Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 102 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.04.2010 23:36 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Vašek
Bublají proto, že tam není mnoho ryb a nádrž je čerstvě založená a tím pádem i bez většího množství detritu, který by svým rozkladem spotřebovával kyslík a tak se voda rychle kyslíkem přesytí. Bublání rostlin v žádném případě neznamená kvalitní růst a vývoj rostliny, ale pouze odráží stav vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 23:34 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Voloduson
Co vím, tak přísavka thajská žere spíš detrit než ruduchu a vláknité řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 23:18 Voloduson
Pokud se jedna o nadrz z profilu, tak na to aby kytky zvladnuli komplet rasu (tedy aby jim sebrali vsechno co potrebuji k zivotu) je jich malo... Rozhodne pridat kytky! A koupit dve malicke prisavky thajske (maji je v kazdem druhem zverimexu)... Ktere, pokud vyrostou moc, nekam darovat... (Nebo si je nechat) Ty sezerou rasu za tyden...

Jeste sem si vsiml, ze vehementne zbrojite proti CO2? To nechapu... CO2 je pro rostliny zaklad... nechci zde vyvolat nejakou obri debatu na tohle tema... Byt vama tak ho pridam, protoze, CO2 = rust rostlin = mene zivin pro rasy = akvarko bez ras...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 21:33 Muž Vašek [56] – Re: Johan
Myslíte že až se rostliny pořádně chytnou, že sama ruducha ustoupí. Z té zelené vláknité řasy jsem strach neměl, ale jakmile jsem vuděl ruduchu tak jsem chtěl se vším praštit. Ve starém akváriu jsem se jí nikdy nezbavil, ale to bylo o něčem jiném. Bylo to o neznalosti, špatném filtru, špatném osvětlení, přerybnění a odkalování jednou měsíčně.

V novém akva mám dobrej filtr s kvalitním substrátem perfektní osvětlení a kytky si libujou, že bublají i bez dodávaného CO2, což jsme ve svých doposavadních nádržích nezažil. Ob den jsem odkaloval minimálně jeden kbelík detritu a jednou týdně 1/3 vody. Proto to byl pro mne šok. Přerybněno také myslím nemám. Je tam 30 neonek, 4 ramirézky, 4 ancistrusy, 4 skaláry a jedna mečovka na doživotí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 21:24 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Vašek
Do ničeho nezasahujte. Jestli máte chuť něco s akváriem dělat, tak přidat rostliny. Akvárium je v začátcích a jelikož rostliny v něm jsou chvíli a není jich tam mnoho, tak si ještě prostředí nedokáží pořádně upravit a využívají toho řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 21:01 Muž Vašek [56]
Schněl jem jak SAE tak otíky a u násnesehnatelné. průtok je relativně nízkej, navíc jsem do roztřikovací rampy přidělal spoustu děr, takže proud minimální. Krmím minimálně. Jen jednou denně.Asi ten kořen vyhodím a akvarium přebuduju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 20:51 Muž karelpavel [18] – Re: Vašek
Hlavně si s toho nedělej hlavu, to se zpraví . Nemáš moc velkej průtok filtru ? omezil bych krmení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 20:46 Usine – Re: Vašek
Kořeny ruduchu přímo přitahují, kup si parmičku černopruhou tak 2 ks :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 20:38 Muž Vašek [56] – Pomoc s identifikací řas a možné řešení
Tak bohužel se stalo to čeho jsem se bál. necelý měsíc založené akvárium a už se rozjela řasa. A bohužel né jedna. Udělal jsem pro dobrý rozběh akvária vše. Filtr byl zaběhnutý ve staré nádrži. NO2 neměřitelné, dal jsem dost kytek kterým se daří a každým dnem je akvárium zarostlejší víc a víc. Dokonce jsem koupil plovoucí kytku teď nevím z hlavy název, která se množí opravdu extra rychle a odebírá vodě jistě spoustu odpadních látek. Zezačátku s objevila pravděpodobně zelená vláknitá řasa na listech kytek. Včera mě ale polil horký pot a málem to se nou šlehlo. Všimnul sem si na listech anubiasů nalých chomáčků, dle mě jasná ruducha. A teď když jsem se rozhodnul to nafotit, tak mě málem opravdu už trefila mrtvice, když jsem si na fotce všimnul, že těma samýma chomáčkama je pokryt kořen. Nemám sílu dalších slov koukněte prosím na fotky.. Jo a na druhé fotce bez kořenu je nevím co. Roste to z anubiasu a je to takovej řasovej stromek.

img80.imageshack.us/…
img80.imageshack.us/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 19:29 Žena petastastna [0]
na listech rostlin, jsou průhledné,hrozně malé,jedna vedle druhý,vždycky na chvíli začínaj mizet a pak jich je zase víc
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 19:23 Muž DavidDizzer [26] – Re: petastastna
No ještě neděkujte, nevím, zda mám pravdu, to z fotek moc vidět nejde :-). A k té druhé otázce: Jsou to opravdu bílé štětinky? A kde se přesně nalézají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 18:49 Žena petastastna [0]
děkuju moc,a na jiných rostlinách se mi udělaly takový malinký průhledný štětinky,nejdou vyfotit,sou moc malé, nevíte z čeho by to mohlo bát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 18:42 Muž DavidDizzer [26] – Re: petastastna
Z Těch fotek to nejde skoro vůbec vidět, asi to bude nějaká ruducha - typl bych, červená řasa - ruducha?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 18:37 Žena petastastna [0]
Fotka k příspěvku prosím,poradíte mi někdo jak na tuhle řasu a co to je zač? prosííím...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 11:54 Muž Geri [29] - Skaláry – Re: Zénais
Zelené řasy ze skla očisti čistou pokud možno novou a jen natento účel houbičkou, pořiď si do akvárka nějaký ancáky, ty jí sjedou a možná i tu hnědou, která je nejspíš od málo světla, jak tak koukam do pozadí ani kytky nic moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 09:13 Žena Zénais [4] - Labyrintky
Fotka k příspěvku A ještě se mi tam začal dít jiný podivný(asi řasový) jev - takové jasně zelené tečky na stěně akvárka. Koukněte na fotku, nevíte co to je? coze coze Jsem z toho už zoufalá :-|
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 09:10 Žena Zénais [4] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Ahoj, poslední týden se mi v AQ začala rozrůstat tahle hnědá řasa(hlavně na kamínkách a na stěně AQ. Nevíte co je to za řasu a co dělám špatně, že se jí tam tak daří? coze Děkuju za všechny odpovědi. ano
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 08:34 švíco – Re: protein007
Já jsem se ruduchy zbavil například tak, že jsem omezil krmení na pouhou čtvrtinu toho, co jsem rybkám dával před tím. Kompletně jsem vyházel listy napadené řasou.... pořídil jsem pořádné osvětlení... a začal dávkovat CO2. Od té doby jsem happy a rostlinky taky. Dokonce se mi krásně rozrůstá heminathus cuba a glossostigma, se kterými jsem se před tím neůspěšně trápil snad 5x ano Ludwiga se vybarvila tak, že jsem skoro nepoznal... rotala se rozjela parádně... co víc si přát ve 30 litrech :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 01:08 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Verča.D
CO2 nie je nevyhnutne. Reagoval som tak preto, lebo Jenick mal v denniku napisane, ze pred zopar dnami odstavil CO2. A kedze principom boja proti riasam je podporenie rastu rastlin, a CO2 ho podporuje, tak som mu napisal, nech ho znova zapne ;-) Plus tie dalsie opatrenia (aby si zasa niekto z tohto nebral navod, ze ruduch sa da zbavit len pridavanim CO2)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:39 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Verča.D
Umělé zvyšování koncentrace CO2 nezbytné není; sto let fungovala akvária bez něj a ještě to bez něj nějakou dobu vydrží... :)
Ovšem zvýšená koncentrace CO2 vám umožní "bavit" se kytkami "na jiné úrovni", než bez něj.
I do malé nádržky se dá CO2 aplikovat levně - kvašením cukru. (Více informací na toto téma si jistě dokážete najít sama. :-))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:35 Muž DavidDizzer [26] – Re: Verča.D
na co potřebuješ chemii? To není vůbec o chemii. jen trochu kvasnic, cukr, a vlažná voda. Toť vše :-). namíchání je pro každé akvárium jiné (protože nějaké má více nebo méně rostlin, jiný objem, počet ryb atd atd...)

Hodně úspěchů, ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:04 Žena Verča.D [3] – Re: protein007
Wow. Když jsme u toho CO2, je nutný abych ho měla ve 45ti litrovém akva ? Nikdo z rodiny přes chemii nějak neni (kdo by mi ho vyrobil) a kupovat se mi to nechce. Od sery jsem ho viděla nejlevnějc přes 7 stovek, což je za malou krabičku moc tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 21:26 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Verča.D
To len vypada, az tak zle to zas nie je ;-) Treba poriadne odkalit, nadalej menit vodu, a znova zapnut CO2 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 19:47 Žena Verča.D [3]
Panečku to vypadá příšerně :-( coze to jsem ráda, že mám v akva ''jenom'' štětku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2010 16:51 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Jenick
Ruducha, druh Compsopogon. Alebo inak povedane "vousata ruducha".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 16:44 Muž Jenick [9]
Fotka k příspěvku další fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 16:44 Muž Jenick [9]
Fotka k příspěvku Můžete někdo prosím odhadnout, co je tohle za řasu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 18:44 Žena petastastna [0]
když už tady řešíte řasy,zeptam se taky. na listech semi udělala nejspíš řasa,přidala bych foto ale nejde to vyfotit :-D takový miniaturní průhledný štětinky,jedna vedle druhý, jen několik milimetrů velký,nevíte od čeho by to mohlo být? občas to zmizí,ale nemůžu vypozorovat čim se mi objevuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 17:52 JagerMaister
ahoj mám problém s mojim krevetkáriom tone je to 10 litrové akvárko s osvetlením 11w =heminantus,eustralis,bahnička drobná. všetko bolo v poho až naraz sa mi začala na skle a štrku tvorit hnedá akoby riasa zo skla sa dá zoškrabnuut dobre ale čo dno je to z osvetlenia :-( na rastlinách nie je. diiiik za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 15:07 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: voko
Preco sustrast? Su aj horsie riasy, tejto sa da zbavit celkom rychlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2010 14:44 Muž voko [9] - Živorodky – Řasa
Nechtěl bych tu řasu mít v akvárku - upřímnou soustrast. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:40 Žena JJaanca [67] – Re: Sid
Tak to jsem ráda že je příčina jasná. Tak to by se to teď mělo zlepšovat ne? Když nehnojím, kytky rostou..... S tím CO2 fakt nevím počítadlo nemám, ale spoléhám se na to, že ze vzduchovacího kamínku to rozpouštění není moc efektivní, takže ho bude asi spíš míň než víc. hmm (Jde z toho bublinek hodně málo, v žádném případě ne tolik jako třeba při vzduchování)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JJaanca
I když si "někteří" mohou dovolit do nové nádrže přihnojovat do vodního sloupce, běžnému smrtelníkovi to nedoporučuji. Podle mne jasná chyba v aplikaci PMDD do "prázdného" akva, na začátek dost světla, resp. nevyváženost světla s CO2.
Kolik CO2 zhruba do akva dodáváte? (Kolik bublin/min a s jakou účinností se asi rozpouští?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 19:56 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: JJaanca
To vyzera na novu nadrz, tam sa to da cakat... Ako dlho je zalozena? Ake mate hodnoty NO3, pripadne aj PO4?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 17:48 Žena JJaanca [67] – Re: JJaanca
mražené propírám, vodu měním 2x týdně (někdy 3x)cca 40l vody, hnojení PMDD přerušeno. Je fakt, že tam mám docela dost těch pavích oček, ale ta výměna vody by to měla napravit. Stejně řasa roste pořád. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 17:44 Žena JJaanca [67] – Re: Sid
Stejnou řasu jako siana na začátku diskuze - Vousatou ruduchu. CO2 - burčák, 3x39W na 190l
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 16:39 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JJaanca
...tuhle řasu mám taky...
Kterou řasu? Tu "štětku" na Bezoadamově fotce?
Jak jste na tom s CO2 a světlem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 16:35 Žena JJaanca [67] – Re: Moucha
Jak vypadá zfetovaná ampulárie???
Jinak tuhle řasu mám taky a nemůžu se jí zbavit. Na začátku někdo radí přisvítit, ale mě roste právě na nejvíc osvětlených místech. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 14:27 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: bezoadam
Pokud je sagitárka jediná rostlina, která skomírá a ostatním se daří (a podle fotek se jim daří), tak to není žádná tragédie a můžeš se jí zbavit. Možná bych ale spíš hledal pomoc v posílení osvětlení, máš tam tmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 12:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: bezoadam
precist si temata o ruduse, ale pokud jsi ji tedka koupil tak zlikvidovat nejvic napadeny listy....
me ruduchu zrala jedine ampularie (se zlutou ulitou, ale pak vypadala jak zfetovana)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 12:26 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
neviem co mam urobit, ta sagittaria vyzera biedne, ma take zeleno-cierne listy.. vysadit a kupit nieco nove?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 12:24 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: bezoadam
A na ostatnych listoch vyzera byt dalsia ruducha (Compsopogon).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 12:17 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: bezoadam
Ruducha. Pokud se nijak nešíří, stačí odstraňit napadené listy a dál pokračovat v běžné údržbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 12:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: bezoadam
neni treba zakladat nove vlakno... vypada to na ruduchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 11:59 Muž bezoadam [6] - Labyrintky – Riasa?
Fotka k příspěvku je na sagittarie subulate uz dlhsi cas,, neviete co to je zac?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 23:10 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: jeník
Rada dobrá, ještě by té nové zeleni pomohlo zkusmo přisvítit. O CO2 se raději ani nezmiňuji, beztak jste to už taky řešili ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 22:02 Giowanni
Každopádně řasy jsou prevít a pokut je zrovna nepotřebuješ jako krmivo je stím docela boj sám jsem mněl tu štětíčkovou potvoru v nádrži několik let a ne ane se jí zbavit ani ancíkům to nechutnalo. ta potvora držela na listech tak pevně že i když jsem echyny vypral ve vaně a listy okartáčoval vžycky se po nějaké době ukázala. nakonec jsem zvolil radikálnějši cestu. Postupně jsem otrhal napadené listy a ty kameny na kterých byla ta potvora sem obstranil natrvalo z akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:57 Muž jeník [54]
Nehnojí, vodu občas prý mění (1-2x měsíčně?, resp. odkaluje, světlo asi troch "podseklé" proti současné módě (nějaký set). Zkusím mu teď dodat něco zeleně od sebe po prostříhání. Navrhnul jsem opatrně výměnu části vody 1-2x týdně. A doporučil úplnou dietu - tedy rybám...lidi tam občas nasypou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:41 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Eff
To zahnípání akva jsem decentně schoval za "přesycení živinami". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:38 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: jeník
Když se tak dívám na to dno, ještě bych se zeptal: Jak je na tom kamarád s údržbou?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [102] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121216x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=5051