Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 18:00 Muž acik [416]
Fotka k příspěvku dobrej den :) kamarád mi poslal fotky s řasou,ale nevím zda se z toho dá něco poznat,jestli ano, co by to mohlo být?

díky :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 09:15 Muž Pítik [14] - Amerika – zelená řasa
Fotka k příspěvku zdravím, mám takový zelený problém podle článku rybicky.net/clanky/480-rasy
bych to viděl bud na vláknitou, nebo přisedlou řasu. na rostlinách se mi dělají dlouhé vlasce, které ale nejdu utrhnout, jedině ustřihnot a čím výš tím delší a světlejší vlasce to jsou.
Na skle se mi dělají zelené tmavé tečky a musím je hrubou stranou houbičky pracně, silově drhnout.
Problém asi je, že akva je 3 metry od jižního okna. Osvětlení je jen 15w trubice. A poslední věc je že jsem dříve čeřil hodně hladinu, aby se okysličovala voda a teprve před dvěma týdney jsem zjistil, že to sie tím překysličí voda, rostlinám to uškodí a řasy podpoří
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 21:28 Muž gozui [0] - RostlinyRe: Designer
filtr na fotce jsem zmenil hned 2. den zabehu, kdy mi doslo,ze je malinkej a nevytvari dostatecny proud - ted je tam atman f304, ale priskrcenej,aby mi z toho zas neudelal centrifugu...jinak nakoupil jsem testy, tak uvidime co mi reknou, ale stejne si myslim ze v prubehu zabehu (prosim o potvrzeni) nema smysl moc merit, protoze se hodnoty neustale meni v dusledku nestability...???....kazdopadne diky za reakci a jdu pokracovat ve cteni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 18:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: gozui
Jedine souhlas s Vaclavem. Nicmene nic nepokazis, kdyz si projdes posledni prispevky v tematu: rybicky.net/forum/15395-rasy-a-pomaly-rust-rostlin od meho prispevku ze 30.03.2014 18:16 . Ten filtr jak je neni dobry a v budoucnu by Te mohlo mrzet, ze jsi plytval casem na jeho zabeh, kdyz on se vlastne ani nema jak zabehnout, neni co by se v nem zabehlo, jak je medium uvnitr male ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.04.2014 17:55 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: gozui
Jestli to budeš mít i za dva měsíce tak napiš. V záběhu je to normální a to i ten plesnivějící kořen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:38 Muž gozui [0] - RostlinyRe: gozui
Fotka k příspěvku do tretice
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:37 Muž gozui [0] - RostlinyRe: gozui
Fotka k příspěvku koreny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:36 Muž gozui [0] - Rostliny – Poznat nepritele!!
Fotka k příspěvku Zdravim. Chtel bych poradit s cim bojuji, abych si pote mohl precist vse o tom jak se toho zbavit a zacit zkouset. Pro info: aq je necele 2 tydny v zabehu, 42 l, 15w power glo, obcas honjim dennerle v30, vytvorily se mi takove hnede krupicky (temer vsude,nezalezi jestli na svetle nebo ve tme), ktere jdou velmi snadno setrit. Na korenu takove zvlastni bile pavucinky. Nejprve jsem si myslel, ze jde o soucast procesu zabehu, ale uz si tim nejsem tak jist. Hodnoty vody bohuzel zatim nereknu, jak rikam...jde teprve o 2 tydny behu a netusil jsem ze budu muset resit neco takhle brzo. Jde mi zatim pouze o to urcit co to je. Z kytek mi jde krasne pouze riccia. Ostatni jsou pokryte timto a prijde mi ze tak trochu zivori. rybicky.net/nadrze/20501
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2014 05:37 Marcel G Re: Klaris
Kořeny nejsou sami o sobě problémem, pokud jsou dobře vysušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 22:40 Klaris Re: TerezaP
JJ, těhle kořenů zv.MOPANI je škoda, sou fakt hezký, ale opravdu nejspíše budou příčinou toho sajrajtu. Poslední dobou se setkávam s hodně negativními názory na jejich umístění do akvária. Nedělaj dobrotu, stále barví vodu a snad i pod vodou plesniví. Jsou vhodné spíše do terárek. Škoda :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:28 Žena TerezaP [5] Re: zervan
no zkusit to můžu, kořeny tam mám 3.. sice mi to bude líto, protože to tam mám naaranžovaný, ale kéž by to zmizelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2014 14:05 Muž kofejn [963] Re: Evca
www.horacovoakvarium.cz/…
Ale je to boj na delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 13:53 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Evca
Mrkni se sem rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu a pak sem napiš informace o akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 13:48 Evca – rasa ruducha
Prosim vam vite mi někdo poradit jak se zbavim ruduchy? neprekrmuju, každý tyden odkaluju, a svitim skoro 12 hodin. rozlezlo se mi to i na kameny uz jsem z toho zoufala ne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 22:23 Marcel G Re: zervan
zervan napsal: Hoci koreň sám o sebe nebude príčinou Ruduchy, zdá sa, že prítomnosť koreňa akosi zvyšuje pravdepodobnosť a úspešnosť jej výskytu.Já myslím, že příčinou by mohla být 'míza' (nebo jiný organický sajrajt), který se z něho bude do vody uvolňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 22:16 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TerezaP
Okrem častejšieho čistenia (aspoň dočasne) by stálo za pokus i dočasné odstránenie koreňa (niekam do kýbla s vodou bez svetla), ak to je možné - ak k nemu nie sú prirastené rastliny alebo nie je nejako napevno prilepený. Hoci koreň sám o sebe nebude príčinou Ruduchy, zdá sa, že prítomnosť koreňa akosi zvyšuje pravdepodobnosť a úspešnosť jej výskytu. Ja teraz tiež opatrujem jeden cudzí koreň z iného akvária napadnutého Ruduchou, mám ho v rezervnom akváriu s 2 prísavníkmi, inak holé dno - a čo odpadu bolo z neho za jediný týždeň, som nechcel veriť vlastným očiam. Tí prísavníci ho totiž stále ohlodávajú, ale podobne robia i Neritiny, takže sa okolo neho tvoria kopy trusu a akýchsi "pilín". Jednoducho sa jeho povrchová vrstva rozkladá a zvyšuje nápor na filtráciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 21:56 Žena TerezaP [5] Re: Marcel G
já vim, že je to otřesný a nejsem z toho vůbec nadšená.. ale potřebovala bych vědět, jak se toho zbavit, protože na tohle se fakt nedá koukat. Ty kořeny jsem už několikrát čistila a odstranila hodně listů napadených řasou.. Čistím 1 za týden (30l vody). Máte nějaký rady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 20:04 Muž acik [416] Re: Marcel G
no neznám nikoho kdo by štětinkovou neměl,ale ty fotky to je už brutální :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 19:59 Marcel G Re: TerezaP
Na 1.fotce je "brutus" palec :-D Ne, teď vážně: neřekl bych, že se jedná pouze o ruduchu. Viděl bych to minimálně i na nějaký druh rozsivek, a možná i černou sinici (Lyngbya?).

Na 2.fotce to bude určitě ruducha, které se říká "černá štětičková řasa" (lat. Audoinella), a opět bych to tipoval i na nějaké rozsivky.

Na 3.fotce bude to černé opět "štětičková řasa", a v pozadí na listu pak na 100% rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 18:13 R Muž romant [27987] Re: TerezaP
Ptal jsem se už v jiným vlákně. Dej aktuální fotku celýho akvária. Jak dalece jsou aktuální údaje v prezentaci?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 17:52 Žena TerezaP [5]
Fotka k příspěvku 3.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 17:51 Žena TerezaP [5]
Fotka k příspěvku 2.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 17:50 Žena TerezaP [5]
Fotka k příspěvku Co je to za řasu? Nemůžu se toho zbavit.

1.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2014 20:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: krtekpetr
ta hláška je prostě skvělá :

Horácův máčecí paradox :
Usilovným vařením a máčením kořenů lze dosáhnout toho, že zcela přestanou barvit vodu.
Poté si ji konečně můžeme obarvit sami - zakoupeným výluhem. potlesk

zbytečným vyvářením přírodních dekorací, praním písku a přehnanou čistotou při zakládání akvária , tomu akvárku moc nepomáháš , jen tam nějakej ten "bordýlek" nech , daleko více to pomůže množení užitečných bakterií , protože budou mít co žrát a tím se budou daleko rychleji množit ,než ve sterilním prostředí které praním , vyvářením způsobujem a tím vlastně bakterijím "berem od huby" , do 14 dnů ten bordýlek zmizí a filtr začne krásně biologicky fungovat , ve dně se bordýlek začne rozkládat na látky které potřebují rostliny ke svému růstu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:22 Muž patamatix [408] Re: krtekpetr
To zmizí neboj se nic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:13 Muž krtekpetr [0] Re: vaaclav
oki diky tak aspoň trošku pozitivní zpráva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:09 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: krtekpetr
Je to celkem běžný jev v nově založených nádržích. Jakmile budeš mít nějaké ryby, tak ty to svým pohybem rozvíří a filtrace odstraní. Pokud se to nestane je něco špatně. To je ale na jiné povídání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:00 Muž krtekpetr [0] Re: Legioix
No kořen sem vařil skoro 4 hodiny v zavařovacím hrnci ale je pravda že vyloučit nemůžu nic.

Přiznám se že opravdu nevím jestli to je jen bordel nebo ne. Proto píšu sem :-D Ve dně sem se hrabal když sem sázel a pak se to oběvilo po cca 5-6 dnech ... živočichové tam nejsou snad jen pár šneků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:38 Muž Legioix [574] Re: krtekpetr
Takovej podobnej bordel jsem měl jednou na rostlinách taky. Dělal to novej kořen.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:36 Muž patamatix [408]
Určitě zredukovat ryby,toto složení akva těžko utáhne. A těm neonkám se tam asi líbit nebude,jsou to hejnové ryby,takže počet 10 a víš,ale akva je na ně stejně malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:33 Muž patamatix [408]
Také si myslím,že to je jen nepořádek,konkrétně u mě jsem měl dvakrát zakládání akva a vždy jsem tam měl toto,co ukazuje foto,podle mě to je detrit a drží se tam,protože ještě nefungují bakterie,které by to rozložily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:31 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Krtek
No hej, teraz je to jasnejšie. Pri takom malom akváriu mať tak veľa živorodých rýb je neúnosné, určite je tam veľa amoniaku a asi i dusitanov a rozhodne nestačí meniť raz za 2 týždne vodu, to skôr raz za 2 dni. Rozsievke sa asi dobre darí v tom humuse (hlavne ak tam je dosť amoniaku), ale tá je v tejto situácii menší problém. Takže buď meniť každé 2 dni vodu alebo zredukovať rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:27 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: krtekpetr
A nie je to fakt len rozvírený neporiadok? V novom akváriu ho býva dosť, napr. zo substrátu, ale i z odhnívajúcich rastlín. Pri tak čerstvom akváriu by som sa tým neznepokojoval, všetko časom prejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:24 Muž patamatix [408] Re: krtekpetr
No a je to řasa? Máš tam nějaké živočichy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:21 Krtek Re: zervan
Díky za info, prezentaci jsem doplnil. Ale jsem tu prvně, tak nevím jak na to. S akvárkem zaínám. Byla by teď rada konkrétnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:07 Muž krtekpetr [0]
Fotka k příspěvku zdravím potřebuji potvrdit jednu řas. Je to Rosivka ?!

Nádrž je založena 10 dní. Není přirostlá na listech ale fyzicky je to jen tak "naprášena" jakmile se do kytičky drcne tak se to rozvíří ve vodě. Pravidelně měním vodu a odsávám to pryč ale zlepšení moc nepozoruji. Hnojení pouze CO2. akva je bez ryb.

Díky :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:17 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Krtek
Slimáky sa s novými rastlinami zavlečú skoro vždy, treba vyhadzovať a dúfať, že nestihnú naklásť vajíčka - niekedy som na kúpených rastlinách už mal aj vajíčka slimákov, tie je samozrejme dôležité odstrániť.

Na tej rastline je to asi rozsievka (hnedá riasa). To, že odchádzajú neónky svedčí o nejakom vážnejšom probléme - ja by som ihneď vymenil cca polovicu vody a potom v tom pokračoval denne, až kým by som nekúpil NO2 a prípadne aj NH3 test na zmeranie, čo sa deje a podľa toho ďalej postupoval.

Určite niekto vytkne, že chýba prezentácia akvária, potom sa dá len tipovať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:04 Krtek
Fotka k příspěvku A takto vypadají ti noví šneci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:03 Krtek
Fotka k příspěvku Prosím, potřebuji vědět co to je a jak se toho zbavit viz foto. Přišlo to do akva po vysazení nových rostlin. Současně se objevili i noví jiní šneci. Díky za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 17:54 Vlastik
Dobrý den,

v akvariu se začalo objevovat tohle foto, taky postupně odcházejí neonky. Začalo to po zakoupení části nových kytek. prosím, co to je a jak se toho zbavit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 14:37 Marcel G Re: makkikka
makkikka napsala: pravidelnou výměnou vodyJá mám podobnou zkušenost. I když se výměnami vody neřeší samotná příčina problémů, je to velmi účinná metoda na rapidní omezení jejich přemnožení (nebo alespoň další rozrůstání). Doporučoval bych to ale zkombinovat s manuálním odstraněním co největšího množství řas, a během "léčby čistou vodou" v tom čištění samozřejmě pokračovat.
PS: Nevím, jestli má smysl dodávat, že pokud bude v akváriu (nebo filtru) nějaký velký zdroj znečištění, tak bude výše uvedený postup kontraproduktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 12:44 Muž Horác [3942] Re: makkikka
jelení paroh = Staghorn, patří do rodu Compsopogon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 12:40 Žena makkikka [3] - ŽivorodkyRe: KarlosS
Dobrý den,myslíte že je málo výkoný nebo jaký důvod ? Akvárium má jen 50 l :-) silný průtok nebo slabý ? :-) já jsem jednu dobu také bojovala s ruduchou a již úspěšně jsem to zvládla, pravidelnou výměnou vody smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 12:38 Žena makkikka [3] - Živorodky – Re: Horác
Takže druh řasy je to jaký ? smich jelení paroh :-D nebo pod jakým názvem si má kamarád hledat doporučení jak to zmírnit :-) děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 11:43 asdfzor Re: Marcel G
díky za reakci, jo řasy mi v akva pěkně prospívaj jen co je pravda, naštěstí tam nemám žádný ryby nebo jiný živočichy takže ten řasí teror schytávaj jen kytky.
Myslim že je dost na vině Co2 z kvasinek, nemám zažitý nějaký cyklus takže je běžnou realitou že tam chvíly jde veliké množství CO2 a jindy nic, prostě to maximálně kolísá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 22:17 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: makkikka
myslím že i důvodem bude ten filtr v pozadí:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 22:12 Muž Horác [3942] Re: makkikka
opět krásný jelení paroh :o) ... dneska je tady opravdu úrodička :o))) ...
ohledně eliminace pro něj platí stejná doporučení, jako u jiných druhů ruduch ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 22:11 Žena makkikka [3] - Živorodky – Jaká je to řasa :-)
Fotka k příspěvku Dobrý den :-) mám dotaz ohledně řasy. Kamarád mě poprosil abych mu to zjistlia, objevuje se mu na listech a dekoracích v akváriu :-) o jakou jde prosím řasu dle fotky a co je potřeba zajistit nebo odstranit aby se dále nemnožila, moc děkuji :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2014 21:57 Muž Pepyyczek [17] Re: KarlosS
Jdu do jiné větve fóra se na tohle poptat.Jinak díky všem za rady.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121231x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=2701