Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.01.2017 23:30 Muž larix [1420] Re: Acomys
Hydrodictyon sp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2017 20:48 Acomys
Fotka k příspěvku nevíte někdo co je tohle za řasu? Zbavit se jí nechci, spíš jen by mě zajímalo co to je. Původ mexiko, mírně tekoucí voda. Pracovní název zelená síťovaná punčocha, protože to tak vypadá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 09:57 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rexistens
www.akva-exo.cz/… Nemám moc zkušeností s takovými filtry ale voda jde nejdříve dolů a pak přes koše nahoru. Tak bych jí dal nahoru na molitan nebo pod první koš na ty kuličky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 09:37 Muž Rexistens [16] Re: vaaclav
a kam presne do toho filtru tu vatu dat? mam JBL e701 a popravde porad nechapu jak v tom ta voda presne proudi...skladba toho filtru je jako tady www.zootovary.com/…

akorad misto tech valecku mam bile kulicky + bylo jich tam malo tak jsem pridal jeste plastove jezky a ty kulicky nasypal az na ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 21:00 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rexistens
Dej vatu do filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 19:49 Muž Rexistens [16]
Zdravím,
prosím o radu(pokud se s tím už někdo setkal) jak se zbavít rozptýlených vláken řasy ve vodě. Je to jako když se hodně práší v místnosti (viz foto - rybicky.net/nadrz/26353/4.jpg… )
Objevili se asi před 10 dny (trošku) a pořád je jich ve vodě více a více). V akva mám jestě nějakou hnědo-zelenou vláknitou řasu, ale ta už mám pocit ustupuje (mechanicky ji odstraňuju a zvednul jsem CO2 a mm pocít že pomalinku ustupuje)
Ale tady těch plovoucích vláken řas se fakt zbavit nedokážu - filtr je nebere nebo ním prostě projedou... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 22:08 Žena Sarka27 [0] Re: vaaclav
Ok tak já ji tam nechám otíkům. Kdyžtak tekutého uhlíku tu mám dost palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 22:03 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sarka27
Musíš ze začátku počítat s tím že se nějaké řasy objeví. To co je pod vodou nezůstane nikdy úplně čisté. Pokud by to ale mělo tendenci se hodně zvětšovat tak tekutý uhlík v injekční stříkačce dokáže po dvou tří aplikacích zničit a o zbytek se ti postarají otíci. Je to ale spíš do budoucna nějaké chlupy na dekoraci a starších listech vždycky budou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 21:06 Žena Sarka27 [0] – Jaká je to řasa?
Fotka k příspěvku Ahoj chci se optat, zda nevíte někdo co je to zač? Zatím je jen takhle malá a pouze na kmeni. Jak se ji zbavím? Vytrhnutí asi nebude stačit že? :) V akvariu zatím nejsou ještě ryby, mám ho založené necelé 3 týdny. Plánuji krunýřovce jednopruhého zbavil by mě řasy on? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 19:54 Muž pmasarik [0] - Raci, krabi, krevetky – Riasa, alebo nedostatok živín?
Fotka k příspěvku Zdravím, dnes som spozoroval na rastline Hygrophila corymbosa 'Minima' takéto hnedé škvrny. Vie mi niekto poradiť, či je to nejaká riasa, alebo rastline niečo chýba? Obzeral som príznaky chýbajúcich živím, ale moc som nezmúdrel.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 17:04 Muž Affinity [1] - RostlinyRe: vaaclav
Prezentaci jsem neaktualizoval ale svetlo momentalne jede na 40% max vykonu a svitim 14-22:00 hod. Test budu muset koupit jinak se toho nezbavim, zacina to byt uplne vsude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 17:00 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Affinity
Svítíš 10 + 2 hodiny pauza 39w v led do 70 litrů vody a divíš se že máš řasy. Ten substrát co máš na dně neznám ale má obsahovat dost železa a možná bude do sebe i něco nabírat takže by to chtělo nějaký test abys věděl co máš v akváriu za vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 16:01 Muž Affinity [1] - Rostliny
Fotka k příspěvku Nevite prosim nekdo jaka je tohle rasa a jak s ni bojovat? Nedari se mi to uz asi mesic rasu mechanicky odstranuji ale za dva dny je ve stejne mire zpatky a je to horsi a horsi,pridal jsem co2 a nadrz je dost osazena.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 15:24 R Muž romant [27982] Re: kleopatracz
Tvůj tip je podle mě správný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 14:39 Žena kleopatracz [59] Re: JirkaŠčobák
ne, nic jsem tam nedala, takto je to přírodní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 14:29 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: kleopatracz
Zkoušela jsi to likvidovat peroxidem, že to je tak bílé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 11:42 Žena kleopatracz [59] – řasa
Fotka k příspěvku co je tohle za řasu? můj typ je ruducha...?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 13:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: laKatos
Fotka k příspěvku Myslím, že mám to samé, jen ty to máš v proudu a já ve stojaté vodě a relativně stínu.
Už měsíc se to pořádně nepohnulo. Zkusil jsem nasadit jednu krevetku, ale nic. Asi by jich bylo třeba víc a hladovějších.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 12:55 laKatos Re: JirkaŠčobák
netusim ale spise ne.... dela se to jen na rostlinach a v horni casti tzn kde je vice svetla. u dna neni zadna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 12:49 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: laKatos
Může to být nějaká plíseň.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 12:45 R Muž romant [27982] Re: laKatos
Sinic je tolik druhů, že je asi ani všechny neznáme. ;-) Ono to bude chtít buď trénovanější oko, tedy rozhodně než mám já a nebo na to mrknout pod mikroskopem a porovnat, ovšem ani zde nemohu sloužit, ale jistě se k tomu vyjádří někdo fundovanější. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 12:42 laKatos Re: romant
sinice ma takovy povlak. Tu jsem kdysi mel ale toto se ji vubec nepodoba. Sinice ma i takovy urcity pach tuto necitim.
Zacala se mi vyskytovat po preleceni tech pancernicku dle rad jsem tehdy vodu zasolil a zvedl teplotu na 34. Po uspesne kure jsem po dvou tydnech zacal postupne menit vodu a teplotu jsem snizil na 29stupnu. Dost rostlin mi odeslo cca 1/2 presto kazdodenni denni vymena vody cca 250litru. a stale se ta mrcha drzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 12:38 R Muž romant [27982] Re: laKatos
Taky možnost a co třeba sinice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 12:33 laKatos
Fotka k příspěvku Může to být rozsivka?
ma to tvar jako kaderave vlasy. Jde krasne namotat a k povrch listu je slabe prichycena. namotam-li to na spejli tak ma barvu hnedou
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 21:31 Žena Yoko [35] – Chlupatej věc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím :-) prosím pěkně, co je toto? Dělá to štětinky na kořenu, břidlici i na nějakých kytkách. Je to jak chlupatina, chytá se v tom bordel, a je to světlé až lehce nazelenalé.. Prezentace relax nádrž.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.12.2016 17:19 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bella
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2016 14:48 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: vaaclav
Diky nacelniku! Takze nakonec taky trochu ruducha, a taky "vzacny cerveny mech" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.12.2016 14:39 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bella
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 14:30 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: drvi
Jen tak z legrace jsem zkusila vyhledavani na googlu pomoci obrazku (do vyhledavace se nahraje obrazek). Jeste nikdy sem to nedelala. Prvni vyhledavaci pokus - tetovani listu, druhy pokus - vylezli mi nejaki brouci :-) Pokus s druhym obrazkem - listi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 13:03 Žena drvi [2894] Re: powery
powery napsal: Třeba to vůbec není řasa
Já to mám v akvu taky a hodně by mě zajímalo, co to je. Botanici, co vy na to? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 12:37 Muž powery [250] Re: Bella
Třeba to vůbec není řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 09:01 Žena Bella [1047] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady je to furt ruducha ruducha jeleni paroh ruducha sinice ruducha rozsivka ruducha ruducha... :-)

Ale co je tohle?

Strejda google taky furt jenom ruducha jeleni paroh sinice rozsivka...

(pravda, tohle vlakno jsem sjela pouze do cca 2014 roku... treba uz to tu nekde bylo)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 17:59 Muž Driv3r [236]
bez fotky jen otazecku v jednom s akva sem mel cernou stetickovou ruduchu a ta ted uplne zmizela ubral sem na krmeni a sprdnul mladou a deti :-)pridal ext filtr a ruducha zmizela bohuzel misto ni se obevila tenka zelena hlavne na egerie densa roste pres roztrikovaci rampu toho ext filtru muze to byt proudem vody z filtru? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.12.2016 21:35 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: MiKee
do tak malého akvária čich. líbající, natož parmička žraločí nepatří !
Nikdy ti nepřišlo divné, že tak velké ryby mají tak malé akvárium a že bys je třeba mohl trápit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 17:50 R Muž afc1886 [14655] Re: MiKee
Rybičkám způsobí problémy něco úplně jiného než řasa.K řase by bylo vhodnější uvést,jak probíhá údržba,jaké světlo,jaké hnojivo atd..Prostě by to chtělo prezentaci akvária.Je tam ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 17:48 MiKee
Fotka k příspěvku Ahoj všem, netušíte, co by to na fotce mohlo být za řasu? Je lepší ji zlikvidovat? A čím?
Mohla by způsobovat nějaké zdravotní problémy obyvatelům akvária?
Pro info ještě něco o akváriu:
založeno: 28. 2. 2016; rozměry: 50 cm x 30 cm x 25 cm; objem: 38 litrů; čistý objem: 28 litrů;
obyvatelé: 1 čichavec líbající, 2 parmičky žraločí, 2 ancistrusi, 4 tetry černé
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 09:26 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: dobrman101
obecně se říká, že akvárium je po třech týdnech zaběhlé. Ale všude je to jinak, pokud nezměříš amoniak a amoné ionty, NO2, ... nikdy nemůžeš tvrdit, že je zaběhlé. Navíc je ještě nestabilní a i minimum NO2 může krevetky "načít". Koukal jsem, že jsi dřív dělal terče, takže zkušenosti asi máš a zřejmě víš co děláš. Paradoxně ale nejvíc zkušeností člověk získá, když mu akva nefunguje :-)
Za mě je to prostě risk, protože vím, že i ty nejméně náročné krevetky jsou na to citlivé.
Předpokládám, že jsi nasadil japonicy.

Edit: s tím hnojením a záběhem je to u ADA substrátů trochu jiné, vím že aquascapeři zabíhají s filtrem plném uhlí a bio Rio (substrate pro, ehmimech, či jiné pórovité kuličky). Zde by asi nejlépe (jako i jinde:-) poradil MarcelG, který má s tímto substrátem bohaté zkušenosti, zkus mu napsat zprávu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2016 23:37 Muž ludvik [1082] Re: slavko
Vzhledem k tomu, že všechno souvisí se vším a všechno má u každého jiné hodnoty a poměry ... tak svoboda projevu se v tomto případě rovná dlouhodobé meteorologické předpovědi, kdy je pravděpodobnější pravý opak, než to co hlásí. Se divím, že rovnou neříkají ten opak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2016 21:52 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: dobrman101
dobrman101 napsal: Zajímavé je, že jeden radí přidat CO2 a nebo ubrat světlo. Druhý přidat fosfor
Tomu sa vraví "sloboda prejavu", každý môže pridať svoj názor a Vy si môžte vybrať. Vtip je v tom, že nie každý názor má rovnakú váhu a nie každý názor je podložený vedomosťami/skúsenosťami a/alebo dostatočným poznaním podmienok Vášho akva. Mnohí jednoducho bezmyšlienkovito kopírujú čo niekde čítali, bez ohľadu na konkrétne podmienky.

Ja by som sa priklonil k tým, čo považujú hnojenie a vpustenie živočíchov za predčasné, vzhľadom na vek akvária a Vaše skúsenosti. Treba si tiež uvedomiť, že rôzne tech. vymoženosti (vyhnojený substrát, CO2, silné svetlo, atď) môžu byť veľmi užitočným pomocníkom, no zároveň veľmi nebezpečným pánom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2016 21:03 R Muž romant [27982] Re: dobrman101
dobrman101 napsal: Po třech týdnech se doporučuje vysadit čističe a krevety. Nebo se mýlím?V tomto případě, hluboce, nastuduj si co je ten tvůj substrát zač, jaký procesy, tedy stran N látek se dají v této době očekávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 21:01 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: dobrman101
Ako som pisal ja by som skusil najprv tu vymenu vody a ocistil kamene. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 21:00 Muž dobrman101 [1] - RostlinyRe: KarlosS
Po třech týdnech se doporučuje vysadit čističe a krevety. Nebo se mýlím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 20:54 R Muž romant [27982] Re: KarlosS
Zvláštěpak se substrátem jenž má tazatel v akváriu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 20:54 Muž dobrman101 [1] - RostlinyRe: Maq
Zajímavé je, že jeden radí přidat CO2 a nebo ubrat světlo. Druhý přidat fosfor. Co jsem se dočetl tak min. světlo pro nízké rostliny je zmiňovaných 30 parů.
CO2 přidat nemohu, mám krevety a už tak toho mají dost!

Co by jste dělal vy? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2016 20:53 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: dobrman101
ještě bych měl jednu připomínku - cpát do nezaběhlého akva krevety taky o něčem napovídá ... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 20:37 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: dobrman101
Hlavne opatrne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 20:22 Maq Re: dobrman101
dobrman101 napsal: Zkusím přidat ten fosfor aby jsem je trochu držel na uzdě
Tak na výsledek takového boje s řasou bych si rád předplatil vstupenku. ;-)
Tak ještě jednou: Rostliny a zelené řasy potřebují k životu a růstu totéž. Zkušenost vesměs potvrzuje, že je-li hodně rostlin, tak v soutěži o živiny nad řasami zpravidla vyhrávají.
Jenže Vy nemáte hodně rostlin, resp. možná hodně na kusy, ale malinko zelené hmoty na ten objem. Hnojíte a pouštíte CO2, takže řasy se mají jako v ráji.
A teď přijdete s nápadem, že byste mohl víc hnojit, konkrétně fosfor. Je to přesně podle poučky: Nejde-li to kladivem, použij větší kladivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2016 20:21 Muž dobrman101 [1] - RostlinyRe: erik1982
Musím brát v potaz že mám ADA substrát a ten dokáže hodně živin z vody natáhnout do sebe. Ze začátku by to mohlo jít ale např. po půl roce kdy by mohl být třeba nasycený tak by to byl asi risk. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 19:42 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: dobrman101
Ja by som bol opatrny stym fosforom.Skvor by som znovu pritlacil na vymene vody a kamene prebehol kefkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2016 18:47 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: dobrman101
těžko se vrhat na aquascaping, když nejsou zkušenosti ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121138x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=1451