Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2021 19:24 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Cipis68
Není zač a pokud můžu tak ještě jedna věc mě napadla,může bejt příčina už ve vstupní vodě - ve vodě ze studny.Možná by stálo za to nechat si udělat její rozbor,co obsahuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2021 19:21 Cipis68 Re: Jakaf, Afc1886
děkuji vám za vyjádření a hned o víkendu se do toho pustím. Řekl bych tedy, že vypustit celé akvárium, důkladně vyčistit, pořídit nové rostliny a více bude dobré řešení. Hned po této změně udělám i prezentaci s informacemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2021 18:13 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Cipis68
Parádně rozjetá sinice.Koukni se sem,jak na ni:
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Jinak by to samozřejmě chtělo založit si podrobnější prezentaci tvého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.07.2021 18:08 R Muž afc1886 [14685] Re: Cipis68
Máš tam silnici jako hrom. Založ si tady prezentaci akvária s co nejvíce údaji, aby šlo lépe poradit. Takhle ze startu ti jenom povím, že by to teda chtělo mnohem více živých rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2021 18:04 Cipis68 – Co je to za řasu a co s ní?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý podvečer,

potřeboval bych poradit, co je to za řasu, případně jak se s ní vypořádat?
Akvárko je směřováno na západ, přirozené světlo jde ze severozápadu a jihozápadu. Umělé světlo je ledkové, svítí 6h cca od 16h do 22h. Používám filtraci HW-703B s aktivním uhlím a UV lampou, CO2, vzduchování. Ryby v akvárku jsou Skaláři, Neonky a Ancistrusi. Stav řasy viz foto je zhruba týden po výměně vody, samozřejmě čím déle je tam, tím hůř to vypadá. Řasa nijak nebrání rybám, žádné ztráty. Voda je ze studny.

Děkuji za váš čas a odpovědi.
Cipis68
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.07.2021 10:42 Muž Roger [1873] Re: Heimerich
Co se týká zajetí akvária, nitrifikace atd... Není nad to nechat akva ať už s filtrem nebo bez řádně být, zajet a nemusíte spekulovat nad kouzelnou vodičkou, akvárium to zvládne bez problémů bez ní. Jsem zastánce přirozeného postupu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 22:21 Brodys Re: Sid
Hledal jsem a dle obrázku grafu to bylo na golias.net
Momentálně ale již ty stránky neběží, dotyčného neznám, ale pokus to byl zajímavý a moje zkušenost s komerčními očkovacími bakteriemi ho potvrdila stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 22:16 Muž Heimerich [0] - AmerikaRe: Brodys
Chápu. Já už jsem z toho docela dlouho venku, tak jsem rád za každý názor/zkušenost. Stejně do toho čumím každý den, tak holt si to pohlídám. Děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 22:10 Brodys Re: Heimerich
Já to píšu z vlastní zkušenosti, očkoval jsem,ale prostě 14-21 den jsem měl mooooc dusitanů, přes 1 mg/l. Každý den jsem měnil třetinu vody a nikdo zázrakem neumřel, ale na kondici jim to nepřidalo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 22:05 Muž Heimerich [0] - AmerikaRe: Brodys
Ona ta pravda bude asi někde uprostřed. Já si pamatuju, když jsem se věnoval rybám před dvaceti, pětadvaceti lety, tak se tohle všechno prakticky neřešilo. Stačilo u toho trochu přemýšlet. A vůbec, když už jsem si pořídil nějakou tu chemii, hnojivo, atd. bylo to spíš na škodu. Rostliny jedou, na nich řasa není. Rybám je fajn. Odkaluju, měním vodu, žádná větší katastrofa by nastat neměla. Jen jsem se trochu vyděsil, jestli jsem si tam nepřitáhl nějaký sajrajt s těmi kameny. Řasa je řešitelná, budu to sledovat a pokračovat v zajíždění.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 21:59 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Brodys
...Nemůžu teď ten článek najít, ale vyšlo z něj, že tyhle násady jsou k prdu...
Zkuste ho ještě pohledat, tohle by mě docela zajímalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 21:47 Brodys Re: Heimerich
Nemůžu teď ten článek najít, ale vyšlo z něj, že tyhle násady jsou k prdu. Řasy bych teď fakt neřešil a snažil se udržet ryby......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 21:43 Muž Heimerich [0] - AmerikaRe: Brodys
Já se snažím zatím nepanikařit. Je to fakt čerstvá nádrž a výskyt řas se dal očekávat. Nitrifikační bakterie jsem vysadil a po týdnu doplňuji stanovenou dávku. Přidávám i tekuté CO2, které by mělo růst řas brzdit a třetí a šestý den po založení jsem vyměnil polovinu vody, což zítra hodlám zopakovat. Šneci mě napadli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 21:39 Muž Heimerich [0] - AmerikaRe: Venusa915
Kameny jsem octem otestoval a nešuměly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 21:14 Žena Venusa915 [8] Re: Heimerich
Poznámka nie k riasam, ale kameňu, niekde som čítala že aj veľa vápenca/vápnika nerobí dobre v akváriu. Skúsili ste test octom, či kamene z prírody nešumia? (Logicky mi vychádza, že aj to môže spôsobiť rast rias)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2021 19:51 Brodys Re: Heimerich
Čerstvá nádrž, neřešil bych to, maximálně pořídil pár okružáků nebo piskořek. Horší bude situace za týden s rybami, pokud jste si tedy nenaočkoval z jiného akva filtr. Hlídal bych hladinu dusitanů a v případě nutnosti měnil třetinu vody denně. Popřípadě pořídil Růžkatec nebo cokoli rychle rostoucího a plovoucího. Kytky bych nechal růst a nestříhal, až třeba 5 týden. Koukněte na nitrifikaci v nové nádrži, třeba tady:
www.svarcik.eu/…
Hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 15:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jakaf
co by řasám žraly živiny Řasám stačí k životu podstatně méně než rostlinám, takže je to stále dokola opakovaný nesmysl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 15:40 Muž Heimerich [0] - Amerika – Řasa nebo plíseň?
Fotka k příspěvku Ahoj. Mám akvárium necelé dva týdny založené. Kameny z přírody jsem preventivně mechanický očistil a několik hodin povařil ve vodě. Navzdory tomu se (pouze na kamenech) objevuje cosi, připomínající štětičkovou řasu. Ovšem není to černé, ani hnědé, spíš šedé, až průsvitné... Ancistrusy po tom jezdí, ale nežerou. Momentálně svítím pět hodin denně a přidávám hodinu týdně. Denně přidávám CO2 Vital a jednou týdně BactoEsex. Třetí a šestý den od začátku jsem vyměnil polovinu vody, zítra chci vyměnit třetinu. Těch pár rybek nepřekrmuji, mají spíš hladovku, v nádrži jsou třetí den a tuto řasu v akváriu pozoruji už zhruba od třetího dne a stále roste...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2021 14:21 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Misua
Jednoznačně nadbytek světla a naprostý nedostatek rychle rostoucích rostlin,co by řasám žraly živiny.Ubrat na světle,pokud to jde a šup do akvárka s velkým množstvím růžkatce,egerie a klidně na hladinu pitsii a spol.Pokud nejse ubrat na světle,tak zakrýt hladinu plovoučkama a růžkatcem jen tak položeným na ni.Tím se akvárko přistíní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.07.2021 14:14 Žena Pavla28 [210] Re: afc1886
přesně jak píše afc1886, na to se zaměř a on ti poradí přesněji je skvělí akvarista,

dodej rostliny ( růžkatec, egerii apod.)

dno není tak hrozné, je to jen porovitý substrát ( není to japan soil s živinami), ale chtělo by to na něj ještě dosypat štěrk, budeš mít i vyšší dno, to bude lepší pro rostliny,

uber světlo, zkus ho ztlumit nebo jedno uber a jak dlouho svítíš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 13:22 R Muž afc1886 [14685] Re: Misua
Jenom tak v rychlosti.
- málo rostlin
- moc světla
- ne úplně nejlepší dno
Večer ti když tak napíšu víc když se nikdo další neozve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 13:16 Silviebaris Re: Misua
A co je tam za osádku..
Co ten kořen,necítíš z vody zápách a nebo když odkaluješ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 12:06 Žena Misua [1] Re: Anthrax
Netuším jak se pozná zda hnije kořen či dno, ale odkaluji cca 1x týdně. Mohu se zeptat v čem je problém s hladinou? Mě přijde normální. Myslím si že nepřekrmuji. Krmím 1x denně vločkovým krmivem s tím že ho dávám tolik aby se na dno téměř nedostalo a pak vhazuji dvě tablety pro dnové ryby.
Založila jsem si tedy prezentaci, víc informací nevím. Tak snad to nějak pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 11:46 R Muž Anthrax [4786] Re: Misua
Máš tam těch řas víc druhů. Takto z fotek mi přijde, že máš nedostatek (a celkově málo) rychlerostoucích nenáročných rostlin. Nelíbí se mi vzhled hladiny. Nehnije ti v nádrži něco (kořen, dno) nebo nepřekrmuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 11:37 Žena Misua [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, nemám nově založené akvárko a před pár měsíci se mi pomaličku začala vytvářet řasa. Nejdřív to byly jenom malé kousíčky, tak jsem to moc neřešila (což se ukázalo jako fatální chyba). Teď mi jako blázen roste úplně na všem zelená řasa, která nakonec černá, nebo jestli to jsou dva druhy? Netuším. Nevíte někdo co to je a hlavně jak se toho zbavit, či aspoň utlumit její výskyt?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 10:35 Žena Venusa915 [8] Re: jakaf
To robím aj ja, pri väčšine, že odstránim listy, ale nedávno kúpené Crinum calamistratum by tým padom prišlo o všetky listy, čo by som nerada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2021 16:57 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Venusa915
Já 2 a půl měsíce po založení zjistil,že řasa se drží jen na částech rostlin,co rostlina sama už odepsala ale ještě žijou.Staré listy a staré výhony rostlin - i těch rychle rostoucích.Pryč s nima,to je jedno z odstranění příčiny.Dnes jsem to razantně udělal s egerií.Vyházel jsem holý stonky s řasou a místo nich dozadu nahusto zasadil hladinový a zdravý výhony egerie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2021 15:23 Žena Venusa915 [8] Re: jakaf
Tekuté CO2 na odstránenie používam, ale radšej by som riešila príčinu. Tak dúfam že dodanie plynného CO2 niečo pomôže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2021 13:36 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Venusa915
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Tohle by ji mělo zničit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2021 13:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Venusa915
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2021 12:48 Žena Venusa915 [8] – Riasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím aká je to riasa? Zmenila som osvetlenie za rgbw a od včera pridávam plynné CO2 , začalo sa to rozmáhať po zmene osvetlenia stabilizuje sa to s použitím CO2?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2021 19:08 Muž Finn [11] Re: ctibum
Tak já si to ještě rozmyslím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2021 18:26 R Muž ctibum [6920] Re: Finn
Taky bych to nechal, je to hezký... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2021 18:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Finn
Já bych to nechal být co s toho vyleze na plíseň ani řasu to nevypadá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2021 17:02 Muž Finn [11] Re: vlka
Jj při příštím úklidu to seškrábnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   25.05.2021 11:50 Muž vlka [3453] Re: Finn
Neváhej a pryč s tím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2021 08:00 Žena Pavla28 [210] Re: Finn
Může to být nějaké plíseň. Určitě bych to mechanicky očistila, nic lepšího s tím asi neuděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2021 07:49 Muž _Rob_ [80] Re: Finn
Barvu to má jako staghorn, ale moc to tak nevypadá :) Ale možná to je on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2021 21:06 Muž Finn [11] – Copak to je za řasu?
Fotka k příspěvku Netuší někdo co mi to roste na kořenu? Nijak zvlášť se to nerozrůstá a vlastně mi to ani nevadí, jen by mě zajímalo co to je.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 14:46 Muž mgr [7] Re: Jančaa
Riasa urcite chradnutie rastlinky nesposobuje.
Je to tak, ze ked je rastlina slaba, vytvaraju sa na nej riasy.

Treba preto dosiahnut, aby ten Echynodorus prosperoval, a riasy zmiznu.
Ja som mal ten isty problem, presne tu istu riasu na Echynodore aj inych rastlinach, v ovela vacsom rozsahu ako ty.

Riesnie, treba sa uistit, ze rastliny maju dostatok dusicnanov, draslika a fosforecnanov,
a ze vo vode nie su rozkladove latky, ktore zivia riasy.
Plus pridavat proti riasam Easy Carbo alebo Fluorish Excel.

Ja som zacal denne pridavat 1mg/l dusicnanov pomocou KNO3 a obcas aj trochu fosforecnanov cez KH2PO4 (praskove hnojiva rozpustene vo vode).
Tym zabezpecujem hnojenie rastlin.

Zacal som menit pravidelne vodu (raz tyzdene polovica vody).
Tym sa redukuju rozkladove latky.

No a proti riasam som zacal denne davkovat Easy Carbo v dvojnasobnom davkovani oproti odporucanemu. Easy Carbo sa sice predava ako uhlikate hnojivo, ale je to zaroven aj jed na riasy.

Vysledok je vyrazne zlepsenie az uplne vymiznutie rias.

Sustred sa na rastliny, riasy zmiznu.
Tato riasa ale nezmizne z uz oslabenych listov, takze treba pockat, kym narastu zdrave listy, a tie napadnute listy postupne odstranovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2021 10:44 Žena Pavla28 [210] Re: Jančaa
To ti nepovím CO2 nepoužívám, to bys měla dát dotaz do fóra o COčku. Podle fotek nevypadá ten echinorodus nějak silně zařasený, je možné, že prostě jen odumírá starý list. Kdybys vyfotila lepší dedail toho listu, tak na foru ohledně rostlin nebo toho CO2, ti někdo určitě poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2021 10:36 Žena Jančaa [16] Re: Pavla28
Dekuju...jeste by me zajimalo jestli chradnuti te rostlinky zpusobuje ta Řasa nebo tomu skodi me CO2....ze by to řasu podporovalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2021 07:15 Žena Pavla28 [210] Re: Jančaa
Ahoj, typla bych to na jelení paroh, v hlavičce tohoto fora je odkaz na článek o řasách, tam se dočteš co s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2021 06:41 Žena Jančaa [16] – Rasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím...
Poslední dobou máme řadu na konečných rostlin a na kořeni.Nemuzu definovat jakou barvu ta řasa na koření ma,bezova?bila?svetke hneda?...rostlinky (echinodore)Mi chřadne,roste ale jde vidět struktura a dostala jakoby lehce žlutou barvu...
Hnojivo- CO2 Tetra optimat
Dennerle kuličky pod koreny
Na dnu je Tetra Substrate.
Svitim 8 hodin....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.05.2021 14:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DeeDee
To jsou rozsivky chtělo by to pár šneků a počkat až se zajede filtr. :-) Doporučuji to dno vyměnit .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2021 14:07 DeeDee – Chuchvalce
Fotka k příspěvku Zdravim, moc prosim o radu, co to muze byt.Meli jsme nahnedly zakal , poridili do filtru Purigen a toto se nam po dvou dnech objevilo vsude na kytkach, kamenech a po celem dne.Odsat nejde, je to jak prilepene.Akvarium neni nove zalozene.Mame v nem pouze velke a nove narozene pancernicky a neonky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2021 10:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filík
Podle mě máš moc světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 17:57 Filík – Řasa
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat co je to za řasu a jak bych se ji mohl zbavit.
Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2021 17:46 Muž Filip58 [17] Re: Sid
Moc díky. Tady jsem našel v prvním čísle časopisu o sinicích rozsáhlý článek. www.klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.05.2021 14:54 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: _Rob_
Filip58: Jde to jednoduše setřít a je to slizké.
Tohle nebude ruducha. :)
Totální zatemnění není dokonalým opatřením, ale pro začátek vcelku přesvědčivě ukáže, zda jde skutečně o sinici. Další opatření musí následovat. (Materiálu ke studiu je na netu habakuk...)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121214x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=151