Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 97 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 17:09 Daniel2811 – Ojaký druh řasy se jedná,,?
Fotka k příspěvku Poslední dobou se mi začla tvořit tato řasa která se tvoří na rostlinách ale teké na sklu. Prosím poratte jak mám bojovat proti teto řase děkuji předem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:34 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jarik
Čili to, co sem ti v druhém vlákně už radil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:02 R Muž romant [27987] – Re: Jarik
To vyvětrání myslím tou dostatečnou výměnou vody. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:59 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: romant
jak to myslite vyvetrej vic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:55 R Muž romant [27987] – Re: Jarik
Vyvětrej v tom akvárku víc a měň vody jednou tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:50 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: romant
no tak 8 litru jednou za tyden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:42 R Muž romant [27987] – Re: Jarik
Jak často měníš a kolik vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:39 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: romant
No podle vzhledu to vypada na jaleni paroh to vim.Jen sem to chtel slyset aji od odtatnich protoze se me to nezda jelikoz v akvarku svetla moc nemam a zivin uz vubec ne proze v 54 litrovem akvarku mam 5 rybek!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:32 R Muž romant [27987] – Re: Jarik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:30 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Fotka k příspěvku Co to je za rasu?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 09:48 peteradam – pomoc, riasy!
Fotka k příspěvku AHOJTE, chcel by som vás poprosiť o pomoc, mám akvárko 180 l veľké, cca 50 ks rybičiek. Začala sa mi robiť nejaká riasa a neviem si poradiť, čo to je a hlavne ako sa jej zbaviť. Pomôžte mi, prosím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 14:00 Muž hatreder [2] – Re: Ivoš
O.k. Díky. Vyzkouším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 13:58 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: hatreder
Může to být cokoliv, co tu řasu zatemní, třeba i kus černého igelitu přichycený na pařez připínáčky. Hádám, že týden by měl stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 13:39 Muž hatreder [2] – Re: romant
O.K. Díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 13:26 R Muž romant [27987] – Re: hatreder
Ano, tak jsem to myslel. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 13:17 Muž hatreder [2] – Re: Ivoš
Mech v akváriu momentálně nemám, ale plánuju s ním ozdobit kořen v akvišku. Nestačilo by třeba dočasně přes kytku přehodit kousek černé látky, samozřejmě nějaké hodně lehké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 13:14 Muž hatreder [2] – Re: romant
Díky moc za radu, já bych to bejval hned pral naplno. Takže každý týden připojit o jednu zářivku víc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 12:32 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: hatreder
Co to je za řasu, nevím, ale určitě by pomohlo přes ní na pařez uchytit jávský mech. Pochybuju, že by pak dokázala vegetovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 11:56 R Muž romant [27987] – Re: hatreder
To jestli to pomůže, na to se velmi těžko odpovídá. Spíš chci upozornit na jinou věc a to je ta výměna samotná. Nezačni hned svítit celým výkonem najednou, ale postupně to akvárko v týdenních intervalech nech zvykat na jiný světlo a zvýšenou intenzitu. Když se to udělá najednou, tak se občas objevuje tzv, zelený zákal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 11:41 Muž hatreder [2]
Takže během týdne překopu komplet osvětlení za 1x 24W T5 HO 830,1x 24W T5 HO 840, 1x 24W T5 HO 865. Myslíte, že mi to na tu řasu pomůže? A jaká to teda řasa je? Díky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 11:02 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: daRK
Nějaké jiné nápady?
Co třeba seškrábnout vzorek, dát ho pod mikroskop a určit viděné podle atlasu? :)
Můj tip: Audouinella... :-)
(Pokud by se objevil nějaký jiný, ničím nepodložený názor - byl byste spokojený? :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 10:53 daRK – Pomozte s indentifikaciou riasy
Chapem, ze ta fotka nie je nic moc, snazil som tu riasu preto aj opisat. Este raz teda zopakujem, ze riasa je uplne tenucka, zelena, akoby nastrek spreyom, nejde dat z korena prec, z kamena len velmi tazko, hrubka je v desatinach mm.
Nejake ine napady, co je to za potvoru ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 17:08 Usine – Re: Fogy
Ruduchy jsou různě barevné, červené, hnědé, zelné, černé, šedé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 16:28 Sid – Re: daRK
Mě se tato debata nikterak nedotýká a za hádku ji nepovažuji. :-)
Jen jsem reagoval na vaše: "Pomozte mi prosim, uz som preliezol snad vsetky fora a prispevky, ale stale neviem na 100%, o aku riasu ide..."
100% jistotu vám bez vzorku, mikroskopu a atlasu řas těžko někdo poskytne.
Já při svém odhadu vycházím z "případů" vizuálně podobných tomu vašemu, kdy se reálně jednalo o zmíněnou ruduchu.
(Co ji zkusit testnout v alkoholu? :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 15:30 Fogy – Červená řasa
Zdary lidičky mam menší problém .. v AQ na kokosu se mi začala dělat řesa nejdříve ruducha a tedd k tomu přibyla červená řasa ... nikdy sem se s tim nesetkal ... koukam n to jako magor :-D nevítze co je to zač ? ale vypadá docela pěkně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2011 14:06 Muž Grond [13] – Re: daRK
Hlasuji pro to, co pan Pelikán označil ve svém notoricky známém článku jako "Přisedlé zelené plošné řasy".
Odkaz pro jistotu zde: planta.aquariana.cz/…
Ta fotka není moc dobrá. Nic moc z ní nejde vyčíst. To, o čem si já vždy myslel a myslím, že je ruducha ale na té fotce nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 12:51 daRK – Pomozte s indentifikaciou riasy
O co mi ide ?
O nic cim by som sa vas chcel dotknut alebo sa s vami hadat. Len patram po tom, aky presne typ riasy to je, ako ju zlikvidovat a ako predchadzat. Zatial som to totiz nezistil.
Podla dostupnych informacii, ktore som si precital, podla mna znaky ruduchy to nema a s nou uz dake skusenosti mam v minulosti.
Vyskusam teda ten doporuceny roztok Sava, to by malo pomoct na kazdu riasu.
Dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 11:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: daRK
...moj doteraz pouzivany preklad slova ruducha bol asi spravny, alebo...?
Moc nerozumím, oč vám jde? :-)
Já vám nevyvracím, že "ruducha a čierna štetinkova riasa" patří mezi akvaristy k sobě. :) (Viz předchozí příspěvek.)
EDIT: Možná vám jde o barvu? Ruduchy mohou být zbarvené od šedé přes zelenou po černou. Červeně se projeví jen pokud je naložíte do alkoholu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 11:46 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: daRK
Ruduchy (Rhodophyta) je jiný název pro červené řasy, z nichž jeden druh (Audouinella) je mezi akvaristy nazýván "štětičková řasa".
Na likvidaci řasy by měla stačit cca 10´ koupel v roztoku Sava 1:20, k odstranění zbytků pak důkladné vysprchování kořene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 11:36 daRK – Pomozte s indentifikaciou riasy
Vyhladal som to na nete a moj doteraz pouzivany preklad slova ruducha bol asi spravny, alebo... ? Nemyslim to v zlom, ale zaujima ma to :)
planta.aquariana.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 11:33 daRK – Pomozte s indentifikaciou riasy
Sorry, asi som so zle prelozil ruducha, bol som v tom, ze to je po cesky stetinkova riasa. Kupel zo sava mi uz raz trochu pomohol,ale len docasne... Aky pomer SAVA:vody mam zvolit ? Naposledy som po kupeli zo Sava nechal koren este 3 tyzdne v kybli pre istotu (koren asi noeci z toho Sava naviaze na seba a potom to ohrozi rybicky v akva), co priatelka velmi tazko znasala kvoli malej kupelni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 11:26 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: daRK
Nepíšu sice nic o černé štětičkové řase, ale trefil jste to - měl jsem na mysli právě tuto ruduchu. :-) (Viděl jsem nějaké mikroskopické snímky podobně se tvářících řas sesbíraných z kořenů, a proto jsem si dovolil vyslovit tento předpoklad.)
Pokud tedy skutečně půjde o ruduchu, pak příliš nespoléhejte na pokusy se zatemňováním - tahle řasa má v tomto ohledu docela výdrž. :-))
A když se vrací, pak asi nezbyde, než její likvidaci opakovat, dokud se neodpakuje natrvalo. :) Dobře na ni funguje koupel v roztou Sava.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 11:11 daRK – Pomozte s indentifikaciou riasy
No, hyzdi, mne sa to proste nepaci :)
Drhnutie uz som skusal pred mesiacmi, objavilo sa to znova. Ruducha (cierna stetinkova) to urcite nie je, tu som mal v starom akva. Tato je zelenej farby a nema stetinky, vyzera skor ako by ju tam niekto nasprejoval :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 11:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: daRK
Čemu ta řasa na kořeni vadí? Jde jen o to, že jej hyzdí? :-)
Pak je řešení jednoduché - kořen řasy zbavte. :)
(Velmi pravděpodobně jde o ruduchu.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 10:41 daRK – Pomozte s indentifikaciou riasy
Fotka k příspěvku Zdravim.
Pomozte mi prosim, uz som preliezol snad vsetky fora a prispevky, ale stale neviem na 100%, o aku riasu ide. Je na koreni (50% povrchu) a kameni. Je to taky tenucky silnozeleny koberec (zo zaciatku ako detske farbicky), ktory nejde odstranit.
Podla toho, co som nasiel na fore, mohla by to byt zelena plosna riasa alebo rozsievka (ale pokial viem, to je hneda riasa), ale ani jedna riasa z obrazkov sa nepodobala na tuto. Na jednom fore mi poradili zatienit na chvilu akva, zatial ho mam zatienene 3 dni, ale nenapisali mi, co je to za riasu.
Menim vodu raz za tyzden, skusal som pridavat Co2 aj nepridavat, svietil som 13 hodin, aj 11 hodin. Filter mam externy, cistim ho 4x do roka. Akvarko bezi uz 13 mesiacov, cca 8 nebol ziaden problem s riasami.
Velmi dakujem za pomoc...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 00:22 Muž kortezhugo [983] – Re: hatreder
varianta 1.
a do zadneho rohu 1dnu usporku 20-23W...

PS:inac sme OT -na toto su "ine" vlakna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 23:59 Muž hatreder [2]
Takže je možná pouze varianta 1. Myslíte že nevadí, když budou 3 trubice vepředu a zadní roh bude prázdný? A hlavně, doufám, že světelný výkon 3x 24W T5 už bude dostačující? No, rozhodně to bude víc jak 600 lm, co má jednotlivá úsporka. Nevíte náhodou, jak dlouhé jsou ty patice? A které T5 24W byste mi doporučili, hlavně ty co mají těch 55 cm. Díval jsem se už na víc T5 co měly 24W, ale každá měla jiný rozměr. Díky moc za pomoc....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 22:40 Muž kortezhugo [983] – Re: hatreder
T5-24W ma 55cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 22:11 Muž hatreder [2]
Fotka k příspěvku Takže jsem návrh pozměnil. Verze 1: celková šíře zářivky 1 včetně patic by musela být max. 66,5 cm a šíře 4 cm, to samé platí pro zářivku 2 a 3.
Verze 2: celková šíře zářivky 1 včetně patic by musela být max. 66,5 cm a šíře 4 cm to samé platí pro zářivku 2, zářivka 3 by se musela vejít do rozměru 44,5 cm délka a 4 cm šířka.... Bylo by něco z toho reálné? Díky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 21:43 Usine – Re: hatreder
Nejvíce světla by jsi měl mít v přední části a ne vzadu. Asi bych je dal rovnoběžně z pohledovou stranou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 21:30 Muž hatreder [2]
Fotka k příspěvku Pořád řeším, že bych zlepšil osvětlení. Mám rohové akva, takže je s tím trochu problém. Přikládám nákres krytu. Černé obdélníky naznačují jak by mohla být přidělaná světla na spodek krytu. Musely by se použít voděodolné patice a zářivky. Šíři patice jsem odhadl zhruba na 4 cm, nevím jak jsou široké, ale problém je, že délka samotné trubice T5 včetně těchto patic musí být menší jak 51,5 cm. Nikde jsem tak krátké trubice ani neviděl. Modré obdélníky jsou otvory na sání a výpusť z filtru. Máte nějakou radu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 20:54 Muž hatreder [2]
Takže co z toho vyplývá???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 20:53 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: konopnik36
Rád si to přečtu, zrovna teď avá akva světelně upgraduju. Ty příšerný zářivky jsem vyhodil, místo nich mám od včerejška 1x840 a 1x865 a už jen tato výměna bez navýšení watáže akvárko podstatně prosvětlila. Takže není to jen o watech ale i o vhodném výběru zářivek, což už tady bylo probíráno mnohokrát ze všech možných úhlů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 20:33 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: konopnik36
Mně to rostlo při 2x30w vysvícených zářivkách 7XX v nádrži 240 l. Takže osvětlení nejenomže slabé ale spektrálně hodně špatné ale tehle neřád to miloval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 20:09 Muž konopnik36 [42] – Re: Ivoš
to není možné tady všchni píšou že na 300l je 3x12w usporek hodně hodně pod míru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 20:06 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: hatreder
Něco takového jsem měl na anubiasu také, nejdřív tmavší skvrny, pak do toho i světlejší a nakonec list vypadal jako potažený maskáčovou celtou. Setřít to nešlo ani náhodou. A rostlo pouze na listech, které byly nejvíc osvětleny. K odstranění mi pomohlo zastínění hladiny nad listem plovoucími rostlinami, během 1- 2 týdnú řasa zmizela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 19:43 Muž hatreder [2]
Fotka k příspěvku ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 19:42 Muž hatreder [2] – Jaká je to řasa
Fotka k příspěvku Zdravím. Delší dobu mám v akvišku tuhle řasu. Nerozšiřuje se, pořád je na těch samých listech. Je zvláštní, že je pouze na anubiasech. Takovouhle sem tu na fóru ještě nezahlédl. Všude je taková hodně chlupatá, ale tahle má kraťoučké štětinky. Díky za rady...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 22:21 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: marek21
Nejdřív odbočím od řasy-proč máte to počítadlo bublinek uvnitř akvária?Patří na vnější stranu...Řasa je klasická zelená a domnívám se, že její růst je způsoben nerovnováhou živin v akvariu, stejně tak i sinice...Uvádíte, že nehnojíte, což společně s 90W osvětlení(jedna zářivka dokonce 6xx?) a přidáváním CO2 bude mít za následek nejspíše nedostatek NO3, tomu by nasvědčoval i výskyt sinice.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 21:58 Muž marek21 [16] – identifikacia
Fotka k příspěvku Vie mi niekto poradit co je to za riasu ? ta co je na tom sklenenom pocitadle bubliniek ... mal som sinicu v akvariu ...zatienil som na 3 dni a zmizla ... spolu s nou aj ta co je na tom skle ale po par dnoch sa opat vratila ...
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [97] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=4801