Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to rostlina?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 96 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 22:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sid
Co takhle fotečka by nebyla. Nebuj určitě by na ní byl tvůj nick. smich
Jinak bych chtěl vědět tvůj názor na zdejší atlas co se týče rostlin rodu Alternanthera reineckii: reineckii 'Roseafolia', reineckii 'Splendida', reineckii 'Lilacina' , reineckii 'Mini'
Myslím že ta 'Splendida' je tam trochu navíc a o fotkách ani nemluvím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 22:40 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Kamilstrom
Tak třeba Alternanthera reineckii "mini". Tou se zrovna bavím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 21:52 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Tu jsem tady jeste ani nevidel :).Zdejsi trh je nekdy hrozny,jenom co mi zabralo casu sehnat Eleocharis belem(v Evrope znamy asi jako "mini")a jak je drahy! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 21:47 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kortezhugo
Jj, naštěstí existují i jiné kytky, které "umí srovnatelnou rudou" bez extrémních nároků na světlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 21:13 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
Tomu opadavaniu sa asi ani neda zabrániť.Ona je dosť náročná na svetlo a ked rastie vrch stale zatieni spodne listy a tie opadajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 21:02 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Kamilstrom
Chvilku jsem se přesazováním vrcholových řízků taky bavil, než jsem narazil na jiné, pro mne zajímavější kytky. :-)
(Ta Ludwigia repens "ROT" od Dennerleho drží spodní patra mnohem lépe.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 09:55 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: Designer
Říkám nejspíš. Já KB mám a podle mě vypadá stejně, jako dotazovaná kytka, zase přiznávám, že echinodorů je taková halda, že si v nich rozhodně nejsem na 100% jistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 08:40 Peschy – Cryptocoryne wendtii ,,Brown,, ???
Ahoj lidi, asi 2 měsíce zpět jsem si koupil v zoo prodejně Cryptocoryne wendtii ,,Brown,, , ale čím častěji studuji rostliny na netu, tak si tím přestávám být nějak jistý. Okraje listů jsou hladké (rovné) a listy mají oválný tvar, ale zatím jsem nenašel jiné foto, než, že tento druh Cryptocoryny má listy drobně kadeřavé a spíše protáhlého tvaru. Může mi to někdo prosím vysvětlit. Dnes budu aqua předělávat, tak během dne dodám i foto. Za odpovědi předem děkuji. :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 20:17 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: snehulda007
Díky. Teď si vybavuji, že něco takového říkala, když jsem chtěl Ludwigii Repens.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 18:24 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Designer
Fotka k příspěvku Jo ta Hygrophila polysperma mi roste jak divá už z ní mám takovou prolézačku pro pancéřníčky. Ale dnes je po přistřihnutí, po výměně vody.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 18:18 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Fotka k příspěvku No ja mam L.Peruensis skoro 2 roky a roste(ne nejak rychle)dobre,spodni listy opadavaji vzdy(nedostatkem svetla),ale jinak ji vzdy,kdyz dosahne hladiny(nebo je blizko)dole odstrihnu a zasadim a jede dal,dno inertni s osmocote+,upravena EI,a dost CO2. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 17:52 Muž dudak [1885] Re: michalt
mrkni se jim na stránky co pěstují web.telecom.cz/… , ale jestli je to opravdu ono si stejně nemůžeš bejt 100% jistej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 17:51 Muž snehulda007 [850] Re: michalt
Tu 10. prodávaj Hořánkovi pod názvem Ludv. sp. "Mexico". Teda aspoň se mi zdá že je to ona. Mě jí pí Hořánková doporučila na vyzkoušení místo L.repens,že je nenáročná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 17:48 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Designer
Právě proto jsem chtěl porovnat emerzní formu listů (dokud je), protože jsem si myslel, že ta bude méně závislá od podmínek pěstování, než forma submerzní (jen tušení, můžu se docela dobře plést).

Nakonec asi opravdu nemá cenu rozebírat (jako Johan poznamenal), jaký druh to přesně je, jen by bylo dobré vědět, jaké má ta-která kytka nároky, abych je mohl zkusit co nejlíp splnit a taky do jaké výšky asi vyroste, abych ji mohl v nádrži nějak smysluplně umístit.

Ale je rozhodně moc zajímavé a poučné vidět, jak různě se může stejná rostlina vyvinout v různých podmínkách. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 17:41 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Johan
No jo, oni mi u Hořánků řekli, co to je. Jen jsem si to nezapamatoval. Popisky jsem si tam nikde nevšiml. Ale máš pravdu, těch druhů je hodně, nějak jsem se nechal unést zdáním (asi mylným), že v akvaristice se rozšířeně používá jen několik z nich. A když píšeš, že je pravděpodobné, že Hořánkovi prodávají hippuroides, budu to mít na paměti. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 17:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Ty se muzes podivat z jineho uhlu, kousek si vytahnout z akvaria, a to je nekdy pro presne urceni oproti jedne fotce veliky rozdil. I kdyz ani tak to nemusi byt snadne ;-) .

Co se tyce Ludwigia repens, i tataz rostlina v jinych podminkach, muze vypadat dost ruzne a to i v ramci jednoho akvaria. Na hladine muzes mit nadherne velike cervene listy a dole ve stinu malicke zelene listecky. A i podle podminek se bud vetvi vice, nebo roste jen s velmi obcasnym rozvetvenim. Pri pohledu na cizi rostlinu se pak muzes divit jeste vic, jak ruzna muze byt, a jak se uvadi, muze nekdy jit i o krizence.

Take Hygrophila polysperma dokaze byt ruzna, ne tolik, ale zajimave. Mam v jednom akvariu vetsi listy az do oranzova a take male zelene, rozdil je ve svetle v tom miste. Ve druhem akvariu se dokonce rozhodla plazit po dne, prichytava se koreny ke dnu, a zacala se zvedat az v okamziku, kdy diky sklu uz dal nemohla po dne ve svem smeru. Ma v tom akvariu dost zivin, bez pridavani CO2 a svetlo je omezeno co to snese nejvic bez problemu s rasami. Pokud ma tato rostlina dostatek svetla, at uz u dna, nebo i vyse v akvariu, zacne jit do vodorovna a velice casto vytvari nove vrcholy.

Tady je mesic stara fotka, uz je ji zase vyrazne vic, to zvedani je u celniho skla.
rybicky.net/fotogalerie.php…
Opravdu jsem ji takhle nepolozil, udelala to sama, ale ted uz ji pomaham a vodim si ji pro vytvoreni jakehosi koberce ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 17:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: michalt
U Hořánků musej vědět, co že to vlastně pěstují a odkud to mají (tedy jestli jsem dobře pochopil, že je to od nich, ale případně to na principu nic nemění).
Stolístků je víc jak 100 druhů a většinou se nedají s jistotou poznat bez znalostí jejich květů. To, že někde na forech jsou zmiňovány názvy M. propinquum či M. simulans je jedna věc a druhá je, jestli opravdu myslí ten druh, který zmiňují. Nebo si to jen tak nazvali.
Takže si myslím, že u Hořánků u toho mají cedulku M. hippuroides (lepší se jich spíše zeptat), ale co to je ve skutečnosti nemá takto cenu rozebírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 16:30 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Johan
Ještě jsem se podíval na to Myriophyllum hippuroides (6.). Jde to snadněji, když člověk ví, že jde o Myriophyllum.

Nevím, jestli je to relevantní, ale podle tvaru těch emerzních listů se mi podle různých atlasů na webu spíš zdá, že to, co mi plave v nádrži, je spíš druh Myriophyllum simulans, někdy taky označováno jako Myriophyllum propinquum. Podle toho, co jsem se dočetl, by ten druh simulans měl být méně náročný než hippuroides. Ale nejsem žádný zkušený rostlinkář, možná jsem to neurčil správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 14:22 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: dudak
Díky, opravdu je to Ludwigia peruensis. Porovnal jsem to s jinými obrázky na webu a odpovídá to. Tak jsem zvědavý, jak si u mě povede, protože nemám CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 12:00 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: dudak
Díky! :-)
To koresponduje s tím, co jsem s ní zažil já. Taky se držela jen těch pár měsíců a odspodu opadávala. Jak jsem psal, podmínky byly IMO v pořádku; spolu s ní jsem pěstoval další kytky z kategorie náročnějších, a těm se dařilo slušně.
No, náhrada za ni nalezena, (ta Dennerleho L. r. "ROT"), což ale nevylučuje, že se někdy v budoucnu o ni znovu nepokusím. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 11:39 Muž dudak [1885] Re: Sid
mě rostla cca 4 měsíce krásně, i když se moc nevětvila a dole listy opadávaly, ale před necelým měsícem jsem byl línej ji ostříhat, vyndat spodky a zasadit vršky, sestřihl jsem jen velkou horní část, kterou jsem rozdal a dole mi toho moc nezbylo, minulý týdej jsem vyndaval všechny stonkovky abych to omladil a zasadil vršky a našel jsem jen 2 stonky, které na tom nebyly nejlíp, tak uvidím jestli se vzpamatuje. Jinak mám ještě jednu červenou ludvigii, nejspíš taky repens a ta jde opravdu líp. Svítím 12h průměrně 115w T5 cca 15cm nad hladinou na akva 200x50x50, u dna mám tmu. Hodnoty vody viz moje nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 11:00 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: dudak
Jak moc na ni svítíte? Já ji už nějakou dobu nemám, ale vybavuji si, že se mi ji ani pod dost silným osvětlením nepodařilo udržet déle, než pár měsíců.
Na vině nemuselo být jen osvětlení, ale nedostatkem živin vč. CO2 určitě trpět nemohla.
Ještě by roli mohly hrát KH a GH. Jak je na tom u vás?
Teď zkouším L. repens "Rot" od Dennerleho a s ní je to mnohem jednodušší. Přitom zbarvením je na tom s L. peruensis srovnatelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2014 10:31 Muž dudak [1885] Re: michalt
jestli ti to vybrala paní Hořánková, tak by to mohla bejt Ludvigia peruensis, já ji od ní mám taky, byla to jediná stonkovka do červena, o který mi řekla, že pod vodou poroste dobře. Nejspíš to bude emerz, proto je tak hustá, já ji dostal podobnou, pod vodou se trochu víc protáhla a víc zčervenala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 10:22 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Mislow, Johan
Děkuji Vám za určení. Můžu se však zeptat, nakolik jste si jisti tou Alternantherou? Jde o to, že moje představa o této kytce je taková, že roste relativně pomalu, chce moc dobře hnojit a bez CO2 je její růst stejně spíš o přežití. Nebo se mýlím? Myslel jsem, že paní v pěstírně vybrala rostlinky, které půjdou dobře i bez CO2. Myslel jsem, že ta kytka 11 bude jen jinou barevnou variací Ludwigie repens. Nebo mám zcela nesprávnou představu o Alternantherách? Díky za diskuzi a za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2014 05:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LinaDee
S Kleine bär nesouhlasim, tomu z fotky 12 neodpovida zilkovani listu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2014 03:07 Muž Mislow [304] Re: michalt
11. Alternanthera nejspise roseafolia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2014 01:11 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: michalt
12. Echinodorus, nejspíš Kleine bär rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_bar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 21:36 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: michalt
Proč ty fotky neotočíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2014 21:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.01.2014 21:00 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: michalt
1. nejspíše Rotala rotundifolia
2. Bacopa caroliniana
3. Lilaeopsis attenuata
4. Didiplis diandra
5. Hygrophila polysperma
6. Myriophyllum hippuroides
7. Echinnodorus, dejme tomu cv. ozelot
8. Cabomba caroliniana
9. Aponogeton crispus
10. Ludwigia palustris
11. Alternanthera

Berte to jako orientační názvy. Lepší bude, když se znovu ozvete, až budou rostliny dobře narostlé...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:53 Muž michalt [737] - Miniakvária – Pomoc
Fotka k příspěvku 12.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:52 Muž michalt [737] - Miniakvária – Pomoc
Fotka k příspěvku 11.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:52 Muž michalt [737] - Miniakvária – Pomoc
Fotka k příspěvku 10.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:51 Muž michalt [737] - Miniakvária – Pomoc
Fotka k příspěvku 9.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:51 Muž michalt [737] - Miniakvária – Pomoc
Fotka k příspěvku 8.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:50 Muž michalt [737] - Miniakvária – Pomoc
Fotka k příspěvku 7.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:49 Muž michalt [737] - Miniakvária – Pomoc
Fotka k příspěvku 6.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:49 Muž michalt [737] - Miniakvária – Pomoc
Fotka k příspěvku 5.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:48 Muž michalt [737] - Miniakvária – Pomoc
Fotka k příspěvku 4.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:48 Muž michalt [737] - Miniakvária – Pomoc
Fotka k příspěvku 3.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:47 Muž michalt [737] - Miniakvária – Pomoc
Fotka k příspěvku 2.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:47 Muž michalt [737] - Miniakvária – Pomoc
Fotka k příspěvku Ahoj, koupil jsem si rostlinky do nového akvária a u většiny z nich nevím, co jsou přesně zač. U některých tuším, ale nevím přesný druh. Byl bych zkušenějším uživatelům moc vděčný za jakoukoliv pomoc, abych věděl,jak se o rostlinky starat. Díky.

Tady je 1.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 11:57 Muž Kubik777 [2] Re: Johan
Díky. Tak nějak jsem si to myslel, ale nechtěl jsem ovlivňovat úsudek ostatních mými myšlenkami :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 10:00 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Kubik777
Anubias barterii nana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 09:59 Muž Kubik777 [2]
Fotka k příspěvku Pravděpodobně to pro většinu z vás hádanka nebude, ale je podle mě zbytečné zakládat nové téma. Rád bych si ověřil o jaký konkrétní druh rostliny jde. Byla mi darována ve více kusech, tak se chci ujistit co že to mám v akváriu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 18:19 Muž acik [416] Re: keydoc
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2013 18:16 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: acik
Ano, je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 18:13 Muž acik [416]
Fotka k příspěvku zdravím,chtěl jsem se zeptat,je to Staurogyne repens ???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 13:30 Muž honzales [8] - Živorodky
takze to vidis taky na hygrophila corymbosa :-)
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [96] ...... 181

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 222940x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13192?od=4751