Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Setkání akvaristů - Praha

 

NápovědaFórum » Ostatní » Setkání akvaristů. 

Přejít na předchozí stránku 290 Přejít na další stránku   1  
Setkání akvaristů - Praha
Setkání akvaristů, vždy od 18:00, restaurace Na Tetíně, Nuselská 1423/61, 14000 Praha 4 – Nusle

25.04.2024 https://rybicky.net/akce/3066
23.05.2024 https://rybicky.net/akce/3067
20.06.2024 https://rybicky.net/akce/3068
25.07.2024 https://rybicky.net/akce/3069
29.08.2024 https://rybicky.net/akce/3070
26.09.2024 https://rybicky.net/akce/3071
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 09:24 Žena Kytka [2146] Re: Bella
Jestli chceš šnečky, stačí říct :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 09:22 Žena Kytka [2146] Re: Moucha
Přijdu si popovídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 09:13 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Sazeničky Echinodorus bleherae
Má někdo zájem o malé sazenice Ech.bleherae? Mám jich na šlahounu možná 20-30 a už jsou ve velikosti, že by se mohly chytit. Připomínám, že to není kytka pro malá akvárka, dospělá rostlina je schopná vyplnit prostor 50x50x50 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 09:00 Žena Bella [1047] - Rostliny
PaDa - nejaka Limnoph. sessifl. se mi do akvarka jeste vejde :-)
Tereza - jestli mas prebytek affinisek, rada je vezmu

Nevim jestli dokulim sneky, posledne jsem to vybrala nejak poctive a jeste se nestihli domnozit :-) asi si zalozim na forum tema "pomoooc, mam malo snekuuu" :-)

Kytka - uz vidim jak v praci davam sekuritakum do RTG pytel s raminkem a namotanou valisnerkou, nebo dortovou formu... sekuritaci v praci ze mne rostou i bez takovych srandicek... z tohohle by snad i vykvetli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 08:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kytka
noc dlouho mi nevydrzel... jednostupnova kalibrace....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 07:49 RAP Re: Kytka
Kytka napsala:
Jde mi jen o ty pijavice, chci se vyhnout maléru, půjdou tam Bettynky. Radši to vyvařím a .......

Vařit to nemusíš, stačí to zalít o trochu více teplou vodou z kohoutku a nechat chvíli stát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 22:56 Žena Kytka [2146] – Digitální PH metr
Nemáte, prosím, někdo zkušenost s tímhle? tr.aukro.cz/… Já jsem na ty barevný papírky slepá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 22:51 R Muž romant [27987] Re: Kytka
To Ti jenom chválím, že se do toho nehrneš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 22:48 Žena Kytka [2146] Re: romant
Beťák s Bettkovou v 54 litrech. A myslím, že to bude ještě chvíli trvat, než jim tam pořídím spolubydlící. Blesk je můj pomalejší brácha, ale na uklízení a zařizování akvárka mám šnečkový tempo aneb nic se nemá uspěchat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 22:02 R Muž romant [27987] Re: Kytka
Určitě, jsme na diskusním fóru a dělíme se o zkušenosti. ;-) Takže k tomu co píšeš jenom dodám, že i tak bude třeba postupovat obezřetně s nasazováním rybí osádky. Bude tam moci jít vcelku brzy, ale ne moc jedinců najednou a přitom stále měnit vodu, aby nedocházelo ke skokovýmu zvšování N látek. To píšu hlavně proto, že si spousta lidí myslí, že když použije tzv. zajetej filtr a starý dno, že je všechno v pohodě, ale ono tomu tak vůbec bejt nemusí, protože i v takovémto akváriu, když se hned nasadí příliš mnoho ryb, tak je možné se kalamity dočkat. X-) Tím nikoho nechci děsit, ani odrazovat, jenom lehce informuji o možných úskalích. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 21:34 Žena Kytka [2146] Re: romant
Dočista dočista je to jen Lanzou v pračce, k tomu jsem ještě nedospěla.
Jde mi jen o ty pijavice, chci se vyhnout maléru, půjdou tam Bettynky. Radši to vyvařím a mixnu to se zajetým pískem co je v akvu teď. Filtr už taky běží pár týdnů, takže myslím v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 21:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kytka
skytkama se ma mluvit, lip pak rostou.... ja mel tri roky v javskym mechu hezky u hladiny docela hezkej puskvorec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 21:24 Žena Kytka [2146] Re: Tereza
Tereza napsala: NJ, ale když jsem tam brala jednou pytel a snažila se bt co nejvíc štědrá, tak to tam pak zůstalo ležet a protože nedorazil ani Bráník, tak to ani králíci nemohli sežrat :(
Slibuju, že dorazím.
Lucka měla taky minule strach, jestli udá rostlinky, které koupila omylem do paludária a v akvu jí nejdou. Odcházela jsem mezi posledními a protože je nikdo nechtěl, tak jsem se jich ujala. A jsou z nich akvarijní. Sice zatím nebobtnají, ale taky neubývají, což považuju za první krok k úspěch. Ale možná je to tím, jak se ke kytkám chovám. viz. rozhovor s mámou, když přišla ke mně: "Ty tu máš nějakou návštěvu?" "Ne, proč?" "Že jsem tě slyšela mluvit." "Diskutuju s fialkama." "Aha, tak to jo." Jinýho by odvezli k Chocholouškovi, u mně je to normální stav. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 21:17 R Muž romant [27987] Re: Kytka
Jasně, podle té fotky jak jsi tady dávala, je mě to zřejmý a ten štěrk je podle mého gusta. X-) Je to jenom na Tobě, jak s tím štěrkem naložíš. ;-) No a stará voda ze zajetýho akvárka ta Ti nic neřeší, tam žádný bakterie nejsou, ty se vytvoří v tom dně a právě proto aby měly z čeho žít jim tam nechávám ten bordel, samozřejmě že ne všechen, ale dočista dočista to nikdy nepropírám. Když to budeš mít více praný, vyvářený a třeba i pečený, tak si můžeš potom lehce pomoct tím, že nově založený akvárko lehce zakrmíš sušeným krmením, čímž podpoříš tvorbu těch nitrifikačních bakterií. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 21:07 Žena Kytka [2146] Re: romant
romant napsal: ...tak to lehký proprání písku to beru, ale to vyváření to je zbytečná procedůra. Ono trochu té špíny se bude hodit, jako potrava pro vznikající bakterie. ;-)
Táhnu to z potoka. Při dovozu první várky mě to taky nenapadlo, ale když jsem nabírala tu druhou tak jsem tam na jednom kameni viděla asi pijavice. Nejsem si jistá, do ruky jsem to nebrala, ale říkám si pro jistotu. Sice jen na jednom, ale náhoda je blbec. Vyprat se to musí, je v tom sedlý kal, jak to bere sníh z lesní zeminy a vyvaření vidím jen na pár minutek. Stejně na to přijde zajetá voda ze stávajícího akva, takže bakterie si přijdou na svý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 20:55 R Muž romant [27987] Re: Tereza
Já jsem už pár akvárií zakládal a nikdy jsem nic nevařil a do akvária si nic nezanesl. Pracuji výhradně se štěrkem, pískem z přírodních nalezišť, z řek, potoků a s klasickým stavebním pískem. Třeba jsem měl štěstí a nikdy mě žádná rybí infekce nepostihla. Nikomu nic nenutím, jenom jsem napsal svůj názor na věc, lehce podpořený utrpěnou zkušeností, ale jak píšu, každý ať si to co do akvária dává, ošetřuje jak chce, já tomu tak nečiním u ničeho, čímž se možná vymykám z internetových doporučení, ale já vyznávám takovej sedláckej styl praktikování akvaristiky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 20:48 Tereza Re: Kytka
Kytka napsala: Tereza napsala: Plevel jako affinisku, egerii a sagitarii snad sani nosit nebudu, co?
Ale ano. Já vím, že jsou mezi vámi tací, kteří si své superšpekové rostliny nechávají posílat ze zahraničí, ale lidi pochopte, že jsou mezi vámi i začátečníci, kteří páchají svou první nádrž a ti shání právě to, co vy nazýváte plevelem a nosíte na kompost. Mě ten tvůj plevel udělá radost (viz. můj seznam níže), zkrátka záleží na úhlu pohledu :)


NJ, ale když jsem tam brala jednou pytel a snažila se bt co nejvíc štědrá, tak to tam pak zůstalo ležet a protože nedorazil ani Bráník, tak to ani králíci nemohli sežrat :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 20:47 Tereza Re: romant
romant napsal: ...to vyváření to je zbytečná procedůra. Ono trochu té špíny se bude hodit, jako potrava pro vznikající bakterie. ;-)

Já bych to radši vyvařila, jedna věc jsou mechanické nečistoty a druhá rybí infekce, které by si mohla zanést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 20:37 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: lipli
Já zkrmím všechno, jestli nebude nějakej jinej zájemce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 20:20 lipli
A nechce někdo paví očka jako krmení či chování? Taky můžu vzít piskořky. Tak kdyby byl zájem není problém :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kytka
to bude pekny menu.... jak pro kamenozrouta, nebo trola smich
ale v tomhle vedru...to te lituju.... jsi to mela varit o zmrzlichich....

no u nas taky plati zamestnanec se stara, zamestnanec se ma....
odeslo par lidi do duchodu.... a huz mame v kanclu vsichni dve LCD....

no kytky nosim pravidelne... a zrovna pred tydnem jsem si rikal ze budu muset par kytek vyrejpat, nejak se jim zacalo darit za pomalu prerustaj..... a ta dzungle rotaly.... krasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:40 R Muž romant [27987] Re: Kytka
Že do toho vstupuji, jako nezasvěcený pozorovatel, tak to lehký proprání písku to beru, ale to vyváření to je zbytečná procedůra. Ono trochu té špíny se bude hodit, jako potrava pro vznikající bakterie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:37 Žena Kytka [2146] Re: Moucha
Moucha napsal: kurna co jsem tu flasne fsecko psal??? stydim
Není důležitý, co jsi psal, ale jestli to splníš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2012 19:36 Žena Kytka [2146]
Být oprsklá se občas vyplácí: Po debatě s dělníkama, co nám rekonstruujou výtah jsem zjistila, že když to půjde dobře, budou mít jen týden zpoždění, měl být hotový pozítří. "Tak já si ten písek teda vynosím ze sklepa po kyblíčkách." Za pět minut v suterénu: "Slečno, co máte v tom sklepě, že tam furt chodíte." "Jsem říkala, že písek do akvárka. A kvůli vám ho tahám do pátýho patra pěšky v kyblíčku." "No tak si to naložte a my vám to vyvezem." Výtah nemá kabinu, je tam jen taková plošinová destička. "Vy se bojíte? Nebojte, to nespadne. Jen se nelekněte, až pojede kolem vás dolů to závaží." :-) No ale ušetřili mi 3 krát šest pater nahoru a šest dolů, písek je v chodbičce a já jdu prát a vyvářet. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kytka
kurna co jsem tu flasne fsecko psal??? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:27 Žena Kytka [2146] Re: PaDa
Fotka k příspěvku PaDa napsal: Prej polykání písku při krmení pomáhá s trávením, zkus to až si budeš dávat smažák
Ale no fuj, smažák. Na programu je přeci lehká jarní večeře, např. PaDův jarní salát. smich potlesk smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:13 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: RAP
Kvůli mě nemusíš. :-D
Prej polykání písku při krmení pomáhá s trávením, zkus to až si budeš dávat smažák :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:12 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Kytka
Šnečky na krmení jako obvykle?
No jejda, všema desti, založil jsem si chovnu na šneky, ale produktivita se zdaleka nevyrovná jedné povedené návštěvě u 3trojek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:11 Žena Kytka [2146] Re: Kytka
Kytka napsala: Jedu zítra do pěstírny rostlin ....
Dle Mouchova dobrozdání a díky vnějším vlivům návštěva odložena na příští týden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:10 RAP Re: Kytka
Kytka napsala:Vezmu tu krabičku jako vzorek s sebou.
Kvůli mě nemusíš. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: AG
Donesu. Dones. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:02 tomchamik
tady to vypadá jak v botanické smich takto by mi nikdo nevěřil,že jdu na pivo potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 18:58 Žena Kytka [2146] Re: PaDa
Šnečky na krmení jako obvykle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 18:58 Žena Kytka [2146] Re: usine
usine napsal: Být včas u rostlin které přinesu.
Tak to je ta věta, kterou mě učil bratránek, když jsem si ještě hrála s bábovkama na písku: "Do hospody se chodí pravidelně a včas." smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 18:55 Žena Kytka [2146] Re: Moucha
Moucha napsal: ty to rozjizdis ve velkym jak tak citam
Tos měl vidět ten dotazník s poptávkou, co jsem rozesílala dnes v noci do akvafirem smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 18:49 Žena Kytka [2146] Re: RAP
Fotka k příspěvku RAP napsal: Kytka napsala: Přivezla jsem si z Jizerek príma akvapísek .....
To bych chtěl vidět, nemáš fotku - detail s měřítkem?

Vezmu tu krabičku jako vzorek s sebou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 18:39 Muž AG [99] Re: PaDa
PaDa napsal: A co plevel jménem rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora ?

Já bych si s dovolením vzal, jestli ti přebývá. Můžu ti přinést přebytky šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 18:26 Žena Kytka [2146] Re: PaDa
PaDa napsal: A co plevel jménem rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora ?
Děkuji za optání, ale ten jsem již dostala jako bonus. Na Aukru kdosi nabízel balík rostlinek - zajímala mne z toho jen jediná - a než mi majitel odpověděl, zda by ji prodal samostatně, tak aukce skončila. Za pár dní se ozval, že přijel z dovolené a jestli chci, tak že mi to věnuje, když si přijedu. Adresa Spořilov - z domu 2 zastávky busem :-). Prohlídla jsem si nádherné akvárko (500 litrů už je slušný rozměr), pokecala o rybičkách, dostala tip na Akvária Farda i s předvedením jejich práce a bedničku Limnophila sessliflora jsem k tomu dostala jako dárek :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 17:08 Žena Kytka [2146] Re: Moucha
Vyměním práci i záda. Koupelna má oproti potoku v Jizerkách jen jednu výhodu: teče tu teplá voda. Prezentace příští týden po sázení, zatím je to takový provizorium. Ale Bettynky jsou spokojený a šnečkům se vyloženě daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 15:07 RAP
Pro všechny:Klidně přineste i plevel. Pokud si ho nikdo nevezme, poslouží to jako zelené krmení v místním akva. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 15:04 RAP Re: Kytka
Kytka napsala: Přivezla jsem si z Jizerek príma akvapísek .....
To bych chtěl vidět, nemáš fotku - detail s měřítkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 14:52 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Kytka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 14:45 Žena Kytka [2146] Re: Tereza
Tereza napsala: Plevel jako affinisku, egerii a sagitarii snad sani nosit nebudu, co?
Ale ano. Já vím, že jsou mezi vámi tací, kteří si své superšpekové rostliny nechávají posílat ze zahraničí, ale lidi pochopte, že jsou mezi vámi i začátečníci, kteří páchají svou první nádrž a ti shání právě to, co vy nazýváte plevelem a nosíte na kompost. Mě ten tvůj plevel udělá radost (viz. můj seznam níže), zkrátka záleží na úhlu pohledu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 14:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kytka
to bych radsi pral ten pisek nez se skvarit v kanclu..... jak velky nadrze mas? nevidim prezentace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 14:37 Žena Kytka [2146] Re: Moucha
Přivezla jsem si z Jizerek príma akvapísek, bude druhá nádrž a tu první se chystám překopat. Od rána se máchám ve vaně a filtruju to přes cedníček. A to toho mám ještě půlku ve sklepě. Sakryš, tady není žádnej vodní smajlík :-(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 14:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kytka
ty to rozjizdis ve velkym jak tak citam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 14:23 Žena Kytka [2146] Re: Bella
Prosím zakořeněný Echinodorus, Ceratopteris a Hygrophilu. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 14:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkykyti
chce nekdo ricii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 14:00 Žena Kytka [2146] Re: Bella
Bella napsala: 1 valisnerii, ma ale pres 120cm (ehm, a nevim jak ji zabalit)
dokolečka do dortový formy. nebo ramínko a futrálek na šaty, výškou je to tak akorát smich
promiň, mám dneska veselou, hop měla bych pracovat a učit se na zkoušku a nějak mi to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 13:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bella
tolik ho teda nemam, snad Vaclav

terezko vem co mas.... on si to nekdo odnese
Setkání akvaristů, vždy od 18:00, restaurace Na Tetíně, Nuselská 1423/61, 14000 Praha 4 – Nusle

25.04.2024 https://rybicky.net/akce/3066
23.05.2024 https://rybicky.net/akce/3067
20.06.2024 https://rybicky.net/akce/3068
25.07.2024 https://rybicky.net/akce/3069
29.08.2024 https://rybicky.net/akce/3070
26.09.2024 https://rybicky.net/akce/3071

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [290] ...... 348 349

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 352765x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10957?od=14451