Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy a sinice

 

NápovědaFórum » Řasy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Řasy a sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 17:45 Muž @ JirkaŠčobák [1854] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: PeCh
Ceratophyllum mohu těžit, ale děkuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 14:24 Muž @ PeCh [38] Re: JirkaŠčobák
Mám microkrabičku na pestovanie rastliniek. Rias sa tam nájde. Budeme v práci zakladať akvárium, uvažujem nad 30cm kockou... Tam očakávam, že bez filtra bude rias požehnane. A keby nevyšlo, podarujem.

Teraz idem kolegyni darovať rastlinky: Ceratophyllum demersum a Limnophila sessiliflora. Keby si chcel, môžem nejaké posunúť aj tebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 09:55 Muž @ JirkaŠčobák [1854] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: PeCh
Bude pokračovat, nemá tam co žrát. Nechceš ho darovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 08:53 Muž @ PeCh [38] Re: JirkaŠčobák
Tiež to beriem tak. Pokiaľ majú čo jesť, tak nebudú veľmi zdrhať. Ak im dôjde riasa, začnú byť hladné a začnú zdrhať, tak vlastne môžem byť rád ;).

Inak som o tom zdrhaní vedel a povedal som si, že nevadí (viď veta vyššie) a teraz cez víkend som ráno jedného našiel už asi meter od akvária. Tak som ho opláchol a dal späť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2018 01:30 Žena @ vero-ni [18] Re: daren
Mám neritiny také v otevřeném akváriu a za ty tři roky byla na procházce snad dvakrát..ale dávala jsem je až po delší době, aby neměly hlad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2018 23:52 Muž @ JirkaŠčobák [1854] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: daren
Mám je v otevřených akváriích. Nezdrhají, když mají co žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2018 20:23 Muž @ daren [71] Re: JirkaŠčobák
Je to malicko off-topic, ale ty neritiny pravdepodobne zdrhnou, moje zkusenost (i rady od pestitele) je, ze se nehodi o otevreneho akvaria. Pokud se nerozbijou padem na zem a najdou se zavcasu, daji se jeste rususcitovat a nasledne smenit za neco, co nebude tolik prchat. Treba celkem dlouho mi vydrzel, take pomerne zdobny, clithon... Jinak preji trpelivost a mnoho zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.10.2018 08:29 Muž @ JirkaŠčobák [1854] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: PeCh
Podle mě jsi typická oběť současného stylu akvaristiky. Ne úplně vhodné rostliny na úvod, asi 2x méně, než by jich dal do dna na úvod profesionál, 3 blbé ampulárie, které jsou tam, co se současného stylu týče, jaksi navíc (taky neritiny tam ještě neměly být), blbé kameny zabírající místo pro další rostliny. Jedinou kliku máš, žes dal hodně ceratophylla a dozadu nějaké stonkovky. Ceratophyllum zabraňuje, aby bylo ještě hůř. Prostě začátek, na který, kdybych tvé akva viděl první den, řeknu, že je tam vysoké riziko toho, co se ti právě děje. Podobných akvárií s podobnými nebo horšími problémi, je ve FB akvaristických skupinách pro začátečníky každý den několik.

Být to moje, nasázím tam po jedné rostlinky z šesti košíčků nejnižšího Sagittaria subulata, které seženu a naházím tam 60 malých okružáků. Ti by měli zlikvidovat řasy za dva týdny. Viz, co jsem napsal v jiném vláknu tady rybicky.net/forum/7552

Podle mých zkušeností má na řasy a rostliny vliv intenzita světla, ale už výrazně méně délka svícení. Dokazuje to pár mých nádrží, kde se svítí silně nepravidelně 8-14 hodin denně a nic se neděje. Pro rostliny je lepší svítit déle a pokud dáš ty okružáky, jak ti radím, pak je to jedno, protože ti, pokud jsou do akvária jednorázově přidáni ve větším množství, žerou řasy velmi spolehlivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 08:05 Muž @ Maq [2891] Re: PeCh
Kameny do akvária sis koupil? Nějaké japonské vápence?
Ptám se, protože jakýkoli pokus okyselit vodu (CO2, rašelina, cokoli) povede jen k tomu, že se ty vápence budou rozpouštět -> zvyšovat tvrdost, alkalitu, pH. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 07:23 R Muž @ ctibum [3121] - Snažím se to nezahubit...Re: hubipv - jako offtopic označil ctibum
Offtopic
No řekl bych, že to nezačne "samo" ani v tom Václavově jogurtovači. Proto se tam přidává ten bílý jogurt s kulturami jako startér...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 07:05 Muž @ hubipv [7] Re: vaclav
já mluvím o velkovýrobě...tam nikdo nečeká než to začne samo... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 23:29 Muž @ PeCh [38] Re: Maq
Svetlo je ubraté aktuálne na 7 hodín a intenzita nastavená na 50 %. Vodu mením. Riasy a sinice som sa snažil mechanicky odstrániť (ošúchal som listy prstami) - celkom dobre to išlo, aj keď to nie je 100%. CO2 je zatiaľ vypnuté.

Akvárium zatiaľ vyzerá dobre. Uvidím ako bude pokračovať.

Ale podľa toho, čo tu čítam by som ešte mohol skúsiť:
* Opäť spustiť CO2 (aktuálne mám pH okolo 8).
* Znížiť pH (zajtra skúsim rašelinu).
* Otázne je pridanie N a P. Zatiaľ sa tomu chcem vyhnúť - pri niektorých riasach to vyzerá na nedostatok P pri iných ako prebytok P. Podľa výsledku rašeliny by som sa mohol popozerať po H3PO4 (súčasne by znížila pH a zvýšila P). Alebo použiť nejaký prípravok pH mínus.

Čo z toho radšej neurobiť a čo určite urobiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 22:52 R Muž @ vaclav [8478] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hubipv
Tak jogurtovač máme a nic se do něj nesypalo jen se přidalo k mléku trochu bílého jogurtu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2018 20:53 Muž @ hubipv [7] Re: Maq
Pokud vím, tak kultury bakterií, které "udělají" z mléka jogurt, se do zraciho tanku sypou v prášku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2018 20:27 Muž @ Maq [2891] Re: vaclav
Taky mě to zajímá a taky jsem amatér. Prý jen menšina bakterií vytváří spory. Ale dočetl jsem se, že ve sladkovodním prostředí je běžně 90% bakterií přítomno v metabolicky inaktivním stavu a čekají na svoji příležitost.
Kromě toho je tu ještě jedna úvaha - šíření bakterií v prostoru. Jak víme, bakterie se rychle objeví kdekoli, kde je pro ně něco k žrádlu. Lítají ve vzduchu. Kdyby nedokázaly nějakým způsobem přežít periodu s nevyhovujícími podmínkami, nebylo by to možné.
Přitom bakterie ve vhodných podmínkách běžně zdvojnásobují svůj počet během pár hodin. Žijí jen krátce. Z toho mi taky vychází, že asi umějí přepnout na jiný režim, kdy jen čekají a žijí déle.
Dýchání - respirace je proces, jímž organismus získává energii z toho, co sežral. Když je neaktivní, tedy nežere a nic nedělá, může se respirace snížit. U bakterií asi velmi výrazně snížit nebo úplně zastavit (bakterie běžně přežívají např. zamrzlé v ledu).
Takže, pokud jde o nitrifikační bakterie, to opravdu nevím. Ale obecně, myslím že skladování některých bakterií "v prášku" je asi možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 17:23 Muž @ Prašan [2895] Re: vaclav
Používam Pure pond black balls.Zrejme teda ide o tie druhé. :-)
Fe nemerateľné Sera test
pH 6-6,2 JBL test
Voda na pohľad číra ,nič tam nelieta.
Možno by som mal častejšie ako raz týždenne vysávať filter alebo pôjdu červené ancíky preč.
Keď porovnám nádrž s roduchou a nádrže bez nej:
pomaly rastúce anubiasy + salvinia vs ceratophyllum
substrát rovnaký
filtrácia rovnaká
osvetlenie rovnaké
starostlivosť rovnaká
mäkká voda vs stredne tvrdá voda(no mám i nádrž s mizerne málo anubiasmy,kde sú ostriežiky v mäkkej vode a roduchu tam nemám)

Ja riasy akéhokoľvek druhu beriem ako súčasť biotopu či ekosystému.Snažím sa pochopiť a dopátrať prečo práve v tom konkrétnom akvárku.Už som sa zmieril s faktom,že je tam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 16:53 R Muž @ vaclav [8478] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Prašan
Nitrifikačné baktérie pridávam,tak aby mali čas rozkladať odpad. Tak tohle téma by mě hodně zajímalo protože pořád slyším že zrovna tyhle bakterie bez přísunu kyslíku po pár hodinách hynou a ty je když to přeženu je máš instantní v prášku. Nejsem přes tyhle breberky moc zběhlý ale množí se dělením nebo pučením a podobně. U filtrů do rybníčků a jezírek se mluví o něčem podobném ale už o anaerobních bakteriích. Takže kdo lže a kdo má pravdu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 16:38 Muž @ Prašan [2895] Re: Maq
Možno sa odhodlám a spustím tam jednu malú fľašu CO2,ktorá mi leží teraz ladom.Pomeriam pH - nerád by som CO2-kou stlačil pri mäkkej vode tieto parametre do extrému a odfajčil si ryby.Sledovať ich celodenne pri práci nestíham.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 16:32 Muž @ Prašan [2895] Re: MichalV
Problém je v tom ako som písal,mám dalších 7 nádrží ktoré fungujú pri rovnakých podmienkach i filtrácii a tam s riasou problémy nemám.Dokonca i v inej nádrži je rovnaký substrát,kde riasa nie je.
Okysličená je nádrž až až,okrem iného by som vyhnal i to málo CO2 čo vo vode je.Takže zrejme to prídavné čerpadlo nič neporieši.Prúdenie resp.silu prúdenia regulovať viem.
V konkrétnej nádrži ako v jedinej spomenutej je okrem páru skalárov niekoľko ancíkov.Síce nerád ale trocha by som hodil problém s roduchou na nich.Vieme ako vedia tieto ryby našpiniť. :-)
Napadá ma,skúsiť spomaliť prietok filtrom.Nitrifikačné baktérie pridávam,tak aby mali čas rozkladať odpad.
No v druhej nádrži mám ešte viac rýb(platy a skaláre),problém s roduchou tam nie je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 16:16 Muž @ Prašan [2895] Re: Maq
CO2 zaberá i na roduchu,odskúšané pred rokmi v inej nádrži.Onoho času som skúšal i glutaraldehyd,zaberá ale pri tak masívnom rozšírení roduchy by som toho musel do akvárka liať na litre.Čo teda nechcem.Fosforu mám v nádrži až až.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2018 12:33 Muž @ MichalV [120] Re: Prašan
Ja si nemyslím, že zníženie PO4 bude mať na čiernu štetinovú riasu vplyv (jej zníženie). Podla mňa sa živí viac organickým znečistením ako anorganickými živinami (NO3, PO4). Vzhľadom na výdatné kŕmnenie by som príčinu hľadal v nedostatočnej filtrácii. Akoby sa hromadili organické rozpustné látky, ktoré čakajú na premenu na anorganické živiny. Ja viem že HMF je v tomto podľa teórie stavaný na piedestál, ale možno niektorým kolóniam baktérii nevyhovuje pri takej záťaži. Možno doplnenie blbého "honiča vody", ktorý bude privzdušnovať a v ktorom bude prúdenie cez hmotu podstatne rýchlejšie túto medzeru zaplní.
Ešte by som venoval pozornosť frakcii substrátu. Nespôsobuje zapadaniu krmiva a detritu, čo môže spôsobovať neúplnú dekompozíciu org. látok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 09:14 Muž @ Maq [2891] Re: NHKG
NHKG napsal: Na sinici fosfor trochu funguje, ale musíš ho přidat!
Souhlas. I to jsem jednou zažil. Objevila se mi trocha sinice současně s "fosforečnanovou" řasou. Přidání fosforu pomohlo na obě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2018 09:07 Muž @ NHKG [3025] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Maq
Prašan ale bojuje s ruduchou... U mě na ní pomohla jedině uprava proudění vody v akváriu kombinovaná s častější výměnou vody. Ale tato řasa je zvláštní. Jak se ji přestane dařit, vymizí úplně.
Na sinici fosfor trochu funguje, ale musíš ho přidat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 08:52 Muž @ Maq [2891] Re: Prašan
Toto jsou výsledky jedné studie, jak potlačit sinice:
(1) Přidání plynného CO2: +
(2) Přidání dusíku, tedy zvýšení poměru N:P: 0
(3) Přidání CO2 a dusíku současně: +++
(4) Přidání dusíku za současného udržování pH háclem v rozsahu 5.5-7.5: ++
Studie to byla ekologická, i když v laboratorních podmínkách. Tzn. že se tam počítalo s tím, že sinicí je tolik, že vyženou pH až k 8.5 a výš.

Já mám teď za sebou půlroční válku s invazí sinice, a zabralo mi (dokonale) po všech možných pokusech až snížení pH na 5.5. Ale odezva není okamžitá, musí se pár týdnů vydržet.
Naopak mi nefungovalo snížení fosforu (adsorpcí na Fe) bez současného snížení pH. Domnívám se, že jak už tam jednou sinice jsou, tak se vyrovnají i s tím nedostatkem fosforu, resp. zvýšením poměru N:P.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 22:46 Muž @ Prašan [2895] Re: MichalV
Filtrácia Hamburská plošná - celý bok akvária.Detritu na dne moc nie je(nízky substrát),zväčša všetko požere filter.Občasné odkalenie filtra z povrchu.Rovnaké filtre v dalších 7 akváriách - tam problém žiaden.
Kŕmim dosť a rôzne.Artémiu obmedzujem hlavne v tomto akvárku pre vyšší podiel fosforu.
Často mrazené krmivá a sušené.(zmes asi 7-9 druhov)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 20:20 Muž @ MichalV [120] Re: Prašan
Nestava sa ti, ze filter/vzduchovanie ti viri detrit po akva? Mas dostatocne velky filter? Cim krmis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 18:47 Muž @ Prašan [2895]
Jedno akvárium mám plné roduchy,skalárom to zrejme nevadí - vytierajú sa čo 2 týždne.Výmeny vody pravidelne raz týždenne.Mal som tam len niekoľko veľkých anubiasov.Neskôr som pre vysoké hodnoty fosforu pridal asi do polovice hladiny Salviniu.Zrejme su vyššie i hodnoty dusičnanov(ešte som nemal čas pomerať) CO2 tam nepridávam.
Otázka je: Pomôže mi aspoň čiastočne zníženie fosforu napr.JBL PhosEX proti tejto riase.Včera som pokusne začal dávkovať.
Látky ako glutaraldehyd tam používať nechcem.
Má niekto dáky nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   10.10.2018 06:28 Muž @ Jarry [586] Re: PeCh
Také bych určitě ubral na světle, max 8h denně, intenzitu bych také snížil. Problém bude možná i v tom, že jsi až na výjimky nezvolil moc vhodné rostliny pro start akvária. Mohl by být i nedostatek některých živin, stonkovkám si myslím, že bivoj moc nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.10.2018 00:45 Muž @ Maq [2891] Re: PeCh
- uber světla
- vyměň aktivní uhlí ve filtru
- odsávej sinici hadičkou, jinak se snaž nezasahovat
- pokračuj ve výměnách vody
- pořiď si okružáky
- šel bych s pH dolů, opatrně a postupně
- ta alternanthera je ještě docela dobrá, má šanci
- nejsi-li zařízený na regulovatelné a stabilní dodávky CO2, lepší si s tím snad ani nezačínat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 00:12 Muž @ PeCh [38] – Aká je to riasa/sinica a čo s ňou
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, v novom (3,5 týždňa) akváriu riešim riasy a pravdepodobne i sinice. Po založení akvárium vyzeralo v pohode, potom (asi po dvoch týždňoch) sa občas objavili nejaké vláknité riasy - ževraj rozsivky. Preto som pridal svetlo. Celkom sa to potom držalo = chvíľami som mal dojem, že sa to zlepšuje a chvíľami, že sa to mierne zhoršuje (teda +/- stagnácia).

Dnes som však bol zaskočený. Na hladine boli bublinky - slepá hladina alebo čo (najmenší problém). Navyše keď som potom pozeral podrobnejšie, tak Alternanthera bola dosť pokrytá nejakou šedivou riasou. Bola zúbožená už predtým, a teraz ešte škaredý povlak (predtým mohol byť len minimálny). Pomaly rozmýšľam, či ju nevyťahať a neskúsiť premyť, prípadne rovno nevymeniť za nové rastliny :-( . A aby to nebolo všetko, tak z Eleocharis na jednej strane bol napadnutý niečím tmavozeleným. Mám podozrenie na sinice. Navyše na niektorých miestach to vyzerá, že je napadnuté aj Monte Carlo. Hnedý povlak na hranici medzi sklom a substrátom, ktorý sa mi začal objavovať už predtým sa tiež rozrástol.

Predvčerom som znížil svietenie (z 11 hodín na 8 hodín) ale dnes si myslím, či by som ho naopak nemal pridať. Okrem toho som menil 20-25 litrov vody (20-30 %), napadnutý Eleocharis som poriadne zostrihol a žiletkou oškrabať povlak na skle pri substráte - povlak bol taký blanitý a hnedastý. Ešte som si všimol, že substrát bublinkuje. Na to som mal podozrenie už včera, ale prichytené bublinky som predtým videl len na rastlinách a kameňoch.

Takže to hraničí s pohromou, aj keď v reáli akvárium stále vyzerá dobre. Ale určite to ide zlým smerom.

Problémom je, že neviem, čo je zle. Môže to byť v tom, že som sa predvčerom poriadne hrabal v akváriu (pri vyberaní a strihaní Pogostemona som rozvíril kuličku Bivoja - vyzeralo to ako výbuch, okrem toho strihanie rastliniek, výmena vody, čistenie skla). Navyše sa mi predvčerom pustilo CO2 hádam naplno (asi som pri údržbe omylom otočil ventil) a zistil to až na druhý deň ráno - CO2 som odvtedy vypol (plus dolial vodu). A treťou zmenou bolo skrátenie svietenia o 3 hodiny (z 11 na 8 hodín). Mohlo byť niečo z tohto tou pomyslenou "poslednou kvapkou pred pretečením"? Čo by ste mi poradili?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2018 17:30 Žena @ vero-ni [18] Re: Zahry
Já dodám, že okružáci dokážou divy ;-) a s fosforem beze zbytku souhlasim taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 17:24 Muž @ Zahry [15] Re: ctibum
P jsem přidal, z původních 2ml KH2PO4 1x týdně na 4ml 1x týdně (4ml dávám od 30.9). V neděli proběhl větší "úklid" akva. Odstranil jsem co nejvíc sinice, tu odsál, co nešlo ostříhal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2018 17:10 Muž @ NHKG [3025] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: ctibum
Mi pomohlo něco podobného. Nejdříve jsem přidal P, tak trochu ustoupila. Pak jsem přidal ryby co neustále bagrují ve dně, tak zmizela ze dna a časem i z rostlin.
Bagrující ryby jsem přemístil jinam, P už nepřidávám a zatím se sinice nevrací.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2018 17:04 R Muž @ ctibum [3121] - Snažím se to nezahubit...Re: Zahry
Mně se nechtělo zatemňovat, tak jsem zkusil lehce přidat P, stávající sinici odsál co šlo, co nešlo odstříhal, opakoval 2x během měsíce a sinice zmizela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 16:43 Muž @ Maq [2891] Re: Zahry
Na sinice je hodně rad, ono je jich taky hodně druhů.
Já jsem s ní marně bojoval půl roku, až zabralo snížení pH na 5.5. Není to cesta pro každého, ale Tvým neonkám by to určitě nevadilo a rostlinám taky ne (mám to vyzkoušené). Akorát když snížíš pH skokově, to bych nedoporučoval, mj. kryptokoryny shazují listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 16:17 Muž @ Zahry [15] Re: Zahry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ještě pár fotek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 16:15 Muž @ Zahry [15] – Černošedá řasa + sinice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, potřeboval bych poradit. Před měsícem se u mě v akváriu začala objevovat sinice. Začalo to na limnohpile. Nejprve jsem se snažil sinici odstraňovat a hned odkalovat. Jenže sinice se začala šířit a navíc se v ní zachytával bordýlek. Limnophilu jsem teda z akva vyndal. V neděli proběhla očista ludwigie, abych se zbavil sinice. Nejzdravější kousky zasazeny zpátky. No teďka se sinice tvoří na bacopě, microsoriu, šípatkovci. I na cryptocorynách se začíná objevovat. Jak se na tom povlaku zachytává bordýlek, objevila se v posledních dvou týdnech černošedá vláknitá řasa. Od poslední výměny/ údržby v neděli roste víc. Roste na listech výše jmenovaných rostlin. NO3 k nule neklesá (měřeno), v čem by mohl být problém? Fotky jsou z dneška, tj. 5. den po údržbě.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 06:44 Muž @ Pepan [5006] - RostlinyRe: silviebaris
Ty Nerittiny bych umístil jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 06:24 Žena @ silviebaris [-7] Re: Prašan
Mam,ale ty jsou v druhem akvariu..Ve velkem jsou rybky a 3 kousky neritiny,a tam mam tu rasu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 00:01 Muž @ Prašan [2895] Re: silviebaris
Bacha ak mate krevetky,slimaky tie to carbo moc nemusia.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2018 22:10 Žena @ silviebaris [-7] Re: Prašan
Diky,dnes jsem objednala tekuty uhlik,tak ho budu davkovat,zajimave,ze to ma jen anubias a zadna jina rostlinka,vodu menim kazdych 14 dni,a parametry jsou stale stejne,a svitim tak 10 hodin,mam to nastavene na casovac,prubezne se to spina...Snad tomu ten uhlik pomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2018 21:47 Muž @ Prašan [2895] Re: silviebaris
Anubias ponor na pár minút do roztoku savo + voda v pomere 1/20.Alebo striekačkou priamo na riasu glutaraldehyd.(easy carbo) Riasa najprv sčervená a potom odumrie.No často je to sekundárny problém pri zmene parametrov vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2018 20:27 Žena @ silviebaris [-7]
Fotka k příspěvku Prosim jak se zbavit te rasy-ruduchy?Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2018 18:28 R Muž @ ctibum [3121] - Snažím se to nezahubit...Re: AndreaLulu
Údržba, hnojení atd. Nepiš to sem, nedávej fotky sem, aktualizuj prezentaci, od toho ji máš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2018 18:13 Žena @ AndreaLulu [1] Re: AndreaLulu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku teď jsme na tom takhle
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2018 17:34 Žena @ AndreaLulu [1] Re: ctibum
jasně, zařídím ano on tam je ale až pod tím pískem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2018 17:33 Žena @ AndreaLulu [1] Re: AndreaLulu
to vrchní bylo jakési vlákno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2018 17:31 R Muž @ ctibum [3121] - Snažím se to nezahubit...Re: AndreaLulu
Především si aktualizuj a kompletně a pravdivě vyplň prezentaci. Např. Aquaclay Ground na fotkách není... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2018 17:30 Žena @ AndreaLulu [1] Re: Anthrax
granulky betta bio-gold od hikari, světlo nevím jak je silné, přišlo mi v akvarijním setu advance led 60, nemyslím že by je sestra překrmovala, ale neříkám že to není možné, díky za rady, vodu určitě budu měnit častěji, příští týden už bych se měla vrátit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2018 17:22 Muž @ Anthrax [1215] Re: AndreaLulu
Nemohla to sestra překrmit? A jak silným světlem svítíš? Jakýma granulkama (konkrétní krmivo)? Určitě bych zintenzivnil výměny vody. Alespoň jednou týdně 1/3 objemu. Na tekuté CO2 se vykašli, to je jen vábnička na peníze. Žádné CO2 to není. AquaSafe ti taky moc k ničemu není.

Filtrační náplně by jsi neměla proplachovat ve vodovodní vodě ale ve vodě odpuštěné z akvária. Ta vrchní to byla nějaká vata?
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Řasy Přidat příspěvek • Zobrazeno 6248x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/9608-rasy-a-sinice