Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to rostlina?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 22:41 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cados
Fotka k příspěvku To se jí moc líbit nebude ale to je tvoje věc. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 22:39 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cados
Podívej se to co máš ty není tohle ani náhodou. Ty máš Ceratophyllum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 22:37 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jifi
Já jsem ho měl a opět jsem ho dostal dokonce dva druhy jen musím zjistit který je který. Myriophyllum aquaticum :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 22:14 Cados Re: panikaaaaa
Děkuji, hodim ji na klacek co me trčí z krevetárka, to se jí mohlo líbit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2017 21:49 Žena panikaaaaa [730] Re: Cados
Asi proto, že líp se jí daří na souši ;-)
Třeba v Bažince mi vodu rychle opustila a na suchu je jak plevel. Pod vodou skoro žádné přírustky nebyly a pak rostla jak raketa X-)
Jo a ve skalce mi krásně kvete smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 21:36 Muž Jifi [675] Re: vaaclav
Za mých mladých let byl stolístek krásná akvarijní rostlina, kterou kdekdo chtěl mít v akvárku ... Taky jsem ho měl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 21:35 Cados Re: panikaaaaa
jj to by mohlo být..
ale O5
Nejedná se o typicky vodní rostlinu, ale pod vodou dokáže růst, Tato rostlina není příliš vhodná jako akvarijní rostlina, hodí se ale do venkovních jezírek..
proč nejsou vhodné jako akvarijní, kvůli teplotám???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 21:32 Cados Re: vaaclav
rybicky.net/atlasrostlin/myriophyllum_spicatum
Dostupnost: obtížně dostupná
Upozornění: Tato rostlina není příliš vhodná jako akvarijní rostlina, hodí se ale do venkovních jezírek
No reaguji na to protože ji už mám v akvárku asi tři roky, a roste velmi dobře jen mě nasadil do hlavy článek ostrava.idnes.cz/…
kde přímo o něm píší byla o tom i reportáž..
a tu vlevo mám z potoka, má kořeny po celém stonku a plazí se po dně.. no uvidíme jak dlouho vydží...
P.S. stolístek vodní: Je to invazní rostlina a v EU je zakázaná
Stolístek klasnatý už jsem dal i odkaz..
Každopádně vše vypadá podobně těžko říct c jsem z té Bečvy vytáhl stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 20:52 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cados
proč se stolístek dle zdejšího atlasu nehodí jako akvarijní rostlina Ale tam nic takového napsaného není. Je to invazní rostlina a v EU je zakázaná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2017 20:51 Žena panikaaaaa [730]
Vlevo bych řekla Vrbina penízková- roste mi to v Paludárku ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 20:43 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Cados
To vpravo je rožkatec. To vľavo snáď tiež niekto uhádne... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 20:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Cados
Vlevo to vypadá jako pupečník. Vpravo je růžkatec a to je akvarijní plevel, který roste v širokém rozsahu podmínek velmi rychle. Proto se hodí na odbourávání látek z vody. Se stolístkem nemám zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 20:41 Žena Morticia [118] Re: vaaclav
Mě to příjde jako semenáček nějaké dřeviny..bříza?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 20:29 Cados – Copak to je
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím na levé straně fotky mám asi 2 měsíce v akváriu rostlinu a celkem to vypadá, že i roste, jen si nejsem jistej jestli patří do akvárka a už vůbec nevím co to je zač.. a na pravé straně nevím jestli to je růžkatec ponořený? Nebo stolístek klasnaty? Popřípadě jaký je mezi nima rozdíl a proč se stolístek dle zdejšího atlasu nehodí jako akvarijní rostlina, když by se asi dobře hodil na odbourávání škodlivin z akvária.
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 17:01 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
Mě napadlo, jestli jsi ten kořen donesl z lesa, nasadil na něj to Micranthemum a umístil to do akvárka, mohla na něm být semena ostružiníku, ale pokud ten kořen byl v akvárku delší dobu, asi by ta semena shnila. Jo a ještě taková drobnost k sinici. Nevím, jestli to není jenom náhoda, ale ve dvou akvárkách, kde se mi držela vláknitá řasa a sinice, se po nasazení japonik, obě ty potvory vytratily. Může to být náhoda a nebo japoniky žerou i sinici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 16:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pepan
Něco muselo být v tom Micranthemum protože zezadu roste to samé. To jsem dostal na srazu a asi od Jožina. (dudak) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 16:53 R Muž ctibum [6870] Re: vaaclav
A nemáš už doma rýmovník? Ten prej střílí semena po okolí... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 16:39 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
Mi to trošku připomíná semenáček ostružiny, ale těžko říct, jak dlouho byl ten kořen v akvárku, případně odkud by se to semínko na kořenu objevilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 16:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přivázal jsem ke kořeni mech pak nějaké Micranthemum, protože se mě tam držela sinice tak jsem to vyhodil a tohle tam potom vyrostlo. Netuším co to je, nebo spíš bylo, protože už to nemám. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 10:17 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Miraell
Tu cervenou jeste porovnej s althernanterou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 15:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Miraell
Miraell napsala: Milý Pepane, ty kytky u mě žijí druhým rokem, tak bych si vyprosila ty poučky.
Prostě je mám a poděkuji ti, pokud jim dáš jméno.
Mám to lépe nafotit?

O kolik ta kytka za ten rok vyrostla? Kolik udělala odnoží. Ani jednu. Prostě jenom přetrvává a až se vyčerpá, prostě odejde. A to neříkám jenom já, ale i místní atlas:
rybicky.net/atlasrostlin/hemigraphis_alternata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 15:20 Žena Miraell [15] Re: Pepan
Tak jsem se Pepane koukla do atlasu a asi máš pravdu.
Možná je s podivem, že mi kytka přežívá již druhým rokem a snaží se i narůst a rozrůst. :-)
Při další údržbě ji vyjmu a zkusím zasadit do květináče.
Pokud tě to bude dále zajímat, podám zprávu, jak se chová na suchu. :)

Děkuji moc potlesk

Jen ještě jeden poznatek, rostlinu si vybírají šneci jako první.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 14:59 Žena Miraell [15] Re: Magic
Ano, mám namysli tu červenou.
Děkuji moc. love
Chci si je najít v atlasu, myslím si, že zrovna ta červená potřebuje více světla.

Řeším totiž současně i nové osvětlení. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 14:57 Žena Miraell [15] Re: Pepan
Milý Pepane, ty kytky u mě žijí druhým rokem, tak bych si vyprosila ty poučky.
Prostě je mám a poděkuji ti, pokud jim dáš jméno.
Mám to lépe nafotit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 14:53 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Miraell
To posledné je imho Ludwigia Repens "Rubín". Ak sa teda bavíme o tej červenej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.09.2017 14:46 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Miraell
Chce to lepší fotky, ale to první je stopro nějaký Hemigraphis, což je kytka pro akvaristiku absolutně nevhodná. A už dopředu říkám, že nakoupit kytky a pak teprve zjišťovat, co jsem to dal do nádrže, je absolutní pitomost a leckdy dost drahá. Od té doby, co existuje internet, není problém si i s dnešními mobily zjistit informace třeba na burze nebo v obchodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 14:10 Žena Miraell [15] – Prosím.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, co je to za rostlinky?
Děkuji za název nebo odkaz. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 05:27 R Muž afc1886 [14655] Re: EatYellowSnow
Jako první bych se tě chtěl zeptat, jestli to je tvoje fotka? Jestli né, tak bych ji musel vymazat. Můžeš dát jenom odkaz na fotku.
No a podobná rostlina je třeba rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_gigantea
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2017 00:07 Maq Re: EatYellowSnow
Mořské řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 00:02 EatYellowSnow
Ahoj, pomohli byste mi prosím identifikovat rostliny na fotce ve spodní části, ony dlouhé tenké listy, které vypadají skoro jako vymotaná magnetofonová páska?:-) Případně něco příbuzného vzhledu? Nejsem akvarista, ale sháním rekvizitu pro video točené pod vodou, proto moc děkuji za případnou pomoc :)
Díky!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2017 17:12 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: Asi 20 cm velké trsy. Větší rozlišení tady: rybicky.net/fotogalerie.php…
Nenašel jsem to nikde v atlase, ale možná jen blbě koukám (nejvíc mě to připomíná nějakou sítinu).

P.S. Zdroj: Štěrkové jezero u Senca. Rostlo to v mělké, prosluněné vodě. Přesně takto mezi velkými kameny (v bahnitém dně to tolik neprosperuje). Byl jsem tam se šnorchlem a než jsem to vyrval ze dna, udělal jsem si analýzu o biotopu.

Myslím, že jsem to náhodně určil. Potamogeton pectinatus rybicky.net/atlasrostlin/potamogeton_pectinatus
Dnešní foto: rybicky.net/fotogalerie.php…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 14:55 Muž Paul [2] - Asie
Díky :-) Je koupená v Zoo Braník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2017 14:31 Žena drvi [2894] Re: Paul
Ty Anubiasy povytahni, at maji oddenek nad substratem, jinak ti odehnijou. Lepsi je privazat je na nejakej kamen nebo koren.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 13:57 R Muž afc1886 [14655] Re: Maq
Podle prezentace to je rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_wendtii -emerzní forma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 13:53 Maq Re: Paul
Mě by spíš zajímala ta kryptokoryna vedle... je pěkná. Kde jsi ji koupil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 13:51 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Paul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 13:16 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvku Nevíte prosím někdo název této rostliny?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 10:54 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: vaaclav
Myslel som si chcel som sa tomu hladaniu vyhnut :-D.Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.08.2017 08:56 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: erik1982
To je dost těžké určit protože je jich mnoho různých variant a v každém akváriu vypadají trochu jinak. Nezbude ti než si najít nějaký atlas a hledat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 21:57 Muž erik1982 [23] - rastlinne – Bucky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj vie mi niekto poradit ake su to druhy?

Vopred dik
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 18:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Magic
Myslím si že brakickou by vydržel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 18:44 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Pepan
Ak prežije dva týždne v sladkej vode, môžem porozmýšľať. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 18:25 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Magic
Dovezl sis oplégr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 17:59 Muž Magic [879] - Rostliny – More vyplavilo...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Som netušil, že ceratophylum nájdem i v mori... Trúfne si niekto na druh? ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2017 22:00 Jarda62 Re: Trpka
Stellatus a basta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2017 18:20 Muž Trpka [1] Re: Jarry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Fotografie ve vetsim rozliseni a detail listu. Na listu jsou opravdu takove zvlastni zoubky.

Edit: rybicky fotky zda se zmensuji, lepsi zde - imgur.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2017 16:44 Jarda62 Re: drvi
Nee erectus má lístky hladké, tady se mi zdají trošku zubaté... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2017 16:01 Muž Jarry [1433] Re: drvi
Chtělo by to lepší foto, ale Erectus mi přijde, že má špičatější listy a nemá je zahnuté dolu. Tipuju to také spíše na Stellatus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2017 15:29 Žena drvi [2894] Re: Trpka
A nemohl by to přece jen být erectus? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2017 15:13 Muž Jarry [1433] Re: Trpka
Na vybarvení potřebuje opravdu extra silné osvětlení, jinak je zelená.
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 181

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 222710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13192?od=2001