Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 16:05 R Muž romant [27987] Re: schmi
Pokud to jde z těch listů prsty setřít, je to sinice, pokud drží fest, bude to nějaká var. ruduchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 15:26 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: schmi
Opět klasické doporučení, založ si prezentaci nádrže s co nejvíce informacemi. Pak se dá poradit lépe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 14:33 schmi – Černá řasa na Sagittaria platyphylla
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o pomoc s nehezkou černou řasou, která po roce bezproblémového chodu mého aqua napadla výše uvedenou rostlinu. Řasa tedy napadá i ostatní rostlinky, ale v mnohem menší míře. Nejedná se o takovou tu černou řasu v podobě chomáčků. Tu mou jsem nikde nenašel, ale vy jí určitě budete znát. Pro lepší identifikaci přikládám foto. Napadá vás, jak se jí zbavit? Děkuji moc za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2017 21:01 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Tomy159
Dokud nebudou kytky, tak vlastně nemusíš svítit vůbec. Okysličování vody udělá filtr a nedostatek světla omezí řasu. Rybám stačí akorát tolik světla aby viděly na krmení. Štěrk nedokážu posoudit, akorát se chci zeptat, zda nešumí s octem? A co se týče přerybnění, tak na jedno paví oko staří akvaristi počítali 5-7 litrů vody. Tak si to spočti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 20:58 Tomy159 Re: Pepan
No že by bylo prerybneno nevím právě že jsem videl I daleko vyčerpaná rybek v menších akvaristika ale je pravda že s rostlinámy.
Takže paráda teď jsem nakoupil mraky rostlinek jak na dno tak i plovoucí.
Doufám že to by mohlo teda pomoc. Jen asi blbá otázka na kytky musí být ve spodní I písek jemný nebo staci ty kamínky mensi co tam mám teď.

Jinak děkuji všem za rady a postřehy. Už i manzelku jsem přemluvit (je to její akvarko) v uvozovkách. Takže kytky objednané a světlo mám nechat pak na tech 10 až 12 hod denně nebo omezit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.11.2017 20:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Tomy159
Kromě řasy tam není nic, co by likvidovalo dusičnany. Okamžitě tam dodej hafo kytek. S ohledem na množství zeleně (nepočítám tu na tapetě) máš šíleně přerybněné akvárko a dělá to problémy. Mám taky přerybněné akvárko a to mnohem více než Ty, ale protože je dostatečně zazeleněné už dva a půl měsíce od založení, nedělají mi řasy problém a rostou tam i choulostivější kytky a žijí i náročnější ryby než Tvoje paví očka.
Pro porovnání dávám fotku svojí nádrže a můžeš si v deníku ověřit že je fakt krátce založená:
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.11.2017 20:26 R Muž afc1886 [14697] Re: Tomy159
Tak proč tam je ta řasa už víme. Někdy je lepší dát jednu fotku než použít tisíc slov. Dej do akvária co nejvíce rychlerostoucích rostlin. Buď je kup, nebo sleduj tady rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku , podej poptávku rybicky.net/inzeraty/ a trochu se začti. Tady máš pár užitečných odkazů.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2017 19:39 ragus Re: Tomy159
OT: Tomy159, chce to prostě spoustu rostlin - takovou, co osazenstvo nestačí sežrat. ;-) Nenáročné, rychlerostoucí, nějaké plovoučky, více druhů - viz atlas rostlin. Trošku ti to přistíní, řasa si nebude tolik užívat "sluníčka" a bude se muset navíc začít dělit o potravu. Rybičkám se to bude také určitě líbit. A v krmivu i rostlinné složky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 18:49 Tomy159 Re: ctibum
No já třeba cistim I písek mám na to vysavacku takže sice po hnojiva určitě ale když ti to ryby sežerou tak kytky nemají cenu ono pay očka v tomhle občas jsou špatný že když chtějí tak sežerou rostliny plus parmicky a je to jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 18:47 Tomy159 Re: NHKG
No naposled jsem to nechal asi 14 dni možná 3 nedele když jsem předělával ložnici a nebyl čas a po té době ta rasa byla po 3/4 akvarka ryby ani nemohli pořádně plavat hlavně když ji je tam tolik tak ta rasa je pak strašně hustá a měl jsem strach o ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2017 18:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tomy159
OT: Proč bojueš s tou řasou? Buď rád, že ti tam aspoň něco roste. Jak to řasa pohltí, tak to bude vypadat líp než jen s mechem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.11.2017 18:29 R Muž ctibum [6926] Re: Tomy159
Tomy159 napsal: Otázka je proč v druhém 70l akva kde je 7 platy a taky led jen bílé a svítí se stejně ta rasa není.
To není žádná otázka, to je naprosto jasný. Je to úplně jiný akvo, jiný podmínky, jiný všechno. Snad kromě vstupní vody a doby osvětlení :)

A řekl bych, že ona hromada ryb taky docela slušně pohnojí. A když jsou rostliny jen na tapetě a světlo jede 12 hodin, tak holt má řasa hody... Schválně, jestli jsem blízko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 18:27 Tomy159 Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Snad tam je něco vidět
Jak píšu vise ten filter je jen dočasný než bude opravený starý nebo koupený nový.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 18:12 Tomy159 Re: afc1886
Oni jsou všichni na jednom místě to co je vydet je 90% rybek v akvarku :)
Mysli si že se jde krmit.
Jinak tam je ještě 3 danie a 2 neonka černá
Jinak to je asi ten žabí vlas.
Hnojení to není protože žádné nedělám nejsou rostliny jen ten javsky mech. Ostatní co byly ryby rozzezraly.
Zřejmě světlo protože se sviti 12 hod denně cca.
Ještě jsem před rokem vyměnil zářivky za led. Má to i blue led které sviti jak prez den s bílima tak jen blue na noční svit ale ten se nepoužívá.
Filter ten teď řeším byl venkovní ale začal téct tak
Je prozatím vnitřní pár dní než se rozhodneme jestli nový filtr nebo půjde opravit ten stávající. 1000l/h s UV lampou.
No jinak je to asi vše k vysvětlení.

Otázka je proč v druhém 70l akva kde je 7 platy a taky led jen bílé a svítí se stejně ta rasa není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2017 17:06 R Muž afc1886 [14697] Re: Tomy159
rybicky.net/forum/5930 Tady jsi napsal Tomy159 napsal: Je v něm asi 25 pavich oček 5 neon tetra 5 parmicek a 5 ancitrusu a rozmnožují se takže i malé.
Hned z první fotky bych řekl, že tam těch rybek bude mnohem více. Vidím jenom kousek akvária a už tam je nějak moc těch živorodek a dokonce tam jsou i rybky, o kterých nic neříkáš, teda jestli vidím dobře. Založ tu prezentaci nádrže a jdi s pravdou ven. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 14:43 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Tomy159
Žabí vlas, dá se namotat na špejli, více o ní třeba tady:
rybicky.net/forum/hledat/…
Sniž hnojení a světlo, častěji měň vodu, odkaluj. Máš tam spoustu Gupek, to jsou pěkná prasátka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 14:39 Tomy159 – Rasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
Chci se zeptat co to je za rasu a hlavně jak se jí zbavit, je jen na javskem mechu jemná rasa.
Vůbec nevím jak se toho zbavit a to jsme už měnily celý mech několikrát a dávali úplně nový a do pár dní týdnu byl zpět.
Děkuji moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2017 18:40 Maq Re: Fanny
Sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2017 18:34 Fanny – Nevím, co je to za řasu?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám problém s rasou v mém akváriu. Akvárium aquaventis od Rataje včetně led osvetleni, filtrace externí filtr Eheim Ecco, přidávání CO2 z bomby, hnojení pravidelně. Vytvoří se povlak na písku, rostlinách, dekoraci. Lze odstranit, ale po týdnu se objeví znovu. Pravidelně po týdnu měním vodu, zkoušel jsem na 3 dny zatemnit akvárium, nic nepomáhá. Poradí mi někdo?
Díky. F.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2017 19:19 Muž Zip [277] Re: Gabi123
Dle mého názoru rozsivky, více nejspíše zde rybicky.net/forum/6594-rozsivky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 17:29 Gabi123 – Skvrny na skle
Fotka k příspěvku Ahoj rybičkáři,prosím o radu k hnědým skvrnám na skle - moc světla nebo málo? Svítím 11 hodin. Díky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 08:13 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
Na snížení intenzity světla se prodávají stmivače.Bud´ manuální, nebo automatické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 19:18 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tomasice
Předpokládám že máš spínací hodiny a na nich nařízenou dobu svícení nebo zapínáš ručně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 19:02 Žena tomasice [0] Re: vaaclav
Diky moc ! Mam led osviceni ze setu da se nejak snizit intenzita ? Jinak zkratim dobu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 19:00 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tomasice
Snížit intenzitu osvětlení nebo zkrátit dobu svícení a řasu namotávat na špejli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 18:54 Žena tomasice [0] – Copak to je? Jak se toho zbavit ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim prosim copak to je ? Jak to napravit ? Akva zalozne cca mesic...dekuji za pomoc ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 09:22 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Ataman6r
Je to na 99% plíseň, žádná řasa, časem zmizí sama, netřeba se znepokojovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2017 18:45 R Muž romant [27987] Re: Ataman6r
V 8 dní založeným akváriu se netřeba moc divit, dokonce bych řekl že je to klasická situace. Nasadil bych šneky okružáky, to jsou bezprecedentní pracanti a tyto drobnosti dovedou řešit s urychlením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 18:42 Ataman6r Re: vaaclav
Diky za info. To by me zajimalo kde se tam vzala. Zkusim to vyguglovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2017 18:16 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ataman6r
Zřejmě to bude plíseň. Časem by měla zmizet ale pokud se příliš rozmnoží snažil bych co nejvíce odsát a měnit vodu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 18:01 Ataman6r – Šedé tenké "ztužky"
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Asi po týdnu od založení se mi začali dělat tyto šedé, tenké asi řasy (viz foto). Jsou dole sem tam na rostlinách a potřeboval bych pomoct s identifikací. Nejsou nitkové, spíš tvarem vypadají jako ztužka nebo tak něco :) Nevíte někdo co to je popřípadě jak se toho zbavit? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 08:31 R Muž Anthrax [4786] Re: Chimmy
Můžeš trochu zkrátit dobu svícení. Teď svítíš 11 h denně, tak uber a uvidíš, co se bude dít. Hlavně kvůli troše řasy netřeba panikař. Chemie to nikdy nezpraví. Pokud tam budou podmínky pro růst řas, tak se řasy budou vracet a ty tam budeš znova a znova lít chemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 08:25 Muž Zip [277] Re: Chimmy
Dle mého názoru zelená přisedlá v kombinaci s ruduchou.
A ohledně vzniku a likvidace řas v AQ toho tu bylo napsáno hodně, univerzální návod není.
Mrkni do modrého rámečku v tomto vlákně a nebo např zde:
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/forum/5522

Je tu to hodně diskutované, ale stejně nakonec zjistíš, že to je jinak smich
EDIT: aha než jsem to napsal a poslal, tak byl kolega rychlejší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2017 08:13 Muž Jifi [675] Re: Chimmy
Viz odkaz v modrém obdélníku nahoře - zelená přisedlá řasa (obr. 7, i když na té fotce to zrovna není moc vidět).
Podobně mně porůstají staré listy Anubiasu, který roste těsně pod hladinou. Má listy těsně pod zářivkou, tak je tam holt hodně světla :-)
Neřeším to (na těch starých listech Anubiasu). Ze skla se to dá seškrábnout.
Dal bych na tvém místě trochu plovoucích kytek - ideálně Ceratophyllum. U něho můžeš snadno regulovat míru zastínění akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 06:51 Muž Chimmy [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, poradil by prosím někdo, co je to za řasu a díky čemu by mohla v akvárku vznikat? ¨
Je hlavně na anubiasech a kryptokorynách. Díky :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 20:42 Muž Jifi [675] Re: Maq
Vypadá to jako akvárium krátce po založení, které prochází hodně velkými turbulencemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2017 20:01 Maq Re: Evazia
Ten detail na mě dělá dojem akvária v problémech. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2017 19:53 R Muž romant [27987] Re: Evazia
Ano na listech je ruducha a taky zelená vláknitá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 19:49 Žena Evazia [30]
Fotka k příspěvku Vytvořila se mi řasa, je pouze na listech pod světlem, není tam proud z filtru. Může to být ruducha nebo je to jiná potvora??? Dík za rady :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 20:19 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lukasmanak
Zřejmě je to druh sinice nebo něčeho podobného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 19:13 lukasmanak
Fotka k příspěvku Dobrý den,

prosím o identifikaci řasy. Je to povlak, který lze mechanicky odstranit. Barva černá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:28 Muž imax [47] Re: romant
tie dve na lavo v praskline maju 3-4mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 21:07 R Muž romant [27987] Re: imax
Kolikrát je ta fotka zvětšená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2017 21:04 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Možná má Vaaclav pravdu. Mi to taky připadá jako okousaný jelení paroh. V akvárku je dost nejrůznějších krevetek (aspoň podle prezentace) a je docela možné že si nějaká na té řase smlsnula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 20:42 Maq Re: imax
No já to odhaduju spíš jako houbař... :) Podobné potvůrky občas rostou z pařezů a tak. Ale z fotky... nevím, na vlastní oči jsem nikdy nic takového v akvárku neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 20:17 Muž imax [47] Re: Maq
netusim. skusenosti mam zatial malo, tak sa pytam skusenejsich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 20:08 Maq Re: imax
Tak asi nějaká houba, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 19:20 Muž imax [47] Re: vaaclav
Clanok z odkzu som cital uz pred tym a na obrazkoch k jeleniemu parohu je riasa s vlaknami tenkymi ako vlas. To co je v mojom AQ vyzara ako maly morsky koral a ma hrubku necely 1mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 22:48 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: imax
Takhle vypadá okousaný jelení paroh. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 21:07 Muž imax [47]
Fotka k příspěvku Dobry vecer vsetkym. Nasiel som na koreni prirastene taketo cosi. Zatial som nasiel len dva kusky. Poradite mi o co sa jedna prosim? Nie som si isty ci je to riasa.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121231x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=1051