Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 101 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 21:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kosiska
Žádné testy kupovat nemusíte, svůj problém s akva můžete vyřešit i bez nich. Jen to hledání příčin bude asi poněkud komplikovanější.
...Na jaře jsme vyměnily 3 roky staré zářivky za nové a kytky místo aby se zlepšily, tak vypadají snad hůř než předtím...
Napadá mě možná souvislost. Větší intenzita světla vyžaduje větší přísun živin. Jakmile se těchto nedostává, může přijít problém...
(Což docela koresponduje s tím, co jsem napsal dříve o možném deficitu živin.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 18:13 Žena kosiska [18]
Tou orientační znalostí živin asi myslíte nakoupit hromadu testů a otestovat vodu, že?
Na jaře jsme vyměnily 3 roky staré zářivky za nové a kytky místo aby se zlepšily, tak vypadají snad hůř než předtím :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 17:05 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kosiska
...Co byste doporučil, abych tím zároveň nezhoršila tu řasu?...
Existují metody, jak postupně vychytat, co kytkám schází. Velmi důležitá přitom je alespoň orientační znalost obsahu základních živin; ta napoví, jaký postup "vychytávání" zvolit.
Bez této znalosti je těžké něco doporučovat. Snad jen decentní přihnojování komplexním hnojivem, "ať si kytky samy vyberou"...
Hygiena v akva a dosazení dalších rostlin nic nepokazí, spíš naopak. Nové rostliny, zvlášť rychle rostoucí, pak mohou pomoci napovědět, co v akva schází.
(Stále vycházím z předpokladu, že nic nepřebývá! :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 12:26 Žena kosiska [18]
no tu zelenou přisedlou jsem typovala taky, jsou vidět zelené flíčky i na skle a na kořenu. Ruducha, to nevím, myslela jsem, že ta je spíš chlupatá (nebo takovou jsme měli kdysi dávno ve starém akva).
Nedostatek živin? Bojím se něco do vody lít, myslela jsem, že rybí hnojení stačí. Co byste doporučil, abych tím zároveň nezhoršila tu řasu?
Už jsme zavedli v rámci boje častější odkalování a měly by dorazit na pomoc další rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 12:06 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kosiska
Těch řas bude víc...
Takto na dálku to vypadá na zelenou přisedlou + ruduchu(?). (Bez mikroskopu loterie.)
Podle toho, jak vypadají mladé listy, pravděpodobně deficit něktéré živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 11:57 Žena kosiska [18] – Řasa
Fotka k příspěvku Dobrý den,
mohli byste mi prosím poradit, co je tohle za řasu, co se nám objevila v akváriu, abychom si o ní mohli přečíst více a něco s tím udělat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 21:54 Muž kortezhugo [983] – Re: Joseph
:-) veru su X-) -tuto ked nechces len pozbieras a vyhodis...
...nechaj ju rast - sam zbadas ze je fakt pekna... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 20:29 Muž Joseph [2] – Re: kortezhugo
No zajímavý :-) asi jsou horší řasy než tahle... Hlavně,že nejde na rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 18:13 Muž kortezhugo [983] – Re: Joseph
Fotka k příspěvku ...taketo...som nasiel jedno stare foto... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 18:06 Muž kortezhugo [983] – Re: Joseph
...gule nie...ale take pekne chumace... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 17:59 Muž Joseph [2] – Re: kortezhugo
Tak jí tam necham a třeba se mi z toho udělají, takové pěkné koule jako je Cladophora aegagropila :-D Jinak děkuju, aspoň už vim o co jde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 17:56 Muž kortezhugo [983] – Re: Joseph
...no ja s nou nerobim nic - je pekna a rasie pomerne pomali a v "chumacoch"...
...nerastie ani na rastlinach ani na skle iba na dne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 17:51 Muž Joseph [2] – Re: kortezhugo
ano Ano to je přesně ono. Co mam dělat, aby nebyla? Proč se tvoří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 17:04 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Joseph
Bohužel - vidím jen nějakou zelenou skvrnu... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 16:56 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
...ide o druh Cladophora - niektore su fakt pekne :-)
a v akvariach sa bezne pestuje napr. Cladophora aegagropila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 16:43 Muž kortezhugo [983] – Re: Joseph
Fotka k příspěvku ...je takato???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 16:28 Muž Joseph [2] – Re: Sid
Fotka k příspěvku Zkusil jsem to vyfotit. Tohle je asi největší trs co tam byl už jsem ho vyndal. Ale ještě tam je pár menších ty moc dobře fotit nešli. Podle mě to na ruduchu nevypadá, ale nevim...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 16:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Joseph
Ruduchy jsou podle druhu a podmínek zbarveny od šedé, přes zelenou všech možných odstínů až po černou.
Zkuste udělat foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 13:18 Muž Joseph [2] – ??
Ahoj. Zajímalo by mě jestli může bejt ruducha zelená? A dělat se jen na štěrku a ne na rostlinách? Dělají se mi na dně řasy a nevím co je to zač. Dělají se tam takové malé koule, s tvrdými zelenými štětinamy nejsou moc hustý. Nevim o jakou se jedná řasu... :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 21:21 Muž Yirka [9126] – Re: vaclav
Díky, Václave, za upozornění, pochopitelně tam patří 0,5. Ale kdyby to fungovalo byla by to věc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 09:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Stene
zalezi jaky planujes kytky a jak velky mas akvarko... minimum se udava 0,25W/litr (pocita se wataz linearnich zarivek) ale rosliny akvaria maji i 1W/L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 08:56 Stene
Dobře, závojnatku někomu daruji a seženu světlo nad akvárko. Jak by mělo být intenzivní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 14:49 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: voko
betty se chovají i v menších, jen je trochu problém v malé nádrži udržet dostatečnou kvalitu vody. A nepříjde mi že by to byly až tak velké ryby ;-) Ancistrus by měl mít větší, ale podle mě pokud má kořen a dost rostlin tak mu to moc nevadí. Závojnatka se samozřemě do tak malé nádrže nehodí. Nevím na jaké ryby si reagoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 14:19 Muž voko [9] - Živorodky
Tak velké ryby do takového trpaslíka ?? coze ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 13:26 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stene
V prvni rade nekomu daruj tu zavojnatku, nejlip do jezirka. Porid vic rostlin a svetlo a men vodu minimalne jednou tydne cast. Taky to chce dost casu a vytrvalost. Staram se o 20litrovy akvarko s bettou, jednim ancistrusem, kde je plno rostlin, a stejne se s rasou taky potykam. Je to slozity. Ale troska rasy neni na skodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 13:21 Stene – řasy
Ano, bohužel jsem takto akvárium dostal..
Jak zlepším rovnováhu v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 13:20 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
rasa to asi bude a na tu zavojnatku sem se taky dival
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 13:16 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stene
nejspis jo, ale zatím jí není moc. Ale nevypadá to že by se ti moc dařilo rostlinám, chtělo by to vylepšit celkovou rovnováhu v akváriu. To tam s tou bojovnicí máš závojnatku? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 12:42 Stene
Detailnější foto hp.webovka.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 12:38 Stene – Jsou toto řasy?
Fotka k příspěvku Ahoj, začaly se mi na skle akvária vyskytovat žluté fleky. Některé jsou velké asi 1mm a některé třeba 5mm.. Přikládám fotku a doufám, že na i něco uvidíte..
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 14:24 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Vašek
...Ta Egerie roste neskutečně, tak snad společně s Limnobiem vysajou vše zlé pryč...
Asi nevysajou. :) Stejně, jako nepomůže trápení rybek hladem. (Což není totéž, jako nepřekrmování, které se vás ale netýká...).
Odstranění dřeva (alespoň dočasně), ošetření anubiasu, (zbavení ho řas), odstraňování "přebytečného" detritu, dosazení rychle rostoucích kytek a především - jak vás už upozorňoval Johan - zvýšení koncentrace CO2, jsou cestou, jak se v akva obejít bez ruduch. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 14:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: karelpavel
...bublání rostlin značí i lepší podmínky pro rostliny - ne? ...toto se nejvíce stává při "ideálním" osvětlení co?...
Samotné "ideální" osvětlení nestačí - kromě ostatních "životních potřeb" rostlin je nutné, aby byly vhodné podmínky pro "tvorbu bublin", jak se vám pokouší vysvětlit Johan. :-)
Pokud nebude voda kyslíkem přesycená, tento se bude stíhat rozpouštět, takže jeho produkci rostlinami nemusíte vidět. Zkuste si někdy (nejlépe s pomocí lupy) prohlédnout listy rostlin, které mají vytvořeny dobré podmínky - možná, že zpozorujete povlak tvořený "miliony" drobounkých bublinek kyslíku, "přilepených" na list, odkud se pozvolna (nepozorovaně :)) rozpouštějí do vody... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 13:55 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Voloduson
...na to aby kytky zvladnuli komplet rasu (tedy aby jim sebrali vsechno co potrebuji k zivotu)...
Kdyby kytky dokázaly "sebrat řasám všechno, co potřebují k životu", to by sebrali i sobě "všechno, co potřebují k životu". Nebo to vidíte jinak? Pokud ano - jak? :-)
...CO2 = rust rostlin = mene zivin pro rasy = akvarko bez ras...
Méně živin pro řasy = méně živin pro vyšší rostliny. Nebo jak to tedy je? :)
Případně - proč, když jsou akvakytkaři nuceni v podstatě neustále dodávat (obvykle do vodního sloupce) relativně kvanta živin, přesto akvária řasami netrpí?! :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 00:48 Muž Vašek [56]
Takže zatím díky. Nebudu plašit a ozvu se pokud se něco změní. Ta Egerie roste neskutečně, tak snad společně s Limnobiem vysajou vše zlé pryč:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 00:42 Muž karelpavel [18] – Re: Vašek
jo to udělej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 00:36 Muž Vašek [56]
Valisnerie tam je v rohu, ale rozrůstá se pomalu. Jinak nepoškodí ruducha listy Anubiasů? Stejně jsou tam teď prd platný (ty 4 listy dohromady za měsíc to nezachrání), tak bych je šoupnul pokud by je mohla ruducha umořit ke krevetam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 00:20 Muž karelpavel [18] – Re: Vašek
klidně vysaď i na delší dobu krmení ( změna intervalů krmení ) odsávat detrit jen pokud je zjevně špatný ! zkus ještě rozšířit tu egeriu a možná bych zkusil i růžkatec/pistii - co jsou na hladinu, nějakej větší echináč a podle situace nějakou valisnérku - to co do množství rostlin a pak dál uvidíš jak co bude vypadat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 00:12 Muž Vašek [56]
Zítra se opatrně pokusím odsát z míst kde byly původně Echynodory co nejvíce Bivoje a zatím nebudu vyhazovat žádne rychleroustoucí plovoučky a tu doušku budu pořát řízkovat a sázet do dna aby tam bylo co nejvíce kytek. Každý den budu odsávat co nejvíce detritu a rybičkám zahájím hladovku. Což bude těžké, protože před pár dny zakoupení skaláři neskutečně žebrají pokaždé když jdu okolo:-) Dostanou jednou denně pár sušených komářích larev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 00:06 Muž karelpavel [18] – Re: Vašek
nene - nic bych nedělal - ostatně jak psal Johan ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 00:04 Muž Vašek [56]
To už bohužel také vím. Postupně jej odsávám. Ale ta ruducha je pouze na kořenu a Anubiasech. Kameny a pozadí čisté, takže pomohu si pokud odtraním dominatu nádrže, tedy kořen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 00:02 Muž karelpavel [18] – Re: Vašek
to bych řek, že si tam dal i moc - k takovým prckům - co máš na fotce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 00:00 Muž Vašek [56]
Bivoje tam padlo asi 9 kuliček k původně 5 Echinodorusům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 23:56 Muž karelpavel [18] – Re: Johan
jako podle mě,pokud teda nemyslíš jen onu nádrž od kolegy, tak bublání rostlin značí i lepší podmínky pro rostliny - ne ? samozřejmě změna vody a to je k lepšímu pro rostlinku ne ? - toto se nejvíce stává při "ideálním" osvětlení co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 23:50 Muž Johan [4945] - Rostliny
karelpavel napsal: Nemá být mezi tím: neznamená "JEN" kvalitní růst....... jinak nevím co bych si o tom do teď myslel ?
Myslím, že mi tam nic nechybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 23:49 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Vašek
Proti CO2 nebrojím, věřím, že funguje a nezpochybňuji jeho přínos, ale chci se obejít bez něj. Přidávání CO2 zrychluje růst rostlin až 24x.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 23:48 Muž karelpavel [18] – Re: Vašek
jen tak, kolik si tam toho dával ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 23:47 Muž Vašek [56]
Jinak doplňím k rostlinám. To akvárium je každým dnem jiné. Egeria roste neskutečně a po prostříhání nové oddenky zasadím. Budu v tom pokračovat a Limnobium se taky každým dnem snad o 10% rozroste.

Ještě mě napadlo. Nemohl by být problém v hnojivu Bivoj které jsem dal do dna k Echynodorům a poté když jsem musel Echinodorus bleherae kvůli ancíkům přemýstit ke krevetkám a zbylé oceloty jsem proto přemístil, tak se ten Bivoj rozvířil a je ho plné dno. Průběžně ho odsávám a za sebe můžů říci, že je to sajrajt, pokud se hýbe dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 23:43 Muž karelpavel [18]
Johan napsal:Bublání rostlin v žádném případě neznamená kvalitní růst a vývoj rostliny, ale pouze odráží stav vody.

Nemá být mezi tím: neznamená "JEN" kvalitní růst....... jinak nevím co bych si o tom do teď myslel ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 23:40 Muž Vašek [56]
Ok, chytám se každého stébla a hlavně se teprv vše pořádně učím. Proti CO2 nebrojím, věřím, že funguje a nezpochybňuji jeho přínos, ale chci se obejít bez něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 23:38 Muž karelpavel [18] – Re: Vašek
Tak množství kvítek mě napadlo jako první, ale jak jsem se na to akvo podíval , tak se mi líbilo takové jaké je a zdá se mi to zjevně tak akorát co do krásy - designu ;-) Takže pokud by bylo potřeba zachovat ten vzhled - tak bych hledal jinou pomoc X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [101] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=5001