Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 76 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2013 19:37 R Muž romant [27987] Re: boblo28
Je to ruducha, tzv. jelení paroh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 19:31 boblo28
Fotka k příspěvku Dobrý den,
Nevíte co je toto za řasu ?(viz.obr ) :-(
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 13:09 Žena baletka [624] Re: Ammi
Ahoj, díky. Zkouším to. Dávám přes den 4 hodiny pauzu, tak uvidím. Uvažuji o CO2, výhledově, aby se mi srovnaly podmínky. Taky budu trošičku přesazovat a upravovat. Zatím se zdá, že z limnophil řasa zmizela, drží se na růžkatci. A dělá se mi povlak na skle a trubkách od filtru. Ale to bude zřejmě zase jiný problém. Každopádně děkuji za spolupráci ;-) Mimochodem - krásně vypadá to Tvé akva. Líbí se mi design.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2013 10:52 Ammi Re: baletka
Fotka k příspěvku Baletko, nevím, co to bylo za řasu. Vlákna moc neměla, spíš to byl takový chomáček, i když trochu se namotávat dala, ale spíše se při píchnutí špejlí rozpadala. Barva byla nahnědlá, na omak po vyndání velice jemná. Teď už je jen na měchýřce, ta je na kořenu přímo pod světlem. Zkusím ji přestěhovat někam do stínu, jen ještě musím vymyslet kam. Tak ať ti úbytek světla taky pomůže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 10:40 Ammi Re: Johan
Tak já netvrdím, že to byla poslední bitva, jen mne potěšilo zjištění, že boj není úplně marný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 00:08 Žena baletka [624] Re: Ammi
Ahoj, díky. Na radu jednoho kolegy tady zkracuji dobu svícení a uvidím, co to udělá. K jakému finálnímu pojmenování řasy jsi dospěla? Ta moje není stopro zelená vláknitá, žádná vlákna to nemá. Původně jsem dvě tři tmavě zelené nitky vylovila, teď už mi na prstech zůstává jen hnědý prach. Nevím, jestli sinice nebo rozsivky... fakt nevím. Nechala jsem den o hladu SAE a oďobaly zřejmě limnophily, protože ve velkém akva z nich hnědý povlak zmizel. Na růžkatci se pořád hromadí. Jsem z toho jelen :-( Asi je to pořád tím, že akva je ještě v záběhu a pochopitelně tím, že jsem začátečník. Zkušeného akvaristu by možná hned něco trklo, mě ne. Držím Ti palce, ať se to zase nerozleze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 22:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Ammi
tak se znovu ozvěte za 14 dní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 22:43 Ammi Re: baletka
Tak se hlásím po světelné karanténě a jestli máš, Baletko, opravdu tu stejnou řasu, můžu zatemnění vřele doporučit, po třech dnech pod prostěradlem je řasa už jen na měchýřce jávské a zatím to vypadá, že se další netvoří. Svítím teď pět hodin denně. Kupodivu dost vyrostly i rostliny, egeria za ty tři dny tak o 10 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 12:55 Žena baletka [624] Re: Johan
Tak.. já myslím, že jsem napsala, co mi nesedí. Proč by mi neměl sedět název? Ten je mi úplně fuk ;-) Pokud by to tedy byla vláknitá řasa, co tedy můžu udělat? Zmírnit osvětlení? Obávám se, že bych musela zhasnout úplně. Ve stolitrovce mám jednu žárovku 36W, myslím, cca 25cm nad hladinou, teplé bílé světlo... to přeci není silné osvětlení. Uvažuji dokonce o změně na silnější, protože rostliny lezou hodně nahoru, cabomba má skoro holé stonky, jak se dere za za světlem... Navíc, zelenou vláknitou by požírali otíci, není pravda? Nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2013 12:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: baletka
To neodpovídá zcela. Vláknitou řasu jsem měla a vím, jak vypadá. Je daleko jemnější, daleko světlejší a daleko rozvětvenější. Jestli to nebude tím, že řas je celá řada druhů a né vždy jeden druh všude vypadá stejně. Pokud to nedáte pod mikroskop, tak se budete muset spokojit se srovnáním fotografií a mě se to zdá naprosto stejné tomu, co sem vyfotil do článku. A i podle popisu, v jakých podmínkách by to mělo růst, to zapadá.
Nebo co vám nesedí, tedy kromě názvu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 20:49 Žena baletka [624] Re: Johan
To neodpovídá zcela. Vláknitou řasu jsem měla a vím, jak vypadá. Je daleko jemnější, daleko světlejší a daleko rozvětvenější. Tohle je jako silný tmavě zelený silon, ale vlastně to nejprve vůbec nejde vidět. Až když se na to nalepí hnědý kal, pak se to zviditelní. Jak už jsem tu psala - skoro jako by ta řasa kal tvořila. Asi je to nesmysl... ale přesto. O ničem takovém jsem se zatím nedočetla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 20:46 Žena baletka [624]
Ahoj, ano, zejména pod hladinou, pravda. Jenže se to tvoří i v akváriu, kde je světla tolik, že se to rozhodně nedá nazvat hodně. Ale zkusím to s tím prouděním - tedy zmírněním, to by odpovídalo. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 20:10 R Muž romant [27987] Re: Ammi
Ammi napsal: Hnojit zatím moc nechci, raději bych se přiblížila k Horácovu déčku.
Tak potom je jasný, jakým směrem se prozatím vydat. ;-) To hnojení suchým má stejně tak jako odpadní produkty těch šneků za následek lehký urychlení nastartování nitrifikačního procesu, prostě přeměna N látek z těch škodlivých, na ty stravitelnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 20:07 Ammi Re: romant
Ano, obvykle nic není tak jednoduché, jak to vypadá ;-) Dodržím tedy to třídenní protiřasové zatemnění a budu méně svítit a denné měnit vodu. Uvidím, co na to řasy. Šneků tam mám, myslím, dost, dvě piskořky, nějaké levatky a okružáky z rostlin, tak snad přikrmování ani není potřeba, levatky kadí o 106. Nebo dá krmivo vodě ještě nějaké jiné speciální živiny? Hnojit zatím moc nechci, raději bych se přiblížila k Horácovu déčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 20:04 R Muž romant [27987] Re: panda
Tak určitě, je to o těch potřebách a zdrojích a jestli tazatelka má možnost pracovat s jednotlivejma zářivkama, tak je to dobrý řešení. Je to o tom, že ten prudkej rozjezd obvykle zvládne jenom ošlehanej borec, kterej jasně chápe souvztažnosti a ví jak zareagovat, čímž nikoho nechci nějak podceňovat, ale jít na jistotu pomalejšího rozjezdu mě příjde vždycky stravitelnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 20:00 panda Re: romant
Možná by pro začátek stačilo vypnout tu jednu zářivku (než to nějak zastíňovat, než se to akvárium pořádně rozjede. Co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 19:50 R Muž romant [27987] Re: Ammi
Je to vždycky o vyváženosti podmínek, nedej na to že rozsivky jsou z nedostatku světla a vláknitá z nadbytku, tak to není, je to o tom vyváženým mixu. Já patřím do party fanatiků měničů a při založení akva měním klidně denně po dobu měsíce 1/3 akva, živočichy(šneky) ode dne založení, přikrmení tzv. prázdnýho akva suchým taky provozuji a první ryby jdou u mě do akva po 14 dnech toho výplachu a doba svícení je v počátku max. 6 hodin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 19:47 panda Re: panda
Fotka k příspěvku a focené je to před pěti minutama (ne v roce 2006 - není nastavené datum ve foťáku)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 19:45 panda Re: Ammi
Fotka k příspěvku já netrvám na tom, aby mi rostly rostliny jak šílené a momentálně svítím jen 18 W / 130 l / 10 hodin a řasy tam téměř nejsou, jen na starých (třeba rok starých)listech..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 19:44 Ammi Re: romant
Díky za radu, pročetla jsem tady hodně diskusí i článků, jenže praxe je něco úplně jiného, hlavně když člověk začíná. Pokud mám v akváriu současně rozsivku, která je z nedostatku světla, a vláknitou řasu, která je z nadbytku, tak jsem z toho zákonitě jelen. Akvárium má hrubý objem 228 l, zářivky jsem tak nějak přizpůsobila tomu 0,5 watu hrubého objemu, ono se to asi měří na čistý, že? I ohledně zakládání jsou tady různé teorie - nechat to měsíc a ono si to sedne, nebo naopak denně měnit vodu, použít startovací rybičky, nebo šneky, nebo přikrmovat prázdnou vodu... Doufám, že se nakonec dopracuji ke zdárnému výsledku (akváriu) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 19:32 R Muž romant [27987] Re: Ammi
Když už to tam pražíš, tak musíš zajistit i potřebu rostlin po živinách, jinak se zařadíš do zástupu těch jenž se ulovili do watovýho šílenství. Tím že snížíš dobu svícení, tím to celý tzv. spomalíš a nebude taková intenzivní potřeba rostlin po živinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 19:28 Ammi Re: panda
Asi je. I když původně byla na listech rozsivka (alespoň jsem to tak určila - hnědý drsný povlak, který šel setřít) a ta je zase z nedostatku světla. Bude stačit omezit dobu svícení? Nebo raději svítit déle a vyměnit zářivky za slabší? Rostliny rostou dobře (Egeria densa, Riccia fluitans, Limnophila sessiliflora, Echinodorus osiris, Cabobma car., Hygrophila polysperma, akorát se moc nedaří Hygrophile difformis, hnědnou jí konce listů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 19:25 R Muž romant [27987] Re: Ammi
Tak s touhle světelnou pražírnou, to by bylo aby tam nějakej problém stran řas nevykouknul. www.horacovoakvarium.cz/… Mrkni na tenhle článek a zkus si akvo zařadit do nějaký kategorie a uvidíš jaká opatření z toho vyjde, ale rozhodně bych tu dobu osvitu značně skrátil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 19:21 Ammi Re: Johan
Johane, děkuji za určení, v článku se píše o zelené řase, já ji mám spíše dohněda, proto jsem si to nespojila. Nadbytek světla být může, mám na cca 170 l čistého objemu 108 W, svítila jsem 10 hodin s přestávkou. Doufám, že zatemnění pomůže, stačí tři dny? A pak snížit dobu svícení třeba na 7 hodin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 19:15 panda Re: Ammi
Ammi napsal: .. Akvárium má čistý objem 170 l, osvětlení 2x zářivky T5 54 W, doba svícení 10 hodin s šestihodinovou přestávkou, funguje 14 dní... A to jako 2x 54W ? ´(=108 W na 170 l vody ?)Není nějak moc toho světla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 19:05 Ammi – Re: baletka
Já to mám na Limnophile s. taky, ale začalo mi to na měchýřce jávské. Je pravda, že je přivázaná na kořenu a poměrně blízko u světla. Teď se mi to však rozšiřuje i na ostatní rostliny - trhutku, chebuli. Zkusila jsem zatemnit akvárium - teď to bude dva dny a uvidím, jestli se něco změní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 00:46 panda Re: baletka
Zdravím. Tvoří se na Limnophyle a Růžkatci - tedy zejména těsně pod hladinou?? Limnophylu mám též... U mě byly taky vláknité řasy hlavně v místech, kde bylo zároveň silné proudění vody a zároveň to bylo pod zářivkou. Dalo se to omezit tak, že se nasměroval proud vody tak, aby neproudil směrem, který by kopíroval zářivku. Silný proud a hodně světla to řasy rády. A taky se to omezilo okřehkem, který to světlo rozptýlí. A záleží na světelném spektru, u některé zářivky to bude růst a u jiné ne. Tolik moje zkušenost..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 00:09 Žena baletka [624] Re: baletka
PS: Máš to taky jen na některých rostlinách? U mě pouze na limnophile a růžkatci. Což mi přijde divné a říkám si, jestli to není spíše mikroorganismus, než rostlina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 00:07 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: baletka
Já bych řekl, že ve "zdejším" článku o řasách se k této vztahuje tato fotka. rybicky.net/k/clanky/625_30.jpg
část Dlouhá vláknitá řasa, obr. 12

rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 00:04 Žena baletka [624] Re: Ammi
Tak to je úplně přesně totéž, co mám já - fotky o pár řádků výše. A taky mi k tomu nikdo nic moc neporadil. Zdější článek o řasách jsem četla, ale nic, co by odpovídalo té mé, jsem nenašla. Zatím to řeším tak, že ten binec otírám a obírám, lovím síťkou apod, prostě likviduji mechanicky. Jestli to bude dlouhodobě co platné, to netuším. PRotože podstatu problému neznám :-S
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: hannyy
sinice, vycisti filtr

zakladni info najdete tady rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

achjo... je to furt dokola
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 16:00 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: hannyy
Asi Sinice,mrkni na vlakno o nich! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 15:51 Žena hannyy [13] - Labyrintky – co stím???
Fotka k příspěvku tohle mi začalo růst v akva, většinou to snědí krunýřovci ale z filtrace ne co s tím mám dělat???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 10:34 Ammi – další fotka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 10:32 Ammi – Co je to za řasu?
Fotka k příspěvku Zdravím, může mi někdo pomoct identifikovat řasu na obrázku? Akvárium má čistý objem 170 l, osvětlení 2x zářivky T5 54 W, doba svícení 10 hodin s šestihodinovou přestávkou, funguje 14 dní, ze živočichů tam jsou dvě piskořky, několik levatek a okružáků (přineseno s rostlinami), rostlin cca 80 ks, měním 1/3 vody po pěti dnech.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 16:21 Muž MP [3] – Nezmar nebo řasa?
Fotka k příspěvku Dobrý den, celá skla mi porůstá asi 0,5 cm velká modrozeleně průhledná věc s mnoha bohatě větvenými rameny. Nejdříve jsem si myslel, že se jedná o nezmary, ale tyto věci nijak nereagují na pohyb, pouze se naklání důsledkem pohybu vody. Můžete mi prosím vysvětlit oč jde? děkuju
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 23:37 Žena baletka [624] Re: kofejn
U mě je to po výměně vody lepší.. A to, co jsem vyfotila, to je pouhé tři dny po poslední výměně. Fakt hnus!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 23:15 Muž kofejn [963] Re: baletka
Mám to v akvárku také a identifikoval jsem si to jako rozsivky. Dost tomu pomáhají pancéřníčci, protože se furt vrtají ve dně a zvířený bordel se proudem rampy dostane všude. U mě je to horší po výměně vody a hlavně v liliovníčku a hnědovce windelow. Ne tak markantně jako u Tebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 22:49 Žena baletka [624] Re: romant
Četla jsem, ale moc moudrá z toho nejsem. Ani jedna z těch řas tomu úplně neodpovídá. Hlavně nerozumím tomu, proč se na to chytá ten binec, zejména když je to v poloprázdném akva (momentální osazenstvo stovky je šest pancíků a sedm otíků, plus pět mini danií). Zdá se mi, jako by to ta řasa vytvářela, a proto mě i napadá, zda to není třeba nějaký mikroorganismus. I s ohledem na to, že se najednou objevil v relativně stabilním akváriu poté, co z něj odešla většina ryb. Odpadu by tedy mělo být méně a zatím se tam množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 22:03 R Muž romant [27987] Re: baletka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 22:01 Žena toni [68] Re: abdul99
a jeste asi vice rychle rostoucich rostlin :-)....-pokud tam nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 22:00 Žena toni [68] Re: naty
jestli to nebude nejaka plysen....podle toho jestli zapacha voda?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 21:55 Žena toni [68] Re: abdul99
ja tuhle mnela taky,namotala jsem ji na spejli co to slo,a snizila dobu sviceni na 10 h..a byla pryc :-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2012 21:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: pupa
Věřmě, že se Siana po těch více jak 5 a půl letech s tím svým "jelením parohem" popasovala. :) (9986)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 21:22 Žena baletka [624]
Fotka k příspěvku a tady jak moc to špiní růžkatec. Zatím pouze růžkatec a limnophily.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 21:16 Žena baletka [624]
Fotka k příspěvku Ještě dvě fotky. Tady jdou vidět vlákna mezi listy limnophily.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 21:13 Žena baletka [624]
Fotka k příspěvku Dobrý večer,
ve dvou akváriích se mi objevila řasa podobná tomu, co tady někdo nazval jelení paroh. Ve vodě to viditelné není, ale chytá se na to jakoby všechen odpad, který následně vytváří hnědé povlaky zejména na růžkatci. Odstranit to lze mechanicky, při vytažení z akvária to vypadá jako tmavě zelený, poměrně dost pevný vlas. Vypadá to dost hnusně - všechny kytky jakoby poprášené hnědým prachem. Původně jsem si myslela, že překrmuji, takže mám hodně odpadu, ale je to opravdu jakési vláko a otíci ve stolitrovce to nežerou. O co tedy jde?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 22:47 Žena pupa [0] Re: siana
Ahoj,tahle řasa,podle mého pátrání na netu se jmenuje,,Staghorn''.Akva mám založené 2 měsíce a vytvořila se mi po mé chybě když jsem dala pod zářivku alobal pro více světla a v silném proudění vody z filtru.
Takže alobal jsem sundala,vodu natočila jinam,některé listy jsem odstranila a co šlo jsem odstranila namotáním řasy na špejli.Zatím to vypadá lépe.
Držím palce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 18:32 Muž grunda [1781] - Cichlidy
zlepši údržbu akva, přidej rychle rostoucí kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 17:44 naty – Co je to ??
Fotka k příspěvku Ahoj,v akváriu se mi objevila tato řasa nevíte co je zač a jak se jí zbavit ?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [76] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121228x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=3751