Jaká je to řasa?
Rhizoclonium:
www.vitaplant.cz/…
"Nedostatek CO2, špatná nebo žádná cirkulace vody či nedostatek živin. Obecně se vyskytuje v akváriích, kde není dodržována pravidelná údržba."
Tak tam máš asi moc živin a málo rostlin, rychlerostoucích rostlin
Právě že ho mám na čtvrtku puštěný, A Svítím tak 7 hodin max.
Jak dlouho svítíš? A ten chihiros máš ztlumený nebo jede naplno?
Nazdar chlapy, Včera ste to tu řešili. Mám na mechu takovou řasu, Vypadá jako pavučinka, Ldyž jí vytahuju je to takový zelený sliz. Rání to vytahám, večer můžu zase. Nějaká rada, jak na ní ?
Nevím, co je zelený vlas, ale pokud myslíš žabí vlas, tak to je něco jiné, než Rhizoclonium.
Jak jsem napsal, odsávej tenkou hadičkou od vzduchování, současně s tím měň 10% vody. Obden, dokud to budeš mít.
Rhizoclonium se objevuje většinou v nově založených nebo upgradeovaných akváriích.
No jo ale Rhizoclonium je zelený vlas ne? Toto je bílé
Jojo je to takové kluzké. Otázka jak se toho zbavit nebo co vyndat. Nebo jestli je to tím, že je to čerstvě založené akva
Z tý koule to nejde ale z té rostliny na dnu
Mám tam druhou za poslední týden ale vždycky jen jedna takhle vyjede
Prostě to vyndej a připrav se na to, že se to asi zase objeví, a / nebo něco jinýho
Máš to akvárko čerstvý, tak nepanikař, až si to sedne, tak to (třeba) zmizí samo...
Mám to na krevetky, že to ožírají.
Vypadá to jako Rhizoclonium. Pokud je to ono, pak namotávání na špejli nepomůže. Hadičku od vzduchování a odsávat.
Nevím proč si tu kouli strkáš do akvária, přitáhneš si s ní další řasy a spoustu havěti jako jsou třeba ploštěnky. Špejli a namotávej ať ti to nepřeroste přes hlavu.
0 15.03.2018 11:51 Vaclav315 – Bílá pavučinka v krevetkáriu.
Zdravím vás všechny. Cca před týdnem jsem si založil krevetkárium. Všechno jsem pečlivě proplách vyčistil a dal tam na dno rostlinky a jednu řasokouli. Teď se mi tam objevila tato ,, pavučinka ,, už druhý takový vlas a přemýšlím co to muže být.
Starší reakce
Jelení paroh, podívej se do odkazu v modrém rámečku.
Ahoj, můžete mi prosím poradit, co by to mohlo být za řasu? Vypadá jako zelená vlaknitá řasa, ale tahle je černá (možná ruducha?)...
Díky
Starší reakce
Ahoj, nikdy jsem řasy nemusela řešit, ale co jsem ke svému akváriu podědila 2 po dětech byla na anubiasech ruducha. Nejdřív jsem v prosinci zkusila hypermangan - vrátila se, v lednu savo. Začala se dělat hnědá řasa - pomohly nové žářivky. Akva původní set 112 l, zarivky 2x 18 nebo 20 w. Anubiasy jsou stále horší. Začíná trochu ruducha, ale mají černý povlak. Spálila jsem je? Nebo půjdou zachránit. Prezentace není aktualizována, je tam 8x sekavec, 10x cichlidka Thomasova, 2x parmička černopruhá a 1 sirokohlavec. Akvárium běží přes 10 let, v lednu přestavba a výměna substrátu.Pro jistotu běží stažené 2 vnitřní filtry Shark 4 a Aqual Fun 1.
Starší reakce
Dobře , zkusím ubrat světlo, měnit častěji vodu ale prsty sundat moc nejde. Hnojit mám pořád stejně nebo to nějak omezit dík.
Když jsem s ní kdysi bojoval, tak jsem ubral na osvětlení a prováděl co druhý den výměnu části vody a co šlo jsem odstranil ručně. Ale je to na delší dobu, né jak si někteří myslí, že za 3 dny je po řase.
Dík a myslíš že bude lepší nechat stejnou intenzitu světla nebo přistínit plovoučkama.
Dík za info ,ale nevím jestli to je ruducha nebo jelení paroh.Na ruduchu je podle Horáce potřeba více světla a na jelení paroh zase přistínit plovoučkama tak nevím.Možná to bude tím že jsem začal přidávat železo ?????? tak ho zkusím vysadit.
Nebo mrkni na odkaz nahoře v modrém rámečku...
Ahoj,
můžete mi poradit, co je to za druh řasy? Jak se jí mám zbavit?
Díky
Starší reakce
Druhy asi ne, nicméně i jednoduchý mikroskop by do toho mohl vnest hodně světla.
Jasně. A protože nehrozí, že bychom v dohledné budoucnosti uměli ty druhy rozlišovat, a znali nároky těch jednotlivých druhů, bude to nadále záhadné.
Existuje 3000-6000 druhu sinic. Myslim, že celá ta záhada vzniká tím, že celou tuto diverzitu shrnujeme jedním slovem sinice.
Cyklohentán napsal: Myslím že to je sinica. To znamená málo PO4 a NO3 vo vode.
Nesouhlas. Může a nemusí to tak být. Sinice je potvora záhadná.
Po4 jsem, vynechal z duvodu pridani bivoje a po4 bylo hodne vysoko, je fakt, ze jsem to ted nemeril.
Myslím že to je sinica. To znamená málo PO4 a NO3 vo vode. Asi to bude tým že z hnojenia si vynechal PO4, prudká zmena a rozbehla sa sinica
0 17.02.2018 13:02 mirex bych se jí nezbavoval, pokud tam chováš potravu predpoladam zooplankton nikoliv fytoplnkton, tak ta řasa solouží jako potrava tvé chované potravě.
Nevie niekto čo mi to tu rastie a či to môže byť problém pri presunutí do akva?
Aha, už rozumím, tak to asi nebude mrazem.
Další nápad nemám
Zip napsal: Taky si myslím, že to není řasa.
Tak rychlý odchod, nemohlo to namrznout při přepravě?
Prišli dosť chladné, v noci mrzlo. Na prvej fotke je stav po sadení, dva týždne v emerze vyzerali bez zmeny. Po zaliatí vodou niektoré okamžite vyhnili. Vybral som ich a korene boli na blato. Na druhej fotke stav spred týždňa, to je 2 týždne vo vode. Začali pekne rast a potom tá vata. Preto aj to kritizované skoršie nasadenie Garra Rufa.
Taky si myslím, že to není řasa.
Tak rychlý odchod, nemohlo to namrznout při přepravě?
To nevyzerá ako riasa, skôr mi to pripomína že tieto rastliny neprežili prechod na submerz a odhnili.
Zdravím,
táto riasa nabehla z noci na ráno hneď po napusteni nádrže vodou a zlikvidovala časť UG a HC. Toto sú posledné väčšie kusy, ktoré ešte nezožrala Garra Rufa. V malom rozsahu je aj na niektrorych zdravých rastlinách UG. Čo je to za riasu? Ďakujem za prípadnú odpoveď.
Starší reakce
Starší reakce
Děkuju moc za názory a pomoc. Zatím jsem jen zachovat to svícení na 4 hodiny denně a zelený tečky už Anubias nemá vůbec a ustupuje i to černý. Nečekal jsem že jenom kvůli světlu se to takhle vylepší.
0 17.01.2018 15:07 Pabas – Řasa?
Zdravím, neví někdo z vás co je toto za potvoru a jak případně na ni? Roste mi jen na jávském mechu a ted začala napadat i flame moss...
Díky
Já jsem to taky nikdy neměl. A teď ani mít nemůžu, protože jsem anubisy (skoro) zrušil a uhličitany taky.
Jistěže to souvisí s UT, kde není, tam se to nestane. Ale spouští se to tehdy, když mají rostliny akutní nedostatek CO2. Ty máš dost světla, dost rostlin, dost UT a málo ryb, takže by se to mohlo stát. Zajímalo by mě, jakou roli v tom hraje vzduchování. Ono vyšší hladinu CO2 sníží, ale na druhou stranu zajistí, že nějaká troška CO2 vždycky ve vodě je.
Mne pripada zaujmave, ze som za tie roky nepozoroval BO ani na najviac osvetlených listoch anubiasu napriek tomu, ze som CO2 nepridával, a listy boli pod hladinou blizko ziariviek.
Suvisi to s uhlicitanovou tvrdostou?
Mně připadá zajímavé, že biogenní odvápnění nastane v akvárku, které je přerybněné.
Ale ono to možná tak zlé není - v prezentaci píše dva páry gupek, zbytek jsou asi prcci. V tom případě by mi to sedělo spíš.
Začni svítit odpovídajícím způsobem, jak radil kolega a nebudeš muset řešit žádný koupele v savu, ono se to srovná samo, protože podkladem těch event. řešených řas je ještě něco jiného a to je tzv. biogenní odvápnění, což se dostavuje v momentě kdy je je ve vodě nedostatek volného CO2, co se tím snížením osvětlení i možná dorovná do hladiny akceptovatelné.
Přidat reakci
1 ...... [20] ...... 112
Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121511x