Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to rostlina?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 101 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.10.2013 21:18 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kosra79
Rostlině nesmíš ukázat kde je hladina. Někdy se stane že začne vytvářet emerzní listy. Ty ale nesmíš nechat vyrůst nad hladinu. Všechny takové musíš odstranit. Dobré je i rostlinou trochu škubnout a zpřetrhat trochu kořeny, nebo dokonce ji vytrhnou a zasadit znovu. Jsou to bahenní rostliny které procházejí dobou sucha a i zaplavením a proto je to jejich normální chování. :-)

Pokud jde o název tak je to jen obchodní název firmy Rataj. Zde ho najdeš tady
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_ozelot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 20:46 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Jiri_99
nemyslím, má jiné žilkování. 3 výrazné, kdežto Amazonicus a bleheráč mají výrazný jen ten prostřední.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 20:14 Muž Jiri_99 [425]
Tak teď nevím. Mě to zas přijde nejvíc asi jako argentinský.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 20:04 kosra79 – Echinodorus ocelot red
Fotka k příspěvku pokračování
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 20:03 kosra79 – Echinodorus ocelot red
Fotka k příspěvku Dobrý den,koupil jsem si rostlinu od Rataje s názvem "Echinodorus ocelot red" .Pod tímto názvem jsem jí zde v katalogu nenašel. Ale o co mi vlastně jde, Rataj uvádí ,že je rostlina vhodná do popředí nebo do střední části akvária. Na štítku označené umístění číslem 2.Jenže mě rostlina po nějaká době vyházela všechny listy nad hladinu a ty co byly pod vodou odumřely(nejednalo se o emerzní listy).Výšku akvária mám 60cm a listy jsou nad hladinou. Proto bych se chtěl optat ,nejedná-li se o jinou rostlinu. Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 18:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Deathbull
souhlas, popř. nějakej amazonicus, ale spíš bleheráč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 18:18 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Jiri_99
Mě to přijde jako normální Bleherák ale nejsem kytkař tak jsem zvědav co odborníci.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 18:04 Muž Jiri_99 [425]
Fotka k příspěvku Pomůžete mi určit echináč co mám v emerzátku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 12:43 Muž Pasr [8] Re: Designer
No kytka za 69Kč jako nic není, už ji mám v květináči a vypadá taky dobře :-) Abych přiznal největší chybu, co jsem kdy koupil.. Tak to bylo auto.. možná dvě.. Ale u aut je to těžké, když to není nové... Díky za diskuzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 12:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pasr
Ja to taky myslel spis jako humor. Kazdy kdyz v necem zacina, udela spoustu chyb, a tahle byla skoro zadarmo, mnoho lidi se pouci vyrazne draz ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 12:05 Muž Pasr [8] Re: Designer
Souhlasím, kdybych řekl, tuhle kytku chci... A ne, když přijdu s tím, že bych chtěl kytku do popředí akvária, nenáročnou na světlo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 11:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pasr
Kdyz si zapojim 2kW topeni na drat AWG 34, nejspis mi na jeho vzniceni, zakaznik nezakaznik, zacatecnik ci expert, cestne reknes/pomyslis si, ze jsem totalni pitomec. Ale jestli mas takovy drat skladem, a nereknu Ti k cemu ho chci, klidne mi ho prodas.

Kdyz si nekdo v akvaristice da do akvaria nevhodnou rostlinu, zakaznik nezakaznik,... Mam to cele opisovat?

smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 00:34 Žena darka [520] Re: PaDa
A bohužel nejednu ;-), to se netýká jen akvaristiky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   12.10.2013 23:44 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Pasr
Každej někdy koupil kravinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.10.2013 23:12 Muž Pasr [8] Re: Horác
V životě jsem tedy moc špatných věcí nekoupil. Každý nějak začíná... A nemůže vědět hned všechno. Já jsem taky obchodník, ale spíš tedy preferuji filozofii spokojeného zákazníka, že se vrátí a utratí i další peníze než jednorázový zisk. V listopadu bude na burze určitě zas a já vím, že si tam nic nekoupím. Tuhle diskuzi bych ukončil, protože to nemá smysl řešit. Kytku jsem si koupil, peníze jsem mu dal dobrovolně... Přiznávám, moje chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.10.2013 21:30 Muž Horác [3942] Re: Pasr
Pasr napsal: nevím, neznám, jsem začátečník.. tudíž doufám, že mně na to upozorní!!! Tak s tímhle přístupem nakoupíš v životě ještě hodně kravin :o) ...
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2013 21:21 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pasr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 21:10 Muž Pasr [8] Re: Horác
nevím, neznám, jsem začátečník.. tudíž doufám, že mně na to upozorní!!! Já když někomu prodávám elektroinstalační materiál, tak ho také upozorním na výhody i nevýhody onoho materiálu... Ale to tu nemá smysl řešit, každopádně ji dám do květináče a půjdu si koupit něco do Sklorexu, tam mě ještě nezklamali a vždycky poradili správně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 21:07 Muž Pasr [8] Re: vaaclav
Díky za odkaz. Je docela výstižný... Když si vemu, že sem za ni dal 69Kč, tak mi je to i líto teda.. že sem si radši nekoupil ten anubis boha...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2013 20:56 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pasr
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 20:12 Muž Horác [3942] Re: Pasr
Pasr napsal: ... achjo.. proč se to tedy vůbec prodává jako akvarijní.. Nechápu :-( Některé rostliny se dávají do akvária i přesto, že v něm dlouho nepřežijí ... fungují jako "dočasná výzdoba" ... že to nevíš (a že nevíš, které to jsou), to přece není chyba prodejce ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 19:34 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Pasr
Jak dlouho pod vodou vydrží, to nevím, nikdy jsem jí neměla. Může to být pár týdnů i pár měsíců. Ale odejde určitě, takže ji fakt raději přesaď z akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 19:22 Muž Pasr [8] Re: ivaha
čtu dost, ale tohle vlákno jsem nečetl ještě... Bohužel, jsem dal na radu prodejce... ted vím, že než něco koupím, radši si to prvně najdu asi na netu... Tak ted musím vymyslet, čím jí nahradím... Takže ji mám radši zasadit do květináče?? A jak dlouho může pod vodou vydržet? Asi těžko říct že..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 19:16 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Pasr
Zrovna tahle rostlina je tady na fóru omílaná dostkrát... Kdo čte, ten ví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 19:06 Muž Pasr [8] Re: ivaha
no to mě docela štve, pač jsem v akvariu na ní udělal místo a jiné starší rozrostlé rostliny jsem vyhodil, aby akva nebylo tolik zarostlé a aby toho světla tam bylo víc... achjo.. proč se to tedy vůbec prodává jako akvarijní.. Nechápu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 17:18 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Pasr
Tak si ji dej do květináče, tam bude taky pěkná :-) A vydrží dýl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 16:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
ivaha napsala: Nejspíš tento Ophiopogon rybicky.net/atlasrostlin/ophiopogon_minima , moc dlouho Ti pod vodou nevydrží...

Mám Ophiopogon planiscapus 'Nigrescens' - sedoulek plochostvolý, používám jej na okraje jezírek, pěkně kvete...Do vody není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 16:02 Muž Pasr [8] Re: ivaha
Hmm, o tom se mi prodávající teda nezmínil :-( Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 15:37 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Pasr
Nejspíš tento Ophiopogon rybicky.net/atlasrostlin/ophiopogon_minima , moc dlouho Ti pod vodou nevydrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 15:33 Muž Pasr [8] – Rostlina?
Fotka k příspěvku Prosím o radu, dnes jsem si na burze v Brně koupil tuto rostlinu a zapomněl jsem jak se jmenuje.. Díky za info :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2013 12:38 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Grizzly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 12:29 Muž Grizzly [57] - Afrika – Rada
Fotka k příspěvku Zdravím potřeboval bych poradit co je toto za echinodorus. Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.10.2013 16:10 Muž Aforte [533] - Rostliny
S tímhle skončíme nikam to nevede. Akorát tu spamujeme fórum. Jen jsem chtěl předejít těmto zprávám uživatelů, kteří zbytečně napadají horbach i když je to vlastně vcelku solidní akvaristika. :) Teda jak kde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 16:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Aforte
Aforte napsal: Ale přednostně jsou pěstovatelé akvarijních rostlin.

O čem to je debata? coze Aqua - Daho; Zabýváme se pěstováním a prodejem vodních rostlin vhodných pro akvaristiku, teraristiku či kutilství. Nabízíme až 120 druhů rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 16:05 Muž Aforte [533] - Rostliny
Ale přednostně jsou pěstovatelé akvarijních rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 16:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Aforte
Nikoliv. Jsou dodavateli rostlin pro akvaristiku stejně jako teraristiku. Navíc mají rostliny pro využití jezírkářů... ;-) Proto tedy i rostliny "neakvarijní" mají v sortimentu a je na vybírajícím si...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 16:02 Muž Aforte [533] - Rostliny
A Aqua-Daho, kteří mají v nabídce i neakvarijní rostliny - bahenní jsou všeobecně založení? Ne. jsou jen na akvaristiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 15:56 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aforte
Ja som nikoho nesúdil preboha smich ...
len som tým myslel že Hornbach nie je prioritne zameraný na akvaristiku a preto sa tam môže aj toto stať.
Vôbec som nemal na mysli personál, sám chodím u nás v Bratislave tam no tam ten personál je tak pol na pol... ako kto... Jedna pani tam kývne hlavou pomaly na všetko , respektíve moc teda neporadí ... zato sú tam ale aj uslovní ľudiapalec .
Tak pripúšťam že som sa nesprávne vyjadril. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.10.2013 15:43 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: sony14
Nechápu, jak takhle můžete soudit? Dost hornbachů obsluhují lidé se znalostmi a dokáží poradit lépe než většina akvaristik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 15:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
Ale Vendo...už jsem o tom psal včera Markétě...firma blbá není, jen lidé... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -7   11.10.2013 15:39 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: vaaclav
možno slušná firma, no do toho by som z pohľadu akvaristiky Hornbach teda nezaradil smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2013 15:33 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Aforte
Trochu bych nesouhlasil, slušná firma tyhle rostliny v sortimentu potopené v prodejní nádrži prostě nemá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2013 15:25 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Morie
Morie napsalUž nikdy více nákup v takovýchto "specializovaných" obchoďácích! Grrrrr...... rozzureny

Tohle ale není problém obchoďáku, ale tvoje! Máš si před nákupem rostlin udělat nějaký seznam rostlinek a pak už jen vybírat. Kdyby jsi koupila např.: pogostemon helferi a při 10W na 40cm výšku ti nerostl, taky by jsi nadávala? Opravdu je to tvoje chyba a nikoho jiného!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 15:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Morie
A ona u té rostliny cedulka nebyla? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 15:09 Morie Re: dudak
Hm, takže už chápu, proč byl v Hornbachu tak levnej a proč mi po dvou dnech od zasazení do akvárka začíná uhnívat hmm
Už nikdy více nákup v takovýchto "specializovaných" obchoďácích! Grrrrr...... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 06:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Raviolka
Raviolka napsala: OT, ale která akvaristika tohle prodává?

Markétko každá v níž objednávající přehlédne v nabídce značku označující rostlinu do akvária nevhodnou... :-P ...a to ty značky mají snad už všichni dodavatelé myslím... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 00:44 Muž dudak [1885] Re: Morie
Tipoval bych Chlorophytum, taky jedna z rostlin co se prodává v akvaristice a do akvaria nepatří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 22:09 Morie
Fotka k příspěvku Prossím o pomoc s určením této rostlinky. Děkuji!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 19:18 Žena Kytka [2146] Re: Jája
Je to Blyxa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 18:00 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Davik59
Ať koukám, jak koukám, tak rostlina č. 8 mi připadá jako rybicky.net/atlasrostlin/heteranthera_zosterifolia .Blyxu v tam nevidím, ale fotka může zkreslovat.
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [101] ...... 181

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 222710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13192?od=5001