Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2022 11:47 Muž KuBvA [40] Re: ctibum
Tak tady hotovo i s fotkami řasy. Hlavní fotka je 2 dny po založení řasa tam je protože akva bylo napuštěné jen s těmi jílovými kuličkami(substrátem) a rostliny byly v košíčkach jen asi 3 týdny než jsem dokoupil zbytek. rybicky.net/nadrze/33551-nano-mini-23l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2022 10:36 R Muž ctibum [6921] Re: KuBvA
Začni tím, že založíš prezentaci. Chce to kompletní informace o nádrži a vstupní vodě. A přidej fotku řasy/sinice. "Asi sinice" na hledání příčiny a rešení nestačí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2022 10:35 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KuBvA
Udělej si prezentaci nádrže s co nejvíce informacemi a fotkami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2022 10:00 Muž KuBvA [40]
Ahoj, mám akva založené cca 2 měsíce, je to 23l. Zásobní substrát Tropica,na tom nějaký jilovy substrát( nevím jaký protoze pán měl na burze v kyblickach) hnojim Tropica zlatá a zelená jedna pumpicka od každého týdne a dávkuji co2. Filtrace Hailea-200 takže dost velký proud v akva(chtěl bych měnit za bublifuk). Teplota kolem 25-27 když je venku horko. Svitim jednou 15w zarivkou 8h dene po 4h několik hodin přestávka a pak další 4h.Objevila se mi rasa nejspíš sinice, zkoušel jsem bluexit dvojitou dávku po dobu 5 dní a ani po 10 dnech od konce dávkování řasa neustoupila a pořád si krásně roste. Potřeboval bych poradit co s tím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2022 19:08 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rovano
Rozklikni si ten odkaz pod nadpisem najdeš si tam to, co máš v akváriu za řasu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 11:19 Muž Rovano [235] - Rostliny – Potvora
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím komunito,
prosím o Vaše tipy na řasu/y. Možná už není řasa tolik ve formě na tom Limnobiu, protože se odstraňuje v pohodě. Na tom Microsoriu se to už taky trhá v pohodě, ale nebývalo to tak.
Dost mě štvala ještě dlouhá vláknitá zelená a zelené skvrnky na skle, ale teď nějak přestaly bujet.
Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2022 14:44 Muž Sha [500] Re: Beastie
Díky moc za určení. Já jí našel v buckách a jako správný elév se zalekl a odstranil. Teď je mi to líto. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2022 13:54 Muž ajajak [228] Re: vaclav
Mně se vždy tvořily nové rostlinky na špici listu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2022 12:07 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JaR
3 a 5 fotka je zřejmě microsorum a kořínky od nové rostlinky tvořící se na kraji listu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.05.2022 10:29 Žena Beastie [320] Re: VK
Viděla jsem dotaz i odpověď na jiném fóru, podle jejich klasifikace je to vzácná hnědá řasa Thorea hispida, obrázky odpovídají
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 12:34 Muž JaR [1] Re: Rovano
Děkujeme všem za nazory. Rasa dnes udělala paroh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 11:51 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: ajajak
A mně to přijde, že na fotkách jsou obě řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 09:50 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: JaR
Opravdu nic moc fotky .... možná STAGHORN - jelení paroh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 08:04 Muž ajajak [228] Re: JaR
Může to být Staghorn ale i Ruducha. Těžko to určit na beton
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2022 22:33 Muž ajajak [228] Re: JaR
Velmi pěkné akvárium. co se týče řasy není ostrá fotka vím že se to špatně fotí. Je to nějaká vláknitá ale bohužel není více vidět na určení. Podle tvaru to může být zelená vláknitá i Ruducha. Jak jde odstranit? Lehce nebo drží jako přibitá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2022 17:42 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JaR
Každému tu radíme, aby si založil prezentaci akvária s co nejvíce informacemi jen tak se dá lépe najít příčina problému. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2022 16:54 Muž JaR [1] Re: ajajak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Za fotky se omlouvám a přidávám snad kvalitnější, je to pevná struktura a na rostlinách drží velmi pevně. Nemůžeme nikde najít co by to mohlo být, tak zkoušíme hledat pomoc zde...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2022 21:51 Muž JaR [1] – Pomoc při určení řasy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravíme všechny akvaristy a prosíme o pomoc s určením řasy (vypadá jako pavouček) ví foto a případně s jejím odstraněním a možnou příčinou. Akva 250l,4 měsíce, hodnoty NO3 10, PO4 0,1, Fe 0,2, pH kontrolér 6,5, Co set.svetlo led sinkor. Díky za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2022 07:17 Muž Drodo [0] Re: VK
Ahoj je to Thorea Hispida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2022 06:01 Muž skypi [248] Re: VK
Citace: " Určitě ale nepřekrmuji ani tam nemám moc ryb" - no, tak vzhledem k tomu, co se ti válí na dně - a ve dně, máš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2022 23:07 R Muž Anthrax [4786] Re: VK
Tak to bych na výměně vody v tomto konkrétním případě přitlačil. Nevidím problém vodu například prakticky neměnit, pokud vše funguje. Ale tady vodu zatěžuje deset velkých ancistrusů, byť je to 250 l. Tyhle ryby nejsou nejčistotnější, sám vidíš, co z nich padá. To se prostě na kvalitě vody projeví a řasy pak jedou.
Další možnost je snížit počet ancistrusů... A jak se často zmiňuje v souvislosti se štětičkovou řasou, snížit proudění vody. Taky mi přijde trochu kontraproduktivní omezovat rostliny v době bujení řas, obzvlášť když je na fotkách vidět dost prázdného místa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2022 18:14 VK
Jo měl jsem před focením odkalit. Já mám v akvárku proud, který mi žene veškeré hrubší nečistoty na jeden konec. Je to dobrý na odkalování, protože to je na jednom místě. Jelikož tam mám asi 10 velkých Ancistrusů tak stačí dvakrát nakrmit a už je to vidět. To k vysvětlení těch "hovínek". Určitě ale nepřekrmuji ani tam nemám moc ryb. Z rostlin mám kryptokoryny a Ceratopterys který neustále protrhávám. Svítím zářivkama a do vody nic nepřidávám,nezměkčuji ani nic podobného. Vodu měním každých 14 dní asi tak 1/10 - 1/5. Akvárko má 250l. Ryby- 10 Ancistrusů, asi 10 červených neonek, dvě siamské parmičky a momentálně jedna plata. A teď jsem tam přidal dvě neritiny abych zjistil zda by jim ta řasa nebo co to je nechutnala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2022 07:42 Žena Pavla28 [210] Re: VK
Ahojte,

nejpodobnější co jsem viděla na netu, byla červená mořská řasa, ale abys ji měl ve sladkovodním akva je asi blbost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2022 00:52 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: VK
Já bych se to nesnažil zničit právě naopak může to být zajímavé. Hledám co to je ale zatím marně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2022 11:28 R Muž Anthrax [4786] Re: VK
Chápu že se tě třeba rada od Shimiho mohla dotknout, ale na těch fotkách je to organické znečistění vyloženě vidět a to už je co říct. Zaměřil bych se na pravidelnou údržbu akvária. Co rostliny? Na fotkách jich moc není a když, tak to jsou spíš pomalu rostoucí. Ale těžko odhadovat, bez znalosti poměrů v nádrži. Založ a důkladně vyplň prezentaci a třeba se uvidí. Stačí třeba trochu flákat údržbu, překrmovat, přerybnit, příčin zkrátka může být vícero.
Vyváření ani živočichové nepomohou. Má-li řasa dobré podmínky, tak prostě poroste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2022 10:23 VK Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Myslím, že je to něco jiného .Přidal jsem ještě nějaké fotky. Vypadá to jako nějaký chapadla a drží se jen na kamenech. Na listech ani skle to není. Už jsem to zkoušel zničit vyvařením kamenů, potom invitalem - což pomohlo ale jen krátkodobě. Ancistrusové, siamské parmičky ani neritiny to nežerou. Barvu to má hnědorudou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 14:30 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: VK
Zajímavá řasička fotka není nic moc a moc toho poznat není v atlase je tu takhle zbarvená jen rybicky.net/atlasrostlin/caloglossa_beccarii :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 08:35 VK – neznámá řasa? houba?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Bojuji s neznámou řasou nebo houbou. Nezná to někdo a neporadil by co s tím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2022 22:22 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strambm
Asi bych začal na 8 hodinách a postupně přidával a CO2 klidně déle nebo i nonstop. Dobré je vědět něco o vodě co do akvária liješ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2022 21:53 Muž Strambm [0] Re: vaclav
Tak jaký postup bys doporučoval ty?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2022 21:46 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strambm
Doba svícení je příliš krátká pod tím ti rostliny neporostou řasa ano. A jestli chceš přidávat CO2 taky tak krátkou dobu tak to už nemá vůbec cenu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2022 21:42 Muž Lojza007 [1204] Re: Strambm
Tak to už je dlouho, já s tím bojoval cca první čtyři měsíce. Celou dobu jsem svítil cca 8 hodin, jenom jsem ubral intenzitu na 75%. Od začátku používám CO2 nonstop, ale dost jsem přehnojoval, pumpička, co měla dávat 1ml, dávala 2ml, takže jsem tam pral dvojnásobnou dávku hnojiva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2022 21:33 Muž Strambm [0] Re: Lojza007
Akvárium je založeno Minimálně rok s tím, že problémy s touto řasou začaly před půl rokem, kdy jsem toto akvárium bral jako low tech a neměl jsem tam CO2 a hnojil jsem jen minimálně tehdy jsem jenom ubral jednu žárovku (z celkových 12W na 6W) a snížil dobu svitu za 5h. Cca před měsícem jsem přidal CO2 a zvýšil hnojení a nahradil mrtvé rostlinky novými z druhého akvária.
Ubírám tedy osvětlení na 4h denně CO2 je nastaveno na stejném časovači jako světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2022 21:15 Muž Lojza007 [1204] Re: Strambm
Jak dlouho je skutečně to akvárko založený? S něčím podobným jsem v obou akváriích bojoval několik měsíců po založení. Pomohli šneci, stáhnout množství světla a čekat. A asi po třech nebo čtyřech měsících prakticky během týdne ta řasa sama zmizela. Tou dobou jsem to akvárium už chtěl hodit z okna. U druhýho už jsem věděl, co mě čeká, tak jsem to prostě nechal, až zmizí a zmizela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2022 20:08 Muž Strambm [0] – Hnědé chomáče řas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den poradíte mi co na tuto řašu a jak se jí zbavit? Hnědé chomáče řas nejčastěji drží na mechu a cryptocorinách. Podle www.vitaplant.cz/… sem to identifikoval na Rhizoclonium. Kde se jako rada doporučovalo více živin a CO2. Což už teď dávám podle mě v poměrně vysokých dávkách na moji litráž. Nicméně řasa roste jako divá a co 2 dny ji musím manuálně vytahovat pinzetou + měním 20% vody, aby to bylo ještě stabilní. Ve filtru mi navíc svítí UV lampa.
Co dělám špatně, že řasa stále vítězí?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2022 10:10 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Seycek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2022 10:08 Muž Seycek [1] – Co je to za řasu?Nevíte jak se jí zbavit?Prosím o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2022 12:57 Žena Mrija [27] Re: tramtra
Mal si pravdu :) už len zistiť ako na ne :) ďakujem krásne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2022 20:27 Žena tramtra [3202] Re: Mrija
Mně to přijde spíš jako kolonie nějakých mechovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2022 16:25 Žena Mrija [27] Re: MartinH
Aj mňa to napadlo len neviem ako sa jej zbaviť keďže slimaci a krevetky nepripadajú do úvahy čo mi je však divne prečo sa tam teraz usadila keď ide o zabehnuté akvárium s pravidelnou údržbou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2022 16:23 Žena Mrija [27] Re: Pavla28
Všetko je tam od začiatku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2022 13:09 Žena Pavla28 [210] Re: Mrija
Ten kokos je čerstvě přidaný, pokud ano, pak se tím nemusíš trápit, časem to zmizí, zbaští to šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2022 12:56 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: Mrija
Mě to přijde jako plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2022 20:41 Žena Mrija [27] – Biele chumace
Fotka k příspěvku Ahojte potrebujem poradiť, v akva sa mi začali robiť biele chumáčiky ako keby biela ruducha. Je to na skle a na dekoráciach. 100l pol roka zabehnuté akva (zabeh s vodou zo starých akvárií ) , filter aquael turbo 1000 , je akva axikov takže bez rastlín a 18°, hodnoty v poriadku a výmena 1/3 týždenne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2022 15:43 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tomas79
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2022 14:38 tomas79
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den mám problém s touto rasou co to může být
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2021 17:54 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Paja. T.
Udělej si prezentaci akvária s co největšími podrobnostmi takhle podle několika fotek ti asi nedokážeme říci co je příčinou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2021 16:56 Paja. T. – Co je toto za řasu?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych se zeptat co je toto za řasu, objevila se před pár měsíci, vodu měním každý týden, hodnoty měření jsou v normě, proudění je také v pořádku, poradíte prosím jak se j8í zbavit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2021 13:28 R Muž afc1886 [14689] Re: luckyluke
Je to prostě krásná přehlídka řas. Ruducha, zelená vláknitá a cladophora tzv. řasokoule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2021 13:13 Muž luckyluke [3]
Fotka k příspěvku Zdravim, na Bacopa-e mam dlhsiu dobu take zelene a cierne chumace. To by mi ani nevadilo... Ale teraz z nej zrazu vyrastlo nieco zelene vlasovite. Prikladam foto.
Co su tie chumace a co su tie vlasce ?
Zerie to nejaky zivocich ?
Vdaka
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121228x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=101