je nádrž o výšce 25cm.
Ještě tam přijde přilepit kratičká příčná výztuha kvůli upevnění (přitlačení) kostky akvacitu stejným způsobem jako to dělá podélná výztuha. Dále bude vlepena 5cm vysoká ohrádka kolem kostky, aby se na ní nenasypal písek (aby šla vyndat a nemusel se pak odhrabovat sesunutý písek).
Použité výrobky:
čerpadlo Atman (není to čerpací hlava)
kostka Atman 24x14x10cm trošku upravena (odříznut jeden roh)
hadice 12/16
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 23:24 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: doubler
Navrhoval jsem hospodu "U slovanské lípy" která je naproti sportbaru kam se chodilo po Trojkách. Tam je to s pivem podobné 9 druhů točených piv z toho 8 se jich mění (dojde sud, narazí se jinej v pořadí) a s cenama je to tam podobné. Párkrát jsme se i trhli a šli po trojkách tam (sportbar byl děsně zakouřenej). S kamarádama chodíme občas do hospody "U Vodoucha" která je jen o pár ulic dál a je naprosto stejná jako ta lípa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2015 23:00 Muž doubler [80] Re: Sadiie
noo, já jsem tedy zvědavý, kolik se mezi námi najde pivních fajnšmekrů ochotných dávat za pivo kolem 60 Kč.. Ale třeba budu překvapený ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.10.2015 18:29 Žena Sadiie [68] - MiniakváriaRe: Moucha
Sem rada ze se muj tip ujmul. Treba vam to padne do noty :-)

Za me muzu dodat ze obsluha je na ledacos zvykla (tedy co se extravagantnich spolku tyce :-D ) , kuchyne kvalitni, prostredi nekuracke a je to primo na tramvaji. Pivni fajnsmekri si myslim ze budou nadseni nabidkou piv a kvalitou natoceni. Je to mimo jine zde kde se dal v Praze popijet toceny Matuska nebo Harrach, v dobe kdy jeste mestu vladla pivni monopolni doba kamenna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 17:18 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Moucha
to zní dobře, budu muset zase někdy do Prahy na sraz zavítat palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2015 13:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyvšici
OVĚŘENÝ TYP
zlycasy.eu/…

- celá hospoda je nekurácká, dá se kouřit venku (před hospodou, na zahrádce)
- restarace je poměrně rozlehlá, má několik zákoutí, dole (spodní pivnice) je dokonce digiprojektor s plátnem a reprobednama
- rezervace s nahlášením počtu lidí několik dní předem - bez problému, bordel na stole nevadí
- samostatné účty a placení jsou standartní záležitost
- obrovská nabídka piv jak točených, tak lahvových (z celého světa)
- hlavně klasická česká kuchyně, slušný porce hlavních jídel; dole je kuchyne do půl desátý, nahoře do půl jedenáctý
- večerní jídelák zlycasy.eu/…
- točená piva zlycasy.eu/…
- lahvová piva zlycasy.eu/…
- nápojový lístek zlycasy.eu/…
- fotky (dolní části) zlycasy.eu/…
- wi-fi připojení

Majitel i obsluha se jeví jako pohodáři

spojení: tramvaj a bus (Otakarova, náměstí Bratří Synků), pár minut (cca 10-15min) pešo do kopce na metro Vyšehrad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 12:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sadiie
zkusim se ve zlycasy.eu zeptat minimalně jdou tejdně tam zajdu na obed.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 08:28 sachlj Re: MartinH
V našem státě se jistě najde nějaký vykuk co najde skulinu v zákoně a bude mít třeba klub "přátel prokouřených plic" a přitom to bude jen obyčejná hospoda výhradně pro kuřáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 20:49 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: Yirka
Na to se dá napsat jen. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 07:39 Muž Yirka [9126] Re: MartinH
Na to bych opravdu nespoléhal, přijetí zákona je ještě ve hvězdách:
zpravy.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2015 21:53 Muž MartinH [142] - L144 závoj – Nekuřácká
Jestli se nepletu, tak od nového roku jsou všechny hospody nekuřácké ze zákona, takže by mohl být výběr podniku o dost jednoduší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2015 01:42 Muž amrtin [190] Re: petulinakk
Ale tak mít akvo není podmínka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   22.10.2015 21:08 R Muž romant [27987]
Hele lidi, nezlobte se na mě, ale začíná to na mě dělat dojem, že potřebujete hodně početnou docházku, aby snad byla nějaká množstevní sleva, nebo co. :) Já jenom, že jsou města, kde se můžete snažit jak chcete a stejně se žádný srazy nekonají a u vás je to tradiční pokec s výměnou jak přebytků, tak informací, tak už ty počty neřešte a važte si toho co máte. pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 20:53 Žena petulinakk [2016] Re: amrtin
Já bych i chodila... ale mám mezidobí bez akvárka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 20:14 Muž lucasio [28] - Krabi rodu geosesarmaRe: amrtin
Já vím. Šikovný :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.10.2015 20:06 Muž amrtin [190] Re: lucasio
Já se snažím na fcb..a už jsem tam pár dušiček nalákal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2015 19:21 Muž lucasio [28] - Krabi rodu geosesarmaRe: vaaclav
22 zúčastněných mi přijde jako průměrná účast. A že by lidi nechodili kvůli výběru hospody mi přijde jako blbost. Prostě to tak občas bývá, že je silnější období a pak slabší. Chce to nalákat nové členy. Ale jak jsem si všiml, tak pár stálic co chodívalo už nechodí :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 19:18 Muž amrtin [190] Re: vaaclav
Ono to opravdu zpočátku vypadalo na hodně slabou účast,později začali docházet další..ale i přes 22 lidí to byl slabší průměr.Ale mám i pro to vysvětlení:docela dost lidí se omluvilo pro nemoc-*chřipku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2015 18:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: vaaclav
Václave, bylo nás 22 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 17:23 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostliny
Tak málo lidí jako bylo tentokrát jsem už několik let nezažil. Měli jsme poloviční stůl než na začátku. Z toho vycházím, zřejmě je něco špatně, přitom není období dovolených nebo předvánočních nákupů. Dojíždět mě nevadí, ani hospoda, jen ta klesající účast je dost zarážející. Trojky jsou asi pasé ale ve stejném období vloni jsme se do velkého salonku skoro nevešli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 13:02 Žena Sadiie [68] - Miniakvária
se divím, že jste ještě nezkusili Zlý časy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 12:42 Muž doubler [80] Re: sachlj
to nebyla polemika s tebou, ale navazující příspěvek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 12:40 sachlj Re: doubler
ty....já právě psal, že v praze je to všechno v dosahu mhd!!! sis to otočil co jsem napsal!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.10.2015 12:37 Muž doubler [80] Re: sachlj
já občas jen protáčím oči, když si někteří Pražáci stěžují, že to mají daleko nebo že je někam špatné spojení MHD.. Co pak mají říkat mimopražští? (např. já a Sumec jsme z Dobříše..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.10.2015 12:32 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Už to tady někde bylo, ale naše téma je obsáhlé, tak ať nemusíte hledat, shrnuji požadavky na akvaristickou hospodu:

základní požadavky
- nekuřácká část hospody
- ideálně samostatný kout nebo salónek, kde nevadí náš bordel na stolech
- "pružná" velikost, bývá nás tak 15 až 30 a přesněji se to ví až pár dní předem
- samostatné účty a placení, žádnej jeden účet na kase
- vhodná je větší nabídka piva, ne jen jeden pivovar
- rozumná kuchyně
- rozumné ceny
- rozumná dopravní obslužnost, ideálně blízko metra, možnost parkování


Dobrovolnosti se meze nekladou, tak můžete pátrat a pokud tyto požadavky bude nová hospoda splňovat, není problém lednový termín domluvit na zkoušku jinde.
Sem do diskuze dávejte raději až ověřené tipy, jinak se v tom utopíme ;-)
Také navrhuji zdržet se hodnocení současného piva, jídla, kouření a dopravy, to už se tu probralo 100x a k ničemu to nevede.
Komu se to nelíbí, ať novou hospodu políbí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 12:30 sachlj Re: drvi
máš pravdu, že na Žižkově se nedá skoro ani zaparkovat. Nicméně jsem byl tento týden autem na jednom sídlišti v části města který snad už ani není Praha (nechci urážet) a tam se vůbec nedalo zaparkovat. Takže ono je to +-autobus všude stejné. Co se týká dopravy, tak skutečně v Praze je všude kousek. Dyď tady jezdí tolik dopravy a furt! Jo bydlet tak třeba v Poděbradech. To by jste si zvykli chodit všude pěšky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 12:20 Žena drvi [2894] Re: Jája
Podle webovek ten Vendabar vypadá velice lákavě a ta adresa taky není až tak hrozná ;-) . Já bych byla pro to po novém roce vyzkoušet pivo (i když teda já zrovna patřím k těm, co jim Pinta vyhovuje :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2015 11:25 Muž lucasio [28] - Krabi rodu geosesarmaRe: PaDa
Díky :) Jen mě překvapuje, že tu lidi furt píšou o tom, že Pinta není to pravé ale aby někdo řekl: Ok, našel jsem tu a tu hospodu...to už se tu nedočkáme :-(
Tedy krom Jájy co teď napsala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 11:18 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: lucasio
má pravdu ten chlapec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 11:12 R Žena Jája [1426] - Živorodky – změna lokálu
Taky se připojím do debaty. Abych pravdu řekla, tak mě ta změna lokálu nenadchla. A zatím jsem se od té doby ani jednou nezúčastnila. Každý měsíc si říkám, že to je ostuda, že jsem v Pintě ještě nebyla a že prostě už konečně musím, ale zatím jsem v tom přesvědčování sama sebe neuspěla. Tak snad v listopadu se k tomu konečně dokopu. Včera večer mi Pada poslal dotaz, ohledně toho, že nechodím. A nejsem sama, podle toho, co jsem vypozorovala. I když Trojky ke konci nebyly zrovna OK (spíš personál), tak stále to je pro mě, ač jsem nekuřák, ta správná hospoda na pokec.

Jinak vím o prima rodinné hospodě "Venda bar", do zadní místnosti kouř od baru nedorazí. Mají výborné steaky, panenku (to jsem skutečně nikde ještě nejedla, hlavně tu panenku), obsluha je sympatická a rychlá, a co je důležité, dá se s nimi mluvit a jsou přizpůsobiví. Ale má to dvě ALE. Je to mezi Nákladovým nádražím a Ohradou na Žižkově, přímo na Želivského, takže je to trochu z ruky (od metra Želivského cca 10 minut chůze nebo 3 stanice tramvají). Z Palmovky to je 2 stanice tramvají, pěšky se nedá. To druhé ALE je, že ta zadní místnost není moc velká, takže moc lidí se tam nevejde - možná 20. To je odhad, židle jsem nepočítala, ale jsou tam u zdi i lavice, takže se dá trochu "nasardinkovat". Dá se tam otevřít okno a vyvětrat.
www.vendabar.cz#!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2015 11:05 Muž lucasio [28] - Krabi rodu geosesarma – Změna místa
Nevím co se to tu furt řeší. Ke 3trojkám se asi už nevrátíme a pokud je někdo nespokojen s Pintou, tak ať domluví jiné místo. Už se to tu psalo, že není problém změnit lokál. Já osobně nemám problém s Pintou. Ale klidně zkusím jiné místo, když ho ti co jsou nespokojení nabídnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.10.2015 10:44 Žena drvi [2894] Re: sachlj
to máš těžký, pro některý (třeba pro mě :-D ) je třeba zase na druhým konci města Žižkov (a nedá se tam zaparkovat :-O )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 10:25 sachlj Re: amrtin
vzhledem k tomu, že jsem bydlel v brně, žilině, vyškově, praze, mladé boleslavi, nymburce, poděbradech pak mohu hodnotit dopravní dostupnost. Bydlím na Žižkově-Jarov tak i hodně pod obraz jsem se dokázal domů dostat z trojek. Pintu jsem ještě nezažil a nemůžu tak hodnotit ale pro mě je to na druhé straně prahy i přes tu nejdokonalejší mhd kterou jsem kdy zažil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2015 10:11 Muž amrtin [190] – dopravní dostupnost
A přileju si ještě olej do ohně:pro mě osobně je Pinta dopravně mnohem dostupnější než trojky...já si na toto nikdy nestěžoval,ale jelikož některým vadí její umístění,tak za mě Pinta dobrá dopr.dostupnost.Tečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2015 10:05 Muž amrtin [190] Re: sachlj
Tak především v obsluze...tam to byl poslední dobou děs...až nás vyfakovali...prostředí tam teda bylo hezčí,ale o to až tolik nejde,ne?(to bylo na václava ;) ).No a já jsem teda mnohem víc spokojenej s jídlem tady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 09:58 sachlj Re: amrtin
Jen jsem reagoval na připomínku o kouření. Jako samostatně odnaučený vášnivý kuřák mám trochu vyhraněný čich i na otevřenou zastávku MHD kde 5 metrů ode mě někdo hulí natož uzavřený prostor. Ale vědu z toho nedělám a nikoho nebudu upozorňovat aby nekouřil v mé přítomnosti.
Btw. v čem je tato restaurace lepší než žižkovská U tří trojek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 09:52 Muž amrtin [190] Re: sachlj
A tady bylo jako co?Já chodil teda kouřit ven a až když těsně před zavíračkou zbyla parta vytrvalých,sedl jem si ke stolu u baru,kde se už teda kouřilo...
Mě sice nevadí když se u jídla kouří,ale mnohem raději se přizpůsobím a jím na čistém vzduchu.To jen tak na okraj ;)
Setkání akvaristů, vždy od 18:00, restaurace Na Tetíně, Nuselská 1423/61, 14000 Praha 4 – Nusle

25.04.2024 https://rybicky.net/akce/3066
23.05.2024 https://rybicky.net/akce/3067
20.06.2024 https://rybicky.net/akce/3068
25.07.2024 https://rybicky.net/akce/3069
29.08.2024 https://rybicky.net/akce/3070
26.09.2024 https://rybicky.net/akce/3071

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [132] ...... 348 349

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 352688x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10957?od=6551