Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.

Díky...už jsem přemdal do paludárka k rosničce... Ještě, že ji máme...

Byli normálně v košíčku a kořeny měli, ale taky mi ta druhá přijde spíš jak dracena

... Hlavně že jsem se ptal na emerzní rostliny a říkal, že nemá. No zkusím jestli půjdou kořeny a pak kdyžtak zasadím na plánovanej vodopád...
Ty první dvě v akváriu dlouho nevydrží, podle mě to nejsou vodní rostliny (zelenec, sedoulek). Anubias kávovníkolistý to může být a poslední hledej mezi bahničkami.





Půlku názvů vždy zapomenu

a v atlasu podle fotek to nevidím

.
Vim jen že 3. by měl být kavovníkový anubias (podle vystavovatele), ale v atlasu nevidím...
Děkuji

Děkuji.

Ta 'tráva' je Liliovníček brazilský, jak psal Anthrax.

Ano, na živo vypadá přesně jako pupečník tojdílný. Ta druhá "tráva" je ale otázka, co je zač. Zatím moc neroste.


A tyhle dvě? Děkuji.
S tou kryptokorynou červenou nevím, ty moje májí hodně zvlněné listy.
Kryptokoryna červená, mokřanka trojkvětá, poslední nevím.
Starší reakce
Jo,to by mohla.. mám ji teprve 3 týdny, teprve se začínají tvořit nové lístky v ružici..

super! Diky

Starší reakce
Na třetím snímku,bez záruky Cryptocoryne affinis.
Cryptocoryne wendti Brown

Ta rostlinka č.2 je Cryptocoryne pontederifolia

Klidně bych jich několik vytrhal a nabídnul někomu, kdo ji shání
Nebylo by možný, bližší foto rostlin č.3 a č.5?

Zdravím a prosím o radu s určením rostlin. 1 je myslím echinodorus, 3 a 5 kryprokoryna, 4 anubias. 2 nevím ... Potřebuji radu jakou rostlinu přidat do "vyšších" pater - neonky se asi bojí plavat ...Hnojiva nepoužívám. Měl jsem hygrofilu ale ta mě už omrzela ...Případně rady jak přesázet ... díky
Kryptokorýna asi červená, Echinodorus a Bolbitis.
Kytka je Echinodorus, jaký ti nepovím.
Děkuji všem za odpovědi.nechám ji tam Dokud poroste bude dobrá. Chtěl jsem dopsat mezi ostatní kytky. Ještě jednou děkuji

Dle mého názoru jde o emerzní formu Alternanthera reineckii 'Splendida.

Presne tak vyzerala moja reineckii mini, keď bola ešte emerzná. Aké iné alternanthery som ešte nevidel, tak nič z toho vyvodzovať ňeľzjá.

Vypadá to něco jako Alternanthera a z největší pravděpodobností ti neporoste nebo velmi špatně. Vyloženě červené rostliny bez CO2 moc nerostou.

Je to nějaká alternanthera. Možná reineckii


Zdravím všechny prosím o určení. Štítek vyhodím a nestačil zapsat. Děkuji za pomoc.
Díky pánové

Doplnil jsem do soupisu

To první by mohla být
Salvinia minima--nepukalka nejmenší

To druhé je Echinodorus Tropica.
Díky připevním je na kámen
První je nejspíš Hygrophila polysperma (je v ní zapletená větvička Najas guadalupensis) a druhá bude Microsorum (jestli jde o těch pár kousků v písku), ta se ale připevňuje na kořen, kámen nebo jinou dekoraci. V písku se jí asi moc dařit nebude.


Mohu Vás poprosit o identifikaci dvou rostlin co jsem dostal
Starší reakce
Díval jsem se ale přišlo mi to takové podobné

krom egerie a kryptosky
Hygrophila je to vysoké vzadu a bacopa to nízké před ní - ona taky vyroste.
Tak koukám že Václav byl rychlejší.
PS. Pokud víš, které rostliny jsi koupil, tak Google ti pak poradí asi nejrychleji
Kryptokorine bych asi vyhnojil dno, dělá to fakt velký rozdíl. Sázel jsem ve stejnou dobu do substrátu a do písku, tak v substrátu je plně vzrostlá, v písku má pár listů.
Hygrophila je úplně vpravo vzadu. A mezi ní a kryptokorynama máš bacopu.

Vzadu vlevo ludwigii repens v prostředku egerie vpravo hygrophila polysperma Před ní je bacopa. Ve středu je kryptokorina.

Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
Přidat reakci
1 ...... [12] ...... 183
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 225962x