Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2022 23:28 Muž vasek125 [0] Re: vaclav
Flourish obsahuje železo ve formě Fe2+, díky tomu se možná nedá změřit běžnými testy. Složení zde: www.akvaria-aquascape.cz/….
To INVITAL Macro asi už dávat nebudu, protože i bez něj tam mám dost dusičnanů a fosforečnanů. Ten bordel na listech (když nepočítám ty povlaky řas) je asi klasický detrit a dá se ho krátkodobě zbavit jen rukou.
vaclav napsal:Asi bych několikrát po sobě vyměnil vodu a začal znovu Jiné hnojení nebo co všechno znovu? Ještě mohu upravovat intenzitu světla (což jsem už udělal), rychlost proudění vody (teď asi 8 500 l/h) a tvrdost vody (aktuálně ředím 1:1 kohoutkovou a vodu z osmózy).
Díky rybí osádce nemohu rychle měnit parametry vody, takže tyhle akce jsou vždycky na týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2022 10:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vasek125
Ten bordel na listech je vždycky důsledkem toho že je něco špatně. Podívej se na složení hnojiva v obou je asi hodně draslíku. Asi bych několikrát po sobě vyměnil vodu a začal znovu. Při měření to chce mít měřitelné železo 0 není moc dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2022 02:24 Muž vasek125 [0] Re: afc1886
Sinice to nebude. Ta se mi v akváriu mírně dělá na nejosvětlenějších částech, ale stačí otřít. Tohle drží fest a je třeba to oškrábat něčím ostrým. Mimo akva stačí třeba nehtem.
Edit: Rostliny jsou na tom hůř viz můj dotaz. Nevím, jestli je to způsobeno jiným světlem, proudem vody, změnou hnojení ze swissmed na searchem. Možná také tím, že jsem ryby před delším časem léčil Exitem a Metronidazolem, to by ale na nedrobné rostliny nemělo mít vliv. Také trošku bojuji s tím, že se na rostlinách usazuje zvířený bordel ze dna. Takže ve vodě je to stále trošku vidět. Možná to bude důsledek toho, jak ryby někdy ryjí do dna a proud vody to pak otáčí po akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2022 19:33 R Muž afc1886 [14683] Re: vasek125
Podle popisu bych to viděl na sinici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2022 18:05 Muž vasek125 [0] – Divná řasa na listech
Fotka k příspěvku Na listech se mi začal dělat takový prachove slizky povlak. Když to sekrabu, je to taková tmavší břečka. Nevíte prosím někdo co je to? Nějak mi to nesedí k řasám co jsem zatím vygooglil. Je to způsobeno velikým nebo příliš slabým světlem nebo něčím jiným?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2022 18:20 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Vojta61
Někdy je lepší přidávat takovéto kytky až při zajeté nádrží nebo je nahradit ménně náročným druhem. Přesně takto mi dopadlo Monte Carlo. A i když potom už pod řasou nebylo, tak prakticky jen přežívalo.
Doporučuji nahradit jiným druhem. Co třeba Micranthemum micranthemoides?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2022 10:58 Muž Lojza007 [1204] Re: Vojta61
Půlku vody každý den nebo týden? Pokud denně, tak je to strašně moc a pokud ta kohoutková voda není bohatá na živiny, tak to z vody spoustu živin odstraní.
Ta rostlina je náročná na světlo, neničí ji řasa, ale objeví se z důvodu strádání rostliny. Možný důvod je nedostatek světla (slabé světlo a krátká doba svícení), nedostatek CO2 a nedostatek živin. Tipuju, že je to marná snaha pěstovat "hightech" rostlinu v lowtech akváriu a to prostě nedopadne dobře. Obecně až na výjimky je velký problém pěstovat kobercovky v nenáročných nádržích, protože jim většinou chybí světlo a následně i to ostatní.
Taky to chce prezentaci, aby bylo celkově vidět vše, aby byl vidět zdroj vody, případně i nějaká měření vody, četnost hnojení, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2022 19:27 Vojta61 – Co je to zač ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem,
prosím o pomoc identifikování této řasy. Problém jsem řešil už před rokem, kdy mi tato řasa kompletně vymlátila do týdne kobercovou rostlinu Hemianthus callitrichoides, pak sama zmizela. Nyní jsem zakladal akvarium znova, akvarium bylo kompletně vyčistěno, aby nedošlo k přenosu žádné řasy. Po 2 dnech od založení se opět ukazala tato řasa a během 24 hodin zabila půlku kobercové rostliny :-( zdá se že na jiné kytky nejde. Měním pulku vody každý den. Substrát Japanese soil a ve vodě Flourish excel od seachem + bakterie Stability. Svítím 5-6 hodin denně 15w na cca 50L Přikládam pořízené fotografie moc děkuji za rady :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2022 15:58 Žena Twelfi [21] Re: vaclav
no bála som sa takejto odpovede :-( ale pripadá mi to tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2022 14:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Twelfi
Řekl bych ruducha neboli jelení paroh. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2022 23:25 Žena Twelfi [21] – Biela riasa ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, ešte som nevyriešila zelené riasy a už som dnes zistila, že sa mi objavila nejaká biela riasa (alebo čo to je). Určite som niečo také tu niekde videla, ale neviem to nájsť. Jediné, čo som od kauzy zelená riasa zmenila, je že som predsa len začala pridávať CO2 (presnejšie od 15.10.) a ostrihala som nejaké rastliny. Neviem, čo je to za riasu, je v podstate biela. Pridávam dve foto, jedna na rastline, druhá po vytiahnutí z akva.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2022 12:52 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Rovano
- řasa patří nejspíše do velmi rozšířeného rodu Cladophora, nejde však o části "řasová koule" Cladophora aegagrophila, rozdíl je ve stopce a větvení
- stejným, případně rodově podobným druhem, jsem měl porostlé korkové větve v horní části akvária "Mañana Mañana", ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2022 11:01 Muž Lojza007 [1204] Re: Rovano
Něco podobnýho se mně dělá na dropcheckeru a občas i jinde. A myslím si, že je to z řasokoule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2022 10:40 Muž Rovano [235] - Rostliny – Může to být řasokoule?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Možná je ač ne v takové hustotě i na některé předešlé fotce v příspěvku.

Prostě to na tom kořenu začlo růst a zdá se mi, že na druhé straně nádrže to taky roste zezadu na kořenu.
Myslíte, že by to mohla být ještě řasa z koule, jen světlá kvůli přemíře světla? Od prostředka už začíná umírat.
Barva druhé fotky je zkreslená. Ve skutečnosti je to světle zelené jako na první fotce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2022 19:04 Žena Twelfi [21] Re: afc1886
Neviem, či to nevidíš vajíčka Neritiny, mám tým pokryté celé akva. Už ju mám niekoľko mesiacov a stále necháva za sebou vajíčka. .... Takže ako tak čítam, budem predsa len musieť ubrať toho svetla ? Ach, jáj. Som kupovala to silnejšie preto, že som si myslela, že ho mám sakra málo sad ..... Neodkalujem, lebo nechcem niečo vcucnúť, vždy sa mi tam vcuclo plno malých krevetiek a chytať ich potom v kýbli bol zážitok a navyše som mala blbý pocit, že som nejakú vyhodila. Skúšala som aj cez pančuchu odkalovať, ale to prd odkalilo. Čítala som, že niektorí ľudia neodkaľujú, tak to tak skúšam tiež.... No takže záver pre mňa: ak nechcem riešiť CO2, uberiem svetlo, uvidím po pár týždňoch čo sa udeje. Ešte pre istotu znížim kŕmenie, testy zatiaľ nebudem dokupovať, potom ak to nepomôže sa vrátim do tohoto vlákna a budem rozmýšľať ako ďalej. Ďakujem zatiaľ všetkým za rady a pošťuchnutie do ďalších krokov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.09.2022 10:20 R Muž afc1886 [14683] Re: Twelfi
V prezentaci píšeš, že vůbec neodkaluješ a na jedné fotce jde vidět dost naskladaného kamení. I toto může být důvod proč se ti rozjela ta dlouhá vláknitá řasa. Může se tam hromadit bordel a to je živná půda pro tuto řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2022 09:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Twelfi
Nepoužíváš CO2 tak je mít všechny testy docela zbytečné dokážou měřit celkem nepřesně a někdy tě výsledky můžou přivést ještě do větších problémů než teď. Podle mě za hodně věcí může příliš výkonné a silné světlo. Doby trubic jsou pryč a ledky praží do vody podstatně více pak zmizí CO2 a problémy jsou na světě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2022 22:45 Žena Twelfi [21] Re: vaclav
No áno, točím, točím a ona sa zo dňa na deň nejako rozrastá a rozrastá. Kvôli tej druhej riase: ktoré prvky mám zmerať (dokúpiť testy) ? Stačí železo, draslík, fosforečnany ? Či ešte nejaký prvok (základné testy NO3, NO2, NH4, pH, KH, GH mám). A idem čítať podklady, čo "prilinkoval" lacewings, vyzerá to z môjho pohľadu zaujímavé (hlavne tie grafy súvislostí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2022 20:15 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Twelfi
První obrázek tak to chce špejli a na konec přidělat mezizubní kartáček a točit a točit nenechat si jí přerůst přes hlavu. Druhá fotka tak to je většinou z dost silného světla a nepoměru živin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2022 20:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: zervajs
- tady to bude asi z hlediska odbornosti přívětivější
- 147.33.74.135/…
- ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2022 19:16 Muž Adzo [6] Re: Twelfi
Môj skromný názor začiatočníka je málo živín,čo naznačuje chlpatý list. NO3 dvihni aspoň na 15. Chcelo by to aj zmerať PO4 a denne pridávať mikroprvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2022 17:49 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Twelfi
Twelfi napsala: Nejaký latinský názov - poddruhu (?) by pomohol.
Pro laickou veřejnost ( i akvaristickou) je to k ničemu....
Odborníci na řasy se řídí fotkama z mikroskopu, viz:
www.sinicearasy.cz/…
Z vláknitou se "bojuje" dlouho ale dobře ...Ta druhá "přisedlá" na listu ( štětičkově mechová) je v podstatě rostlina...tu zlikvidovat znamená zlikvidovat celý list..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2022 15:08 Žena Twelfi [21] Re: afc1886
No ten odkaz som samozrejme prešla, ako aj iné stránky o riasach (a to je asi práve problém, lebo som toho prečítala dosť veľa a teraz z toho mám v hlave zmätok). Nejaký latinský názov - poddruhu (?) by pomohol. Teraz som si všimla, že mojom príspevku je len jedna fotka, ale pridávala som dve - iná riasa. Doma to znovu nahrám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2022 13:15 R Muž afc1886 [14683] Re: Twelfi
Jsou to zelené vláknité řasy, podívej se na odkaz v modrém rámečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 23:39 Žena Twelfi [21] – Zelené riasy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, po pár mesiacoch od založenia akva sa mi zjavila hnedá riasa, mala som vtedy origo 11W svetlo v kryte, tak som ho vymenila za silnejšie 20W. Hnedá riasa zmizla, ale po výmene svetla sa mi objavili dva druhy zelenej riasy. Prosím o identifikáciu rias a radu, čo pridať, čo ubrať (svetlo by som nerada uberala, takže ak je málo živín a priveľa svetla, radšej by som pridala živiny ;-) ). Viem, že CO2 mám málo, nepridávam a zatiaľ neplánujem z viacerých dôvodov. Kŕmim 2x denne, myslím že nie veľa (podľa hesla - veľkosť dennej dávky na jednu rybu = veľkosť jedného rybieho oka), niektoré dni vynechávam jedno kŕmenie, v nedeľu nekŕmim vôbec. Na oko nevyzerá, že by sa niečomu nedarilo t.j. darí sa všetkému aj riasam :) . Ďalšie možné súvislosti - dno mám Japan Soil, mám 3 machové gule. Externý filter prúdi cez rampu a je smerovaný k hladine. Svietim prerušovane 4 hod. na 100%, 4 hod. pauza, 4 hod. na 70% (všetko s postupným stmievaním a rozsvecovaním) - toto skúšam kvôli tým riasam, ale po cca mesiaci nebadám zmenu. Tekuté testy JBL: GH=8, KH=4, pH=7,5, NO3=5. Foto rias prikladám. Snáď som nezabudla žiadnu relevantnú informáciu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2022 14:28 Muž skypi [248] Re: zervajs
Ano. Sice ne tak výraznou, jako klasická "zeleno-šedo-modrá", ale měla. Navíc teda líp držela na podkladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2022 13:53 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: skypi
skypi napsal:Připadá mi to ale jako jeden druh sinice (černo-hnědo-fialová),.
Měla ta sinice onu pověstnou vůni po sinici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2022 12:35 Muž skypi [248] Re: zervajs
No, bohužel ani po aktualizaci prezentace není dostatek relevantních informací-takže něco radit je spíš věštění z akvarijní koule. Připadá mi to ale jako jeden druh sinice (černo-hnědo-fialová), se kterou jsem se taky už kdysi potkal, myslím se jí mnohem líp dařilo v tvrdé vodě s vysokým KH (uhličitany vápenatý, hořečnatý), kde ochotně nasedala ma mikro-inkrusty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2022 08:22 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: siluofake
Jaká je zdrojová voda?
Jak často se "hrabe" ve filtru?
Jaké jsou krmné dávky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2022 15:39 Muž siluofake [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, taak menil som pravidelne vacsi objem vody, skratil dobu osvetlenia, prestal s pouzivanim CO2 a riasu som dokonca mechanicky zubnou kefkou odstranil z listov, ale ta potvora sa stale vracia, tento krat aj na 80% skla akvaria..slimaci to zeru, ale moc im to nesmakuje
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2022 21:24 Brodys Re: siluofake
Těžko říct, kolik to led dává světla, ale jak v komentáři píše vlka, údržba je zanedbaná. Tekuté CO2 taky ničemu neprospěje a jelikož nejsou známé parametry vody, tak těžko říct, co udělá to hnojení 1x za měsíc. Osobně bych zkusil do dobrých rukou dát ryby, které sem nepatří, navýšil údržbu na 1x týdně s výměnou 1/3 vody, přestal dávat dezinfekci a kouknul na parametry vstupní vody a podle toho se rozhodl zda vůbec hnojit, popřípadě čím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2022 19:54 Muž siluofake [0] Re: vaclav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2022 17:14 R Muž romant [27987] Re: siluofake
Sinice, jde-li lehce setřít. Ruducha, když drží fest. Světlo je základní limitní faktor, možná zde je onen pověstný pes zakopán, ale jak píše vaclav, chce to co nejvíce aktuálních informací o nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2022 16:40 Muž vlka [3445] Re: siluofake
Čauky, tekuté CO2 je spíš dezinfekce, s tím opatrně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2022 15:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: siluofake
Aktualizuj si prezentaci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2022 14:27 Muž siluofake [0] – Hnedá riasa?
Fotka k příspěvku Zdravím vás, poslednú dobu ma trápi táto riasa na rastlinách, hlavne na anubiasoch. Ale sem tam prechádza aj vedľa a dokonca hojne aj na sklo. Zdá sa mi hnedá, až mierne fialová. Akvárko mám už dva roky a toto je problém posledný mesiac a pol. Svietim 10 hodín, pridávam tekuté CO2 ale inak nehnojím (hnoja ryby). O čo môže ísť? Vďaka!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2022 11:24 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Sha
I světlo bez regulace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2022 09:21 Muž ajajak [228] Re: Rovano
6 hodin svítit je velmi málo. Optimum pro rostlinky je doba svícení 10 hod. Je spíše si pohrát s intenzitou než s délkou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2022 23:26 Muž Sha [500] Re: Rovano
Mám stejný set jako vy a kupodivu svítím 10 hodin. Kromě prachové řasy na skle (míň fosforu) a občas štětky na starých listech (vyšší proudění vody) se žádná kalamita nekoná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2022 22:53 Muž kus [200] - RostlinyRe: Rovano
Protože juweláci za to světlo vysolili tolik peněz, že pak musí šetřit na délce svícení. Ty 4 hodiny denně jsou na účtu z ČEZ znát. :)

Jinak akvar. rostliny jsou především z tropických oblastí, kde slunce svítí více než deset hodin denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2022 22:24 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: ajajak
Copak v jiných hnojivech jsou běžně fosfáty?
Proč 10h?
Nechcu rýpat. Ale něco by mě fakt zajímalo. Protože chudáci juweláci svítí s tím mým silným světlem běžně jen 6hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2022 21:54 Muž KuBvA [40] Re: ajajak
Zkusím teď vyměnit hodně vody co nejvíce řasy odstranit, dát místo filtru jen bublifuk aby nebyl takový proud který prý taky podporuje řasu a znovu dát bluexit a uvidíme. Reverzní osmoza je docela dost mimo moje náklady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2022 07:29 Muž ajajak [228] Re: KuBvA
Hnojil bych bez fosfátů. Třeba něco od Profiplants, je tam video které ti hodně řekne. Po případě jim napiš pán je velice ochotný. Svítit minimálně 10 hodin ale musíš si pohrát s intenzitou. Se studniční vodou jsem se pral také. Možná je třeba kombinovat s RO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2022 13:23 Muž KuBvA [40] Re: Lojza007
No pokud bych to bral tak jak to mají napsané dávkování biofloru tak 1ml denně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2022 13:07 Muž Lojza007 [1204] Re: KuBvA
Tady www.rataj-spk.cz/… je to celkem pěkně popsaný a vysvětlený rozdíl mezi hightech a lowtech.
U tebe určitě bude problém v koncentraci hnojiva, pokud budeš hnojit častěji než týdně. Nevím, jestli se smí ředit vodou, pokud jo, tak máš vyhráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2022 13:00 Muž KuBvA [40] Re: Lojza007
Tak jak často mám hnojit? Tropica udává hnojení které dodržuji tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2022 12:47 Muž Lojza007 [1204] Re: KuBvA
Problém by mohl být i v hnojení, s CO2 a hodně světla je potřeba hnojit denně nebo několikrát týdně v malých dávkách. Taky si nemyslím, že je k tomu potřeba drahá Tropica, ale že stačí makro a mikro od kohokoliv.
A určitě to chce zjistit ze studny minimálně makro prvky, aby se podle toho dalo upravit hnojení. Pokud tu vodu pijete, tak pro vás je zásadní NO2 a NO3, pro akvárium pak P a K. Jestli to pijete, nech udělat rozbor laboratorně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2022 11:47 Muž KuBvA [40] Re: ctibum
Tak tady hotovo i s fotkami řasy. Hlavní fotka je 2 dny po založení řasa tam je protože akva bylo napuštěné jen s těmi jílovými kuličkami(substrátem) a rostliny byly v košíčkach jen asi 3 týdny než jsem dokoupil zbytek. rybicky.net/nadrze/33551-nano-mini-23l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2022 10:36 R Muž ctibum [6910] Re: KuBvA
Začni tím, že založíš prezentaci. Chce to kompletní informace o nádrži a vstupní vodě. A přidej fotku řasy/sinice. "Asi sinice" na hledání příčiny a rešení nestačí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2022 10:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KuBvA
Udělej si prezentaci nádrže s co nejvíce informacemi a fotkami. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121140x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=51