Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to rostlina?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 172 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 20:40 švíco – Re: Gabriellka
Je to zřejmě:
rybicky.net/atlasrostlin/acorus_cv_variegatus
neakvarijní rostlinka... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 20:39 Žena Kaala [0]
Fotka k příspěvku tu je dalsie foto neznmej rastliny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 20:38 Žena Kaala [0] – Neznama rastlinka
Fotka k příspěvku moj otec mi kupil rastlinku v akvaristike no bohuzial nebolo na nej meno...kupil ju preto pretoze sa mu pacila...bohuzial neviem co je to za rastlinu ani ci jej vyhovuju moje podmienky...mam 100 l akva ss jemnym strkom 1-2 mm a teplota okolo 26 stupnoc celsia
pridavam obrazok
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 17:43 Peťura
O.K. díky všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 16:44 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re - Peťura
Taky si myslím, že je to H. corymbosa. Zkuste ji ještě nechat vyrůst nad hladinu a třeba i vykvete. Pak by určení bylo snazší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2010 15:20 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Peťura
Můj typ, který nebude daleko od pravdy je na H. corymbosa. Popravdě ani nevím, jestli se H. costata v ČR pěstuje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 15:09 Muž sportsmen [62] – Re: Peťura
Přesné určení podle fotky je velice obtížné a nikdo Vám to přesně neurčí. Určení v tomto případě navíc komplikují i emerzní listy. Nezbývá než počkat až rostlina nasadí nové submerzní listy a i pak nebude určení stoprocentní. Navíc k čemu je důležité znát přesný název? Vždyť pro účely akvaristiky úplně stačí, když rostlina dobře roste a prosperuje a zda je to druh ten a nebo onen není tak podstatné. Stačí znát rodový název.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 15:02 Peťura
Děkuji,ale potřeboval bych to přesně,mohly by to být obě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:58 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Peťura
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:55 Peťura
Fotka k příspěvku Prosím víte někdo co je tohle za kytku?Díky
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 17:40 Muž Landvir [57] – Re: Johan
Díky moc za pomoc ;-) Landvir
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 14:48 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Landvir
Je to prakticky stejná rostlina jako rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_macrophyllus. Liší se jen trochu tvarem listů a nažkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 13:43 Muž Landvir [57]
Dobré poledne, můžete mě někdo poradit co je Echinodorus scaber- mam to na stitku od Rataje a nemuzu ho tady najít. Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 18:31 Muž paja66 [11] – Re: sportsmen
Někdy holt potvůrky narostou. Taky jsem nečekal, že ve 160 l akvárku může vallisnerie dorůst 2,5 metru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 18:01 Usine – Re: sportsmen
Světlo a vysoká teplota udělá svoje, proto ho máš tak velký. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 14:32 Muž sportsmen [62] – Re: paja66
Akvárium měří na výšku 60cm. Echinodorus jsem měl původně v nádrži "Sportsmenovo terčovci" tam najdete fotku, jaký byl při stěhování do nádrže v ordinaci. Teď je dvojnásobný. Polovinu listů má rozložených volně na hladině. Odhaduji že největší listy mají okolo 80cm. Žádné hnojivo neaplikuji, jen při založení akva jsem dal nějaké startovací hnojivo do dna. V atlasu opravdu uvádí velikost 20-40cm ale tento je daleko větší. Možná to ani není čistý indian red, nikdy jsem to detailně nezkoumal. Ale měl by to být on, tedy přesněji řečeno aspoň jsem ho tak koupil. A určitě to není tím, že by se vytahovat za větlem, protože mu svítím výbojkou a v původní nádrži měl T5 trubice. Hold někdy to naroste. Uvidíte co se z toho vašeho vyklube, ne všechny echinodori jsou takto mohutných rozměrů. Některé dosahují opravdu malých rozměrů. Viz atlas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 13:40 Muž René73 [0]
Děkuji moc je to ona potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 13:32 Muž kortezhugo [983] – Re: bali
jj Repens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2010 13:24 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: René73
asi nejaka ludwigia (repens??)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 13:21 Muž René73 [0]
Fotka k příspěvku Ještě jedna
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 13:21 Muž René73 [0]
Fotka k příspěvku Můžete my někdo poradit jak se jmenuje tato rostlinka koupil jsem jí na burze a zapomněl jsem jak se jmenuje.Omlouvám se za kvalitu fotek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 11:33 Muž paja66 [11] – Re: sportsmen
Akvárko v čekárně i echinodorus indian jsem si prohlédl a vidím, že je to pěkný macek. Přitom v atlasu rostlinek je tady uvedená výška 20-45 cm. To akvárko mi ale připadá vyšší, kolik měří? Snad mi to tak bláznit nebude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 01:20 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re . Paja 66
I když to je třeba čistý, neprokřížený exemplář, v každé nádrži se může chovat trochu jinak. Měl jsem kdysi několik rostlinek E. macrophyllus z jedné botanické zahrady a můžu říci, že každý se choval trochu jinak a přitom byly odebrány z jednoho výhonu rostliny, která byla stoprocentně určena. Prostě ta příroda si z nás dokáže dělat srandu i když do ní nezasáhneme křížením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 00:55 Muž sportsmen [62] – Re: sportsmen
Aktuální fotky rostliny najdete v prezentaci "Akvárium v čekárně". Je to zhruba rok a půl stará rostlina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 00:51 Muž sportsmen [62] – Re: paja66
Já mám zkušenosti s e. indian red. ten mi za rok narostl do velikosti okolo 50cm (viz. foto v mé nádrži). Rychlost růstu asi budou hodně ovlivňovat podmínky v nádrži. Ale po roce a půl už má docela obludné rozměry s listovou růžicí okolo 50 listů a to ji neustále otrhávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 00:43 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: paja66
Protože to je špunt. Bejt to běžně vzrostlá rostlina, tak není problém ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 00:41 Muž paja66 [11] – Re: Johan
Tomu rozumím, ale bez rad kolegů tady v tomto fóru jsem to určit holt nedokázal. A myslím, že i odborníci zde se shodli, že ani tak to není jednoduché a jednoznačné. Pánové, díky všem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 00:07 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: paja66
Problém je, že když člověk netuší, co to je, tak jen těžko dohledá, co přesně rostlinka k životu potřebuje Proto je zde např. atlas rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 23:53 Muž paja66 [11]
Pepan napsal: V každém případě je to Echinodorus, ale druhově bych byl hodně opatrný. Sám si můžete vybrat - scaber, cordifolius, macrophyllus .... Je jich celá a profík botanik Vám to bez nažek neurčí. Tak to pojmenujte Echinodorus sp. a hlavně buďte rád, že Vám v akvárku roste.
Určitě jsem rád, že ji mám, i když za těch pár dní se zatím moc neprojevila (ani + ani -). Pečlivě jsem prošel fotky druhů, které uvádíte a nejspíš to vypadá na Echinodorus cordifolius (srdcolistý). Uvádí se, že může dorůst až 40-70 cm. Dá se odhadnout za jakou dobu by mohla těch 40 cm dorůst (pokud se ji tedy bude dařit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 23:45 Muž paja66 [11]
Johan napsal: Snažím se dělat osvětu ;-) , ale pro akvaristiku není zas tak důležité co to ve skutečnosti je. Dležité je jak ta rostlina vypadá, aby se hodila do akvária a co potřebuje k životu.
Jo, souhlas. Problém je, že když člověk netuší, co to je, tak jen těžko dohledá, co přesně rostlinka k životu potřebuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:59 Usine – Re: sportsmen
Právě naopak kupovat rostliny jako echinodory submezní je nesmysl. Byly by moc drahé a podstatně by hůře rostly, hlavně menší exempláře. Pokud si koupíš dobře vzrostlý emerz je daleko větší šance že ti dobře poroste.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:58 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: sportsmen
Snažím se dělat osvětu ;-) , ale pro akvaristiku není zas tak důležité co to ve skutečnosti je. Dležité je jak ta rostlina vypadá, aby se hodila do akvária a co potřebuje k životu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:56 Muž sportsmen [62] – Re: Johan
Přesně, v tom aby se jeden vyznal X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2010 21:54 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: sportsmen
éž by prodejcům šlo místo o zisky o kvalitu a prodávali pouze rostliny se submerzními listy. I emerzní rostliny mohou být kvalitní (a bývají).
Navíc v dnešní době už jsou rostliny tak prokřížené, že i botanik přesně nemusí rostliny určit, protože vykazují i znaky jiného druhu. Nejde ani tak o prokřížení jako o přizpůsobení se rostliny podmínkám pěstování a tak ztrácí svůj vzhled, který je znám a popisován z přírody.
Sám jsem se setkal i s tím, že zakoupená rostlina měla uvedený jiný druhový název, než ke kterému skutečně patřila. Bohužel se spousta rostlin pěstuje pod názvem rostlin, které se nepěstují. Spoustu zakoupíte pod různými jmény a pod různými jmény můžete koupit jednu a tu samou rostlinu. U kultivarů to je ještě zkomplikované, protože dceřinná rostlina vyrostlá na nějakém kultivaru nemusí být ten samý kultivar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:45 Muž sportsmen [62] – Re: Pepan
Navíc v dnešní době už jsou rostliny tak prokřížené, že i botanik přesně nemusí rostliny určit, protože vykazují i znaky jiného druhu. Sám jsem se setkal i s tím, že zakoupená rostlina měla uvedený jiný druhový název, než ke kterému skutečně patřila. Kéž by prodejcům šlo místo o zisky o kvalitu a prodávali pouze rostliny se submerzními listy. Tak ať vám rostlina přežije přechod. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:17 Jakubqo814
Ja rastlinku tipujem na Echidonorus dufam že sa to píše tak...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:15 Usine – Re: paja66
Většinou jsou světle zelené, růžové až purpurové, někdy mají po sobě i tmavé fleky. Jedná se ale většinou o kultivary. U přírodních druhů, to zas až tak neplatí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 20:03 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re - Paja 66
V každém případě je to Echinodorus, ale druhově bych byl hodně opatrný. Sám si můžete vybrat - scaber, cordifolius, macrophyllus .... Je jich celá a profík botanik Vám to bez nažek neurčí. Tak to pojmenujte Echinodorus sp. a hlavně buďte rád, že Vám v akvárku roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 12:17 Muž paja66 [11] – Re: vaclav
OK, tak uvidíme, jestli se rostlinka chytne a jak se jí bude dařit. Dá se říci, že čím lepší podmínky, tím jsou nové listy zelenější nebo naopak červenější? Ď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 12:04 Usine – Re: paja66
Odhadovat název rostliny podle emerzních listů je hádání z křišťálové koule. I první submerzní listy jsou někdy trochu jiné než má rostlina za čas. Nové listy nejsou většinou želené ale bývají světle růžové až temně rudé, záleží na druhu a podmínkách v akváriu.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 11:32 Muž paja66 [11]
sportsmen napsal: fotka je dost špatná, ale já bych to typoval na nějakou z kryptokorýn (cryptocoryne). Jak dlouho rostlinu máte? Zdá se mi jako by měla emerzní (suchozemské) listy.
Rostlinku jsem koupil před 14 dny na akvaristické burze, ale kupoval jsem to v rychlosti a nezapamatoval jsem si jméno. Taky si myslím, že to jsou emerzní listy, které teď jdou do kopru. Bohužel u této rostlinky se zatím nevytvářejí nové listy jako u dalších dvou echinodorů, které jsem si tam také koupil. O něco lepší fotka stejné rostlinky je na 89.187.139.249/… Díky všem za odpovědi!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 10:46 Jiří Sýkora
Papin napsal: Já bych to typoval na Echinodorus ovalis

Ech. ovalis má konce zakulacené, a jestli jsem se dobře díval, tak tento Ech. má konce do špičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 10:37 Papin
Já bych to typoval na Echinodorus ovalis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 00:45 Muž karelpavel [18] – Re: paja66
Taky mě to hned vrazilo do očí že bych to typoval na echinodorus - mě, podle nejvyššího lístku na fotce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 00:09 Muž sportsmen [62]
echinodorus byl druhá možnost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 00:08 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Uli
ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 00:04 Muž Uli [17] – Re: paja66
Nevím jak kolegům,ale mě se zdá, že je to nějaký echinodorus..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 00:02 Muž sportsmen [62] – Re: paja66
fotka je dost špatná, ale já bych to typoval na nějakou z kryptokorýn (cryptocoryne). Jak dlouho rostlinu máte? Zdá se mi jako by měla emerzní (suchozemské) listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 21:42 Muž paja66 [11]
A dá se tipnout co je to za rostlinku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 21:36 Muž čichavec [0] - Živorodky
já mám nad akva osvětlení slabé ale rostliny mi rostou může to být také složením vody
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [172] ...... 181

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 222710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13192?od=8551