Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 92 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 09:59 Muž Rounce [30]
Nevíte někdo co je tohle za řasu ? Jak je na tom anibiasu to černý tady je fotka:
minecraft.over.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:11 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: vaclav
Mno a z kytek a kamenu to sundam jak? problem je v tom, ze pod cernym piskem je substrat, to kdyz odkalim, tak se mi to promicha a budu mit zakalenou vodu :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:06 Usine Re: Tragett
Odkalovat, odkalovat, odkalovat a pěkně do hloubky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 20:39 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Tragett
Vypada to zajimave, ted jsem zjistil, ze po dne (mam cerny pisek) je ta rasa sediva :-// Poradte prosim ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 20:38 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Tragett
Tuhle řasu u nově založené nádrže vůbec neřešte, s výměnami vody časem zmizí sama, kdyžtak tak odsát hadičkou či jí s radostí požírají Carina Japonica...

PS: Ta rostlina na druhé fotce vypadá spíše jako Helanthium Tennelus, pokud mě zrak nešálí... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 19:42 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Tragett
Fotka k příspěvku Tady jeste blyxa ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 19:41 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: ¨Co to je?
Fotka k příspěvku Ahoj, prosim o radu, co je to za rasu? je v celem akva, dela povlaky na dne, na kamnenech, rostlinach, filtru, vsude proste. Akva je nove zalozene, cca 10 dni, menim vodu kazde 3 dny, cca 40%, druhy den uz tam je znovu. Rostliny jsou ji temer obalene, kdyz prejedu sklo rukou, tak je jemna a hladka. V akva je limnophilia, micranthermum, blyxa a rotala ... svitim 30W - 9 hodin (pres poledne 2hod pauza), akva ma 60x30x30cm, filtra atman 200+biomolitan.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 11:40 R Muž romant [27987] Re: ales288
Sinice, podívej se do toho vlákna co jsem posílal před chvílí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 11:32 Muž ales288 [1]
Fotka k příspěvku Nevíte co je toto za řasu? Začíná se tvořit co celém akva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 09:54 Muž karelchess [45] Re: gennaro
A zvýšit proudění vody, tj přidat na filtraci. Potom se podívat po příčině, jedna z nich může být nevhodný poměr fosforečnanů a dusičnanů ve vodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 09:54 R Muž romant [27987] Re: Martin09
O sinicích je toho tady popsáno docela dost, mrkni třeba na tohle vlákno rybicky.net/forum/4641
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 09:46 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Martin09
Světla maji rostliny dle mého názoru dostatek, proto bych nepodnikal žádné kroky v této oblasti a na pár dní bych jen akvárium zatemnil dokud sinice úplně nezmizí.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:52 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Martin09
Sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 19:50 Martin09 – Jaká je to řasa a co s ní
Fotka k příspěvku Dobrý den v akvárku se nám dělá tato řasa , zejména na rostlinkách s jemnýma lístky udělá se pavučinka , která se rozlejzá dále . Akvárko 32l/ vody osvětlení zářivka 11W není to málo ?? vodu měníme sca 10l týdně , obyvatelé 7 neonky a krevetky a jedna neritina.
děkuji za přečtení
Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 18:23 Muž Cheron [89] Re: romant
No ...
Aqo je síce v blízkosti okna, ale prejde "cez neho" len tenký pás slnka - žalúzie zaťahujem. Naviac slnko svieti do izby iba zrána ...
Či to môže byť nejaká forma zelenej riasy - neviem. Je to šedý povlak, občas hnedý, ale nie zelený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 18:05 R Muž romant [27987] Re: Cheron
Nemůže být tou příčinou tvorby, podle mě nějaké formy zelené řasy, třeba osvícení od sluníčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 17:22 Muž Cheron [89] Re: romant
To síce áno ... :-)
Ibaže sklo nie je špinavé po celej ploche, ale len na určitých miestach (dosť osvetlených) ... A taktiež ten povlak siaha len do určitej výšky (pár cm zhora je sklo čisté - jak vpredu, tak vzadu) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 17:05 R Muž romant [27987] Re: Cheron
Špinavý sklo musí čas od času očistit každý z nás, to k tomu patří. Ta magnetická stěrka nebo houbička mě příjde jako ideální prostředek v boji s tímto nešvarem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 16:59 Muž Cheron [89]
Fotka k příspěvku Neviem, kam to zaradiť, tak to dávam sem ...

Tvorí sa mi v aqu taký divný povlak ... Myslel som, že ide o rozsievky, ale ... Vyskytuje sa na osvetlenej časti aqa (iba na skle), takže rozsievky to asi nebudú. Je šedej farby, miestami hnedej, ide odstrániť magnet. stierkou, príp. hubičkou. Nie je ani slizký ani drsný (po prechode prstom po ňom je ho cítiť, ale nijak extra).
Nevie niekto, o čo ide ? A hlavne - ako tomu predchádzať ?
Dík :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 14:19 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Rounce
dej fotku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 14:16 Muž Rounce [30]
Zdravím na jedné rostlině se mě objevila taková černá řasa nejde setřít jakoby by tam byla přilepená takový malý tečky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 14:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gennaro
pokud se udela dobre vytok tak ti to provzdusni....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 12:46 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Moucha
Pomalý filtr by mi neprovzdušnil vodu, tak na hladinu přidam Pistia stratiotes, ale docela se bojim, že si s nima zavleču do akvária okružáky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 08:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gennaro
spis by jsi mel popremyslet o tzv. pomalem filtru (probihaji v nem denitrifikacni procesy)

pmdd.mrp-cz.com/…
www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 23:15 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Moucha
Bohužel mám test jen na Ph vody, avšakjakmile se dostanu do civilizace, tak nějaký zakoupím, ale díky téměř žádným rostlinám čekám docela vysoké hodnoty, které by odpovídaly té kalamitě. Plánuji doplnit filtrační materiál do filtru, tj. zeolit (někde v diskuzi jsem narazil, že by mi mohl pomoct s no3) a klasickou filtrační pěnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 21:29 Žena maru [49]
Fotka k příspěvku ahoj všem. mohl by mi někdo ze zkušenějších říct co to mám za řasu? a jestli je škodlivá? mě se totiž docela líbí,a nechci se jí zbavovat, naopak bych jí chtěla na tom kořeni víc. už to tu na foru určitě je, ale to námaha něco o tom najít v těch stovkách příspěvků. děkuji všem za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gennaro
jaky mas hodnoty NO3 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 10:54 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Moucha
Rostlin tam moc přidat nemůžu, protože pseudotropheusum celkem chutná vallisneria gigantea. (Jedině Anubias nana nebo hnědovku) Akvárko odkaluju (dík piskořka neni celkem co odkalovat) jednou za cca 10 dní a 40% vody. 22 relativně malejch rybek taky neni nějaky extra přerybnění na nádrž s objemem 450 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 10:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gennaro
u beznyho akva plati dostatek prosperujicich rostlin, s malawi to bude horsi.... rasy v akvarku jsou vzdycky a jen cekaji na vhodne podminky....

mas tam peknou sbirku... rozsivky, snice (hlavne fosfor), tedka jeste vlaknita rasa (taky jsem ji mel ale vyhladovel jsem vodu-ziviny jen ve dne, hodne kytek, a tak ji mam huz jen ve filtru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 22:16 Muž gennaro [8] - Afrika
Fotka k příspěvku Fotka povlaku na skle. Začíná mi připadat, že mam místo Malawi jen sbírku řas...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 22:13 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Sid
Pojem vylepšit podmínky v akva zahrnuje co všechno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 21:41 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: gennaro
Na sinice i rozsivky platí - vylepšit podmínky v akva. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 21:40 R Muž romant [27987] Re: gennaro
I tak by se to dalo zobecnit, ale vždycky je to spíš o podmínkách pro jejich výskyt v daným akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 21:38 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: romant
dík. To si dneska pěkně počtu.
Na sinice platí zatemnit * na rozsivky přidat osvětlení. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 21:36 R Muž romant [27987] Re: gennaro
Nasaj info v tomhle vlákně. ;-)
rybicky.net/forum/4641
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 21:34 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: gennaro
Ten mazlavý hnědý povlak velmi pravděpodobně rozsivky budou, ale na fotce jsou sinice.
Bojovat s nimi určitě jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 21:21 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Sid
No to si mě moc nepotěšil. Vzhledem k tomu, že na skle a skoro všem byl takový mazlavý hnědý povlak, který jde lehce setřit, tak jsem předpokládal, že se jedná o rozsivku. Jde nějak se sinici bojovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 21:11 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: gennaro
Toto není rozsivka, ale sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 20:46 Muž gennaro [8] - Afrika – co je to za řasu
Fotka k příspěvku Ahoj,
potřeboval bych od někoho zkušenějšího potvrdit, že se jedné o rozsivku. Moc děkuji.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 21:39 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: dajanama
to vypadá jako zelená štětičková nebo jak se jí říká. Na fotce je to taktak vidět ale jestli je to takovej jemnej koberec na listech a na skle tak je obvykle způsobena nadbytkem světla a nedostatkem živin (mikroprvků) a dostatkem dusitanů.
Mě pomohlo snížení světla na 6 hodin a když byla značně zredukována tak jsem začal opět přidávat (opatrně) a hnojit PMDD (ještě opatrněji a měřit pomocí testů).
Nyní ji již téměř nemá, rostlinám se daří hnojím a svítím naplno.
Ješte pomůže Flourish Excel, ale ten tu asi nemá moc příznivců. Já to mám vyzkoušené a v kombinaci všeho výše zmíněného je to tak na 14 dní až měsíc a je pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 18:53 dajanama – Co to je za řasu?
Fotka k příspěvku Nevíte někdo co je to za druh řasy ?Každý týden odkaluji a začíná se mi rozrůstat právě tahle řasa.Je hlavně na rostlinkých a na skle.Nevíte jak se jí mám zbavit ? tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 20:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Marketa
klub.akva.sk/… v prvnim cisle jsou rozebrany jednotlive metody likvidace sinic.... fosfor je jeden z limitnich faktoru vyskytu sinic (pomer dusiku a fosforu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 19:45 Muž martmart [106] Re: Marketa
aha: ) uz chápu, a jak je to s co2? :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 19:39 Marketa Re: martmart
vy me take prekvapujete, pokud nemate neco k veci, tak si sve emoce prosim vylevejte nekde jinde. Ptala jsem se proto, protoze jsem chtela vedet zkusenosti jinych akvaristu, zda nekdo nevyzkousel neco co by mu treba zabralo, krome klasiky zatemneni a toho, ze si udelam cele akva od znova. chapete? Treba nekdo chytry mi poradi a rekne napr. nepridavejte smes na snizeni PO4 do filtru bude to jeste horsi,atd., proto clovek prise do fora,aby se neco dozvedel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 16:58 Muž Miso [470] Re: Marketa
Ahoj, ja som sa pred par tyzdnami sinice zbavil. Zatemnit (uplne) na 5dni + vduchovanie + UV + pocas zatemnenia vymena 2x viac ako 70% vody, rybicky som nakrmil 1x pred vymenou vody). Pricina co som sa docital je P voci NO3 slabe prudenie vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 14:05 Muž Jirkaass [35] Re: Moucha
DObře děkuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 13:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirkaass
neco jako zabi vlas, "vyhladovet" vodu ( hnojeni do dna), dostatek prosperujicich rostlin, pravidelne odstranovat z napadenych rostlin (namotavat na spejli, ci zubni kartacek apod.), nezanedbavat udrzbu, neprekrmovat, neprerybnovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 10:39 Muž Jirkaass [35]
Fotka k příspěvku Dobrý den, v akvárium sem našel tuto řasu mám jí tam hrozně moc tak prosím o identifikaci a jeslti máte někdo osobní zkušenosti jak se jí zbavit nechci chemii...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 20:48 Muž martmart [106] Re: Marketa
to Markéta: řeknete mi prosim, proc ste se ptala..
fascinuje a porad me překvapuje tenhle národ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 19:03 Marketa Re: Barakainus
Ahoj, dekuji za prispevky, k tomu co2 - mam bombu, difuzor a mam take indikator na mereni co2 (www.akvaristik.eu/…), ktery mi ukazuje kdy je co2 nedostatek nebo naopak nadbytek. Nechci to prehanet s co2, skodi to rybam, podle idikatoru ma co2 akorat. Mam cca 500l akva kde mam 8 dospelych tercu a 4 mlade + nejake neonky. Fotky mohu dodat, pujde tam videt i ten substrat. Zalozit akva od znova je samozrejme take varianta, ale az jako posledni moznost. Nemam terce kam dat a nechat je v nejakem kybli (kde jim sice muzu zatopit), to by pro ne bylo stresujici.
(S tou ricii mate pravdu, alespon podle webu, ale mi nikdy nerostla tak krasne jako nyni, takze proto ji ja osobne povazuji za narocnou :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [92] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=4551