Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 21:54 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Pepyyczek
Teď si nejsem jistej, ale mám dojem, že gibiceps potřebuje kořen k životu. Dřevo mu pomáhá k trávení. Ale to ti tady potvrdí zkušenější. Pokud ano, budeš tam stejně muset kořen nechat:-))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2014 21:49 Muž Pepyyczek [17] Re: KarlosS
Kytky dovalím,Gibiceps mi kytky nelikvidoval nikdy,vím že by měl mít větší nádrž,ale ten pryč nepůjde.Kořen dám ven,vemu ho pak do práce vysušit(jestli to tedy pomůže)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 21:41 Muž Pepyyczek [17] Re: Marcel G
Dělám na pile,takže není problém ho nechat úplně vysušit.Asi to tedy tak udělám a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 21:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Pepyyczek
no to taky není dobrý, kolísání pH ruducha miluje. Sundej ten alobal, co2 nech a dej tam prosímtě zítra ty rostliny. Když budeš hnojit podle návodu, taky tím nic nezkazíš. A hlavně vyndej ten kořen.
Edit: teď jsem si všiml, že tam máš nějakýho gibicepse ... tak proto tam nejsou rostliny:-). Toho bys měl darovat někomu do pětistovky akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 21:34 Muž Pepyyczek [17] Re: KarlosS
Díky moc za rady. Vodu měním 1/3 týdně a je fakt to že rostliny už tam měly být dávno.CO2 tedy asi zastavím dokud nepřibudou rostliny.Ještě jednou díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2014 21:29 Marcel G Re: Pepyyczek
Kořeny jsou (nejen) na ruduchy obzvláště náchylné, protože často obsahují zbytky mízy (nebo i nějakých hub a plísní), což bývá pro řasy lahodným zdrojem organických živin. Jakmile do sebe kořen natáhne vodu, začnou se organické látky uvolňovat [rozpouštět] do vody, a kde je hojný zdroj organických živin, tak jsou většinou i řasy. Pokud máš ty kořeny v akváriu od začátku, tak je dost pravděpodobné, že se kvůli tomu objevily postupně řasy na více místech. Dokud neodstraníš zdroj "nákazy" (nebo dokud se všechny organické látky z kořenu nevyplaví ... což může trvat měsíce nebo i pár let), těžko se těch řas zbavíš. Ne nadarmo se doporučuje používat v akváriích jen dokonale vysušené (nebo zkamenělé) dřevo. Bohužel třeba i v Hornbachu se dá koupit spousta kořenů do akvária, které se nám pak "odvděčí" vysokou koncetrací organických látek ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 21:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Pepyyczek
no jestli je to z aq, co máš v prezentaci, tak se ani nelze divit. Relativně dost světla, minimum rostlin, co2, ale žádné hnojení (vlastně není komu). Vysázej tam alespoň 20 rostlin. Ze začátku rychlerostoucích, měň 1/3 vody týdně. Pokud se nic nezmění, zkus sundat ten alobal z krytu osvětlení ;-)
Teda takový práce s kořenem, no to se ti teda vyplatil:-). Kup v akvaristice mopani, mangroove, DriftWood, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 21:25 Muž Pepyyczek [17] Re: KarlosS
Historie kořenu je taková,že byl nalezen v lesním potoce,vyvařen ve slaný vodě,ve sladký vodě,asi tak 30minut drbání kartáčkem,ostříkání vapkou a znovu vyvařen.Pak už šel do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 21:23 Muž Horác [3942] Re: Marcel G
Jo ... máš pravdu ... já jsem to zkouknul až příliš ledabyle :o) ... sinice tam je taky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 21:21 Marcel G Re: Laco
Laco napsal: Viete mi poradiť a pomôcť identifikovať túto riasu ? Je čiarna a taká ako prach.Stejně jako Roman bych to tipoval na sinici. Pravděpodobně rod Lyngbya ( www.prirodni-akvarium.cz/… ).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 21:20 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Pepyyczek
Tak aby nezostalo len pri dúfaní: Ja som samozrejme tiež bol z toho zdesený, otrhal som všetky staré listy rôznych rastlín (hlavne dolné listy veľkého Echinodora, ktoré sa váľali po zemi), vyhodil som kompletne Echinodorus Tenellus, ktorý mal Ruduchy najviac. V tom čase som mal aj zelenej riasy historicky najviac - molitán filtra bol priam chlpatý. Okrem toho som ešte znížil o čosi intenzitu svetla (len som odstránil odrazné dosky). No a prešiel nejaký týždeň a riasy nikde, ani zelené. Čo je u mňa problém, keď tam živím 3 Neritiny (a 5 krevetiek japonských), tak som opäť dal odrazné dosky, aby bolo viacej svetla, ale odvtedy sa riasa už nevrátila, asi je to nejako v rovnováhe - koľko vyrastie, toľko osadenstvo zje.

Na druhej strane, v inom akváriu (nie mojom) neúspešne bojujeme s Ruduchou už niekoľko týždňov - ako najbližší krok skúsime odstrániť koreň, je tam veľmi veľký a len 2 malí prísavníčkovia, ho nestíhajú obhrýzať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 21:20 Muž Pepyyczek [17]
Klucí vy se smějete,ale já už vyházel všechno na čem ta mrcha byla,vypatlal jsem akva nějakým sajrajtem co jsem koupil od známýho,že to na ruduchu funguje a snažil jsem se omezit optimální podmínky pro růst řasy.Jenže všechno fungovalo cca 1-2 měsíce a je tu zase zpět a s ní je tady i zákon.Já si snad pořídím zpátky gekončíky a budu maximálně honit cvrčky po bytě :-D Já už fakt nevím jak se jí zbavit a ano přiznávám nejsem takovej,abych do likvidace řasy rval tisíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2014 21:19 Marcel G Re: asdfzor
asdfzor napsal: Zdraím, prosim vás co by to mohlo být za řasu?Já osobně vidím vpravo uprostřed sinici (zeleno-modrý povlak), na rostlinách bych si tipnul, že bude asi nějaká zelená vláknitá řasa [nebo možná i ruducha zvaná "jelení paroh" neboli Comsopogon (jak poznamenal Horác)], a na tom všem je pak ještě nános rozsivek. Prostě pěkná sbírka řas :-) Škoda, že to nemám doma. Hned bych to hodil pod mikroskop. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 21:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Pepyyczek
ale vypadá to, že na tom kořeni je puklina a jakoby to tam uhnívá. Jaká je historie toho kořenu? Zkus ho na čas vyndat, pokud ty řasy jinde nemáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 21:10 R Muž romant [27987] Re: Burik
Ale, je to bez práce a zadarmo. :-D
Edit: Abych tedy nebyl jenom za ironickýho ignoranta, tak při letmém pohledu do tazatelovi prezentace vidím, že tam není čemu svítít a přesto se tam 12 hodin praží, no zamyslel bych se nad tím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 21:09 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Pepyyczek
doufání nestačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 21:02 Muž Pepyyczek [17] Re: zervan
Byl jsi rychlejší než jsem to nadatloval,takže díky za reakci a doufám že se mi také ztratí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 20:59 Muž Pepyyczek [17]
Ne to jsem nechtěl slyšet!!!Já se z toho pos...!Nemůžu se tý mrchy zbavit sad Včera jsem projížděl celou Příbram a nenašel jsem v akvaristikách žádný řasožrouty,prý zrovna nic nemají :-( Teď jsem v článku o řasách našel že ta zelená je asi Zelená vláknitá řasa.Což je stejně prd platný když tam je i ruducha. Díky díky za pomoc určení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 20:53 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Pepyyczek
Myslím, že je tam zelená riasa i sivá a tá sivá možno Ruducha je - nie je to na tej fotke dobre vidieť, ale robí také "štetinky"? Na koreni sa totiž objavuje dosť často a vraj koreň, hoci nie je priamou príčinou, akosi zvyšuje pravdepodobnosť výskytu. Ono "neopracovaný" koreň (napr. prísavníkmi a niektorými slimákmi) postupne povrchovo mäkne a odhníva a to možno prospieva Ruduche. Inak mne sa Ruducha objavila v akváriu a po týždni zase bez stopy zmizla, takže nie vždy to musí byť pohroma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 20:49 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Pepyyczek
já tam vidím zelenou řasu a právě tu ruduchu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 20:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pepyyczek
Krom krátké zelené řasy tam je i ruducha...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 20:41 Muž Pepyyczek [17]
Fotka k příspěvku Prosím o pomoc co je to za řasu?Roste to jen na kořenu a je to zatim pořád zelený,tak se jen modlím a doufám že to není ruducha.To už bych se musel rozzureny ,protože jsem kvůli ruduše přišel o skoro všechny kytky(a to jsem jich měl takhle málo,takže teď už nemám skoro nic) sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 19:47 asdfzor Re: Horác
Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 19:40 R Muž romant [27987] Re: Laco
Viděl bych to na sinici, tedy pokud jsem dobře stírat z těch listů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 19:33 Laco
Fotka k příspěvku Viete mi poradiť a pomôcť identifikovať túto riasu ? Je čiarna a taká ako prach. Ďakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 19:07 Muž Horác [3942] Re: asdfzor
ruducha rodu Compsopogon ... zvaná též Staghorn (jelení paroh) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 18:19 asdfzor
Fotka k příspěvku Zdraím, prosim vás co by to mohlo být za řasu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 16:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fishes
fishes napsal: ... a pak zmenil nazor.
No, a ted zmen osvetleni :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 15:01 Muž fishes [0] Re: Johan
Dekuji za identifikaci. Puvodne jsem fotit nechtel, tak jsem ji nejprve odstranil a pak zmenil nazor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 13:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: fishes
Jelení paroh a příště to foťte v akváriu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 13:27 Muž fishes [0] – Dokazete nekdo identifikovat tuto rasu?
Fotka k příspěvku Tato rasa vyrostla behem tri, max. ctyr dnu na listecku o prumeru 1 cm. Netusim, kam ji mohu zaradit. Barva je spise svetla, roste z okraju listku. Pocitove je docela pevna, byt krehka.

Diky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 10:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: 150koni
tak paráda. Já ty své asi neuměl pořádně vyhladovět:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2014 10:25 Muž 150koni [653] Re: KarlosS
Fotka k příspěvku Tak ty mé sice věčně takhle polehávají na listech rostlin a kořenech ale když se začnou prohánět tak lítají jako zběsilé. A ruduchy mne nadobro zbavily
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2014 10:14 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: 150koni
já kdysi taky zaměnil za garru kambodžskou a udělal jsem dobře, je mnohem aktivnější, ale musí být sama. Samozřejmě ruduchu nežere ani jedna.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 10:02 Muž 150koni [653] Re: Čeníček
rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha

Tahle rybka si na 100% pochutnává i na ruduše. Od té doby co jsem pořídil do nádrže kde byl problém s řasou a převážně ruduchou malé hejničko těchto skvělých asiatek, mám s jakoukoli řasou v akváriu útlum. Problém je v tom že je potřeba mít alespoň malé hejničko 4 ryb, větší než malou nádrž a pro někoho malinko vyšší cena.

Pozor údajně jdou zaměnit. cituji:


Nejčastěji lze zaměnit s těmito druhy: Parmička krásnoploutvá (Epalzeorhynchos kalopterus), Přísavka thajská (Gyrinocheilus aymonieri), Parmička kambodžská - "falešný siamensis" (Garra cambodgiensis).
PARMIČKA ČERNOPRUHÁ (známá pod zkratkou SAE -Siamese algae eater = siamský požírač řas) má 1 pár tenkých, dopředu směřujících fousků, zatímco všechny podobné druhy mají páry dva nebo žádný. Při pozorném sledování to lze bezpečně poznat již u malých rybek, 1 pár fousků je zároveň jediným opravdu spolehlivým rozlišovacím znakem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 09:14 Muž Krevetkov [1] - NeocaridinaRe: Čeníček
je to rybka garra gotila nebo nejak tak,kupoval jsem jí v zoo Braník v Praze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:40 okli – Riasa?
Fotka k příspěvku Je to typ riasy to na filtri či? niečo podobné je aj na listoch rastlín poprípade stonke. Akvárium mám založené 1,5 a má 37,5l
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 09:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: kitycta
já mám cladrophoru (řasokoule) na bambusový trubce a ta vypadá takhle:
rybicky.net/nadrz/19753/18.jpg
To bude nějaká drobná riccie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 09:29 Marcel G Re: kitycta
Z té fotky to jde těžko poznat. Chtělo by to lepší rozlišení. Může to být řasokoule (Aegagropila linnaei), ale klidně i něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 03:59 kitycta
Fotka k příspěvku Chtěla bych si zařídit krevetkárko a zajímalo by mě, co je toto za rostlinku/řasu? Víte někdo? :) Obecně: máte někdo zkušenosti s vhodnými a nevhodnými rostlinkama pro krevetky? :-) :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2014 15:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Čeníček
Nijaký, len ty ;-) Hygienou a pracovitosťou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 14:26 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
jaký živočich mi sní ruduchu? hmm tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 13:43 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: miguela
To by také šlo, akorát by to bylo takové minimum, při kterém rostou nenáročné rostliny a dole budeš mít tmu. Při výšce AQ 52cm bych šla raději do silnějšího světla. Nebo jak píše Designer, přidala bych LEDky. Beru to podle sebe. Mám AQ 80x45x35 a původně jsem měla 2x20W - světlo bylo skutečně na hraně a bylo to cca 0,4W/l (a dole byla tma). Teď mám 3x18W a přijde mi to tak akorát (0,54W/l). I když si kolikrát říkám, že by to ještě nějaký W sneslo, protože mám hodně zarostlé AQ, víc než dřív a dole začíná byt trochu víc šero. Vidím to i na rostlinách podle růstu a jak jim opadávají spodní listy. Když ale budeš mít anubiasy, kryprokoryny, mechy, případně echinodory (ty už potřebují víc světla - nesmělo by je nic stínit) a jiné nenáročné rostliny, tak by to mohlo snad klapat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 13:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: miguela
Muzes zaimprovizovat vselijak. Ja jsem 2x30W T8 pouzil GROLUX, tedy specialky pro rostliny, cimz je pro rostliny vic, a do bile jsem to zpet dobarvil zhruba 20W v bilych LED, ktere take neco pridaji:

rybicky.net/nadrz/18477/53.jpg
rybicky.net/fotogalerie.php…

A pod zarivkami mam tyhle reflektory:
zarovky-akvaria.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 13:12 Žena miguela [21] Re: Jája
každopádně musím pořídit nové T8, stávající tam jsou 3 roky.. když tam přidám třetí, tak už do AQ pořádně nevlezu.. a co ty T5?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2014 13:09 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ciffik
Glossostigma není na světlo nijak náročná a když jí přidáš CO2 tak poroste poměrně dobře. Tenhle poměr (slabší světlo + Co2) je to nelepší jak se to s rostlinami naučit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 13:08 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: miguela
120W mi přijde zase dost. Ale co kdybys přidala ještě jednu zářivku 30W, to by mi už přišlo jako OK na cca 180l čisté litráže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 13:01 Žena miguela [21]
heej hola.. nedávno jsem AQ dostala z řasy a dostávám z každé strany jiné názory.. máš dostatek, nadbytek nebo nedostatek.. Momentálně mám 200l AQ a na něj 2x T8 (takže 60W) dohromady.. Takže nějakých 0,26W na litr.. Pro LOW TECH mám mít max. 0,3 W na litr.. Ale co bílý kryt, nikdo říká, že má odrazivost 80%, druhý říká, že to na to nemá vliv, ať jdu min. do 120W.. ALE? -nebude lepší zůstat právě na těch T8? Maximálně T5 (39W).. Vím, že se překrývám s druhým vláknem o osvětlení, ale s řasou to taky souvisí,ne?.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 11:26 mdt Re: Ciffik
Tak jsem za totálního tatara. Konečně jsem přišel jak udělat prezentaci potlesk Založím brzo 
Jinak já vám taky nevím, na to světlo mě navedl známý a takový hemianthus callitrichoides, se hned tak nevidí. Nízký hustý porost a ten je se světlem dost náročný. Takže z toho vyplívá, že světlem to taky nebude. Navíc T8, T5 a LED nezáleží na wattech, lumenech, luxech. jako na PAR (Fotosyntetická aktivita radiace)
Jak bylo zmíněno je to tedy špatný poměr světla živiny resp. fosfor. Tak uvidíme nic se nemá přehánět, ale zkusit se má všechno. Trochu fosforu a čas tomu dám. Vyměním i zdroj vody. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 19:37 Muž Ciffik [761] - Rostliny
k té led intense jsem taky mírně skeptický, paradoxně je tu jedna prezentace, která mi v tomto směru nedá spát rybicky.net/nadrze/18327 na takový objem 27w intensa - a glossu má krásně při zemi...

bůhví jak to s tím světlem nakonec je...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=2751