Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to rostlina?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 68 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 12:58 Muž Jirri [71]
Díky moc to je ona, asi neumím hledat palec
Když zadám v atlasu plovoucí rostliny tak jí to nenajde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 12:57 Muž amrtin [190] Re: infernus
Hele,další taková :-D www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 12:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jirri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 12:34 Muž Jirri [71]
Fotka k příspěvku Ahoj, před čtrnácti dny jsem si do akvária přidal pár lístečků této rostliny a pěkně se rozrostla. Jenže ji nedokážu určit ani podle místního atlasu. Dostal jsem jí zadarmo od paní v Hornbachu při nákupu jiných rostlin, tímto jí děkuji palec
Pokud byste ji někdo poznal, tak za odpověď budu moc rád :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 12:42 Puncocha Re: Johan
Zahadnym zpusobem se mi obevil mezi kupovanyma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 20:44 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: nuphar
tenhle pupečník se standartně prodává do jezírek, ne?
To by mě taky zajímalo, jak půjde pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 18:38 Muž nuphar [317] - Rostliny – Zajímavost
Fotka k příspěvku Uhodnout správný název rostliny nebude určitě těžké,jedná se především o zajímavost a výsledek práce šlechtitelů.
:-)
Vyzkouším, jak jí to bude prospívat v submerzu.

Nuphar
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 14:19 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Puncocha
Je odněkud z obchodu, nebo z naší volné přírody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 10:01 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Puncocha
myriophyllum neboli stolístek, ale jaký, to nepoznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 09:49 Puncocha
Fotka k příspěvku Ahoj náhodně se mi dostala do ruky tato rostlina ale nevím jaká to je mám jí již 5 den a můžu říct že strašně rychle roste snad až 1cm za den.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 07:53 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Johan
Hm, no moja Ludwigia repens 'Rubin' ich má nepravidelne striedavo a podľa fotiek peruensis v tunajšom atlase tiež, tak som usúdil, že je to odlišnosť. Ale áno, iné bežné Ludwigie (napr. palustris, obyčajná repens) ich majú oproti sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2015 07:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zervan
Oboje mají listy vstřícné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 07:01 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: lilitko
Je to Alternanthera, tá má vždy viac (tuším 2) listy oproti sebe, zospodu sú ružové. Ludwigia má listy striedavo a pri pohľade zospodu (hlavne proti svetlu) sú oranžové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 23:28 Žena lilitko [224]
Fotka k příspěvku Prosím vás, je toto Ludwigia peruensis alebo Alternanthera reineckii 'Mini'? Farba samozrejme nič moc, toho som si vedomá. hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2015 11:02 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: CHZ
pogostemon helferi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 10:58 Muž CHZ [0] – Jaká je to rostlina?
Fotka k příspěvku Poradí někdo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2015 07:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bury
Lobelia cardinalis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 06:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sareneth
Echinodorus vypada v submerzu vzdycky jinak, minimalne ma v submerzu mene pevne listy. Obecne kdyz ho vyndas z vody a vetsi listy pevne drzi jak byly, je to emerz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 19:35 Muž Sareneth [7] Re: vaaclav Re: toncek
Aha, tak děkuji. Echinodorus jsem ještě žádný neměl a posuzoval to jen podle atlasu a podle toho co mě pán na burze řekl.
Nevěděl jsem ani že jsou emerzně pěstované tak jestli mají po přechodu na submerz trochu jinou formu tak potom by bylo určení z atlasu z mé strany asi jistější. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 16:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sareneth
Ozelot red je ten normální, rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_ozelot a ten normální bude green. rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_ozelot_green :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 15:07 toncek Re: Sareneth
Je to správně,jen to jsou rostlinky pěstované emerzně.Až přelistujou na submerzní tak budou vypadat trochu jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 13:33 Muž Sareneth [7] – Echinodory.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na burze jsem si koupil 3 echinodory tak jen pro jistotu že to jsou ty které si myslím a bylo mi tvrzeno.

1 - 2. fotka - Ozelot Red - jen se mě to podle atlasu nezdá.
3. - Normální Ozelot
4. Bleherae

Prosím o potvrzení, případně vyvrácení :).

Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 11:54 Muž bury [5]
Fotka k příspěvku Zdravím, pomůžete mi prosím s identifikací této rostinky? Dostal jsem ji a nikde v atlasu nenašel..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 21:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: vrkal
Říkal bych jí C. wendtii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 19:55 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: vrkal
Není to parva. Co to je už ale neurčím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 18:59 Muž vrkal [1] – Parva?
Už delší dobou zkoumám a zjišťuji zda mám skutečně Cryptocoryne parva. Již mi z několika zdrojů bylo sděleno, i já sám se domnívám, že nikoliv, proto se ptám:

je toto rybicky.net/fotogalerie.php… parva nebo ne?

Pokud nikoliv co to je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 18:58 Muž lovap [0] Re: Designer
no pekne to je dalsia rastlina co sa dava na dekoraciu :-(
co mi to predali rozzureny

kazdopadne vdaka za urcenie nazvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.05.2015 18:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lovap
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 17:49 Muž lovap [0] Re: Designer
Fotka k příspěvku hej asi by to bolo v pohode ale ak to je rastlina co sa moze dat na koren tak to treba vyuzit ;-)

EDIT: este mozem poprosit o potvrdenie nazvu rastliny, kupoval som ju ako Ceratopteris cornuta ale skratka sa mi nezda ze by to bola ona
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2015 08:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lovap
Uplne nutne to ale neni. Mel jsem jednu Bucku v emerzu a normalne zasazenou do substratu, nezdalo se, ze by ji to vadilo. A na webu najdes dost fotek, dokonce nektere Bucephalandry i v kvetinaci :) .

EDIT priklad: s40.radikal.ru/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 05:34 Muž lovap [0] Re: vaaclav
jasne spravim to tak. Esteraz diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2015 21:09 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lovap
Asi bych to udělal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 19:44 Muž lovap [0] Re: vaaclav & mamlon123
dik moc za bleskurychle pomenovanie obom ;-)

2vaaclav no nieco sa mi zdalo ze mi k dakej rastlinke nieco povedal ked som ju kupoval len som na to pozabudal a tak som ju logicky zasadil. mam podla teba tu Bucephalandra sp. vyrvat z toho substratu a priviazat ku korenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2015 16:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lovap
Druhý je Echinodorus 'Tropica' a třetí je Bucephalandra sp. ale v substrátu jsem ji zasazenou ještě neviděl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2015 16:13 Muž mamlon123 [8] Re: lovap
ta první je rybicky.net/atlasrostlin/blyxa_japonica a druhá asi nějakej echinodoru? a třetí teda neznám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 15:34 Muž lovap [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj, vie mi niekdo poradit nazov tych troch rastliniek. jedna je asi anubias ale neiem aky a tie dne netusim. vdaka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 22:59 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Martin2035
souhlas s dudak s malokvětkou
rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_umbrosum
a ten druhý tipuji na bleheráč
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.05.2015 21:21 Muž dudak [1885] Re: Zoidik
já bych to první podle velikosti viděl spíš na Micranthemum, nejspíš umbrosum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 21:16 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Martin2035
První bude asi bocapa caroliniana rybicky.net/atlasrostlin/bacopa_caroliniana a druhou bych hledal mezi echináčema
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 20:58 Muž CurvyTriangle [0] – Poznávačka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, pozná někdo rostlinky na obrázku? Už jsem to hledal strašně dlouho, ale asi to vždycky přehlídnu. tone :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 20:42 Leonka
Neuhodl by prosím někdo, jaké rostliny jsou na fotce? kvalita bída, ale znalec by mohl vědět... děkuji za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 20:10 jodynek Re: KarlosS
Ano, má to červený spodek listů. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2015 20:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: jodynek
pokud to má načervenalý spodek listů je to pravděpodobně affinis-ka (k. červená)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 19:04 jodynek – Cryptocoryna
Fotka k příspěvku Dobrý večer,
nepoznáte někdo o jaký druh Cryptocoryny se jedná? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2015 20:41 Muž Johan [4945] - Rostliny
Mě to prostě připadá jako C. wendtii. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 18:36 Muž larix [1420] Re: Raviolka
Raviolka, ďakujem ti za reakciu. Urobím to tak, ako som písal, pretože aj v prípade, že to nie je C. parva (pod váhou tvojich skúseností som náchylný tomu uveriť), aj tak ma zaujíma, čo to presne je a bez kvitnúcej rastliny sa to spoľahlivo nedozviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2015 16:41 Žena Raviolka [2154] Re: larix
Neřeš "vetšinu exemplářů" - u C. albida jsou známé různé formy. Z nich některé vypadají prakticky stejně jako tvé rostliny, jiné nikoliv. Ale C. parva se jim podle mě nepodobá vůbec. Můžu se plést, ale oba druhy jsem pěstovala a pokud bych si měla vybrat, který to je, tak na 99,9 % je to C. albida. Může to být jiný druh, ale C. parva ne.
Zkus zapomenout na to, jaký byl u té kytky štítek. Nic ji s C. parva nespojuje - velikost není směrodatná, navíc "výška porostu cca 5 cm" je na C. parva naopak až moc a prostě vypadá úplně jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 15:49 Muž larix [1420] Re: Raviolka
Pripúšťam, že určitá podobnosť s niektorými exemplármi C. albida existuje. Ale okrem toho, že na väčšinu rastlín C. albida sa nepodobá, otázna je aj veľkosť. Ostatné kryptošky dosahujú štandardnú veľkosť - C. sp. "Flamingo": 10 cm, C. wendtii "Green": 18 cm a C. balansae: 100 cm a tento predmetný druh 3-6 cm. Bohužiaľ, ako píšeš, bez kvitnúceho exemplára to budú stále iba dohady a táto debata, predpokladám, nikam nepovedie. Takže to urobím takto: Keďže C. albida sa mi páči, zasadím ju do akvárka. Rovnako kúpim C. parva z iného zdroja, napr. od Rataja a tiež ju umiestnim do akvária. Jednu z fotených rastlín dám do inej nádrže a pre jednu založím malé "emerzátko" a pokúsim sa ju primäť ku kvitnutiu na definitívnu a spoľahlivú identifikáciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 15:20 Žena Raviolka [2154] Re: larix
Souhlasím s Václavem, že dávat do atlasu fotku jako C. parva, když to jako C. parva vůbec nevypadá, je ošidné - a pokud by tam takové fotky měly být zařazeny, i kdyby se nakrásně ukázalo, že to C. parva je (to by ale musela vykvést), tak by bylo vhodné je označit jako naprosto nestandardní parva ;-)

Podívala bych se na C. albida, ta má různé formy označované red, brown, var. korthausae... i když barva není zas tak relevantní, soudě i podle pohledu na tu blyxu v pozadí, která taky zeleně nesvítí. Ale C. parva je opravdu zelená a hlavně má jinak tvarované a zcela hladké listy.
Tipuju to na C. albida, aniž bych teda pátrala po dalších možných kandidátech z těch kryptošek, co jsou mi neznámé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 15:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: larix
Atlas slouží k tomu aby znázorňoval standardně rostoucí a zbarvené rostliny. Jak jsem ti psal zeptej se a až oni řeknou že máš pravdu tak jí tam klidně dám. Určovat kryptokoryny jde jen těžko jsou hodně variabilní, poznáš je možná podle květu ale to není můj šálek čaje. Proto jsem v takových případech hodně opatrný a neschválím fotku jen pro to že jsi měl název napsaný na štítku. :-)
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [68] ...... 181

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 222940x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13192?od=3351