Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 81 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 14:39 alda Re: romant
ok a mel bych to vsechno odstranit?sklo uz jsem vycistil houbickou na nadoby....premyslel jsem jestli tam nemam dat PANCERNICKA?....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 14:32 R Muž romant [27987] Re: alda
Přiznávám, že si vůbec jistej nejsem, ale to přidání živočichů, třeba nějakých šneků, to je dobrej nápad, podpoří se tak nitrifikace a akvárium se bude dostávat do normálního rytmu fungování, možno přidat i nějakou startovací rybu(y). Osobně bych to pokud se to nebude nějak invazivně šířit neřešil, jde o čerstvý akvárium se spoustou změn. Jako neutrální opatření bych volil častější výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.09.2012 14:30 Muž muťa [554] - RostlinyRe: alda
Tady je spousta odpovědí na tvé otázky, zkus si o tom něco přečíst.

rybicky.net/forum/hledat/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.09.2012 14:25 alda
myslim ze je to tam zelena prisedla rasa...co proti tom?..jeee...pomuzou i nejci zivocichove v akvu?jeste tam nic nemam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.09.2012 14:22 alda
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 14:21 alda
Fotka k příspěvku spis vse v popredi ,vzadu v akvarku nic neni-zatim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 14:13 R Muž romant [27987] Re: alda
To bude sinice, podle toho popisu.
Edit: Mrkni třeba sem, možná tam to co máš v akva najdeš. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 14:13 Muž Miso [470] Re: alda
foto by nebolo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 14:03 alda
ahoj...muze mi opet nekdo dat radu?akvarko bezi 3 tydny a ja ted mam na dne pomalu ale jiste mistama zeleny povlak..vypada to jako velmi jemny mech....je to rasa nebo plisen?...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.08.2012 18:57 stanostaly
sorry, že odksočil od temy, ďakujem za radu len som potreboval vedieť že čo toje , už viem že to je pleseň taqk sa presúvam do inej témy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 18:50 Muž muťa [554] - RostlinyRe: stanostaly
Nikde není napsáno, že ať nasadíš krevety, SAE či živorodky nebo jiné, že ti to pomůže a problém vyřeší - to je třeba si uvědomit. Vždy ti jen odstraní následek a ne příčinu!
Ale příčinu hledej v jiném vlákně, např.:

rybicky.net/forum/15646

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 18:48 R Muž romant [27987] Re: stanostaly
Může být. Když pár dní nebudeš krmit, tak to zmizí, řekl bych. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 18:45 stanostaly
ďakujem, niekde som aj na internete čítal že vraj krevety to pojedia, čo je s tým pravdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 18:39 R Muž romant [27987] Re: stanostaly
Ty Tvoje živorodky, řekl bych. ;-) Neměň si nick, kdo se potom v tom má vyznat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 18:39 Muž muťa [554] - RostlinyRe: stanostaly
Parmička černopruhá - přezdívaná "SAE":
rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha

nebo

rybicky.net/forum/10432
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 18:36 stanostaly
neexistuje nejaká ryba ktora by si na tom pochnutnala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 18:28 R Muž romant [27987] Re: stanostaly
Obvykle si s tím poradí obyvatelé akvária, ale jak zde již zaznělo, jsou i případy, kdy není zbytí a kořen musí ven. Osobně bych zachoval klid a sledoval vývoj a kdyby se to mělo nějak více rozšiřovat, tak zasáhl tím vyndáním kořenu.
Edit: Zase stříbro Honzo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 18:28 R Muž Silent [5949] Re: stanostaly
V naprosté většině případů plíseň zmizí sama. S tím mechem se mohly do nádrže dostat spóry a uchytili se na kořenu jako na živné půdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 18:24 stanostaly
da sa s tym nejak bojovať? lebo pokým nebol na koreni mach nebola pleseň až teraz keď som dal mach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 17:39 R Muž Silent [5949] Re: romant
To bývají nejvíce právě kořeny bahenních borovic. Já zase používám nejčastěji kořeny mangrove.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 17:37 R Muž romant [27987] Re: Haimdol
Já nejraději používám kořen z rašeliniště, prostě 2v1. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 17:34 R Muž Silent [5949] Re: muťa
Réva ráda plesniví, ale takové kořeny mangrove, mopani nebo i obyčejné bahenní borovice bývají bezpečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 17:28 Muž muťa [554] - RostlinyRe: stanostaly
Moje zkušenost s touto plísní je taková, že se mi rozlezla po celém AQ a já s ní bojoval řádově pár týdnů. Vznikla na kořenu vinné révy. Vyhrál jsem v okamžiku, kdy jsem ten kořen na radu uživatele "Sid" vyhodil obloukem z AQ. V ten okamžik bylo po problémech.
Ale..... jednalo se o čerstvě založené AQ a rovnováha jaksi nebyla ještě 100%tní. A na druhou stranu, jsem ještě do dnes nenašel odvahu nějaký kořen do nádrže dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:12 stanostaly Re: Tomas Enderson
Až tak nový nie je lebo som ho kúpil pred rokom. Ale do akvária som ho dal až tento rok , už nejaké tri mesiacom v ňom je ako náhle som dal naň mach pred dvoma týždňami sa začala po ach tvoriť ta pleseň, alebo čo to je.
Prv som myslel že je to riasa , ale bo potom som si uvedomil že riasa nevyzerá ako vata .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 13:48 R Muž Silent [5949] Re: stanostaly
Taky bych si tipl plíseň. Vše podstatné už popsal přede mnou Martin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 13:45 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: stanostaly
Tohle bude plíseň z toho kořenu. Jestli je novej, tak je to běžný. Nech to být ryby to sežerou a nic se jim nestane, navíc to časem samo zmizí.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 13:40 stanostaly
Fotka k příspěvku Prosím, neviete mi niekto povedať, že o čo to sú tie biele chumáče na machu?je to to riasa alebo čo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.08.2012 13:01 R Muž romant [27987] Re: George
Najdi si vlákno "sinice" a tam se dočteš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 13:01 George – Prosím o radu
Fotka k příspěvku Zde je ještě jedno foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:57 George – Prosím o radu
Fotka k příspěvku Všechny vás zdravím mám jeden už dlouhodobý problém. Tatík si pořídil 300l. akvárium sladkovodní. 2-3 roky bylo bez problémů nevím co bylo příčinou, ale najednou se nám začala tvořit řasa. tatíka už to moc nebaví tak sem si řekl že to chci dát do pořádku. Zkoušel jsem všechno možné. Kompletně sem ho vyčistil. Zkoušel změnu režimu světla, ob 2 týdny sem čistil máme vnější fitraci-na 300l akvárium. ale pořád se to tvoří znova a znova ? Mohl bych poprosit o radu co to vlastně máme za řasu( asi zelená) a jak se s ní vypořádat ? :) Děkuji. přeji pěkný den.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 20:45 R Muž romant [27987] Re: xxviktor
Spíš než na fosfor, bych se zaměřil na ty dusičnany, aby byla hodnota nenulová. Možná že v tom druhým akváriu Ti s nima pomáhá ten ancík. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 20:41 Muž xxviktor [4]
Máš pravdu. Díky. Budu si muset sehnat nějaký lepší test na NO3. Ten od rataje stojí za prd a otestovat i fosfor. V druhém akváriu (54l,6 pand, 2 bojovnice, ancistrus) není, přitom vodu liju do obou stejnou. Bojovník to tam s ráčkem asi sami pořádně neuprdí:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 20:18 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: xxviktor
Je to sinice takže si najdi téma o ní a jsou tu i články. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2012 20:14 Muž xxviktor [4]
Ahoj, mám problémy s touhle řasou
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
Nevím co to je zač. Nejdřív to začalo růst na mechu, začalo to na něm tvořit souvislý povlak a teď se to začíná rozlézat i po ostatním rostlinách a skle. Má zvláštní tmavě zelenou barvou, skoro až do modra. Moc netuším co s tím. Jako první pomoc zkusím zatemnit akvárium, ale vím, že to mé problémy neřeší. Horácův článek znám, ale je těžké vědět, co konkrétně je špatně. Jde o 30l akvárium osvětlené 9W světlem. Žije tam jedna bojovnice, CPO rak a x piskořek. Nehnojím a ani CO2 nedodávám. Vodu měním pravidelně každý týden (kvůli rakovi raději přes noc odstátou), filtruju, netopím. Rostliny vypadají, že spíše stávkují.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.07.2012 13:27 Muž riso [129] - CichlidyRe: lucas8
podle te druhe fotky se me zda ze mas hodne hrube dno. Bude ti tam porad zapadavat bordel a budes s tim mit jenom problemy. Ty rasy s tim taky souvisi. Osobne bych to vymenil za jemnejsi frakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 12:50 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: lucas8
první foto - jelení paroh, Oedogonium
druhé - Cladophora, sinice
třetí - Cladophora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2012 12:41 lucas8 – prosba s rozpoznáním řasy
dobrý den,

byl by prosím někdo schopen rozpoznat, co je to za druh řasy? jak se toho zbavit tu najdu, ale bohužel si nejsem jistý, kterou řasu v té nádrži mám. je to 60L, svítím cca 10h, na slunci to nestojí. květinám i rybkám se daří perfektně - ačkoliv začátečník, tak kytky rostou, až moc a rybky (1x ancik, 2x pancéřníček, 5x tetra neonová a 1x bojovnice) zatím dle všeho také prosperují - přežilo zatím vše. jen to svinstvo teď v té nádrži začíná vyhrávat. odkazy na foto:
dl.dropbox.com/…
dl.dropbox.com/…
dl.dropbox.com/…

děkuji za případnou pomoc.

luc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 14:57 jamajcan
Byli jste rychlejší :) OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.06.2012 14:55 jamajcan Re: Iva31
Kytky vypadají vážně docela bídně.Ta která je na fotce,mi připadá jako nějaká Alternathera,ta je náročná na světlo a živiny ve vodě.Doporučil bych rostliny vyměnit za nenáročné,rychlerostoucí druhy,které daleko lepe odolávají náporu řas,protože rostou a spotřebovávají dusičnany a vylučují i algicidy.Ale to bych ted nerozebíral.Taky může být ve vodě nadbytek fosforu a dusíkatých látek.Nepíšete,jak často provádíte částečnou výměnu vody,která je velmi důležitá právě proto,aby se ve vodě nekumulovaly živiny.U problémů s řasami,je nejúčinější zjístit příčinu jejich růstu a tu odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 14:55 Žena Danila [4489] - Sumci
To dno mi přijde stejně jako romantovi moc hrubé a navíc ho podezírám z obsahu vápence.
Rostlina porostlá řasou je podle všeho altenathera a zřejmě krátkou dobu zasazená - navíc mám dojem, že osvětlení akvária není pro tenhle typ rostliny to pravé...
Akvárko je zřejmě nedávno založené? Chtělo by to celkovou fotku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 14:48 R Muž romant [27987] Re: Iva31
To dno mě příjde lehce hrubozrnnější a dělá to na mě dojem, že je dost čistý(naprosto nic proti tomu), což by mohlo na nedostatek živin ukazovat, pokud nejsou jinak než rybama a výměnou vody dodávány. Jak často a v jakém množství je měněna voda? Ty zářivky jsou nějaký speciálky, nebo obyč. třípásmovky? Ten filtr je jak často čištěn?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 14:35 Iva31 Re: jamajcan
Fotka k příspěvku kytky mne poslední dobou nerostou,tak to bude asi i živinama. Přikládám ještě jednu fotku, snad je lepší. Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 14:16 Muž Ad@m [1051] Re: Iva31
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 13:34 jamajcan Re: Iva31
Z téhle fotky to nejde zaručeně říct,ale jako nejpravděpodobnější mi připadá Jelení paroh čili Staghorn.O boji s ním nejdete více zde. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu Lepší fotka by pomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 13:23 Iva31 – co je to za řasu?
Fotka k příspěvku Zdravím, na pár rostlinách se mi začala dělat řasa, vypadá to jak mechový porost, rovnoměrný po celém listu,ale jen na určitých kytkách, nebo zatím jen na pár. Nevíte,prosím, o jakou řasu se jedná a jak s ní "bojovat"? Díky za rady.Ivana
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 18:59 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: romant
Tak nějak. :-)
Teoreticky může pohyb vody "za jistých okolností" zvýšení obsahu CO2 urychlovat, a je jedno, jestli je způsoben vzduchováním nebo jiným mechanismem.
Těmi "jistými okolnostmi" by byl stav, kdy by byla aktuální koncentrace CO2 vodě nižší, než "má být". Nevím ale, jestli může takový stav v podmínkách běžného akvária reálně nastat... :-O

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 17:59 R Muž romant [27987] Re: Sid
Prostě když bude v akváriu málo producentů i konzumentů, tak bude jak vzduchování tak pohyb vody CO2 v akváriu zvyšovat a naopak, nebo je to jinak? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 17:52 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: romant
...To co obsah CO2 ve vodě snižuje je míchání vody, ale to nemusí být způsobeno jenom vzduchováním...
A neplatí pro snižování obsahu CO2 mícháním vody totéž, co jste napsal v první části svého příspěvku o snižování obsahu CO2 vzduchováním?
Tedy, že za určitého množstevního složení rostlin a ryb v akváriu naopak míchání vody může koncentraci CO2 zvyšovat?
Jinými slovy: vzduchování může za jistých podmínek obsah CO2 zvyšovat a míchání vody (za stejných podmínek) ne? V čem to vězí? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 17:07 R Muž romant [27987] Re: Sera
Ono to s tím lehce mýtickým konstatováním, že vzduchování snižuje obsah CO2 ve vodě až zase tak nemusí být pravda, dokonce je možné, že za určitého množstevního složení rostlin a ryb v akváriu naopak vzduchování může koncentraci CO2 zvyšovat. To co obsah CO2 ve vodě snižuje je míchání vody, ale to nemusí být způsobeno jenom vzduchováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 15:52 Muž Ad@m [1051] Re: CrazyMonkey
Áno, vzduchovanie znižuje obsah CO2 vo vode, ak prestaneš vzduchovať je možné, že Ti už rastlinky nebudú trpieť biogénnym odvápnením. Ak sa to nezlepší, znížil by som dávky hnojiva.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [81] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=4001