Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to rostlina?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 175 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 10:05 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: 0
...Když jávský mech v nádrži převažuje nebo je ho větší trs, tak ovlivňuje Ph vody směrem dolů...
Skutečně? Ono se to říká i o hnědovkách. :-)
Mohl byste uvést nějaká konkrétní čísla? (Jak se v čase mění hodnoty pH, jak při tom praktikujete výměnu vody, jak intenzivní máte osvětlení takové nádrže, jaké je její zarybnění ap.?)
Já jsem v tomto smyslu podnikl nějaké jednoduché "experimenty" a výsledek je přesně opačný - stejně, jako kterákoli jiná vodní kytka i jávský mech pH zvyšuje, a to až někam k pH 8. (Víc nedokáže, protože neumí rozkládat hydrouhličitany. Jiné kytky zvyšují pH až někam k 9, sinice i k 11...)
Tuto záležitost jsme nedávno řešili na Akvarista.cz a v podstatě jsme se shodli na závěru, že jde o jedno z tradovaných dogmat; pokles pH takových nádržích má jinou příčinu, nejpravděpodobněji rozkládání organické hmoty. (V případě zájmu více na Akvarista.cz)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 09:31 0 – Re: Tom
Fotka k příspěvku Když jávský mech v nádrži převažuje nebo je ho větší trs , tak ovlivňuje Ph vody směrem dolů , což je vhodné pro mnoho characid (- tetrovité) , ale ne pro paví oka , kterým vyhovuje voda ne zcela měkká s neutrálním Ph , až slabě zásaditější , takže se nepřidám k tvrzení , že až se mech rozroste , bude se rybkám jeho přítomnost líbit a cítit se v akvárku líp , než při snadno regulovatelné vláknité řase ( vehementně neprosazuji ! ), kterou rády požírají mimo krevet i plži druhu Marisa cornurietis ; tito žraví čističi mi v jezírkách s nadbytkem vláknitých a jiných řas 'vyšší' rostliny nepoškodili a doma je převážně využívám v porodních a odchovných nádržích pro udržení hygieny , protože jsou k tomu vhodnější než Pomacea bridgesi.

Místo Vesicularia dubyana se dá použít Fontinalis antipyretika , který však není běžně dostupný a z přírody odebraný , prospívá v akváriích hlavně forma z klidnějších teplejších lokalit , než ze studených bystřin.

Dost možná by se mohl kromě již zmíněných vysadit i další 'mechorost' a to Riccardia chamedryfolia , ale ten je velmi drahý - za ždibec co jsem vzal mezi dva prsty chtít dvě stovky se mi 'zdálo' moc.

Pro paví očka se víc hodí běžné nenáročné rostliny , než kdejaký mech.

Na fotce je vodní mech Pramenička - Fontinalis ant.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 19:39 Tom
No pekny mozna, ale delalo to neplechu... rybky to sice ozobavali sem tam, ale vetsinou se do toho nejak zamotali a celkem slozite se dostavali ven :)
myslim, ze az se rozroste ten mech tak ze se jim bude libit vic nez ta rasa...
a vzhledem k tomu, ze se to uplne zlikvidovat stejne neda(porad tam sou vlakna v podkladu treba) tak to urcite za chvili zase nakej polstarek udela...t pak bude chtit vic udrzovat nejak v mezich.

a c se krevetek tyka tak ty tam nejsou :) na ty bude v nejblizsich dnech jina nadrz :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 18:48 Skorica
To chci takový pěkný porost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 12:07 Muž filipsi [1295] – Re: mildas
A hlavne vetu predposledni, "Samozřejmě to nesmí zasvinit nádrž nepřiměřeně"
Obcas totiz, kdyz vidim fotky u prispevku "pomooc, rasa", kroutim jen nevericne hlavou, na vicemene zdravych kytkach (nebo dekoraci) abych rasu lupou pohledal.
Pripojim fotky rasy, kterou si hyckam: rybicky.net/nadrz/2308/73.jpg (bohuzel v posledni dobe zase trochu ustupuje, muzu si za to sam dobrovolne, stavalo se z ni pomalu "neprimerene", tak jsem zvysil peci o akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 11:46 Muž mildas [12] - Rostliny
jasné nereaguji na tebe X-) tohle je forum ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2010 11:45 harpunar – Mildas přečti předposlední větu!
Myslím že jsem to napsal srozumitelně-)))))) :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 11:00 Muž mildas [12] - Rostliny
no nevím, píšete tady jak jsou tyhle řasy pro rybky vyhovující, dle mého skromného názoru jsou řasy pro ryby nebezpečné vadí jim v pohybu, poškozují pokožku, žábra atd, atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 10:52 Muž filipsi [1295] – Re: harpunar
Plne podepisuju, lide v litem a nesmiritelnem boji s kazdym kouskem rasy, kterou objevi, skoro vzdy zmenami podminek nadelaji vice skod, nez uzitku. Kdyby tam nechali ty rasy na pokoji, casto zjisti,ze kytky rostou dal, rasy je nenici a vsemu se dari dobre. Samozrejme nesmi to presahnout unosnou miru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.01.2010 09:19 harpunar – Kdyby jste se koukli v tropech
pod vodu,tak neuvidíte sterilní prostředí,ale řasy,listí větve atd.atd. a tím chci jen říct že tahle řasa v omezeném množství dle mého do akvárka patří.Je to super prostředí pro krevetky,panceřníky,tetry,nebo živorodky,které ji uždibují.Samozřejmě to nesmí zasvinit nádrž nepřiměřeně.Je to ale můj subjektivní názor-nikomu nevnucuji!!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2010 08:55 0
Fotka k příspěvku Takový pěkně rostlý obláček žabích vlásků to byl a jak se při něm pavím očkům dobře dařilo ! ; a všichni by jen nejraději 'křičeli' zničit , vyhubit , zatratit.

I tyto řasy jsou v podstatě rostliny a v zařízených nádržích s přírodními biotopy bez jiné flóry i s ní mohou vytvářet zajímavé kompozice ; přitom za dostatku světla výkonně očišťují vodu od nitrátů se současnou produkcí kyslíku a mnoha rozličným rybám pro zdravý chov naprosto dostačují a vyhovují . Taktéž poslouží jako ochranné útočiště pro jikry a potěr.

I krevetky a plži si v těchto porostech libují a zelená vlákna některé druhy požírají.

Vláknité řasy mají rychlý vývoj s velkou spotřebou živin a dají se využít v oddělených filtračních nádržích k 'regeneraci' vody pro chovná a odchovná akvária.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 23:31 Muž frantisek [0] - Živorodky
je to řasa, to je jasný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:19 Tom
tak jeste jednou ja...

uz je to venku ... je to trochu prazdny ted, ale zitra mam stejne namireno pro rostlinky :)

jeste jednou Dekuji! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:10 Tom
jo presne neco takovyho jsem si myslel :) Diky ze jste mi to potvrdili - deda se se mnou hadal, ze prej ne... zitra to tedy nezredukuju, ale vyhodim uplne

to Bak: ten sutr nemam tuseni odkud je :) nasel sem ho doma a fakt se mi moc libil - tvarem i "kresbou" ..a skeble tam nemam :-P

Dekuji za rychlou odpoved :-*
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:06 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Tom
Ten bílej šutr za škeblí je z lomu od Poběžovic ? Bylo tam krásné kamení se zelenými tečkami...jo kdysi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2010 21:03 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Vláknitá řasa jak vyšitá, žabí vlas se tomu přezdívá a lidé se toho většinou snaží všemožně zbavit než by si to sami dávali do akvárka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:02 pansuu
Neřek bych, že je to jávský mech, ale ŘASA!!! Druh přesně nevím, na to jsou tady jiný kapacity ;-) Pryč s tím!!
Haimdol: máme stejný myšlenky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:01 R Muž Silent [5949]
Ukázková zelená řasa. Někdo tu určitě pozná i přesný druh ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:58 Tom – je to javsky mech ?
Fotka k příspěvku Zdar, od dědy z akva sem si trhal jednou javsky mech(urcite) a on mi rikal, ze toho ma jeste plnej kybl venku... dal mi nejaky svinstvo, ktery se moc jako javskej mech netvari ... nevytvari to ty "stebla" s listeckama, ale je to proste takova zelena motanina nitek - rozlejza se to do stran a netvari se to ze by to chtelo zesilit a vyhodit listecky...

chtel bych se tedy zeptat zda je to skutecne javsky mech, nebo to mam radsi zahodit.
..ani vyfotit t poradne neslo..

wgsamotari.wz.cz/…
wgsamotari.wz.cz/…

PS. ze tim mam zasvinceny akvarko si nevsimejte :) zitra toho pude minimalne pulka ven tak jako tak..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 22:57 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Lukysek
Tvorovi, který dokáže v čelisti přecvaknout tužku, může dát člověk do akvárka leda tak umělej fíkus ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 20:05 Žena Kalupinka [32]
Sestra má želvy nádherné. Rostlinné přebytky z mého aq putují k nim. Kytky vydrží maximálně den. Takže si na želvy pořiď druhé bezkytkové akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 18:11 Muž VVV111KKK [61] – Re: Lukysek
Želvičky budou mít velkou radost. Takovou baštu přímo v akvárku. No ale mrkněte do vyhledávání ve složce Ostatní. Tam se píše o tom, zda je želva býložravá. Já ale ještě neviděl v akvárku se želvou nějakou rostlinu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 17:54 Muž Horác [3942] – Re: Lukysek
Já sice nejsem profi akvarista ... ale podle mě ji sežere - stejně jako kteroukoliv jinou rostlinku :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 17:46 Muž Lukysek [8]
tak nic to nikdo z profi akvaristu se nevyjádří prosím moc prosím o radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 17:20 Muž Lukysek [8] – Re: Lukysek
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 17:19 Muž Lukysek [8] – Rada s rostlinkou
Fotka k příspěvku mam prosbičku jde k těmto rostlinkám do akva pustit želvu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 10:50 Muž JendaBenda [6] Re: Usine
Díky, to bude na 99% ona! Zatím se jí docela daří, i když mám tak mizerný osvětlení. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2010 14:05 Usine Re: JendaBenda
Pokud to byly malé kuličky z kořínkem tak jde o Sagittariaa platyphilla. Je to poměrně velká rostliny ale dost dlouho jí to trvá než naroste.
rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_platyphylla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 12:37 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: JendaBenda
Udělejte pořádnou fotku a uvidíme. :-)
Narozdíl od vás se nemůžeme na kytku podívat v reálu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2010 11:48 Muž JendaBenda [6] Re: Sid
To jsem si taky myslel, ale Echinodorus quadricostatus má listy podélně "rozpůlené" jakoby stonkem (alespoň se mi to tak zda z fotek). Ale tohle má listy spíš jako nějaká valisneria.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2010 11:41 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: JendaBenda
Echinodorus quadricostatus (isthmicus) - bez záruky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2010 11:30 Muž JendaBenda [6]
Fotka k příspěvku Kdyby ještě někdo věděl (když už tady je ta fotka), tak by mi mohl poradit co je to za rostlinu na té fotce před kořenem. Když jsem právě kupoval košíček hygrophily, na dně košíčku byly čtyři žlutá semena velikosti hrášku, ze kterých sem tam lezl kořínek, ze kterých to vyrostlo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 00:50 Buggy – Re: vaclav
Dakujem za odpovede. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 00:46 Usine – Re: Buggy
To si asi můžeš podat ruku z vokym. Jakmile se objeví tyto listy mířící k hladině musíš je ustřihnout a z rostlinou trochu trhnout, aby se narušily kořínky a trochu zpomalila růst. Většinou to ale vydrží a za moment je to znova. Mohou to být: Echinodorus inpai, Echinodorus palaefolius latifolius, Echinodorus subalatus, atd.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 00:21 Buggy
Fotka k příspěvku A ešte jeden ale ten neviem či patrí k echinodorom
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 00:18 Usine – Re: Buggy
Kupovat si přírodní druhy je až na vyjímky dost problém. Jsou to většinou všechno ohromné rostliny ze sklonem šplhat se nad vodu, nebo se ohromě rozrůstat. Už jsem jich vyzkoušel hodně a i mezi kultivary se najdou obři. Zrovna teď jich mám v akváriu několik a čekám co z nich vyleze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 00:17 Buggy
Fotka k příspěvku Tu je Ďalšia dúfam že lepšia
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 00:10 Buggy
Nové listky su najprv červené a potom zozelenejú ale to asi u viacerých druhov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 00:07 Usine – Re: Buggy
Fotka k příspěvku Já bych si tipl na Echinodorus argentinensis šplhající se k nebesům.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 00:02 Usine – Re: Voky
Z té tvé krásné fotky to nepozná ani pánbůh. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 23:46 Buggy
Fotka k příspěvku Poraďte čo je to za echinodorus? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 23:24 Muž Voky [23] - Cichlidy – Re: vaclav
ja todle rosti koupil asi pred rokem ale ted co jsme predelali akva a vyhazeli ludwigii tak je svetlo a on se zblaznil a takle vyrostl ven.
asi pujde do kvetinace a budeme ho mit jako kytku doma :-D
a je to ten subulatus ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 23:19 Usine – Re: Voky
Nekupuj si takové roští, kup si nějaký pěkný kultivar. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:42 Muž Yirka [9118] – Re: Voky
Především té fotce schází ještě něco na provnání velikosti nebo tak. Může to být třeba také rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_palaefolius_latifolius, nebo nějaký další. Zkus se obrátit vzkazem na Václava, odborníka na tyto rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Voky
Při téhle velikosti je to určitě subulatus ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:38 Muž Voky [23] - Cichlidy – Re: Bob66
taky to je jeden z favoritu co by to mohl byt. jinak ma na vysku asi 70+cm
kdyby mel nekdo zajem je k mani.
akorat ze ty listy na konci jsou trochu spaleny od svetla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:35 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Voky
Hodně mě připomíná Echinodorus subulatus X-) ale na 100% to není :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:28 Muž Voky [23] - Cichlidy – Echinodorus
Fotka k příspěvku Prosim o radu? co je to za druh?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 22:39 Muž pancéřníček [168]
Díky za reakce.Vypadá to na ten Anubias barteri var.Glabra ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 11:32 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: pancéřníček
A. heterophylla, A. barteri var. glabra?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [175] ...... 181

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 222710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13192?od=8701